9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Kapıların kapalı tutulması konusunda tuhaf bir takıntım var..

Icon Ashamed Kapıların kapalı tutulması konusunda tuhaf bir takıntım var..

Merhaba. 5. sınıfta oluşan bir takıntım var ve ben artık bu takıntıdan kurtulmak istiyorum. Cidden, şu an 10. sınıftayım (evet, küçüğüm) ve bunun daha fazla devam etmesini istemiyorum.
    Konuya gelirsek, 5. sınıfta yeni bir eve taşınmıştık ve ev aşırı büyük olduğu için annem kışın sürekli mutfak ile salon arasındaki kapıyı kapatmamız gerektiğini söylüyordu. Ben de tabii ki yapıyordum.. Daha sonra yazın da alışkanlık gereği bunu yapmaya başladım.
    6. sınıfta tekrar taşındık, bu sefer ev küçüktü ve mutfak ile salon arasında bir kapı yoktu ve ben de bu sefer odamın kapısını kapatmaya başladım. Annem yazın sürekli kapıyı açık tutmamı söylüyordu ve bu yüzden ben de bu takıntımın iyice üzerine giderek evdeki tüm kapıların sürekli kapalı olmasını istemeye başladım. Evden çıkmadan önce veya evde yalnızken bile kapıları kapatmaya başladım.Ve bu 4-5 senedir böyle devam ediyor. Sırf bu takıntım yüzünden evde sıkça kavga ettiğimiz de oluyor ve ben bu takıntımdan acilen kurtulmak istiyorum. Herhangi bir şekilde yardımcı olabilecek biri var mı!?

allah yardımcın olsun....
    Konu seabetter1 tarafından (17-01-2013 Saat 10:10 PM ) değiştirilmiştir.

böyle bi durumu yenmen için tersini yapacaksın inadına inat hiç bir kapıyı kapatmıyacaksın ondan sonra biraz zaman geçecek kendini alıştırdın ya bu durumu artık normal duruma döneceksin inşallah gerektiğinde kapıyı kapatacaksın
    mesela senin 4-5 tane ödevin var diyelim sadece yapman gerekeni yapacaksın

Bu tam olarak sende tik ve alışkanlık haline gelmiş kesinlikle takıntı değil . .. Komplexi kndin yenebilirsin . . .

Deneyimli Üyemiz
    AND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    my room
    Blog Girişleri
    22

bana kimse kapıları kapatmamı söylemediği halde bu takıntı bendede var.kendimi bildim bileli üstelik.sanki dışardan canavar gelicek..

aynen öyle duruma alısılır. biraz zaman ister tabi aklın orda kalmaması gerekir. bendede aynı rahatsızlık var geçtim yerdeki kapıları kaparım, benden sonraki kişilere tembih ederim onlarda kapatmazlarsa ben kalkp kapatmam böle davranarak yenebilirsin

Yalnız değilmişim.

Açık tutmayı dene. Kapıları kapatma ve başka birşeyle meşgul ol.
    Sürekli sana söylendiği içinde böyle olabilir, yani yenebilirsin çok basit.