Sayfa 1/3 123 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ben kimim testi

Profesyonel Üyemiz

Yer
    uzaklardan çok uzaklardan

Standart Ben kimim testi

kendinizi tanımlarmısınız buyrun ters http://www.turkish-media.com/astrolo...in/passess.htm sonuçlarını yazalım

Profesyonel Üyemiz

Yer

Bir karanlığım ben,
    İçimde her şeyi barındırabilen...
    Herkesin korktuğu ürktüğü bir boşluğum ben
    Herkesin gördüğü ama
    Fark edemediği,
    Orda bir yalnızlığım ben,
    Herkesin içinde olan ama
    İltifat edemediği...
    Orda bir yerlerde bir hayatım ben
    Herkesin sahip olduğu
    Ama
    Kimsenin değerini bilemediği

Profesyonel Üyemiz

Yer

Profesyonel Üyemiz

Yer

Yalnızım,
    yalnızlıklardayım.
    Gene senden uzaktayım.
    Nasıl ihtiyacım var içimi dökmeye,
    dertlerimi anlatmaya bir bilsen.
    İstiyorum ki seni düşünürken,
    rüzgar esmesin hoyratça içimde.
    Toz duman içersinde kalmasın hiçbir yer.

Yaslanmışım bir ağaca,
    dalmış
    gözlerine,gözlerim.
    Uzakta bir boşluğa asılı kalmış.
    Şimdi en güzel gördüğüm düşsün.
    Bir ressamın tuvalinde resmin,
    arkanda dağlar.
    Bir perde gibi inmiş gökyüzünden bulutlar.
    Bir gök kuşağı sanki başındaki taç.
    Sislerle boğulmuş güneş,
    senin aydınlığına muhtaç.

Yine bir gün ansızın
    yüreğine baskın yaptım geceden.
    Esir alınmış soluklarında yaşadım ilk heyecanı.
    İlk kez,
    mecalsiz kaldı sevgimin hücreleri.
    İlk kez sana teslim oldu yüreğim.
    Yaşamın en zor yanı,
    seni düşünmekmiş bilemedim.
    Yaşamın en güzel yanı,
    seni düşünürken ölüşün
    ve tekrar dirilişin özlediğimde yarınıma.
    Ne güzel bir başka renkten sevmek seni,
    bir başka mekanda düşünmek.
    Bir başka gözle görüp,
    sevmenin gür soluklarında hissetmek nefesini.
    Ve sonra inmek derinliklerine aşkın.
    Tekrar tekrar hissetmek,
    keskin ve yakıcı tadını öpüşün.
    Ahhhh! Güzelim, bir tanem.
    Ne olur,
    güzelliklerinde gizlensin çirkinliklerin.
    Bak şimdi,
    Yalnızlığın uç verdiği yeni filizlerde büyüyorsun.
    Oysa sen,
    yorgun dalgaların kıyılarındaki izlerde olmalısın.
    Kum tanecikleri gibi yıkanmalısın tuzlu suda.
    Ve ben sana,
    yalnızlıklarımı yazmalıyım,
    yalnızlıklarımda
    bu satırlarımı kuma.
    İçimde hep
    sensizliğin korkusunu taşıyorum.
    Anlaşılan,
    ben hep senin yalnızlığını yaşıyorum.
    Senin hıçkırığında, göz seyri mendeyim
    beni andığında geçen.
    Açlığımda mis gibi ekmek kokumsun
    dumanı üstünde yalnızlığımın.
    Yağmurda toprak kokumsun, baharda çiçek.
    Yalnızlığımın sarhoşuyum her gece
    içtiğim yalnızlığımın.

Bir düşünürün sözüyle bşlayayım:

"Dışarıya bakan rüyada,içeriye bakan uyanışta..."

Kendimi tanımlayamam,yaptığım tek şey içime dönüp bir şeyleri kurcaladıkça farklılıklarımı keşfettiğim..Bir önceki "ben"den,yeni "ben"lere doğru yolları katediyorum.

(İçe dönmekle kastım içine kapanık olmak değil,derin anlamda..Yanlış anlaşılma olmasın diye antiparantez belirteyim dedim ) =)

Profesyonel Üyemiz

Yer

Alıntı mavis Nickli Üyeden Alıntı

Kendimi tanımlayamam,yaptığım tek şey içime dönüp bir şeyleri kurcaladıkça farklılıklarımı keşfettiğim..Bir önceki "ben"den,yeni "ben"lere doğru yolları katediyorum.

(İçe dönmekle kastım içine kapanık olmak değil,derin anlamda..Yanlış anlaşılma olmasın diye antiparantez belirteyim dedim ) =)
    arkadaşım yukarı yeni eklediğim linkteki teste bak

Profesyonel Üyemiz

Yer

Alıntı mavis Nickli Üyeden Alıntı

arkadaşım yukarı yeni eklediğim linkteki teste bak

ben okuduğumda o test yoktu ama ordaa =))

Sosyal/Duygusal/Düşünen/Yargılayan

Siz, sosyal, dışa açık güvenilir birisiniz. Liderlik rolünü üstlenmeyi seversiniz. Organize yeteneklerinizden dolayı, liderlik pozisyonu sizin için idealdir. Enerjlerinizi, hepsini harcamadan, problemleri çözmeye yöneltme potensiyeliniz var. Siz, istikrarlı, düşündüğünü söyleyen, çalışkan, amaçlara ulaşabilen, mantıklı ve pratik bir kişisiniz.

Iİlişkilerinizde, öğüt verici ve sorunları üstlenecek biri olmayı seversiniz. Verdiğiniz sözü, her pahasına yerine getirirsinşz. Eğer yapacaklarınızı bitmişse, yanınızdakilere büyük neşe getirirsiniz. Arkadaş ve ailenler aktif şeyler peşinde koşarsınız ve onlara çok cömert davranırsınız. Kendi veya etrafınızdakilerin duygularını anlamakta zorluk çekebilirsiniz. Kendi yolunuzun en iyi olduğunu düşünüp, başkalarını da aynı yola zorlamak istiyebilirsiniz. Başkalarına karşı sabırsız davranııp, onların fikirlerini ve dileklerini duymamamazlıktan gelerbilirsiniz. .

İÇE DÖNÜK / INTROVERT
    İçine kapalı biri olmamanıza rağmen, arada sırada dünyadan çekilip kendinize zaman ayırma hakkınız var. Gösterşi sevenlerin aksine, siz, olayları yaşamadan önce onları değerlendirmek istersiniz. Sık sık sosyal aktivitelere katılmak, sizin enerjinizi tüketebilir. Sizin enerjinizin kaynağı, iç dünyanızı incelemekten, edindiğiniz intibalardan ve berrak düşünmekten gelir.
    DUYGUSUZ / INTUITIVE
    Olayları, duygularınızla değerlendirmenize rağmen, tesadüf ve şansa da ter veririsiniz. Gizli olanları anlamaya çalışır, ve fiziki olayların derin nedenlerini araştırırsınız. Olayları yalnızca oldukları gibi görmeyip, onşarın potensiyellerini de incelersiniz. Sağ duyunuza güvenmenize rağmen, çok kez ilhama da yer verirsiniz.
    YARGILAYICI / JUDGING
    Siz kararların anında verilmesinden hoşlanırsınız. Siz, sonucu henüz belli olmayan işlerden hoşlanmazsınız ve çelişkilerin hemen çözülmesini istersiniz. Siz, düzenli ve iyice belirlenmiş bir yaşam istersiniz ve sürprizlerden hoşlanmazsınız. kararın kim tarafından verildiği sizin için önemli değildir: yeterki yapılması gereken yapılmiştır. Siz, başkasına verdiğiniz söze çok önem verirsiniz. Katı olmamanıza rağmen, bir plan yapıldıktan sonra, onu değiştirmek istemezsiniz.
    DÜŞÜNCELİ / THINKING
    Siz, bilgileri mantığınızı ve araştırma yeteneğinizi kullanarak değerlendirirsiniz. Sizin için, adelet ve istikrar, kararlarınızın başkalrının üzerinde bırakacakları etkilerden, daha önemlidir. Siz, Tutacağnğz yolu, mantıklı bir inceleme sonucunda, olayların nereye gidebileceğni saptadıktan sonra, kararlaştırısınız. Eğer planlarınızda bşr aksaklık olursa, onun derdini yeni siz çekersiniz. Bu sizin duygusuz ve soğuk olduğunuz anlamına gelmez, fakat davranışlarınınzın analitik olduğunuzu gösterir.
    Kişilik Tipin
    "İçene Kapalı /Duygusal/Düşünen/Yargılayan

Siz, doğal olarak çok özgür birisiniz. Siz, sistem yaratmada ve teorem geliştirmede büyük yeteneklere sahipsiniz. Kendininiz geliştirmek sizin için çok önemledir ve kişiliğinizdeki enerji ile kendinizi geliştermeye çalışırsınız. Yaratıcı ve başarılı problem çözücüsüsünüz, ve sonuca varmak içiin yeterince sabırlısınız. Kendinize zaman ayırmaya ihtiyacınız olduğu gibi, birçok şeyle ilgilendiğiniz için bazen ne pamak istediğinizde kararsız kalabilirsiniz.

İlişkilerinize çok sadık olup, geleneksel bir yaşam tarzını seversiniz. Sevginizi, yalnız kendinize yakın olanlara gösteririsiniz. Siz, cinsel ikili ilişkileri çok seversiniz. Bazen sosyal kişileri çok seversiniz, çünkü sizi içinize kaaplıktan çıkartabilirler. Siz, fikir alış-verişini çok seversiniz. Başkalarının sizi dışlaması, sizi çok olumsuz olarak etkiler, fakat duguylarınızı saklamayı iyi bilirsiniz. Çok sevecen olmanıza rağmen, yaptıklarınıza kapılıp, etrafınızdakileri unutabilirrsiniz.

Bu Tipin Meşhur Kişileri:

Dan Aykroyd, Susan B. Anthony, Arthur Ashe, Augustus Caesar, Jane Austen, William F. Buckley, Jr., Raymond Burr, Chevy Chase, Phil Donahue, Hannibal, Veronica Hamel, Orel Leonard Hershiser, Peter Jennings, Ivan Lendl, C. S. Lewis, Joan Lunden, Edwin Moses, Martina Navratilova, Chester A. Arthur, Calvin Coolidge, Thomas Jefferson, John F. Kennedy, James K. Polk, Woodrow Wilson.

Bu Tipe Uyan Meslekler:

Arkeolog, mimar, artist, astronomici, biolog, kimyager, program yazılıımcısı, mühendis, desenci, tarihçi, icatçı, matamatikçi, müzisyen, filozof, fotoğrafçı, doktor, psikolog, araştırıcı, bilim adamı, profesör, ve yazar.

Sayfa 1/3 123 SonSon