Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Dideral Kullanan Var mı?

Standart Dideral Kullanan Var mı?

antipsikotik ilaclarla beraber dideral kullanan arkadaslar var mi?

Evet kızım kullanıyor.
    Çarpıntı ve titremelere iyi geliyormuş memnun...
    Hayat bir uykudur, ölünce uyanır insan,
    Sen erken davran, ölmeden önce uyan...

diderali tek kullanmıştım,başka ilaçlarla birlikte kullanmadım.titreme ve çarpıntıa iyi gelio die veriyolar.ama bende pek işe yaramadı

boyakalemleri sana doktor mu yazmisti diderali? ve iris kızın hangi antipisikotiklerle beraber kullanıyor ve doktor mu yazmisti? yazarsan sevinirim.
    hepimize gecmis olsun

ewt doktor yazdı nörolojiye gimiştim.günde 3 yarım alıyodum bi 2 ay fln kullandım aralıksız.teşhisi de esansiyel tremor ve taşikardiydi.heyecan ve titreme var demiştim el titremesi.şimdi sürekli kullanmıyorum ama bazı durumlarda sinirlendiğim heyecanladığım zmn alıyorum yarım yada bütün

Dideral gayet faydalı bir ilaçtır.
    anlatılanların hepsi doğru.
    bende kullanıyorum,taşikardi ve titreme vardı .
    depresanında yan etkisi için kullanıyorum.
    güvenle kullanabilirsin.
    Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

Diderali bende düzenli kullanıyorum ve çarpıntılarım kesiliyor hemen, çok faydasını görüyorum .

Alıntı ALiTA Nickli Üyeden Alıntı
    boyakalemleri sana doktor mu yazmisti diderali? ve iris kızın hangi antipisikotiklerle beraber kullanıyor ve doktor mu yazmisti? yazarsan sevinirim.
    hepimize gecmis olsun

Evet doktor yazdı Anafranil,prozak,nerviyum la beraber.

Dideral'in kendisine iyi geldiğini söylüyor.
    Hayat bir uykudur, ölünce uyanır insan,
    Sen erken davran, ölmeden önce uyan...

slm ben yeni üyeyim hepimize geçmiş olsun.. benim
    kalp ritm bozuklugum var kardiyolog psikiyatrıda gitmem gerektigini söyledi gittim psikiyatr dideral atarax ve eslorex verdi..
    2 gün ilaçlarımı düzgün kullandım ama o 2 gün hareket bile edemicek seviyedeydim saçma sapan hareketler yapıordum.. bende bıraktım sadece kalp için beloc kullanıorum ama dayanamadım çarpıntılara tekrar basladım psikiyatr ilaçlarına ama sadece diderali kullanıyorum şimdii tereddütlerim var acaba antidepresanı(eslorex) ve ataraxıda dideralle birlikte almak zorunlumudur? dideral tek kullanılabiliyormu yada ne yapmam lazımmm ..teşekür ederim

Guest

Alıntı __kasirga__ Nickli Üyeden Alıntı
    slm ben yeni üyeyim hepimize geçmiş olsun.. benim
    kalp ritm bozuklugum var kardiyolog psikiyatrıda gitmem gerektigini söyledi gittim psikiyatr dideral atarax ve eslorex verdi..
    2 gün ilaçlarımı düzgün kullandım ama o 2 gün hareket bile edemicek seviyedeydim saçma sapan hareketler yapıordum.. bende bıraktım sadece kalp için beloc kullanıorum ama dayanamadım çarpıntılara tekrar basladım psikiyatr ilaçlarına ama sadece diderali kullanıyorum şimdii tereddütlerim var acaba antidepresanı(eslorex) ve ataraxıda dideralle birlikte almak zorunlumudur? dideral tek kullanılabiliyormu yada ne yapmam lazımmm ..teşekür ederim
    Merhabalar.

İlaca başlamada olduğu gibi bırakmada da doktorunuza danışarak yapmanız daha doğru olacaktır. Tedavinin ilk haftası ve birkaç gün ilaçların yan etkilerinin yoğun olduğu, hatta antidepresanlarda, ilk birkaç günde belirtilerde alevlenme olduğu düşünülürse, hemen pes etmek çok doğru olmayacaktır.

Ancak yine de sadece diderali kullanmak istiyorum diyorsanız, bu mümkün. Yine tedavinizi yönlendiriyor olan doktorunuza söyleyerek bunu yapmalısınız. Dideral, Atarax ve Eslorex birbirleriyle bağımsız ilaçlardır. Üstelik Dideral ve Atarax psikiyatrik ilaç değildir. Dideral bir beta blokerdir, anksiyete ve birtakım kardiyak rahatsızlıklarda, çarpıntı ve tansiyonu düzenlemede etkindir. Atarax ise bir çeşit antihistaminiktir. Ancak antiallerjik ( antihistaminik) etkisi, yine anksiyete belirtilerinde hafifleme ve düzelme sağlar. Ve bağımlılık potansları yoktur. Yine de uzun süreli beta bloker kullanımında ( dideral gibi), aniden ilaç kesilmesi yapılmamalıdır. Doz azaltılarak sonlandırılmalıdır.

Sayfa 1/2 12 SonSon