Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Elektro sok terapi

Standart Elektro sok terapi

Elektro sok terapi tehlikeli mi, aci veriyor mu. Faydali mi? Caresizlikten bu terapiyi dusunmeye basladim.

Üyemiz

Yer
    bipolar gezegeninden

Standart Merhaba

Sevgili argamennon bana 18 yıl önce bana 8 seans elektro şok
    yapılmıştı . çokta faydasını görmüştüm çok kısa bir zaman
    geçici hafıza kaybı olmuştu . Bu ancak ilaca direnen cevap verme
    yen hastalarda dr önerisiyle uygulanan bir sistem .. anestezi
    altında yapılmıştı ..çok kısa süreli ben ancak hayata elektro şokla
    dönmüştüm ..umarım aynı yararı sizde görürsünüz

Sevgilerimle

Guest

argema,

bipolar bozukluk taki arşivleri tarasan ,bu konu konuşulmuştu diye hatırlıyorum
    pek çok kişinini yorumunu bulursun yaşayanlardan..

geçmiş olsun..

sagolun arkadaslar.

O ne ya ala ala :? anlatırsanız bende yaptırım wala... :roll:

ruhsuzkiz hiç tavsiye etmem, bana depresyonun ağırlaştığı dönemde son şans elexroşok demişlerdi, ben cesaret edemedim. Çok kötü birşey. Üstelik doktor karar veriyor ancak buna. Bizim isteğimizle yapmıyorlar. Ama şu var, benim canım biraz azdır, acıya dayanamam, o yüzden cesaret edemedim. Eğer sen dayanıklı isen bilemem.
    Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Acaba herhangi bir hayati tehlikesi varmı bunun ve devlet hastanelerinde yapılıyormu yoksa sadece özel kliniklerdemi uygulanıyor veya hastanelerde ayrıca verilen elektrik kaç volt acaba. ayrıca yaptıran arkadaşlar iyi gelmişti derken zamanla eski depresif hallerine gerimi döndüler bunumu belirtmek istiyorlar uzun oldu ama kusura bakmayın cevaplarsanız sevinirim :lol:

Bana da şok yapmışlardı. Deneyimi olmayanların abarttığı kadar zararlı veya acı veren birşey değil. Doktor uygun görürse yapılıyor. Öyle her isteyene değil yani. Ayrıca şoktan önce narkozla uyutuyorlar. Bu yüzden birşey hissedilmiyor. Sadece şok bitiminde uyanınca biraz sersemlik ve baş ağrısı oluyor.

Alıntı impulsivite Nickli Üyeden Alıntı
    Bana da şok yapmışlardı. Deneyimi olmayanların abarttığı kadar zararlı veya acı veren birşey değil. Doktor uygun görürse yapılıyor. Öyle her isteyene değil yani. Ayrıca şoktan önce narkozla uyutuyorlar. Bu yüzden birşey hissedilmiyor. Sadece şok bitiminde uyanınca biraz sersemlik ve baş ağrısı oluyor.
    Cevabın için teşekkür ederim arkadaşım peki faydasını gördünmü bu şokun ve hala ilaç kullanıyormusun ayrıca özeldemi devlettemi yaptılar sana bu uygulamayı teşekkür ederim.

Riera evet faydasını gördüm ama öyle mucizevi bir değişim sağlamadı. Psikoz hastası olduğum için hala ilaç kullanıyorum. Özel bir klinikte yaptırdık. Çünkü sürekli gittiğim devlet hastanesindeki prof. şok tedavisini gerekli görmüyordu.Şok tedavisini özelde yaptıracaksan "en az" 5-6 milyarı gözden çıkarman lazım.

Sayfa 1/2 12 SonSon