Sayfa 1/3 123 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Risperdal Kimlere Verilir?

Standart Risperdal Kimlere Verilir?

.........

ilk önce hoşgeldiniz diyorum...

ilaç hakkında bilgim yok ,o yüzden yardımcı olamıyorum ama

forumlara bakarsanız belki bilgi alabilirsiniz..

sağlıcakla ..
    bulutlar ağlamazsa yeşillikler nasıl güler ....

Standart Re: Risperdal Kimlere Verilir?

Alıntı FueLfUeLFueLDie Nickli Üyeden Alıntı
    Merhabalar siteye yeni üye oldum 1 ay kadar önce bir devlet hastanesinde psikiyatr'a gittim, OKB rahatsızlıgımın olduğunu, 2 yıl önce tehşis edildigini fakat ilaç yan etkilerinden dolayı ailemin içmeme karşı çıktıgını, bu yüzden ilacı bırakınca 2 yıldır rahatsızlıgın çok ilerledigini söyledim. Bunun yanında ismimi söyleyen sesler duydugumu, sosyal hayattan kopuk oldugumu, intihar cinayet dusuncelerim oldugunu,uyku ğproblemim oldugunu vs. birçok şeyi söyledim. Şizofren miyim dedim? bir şey demedi fakat önce takıntılarını bastırcaz 1 ay sonra kontrole geldigindede digerlerine bakarız dedi. okb için verdigi normal ciprelax'ın yanında, RİSPERDAL verdi çeyrek çeyrek iç dedi bu ilacı içmeden araştırdım felç gibi yan etkileri varmış ve şizofreni tedavisinde kullanılıyormuş öyle mi? Öyleyse sadece şizofreni tedavisinde mi kullanılıyor? Uyku için bu ilacı vermiş olamaz mı? :cry:
    arkadaşım sesler duyman ,sosyal hayattan geri çekilme ,saldırganlık ve uyku problemi bana sende psikoz olma ihtimalini güçlendiriyor.hem şizofreni hem de okb belirtileri olan şizo-obsesif bozukluk olabilir.acil şifalar dilerim.

Standart Re: Risperdal Kimlere Verilir?

Alıntı erdalishik Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı FueLfUeLFueLDie Nickli Üyeden Alıntı
    Merhabalar siteye yeni üye oldum 1 ay kadar önce bir devlet hastanesinde psikiyatr'a gittim, OKB rahatsızlıgımın olduğunu, 2 yıl önce tehşis edildigini fakat ilaç yan etkilerinden dolayı ailemin içmeme karşı çıktıgını, bu yüzden ilacı bırakınca 2 yıldır rahatsızlıgın çok ilerledigini söyledim. Bunun yanında ismimi söyleyen sesler duydugumu, sosyal hayattan kopuk oldugumu, intihar cinayet dusuncelerim oldugunu,uyku ğproblemim oldugunu vs. birçok şeyi söyledim. Şizofren miyim dedim? bir şey demedi fakat önce takıntılarını bastırcaz 1 ay sonra kontrole geldigindede digerlerine bakarız dedi. okb için verdigi normal ciprelax'ın yanında, RİSPERDAL verdi çeyrek çeyrek iç dedi bu ilacı içmeden araştırdım felç gibi yan etkileri varmış ve şizofreni tedavisinde kullanılıyormuş öyle mi? Öyleyse sadece şizofreni tedavisinde mi kullanılıyor? Uyku için bu ilacı vermiş olamaz mı? :cry:
    arkadaşım sesler duyman ,sosyal hayattan geri çekilme ,saldırganlık ve uyku problemi bana sende psikoz olma ihtimalini güçlendiriyor.hem şizofreni hem de okb belirtileri olan şizo-obsesif bozukluk olabilir.acil şifalar dilerim.

:evil:

lütfen siz doktorunuzla irtibatınızı kesmeyin..burdan size bir hastalık teşhisi koyamazlar .......ilaçlarınızı ve dr bırakmayın lütfen...yanlış bilgilenmeyin...

acil şifalar ..
    bulutlar ağlamazsa yeşillikler nasıl güler ....

çok sagolun arkadaslar cok iyi bir siteye benziyor saygılar

şizofrenik rahatsızlıgım olsa muayne tomografi rapor vs gibi şeyler olmadan ayaküstü tehşis konulur mu? son 6 aydır muthis degisim var apartmanı ayaklandırıyorum hergun bardakları camları kırıyorum konusma bozuklugum var yanı yoktu ama olustu konusmayı unuttum diyorum cumle kopuklukları unutkanlık hakim evden dısarı cıkmıyorum ve bunları psikiyatriste soylemedim klinige yonlendirir diye. Şizofrenik rahatsızlıgı olanı gonderme yetkisi var mı ?

risperdal sadece şizofrenlerde kullanılan bir ilaç değil depresyonlu hastalara bile veriliyor bunun yanında pozitif (halüsinasyon, delüsyon, düşünce bozuklukları, saldırganlık, şüphecilik) ve/veya negatif (künt afekt, emosyonel ve sosyal çekingenlik ve konuşma yetersizliği) semptomların görüldüğü akut ve kronik şizofrenik psikozlarda ve diğer psikotik durumlarda kullanılır.

bu yazdığınızı okumuştum! yinede tşkler

Risperdal pek çok değişik hastalıkta kullanılır.
    şizofrenide kullanıldığında dozlar yüksektir.
    genel olarak bütün antipsikotikler için böyledir.
    düşük dozları herkese, yüksek dozları şizofrenlere.

Az önce anneme kızıp bardagı yere vurarak fırlattım, bunu yüzüne fırlatmamak için yaptım ne oluyor bana? size neyim var son 1haftada kırdıgım beşinci bardak oldu eşyalarıda yıkıyorum komsular kapıma geliyor sizce sizofrenmıyım asıl rahatsızlıklkarımı doktordan sakladım ve yarın yıne baska doktora gıdıyorum cok heyecanlıyım sızofrenlıkten degıl hastaneye yatmaktan korkuyorum sızzofrensem hastaneye atar yada beynime sok verir mi bunlardan cok korkuyorum bu yuzden bugune kadar psikiyatr haric doktora gittigimi hatırlamam

Sayfa 1/3 123 SonSon