Sayfa 7/7 İlkİlk ... 34567
68 sonuçtan 61 ile 68 arası

Konu: bipolar evlilik

Alıntı tek hece Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bipolar hastalarda hastalığını kabullenmeyenler var mı acaba, gerçekten kendi durumunu normal görüp iyiyim bişeyim yok diyen bipolar hastalar var mı
    bence bu kişiye göre değişir,hastalığın şiddetlı zamanlarında kabullenmeme gıbı durumlar olabılır ama yinede hastalıkla baş etmenın en önemlı püf noktası kişinin azmi ve kararlılığı,sonucta öyle ınsanlar varkı kanser gibi hastalıkları yenebılıyor,bence ne olursa olsun azımli.sabırlı ve ınançlı olmak lazım,gerısı allahın takdırıne kamış
    AKLIMIN ODALARINDA MUHEBBETE MAHKUM PRANGALI DÜŞÜNCELERİM VAR........

Bipolarım.Evliyim ve evliliğimle ilgili bir çok şeyi büyük çabalar sonucu aştık.Eşim bu konuda inanılmaz destek oldu.Benim değişkenliğime bağırma çağırmalarıma katlandı.O bunlara yanıt vermedikçe ilaçlarımı düzgün kullandıkça(ayrıca ilaçlarımı unutmayım diye hemşireliğimi de yaptı saolsun),biraz da kendi çabamla çoğu şeyi aştık.Artık hem dengem daha iyi hem de evliliğimin dengesi daha iyi.Bir çok yükü omzumdan alması tedaviyi kolaylaştırdı.Mesela maddi idareyi ona devrettim.(faturalar gelir gider falan)
    Yıllardır zekama hakaret olarak görüp de artık dialogdan bıktığım insanların yükünü de aldı üstümden.Evet taşıdığı yük büyük ama evliliğimiz kurtuldu.
    Ama bu hastalığın adı bipolar ne zaman dengesizleşeceği belli olmaz.onun yaptığı kalasın bir ucundaki kafesteki kuşun suya düşmemesi için kalasın diğer ucunda ,sistemi dengede tutmak. Bipolarla evlilik ancak böyle tarif edilebilir.
    Bunun istatistiğini veremem. sağlıklı olan tarafa ne bahane olsun kaçmaya ne de yaparsanız sevap kazanacaksınız derim.Bu içten gelme bir iş.çok seviyorsan gerçekten seviyorsan yaparsın.Dayanamazsan da bırakırsın ama bu sevmediğin anlamına gelmez.BUna saygı duymak gerek.Biz bipolarlar gerçekten zor insanlarız.
    Dediğim gibi biz başardık sayılır.Tkip etmek isterseniz ve hatta belki yaşadıklarınızı paylaşmak isterseniz bu blogumu takip edin. http://birbipolarinmucadelesi.blogspot.com/
    sevgiler selamlar

ben ilaçsız düzeldim daha önce 2 defa yaşadım 2 sene oluyor en sonunu yaşayalı şimdi gayet iyiyim
    Kalbini Allah’a bırakan, sukunete erişir..
    Ama kalbini insanlara bırakan hep sıkıntılı, hep kaygılıdır….Yahya bin Muaz

Alıntı selma_ogretmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben ilaçsız düzeldim daha önce 2 defa yaşadım 2 sene oluyor en sonunu yaşayalı şimdi gayet iyiyim
    Evet bilimin bizim için yaptığı her şeye rest çekelim.İlaçlara ne gerek var beyin dediğin nedir ki.aslında kimyası da fizyolojisi de yok.Hatta Yiyorsa antibiyotiklerinizi da bırakın.hatta yiyorsa olan çocuklarınıza aşı d ayaptırmayın.dua edin yeter.İşte millet evreni hubble ile keşfederken biz niye hala çıplak gözle göklere boş boş bakmaktayız .hepsinin açıklaması bu sarfettiğiniz cümleleri oluşturan düşünce yapısında.

Hayır arkadaşım insanları yanlış yönlendirmeyin ben doktor olarak söylüyorum bu hastalıklar beyin kimyasını etkileyecek ilaçlar kullanmadan düzelmez.Eğer düzeldiğini iddia ediyorsanız siz ya bipolar değilsinizdir yada yanlış teşhis konulmuştur.Burada bir çok kişide görüyorum.İlaçsız hallaettik.Neyi hallediyorsun hocam.sen bipoların tedavi edilmezse şizofreniye çevireceğini bilmiyorsun demekki.Öyle ağır bir hastalıktır bu.Kendini kontrol edemezsin.
    Burada insanları böyle saçma sapan "ilaçsız iyileştim" gibi nasıl kötü yönlendiriyorsunuz bilmezmisiniz. Eğer gerçekten inanıyorsanız bunun vebalini alacakmısınız.Yani sizin küçük bir sözünüzden etkilenip te ilaçlarından vazgeçen bir bipolar depresif döneminde intihar ederse bu vebali taşırmısın? Hiç sanmıyorum işine geleceğini.Yazdıklarınıza dikkat edin arkadaş burada ciddi bir konu konuşuluyor.
    Bu bahsettiklerim diğer beyin hastalıkları için de geçerlidir.siz ilaçsız tedavi oluyor diyenler yaptıklarımızın bizim kişiliklerimiz olduğunu düşünen istese değiştirebilir diyen toplumun çoğunluğu ile aynısınız.Oysa o ataklar sırasında ortaya çıkan kişilik öyle güçlüdür ki bir şeytan gibi içinizi özünüzü çelikten bir kafese kor ve ne yaptığını ona izletir.ve sahneden çekilince üzülmek ,utanmaktır ona kalan.Çünkü yaptıklarından sorumlu tutulan olacaktır.Ailesi arkadaşları çevresi ,herkes bu çok kötü bir adam herkese kötü davranıyor.yada ne zengin adam bak istediği gibi yaşıyor bok gibi parası var yada ne güçsüz bir adam en küçük duygusallıkta içine kapanıyor diyecektir.Biz bu durumları bu iki uçlarda yaşamak zorundayız.Ben ancak ilaçlarla bunu kontrol altında tutabiliyorum.Siz neden bahsediyorsunuz.İlaçsız tedaviymiş.
    O zaman yiyorsa bir merkez açsana bipoları ilaçsız tedavi etmenin yolunu buldum diye çünkü yüzyılın tedavisini bulmuş olacaksın.Ama yemez ancak burda sen sen gibiler atar tutar.Ya gerçekten bipolar değilsinizdir. yada artık o kadar uçtasınızdır ve dengeyi hiç bulamıyorsunuzdur ki gerçekleri görremezsiniz. Bipolar yaşayan insanlar gerçekleri göremez...Siz hiç bipolar olmamışsınız....
    Ve yine tekrar edeceğim siz ve sizin gibi bilim düşmanlarının ettiği laflarla ilaç kullanmamaları ,doktora gitmemeleri ,ilaçlarını bırakmaları sonucu olacak intihar ,boşanma,işinden atılma...vb olayların vebali sizin boynunuzadır.Şunu sakın söylemeyin akılları var yapmasalardı.İşte sorun orada sizce akıllarımız yeterli olsa neden dengeli olmayı tercih etmeyelim.
    Ve son.

Alıntı motig Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet bilimin bizim için yaptığı her şeye rest çekelim.İlaçlara ne gerek var beyin dediğin nedir ki.aslında kimyası da fizyolojisi de yok.Hatta Yiyorsa antibiyotiklerinizi da bırakın.hatta yiyorsa olan çocuklarınıza aşı d ayaptırmayın.dua edin yeter.İşte millet evreni hubble ile keşfederken biz niye hala çıplak gözle göklere boş boş bakmaktayız .hepsinin açıklaması bu sarfettiğiniz cümleleri oluşturan düşünce yapısında.

Hayır arkadaşım insanları yanlış yönlendirmeyin ben doktor olarak söylüyorum bu hastalıklar beyin kimyasını etkileyecek ilaçlar kullanmadan düzelmez.Eğer düzeldiğini iddia ediyorsanız siz ya bipolar değilsinizdir yada yanlış teşhis konulmuştur.Burada bir çok kişide görüyorum.İlaçsız hallaettik.Neyi hallediyorsun hocam.sen bipoların tedavi edilmezse şizofreniye çevireceğini bilmiyorsun demekki.Öyle ağır bir hastalıktır bu.Kendini kontrol edemezsin.
    Burada insanları böyle saçma sapan "ilaçsız iyileştim" gibi nasıl kötü yönlendiriyorsunuz bilmezmisiniz. Eğer gerçekten inanıyorsanız bunun vebalini alacakmısınız.Yani sizin küçük bir sözünüzden etkilenip te ilaçlarından vazgeçen bir bipolar depresif döneminde intihar ederse bu vebali taşırmısın? Hiç sanmıyorum işine geleceğini.Yazdıklarınıza dikkat edin arkadaş burada ciddi bir konu konuşuluyor.
    Bu bahsettiklerim diğer beyin hastalıkları için de geçerlidir.siz ilaçsız tedavi oluyor diyenler yaptıklarımızın bizim kişiliklerimiz olduğunu düşünen istese değiştirebilir diyen toplumun çoğunluğu ile aynısınız.Oysa o ataklar sırasında ortaya çıkan kişilik öyle güçlüdür ki bir şeytan gibi içinizi özünüzü çelikten bir kafese kor ve ne yaptığını ona izletir.ve sahneden çekilince üzülmek ,utanmaktır ona kalan.Çünkü yaptıklarından sorumlu tutulan olacaktır.Ailesi arkadaşları çevresi ,herkes bu çok kötü bir adam herkese kötü davranıyor.yada ne zengin adam bak istediği gibi yaşıyor bok gibi parası var yada ne güçsüz bir adam en küçük duygusallıkta içine kapanıyor diyecektir.Biz bu durumları bu iki uçlarda yaşamak zorundayız.Ben ancak ilaçlarla bunu kontrol altında tutabiliyorum.Siz neden bahsediyorsunuz.İlaçsız tedaviymiş.
    O zaman yiyorsa bir merkez açsana bipoları ilaçsız tedavi etmenin yolunu buldum diye çünkü yüzyılın tedavisini bulmuş olacaksın.Ama yemez ancak burda sen sen gibiler atar tutar.Ya gerçekten bipolar değilsinizdir. yada artık o kadar uçtasınızdır ve dengeyi hiç bulamıyorsunuzdur ki gerçekleri görremezsiniz. Bipolar yaşayan insanlar gerçekleri göremez...Siz hiç bipolar olmamışsınız....
    Ve yine tekrar edeceğim siz ve sizin gibi bilim düşmanlarının ettiği laflarla ilaç kullanmamaları ,doktora gitmemeleri ,ilaçlarını bırakmaları sonucu olacak intihar ,boşanma,işinden atılma...vb olayların vebali sizin boynunuzadır.Şunu sakın söylemeyin akılları var yapmasalardı.İşte sorun orada sizce akıllarımız yeterli olsa neden dengeli olmayı tercih etmeyelim.
    Ve son.

yaaa cidden bipolar tedavi edilmezsen şizofreniye mi gidiyor off çok kötü oldum şimdi ya
    Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

sen zaten şizofrensin anlaşılan boşver onun da tedavisi az da olsa var

herkes çektiğini kendi bilir.kimsenin çektiğini küçümsemiyoruz

öncelikle selamlar.konuyu kısaca özetlemek istiyorum.2010 yılında evlilik yaptım.eşim bipolar hastası olduğunu bana evlendikden 1 yıl sonra söyledi ve herşey çok geçti çünkü bir bebeğimiz olmuştu bile.sürekli bayılıyor, erken saatde uyuyor ve hep susuyordu kendisine sorduğumda hamilelik psikolojisi diyordu ve kanım düşük o yüzden bayılıyorum diyordu tabi biz çözümü kan ilaçlarında felan arıyorduk fakat yanılmışız.tabi hastalığın saklanmasının yanında birçok olayda saklanmış ve bana söylenmemiş.şuanda amatörce ulaştığım hastane kayıtları şunlardır. ANTALYA DEVLET HASTANESİ 7 KAYIT(TANI= Yenileyen duygu durum bozukluğu,ankstye bozukluk,yaygın ankstye bozukluk,bipolar duygu durum bozukluğu)ISPARTA DEVLET HASTANESİ 2 KAYIT ( TANI = Depresif nöbet) AÇAPA TIP FAKULTESİ 1 KAYIT (TANI = Bipolar duygu durum bozukluğu) GATA 1 KAYIT ( TANI = Bipolar duygu durum bozukluğu.16 gün yatarak tedavi gördü) atak sırasında 1,,5 yaşındaki cocugumuzun kafasını yere vurası geldiğini sölemekdedir (şahitlerim mevcuttur)biz artık boşanma kararı aldık.ama cocuğun velayetini istiyor.bende açıkcası kuşkulanıyorum çünkü kafasını yere vuracağını söylemişti ve bunuda söylediğini kabul ediyor.sizce çocuğunun kafasını yere vuracağını söyleyen bir anneye hakim çocuğun velayetini verir mi? lütfen böyle bir olay yaşayan tecrübesi olan varsa paylaşırsa sevinirim.şimdiden çok teşekkür ederim

Merhabalar ablamda bipolar bozukluk var, daha çok manik olarak kendini gösteriyor, 2006da ilk atağını geçirmişti, o günden bugüne kadar gayet iyiydi 31ağustosta tekrar rahatsızlandı. Aslında bir hafta öncesine kadar telefonda sesinden tavırlarından bir sorun oldugu anlaşılıyordu ama bizim yanımızda olmadıgı için malesef bir şey yapamadık, biraz da 6yıl geçtiği için rahat davrandık sanırım( çok fazla dışa dönük gayet aktif bir birey bu nedenle her zaman yanımızda olması mümkün olmuyor, öğretmenlik yaparken diğer taraftan canlı müzik yapıyor, bazen çok geç geliyor son 2 aydır da didimdeydi, ablacım gel artık hadi özledik hem çok yoruyorsun kendini bak (haftanın 7 günü canlı müzik yapmış ve uykusuna dikkat etmemiş, ilacını içtiğini söylüyor,depakin kullanıyor devamlı olarak) desek bile ben böyle mutluyum saygı duyun diyip kestirip atıyor gitmiceksin desek ayrı eve çıkıcam diyor iyilikle söylesek gidiyor biz çıkar yol bulamadık nasıl davranmalıyız? şuan tedaviye başladık hastaneye yatıcak tekrardan bu dönemde bahsettiği bazı şeyler hayal ürünü olabiliyor nasıl karşılık vermek gerek onlar hayal abla gerçek şu demek mi doğru yoksa tamam ablacım demek mi?.. atak döneminde bazen bize kötü davranıyor itiyor bağırıyor sana da güvenmiyorum diyor bu bizi daha çok yaralıyor yaklaşamıyoruz , Allah herkesin yardımcısı olsun, ablamın bu hastalıgının farkına iyi varması ve bu şekilde kendi sağlığı için düzenli yaşaması için ne yapmalıyız? özellikle bipolar olan kişilerle konuşmak istedim çünkü onu en iyi sizler anlarsınız.. şuan ben hasta değilim diyip ilçalarını içmek istemiyor çok üzülüyorum

Sayfa 7/7 İlkİlk ... 34567