Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: depresyondan kurtulmanın yolları

Standart depresyondan kurtulmanın yolları

arkadaşlar yazıyı sadece başımdan geçen tecrübelere göre yazıyorum.

Depresyonda olan arkadaşlar kesinlikle ilk olarak araştırıp ii bi doktor arkadaşa görünsünler.Ve doktorun verdiği ilaçları internette her ihtimale karşı araştırsınlar yan etkilerini bunun gibi forum sitelerinde daha ii öğrenebilirler.

Depresyonda olan arkadaşlar genellikle evde kalmayı başkalarına zarar vermemeyi fazla bi şey yapmamayı düşünürler.Kesinlikle mümkün olduğunca evden uzak durmalı en sevdiği şeyleri yapmalılar.Çünkü insan yalnız kalınca sonu olmayan düşüncelere dalar ve hiç bir şey elde edemez.
    Gerekirse bi işe girin bi şeyler yapın arkadaşlar kafa değişik düşüncelere dalmamalı.Yani kısaca boş vakit yaratmayın yalnız olmayın.Ve mümkünse bilgisayar başından mümkün olduğunca bence uzak durun bilgisayar insanı antisosyaleştiriyo.Belki de çağımızın hastalığı olmasının sebepleri bunlardandır.

Sabah mümkünse sabah ezanıyla kalkmalı ve mümkünse spor yapmalı ilk saatlerde.vücut dinç olmalı.mümkünse body e yazılın dinç olun vücut daha dinç olur özgüven artar.

Yani arkadaşlar anlatmak istediğim depresyon insana ne veriyorsa tam zıttını yapın.Yorgun mu oluyorsun inadına her türlü aktiviteyi yap.
    mutsuz mu oluyosun inadına her şeyden mutluluk çıkarmaya çalışın çaba gösterin esiri olmayın.yalnız kalmayın bilgisayar televizyn izlemeyin fazla onun yerine dışarıda gezin.İlaç tedavisi kesinlikle alacaksın ama yoksa bunlar hiç bi işe yaramayabilir.

Ve benim en önemli tavsiyelerimden birisi depresyon bildiğimiz gibi vurdumduymazlık hayatı sallama gibi özellikler getirir.Bunu sadece bizi mutsuz edecek olaylarda yapmaya çalışalım.Birisi kafanı sıkıyor mu hiç sallamayın ztn bir sürü derdin var onlarla mı uğraşacaksın Dert yaratmayın

Vakit her şeyin çözümüdür.

synchronize
    Guest

Vakit her şeyin çözümüdür. doğru

Standart katılıyorum

çok güzel bir yazı olmuş en çokta bilgisayardan uzak durun cümlesini beğendim..
    bilgisayar psikolojik rahatsızlık yapıyorr günde 1 saaten fazla başında kalmayın duygu durum bozukluğu yapıyorr... yani gülmeyi ağlamayı, tepki vermeyi, kısacası duygularınızı kullanmayı unutuyorsunuz .
    arkadaşın dediklerini aynen bende uyguladım .. çok üstüne gittim . zevk almasamda yürüdüm . zevk almasamda konuştuk. yapmacıkta olsa güldüm. bir süre sonra bunlarrı gerçekçekten içimden geldiği için yapmaya başladım . ilaçlar da destek oldu ihmal etmeyin ben ölümden böyle döndüm...

Yazdıklarınız güzel de depresyondayken kişi o gücü kendinde nasıl bulacak da bu dediğiniz aktiviteleri yapacak, zaten depresyonda olan kişi bunları yapabilecek gücü kendinde bulsaydı depresyona girmezdi değil mi ? Bunları yapabilecek güçte olan birisi zaten depresyonda olmaz diye düşünüyorum. Tabi bunları yapabilen arkadaşları da tebrik ediyorum depresyondayken ben kendimi bunları yapabilecek güçte hissedemiyorum.

Standart ---

elbette bir çok şeyi kendi kendine yapmaz . örneğin annem beni dışarı hava aldırmaya çıkarırdı . ağaçlık yere götürürüdü çay falan demlerdi . sonraa ne bilimm kısa mesafe otobüse bindirip bi yere götürürdü. ilk başlarda en büyük destekçim oydu sonra arkadaşları . ve yakın akrabalarım.. ve kendim..belki ölmekten korktuğum için yaşama dönmeye çalıştım ... çok dua ettim . metafizik takıntım vardı allaha inanmıyordum ama namaz kıldım üstüne üstüne gittim. yaşamıyorum ben dedim kimse yaşmıyor dedim ama . bunuda ispatlamay çalıştım kendimce. insanın en yakın dostu arkadaşıdır . ben belki en iyi arkadaşımı kendimi buldum . unutmayalım ki herşey kendimizi tanımayla başlar. belkide kendimizi çok ihamal ettiğimiz için oluyor bütün bunlar...

Haklısın yenibahar, herkes senin kadar şanslı olaayabiliyor , senin ailen ve arkadaşların sana destek çıkmışlar seni yalnız bırakmamışlar bu kötü günlerinde, ama senin de gayretin olmuş iyileşmek için. Ruhsal hastalıkların tedavisinde moral çok önemli etrafında sana moral verecek insanların olması hastalığın iyileşeme sürecini çabuklaştırıyor, kendini iyi tanıyabilmekle de sorunlarını daha çabuk halledebiliyorsun. Hyata keşke hep iyimser bakabilsek sorunlarımız bu kadar aşılmaz olmazdı. Bu iyilik halinin sürekli olması dileğiyle..

Bilgisayar konusuna kesinlikle katılıyorum.Resmen bağımlıyım.Bir insan altı saat boyunca internette oyalanır mı?Tıp öğrencisi bir arkadaşım bilgisayarımı arkadaş olarak gördüğümü söyledi.Ama ne yapayım çok yalnızım.İnsan kendini zorlamalı hareket etmek için.Olumsuz düşüncelere teslim olmamalı.

insanın kendinden korkması, kendini kendine karşı koruması, damarlarında; zihninde bir yerlerde hep onun dolaştığını bilmesi.. diğerleri acaba depresyonun bu demek olduğu biliyor mudur? sormak lazım=)

yukarıdaki öneriler için de yazan arkadaşa teşekkür ederim. bunlara hepimizin ihtiyacı var.

Guest

ben de buradaki arkadaşlarıma ek bir öneri de bulunmak istiyorum;

müziksiz kalmayın. ama kaliteli, motive edici olması şartıyla.ben yıllardır öyle yapıyorum. faydasını görüyorum. bir kaç enstrumental parçam var.bunlara motivasyon parçaları adını verdim. özellikle canım sıkıldıkça dinlerim. dinlediğiniz zaman size güç veren,iyi şeyler hissettiren parçaları bir kenarda bulundurun ve bunlara siz de motivasyon şarkıları adını verin . her dinlediğinizde enstrumanların bütün içindeki uyumunu , sonra içindeki herbir enstrumanı ayrı ayrı hissedin.her birini kendiniz çalıyormuş gibi hayal edin. sonra hayatınız bir film ve sizde filmin içindeki oyuncular gibi düşünüp bunu fon müziği yapın.

Sayfa 1/2 12 SonSon