Sayfa 1/23 1234511 ... SonSon
226 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Risperdal

Standart Risperdal

Risperdalin yan etkileri nelerdir???günde 1 mg kullanıyorum...ve ocd hastaları neden risperdal kullanır???
    teşekkürler :twisted:

Bende risperdal kullanıyorum yaklaşık bir yıldır. tek yan etkisini gördüm cinsel isteklerde azalma bir de uyuklama.........

Birde sanırım çok fazla yeme isteği olmalı!!!bende öyle oluyor maalesef ama genelde dozunu arttırınca.sen şişmanladın mı???

evet doğru. bende kilo aldım kullanalı beri. bıktım ilaç almaktan....

ya risperdal ing. stroke denen ve ölümle sonuçlanan bi hastalığa neden oluyor ve aynı zmnda felaket tikler yapıyormuş araştırın ve okuyun bence!

Ben de yeni başladım, günde 1 mg alıyorum ve göz kapaklarım kurşun bağlanmış gibi, berbat bir bitkinlik yapıyor bende.

Acemi Üyemiz

Yer
    bochum
    Blog Girişleri
    1

Regina rosetta

Risperdal zaten tik bozuklugunda kullanilan bir ilac. Felaket tikler yaptigini nerede okudun. Kaynagini verirsen sevinirim. Sevgiler

Arkadaslar bugun dotor bana risperdal 1mg yazdı. yemekten sonra yarim adet al dedi.
    Bende ilaçla ilgili biraz araştırma yaparken buldum bu siteyi neyse.
    Ama araştırmalarıma göre bu ilaç hakkında çok iyi faydalı , işe yarıyor ve gerçekten rahatlatıyor diyen insanlarda gördüm , sizinde belirtmiş olduğunuz gibi firma tarafından kabul edilen hastalıklara sebep olduğunu da gördüm. hatta ölüme kadar gidiyormuş.
    bu ilacı kullanmış biri detaylıca yan etkileri ve işe yarar etkilerini yazar mı?
    gerçekten bu hastalık , felç ve ölüm durumu ne kadar doğru?

saygılar

MERHABA SEVGİLİ ARKADAŞIM....

ben risperdali uzun yıllardır kullanıyorum...gerçekten ocd hastaları için birebir...uyuklama sorunu yeni kullananlarda görülen bir durum... zaman geçtikçe uyuklama dönemi bitiyor. ama en kötü yan etkisi cinsel isteklerde azalma ve erkeklerde ereksiyon sorunlarına neden olması..bunun dışında yanlış kullanıldığında ya hastalıklara ve hatta arkadaşların dediği gibi önce felç daha sonra da ölümle sonuçlanabiliyor.... benim doktorum günde yarım doz almamı önerdi...sabah vakitleri kesinlikle alınmaması lazım... öğleden sonra iki veya üç saatlerinde yarım doz alınması tavsiye edildi...

ilk kullanım sıralarında el titremeleri mide bulantıları uyuklama ve dil sarkıntıları görülebilir ama bunlar geçici yan etkilerdir....

risperdal ocd hastaları için gerçekten çok iyi bir ilaç...kullanımı konusunda doktorunla tekrar görüşsen iyi olur...

sevgiler.....

benim durumum ocd değil.. daha çok utangaçlıkla ilgili bir sebepten dolayı rahatlamam için verdi bu ilacı.
    1mg lık ilacı yemekten sonra yarım olarak almamı söyledi.Yarın arar bu durumları sorarım tekrar.

Sayfa 1/23 1234511 ... SonSon