8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: lithuril

Standart lithuril

lithuril kullananLAR KİLO ALDINIZMI BİRDE ATİPİK MİZAÇ BOZUKLUĞU
    HAKKINDA BİLGİNİZ VARMI ARAŞTIRDIĞIMA GÖRE BİPOLARIN BAŞKA BİR HASTALIKLA BİRLİKTE GÖRÜLMESİ BİR BAŞKA YERDE İSE BİPOLARIN TEK UÇLU OLMASI KAFAM KARIŞTI BİRAZ

Standart Re: lithuril

Alıntı bonnie Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı zeynebim_37 Nickli Üyeden Alıntı
    HAKKINDA BİLGİNİZ VARMI ARAŞTIRDIĞIMA GÖRE BİPOLARIN BAŞKA BİR HASTALIKLA BİRLİKTE GÖRÜLMESİ BİR BAŞKA YERDE İSE BİPOLARIN TEK UÇLU OLMASI KAFAM KARIŞTI BİRAZ
    ben 7-8 senedir lithuril kullanıyorum. kilo almadım. ancak günde en fazla 3 doz kullandım. yani daha fazlası yapar mı bilmiyorum. ancak tiroid sorunu yaratmışsa, tiroide bağlı kilo sorunu olabilir diye düşünüyorum. atipik mizaç bozukluğunu ben atipik depresyon olarak biliyorum ve bende var. bunların hepsine genel olarak "duygu-durum bozukluğu" denmekte. bu genel adı. depresyon; tek uçlu duygu durum bozukluğudur. bipolar ise iki uçlu duygu durum bozukluğudur. atipik depresyon ise klasik depresyon semptomları dışında belirtiler olduğu zaman oluyor. adı üstünde "atipik" yani tipik olmayan. atipik depresyon hastaları major depresifler gibi sürekli depresif ruh halinde değiller. internette bütün bu kavramlar karışık anlatılıyor ya da yanlış bilgiler veriliyor olabilir. en doğrusu bir doktora sormak ya da bilimsel bir kitaptan okumak bence.
    dediklerine haklısın en iyisi doktora sormak ama doktorlar pek hastaya bilgi vermiyorlar bir önceki doktorum bipolar olduğumu söylemişti zorla söyletmiştim söylemek istemiyordu.Ben bipolar için trileptal kullanıyorum ama son zamanlarda manik ataklar çok yordu beni daha çok defresif bir bipolarım son zamanlarım ise manik olarak geçiyor anlamadığım bişi daha ar neden reçeteye atipik mizaç bozukluğu yazıyorlar birde trileptali bu teşhisle alamıyorum epilepsi teşhisi yazmaları gerekiyor çok ilginç

yardım edecek yokmu

yardım edecek yokmu
    Doktor sosyal güvenlik sistemi ile hasta kontrolünde ilaç yazmışsa, reçeteye teşhis yazar.
    Daha önceki söylediklerinde ve bonnie tarafından verilen bilgilerle aslında konu açık. Bipolar bozukluk teşhisi konulması için en az bir kere dahi manik atak geçirmenin yeterli olduğu uzmanlar tarafından belirtiliyor. Bunu, yani manik dönemi, yaşadığını yazmışsın, dolayısıyla cevabını kendin vermiş oluyorsun.

Standart lithuril yan etkisi tiroid

arkadaslar lityum kullanmayın, halam guatr oldu lityum yüzünden, şimdi ayrıyetten tiroid ilacı alıyor!!!!!!!!!!!!!!

Standart ...

bende kilo almadım. başka ilçalar kilo yapıyor ama onda olmadı.
    düştüysek kalkarız daha ölmedik ya

Standart Re: lithuril

HAKKINDA BİLGİNİZ VARMI
    bipolar bozukluk iki kutuplu davranış bozulumu olduğunu biliyorsunuzdur..hem manik hemde majör depresif dalgalanmalı bir rahatsızlıktır, fakat atipik mizaç bozukluğunda sadece majör depresif epizodları görülür manik dönem rastlanmaz böylelikle tek uçlu bozukluktur...

Standart Tiroid

valla halamda tiroid yaptı, lithurili bıraktıktan sonra da geçmedi!!!!!!
    başka 1 sürü alternatif var, abilify,risperdal var....