seo uzmani Full Apk genel blog kadina dair
Sayfa 1/4 1234 SonSon
37 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: konusamamak

Standart konusamamak

ben genelde insanlarla pek içli dıslı olmayı sevmeyen biriydim genelde yalnız dolaşırdım . Nerdeyse hiç konusmadıgım günler olurdu. Zamanla konusma yetimi kaybettim sanki. Mesela bir ortama girince herkes birşeyler anlatır ben susarım çünkü anlatacak birşey aklıma pek gelmez.

Bu durumun uzun süre insanlardan uzak kalmakla az konusmaklamı ilgisi var. yani konusmaya konusmaya insan asosyalmi olur ?

Bunu asmak için neler yapabilirim yani konusmayı sevmiyorum arkadasımda yok

İçim çok duygusalda dışa yansıtamıyorum herşeyi içimde yaşıyorum. Dısım sanki duvar

Konuştukça, sohbet ettikçe pratik yaptıkça kendimizi daha rahat ifade edeceğiz düşüncesindeyim. : )
    Eklediğim bağlantıda sorunumuzla ilgili bir yazı var okumanı isterim, ben yazanları uyguladım ama devamını getirmemiştim...
    http://onurxt.blogcu.com/Dr+Muhammed...g+-Ozel+Bolum-
    Her şey güzel olacak...

Rica ederim mırnaw.
    Her şey güzel olacak...

Konuşamama problemi bende de çocukluktan beri var , bunun çekingenlik, korku, nefret, öfke , kıskançlık vs vs bir sürü sebebi olabiliyor , çekiniyorsun harekete geçemiyorsun, korkuyorsun harekete geçemiyorsun, nefret ediyorsun, konuşmayarak ceza verdiğini düşünüyon, kıskanıyorsun muattab olmamamk için konuşmuyorsun, kibirleniyorsun önce o konuşsun diyorsun vs vs beyin harekete geçmemek için senin bütün duygusal durumlarını fırsat biliyor, ama ne olursa olsun harekete geçip bir merhaba diyerek yada bir gülümseme göstererek iletişim için bir mum yaktığında karanlıktan aydınlığa geçermiş gibi korkuların azalıyor herşeyi daha net görüyor ve tüm takıntılı düşünceler bir anda kafanda uçup gidiyor, işte bendeki durumda böyle . 2 önce tedaviye başladım zaman zaman çok iyim , zaman zamanda aynı karanlığın içine girip kayboluyorum. 2 farklı kişiliğe sahip gibiyim biri sosyal biri asosyal benim en büyük sıkıntım sürekli değişen ruh halim, detaylı olarak izah edemesemde benim gibi zaman zaman iyi zaman zaman kötü ruh haline geçip iyi ikenki durumunu hayal gibi hatırlayan karanlıktan çıkmakta zorluk çeken arkadaşların yada bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum

treasure güzel tespit etmişsin, psikolojik ya da diğer sebeplerden dolayı kendini eve hapseden arkadaşlar yazını okudukları takdirde daha dışa açık olmaya çalışacaklarını düşünüyorum, en azından ben. : )
    Yorumun için teşekkürler...
    Her şey güzel olacak...

bazı dönemlerde bende bahsettiğin gibi oluyorum. bunu da çok fazla sosyal aktiviteye katılarak aşıyorum. çokça tiyatroya gidiyorum, sıkılsam bile arkadaşlarımla beraber olmaya çalışıyorum, bisiklet forumlarından tanımadığım insanlarla kısa sahil turlarına çıkıyorum. yada forumlarda bir şeyler paylaşmaya çalışıyorum. bunlar gibi ,kendince bulacağın basit yöntemler bence sorununu aşmana yardım edecek.

ben insanlara slm veriyorum vermiyorum degil bazen çabada harcıyorum ama olmayınca olmuyor. Zeka seviyem düşük sanırım. Bana sürekli sen neden konusmuyorsun diyolar yada arkadasın hastamı neden konusmuyor diyolar. Konusmak için yaklaştıgımdada insanların pek ilgisini çekmiyor konustugum seyler benden uzaklaşıyorlar . Bir bakıyorum iki kişi hemen samimi olmus ben onca çabaya ragmen yine tek basımayım

mırnaw evet, yalnız kaldıkça insan kendini sorgulamaya başlıyor. bende aynı moddayım mesela şuan. etrafında insanlar olmadıkça yani fiziksel olarak dışta olunca ruh olarakta giderek kopuyorsun. şu "etrafa açıl arkadaş edin guruplara katıl" martavalları bana hep sahte gelmiştir....yani her insanın o kadar zekası var dimi yalnızlıktan kurtulmak için ortamlara girmesi gerektiğini bilecek kadar. ama olay bu değil işte. terazi gibi düşünürsek; yalnız kalma konuşmama güdün gidip gezme tozma tanıma kaynaşma güdünden daha ağır basıyor. zor olan diğer tarafı ağırlaştırmak. buda insanın iç meselesi. kendine kabul ettirmek gerek önce insanların konuşulması gereken yaratıklar olduğunu. bak uztmak istemiyorum ama, düşünki 100 adet 70 iq lu insandan oluşan bir toplumdasın. sen 100 sün diyelim. konuşmamak normal. yada. sen fakirsin ama bu 100 kişi burjuva..konuşmaman normal. sorun sende değil. onlarda 99 kişi olsalarda onlar yanlış. diyojen elinde mumla dolaşırken şaşırıp soranlara ne demiş unutmamak gerek "insan arıyorum, insan"..)

Sayfa 1/4 1234 SonSon

Yer imleri