10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Distimi(kronik depresyon) tedawisi

Standart Distimi(kronik depresyon) tedawisi

Mrb arkadaslar 6 yıldır zaman zaman hafif agır olmak üzere sureklı depresyondayım üzerime cok uzun zaman önce bı çökkunluk geldı halada gıtmıo 2 senedır pskıyatrıslete gıdıorum doru tedawıyı bı turlu bulamadım kımı zaman ben bırakıorum ilaçları kımı zaman etkısız kalıo ilaclar kullandıgım antidepresanlar prozaz lustral paxil citol citoles içlerine citoles bıraz ii geldı yuzde 30 felan bı iylestırme sagladı ama tamamen deıl bekledıgım perfonmansı gösteremedı distimide yuksek dozda ilaç kullanılıor sanırım distimi olan arkadaslar bılgı werebılırmı

distimi olduğunu kim söyledi hangi doktor böyle bir teşhis koyarki. 7 yıldır depresyondayım cipralex çok güzel gelmişti son bir aydır yine o ilaca döndüm şu an tam olarak etkisini göstermedi.
    Her şey güzel olacak...

Tekrar söylüyorum ilaçlar tamamen iyileştirmez sadece rahatlatır. İlaç kullanırken düşüncelerle kendimizi tedavi edip kontrolü ele almalıyız. Çözüm bizde saklı bunun farkına varıp daha fazla çekmeden kurtul. Bu yorumumu dikkate almanı rica ediyorum

tedavı ıstedıgın gıbı sonuç vermedıyse daha ıyı bır doktor eslıgınde tedavı olablırsın aslında..bunalımlı ortamlarda bulunma ve sevdıgın seylerı yap.depresyonda oldugunuda dusunme..

benim denemeye korktuğum sonradan doktorumun söylemesiyle yaptığım ve işe yarayan bişey söyleyeyim ilaçların dozu artınca rahatlatıyor.
    30+15 mg xetanor kullanıyorum rahatlık hissi veriyor dra söyle dozu artırsın

Alıntı hkn30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim denemeye korktuğum sonradan doktorumun söylemesiyle yaptığım ve işe yarayan bişey söyleyeyim ilaçların dozu artınca rahatlatıyor.
    30+15 mg xetanor kullanıyorum rahatlık hissi veriyor dra söyle dozu artırsın
    bu kışıden kışıye degısır kullanılan ılacın dozunu artırmak..cok kotu degılse ılacın dozunun artılması dogru degıl buna sadece doktoru karar verbılır..kımılerınde rahatlatabılır doz artırmak ama kımılerınde ters etkı yaratabılırde...

ben az önce kayıt olum bu siteye arkadaşlar fazla birşey okumadım ama size birşey soracağım sarı kantoron çayı iyi geliyormuş depresyona bu çayı içenler varmı birde ne kadar zamanda etkisini gösteriyor bilen varmı. bu hastalık başka hiçbir şeye benzemiyor çeken bilir.

Kendimi bildim bileli kronik depresyonum vardır.Son 3 yıldır zaman zaman 10 mg -5 mg lık cipralex kullanıyorum.Ne yazık ki faydasını göremiyorum.Bırakmak istiyorum.Çözümün sadece kendi içimde olduğunu düşünüyorum.Bol bol beni rahatlatacak kitaplar okuyorum.Zaman zaman kötü olsamda olumlu düşüncelerimle kendimi toparlamayı başarıyorum.

ilaçları çok düzenli kullanman gerekiyor hergün aynı saatte yoksa faydasını göremezsin ayrıca depresyn tedavisi uzun bir soluklu bir süreçtir ilaçları doktorunla konuşmadan bırakma azaltma arttırma ve en önemlisi değiştirme