Sayfa 6/7 İlkİlk ... 234567 SonSon
68 sonuçtan 51 ile 60 arası

Konu: bipolar evlilik

evlendikten 7 yil sonra bipolar rahatsizligi ciktigini iddia ediyorsunuz
    kafayi yemis yani akil hastasi diyorsunuz
    buna ragmen hakim bosanirken saglikli oldugunu iddia eden babaya degilde aklindan zoru oldugu iddia ettiginiz anneye velayet veriyor hakim
    yillar gecmis o hasta oldugunu iddia ettiginiz anne hastaligina ragmen cocugu buyutmus
    hicte samimi degil; inandirici degil yazdiklariniz
    hakim bosanirken cocugu saglam ebeveyne verir
    kucucuk cocuk oyuncak degil birilerinin intihar riskini onleme araci hic degil

Bipolar hastalığı ortaya çıktıktan 7 yıl sonra boşandım diyorum, evlendikten 7 yıl sonra hastalık ortaya çıktı demiyorum, ikisi arasında çok büyük fark var. Toplam 13 yıl evli kaldım, ilk 6 yılında eşimde rahatsızlık yoktu.
    Anlaşmalı boşanma olduğu için de hakim anne-babanın akıl sağlığını sorgulamaya gerek görmedi.
    Bu arada "birilerinin intihar riski" dediğiniz biri sonuçta çocuğumun annesi, bu yolu denemek zorundaydım.
    Yazdıklarımın hepsi gerçektir, inanıp inanmamak sizin tercihiniz....

5 yıl önce ilaç kullanmaya başladım,iyileşme umudum çok yüksekti.fakat şimdi bakıyorum da hiç birşeyin değiştiği yok sanki!ya evlilik?evlenebilecek miyim?iyileşebilecek miyim?iyileşmezsem evlenemem ki zaten.terapi şart mı ne ya.

bence bipolarla alakası bile yok anlaşmakla ilgili ilacını düzenli içtiğinde sağlıklı insanlar olarak hayatımızı sürdürüyoruz

resmen içimi kararttınız. iyileşmiyor diye bir şey yok iyileşiyor sadece tekrarlama olasılığı olan bi hastalık bu ve tekrarladığında tedavi ile normal hayata dönülüyor. astım gibi bi hastalık işte. bu kadar büyütmeye gerek yok.
    evlilikte de zaman zaman tartışmalar alınganlıklar yaşanıyor ama biraz zaman tanımak gerekiyor eşlere. Sonuçta bipolar olmayan bir çok kişi de tartışır kavga eder. 9 ay bi eşi tanımak için çok kısa bir zaman. karşındakini anlamaya çalıştıktan sonra durum o kadar kabullenilemez değil.
    düştüysek kalkarız daha ölmedik ya

kabullenmekte sorun yok,ama sorun bir bu değil,bipolar olmakla beraber başka sorunlarda var,bipolar hakkında birçok bilgi edindim ama yaşadıklarımızın arasında bunlar sadece %50 sini oluşturuyor,yani anlıyacağın 9 ay değil 9 yılda olsa alışmak ve evliliği devam ettirmek imkansız gibi bişe,sadece bipolardan kaynaklanan sorunlar olsaydı kabullenmek kolaydı,tabi ben hep saf düşündüğüm için aramızdakı anlaşmazlıkları bipolara bağlıyordum ama zamanla anladımki öyle değilmiş,ve zamanla anladımki ben cok saf kalpli biriymişim,dediğinizgibi bipolar olmak öcü değilmiş,bunu zamanla anladım,allah iyikalpli insanları zalımlerın ve nankörlerın şerrinden korusun ve allah hepinize sağlık ve huzur versın
    AKLIMIN ODALARINDA MUHEBBETE MAHKUM PRANGALI DÜŞÜNCELERİM VAR........

Sadakate bağlı biraz da.
    Ölü yaşayanlar,yaşayan ölüleri çekemezler. Özdemir ASAF

ben de bu teşhis mevcut eğer bu kanserse her evresini geçirmiş bir insanım diyebilirim bildiğim ölçüsünde ama incir reçeli filminden hakiki manada etkilendim. Durumum malesef aynı beni anlayan anladı. şu andan sonra etrafıma zarar vermeden ölümümü bekliyorum. Tek bir hedefe odaklanmış durumdayım oğlummmm ve onun geleceği....

Etkin bir tedavi uygulanmadığı taktirde, bipolar bozukluğun trajik sonuçları olabilir. Bu dönemde evlenilmemeli bence ve kişisel sorumluluklarınız başkalarına devredilmeli (çocuklarınız, evcil hayvanınız veya fatura ödemeleriniz vs)

bipolar hastalarda hastalığını kabullenmeyenler var mı acaba, gerçekten kendi durumunu normal görüp iyiyim bişeyim yok diyen bipolar hastalar var mı

Sayfa 6/7 İlkİlk ... 234567 SonSon