Sayfa 10/14 İlkİlk ... 67891011121314 SonSon
137 sonuçtan 91 ile 100 arası

Konu: Anksiyete ve paxil

selam ben yeni üye oldum. bende anksiyete bozukluğu var. doktora 1 ay önce gitmiştim. bana paxera ilacı ve atarax verdi.bir ay sonra kontrole gel dedi. ve bugün kontrole gittim.paxeranın dozunu biraz daha artırdı ve meresa diye bir ilaç verdi.ben bu hastalığın bende nasıl oluştuğunu bir türlü anlamadım. bende titreme,baş ağrısı,sanki hiç düzelemeyeceğim hissi,ölüm korkusu,falan düşünceler oluyor bunlar sizdede oluyormu ben bunu merak ediyorum bana yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler

Standart cok hoş buldum

bugun bu sıteyı gorunce anladımkı yalnız değilmişim. bugune kadar yasadıgım herseyı benımgıbı sızlerde yasamıssınız şükürler olsunkı o gunler gerıde kaldı bir cok ilac kullandım su anda doktorumun tavsıyesıyle uzun bır suredır paxıl ve aralıksız sitilizan kullanmaktayım ve halımden cok memnunum kılo problemım vardı ama oda bıttı gayet ıyı kılo aldım hatta gobek bıle yaptım burdan arkadaslarıma tavsıyem dogru teshıs cok onemlı eger burdakı arkadasların dedıklerı belırtılerı gosterıyorsanız mutlaka bence psıkologa yada norolojıye gıtmelısınız ben ılk once dahılıyeye gıttım ve endoskobıye varana kadar ne ızdıraplar cektım kac gun hastanede yattım ve bunları yasarken anladımkı bunların hepsıne sebep olan 5 sene boyunca okudugum kıbrıstı ama sonucta cozumu bulundu teşhısım kondu ve tedavım 3 4 senedır devam edıyor artık ılacı kullandıgım sureden berı cok rahatım ama bırazdaha ındırım yapsalar su ılacın fıyatında cok daha guzel olucak hayat.

keske her ilac sitilizan fiyatında olsa

Merhaba arkaşlar, siteyi tanıyalı epey bir zaman geçti. Yaklaşık 4 aydır paxil kullanıyorum, 2 ay önceki intihar girişimim annemin tel konuşması sayesinde başarısızlıkla sonuçlandı, şimdi paxile devam ediyorum fakat kötü olayların dozu biraz fazla oldumu ilaç fayda etmiyor. Paxil sinirlerimi aldı ve bana 2 ay içinde 10 kg verdi, şimdi bisikletle kilo vermeye çalışıyorum, ilacı ne zaman bıraksam yada hiç bırakmasammı diye kararsızım, kullanan arkabalarım ilacı bıraktıktan sonra eski haline geri döneceksin diyor ve sinir oluyorum..

8 yıldan beri farkında bile olmadığım sosyal fobini tedavisine başladığım 4 aydan beri çook iyiim, kilo konusunu dert etmeyin, piskolojiniz düzelince kiloyu her zaman verirsiniz..

Sevgilerimle..

louis
    Guest

Arkadaşlar merhabalar;

Aranıza bugün katıldım ve 10 yıldır psikiyatri tedavisi görüyorum ve piyasadaki ilaçlar hakkında (plasebolardan, antidepresanlara; yeşil reçetelilerden, anti-psikotiklere kadar) çok geniş bir yelpazede bilgim mevcut. Bendeki bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum. Umarım hepimize faydası olur.

İlk mesajımda bu konuyu seçtim çünkü etrafıma baktıgımda her psikiyatriste giden 5 kişiden 3 ünün paxil kullandıgına tanık oldum son 3 yıl içinde.

Bu, hem bu ilacın kaliteli bir ilaç olmasından kaynaklanan bir durum hem de bazı doktorların hastanın durumu ne olursa olsun, sonuçları umurlarında olmadan kafadan yazdıkları bir ilaç.

Ben bu ilaçla 4 yıl önce tanışmıştım. Doktorum sosyofobi teşhisi koymuştu ve psikoterapi yanında bu ilacı vermişti. 7 ay kadar kullandım bu ilacı ve bana yeni bir hayat sundu. Kendimi yeniden keşfetmemi sağladı...

Buraya kadar gayet normal bir durum arkadaşlar. İlaç sosyofobi, agorafobi ve major depresyonlar için; hatta hayatı depresyon tarafından şekillenmiş kişiler için biçilmiş kaftan. Yalnız buraya DİKKATinizi vermenizi istiyorum: Geçmişinde, genlerinde ya da bünyesinde MANİ, HİPOMANİ ve PSİKOTİK bozukluk bulunanlar için ve ayrıca UYUŞTURUCU SEMPATİZANLARI için felakete giden bir adım, bir basamak.

Doktorum bana bu ilacı verdiginde, ailemde psikiyatrik bir öyküm olup olmadigini sormadan verdi bana. Ben üzerine basarak ailemde psikotik bozuklukların ve manik-depresif vakaların oldugunu bildirdim ama yine de kullanmamı istedi benden. Ben de kullandım.

İlk başlarda ben de yan etkilerden yakındım. Sabahları mide bozmalar, ishal, uykusuzluk, terleme, bulantı vs. Ama bunlar 2. haftanın sonunda geçtiler ve gayet öfori bir tavır geliştirerek hayatımı sürdürdüm. Yeni arkadaşlar, yeni ortamlar vs baya yol kat etmiştim ilk ayın sonunda. Bunun üzerine gaza gelerek yeter dedim ve ilacı bıraktım kafama göre. bir hafta geçmedi ki ilk halimden daha kötü oldum, evden çıkamaz oldum, bunalımlar vs... tekrar başladım ve 7 ayım çok güzel bir şekilde geçti.

Doktorum 7. ayın sonunda ilacımı kademe kademe azaltarak kesti ve psikoterapiye devam etmemi istedi. Ben de devam ettim ve bu sefer rahat bir şekilde bırakmıştım ilacı. Bir yıla yaklaşmıştım ve sosyofobiden eser yoktu. Gayet rahattım ve iyiydim.

İlkbahar geçti, yaz geçti ve geldi SONBAHAR. Hafiften hafiften depresyon gıdıklamaya başlamıştı beni. İlk başlarda alkol alarak ve ev dışında zaman harcamak ile geçiştirecegimi sanmıştım ama daha kötüye gitti alkol yüzünden. İstemeyerek de olsam tekrar gittim doktoruma. Bu sefer bana paxil yazmasını beklerken, ilaç yazmadı ve sadece psikoterapi ile devam etmemi söyledi. İyi hatırlıyorum, günlüğümde de mevcuttur bu; doktoruma: -Hocam ben BİPOLAR'ım sanırım! dedim ve bana güldü geçti ve seninle psikoterapi ile bu durumu çözecez dedi... ilaçsız başladık tekrardan. 2 ay gittim, hiçbir gelişme olmadı çünkü "beynimin dışardan destege ihtiyacı vardı". Bunun üzerine 3.ay gitmedim. Çünkü öğrenciydim, param yoktu ve boşyere zaman harcadığımın farkındaydım.

Doktorumdan soğuduğum için bunu bütün doktorlara mal ettim ve kendi kendimi tedavi etmeye kalktım. Hem de alkol ve uyuşturucu ile...

Burda kesiyorum anlatmayı çünkü, burdan sonrası paxil ile ilgili değil. Şimdi paxil üzerinden anlatmaya devam edeyim:

4 sene sonunda yine psikiyatrist koltugundaydım, ama bu sefer farklı bir doktordu. İşinde gayet uzman ve hem yurtdışında hem ülkemizde tanınmış birisi. Adını vermek istemiyorum.

Bana konulan teşhis "Bipolar duygulanım bozukluğu" idi. Ben bunu yıllar önce koymuştum ya neyse işte... Sonuçta lityumlarla tanışmış oldum 8)

...

Paxil için önceki mesajlarda yazılanları okudum ve birkaç şey söylemek istiyorum bu konuda:

-İster paxil olsun, ister başka bir ilaç; hiçbir ilaç yan etkisi yüzünden bırakılmaz. Tedavi en erken 2 haftada en geç 3 ay içerisinde kendisini gösterir.
    -Almış oldugumuz ilaçlar; beynimizin, bazı hormonları salgılayamayıp ve mevcut problemi kendi içerisinde çözemediği için ve dışardan yardıma ihtiyaç olduğundan, GEREKLİDİR ve psikolojik tedavi ile ÇÖZÜLEMEZ. Yani açık ve net bir şekilde beyniniz bu/o durum karşısında aciz düşmüştür ve dışardan yardıma ihtiyacı vardır. Boş yere felsefe yapmayın ve psikolojik bu sorun, ben kafada çözecem diye uğraşmayın.
    -Psikiyatrik sorunlar zamanla çözülür. Sabırlı olmanız lazımdır ki hastalık ataklarında/nöbetlerinde zaman hiç geçmeyecek gibidir. Sanki bu sonsuza kadar sürecek gibidir ama biraz SABIR.
    -Psikoterapiler her yaşa ve her insana iyi gelir ve gereklidir diye bir durum söz konusu değildir. Hepimizin beyni zekidir ve gerekli kimyasallar sağlandıgında GEÇ de olsa çözümü kendisi bulacaktır. Psikoterapi sadece tedaviyi doğru, mantıklı ve olması gerektiği gibi yönlendirmeye ve tedavinin hızlı gelişmesi için destekleyicidir.

-Paxil benim tabirimle "keskin" bir ilaçtır ve kullanan ve kullanacak arkadaşlardan rica ediyorum. Eğer hipomani veya bipolar bozukluktan kuşkunuz varsa derhal doktorunuza durumunuzu anlatın çünkü zamanında yapılmayan ufak bir müdahale sizin hayatınıza mâl olabilir.

Buraya kadar okuduysanız ne mutlu size, ne mutlu bana. Teşekkürlerimi sunuyorum.

Herşey bir adımla başlar, hepinize sağlık dolu günler.

Slm, arkadaşlar..

Bende sizin gibi hatta durumun farkında olan veya olmayan bir çoğunuz gibi piskoljik sorunları olan bir türk insanıyım..

Daha önce yukarıda bir yere bişeyler karalamıştım paxil ve kendi pisk. durumum hakkında.

Yukarıdaki karalamlardan kısa bir süre sonra 6. senede zar zor bitirebildğim okulumdan kaynaklanan sorunlar nedeniyle intihar girişimim maalesef olumsuz sonuçlanmıştı. (Tabi int. olayı paxil kullanmaya başldıktan 2 ay sonra oldu) Maalesef diyorum çünki üzerinden 4 ay geçmesine rağmen şimdi keşke becerebilseydim diyorum kendi kendime, şimdi ne güzel hiç bişey olmayacaktı, şu kriz döneminde yeni mezun işsiz üniversiteli olmayacaktım, paxil nedeniyle kilo sorunlarım olmayacaktı (70 iken 75-80-85 kiloyum boy 1.68 ama benim etim sıkı ondan pek belli etmiyorum kilo vermek için bisikletle günde 25-30 km yol gitmek zorunda kalmayacaktım, herneyse işte....

Benden önce yazan 10 yıllık psiko. maduru ark. söylediği bir konu aklıma takıldı. """Buraya kadar gayet normal bir durum arkadaşlar. İlaç sosyofobi, agorafobi ve major depresyonlar için; hatta hayatı depresyon tarafından şekillenmiş kişiler için biçilmiş kaftan. Yalnız buraya DİKKATinizi vermenizi istiyorum: Geçmişinde, genlerinde ya da bünyesinde MANİ, HİPOMANİ ve PSİKOTİK bozukluk bulunanlar için ve ayrıca UYUŞTURUCU SEMPATİZANLARI için felakete giden bir adım, bir basamak."""

Şimdi kendi ailemin geçmişini araştırdığımda bizim sülale dedemden itibaren ki ancak o kadarının pisk. durumunu gözlemleyebiliyorum hepsi piskolojik sorunları olan ve intihar meyilli insanlar. Annem 10 sene önce intihar girişiminde bulunmuş sonrasında depresyon tedavisi görmüş. Babam ben kendimi bilmdim bileli mutsuz umutsuz bi insandır. Dedem yani babamın babası yani babannemin kocası küçüklügümden beri en ufak çıtırtıda köyü yakar yıkar herkesi öldürür öle tuhaf bir adam.

Şimdi şunu sormak istiyorum dr beye benim genlerimde bu pisk.sorun var, benim tedavim mümkün değil mi? Zaten 9 senedir bu sorunla iç içe yaşıyorum (şimdi yaş 24) kalan ömrümüde böylemi geçircem, kendine ve çevresine hiç bir anlamda faydası olmayan kuruntulu mutsuz umutsuz biri olarak, gelde isyan etme, gelde i.tatlıses dinleme...

Yukarıda bahsettiğim konu dışında;

Paxile başlamamın yaklaşık 6. ayı bitti ve ben ilacı azaltarak bırakma kararı aldım, zaten işim yok yani sigortamda yok, ilaçlarda artık pahalı geliyor. 15 gündür sürekli başım dönüyor, bi tuhafım, eski mevzular (kız mız falan felan) aklıma geliyor, bazen ağlatıyor 10 dk sonra normale dönüyorum, bu böyle ne kadar zaman sürer, tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum ???

Anladğım kadarıyla kimse bu paxili bırakmamış herkes tam gaz kullanmaya devam ediyor ki kimsenin bu konuda bir tecrübesi yok. Bari ben söyleyeyim..
    İlacı 5 gün boyunca yarım yarım aldım ardından başım müthiş şekilde dönene kadar almadım (hemen hemen 3 gün) sonra 1 tane yani 20mg aldım, sonra 4-5 günde bir aldım ve şimdi hiç almıyorum, anormal rüyalar görüyorum, bakalım şimdilik böle....

Gelişmeleri yine yazarım..

Uzun süre paxil kullandım ama yok denecek kadar az yan etki yaşadım

Birde bırakmayı dene bak o zaman görürüsün yan etkilerini..

arkadaşlar bende sitedeye yazdığım durumuma verilen cevaplardan ve başka araştırmalarımdan sonra sosyofobi mağduru olduğumu gördüm...

paxil için yazılan bütün yorumlarıda okudum

bu hapı bırakmak bu denli zorluysa nasıl başlanıyor.... hiç anlatılmıyormu bu durum hastalara....

yarın yada ertesi gün bende alacağım paxil i.... 1 ila 3 ay arası kullanıp uygun biçimde paxili i terketmeyi düşünüyorum.... birşeye bağımlı yaşamayı istemiyorum çünkü.... biraz meydan okur gibi bir halim var fakat bu böyle olacak... uyuşturuc maddeyi 2 yıl sürekli aldıktan sonra nasl bıraktıysam bu da öyle olacak....

sosyofobik belirtilerimin 2 aydır olduğunu anladım... ekim başı okul başladı o zamandan beri böyleyim.... kendimce erken teşhis olduğunu düşünüyorm çünkü şikayetlerim beni zıvanadan çıkartıp, intihara sürükleyen bir durumla alakalı değil... erken zamanda hlimi görüp önlem alma çabasındaydım. çok şükürde buldum....

bende sosyofobi var gülüyorum çükü fazla zorlanmadan atlatacağımı düşünüyorum... paxil i de inş. problemsiz bir biçimde kullanır ve paxil le işimin bittiğini düşündüğüm zaman kullanmayı bırakırım....

bunları anlatmamın diğer sebebi ise herkesin bildiği fakat özekllikle Türk halkının ''erken teşhis hayat kurtarır'' sözünü ciddiye almamaları...

bu olay ise ölüme ne kadar davetiye çıkarır bilmiyorum fakat '''ERKEN TEŞHİS'' insanı b*k tan bir duruma düşmesini engeller....

3-4 gün önce öğrendim bunu şimdi tedaviye başladım... dışarı çıktım.. arkadaşmın doğum gününü kutladım... kafe ye gidip çayımı içtim...

arkadaşlar lütfen araştırın derim... kendinizi önemseyin... birşeyleri düzeltmek için geç kalmayın....
    otobüsü kaçırırsanız, işinizden olabilirsiniz....

Standart paxil yan etkileri

Selamlar;
    Arkadaşlar benimde depresyon sorunum var.Ben paxil i 3 ay kullandım başladığım zamanlarda yan etkisi neredeyse hiç yoktu olan ise önemli olmayacak önemsenmeyecek dercede paxil in bana beklediğim faydasını görmedim diye bıraktım hem de anide azaltarakta değil 3 gün hafif çakırkeyif gibi baş dönmelerimden sonra bişi kalmadı yani her bünyede farkl tepkiler oluyor fakat yazılanlarda ve kendimden de şunu anladım ilaçtan çok beklentiniz olduğu zaman bu beklentileri almadığınızı düşünüyorsunuz bıraktığınız zaman ise daha kötü olduğunuzu düşünmenize neden oluyor ilacın nasıl bir etki yaptığı özellikle bıraktıktan epey bir süre sonra daha belli oluyor.Ben bıraktığım ilk bir iki ay iyidim bu ilacın bana ne faydası olmuş diye şüpheye bile düştüm ama bu eleştiri üzerinden bir iki ay daha geçipte ilacın vücudunuzdan tamamiyle temizlendiğinde doktora gittiğiniz safhaya geri dönüyorsunuz.
    Epey bi süredir kullanmıyorum ama bugün tekrar başlayacam

Sayfa 10/14 İlkİlk ... 67891011121314 SonSon