Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Hiç kız arkadaşım olmadı

Standart Hiç kız arkadaşım olmadı

Merhaba arkadaşlar 22 yaşındayım ve bu yaşıma kadar hiç kız arkadaşım olmadı.hiç bir kızla konuşamıyorum .konuşmak zorunda olsam da yüzlerine bakamıyorum.çok pasif görüyorum kendimi.
    bana tavsiyeleriniz nelerdir.??

kız arkadaşın olmadığı için şanslısın. kız arkadaş insana yoğun stres ve depresyon yaşatır.

Alıntı sobela Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar 22 yaşındayım ve bu yaşıma kadar hiç kız arkadaşım olmadı.hiç bir kızla konuşamıyorum .konuşmak zorunda olsam da yüzlerine bakamıyorum.çok pasif görüyorum kendimi.
    bana tavsiyeleriniz nelerdir.??
    Şimdiye kadar olmadığı için belki hayatının en büyük hatasını yaparsın, belki en büyük kazığı yersin, belki hayatının en mutsuz zamanlarını yaşarsın.. Depresyona girersin, intihar edersin... Tabi unutmamak lazım hepsi için belki dedim.. Belki tam tersi olur bilemezsin...

İlk defa kendimi bu kadar kaybettiğim ve ilk defa çok sevdiğim yaştasın...
    "Kınamayınız, kınadığınız şey başınıza gelmedikçe ölmezsiniz" (Tirmizi)

Alıntı EthanHunt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdiye kadar olmadığı için belki hayatının en büyük hatasını yaparsın, belki en büyük kazığı yersin, belki hayatının en mutsuz zamanlarını yaşarsın.. Depresyona girersin, intihar edersin... Tabi unutmamak lazım hepsi için belki dedim.. Belki tam tersi olur bilemezsin...

İlk defa kendimi bu kadar kaybettiğim ve ilk defa çok sevdiğim yaştasın...

Güzel yorumu n için teşekkürler.
    Bana asıl koyan kız arkadaşımın olma ması değil.asıl esele arkadaşlarla gezer ken otururken kız konusu açıldımı nefret etmeye başlıyprum onlardan.çünkü bir tek kız konuşan onlar bense onları dinliyorum.
    En yakın arkadaşım her parka oturmaya gidişimizde kız meselesi açar bense konuyu hep değiştiririm.
    O arkadaşla takılma diceksiniz ama başka samimi arkadaşım yok.
    Birde kendimi tipsiz buluyorum bu yüzdende her hangi bi şey de olsa bir kızla konuşmak bana ölüm gibi geliyor.yüzüne bakamıyorum çünkü yüzüne bakarsam tipim hakkında içinden neler geçirir allah bilir.
    Kısacası utangaç ve çekingenim.
    Bu konu tecrübe edinme gerek ama nasıl of offf.

chenn
    Guest

olabilir..senin gibi bir çok insan var normal bir durum bu.kendini rahat hissetmemen belkide ortamınla ilgilidir.

Önce kendine güvenmekle başlamalısın. Kız arkadaşı olan arkadaşların çokmu yakışıklılar sanki..Arkadaş grubunuza kız arkadaşlarınıda eklemelisin, normal arkadaş olarak önce onlarla sohbet etmeye çalış,..... okuyormusun peki? okul ortamında daha kolay aşılır böle şeyler..öncelikle sevgili değil arkadaş olmaya çalış, konuşurken açılmaya başlarsın zamanla kendine güvenin gelir ve daha rahat hareket edersin..
    Evli ve mutlu,çocuklu....

kendine güven her kız arkadaşı olan yakışıklı değil sonuçta

Alıntı sobela Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birde kendimi tipsiz buluyorum bu yüzdende her hangi bi şey de olsa bir kızla konuşmak bana ölüm gibi geliyor.yüzüne bakamıyorum çünkü yüzüne bakarsam tipim hakkında içinden neler geçirir allah bilir.
    Kısacası utangaç ve çekingenim.
    Bu konu tecrübe edinme gerek ama nasıl of offf.
    Koy bakem resmini ablalar yorum yapsınlar... Emin olmak istiyorsan bunu öğrenmenin en güzel ve rahat yolu olur herhalde...

Tecrübe edinmek lazım evet ama bunun için cesaretinin olması yetmez. Birazda gamsız olman lazım. Yani biri reddettimi (emin ol yaşayacaksın) hemen dünyaya küsüp günlerce karamsar karamsar dolaşmaman lazım. Eğer ki öyleysen (yani benim gibi) işin daha zor...
    "Kınamayınız, kınadığınız şey başınıza gelmedikçe ölmezsiniz" (Tirmizi)

Alıntı sonbaharr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önce kendine güvenmekle başlamalısın. Kız arkadaşı olan arkadaşların çokmu yakışıklılar sanki..Arkadaş grubunuza kız arkadaşlarınıda eklemelisin, normal arkadaş olarak önce onlarla sohbet etmeye çalış,..... okuyormusun peki? okul ortamında daha kolay aşılır böle şeyler..öncelikle sevgili değil arkadaş olmaya çalış, konuşurken açılmaya başlarsın zamanla kendine güvenin gelir ve daha rahat hareket edersin..
    Yorumlarınız için teşekkürler.
    Öz güven eksikliğim olduğunu biliyordum.ama nasıl öz güven kazanacağımı bilmiyorum.
    Şuan çalışıyorum.
    Kendimde olan yeteneklerin farkına varamıyorum başkalarının kileri görünce çok koskanıyorum.

Bu da öz güvenle ilgili sanırım.

Bu öz güven meselesini aşmam lazım.

Genelde bizlerde şu var, illaha karşı cinsten biriyle bir ilişki yaşayınca kendine güvenimiz geliyor, sanki bunun onaylandığını düşünüyoruz. Diğer türlü hemcinslerin ne kadar sana yakışıklısın, iyisin desede sen yinede tatmin olmuyorsun, ihtiyaç duyuyorsun. Çalışma hayatın bir kaç kişiyle sınırlı olabilir, bunun yanında sosyal aktivetelere katılabilirsin, seni açabilecek etkinliklere. Arkadaş işi çevre işi birazda, arkadaşların yardımcı olabilirler kızlar konusunda, sen yeterki kendini eksik olarak görme..
    Evli ve mutlu,çocuklu....

Sayfa 1/2 12 SonSon