Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Misol Kullanlar

Yeni Üyemiz
    Yer
    İzmir

Standart Misol Kullanlar

Daha önce misol kullanmış olan var mı?Ya da hiç duydunuz mu adını?bir fikriniz var mı?işe yaradığını düşünüyor musunuz?yan etki gösterdi mi?

Yeni Üyemiz
    Yer
    Türkiye

Etken maddesi sertralin. Zoloft ya da Türkiye'deki adı ile Lustral gibi antidepresan ilaçların muadili. Oldukça iyidir, faydasını göreceğinize inanıyorum. Geçmiş olsun.

Standart Re: Misol Kullanlar

Alıntı Tykhe Nickli Üyeden Alıntı
    Daha önce misol kullanmış olan var mı?Ya da hiç duydunuz mu adını?bir fikriniz var mı?işe yaradığını düşünüyor musunuz?yan etki gösterdi mi?
    Biraz geç kaldım, webde araştırma yaparken Simbiaks’ı sorunuzu cevaplamış buldum.
    Araştırmam boşuna gitmesin diye bende ilavede bulunacağım.
    Adını ilk olarak sizden duydum.

Sorduğunuz ilaç Pfizer firmasınca Lustral adıyle üretilmekte olan SSRI gurubu antidepresant’ın Nobel ilaçları firmasınca Misol adıyle üretilmiş olanı. Her iki ilacıda kullanmadığımdan fazla birşey yazamıyorum.
    Prospektüsüne aşağıdaki linkten ulaşılabiliyor:

http://www.nobel.com.tr/urun/ilac-sunum.asp?urn=108

Hoşca kalın,
    :idea: Umut34
    Çaresizseniz Çare sizsiniz. U34

Guest

ilaçların yan etkileri kişiye göre değişir..
    ilacın adı ne olursa olsun böyledir, her insanın bünyesi farklı..

prospektüslerde zaten bir takım yan etkiler yazar..bunları okuyun, ve insanların söylediklerine göre ilaç kullanmayın..

heleki psikiyatri ilaçları..tamamen beyin ve sinir sistemi üzerinde etken.

**lustral muadili old. yazılmış, ondan psikiyatri ilacı olduğuna karar kıldım.

lustrlle aynı.ben kullanıyorum .size verilen dozaj nedir bilmiyorum ama sabah akşam 1.5 kullanıyorum.yan etkisi bende yok ama bunyeden bunyeye farklılık gösterebilir.
    Bir ruzgarin onunde kacagim,kuralsizim.

arkadaşlar daha önce kullandığım bir ilaçda hipertansiyon etkisi gösterdi şu an doktorum bana misol 50 mg verdi bu ilacı kullanan varmı yardım cı olursanız sevinirim

anti depresanların bence bir naturel muadili olmalıydı.belkide ben bilmiyorum.
    mesela ben;kullanmadığım zaman aşırı agresif oluyorum.
    mantıken bir ilacı ömür boyu kullanamazsınız,yada kullanmamalısınız.
    yerine geçicek bişeyler olmalı..
    Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

misolü yaklaşık bir aydır günlük 50 mg olmak üzere depresyon için kullanıyorum.. dönem dönem ortaya çıkan panikatak da vardı.. ilk günlerde nerdeyse bütün yanetkilerini gösterdi.. çarpıntı, mide bulantısı, iştahsızlık, terleme, ağız kuruluğu, çene kaslarımda gerginlik, dişlerimi sıkma, bir de çok fazla esneme ile uykusuzluk.. zamanla bi kısmı geçse de dişlerimi sıkmam ve uykusuzluk şikayetim bir türlü geçmiyor.. buna rağmen bir ay öncesine göre olumlu değişiklikler hissediyorum.. misol ile birlikte kullanabileceğim ve uykusuzluğumu çözecek önerdiğiniz bi ilaç var mı?

Alıntı lamiel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    misolü yaklaşık bir aydır günlük 50 mg olmak üzere depresyon için kullanıyorum.. dönem dönem ortaya çıkan panikatak da vardı.. ilk günlerde nerdeyse bütün yanetkilerini gösterdi.. çarpıntı, mide bulantısı, iştahsızlık, terleme, ağız kuruluğu, çene kaslarımda gerginlik, dişlerimi sıkma, bir de çok fazla esneme ile uykusuzluk.. zamanla bi kısmı geçse de dişlerimi sıkmam ve uykusuzluk şikayetim bir türlü geçmiyor.. buna rağmen bir ay öncesine göre olumlu değişiklikler hissediyorum.. misol ile birlikte kullanabileceğim ve uykusuzluğumu çözecek önerdiğiniz bi ilaç var mı?
    bana doktor tranko buskas diye bi ilaç vermişti uyku için gerçe 1 hafta kadar kullandım misol yeterince uyku verdiği için kesmiştim.
    Zaman öylede geçiyor
    Hayat böylede bitiyor
    Bitsin umudum cennetten...

ılk 4 gun yarım ıcıyodum gayet ıyıydım tam ıcmeye basladım benı benden aldı ağır geldı sanırım bugunden ıtıbaren yarım ıcmeye baslıycam
    Konu shalot tarafından (17-03-2012 Saat 01:26 PM ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1/2 12 SonSon