Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası

Konu: depresyondan kurtulmanın yolları

Standart Çözümü aramak güzel...

Sevdiğiniz müzikleri dinlemek tabi ki iyi gelir Buna katılıyorum
    Ve en başta bunu paylaşan arkadaşa da teşekkür ediyorum
    Hakkaten insan durmadan uyumak istiyor dışarı çıkmak istemiyor ancak bi şansımız var az çok bahar geldi mümkün olduğunca dışarı çıkmalı insan

Evet yalnız kalmamalı ona da katılıyorum Yaşamanın güzel yanları da var Birliktelik Bir şeyleri paylaşmak

Bana pskiyatrım kitap okuma demişti Seni dünyadan uzaklaştırıyor diye
    Az çok okumaya çalışıyorum ama ısınamadım uzun süre ara verdikten sonra Devamlı film dizi seyredince de pek farklı bir şey yapmış olmuyorum

Ancak bilgisayara katılamayacağım ben yalnız yaşıyorum ve akşam arkadaşlarımla internetten sohbet etmesem nasıl geçer gün bilemiyorum

ben şubatın başında depresyona girdim. ilk bir ay nefes bile alamdım. çok ağır geçti. ölmeyi düşündüm defalarca. okulu yarım bırakıp eve döndüm. bu süredee nişanlım ve ailem hep yanımdaydı. sonra cipralexe başladım. haziran sonunda kpss var. ona kendimi odakladım. hedef koydum. kendimi derse verdim. beni heyecanlandıracak kitaplar buldum okudum. ailemin desteğinden mi, dualarımdan mı, cipralex den mi bilmem ayda hafifledi. şimdi nisan 16 ve ben okula döndüm. artık yurtta o dada tek kalabiliyorum intiiharı düşünüp ağlamadan. kendi başıma yemeğe gidebiliyorum sıkılmadan.

bence insanın hedefleri olmalı. ne olursa. hayatın boş olduğunu düşündüren bir hastalık bu. öyle olmadığına inanın ve kendinizi zorlayın.

ben ilk bir ay hiç yemek yiyemedim. iştahım yoktu. bir arkadaşıma şunu söylemiştim o dönemde: tadını alarak çebiliyorsan bir bardak çayı, hayat yaşamaya değer demektir.

inşallah hepimiz şifa buluruz arkadaşlar. Allah yardımcınız olsun.

herkese merhaba,
    yazdıklarınızı okuyunca kendi yaşadıklarımla benzer şeyler oldugunu gordum. oncelikle depresyonda mıyım bilmiyorum. Ama bendeki bu mutsuzluk, sıkıntı, tembellik, isteksizlik, kendini sevmeme... uzun zamandır var. 3 sene once nefes alamamaya başlamıştım butun medikal kontroller yapıldı ve hiçbirşey cıkmadığı için psikolojik olduguna karar verildi. psikolojik tedavi gordum 2 sene boyunca bir psikologla. bırakalı 8 ay oldu cunku su an yurtdışında okuyorum. bıraktıgım zamanlarda kendimi çok iyi hissediyrdum. ama burada herşeye yeniden başlamamla yanlız kaldım, kendimden uzaklaştım, kendimi hakkaten çok çirkin aptal ve coğu konuda haksız goruyorum, çoğu zaman kendimi ifade edemiyorum rahatsız oldugum bi konuda çükn insanların beni sevmeyeceğini düşünüyorum. böyle soyleyince cok saçma geliyor ama malesef hissettiklerim bunlar. kendi deneyimlerinizden tavsiyeler verebilirseniz çok memnun olurum
    çok teşekkürler
    herkese iyi gunler

Icon Raving Aranıza Hoş Geldim

Bende bu hastalıkla 4 senedir boğuşmaktayım. Başlarda umursamamaya çalışıyordum ama senelerce müdahale etmeyince çehremi öyle sardıki, sanki artık kurtulamıcakmışım hissine kapılıyorum. çünkü öyle kabullenmişimki artık ben hastayım ben depresyondayım diye geziyorum.
    Ama umutsuzluğa kapılmıyorum hala umudum var. İlaç tedavisine başlıyorum bugün. Sürekli günlük yazcam burada.Depresyondan kurtulmak için dualara başvuruyorum. Olabildiğince sosyalleşmeye çalışacağım. Bu hastalığın en büyük sebebi insanlardan uzak kalmak.
    Size tavsiyem internetten bu hastalığı araştırırken blog sitelerine dikkat edin. Çünkü yorum yazan arkadaşların çoğusu bu hastalığın içinde olduğundan sizi karamsarlığa itebilir.
    İkinciside dirayetli olun. Bu hastalık insana hiç bir şey istetmiyor. İsteyin. Allahtan isteyin iyileşmeyi isteyin. Maddi manevi Birşeyler isteyin. Herşeyi isteyin işte. Allah şifalar versin.

Bende 6 haftadir yeniden agir depresyondayim. Yurtdisinda yasiyorum, annem ve babam disinda kimseyle gorusmuyorum. Bu yillarca boyle devam ediyor, 35 yasindayim ve hayatim boyunca sosyal fobi hastasiydim, hala da oyle. En buyuk sorun kendimi tam bir yalnizliga mahkum etmis olmam ve hayatta onemli hedeflerimin olmayisi. Bu benim gorusum ama psikyatrim bana katilmiyor; ona gore yalnizlikla depresyon arasinda hic bir iliski yokmus. Degismegi cok istiyorum ama yalnizliktan nasil kurtulacagimi bilmiyorum. Benim yasimda olanlarin cogu evli ve calisiyor, ben bekarim ve calisamiyorum.

yalnızlığı tercih etmişsin, hayat bir alışveriştir vermeden almak olmaz

Sayfa 2/2 İlkİlk 12