Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: ***Lustral ve cinsel isteksizlik***

Standart ***Lustral ve cinsel isteksizlik***

merhaba arkadaşlar
    lustral kullanıyorum ve galiba haptan dolayı bir cinsel isteksizlik var buda beni mutsuz ediyor libidomun azlığı hayata bağlılığımı da azaltıyor yani yaşama sevincim kayboluyor........lustralin yan etkisidir diyorum ama takıntılıyım ya işte yoksa bende bir gariplik mi var diye de düşünüyorum bazen............bu lustralin yan etkisi mi :?:
    bunu hap yada bitkisel ilaçlar,gıda filan gibi şeylerle giderebilirmiyim :?: yardımcı olursanız sevinirim...

Muhtemelen ilaçların yan etkisiyle alakalı.. Fakat en iyisi bir uzmana görünmen..

Guest

prospektüsünü okusana böyle bir yan etkisi varsa orda yazıyordur herhalde. nasıl önlem alabileceğini de doktorun daha iyi bilir sanki :roll:

yan etkileri:
    depresyon ve obsesif kompulsif bozukluk için yapılan çok dozlu klinik çalışmalarda sertralin kullanımı ile plaseboya göre daha sık görülen yan etkiler: ağız kuruluğu, terleme artışı, baş dönmesi, tremor, diyare/yumuşak gaita, dispepsi, bulantı, iştahsızlık, uykusuzluk, somnolans, seksüel disfonksiyondur (esas olarak erkeklerde ejakülasyon gecikmesi). obsesif kompulsif bozukluğu ve panik bozukluğu olan hastalarda gözlenen yan etki profili depresyon hastalarında görülenlere benzerdir. pazarlama sonrasında sertralin alan hastalarda görülen ancak ilaçla muhtemel ilişkisi kanıtlanmamış olan advers olaylar: seyrek (>=%1): asteni, halsizlik, sıcak basması, göğüs ağrısı, çarpıntı, baş ağrısı, hareket bozuklukları (hiperkinezi, hipertoni, diş gıcırdatma veya yürüyüş şekli anormalliklerini de içeren ekstrapiramidal semptomlar), parestezi, hipoestezi, karın ağrısı, kusma, ajitasyon, anksiyete, menstrual düzensizlikler, döküntü. nadir (%0.1-1): midriazis, ateş, hipertansiyon, periorbital ödem, senkop, taşikardi, migren, purpura, depresif semptomlar, hallüsinasyon, alopesi. çok nadir (<%0.1): priapizm, alerjik reaksiyonlar, alerji, koma, konvülsiyonlar, galaktore, hiperprolaktinemi, hipotroidizm, pankreatit, değişmiş trombosit fonksiyonu, kanama anomalisi (epistaksis, gastrointestinal kanama veya hematüri gibi) lökopeni, trombositopeni, anormal klinik laboratuar sonuçları, serum transaminazlarında (sgot ve sgpt) asemptomatik artışlar, ciddi karaciğer olayları (hepatit, sarılık ve karaciğer yetmezliği dahil), hiponatremi, serum kolesterolünde artış, agresif reaksiyon, psikoz, bronkospazm, anjioödem ve eritema multiforme gibi ciddi eksfoliatif deri hastalıklarına dair seyrek raporlar, yüzde ödem, üriner retansiyondur. ayrıca sertralinin kesilmesinin ardından ajitasyonu, anksiyeteyi, baş dönmesini, baş ağrısını, bulantıyı ve paresteziyi içeren semptomlar rapor edilmiştir. ayrıca serotonin sendromu ile görülen belirti ve semptomlar bildirilmiştir: bazı vakalarda serotonerjik ilaçların beraber kullanımı ile görülen bu yan etkiler, ajitasyon, konfüzyon, fazla terleme, diyare, ateş, hipertansiyon, rijidite ve taşikardiyi içerir.

prospektüsündeki yan etkiler bu şekilde

Guest

ben olsam bu ilacı kullanmazdım sözde özne. çok riskli görünüyor :lol: üstelik bir kısmı da anlaşılmıyor ya da tıpla alakam olmadığından ben bazı yerlerini anlamadım :lol:

Guest

doktorunla konuş. hem sana prospektüsü açıklar hem de alabileceğin önlemleri. geçmiş olsun.

Guest

merhaba bende uzun zamandır kullandım cok rahatladım Bünyeye göre deyişiyor heralde.

Standart cvp

bu tür ilaçların hemen hemen hepsi yapıyor.

bu durum lustralin yan etkisidir.bende lustral kullanıyorum.bendede geç boşalma oluyor.önemli değil kafana takma.

kardeş bu antidepresan ilaçlar iktidarsızlık yapıyor, bende lustral kullanıyorum aynı sorun bendede var,

maalesef iyileşen kadar böyle devam et
    İNADINA GULUMSE HER YENİ DOĞAN GUNE...

Sayfa 1/2 12 SonSon