seo uzmani Full Apk genel blog kadina dair
7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Atipik psikoz tam olarak nedir?Nasıl bir hastalıktır?

Standart Atipik psikoz tam olarak nedir?Nasıl bir hastalıktır?

2 senedir atipik psikoz tedavisi görüyorum.Bu hastalık kakkında bildiklerinizi yazar mısınız.

Guest

Psikotik bozukluklar psikozlar
    Diğer psikotik bozukluklar psikozlar :
    Şizofreni ile paranoid bozukluklar arasında dalgalanma gösteren; ne şizofreni ne de tam paranoid teşhisi konamayan diğer psikoz vakaları dört ayrı grupta incelenir

a)Şizofreniform Bozukluk:
    Belirtileri şizofreniyi andırmakla beraber; aniden başlayan ve altı ayını doldurmadan iyileşen psikoz vakaları.

b)Kısa Reaktif Psikoz:
    En az birkaç saat, en fazla iki hafta devam eden; kişinin hastalık öncesi normal mizacına dönmesi ile neticelenen kısa psikoz vakaları.

c)Şizoaffektif Bozukluk:
    Manik ve depresif türde hissetme bozuklukları ile ile şizofrenide rastlanan hezeyan veya varsanılardan birkaçını karışık olarak gösteren psikoz vakalardır.

İntihar fikirleri ve teşebbüsleri ağırlıktadır. Nöbetler şeklinde geldiği gibi, daimi olan vakalar da vardır.

d)Atipik Psikoz:
    Yukarıdan beri sayılan sınıflardan herhangi birine dahil edilemeyen karışık ve sınırları belli olmayan psikoz vakalarıdır.

Doğum sonrasında ve aybaşlarında görülen geçici psikoz işaretleri birer atipik psikoz vakası sayılır.

tskler gto.dr bana atıpık psıkoz teshısı koymustu hıç bır zaman anlamamıstım ne oldugunu..

Guest

1 aydan kısa süren karmaşık psikozlar...

louis
    Guest

Doktorları şaşırtan ve çözüm bulamayıp "Sende a tipik psikoz" var evladım dedikleri hastalıktır. Bukelamun gibidir kişi. aynı anda obk, panik atak, anksiyete bozukluğu, bipolar, ve şizofren belirtileri gösterir. En basitinden, en prof.'una kadar hepsinin yaptığı: anti-psikotikleri dayamaktır.

A tipik psikoz hastası bu hastalıkları gösterdiği gibi gayet sağlıklı ve mantıklı bir kişilik de sunabilir. Hasta demeye bin şahit hesabı. Doktor dahi inanmaz hasta olduğuna.

Kişilik bozuklukları ve kişilik bölünmesi de yaşar bu şahsiyet.

ya benim psikozum 3 hafta surdu bana sizoeffektif teshisi koydular hemde sadece biri bana bisey yapacak saniyodum okadar bunda bi yanlislik var mi acaba

Alıntı doors Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana da tanımlanmamış şizofreni teşhisi koymuşlardı.

benim bir suru sizfreni arkadasim hepside kariyerli falan omrun boyunca psikozu yasamiyosun nede olsa yapabilcek cok seyin var ben bisey fark ettim ya bu ne ilac deposu turkiyede sizfrenilerin ya cok ilac veriyolar