Sayfa 1/3 123 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Elektroşok tedavi

Standart Elektroşok tedavi

merhaba arkadaşlar. nasılsınız? ben endişeliyim. daha önce açtığım konuda kardeşimin durumundan bahsetmiştim. hiç bir ilaca cevap vermediği işçin elektroşok tedavi düşünülyor. forumda bu konuda araştırma yaptım ama bişey bulamadım. ne düşünüyorsunuz bu tedavi hakkında. daha önce yaptıranlar var mı?

Banlandı
    Yer
    İstanbul

walla iyileşiyim de artık şok mu weriolar ne weriolar önemli değil geçeceğini bilsem her riski göze alırım

daha az yan etkili tedavi şekilleri var artık.ancak her yeni şey gibi ,onlar da çok pahallı..
    Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

elektroşok en etkili depresyon ve psikoz tedavisidir. geçici hafıza kaybı dışında pek bir yan etki yoktur. güvenlidir.
    vahşi gibi görünse de şimdilik modern psikiyatrinin elinde daha etkili bir tedavi yok.
    ilaca cevap vermeyen hasta için elektroşoktan başka alternatif kalmıyor.
    bir de hamile kadınlar için ilaç yerine elektroşok tercih edilir. ilacın ana karnındaki cenine zararı olabilir ama elektroşokun olmaz.

birçok psikoloji sitesinde elektroşok tedavisinin zararlı, ölümcül, güvensiz, zor bir metod olduğu falan yazmıyor. aksine hızlı iyileştiren ve birkaç seansta hastayı dirilten bir yöntem olarak yazıyor. tedavi etkili olduktan sonra eminim ki, burada ben dahil depresyon yaşayan hiçbir insan bunun yan etkilerini veya zararlarını düşünmez. zaten depresyon daha kötü. şahsen benden her gün kan alsalar ya da her gün yüzüme sertçe bir yumruk atsalar depresyona tercih ederim.

merhaba arkadaşlar ilginizden dolayı hepinize teşekkürler. sizinle mutluluğumu paylaşmak istedim kardeşime şok tedavisi uygulandı ve sonuç kardeşim eski neşeli ve mutlu kardeşim şuan hafıza kaybı var o ağladığı depresyon yaşadığı dönemleri hatırlamıyor. ben de hatırlamasan da olur diyorum doktoru hafıza kaybının geçici olduğunu söledi zaten yavaş yavaş hatırlıyor herşeyi. aynı zamanda ilaç kullanmaya da devam ediyor. temennim bir daha asla o kötü dönemlere dönmemek. çünkü bazı hastalkarda belli bir dönem sonunda hastalık nüks edebilirmiş.ümit ediyorum ki kardeşim bir daha o kötü dönemleri yaşamayacak gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

ben kardeşimde hastanede yatıyor. 3 haftadır hem elektorşok hem ilaç hem iğne tedavisi uygulanıyor. ve hastaneye yatmadan önceki haliyle şuanki hali arasında büyük farklar var. hastaneye yatmadan önce; bakışları kötü, sorulara çok geç cevap verirdi, bir soruyu 3-4 kez sormak zorunda kalırdık, kendi kendine konuşur ve gülerdi, geceleri uyuyamazdı vs. şimdi bunların hiçbiri yok. sorduğumuz soruyu bazen 2. kez sormak zorunda kalıyoruz ama eskisine göre daha hızlı cevaplar veriyor. onun dışında şimdi bakışları düzeldi, kendi kendine konuşmuyor, uykusu düzene girdi vs.
    birde dün ziyarete gittiğimizde; artık eski düşüncelerinden kurtulduğunu ve durumunun daha iyiye gittiğini söylüyordu. buarada önemli birşey daha var; hastaneye yattığında elektroşok tedavisi uygulanacağından haberi yoktu. ailem imzaladı uygulansın diye kağıdı. halen bilmiyor böyle birşey uygulandığını.bilseydi istemezdi muhtemelen

riskleri; geçici hafıza kaybı, narkoz etkisi benim bildiklerim

Alıntı mutlum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ilginizden dolayı hepinize teşekkürler. sizinle mutluluğumu paylaşmak istedim kardeşime şok tedavisi uygulandı ve sonuç kardeşim eski neşeli ve mutlu kardeşim şuan hafıza kaybı var o ağladığı depresyon yaşadığı dönemleri hatırlamıyor. ben de hatırlamasan da olur diyorum doktoru hafıza kaybının geçici olduğunu söledi zaten yavaş yavaş hatırlıyor herşeyi. aynı zamanda ilaç kullanmaya da devam ediyor. temennim bir daha asla o kötü dönemlere dönmemek. çünkü bazı hastalkarda belli bir dönem sonunda hastalık nüks edebilirmiş.ümit ediyorum ki kardeşim bir daha o kötü dönemleri yaşamayacak gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.
    kardeşinize kaygıdan uzak, mutlu olabileceği, bir şeyler öğrenebileceği rahat bir ortam oluşturun bence. bir süre hoşlandığı şeylerle meşgul olsun, bir şeylerle ilgilensin. yani tedaviyi mutlaka ailesi olarak devam ettirin. hazır durumu da iyiymiş. şu yaptığım işgüzarlık için üzgünüm ama hastalık nüksederse aynı tedavi aynı olumlu sonucu getirmeyebilir. elektroşok konusunda teknik pek bir bilgim yok ama bilinçaltı denen şey gerçekten varsa kardeşiniz depresyonu hatırlatacak şeylerle karşılaştığında zararlı duygular tekrar açığa çıkabilir. pek akışına bırakmayın siz nolur nolmaz...

nasıl birşey çok merak ediyorum.faydası olsa hiç düşünmeden giderdim bende yenilenmek güzel şey ..
    x/X/x{paranoid dunya}x/X/x

Sayfa 1/3 123 SonSon