Sayfa 2/8 İlkİlk 123456 ... SonSon
77 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: wellbutrin kullananlar yardım lütfen

bupropiyon aslında bir oral antidepresandır ve sürekli salıveren oral dozaj formu sigara bağımlılığına karşı kullanılmaktadır. etki mekanizması tam olarak anlaşılmamıştır... Sigarayı bırakma etkisi için ilacı aldıktan 1-2 hafta sonra sigara bırakılmalıdır. 7 hafta sonunda ilacı bırakamayanların genelde ilaca yanıt veremedikleri kabul edilir.
    bişnev...

anka araştırmaların için çok teşekkür ederim. ben eczanelere sorduğum halde senden aldığım bilgi kadar hiçbiri veremedi. sigara hakkındada bişey demediler. ilacı aldıktan 1-2 hafta sonra sigara bırakılması gerekir demişsin fakat ben şu durumda sigarayı bırakamam bu imkansız. sonuçta bu ilaç depresyonuma ve anksiyeteme iyi gelirmi onu çok merak ediyom ne karışık bi ilaçmış ya.
    HAYAT UMUTTAN ONCE BİTMELİ..

bu tarz yavaş salınımlı ilaçların etkisi biraz geç görülür. bildiğim kadarıyla 4 haftadan önce tam etki görülmeyebilir bile. bu yüzden sabırlı olmalısınız...

ve ilacın elbetteki kullanım amacı depresyonu tedavi etmektir fakat hem bu ilacın yeni olması ve diğer antidepresanlardan farklı etki göstermesinden kaynaklı hem de bu tür santral sinir sistemi ilaçların kişiden kişiye gösterdiği farklı etkiler yüzünden net bir şeyler söylemek de zor...
    bişnev...

arkadaşlar 11 gün oldu hala yemek yiyemiyorum. bu günde anksiyetem arttı. ilaçlarımı yutmak için zorla bişeyler yiyom. 2-3 gün önce biraz daha iyiydim ama bu gün baya sarstı beni. 2 haftadan sonra etkilerini görüyoruz ya bu tür ilaçların sabrediyorum 4 günüm kaldı. bide anksiyete haricinde içimde devamlı bunaltı hissi var. sabır sabır sabır.

5 gün olmuş varmı olumlu değişmeler?

evet maşallah diyeyim 2 gündür iyiyim. allahıma rabbime çok şükür. iştahım yerine gelmeye başladı bide biraz baş dönmeleri yaşıyom sanırım alışıyom artık ilaca. gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederim.

plasebo derken ? aslında ilaçtan değilde ilaçtan beklentimden dolayı iyi olduğumu mu düşünüyorsun? 16 gün oldu etkisi olsun artık yavaş yavaş yataktan kalkamaz durumdaydım.

Alıntı angelcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    plasebo derken ? aslında ilaçtan değilde ilaçtan beklentimden dolayı iyi olduğumu mu düşünüyorsun? 16 gün oldu etkisi olsun artık yavaş yavaş yataktan kalkamaz durumdaydım.
    Merhaba arkadaşım seni yazılarını okuyınca ben yazıyorum sandım

bende 8 gündür proxac kullanıyrum.. dr takviye olarakda daha sonra buspon verdi..ben sanki ilaca başlamadan daha iyi idim.. şimdilerde mide bulantım, halsizliğim ve en önemlsi e bunlatı ve anksiyetelerim hat safhada.. çok isyan ettim.. bırakmayı çok itedim.. senin gibi sabır sabır diyorum ama bakalım derken bugün tam patladım aşırı ütü anksiyete oldum...

bir terapi merkezine yazıldım.. orasıda 7 24 hizmet veriyor.. orayı bi arayım dedim.Terapistim değilde başka bi bey( sahibi imiş) çıktı ve yaklaşık yarı msaat görüştük.. verdiği bilgi çok güzeldi. düşensene dedi bi vucudunda yara var iyileşmeye başladığında daha çok kaşınır dedi. onun gibi düşün.. ilaçlar ilk başta bunu yapar .. çünkü düşmana bi silah uzattın neye uğradığını şaşırdı.. direniyor dedi. sende ona sakın yenik düşme dedi.ama artık dayanamıcak duruma geldim. ilaç içmesem sanki daha iyi olacak gibiydim. yazdıklarını okuyunca sanki biraz daha rahatladımm... bende bi 15 güne kadar bekleyim bakalım..

tekrar geçmiş olsun...

hly82 bu benim çokuncu ilaç denemem. hastanelik olacak kadar yan etkilerini gördüğüm ilaçlar oldu. bırak terapiyle rahatlamayı ) ama az daha sabır arkadaşım. zaten hemen etki etmiceni ve bikaç gün sürüneceğimizi biliyoz. ama şu var senin kullandığın ilacı biçok kişi kullanıyo daha fazla bilgin olur bu yönden şanslısın. ama benim kullandığım ilaç piyasada daha yeni sayılır. hep kendi fikirlerimi hemde ilacın bana etkilerini belki bundan sonra kullanacak arkadaşlara yardımım alor diye konuyu açtım. kendine iyi bak bu artışlarun ilaçtan olduğunu ve geçeceğini bil kendini öyle telkin et olurmu. o 7/24 terpi veren yer neresi merak ettim mesaj atarsan sevinirim.

çok teşekür ederim ama dayanmak çok zor bu aşamaya... bilmiyorum yaa..

msj Atıyorum.

Sayfa 2/8 İlkİlk 123456 ... SonSon