seo uzmani Full Apk genel blog kadina dair
4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: OKB DEN BÜYÜK ORANDA KURTULDUM. OKB Yİ YENDİM SONUNDA !

Standart OKB DEN BÜYÜK ORANDA KURTULDUM. OKB Yİ YENDİM SONUNDA !

NASIL BAŞLADI: Yaklaşık 10 sene önce, ailemden uzakta sağlık meslek lisesinde okuyordum. (anneannemlerin yanında).
    Annemleri çok özlüyordum. Arada bir geliyordum yanlarına ama; dönerken çok üzülyordum. Kaç gece yatağımda yorganı başıma çekip hıçkıra hıçkıra ağladım.
    Bir akşam; yeğenimle ciğer almaya gitmiştik. Geri dönerken 4 adet köpek saldırdı üzerimize. (Yeğenim kaçtı, ben fazla kaçamadım. Köpekler yakaladı beni). Çok korkmuştum. Köpek sonunda ısırdı beni.

Üzüntü+Korku= OKB

BELİRTİLER:
    O günden sonra gece rüyamda yaklaşık 2-3 ay boyunca köpek rüyamda beni kovalıyordu. O kadar çok etkilendimki; İğne vurulduğum halde; acaba köpek salyası buraya yapışmışmıdır, şuraya yapışmışmıdır diye kafamda bir şüphe vardı. Ve ilk olarak el yıkama ile başladı. Bir günde defalarca el yıkıyordum.
    Sonra sayı takıntısı; şu kadar kere çaya şeker atmazsam yada duvara şu kadar kez elimi vurmazsam ailemin başına birşey gelebilir diye düşünüyordum.
    Tabela ve Plaka takıntısı: Yolda araba ile giderken: sağa sola bakıp, tabelaları okuyordum, plakadaki harflerden kelime türetiyordum.

Aynı hiza da yürümek: Hastane koridorlarında ve yolda kare taşlar üzerinde aynı hiza da yürümek.

Ailemden bir kişiye zarar vereceğim takıntısı yada cinsel ilişki de bulunacağım korkusu

Aşırı düzenli ve aşırı temizlik takıntısı.

BU SAYDIĞIM TAKINTILARIN HEPSİ KENDİLİĞİNDEN GEÇTİ.

Banyoya girip, gusül abdesti için niyet ederken; defalarca niyet etmek ve de örnek: kolumun şurasını iyi yıkayamadım, iyi temizleyemedim deyip defalarca kolumu yıkamak. (Şüphe takıntısı)

Yazı takıntısı: Yazıyı yazıyorum, sonra aklıma bir düşünce geliyor; ya bu yazdığım kelime benim günah işlememe sebep olursa yada bu kelime yüzünden ya hapse girersem diye düşünce gelirdi aklıma.

Birisiyle konuşurken; aklıma bir takıntı gelirdi. Acaba ben daha yeni günah işlememe sebep olabiliecek bir söz söyledimmi diye paniğe kapılır; defalarca kelime-i tevhid, kelime-i şehadet söylerdim.

Kapıyı, ocağı, musluğu kontrol etme.

Cinsel düşünceler.

Bir nesneye baktığımda aklımdan kötü şeylerin geçmesi.

Dini takıntılar.

Bu saydığım takıntılar ise Antidepresanla (Xetanor) geçti.

Nasıl öğrendim okb olduğumu:
    Aileme derdim genelde: ben normal değilim, kesin bende psikolojil bir hastalık var derdim. Pek inanmazlardı, yada bana öyle gelirdi.
    Birgün internette psikolojik hastalıklar hakkında araştırma yaparken; Bir kaç hastalığa baktım, bana uymuyordu. Okb yi gördüm. (Bu hastalığın açıklamasını da okumayayım dedim) Sonra vazgeçtim. Okudum. Okudukça şaşırdım. Ben de bir okbli idim. Sevindimmi, üzüldümmü anlamadım.

TEDAVİ: Okb grup msnden bir arkadaşın tavsiyesiyle Ankara da Onkoloji Hastanesine gittim. Önce erkek bi doktora gittim. İlaç yazdı. Anafranil verdi. Ama arkadaşın tavsiye ettiği doktor bu değildi. Yanlışlıkla bu doktora gelmiştim. Sonra reçeteyi iptal ettirip, arkadaşın tavsiye ettiği doktora gittim. Ve biraz konuştuk. Xetanor ile tedaviye başladı.
    Baktım aradan yaklaşık 1 ay geçmiş; kendimi iyi hissetmeye basşladım. (Belki psikolojik). Sonra Xetano un yanına RİCUS adlı bir hap daha ilave etti. Ama baktımki bayağı bi şişmanladım. (5-6 kilo). Ricus u doktor tavsiyesiyle bıraktım. Sadece xetanor kullanmaya başladım. Tedaviye başlayalı aradan yaklaşık 4-5 ay geçti.
    Ve çok şükür iyiyim.

2-3 ay önce kendime bir laptop aldım. Ve bu olay beni çok sevindirdi.
    Boş vakitlerimde kendimi dinlemek yerine, pc de zaman geçiriyordum.
    Ve de yönetici si olduğum bir site de konular açıyordum. (Teknoloji sitesi).
    Biraz da bunun etkisi oldu.

Kendimde çok çaba sarfettim. Ve okb yi büyük oranda yendim.

Yazdıklarımın hepsi doğrudur.

Birebir konuşmak isteyen olursa;
    msn adresim: beyazvesessizlik@hotmail.com

Bu arada çalışıyorum. (Yani evde olsam belki iyileşemeyebilirdim).

BİRDE ŞU VAR:

Okb yi seversen okb senden uzaklaşır.
    Yok, nefret edersen sana o kadar yaklaşır.

Hastalığımı nasıl eğlenceye dönüştürürüm; bunu düşünmelisiniz.

Izdıraplı günleri sevmiyordum. Ama okb hastalığını seviyordum. Tarif edilmesi zor bir durum.

Antidepresanları yutarken, sanki birilerine hava atar gibi yutardım hapı.
    Kendimi özel hissederdim.

junkdarc
    Guest

yaşadıklarını açık yüreklilikle yazmışsın.
    tebrik ve teşekkürler.

bu kadar kısa bir sürede bu hastalığı yenmek büyük başarı gıpta ettim.darısı tüm hastaların başına inşallah.çok geçmi olsun...