Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: SECİTA ile citoles / depresyon ve kaygı..yardım eder misiniz ?

Standart SECİTA ile citoles / depresyon ve kaygı..yardım eder misiniz ?

arkadaslar foruma yeni üye oldum.. mutlaka bu başlıkta acılan konular vardır. şimdiden özür diliyorum

gecen yazın başında çok ama cok sıkıntı verici bi durum yaşadım.. o günden beri endişelerim tavan yaptı 6 ay ağladım sızlandım ,kendi kendime durumu çözmeye calıştım ama nafile.. düşündükçe düşündüm ve takıntılı biri haline geldim . gelecek korkusu oluşmaya başladı hep aklımda kavga eden, acaba acaba diyen birileri var.. sonuda dr a gittim.. SECİTA 15 MG Verdi. ama ben şimdiye kadar antidepresan kullanmamıs birisi olarak cok korkuyorum bağlımlılık , aptallaşma vs. ot gibi yaşamak istemiyorum ama bi ilaç desteğine de ihtiyacım oldugunu hissediyorum..yengem citoles kullandı.hiç yan etki yapmadı.kendini daha iyi hiisediyor şimdi...bu secita ile citoles sanırım aynı etken maddesine sahipmiş. sorum şu ;SECİTA yerine CİTOLES alsam bi sorun olur mu..sonucta dr SECİTA yazdı ama bizzat citoles kullanan yengemin durumunu baz alarak( psikoljik olarak) o hapı kullansam sorun olur mu..

SECİTA kullanalar varsa hap hakkında bi bilgi verirse cok memnun kalırım.. TEŞEKKÜRLER..

bahsettigin haplarin etken maddesi yanilmiyorsam esitolopram ben citoles kullandim.sunu kesinlikle aklindan cikarma ne olursa olsun kullanilan hap her bunyede ayni etkileri yaratmaz.bence doktoruna guven.sormak istediklerini ona danis.kesinlikle de cekinme.zaten bizim hastaligimizin izelligi bu.endise duyuyoruz.heme hemen herseydeennn!!!onun icin anlayisla karsilayacak ve sana gereken aciklamayi yapacaktir.kendini bu konuda rahat hisset.

teşekür ederim bilgi iin. sizkaç ay kullandınız bağımlılık yaratıyormus diye okudum da faydası oldumu size. haplar konusunda cok endişeliyim cok sordum affola

kulllandiginiz haplar bagimlilik etki yaratici haplar degil.zaten yesil receteyle verilmiyorlar.bence sen doktorunun tavsoyesi dogrultusunda kullanmaya devam et.iyi olmaya bak bundan onemlisi yok.istersen omur boyu kullan ama iyi ol.bagimlilik yaratici haplar da degil kullandiklarin.

aynen oyle bunu dusunebildigine gore durumun iyi sayilabilir.herkes kendi cektigini biliyor tabi ama inan oyle anlar oluorki gozu gormuyo insanin gunde 10 tsne ilac iceyim yeter ki iyi olayim diyor insan.ilaclarimi duzenli kullan. hayatini yasa siyril ve git.su illetten bir kisi bile urtulsa kardir.kurtulunca da buralari unutma ugra arada

Aklıma bişi geldi.

Eczacı hastaya derdi dikkat et amca bu ilaç bağımlılık yapar.
    Hasta : 15 yıldır kullanıyorum. Hiçte bağımlılık yaptığını görmdim.

Şaka bir yana kullan arkadaşım. Bişeycik olmaz. Faydasını görürsün zararını görmezsin desem yalan söylemiş olurum. Her ilacın bazı yan etkileri var tabi. Ama faydasını düşündükçe içilmesinin yararlı olduğunu düşünüyorum. Bende 150 mg efexor bugün içmedim. Bak ne kadar neşeliyim.

teşkkür ederim ilginiz için ..tamam doktorun bi bildiği var ki veriyor. ben cok huzursuzum yaptıgım bi hatadan dolayı inanılmaz huzursuzluk sıkıntı ve gelecek endişesi kaygısı yaşıyorum..dr sanırım biraz mğkemmeliyetcisin demşti... herşeyi kafam cok cok takıyorum.. Artık salla gitsin demek istedim işte. geleckte şu mu olur bu mu olur düşünmek istemiyorum..ama annem cok endişe ediyor işte antidepresandan dan o yüzden biraz araştırayıp içeyim dedim..tekrar teşekkürler

2 aydir anti depresan kullaniyorum ilk 2 hafta olum gibi geldi yan etkiler, ceyrek ile basladim, bas agrisi, kusma, bas donmesi, caarpinti!! ama sonra hepsi gecti, su anda gunde 2 adet paxil iciyorum. Hepsi de doktorumun tavsiyesi. Rahat ol! Yan etkileri cok olursa, zaten doktorun ilacini , dozajini ya da ilacin kendisini degistirir. Ilac tedavisi kesinlikle fayda ediyor. 2 ay once araba kullanmaya korkuyordum, simdi arabamdan inmiyorum )) hatta bugun hiz sinirindan ceza yedim. ( bu pek iyi bir ornek olmadi ama ) Ben yurtdisinda yasiyorum ve yanlizim, ailemden uzakta, sana tavsiyem, gez, dolas, arkadaslarinla, ailenle vakit gecir! yanliz kalimamaya calis! Beni yanlizlik bu hale getirdi! Soylemesi kolay ama iyi olacaksin. Bu hastaliklardan kimse olmedi, olmeyecekte! Sadece kendimize iskence ediyoruz.
    Cok Gecmis olsun!

Alıntı Toldo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 aydir anti depresan kullaniyorum ilk 2 hafta olum gibi geldi yan etkiler, ceyrek ile basladim, bas agrisi, kusma, bas donmesi, caarpinti!! ama sonra hepsi gecti, su anda gunde 2 adet paxil iciyorum. Hepsi de doktorumun tavsiyesi. Rahat ol! Yan etkileri cok olursa, zaten doktorun ilacini , dozajini ya da ilacin kendisini degistirir. Ilac tedavisi kesinlikle fayda ediyor. 2 ay once araba kullanmaya korkuyordum, simdi arabamdan inmiyorum )) hatta bugun hiz sinirindan ceza yedim. ( bu pek iyi bir ornek olmadi ama ) Ben yurtdisinda yasiyorum ve yanlizim, ailemden uzakta, sana tavsiyem, gez, dolas, arkadaslarinla, ailenle vakit gecir! yanliz kalimamaya calis! Beni yanlizlik bu hale getirdi! Soylemesi kolay ama iyi olacaksin. Bu hastaliklardan kimse olmedi, olmeyecekte! Sadece kendimize iskence ediyoruz.
    Cok Gecmis olsun!
    teşekkür ederim. evet yan etkiler ilk zamanlar oluyomus. ilaçınzın size iyi gelmesine cok sevindim. umarım yalnıztıktan en yakın zamanda kurtulursunuz..

1 yıldır citoles 10 mg kullanıyorm. vücut tolerans gösterdiği için 15 mg a çıkarmak istedi doktor ve secita 15 mg a geçtim bi farkı yok arkadaşım. ama sakın bir gün bile ara verme ilaca. ve en az 6 ay kullan ne olur

Sayfa 1/2 12 SonSon