9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Saldırganlık takıntısı

Standart Saldırganlık takıntısı

Merhabalar arkadaşlar panik atak sonrası bu takıntıya yakalandım,25 yaşındayım. Düşünmemeye çalıştıkça daha fazla düşünüyorum sürekli bir korku halinden sonra bu takıntı bana yapıştı. Psikiyatriste de gitmeye başladım ama ona bu takıntımı anlatamadım sanki suç duyurusunda bulunuyormuş gibi çok kötü bir his sevdiklerimden yardım alacakken, onlardan beni uzaklaştırıyor bu sorunu yenenler nasıl bununla başa çıkabildiklerini anlatabilirler mi? Birde psikiyatriste gitmek sanki sorunları daha çok büyütecekmiş gibi hem maddi açıdan çok pahalo hemde bana yardımcı olamazsa diye korkuyorum.

hem depresyon hem takıntılar hayat çekilmez oldu iice,bir taraftan okulun sorumlulukları diğer taraftan bu dertler bu takıntıların nedeni tam olarak nedir? Ciddi bir durum mudur? Panik atağımda olunca efham da yapıyorum,deliriyor muyum diye korkuyorum? Bu korkular yersiz mi?

arkadaslar buraya daha cok SIK YAZABilirim her defasinda terapinin onemini yazicam bu yuzden bana kizanlar olabilir olsun cunku ben bu isin egitimini 4sendir avrupada alan birisi olarak nacizane fikirlerimi sunucam
    cunku turkiyede yapilan aksakliklari gordukce deliriorum. psikiyatristler iyidir gidin a ama size ilac dayarlar o ilaclarlada uyursunuz...

psikiyatrist sizi dinlemez arkadaslar terapiye gidin muhakkak psikoterapist sizi dinler ve sizle bir surece baslar...o surec sayesinde bu illetten kurtuluorsunuz ama ulkemde gruorum cocugun sinav stresi var verior ilaci yahu 17yasindaki bi insanin sinav stresi duymasindan daha dogal ne olabilir yanlismiyim??bu genclerin terapi gormesi gerek.
    lutfen imkanin varsa terapiyi dene derim ben sana arkadasim gecmis olsun..

Tavsiyelerin için teşekkür ederim, bende psikolog mu yoksa psikiyatrist mi diye çok düşündüm çok da araştırdım ve sonuç da hem ilaç tedavisi hem de terapi gerektiğini öğrendim. Gittiğm psikiyatrist özel de olduğu için ikisini de yapıyor ama hastaneler için haklısın asistanlar ilacı yazıp gönderiyor kaygıların ve korkularınla ilgilenmiyorlar bile. Ama bende senin gibi düşünüyorum aslında psikiyatrist ve psikologların hastanelerde bir arada çalışması lazım.

Alıntı elfedu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tavsiyelerin için teşekkür ederim, bende psikolog mu yoksa psikiyatrist mi diye çok düşündüm çok da araştırdım ve sonuç da hem ilaç tedavisi hem de terapi gerektiğini öğrendim. Gittiğm psikiyatrist özel de olduğu için ikisini de yapıyor ama hastaneler için haklısın asistanlar ilacı yazıp gönderiyor kaygıların ve korkularınla ilgilenmiyorlar bile. Ama bende senin gibi düşünüyorum aslında psikiyatrist ve psikologların hastanelerde bir arada çalışması lazım.
    evet ama psikologa gidiceksen onun statusune bak mutlaka yani duz psikolog senin halinden anlamaz sole soleyim bir egitim fakultesinde psikoloji lisansini bitiren bir kimse o egitimde terapiyi gormuor yani kayginin ne oldugunu goruor ama kaygisi olan kisiye nasil yaklasicagini bilemiebilior...
    oyuzden klinik psikolog olarn birisine gitmeni onerebilirim yada psikoterapistlere gidebilirsin bizim ulkemizde psikoterapi terimini yök tanimiyor malesef ama merkezlerde psikoterapi egitimini tamamlamis olan pdr mezunlari olabiliyor..
    danismanlik yapan bir kisiyede gidebilirsin psikolojik danisman yada klinik psikolog arastir.ama gidicegin kisinin muhakkak psikoterapi egitimi olsun amatörce konusmalar yapilmasin die soluorum.

Alıntı gulserdar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    psikiyatristler iyidir gidin a ama size ilac dayarlar o ilaclarlada uyursunuz...
    psikologlar ilaç yazamaz çünkü tıp okumamıştır ve yetkisi yoktur, psikiyatrlar ilaç yazabilir çünkü tıp okumuştur ve yetkisi vardır.

ben rahatsızlığı olan birinin psikiyatr, psikolog ve yakın çevre desteği üçlemesi ile iyi olacağına kesin inanan biriyim.

İyi bir pisikiyatr önce hastayı dinler, gözlemler, yakınları ile konuşur iyice bir tanır daha sonra eğer gerekiyorsa ilaç verir, ilaçlar hastalığın akut döneminde faydalı olurlar ama hastalığı kökten geçirmeyebilirler. İşte bu akut dönemde ilaç alıyorken terapi almak ve aile desteği çok önemlidir.

Bazen tek başına terapi yetmez, ilaç almak zorunda kalınabilir.

Bunu psikiyatr belirlemeli.

Tabii ülkemizde maalesef devlet hastanelerinde kaliteli hizmet yok. Hastaya bakma süresi çok kısa. Doktor ne yapsın?
    Sağlık hizmetleri yeterli değil...

Benim gittiğim merkez de bile 45dk'lık bir görüşme yapılıyor ilk seans olduğu için midir bilmiyorum bana yetmedi, dediğim gibi sadece genel olarak sıkıntılarımı söyleyebildim zaten ilk kez böyle bir tedavi alıyorum. Bu dönem çok stresli olduğum için böyle oldu sanırım. Keşke kendime bu kadar fazla yüklenmeseydim, bir de çok yalnız kaldım kendimi eve çok kapattım şmdide böyle uğraşıyorum işte. Bu arada psikiyatrist mi psikolog mu ikilemine yine girdim

sinav kaygisi vardi erkeka rkadasimin psikiyatriste gitti 45 dklik gorusme sonucunda cocuga anksiyete bozuklugu diye teshis koymus recetede biton ilac ama o teshisi gorunc egercekten sok gecirdim sence bu mumkunmu bir seansta direk teshisi koymasi hani patalojik biside deilki direkkk evet bu sizofreni yada panik atak gibi direk anlasilsin oyle olsa bile insanlari etiketler gibi ilk seansta bunu yapmalarini gayet ukalaca bi tavir olarak gordum hic etik deil bana gore.sigorta karsilamadigi icin psikiyatriste gitmisti oysa onun derdine terapist care olurdu ben onu tanidigim icin bende yardimci olamiodumoyuzden baska terapiste yonlendirmek istedim ama olmadi..iyi psikiyatristlerde var tabiki ama her hastalik yada sorunun ilacla tedavi edilcegine inanmiorum dediniz gibi aile terapi ve psikiyatri uclusunun iliskisi saglam olmali.

Alıntı iyimser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    psikologlar ilaç yazamaz çünkü tıp okumamıştır ve yetkisi yoktur, psikiyatrlar ilaç yazabilir çünkü tıp okumuştur ve yetkisi vardır.

ben rahatsızlığı olan birinin psikiyatr, psikolog ve yakın çevre desteği üçlemesi ile iyi olacağına kesin inanan biriyim.

İyi bir pisikiyatr önce hastayı dinler, gözlemler, yakınları ile konuşur iyice bir tanır daha sonra eğer gerekiyorsa ilaç verir, ilaçlar hastalığın akut döneminde faydalı olurlar ama hastalığı kökten geçirmeyebilirler. İşte bu akut dönemde ilaç alıyorken terapi almak ve aile desteği çok önemlidir.

Bazen tek başına terapi yetmez, ilaç almak zorunda kalınabilir.

Bunu psikiyatr belirlemeli.

Tabii ülkemizde maalesef devlet hastanelerinde kaliteli hizmet yok. Hastaya bakma süresi çok kısa. Doktor ne yapsın?
    Sağlık hizmetleri yeterli değil...

Alıntı elfedu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar panik atak sonrası bu takıntıya yakalandım,25 yaşındayım. Düşünmemeye çalıştıkça daha fazla düşünüyorum sürekli bir korku halinden sonra bu takıntı bana yapıştı. Psikiyatriste de gitmeye başladım ama ona bu takıntımı anlatamadım sanki suç duyurusunda bulunuyormuş gibi çok kötü bir his sevdiklerimden yardım alacakken, onlardan beni uzaklaştırıyor bu sorunu yenenler nasıl bununla başa çıkabildiklerini anlatabilirler mi? Birde psikiyatriste gitmek sanki sorunları daha çok büyütecekmiş gibi hem maddi açıdan çok pahalo hemde bana yardımcı olamazsa diye korkuyorum.
    arkadaşım geçmiş olsun sende ne gibi düşünceler oluyor?