Sayfa 5/7 İlkİlk 1234567 SonSon
61 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: Eşim evi terk etti, eşimle boşanmanın eşiğindeyiz...

Yorumlarınız için çok teşekürler.

Daha önceki konuşmamızda eşimin hic bir olumlu konuşması olmadı bağırması, hakaret etmesi inannin katlanılcak gibi değildi. Belkide onu sevdiğim ve beni sevdiğine inandığım için inanmak istemedim. Sakinleşip sakinleşmediğini merak ediyorumdum en son babasının evine gittiğimde seni ben mi davet ettim neden geldik ki dediği için şimdi artık gitmiycem...

Demek istediğim Konuşmammız gerektiği ama bunu sakinleştiyse yapmamız gerektiğiydi.

Evi derk ediyor ve gereksiz bir şekilde... Onu aldatmamışım, dövmemişim, sövmemişim neymiş babam ona böyle demişmiş. belki bunu kendi kafansında yoğurup ucunu bana dokunduracağı şeylerde bulmuştur ama istesem olumlu olmasam daha fazlasını bana yapılanlarda bulurdum...

Ne olursa olsun onu hala seviyorum ama ben olumlu olması için gerekli olnaları yaptım daha da yapabilirim ama hep benim yapmamla olmıycak o o yüzden ondan bekliyor olcam.

Babamın tavrını savunmuyorum, eşimin tavrınıda savunmuyorum ama kirada olsak ev sahibi gelse kovsa yine mi babasının evine gidecekti... Yuva aile nedirki? tapusunun sana ailt olduğu dört duvar mıdır? Birlikte olduğumuz her yer evimiz değil mi?

Başından duman cıkan sakin olumlu konuşamayan birine başka ne denir ki? Ne desem yanlış anlaşılcak hata demesem bile yanlış anlaşılcak bir durum.

En son konuşurken ailesi ile eve geldiğinde Evlilik danışmanına gitmek istediğini söyledi tamam dedim arkasından da yine evi terk etti. Bu kadar mı kolay arkasını dönüp gidebilmek seviyorum özlüyorum derken bende bu konuda inancımı yitimek üzereyim.

Benimki pes etmek değil ama hep birşeyleri benim yapoyor olmam canımı sıkar oldu...

Herkez Nuh diyor. Peygamber demiyor. Eşim küçük gibi adım atsa sorun çözülcek ama evrendeki herşeyin en doğrusunu o biliyor gibi davranıyor. Ailemde bu yaşta inlarızı gibi düşünüyor sonuç olarak birşey çözülmüyor.

Alıntı beyaz_papatya Nickli Üyeden Alıntı
    ilksen'e katılıyorum. mail kavgasına dönüştürme bunu deişsin ama sen mail atmışsın. pek sakinleştirici, yapıcı, çözüm yolları sunan bir mail değil. bence önemli olan ikinizinde bu meseleyi çözebimek için somut adımlar atmaya rizanızın olması. daha çok suçlayıcı bir mail olmuş gibi... tabii eşiniz farklı şekilde algılayabilir.
    Sana ne seni ilgilendirmez dese bile bir cevaptır bence. cevap bile vermediğine göre sanirim hala onun icin geri zekalıyım.

Alıntı zabit Nickli Üyeden Alıntı
    Babamın tavrını savunmuyorum, eşimin tavrınıda savunmuyorum ama kirada olsak ev sahibi gelse kovsa yine mi babasının evine gidecekti... Yuva aile nedirki? tapusunun sana ailt olduğu dört duvar mıdır? Birlikte olduğumuz her yer evimiz değil mi?

Başından duman cıkan sakin olumlu konuşamayan birine başka ne denir ki? Ne desem yanlış anlaşılcak hata demesem bile yanlış anlaşılcak bir durum.

En son konuşurken ailesi ile eve geldiğinde Evlilik danışmanına gitmek istediğini söyledi tamam dedim arkasından da yine evi terk etti. Bu kadar mı kolay arkasını dönüp gidebilmek seviyorum özlüyorum derken bende bu konuda inancımı yitimek üzereyim.

Benimki pes etmek değil ama hep birşeyleri benim yapoyor olmam canımı sıkar oldu...

Herkez Nuh diyor. Peygamber demiyor. Eşim küçük gibi adım atsa sorun çözülcek ama evrendeki herşeyin en doğrusunu o biliyor gibi davranıyor. Ailemde bu yaşta inlarızı gibi düşünüyor sonuç olarak birşey çözülmüyor.
    Zabit herkez Nuh diyor Peygamber demiyor demişsin ama neyazıkki senin düşüncelerinde sürekli eşini suçlayıcı gibi geldi bana. biraz da kendini eşinin yerine koymaya çalış. babanın söylediği laf ile ev sahibin söylediği laf bir olamaz. bak eşin somut bir adım atmış demişki evlilik danışmanına gidelim. bence de en iyisi bu gibi gözüküyor. senin yapabileceğin en olumlu şey bir evlilik danışmanı bulup eşine bu öeriyle gitmen olacakmış gibi gözüküyor.

Alıntı ilksen Nickli Üyeden Alıntı

8O Kirada olsanız ev sahibi kovsa mı... Bu nasıl bir bağ anlamadım... :roll: Babanızın sizi evden kovmasıyla , ev sahibinin, evimde çıkın, demesi bambaşka şeyler..
    Eşinizin evi terk etmesi normal değil ama şu anda muhattabımız sizsiniz, biz de size öneri sunma yolunu seçiyoruz.. ama anlaşılıyor ki siz de kendi doğrularınızda sabitlenmişsiniz.. İkiniz de bu sabit duruşla yol kat edebilmesi geçekten zor..
    Kolaylıklar diliyorum..
    Ya tamam gercekten çok ama çok sacma bir benzetme oldu demek istediğim her halukarda birlikte olunmalı ve kendini evinde hissetmek için ilaki sahip olmasinin gerekmediğidir.
    Ve şimdiye kadar herkezin yanında olmaya çalışıp bir sonuç alamayınca en azından fikrimi sabitleyerek bir kaçış yolu bulmaya çalıştım.

ama iki uçu b... sopa derlerya oyle nerden tutsam pislik bulaşıyor.

Alıntı beyaz_papatya Nickli Üyeden Alıntı

Zabit herkez Nuh diyor Peygamber demiyor demişsin ama neyazıkki senin düşüncelerinde sürekli eşini suçlayıcı gibi geldi bana. biraz da kendini eşinin yerine koymaya çalış. babanın söylediği laf ile ev sahibin söylediği laf bir olamaz. bak eşin somut bir adım atmış demişki evlilik danışmanına gidelim. bence de en iyisi bu gibi gözüküyor. senin yapabileceğin en olumlu şey bir evlilik danışmanı bulup eşine bu öeriyle gitmen olacakmış gibi gözüküyor.
    Ben kendimi eşimin yerinede koyuyorum ailemin yerinede bence eşimde ailemde haksız ve haklı oldukları yer var. Benim isyan ettiğim hic kimse kendini benim yerime koymuyor yada karşısındakinin yerine. herkez sadece kendini kendi yerine koyuyor.

Evet eşim evlilik danışmanı dedi. "Tamam dedi sonrada yine cekti gitti." kime kızıyorsun kimi terk ediyorsun ben bunu anlamıyorum?

Mesajlarınızın hepsini okudum.Birşeyin değerini anlamak için onu kaybedebileceğini anlamak gerekir diye düşünüyorum.Eşiniz çekip çekip giderken bu evliliğin tamamen bitebilieceğini aklına getiremiyor sanırım.Bence ona bu güveni siz sağlamışsınız.Şuan bile alttan alma moduna girmişsiniz.Konuşmaya çalışın suçlamayın.Aynı zamanda sevgi sözcükleri kullanarak kendinden bu kadar emin olmasınada neden olmayın.Yoksa daha çok çekip gider.

Üzgünüm konuya doğrudan gireceğim...Bu konuda en suçlu ERKEKLER...
    Baştan sınırlarını taleplerini belli etmiyorlar..
    Hep idare etmek istiyorlar..
    Taleplerini saklıyorlar..Ailesinden karısının ailesini istemediğini saklıyorlar,
    Eşlerine de ailesinin bu duruma bozulduğunu söylemiyorlar..
    Bununda denge kurmak olduğunu sanıyorlar.
    Nikahta keramet var sanıyorlar..
    Nişanlıları kendilerini aslında evlilik öncesinde az da olsa sinyallerini veriyorlar..
    Sadece biz olalım ısrarı..Bu nedemek oluyorsa? Britanya'da yaşanılıyor sanki..
    Erkeklerde bebeğim, balım, canım modunda kör aşık...
    Tamam aşkım annemler gelmez bize....vaadleri..

Evinizi kendi evi gibi göremediğini söylemek ne demek?
    Sadece banyo fayansları için olay çıkarmak..

Bakın inanın evlilik bu değil. Gerçek aşk sevgi bu değil..
    Evliyim bende 3 yıldır..Eşim için saygılıyım ailesine. Benim ailem yakınımda. Eşimin ki uzakta..Senede 4-5 görüşmemizi zehir etmiyorum.
    Aynı saygıyı bende görüyorum.

Eşiniz sizinle evlenirken aileniz olduğunu bilmiyor muydu?
    Sapsız balta arıyor galiba?
    Bu ilişkinizde dolandırıcılık demek.

En büyük suçlu bence burada gizli suçlu kayınvalideniz ve eşinizin ailesi.
    Onlar kızlarını yatıştırsalar. Kızım bir kayınvalideyi mi idare edemiyorsun.
    Bak çok yakınında değiller dese tamam.
    Belli ki meseleye körükle gidiyorlar.
    Annelerin kızlarına iyi örnek olması gerekir.
    "aradın mı kayınvalideni kızım? Bak sürekli bizdesininiz onlara da gidin" demesi gerekir...
    l
    Eşiniz gerçekten ne bekliyor? Evliliğinizin devam etmesi için ailenizi reddetmenizi mi?
    Siz bunu kabul edermisiniz?

Bir kaza farzedin..
    Hayatta başınıza geldi geçti..
    Bu evlilikte öyle

İyi ki son yazıyı okumadan mesaj atmamışım, noktasına virgulüne kadar suriye katılıyorum,

evini kurmak için elinden geleni yaptıgına adım gibi eminim,fayansla mutfakla mutlu olacaksa,materyalin lafını ediyosa yarın işin gücün kötü giderde daha zor günler yaşadığın zaman yine senin yanında olmayacaktır, ailesi de herseyin içinde ve bukadar olumsuz davranıp sürekli senin aleyhinde destek veriyosa bırak inceldiği yerden kopsun derim.

Çaba sarfetmişin kıymet bilen olmamış,yapacak hicbişey göremiyorum daha fazla çaba sarfedip ugrasıp didinme ,gelirse geri gelir oturur konusursun ama umursama ,yalvarıp yakarıcak durumda diilsin,gönül alacak özür dileyecek kişi sen değilsin,karpuzdu kettle dı bilmemneydi konusunu açıyosa halen huzursuzluk cıkarıyosa arkasında buna körük veren bi ailesi varsa önümüzdeki senede gecen sene baban beni ceyiz gelen kardesinin evinden kovmustu huzursuzlugu cıkaraktır.Eminim sana buna benzer neler yapılmıştırda sen hatırlamayacak kadar umursamamısındır,konusunu dahi etmemişindir.Cok fazla deger vermişsin,hakkettiğinden fazla değer verince sonuç oda senden olur olmadık herseyi ister olmuş.

cok taviz vermişin geri alması sancılı olucaktır,ama sancıları sen cekmemem için akısına bırak umursama,gelirse yumusarsa he de gec,işine gücüne bak ,senin umursamaz tavrın onun ayaklarının yere basmasını saglıcak tek ilactır,halen mailleşiyosanız telefonlasıyosanız 2 gün arama,ararsa kısaca konus kapat,eve gelirse tavrını tutumunu bi 10-15 gün naparsan yap umrumda diilsin moduna getir bak akıllımısın diilmisin anlaşılır ozaman su yolunu bulur ,bulmazsa da inceldiği yerden kopar.Senin yaşadığın durumu çok iyi anlıyorum senin elinden geleni yaptığını ,eşinede fazlasıyla iyi davrandığını anlıyorum,bu yapılanı hiç hakketmediğini düşünüyorum.Baban hatalıdır,annen hatalıdır,maddi olarak yetersizsindir şudur budur ama seni bırakıp gitmek sana böyle davranmanın hiç bir mantıklı açıklaması yok,aşk diil sevgi diil nedir bu,hersey iyiyse yanındayım ,kötü giden bisey varsa ben yokum ,buna evlilik arkadaslık hicbisey denmez,milletin birbirini kestigi ticaret hayatında bile bu davranısa etik olarak bakılmıyo evlilikte bu tutum varsa koşarak kacıcaksın ,keşke bastan anlasaydın herseyi ama aşık adamın körlüğü işte sanada hak veriyorum ,yangına körükle gidiyorum ama bi insana deger veripde karsılıgında böyle haksızlığa uğranı görünce gözüm başka bişey görmüyo açıkcası.

kusura bakma yukarda yazdıklarım için eninde sonunda senin eşindir,ben olsam boyle yapardım,yaşadıkların haksızlıkdır demek istiyorum sadece.İşallah geri gelir çok özür diler ,hatasının kaynagını anlamıştır çok büyük hata yapmısım ben sana uzun zamandır anladım derde harsey yoluna girer bidaha da dönüp arkanıza bakmazsınız.

merhaba...

birkaç aydır yazmıyorum portala ama bu forumu okuyunca dayanamadım girdim...her şerde bir hayır vardır...ite kaka başlamış bir evliliğin bitecek olması bence hayırlısı olmuş..böyle bir evliliğe bide çocuk yapsaydınız herşey şimdikinden çok daha kötü olurdu..arada kalmışsınız...eşinizde ailenizde yerini bilememiş ya da siz bildirememişsiniz..yapabilyorsanız eğer etrafın baskısından uzak kalmak adına bir süre yanlız kalın...eşiniz gittiği yerde kalsın bence...
    yarın çok geç olabilir...

Sayfa 5/7 İlkİlk 1234567 SonSon