Sayfa 5/7 İlkİlk 1234567 SonSon
68 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: bipolar evlilik

Üyemiz

Yer
    istanbul
    Blog Girişleri
    1

Safkan25 yazdıklarını destekliyorum, bipolar geçmeyen bir hastalık ilaç kullansın yada kullanmasın her zaman atak geçirme ihtimali var...
    bunun inançla veya inançsız olmasıyla da ilgisi yok, ben de başka bir sayfada aynı şeyi sordum evlilik sürer mi bipolarla diye bence sürdürebilenler istisna, ben bir bipolar hastası olarak olabildiğince dengeli bir insan olmama rağmen bir evliliği yürüte bileceğimi zannetmiyorum ,bunun nedeni kişiliğim değil hastalığım, dr lar bile asla garanti vermiyor bir evliliği yürütebileceğim konusunda çünkü çok gelgitleri olan bir hastalık karşında ki insan sabır taşı olsa çatlar, ailelerimiz bile bizden neredeyse mümkün olsa kurtulmaya çalışırken baş edemeyip yabancı bir insan nekadar çok severse sevsin çok zor gerçekçi olmak lazım ...

Üyemiz

Yer
    istanbul
    Blog Girişleri
    1

Alıntı hartemes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimsenin avukatlığını yapmak istemiyorum ama insan mutlu olmak için evlenir. Bipolar hastası biriyle bir yuva kurulamaz, böyle bir insanın çocuk yetiştirebilme, eşiyle iyi anlaşma olasılığı yoktur. En fazla beş, altı ay normal kalabilir sonrasında gelen bir atakla çevresine kan kusturur. Özgüven demekle olmuyor yaşamak lazım.
    Aynen katılıyorum ne yazık ki ...

ben mutlu olunacagına inanmıorm ama herşeye ragmen denemye değer diorum çünkü yalnzlk da kötü
    Gemiler gibi dünya, gemiler gibi hayat
    Gemiler gibi yıllar, geçip gidiyor, geçip gidiyor...

Safkan, ben de boşandım. Bipolar tanısı konduktan sonra 7 sene daha evli kaldım. Bipolar bir eşle hayat gerçekten çok zor. Hele ailesinde de varsa bu hastalık ve sürekli sizin hayatınıza karışıp, duruyorlarsa, hayat gerçekten çekilmez oluyor.

sürekli sizin hayatınıza karışıp, duruyorlarsa, hayat gerçekten çekilmez oluyor

denmiş...bu durumun bipoalr hastalıkla alakası yok..bipolar olmayan insanların aileside karışır...
    ne alaka..herşeyi bipolara yada başka hastalıklara bağlamayaın..
    ayrıca bipoların çeşitlleri var.karakter vs de önemli..herkes aynı kefeye konmaz..

hartemesin
    yazdıkları ise, külliyen iftira..ve peşinhükümlülük..kendisiyle evlenildiğine göre bipolarla havada karada evlenilir.(aklımda evli olduğu kalmış nerde okuduysam )

insanları şı hastası diye yaftalamayın..Acaba boşanan taraf olan sizler..sütten çıkmış akkaşık mısınız..hatalı olan sizsiniz belkide.bilmioruz naptınız neler yaşandı..BU nedenle kimseyi karalamayın...bipolar olmayanlar,yada başka hastalığı olmadığını söyleyenler...
    yıkıldı seni bekleyen şehir
    şimdi gelsen de bir ,gelmesen de bir..

Sevgili Meva,
    "sürekli sizin hayatınıza karışıp, duruyorlarsa, hayat gerçekten çekilmez oluyor" ile demek istediğim, eğer ailede de bipolar hastalığı olan yakınlar varsa ve eşiniz de bipolarsa herşey normal iki insan arasındaki bir evlilikten çok daha fazla zor oluyor. Yoksa ailelerin evli iki insanlanın hayatına karışmasının tabi ki bipolar rahatsızlıkla ilgisi yok. Hastaların karakterleri de önemli tabi, bunun da farkındayım. Bazısı rahatsızlığının farkında olup, ilaçlarını düzenli alır, bazısı ise rahatsızlığını bile kabul etmez.
    Benim kimseyi yaftalamak gibi bir amacım yok. Sütten çıkmış ak kaşık olabilirim de olmayabilirim de.. Fakat bildiğim tek şey, bipolar eşle olan evliliğin her iki taraftan da çok daha fazla özveri gerektirdiğidir. Bir şekilde ben ve eski eşim bunu sürdüremedik, bu kadar basit.
    Bazı yaşadıklarımı www.bubinick.blogspot.com adresinde anlattım. İlgilenirseniz, okuyabilirsiniz.

Alıntı theotherside Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Meva,
    "sürekli sizin hayatınıza karışıp, duruyorlarsa, hayat gerçekten çekilmez oluyor" ile demek istediğim, eğer ailede de bipolar hastalığı olan yakınlar varsa ve eşiniz de bipolarsa herşey normal iki insan arasındaki bir evlilikten çok daha fazla zor oluyor. Yoksa ailelerin evli iki insanlanın hayatına karışmasının tabi ki bipolar rahatsızlıkla ilgisi yok. Hastaların karakterleri de önemli tabi, bunun da farkındayım. Bazısı rahatsızlığının farkında olup, ilaçlarını düzenli alır, bazısı ise rahatsızlığını bile kabul etmez.
    Benim kimseyi yaftalamak gibi bir amacım yok. Sütten çıkmış ak kaşık olabilirim de olmayabilirim de.. Fakat bildiğim tek şey, bipolar eşle olan evliliğin her iki taraftan da çok daha fazla özveri gerektirdiğidir. Bir şekilde ben ve eski eşim bunu sürdüremedik, bu kadar basit.
    Bazı yaşadıklarımı www.bubinick.blogspot.com adresinde anlattım. İlgilenirseniz, okuyabilirsiniz.
    meva cok dogru yazmis
    sizin verdiginiz blogdaki yazilar okunmaya deger bulmadim acikcasi
    madem bipolar esiniz evlenmeye layik degil
    madem hasta esiniz siz sagliklisiniz cocugunuzun velayetini neden siz almiyor cocugunuzu neden siz bakmiyorsunuz da evliligi goturemeyen bipolara birakiyorsunuz
    dogrucasi soyle bir goz attim okumak bile istemedim

bipolarda her insan gibidir ocu degildir evliligini iyi bir ese duserde biraz destek gorurse siz saglikli oldugunu iddia edenden daha iyi bir sekilde surdurebi;lir esini mutlu edebilir

bakın şunu unutmayınki hasta diye eş boşanmaz,hepimiz hasta olabiliriz,ben boşanma kararımı eşimin rahatsızlığından dolayı değil kendi gayretsizliği ve vurdumduymazlığı yüzünden verdim,eğer hasta diye boşayacak olsaydım öğrendiğim ilk gün bizden sakladıkları için boşanmak isterdim ama kattiyen yapmadım,ben iyi olur umuduyla 9 ay sabrettim,üstüme düşen neyse elimden geldiğince yaptım,ama bu durumlarda tek taraflı çabalamak yetmiyor,deryasu arkadasımız iyibir eşe düşerse iyi olur demiş ama bu gayret eden bipolar için geçerlidir bence

Deryasu, 2 yıldır çocuğumun velayetini almaya çalışıyorum, dava devam ediyor ve büyük ihtimal kazanacağım. Çocuğumun velayetini anneye (hasta olmasına rağmen) bırakmamın sebebi doktorunun tavsiyesidir. Doktorunun, boşanmamız sırasında "eğer çocuğundan ayırırsanız, intihar etme riski çok yükselir" demesidir. Ama şu anda bakıyorum ki yanlış karar vermişim çünkü bu durum herkese zarar veriyor. Hiçbir zaman bipolar eşim evlenmeye layık değil demedim, sadece biz bu işi yürütemedik dedim. Ayrıca Safkan'a da kesinlikle katılıyorum; eğer eşim hasta diye ondan boşanacak olsaydım, 7 yıl beklemez, o kadar çabalayıp, eziyet çekmezdim. İlk atağını geçirdiği anda çocuğumu da alır, boşanır bitirirdim işi.

Sayfa 5/7 İlkİlk 1234567 SonSon