Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
27 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Gürültücü komşuya ne yapılır?

Komşu alt kattaymış..bence şükredin..üst katınızda olsaydı emin olun ki daha katlanılmaz bir hal olurdu.. :?
    yarın çok geç olabilir...

Slm canlar uzun zaman sonra yine birlikteyiz sizlerle olmak burada olmak bana çok büyük bir mutluluk veriyo güç veriyo arkadaşlar aynı sorunu bende yaşıyorum benimde üst katımda oturan komşumun küçük çocukları gün boyu büyük gürültü yapıyolar bir kaç sefer uyardım bana verilen cevap senin çocukların istersen dövebilirsin yanıtı oldu bu durumda elim ayağım bağlandı adeta hiç kızamaz oldum çocuklara anneleri çok sorumsuz ilgilenmiyo çocuklarla babada işe gidiyo ne yapacağımı nasıl uyaracağımıda bilemez oldum çocukları dışarıda gördüğümde başlarını okşayarak sessiz olmalarınıda söylüyorum ama çare olmuyo.

Guest

Standart slm

Alıntı Gokpinar Nickli Üyeden Alıntı
    Slm canlar uzun zaman sonra yine birlikteyiz sizlerle olmak burada olmak bana çok büyük bir mutluluk veriyo güç veriyo arkadaşlar aynı sorunu bende yaşıyorum benimde üst katımda oturan komşumun küçük çocukları gün boyu büyük gürültü yapıyolar bir kaç sefer uyardım bana verilen cevap senin çocukların istersen dövebilirsin yanıtı oldu bu durumda elim ayağım bağlandı adeta hiç kızamaz oldum çocuklara anneleri çok sorumsuz ilgilenmiyo çocuklarla babada işe gidiyo ne yapacağımı nasıl uyaracağımıda bilemez oldum çocukları dışarıda gördüğümde başlarını okşayarak sessiz olmalarınıda söylüyorum ama çare olmuyo.
    vay küçük eşşek sıpaları demek seni dinlemiyor o zaman sende patlat ağzının üstüne 2 tane bak gör bir daha gürültü yapıyorlar mı ???

Guest

Böyle işleri kulaktan dolma değil, yasal yollarla halletmeniz gerekiyor. Gidip zabıtaya şikâyette bulunacaksınız. Zabıta evinize gelip desibel ölçümü yapacak. Eğer gürültü desibeli, standartın yukarısındaysa, gürültü yapan komşularınız hakkında gereken yasal işlem yapılır.

Ayrıca sizi tehdit etmesi de çok gülünç. Afganistan'da falan mı yaşadıklarını sanıyorlar acaba? Eğer o veya bir başkası sizi tehdit ederse, hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmanız yetecektir.

Guest

Yapılacak çeşitli şeyler vardır ama yapılmaması gereken şeylerin başında kurusıkı bir tabancayla oraya gidip o kişiyi bununla tehdit etme eylemi gelir herhalde.

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=122224

Guest

Alıntı viajante Nickli Üyeden Alıntı
    Yapılacak çeşitli şeyler vardır ama yapılmaması gereken şeylerin başında kurusıkı bir tabancayla oraya gidip o kişiyi bununla tehdit etme eylemi gelir herhalde.

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=122224
    Arıyı ilk vuruşta öldüremeyeceksen, hiç ilişmeyeceksin demiş atalar. Bir adama silah çekiyorsan, ya gerçek silah çekip vuracaksın, ya da hiç silah çekmeyeceksin.

Bir insan sana silah çekerse, direk çekip onu vurabilirsin. Nefsi müdafaadır ve cezası göstermelik çok az bir cezadır. Bu nedenle öyle gereksiz efelenmelerin mânâsı yoktur. Yapamayacağın işi üstlenmeyeceksin. Argoda buna daha farklı bir şey diyorlar ama burası yeri değil...

Deneyimli Üyemiz
    AND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    my room
    Blog Girişleri
    22

ben olsam napardım ııı...ben de çok çektim aynı sıkıntıyı...şükür alt kattakiler taşındılar da kurtulduk...ama ben olsam onlar evde yokken camlarını kırar sonrada yıldırım düştü derdim...yok bu olmadı galiba..yada en iyisi polisi arardım..yada telefonlarına dadanırdım ki yaptım da zaten...ama alttakilere deği üsttekilere...elime bi sopa alıp vurdum üstlerinde zıplamadım ama yok bana mısın demediler...en iyisi insanın kendisinden daha güçlü sözü geçen bir merciiden yardım istemesi galiba...

Alıntı GTO Nickli Üyeden Alıntı
    ekmek bıçağını alıp evi basmalı
    adam yüzbaşı silahı var gto :lol: olmaz bu daha ince düşünmek lazım..

Guest

Alıntı GTO Nickli Üyeden Alıntı
    ekmek bıçağını alıp evi basmalı
    Hadi...

Peki ondan sonra neler olacağı hakkında bir fikrin var mı? Haneye tecavüz ve gasp, neredeyse cinayet kadar ağır cezası olan suçlardır. Bir adamın evine, kendi rızası dışında zorla girersen 35 yıl hapis cezasına çarptırılırsın. Yani hayatının geri kalanı hapishanede geçer.

Tabi gerçekten bir adamın evini basmaya yüreğin yetiyorsa...

bizde de var böyle bir tane..
    sabahın 8inde elektirk süpürgesini çalıştırır, Müge Anlı'yı, Kurtlar Vadisi'ni ve bilimum dizileri izler, sabahtan akşama kadar koltukları çekip durur (ne yapıyorsa hala anlamış değilim), üstelik bu alt katta değil üst katta ve bunları yapan bir erkek !!
    ve en kötüsü de kiracı değil ev sahibi..

ya biz ne yapalım?
    Bir şey yap, güzel olsun.. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor?
    Öyleyse güzel bir şey gör veya güzel bir şey yaz.. Beceremez misin? O zaman güzel bir şeye başla..
    Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü; her insan ölecek yaşta…

<Şems-i Tebrizi>

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon