PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PANİK ATAK VE DEPRESYON İÇİN BİTKİSEL KÜR :::

panikatak06
18-12-2008, 07:28 PM
Arkadaşlar aşağıya yazacağım kürü deneyelim yorumlarınızı belirtirseniz iyi olur. ben buğün başladım :)

Korku ataklarınız var depresyona girmekten mi korkuyorsunuz karaciğeriniz zorluyor vücudunuzun arınma ihtiyacı mı var O zaman maydanozu sadece salataya süs olarak koymaktan vazgeçin. Bu küçük yeşil yapraklı bitki birçok derde deva...

Gençliğin sırrı maydanozda
MAYDANOZUN genel hücre sağlığı konusunda mucize yaratan bir bitki olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, karaciğer dostu olan maydanozun hem ruh sağlığı hem de cilt güzelliği üzerinde çok fazla olumlu etkileri olduğunu, hatta gençleştirici özelliğinin de bulunduğunu belirtti. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, Bitkisel Sağlık Rehberi kitabında da yer verdiği maydanozun faydalarını şu sözlerle anlatıyor.
Maydanozun karaciğer metabolizması üzerine etkileri nelerdir?
Maydanoz kürü, karaciğeri arındırarak karaciğerin daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Sağlıksız çalışan bir karaciğer zamanla bütün organlarımızı olumsuz etkilediği gibi aynı zamanda da cildimizin de canlılığını, tazeliğini ve güzelliğini de olumsuz etkiler.
Ruh sağlığı üzerine etkileri nasıl?
Günümüzde ruhsal sıkıntı, anksiyete ve depresyon insanlarda artan bir şekilde görülmeye başlamıştır. Korku duygusunun (anksiyete) oluşumunda önemli rolü olan faktörlerden bir tanesi CR (Corticotropin Relaeasing) hormonu beynimizin, değişik bölgelerindeki sinir hücreleri tarafından salgılanan bir hormondur. CR-Hormonu’nun ilgili reseptörlerinin kontrol edilmesinde maydanozun bazı etkin maddeleri önemli rol oynayabilmektedir.
Maydanozun yanında başka bitkiler de kullanıyor musunuz?
Maydanozun bu işlevinde, ıspanak ve terenin destekleyici özelliğine ihtiyaç vardır. Merkezi sinir sisteminde, noradrenalin ve seretonin azlığı, depresyona neden olabilmektedir. Seretonin hormonunun fazlalığı da panik atağı tetikleyen bir durumdur. Bu nedenle sağlıklı bedensel ve ruhsal bir yaşam için hormonların dengeli çalışması çok önemlidir.
Ispanak-maydanoz-tere kürünün avantajları nelerdir?
Bu kürü uygulamaya başladıktan sonra yavaş yavaş çevre ile iletişime daha kolay başlama, düşüncelerdeki sakinlik ve rahatlık kendisini göstermeye başlar, isteksizlik, sersemlik ve anksiyete de giderek azalma başlar. Yan etkisi yoktur, kan spekturumunu da olumsuz etkilemez. Fiziksel performansta düşüş, konsantrasyonda azalma, sersemlik, sabah kalkıldığında uyuşukluk, aşımı kullanımdan dolayı toksisite, bağımlılık ve kürü bırakamama gibi korkutu yan etkiler söz konusu değildir.
Maydanoz kürünün, Hepatit B hastalarına nasıl bir faydası var?.
Hepatit B hastalarının zaman zaman yapacakları maydanoz kürü, bağışıklık sistemlerini bu virüse karşı spesifik olarak güçlendirir. Maydanoz kürü Hepatit B virüsünün aktivite olmasını yani faaliyete geçmesini büyük ölçüde engelleme özelliğine sahiptir. Ancak, gerek Hepatit B ve gerekse de Hepatit C’ye karşı lavantanın yerini hiçbir bitki dolduramaz.
İnsanlar bu kürden yüzde yüz yarar görebilirler mi?
Bütün insanların metabolizmaları ve bağışıklık sistemleri yüzde 98-yüzde 99 birbirlerinin aynıdır. Ancak, detaya inildiği zaman hiçbir insanın metabolizması veya bağışıklık sistemi bir başka insanınki ile aynı değildir. Tıpkı, hiçbir insanın genetik yapısının bir başka insanınkine yüzde 100 benzemediği gibi. Bundan dolayı şifalı bir bitki her hastada aynı derecede etkili olur diye bir kural yoktur. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, bu bilgiler ile kendi
kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız.

--------------------------------------------------------------------------------

Tansiyonu ve kolesterolü de düşürür
Mantara karşı bol tüketin: Hekiminiz size mantar ilacı vermiş ise bu süre zarfında maydanoz tüketimine ağırlık veriniz. Bunlardan en önemlileri oxpeucedanin, p-cymene ve psoralendir.
* Tansiyonu düşürür.
* Kötü kolesterolü düşürür.
* İdrar söktürür: Maydanozun idrar söktücü özelliği oldukça güçlüdür. Bu vücuttan fazla su ve tuz atılması demektir. Eğer öğünlerinizde bol bol taze maydanoz tüketme alışkanlığınız varsa, bu alışkanlığınızda ölçülü olmanız gerekir. Çünkü vücudun su ve tuz dengesini olumsuz etkilemektedir. Hiçbir bitki tüketimini ve kürünü alışkanlık haline getirmeyiniz ya da aşırı miktarda tüketmeyiniz.

--------------------------------------------------------------------------------

Depresyon ve korku:
KullanacaĞInIz tere ve maydanozun sararmamış olmasına dikkat ediniz. Sabah maydanoz ve ıspanak, akşam ise ıspanak ve tere otu karışımı uygulanır.
Saplarıyla birlikte beş-altı yaprak ıspanak ve on-oniki tane maydanoz saplı olarak kaynamakta olan yarım litre suya atılır ve ağzı kapalı olarak hafif ateşte üç dakika yavaş yavaş haşlanır. Soğuduktan sonra suyu içilir. Her gün sabah taze olarak hazırlanır. Aynı günün akşamı ise ıspanak ile tere karışımı hazırlanır. Kaynamakta olan yarım litre suyun içerisine beş-altı adet saplarıyla birlikte ıspanak ve dokuz-on tane tere (saplarıyla beraber) atılır ve ağzı kapalı olarak hafif ateşte üç dakika haşlanır. Ilıdıktan sonra suyu içilir. Sabah ve akşam için ayrı ayrı hazırlanan bu karışımlar bir hafta boyunca her gün uygulanır. Bir hafta her gün uygulandıktan sonra ikinci haftada iki güne bir uygulanırken, üçüncü haftada üç günde bir uygulanır. Sonraki haftalarda haftada bir olmak üzere iki ay boyunca uygulanır ve kür tamamlanmış olur. İhtiyaca göre bu kür altı ayda bir tekrarlanabilir. Her iki karışım da yemekten yarım saat önce veya yemekten en az bir saat sonra içilir.

Hepatit B hastaları
YARIM litre kaynamakta olan suya 10-12 adet taze maydanozu (saplı) ilave ediniz. Ağzı kapalı olarak hafif ateşte üç dakika haşlayınız. Soğuduktan sonra suyunun yarısı sabah kahvaltısından yarım saat önce veya kahvaltıdan en az bir saat sonra diğer yarısı da akşam yemeğinden yarım saat önce veya akşam yemeğinden en az bir saat sonra içilir. Her gün taze olarak hazırlanması gerekir. Akşam içilmesi için kalan diğer yarısını mutlaka buzdolabında koruma altına alınız.

Vücudu arındırmak için
Saplı olarak 15-16 tane taze maydanozu havanda iyice eziniz ve üzerine yarım limon sıkınız. İyice karıştırdıktan sonra sabah kalvaltısından yarım saat önce aç karnına tüketiniz ve üzerine bir bardak su içiniz. En erken yarım saat sonra kahvaltıya başlanabilir. Onbeş gün ara vermeden her gün sabah bu kürü uygulayınız. Onbeş günlük uygulamadan sonra bir hafta ara veriniz. Bir hafta aradan sonra tekrar onbeş gün aynı şekilde uygulayınız ve kürü sonlandırınız. Beş-altı ay sonra durumunuza göre bu kürü aynı şekilde tekrar edebilirsiniz.

Yazının tamamını koydum ama bizi asıl ilgilendiren bölüm bu kürün iletişim sorunlarına,anksiyeteye vs. iyi gelmesi...
:arrow:

19-12-2008, 03:14 AM
Depresyon ve korku:
KullanacaĞInIz tere ve maydanozun sararmamış olmasına dikkat ediniz. Sabah maydanoz ve ıspanak, akşam ise ıspanak ve tere otu karışımı uygulanır.
Saplarıyla birlikte beş-altı yaprak ıspanak ve on-oniki tane maydanoz saplı olarak kaynamakta olan yarım litre suya atılır ve ağzı kapalı olarak hafif ateşte üç dakika yavaş yavaş haşlanır. Soğuduktan sonra suyu içilir. Her gün sabah taze olarak hazırlanır. Aynı günün akşamı ise ıspanak ile tere karışımı hazırlanır. Kaynamakta olan yarım litre suyun içerisine beş-altı adet saplarıyla birlikte ıspanak ve dokuz-on tane tere (saplarıyla beraber) atılır ve ağzı kapalı olarak hafif ateşte üç dakika haşlanır. Ilıdıktan sonra suyu içilir. Sabah ve akşam için ayrı ayrı hazırlanan bu karışımlar bir hafta boyunca her gün uygulanır. Bir hafta her gün uygulandıktan sonra ikinci haftada iki güne bir uygulanırken, üçüncü haftada üç günde bir uygulanır. Sonraki haftalarda haftada bir olmak üzere iki ay boyunca uygulanır ve kür tamamlanmış olur. İhtiyaca göre bu kür altı ayda bir tekrarlanabilir. Her iki karışım da yemekten yarım saat önce veya yemekten en az bir saat sonra içilir.

Bir çok şeyin faydasını bildiğim halde bir türlü üşenmekten yapamıyorum.. :oops:

Ama kısmetse bunu uygulayacağım.. :wink:

Çok teşekkürler bilgilendirdiğin için.. :)

girdap
19-12-2008, 04:37 AM
Vücudu arındırmak için
Saplı olarak 15-16 tane taze maydanozu havanda iyice eziniz ve üzerine yarım limon sıkınız. İyice karıştırdıktan sonra sabah kalvaltısından yarım saat önce aç karnına tüketiniz ve üzerine bir bardak su içiniz. En erken yarım saat sonra kahvaltıya başlanabilir. Onbeş gün ara vermeden her gün sabah bu kürü uygulayınız. Onbeş günlük uygulamadan sonra bir hafta ara veriniz. Bir hafta aradan sonra tekrar onbeş gün aynı şekilde uygulayınız ve kürü sonlandırınız. Beş-altı ay sonra durumunuza göre bu kürü aynı şekilde tekrar edebilirsiniz.

Bu kür kollestrolü düşürmek için de uygulanıyor.

forr
19-12-2008, 09:06 PM
Arkadaşlar bu küre başlayalı 3 hafta oldu toplamda 2 aylık bir kür. Sonuçlar hakkında şimdiden birşey söylemek istemiyorum ancak daha fazla arkadaş bu kürü uygulayıp sonuçları burada beraber paylaışırsak herkes için faydalı olacağımızı düşünüyorum.

yenibahar
19-12-2008, 09:19 PM
yapsammı acaba karar veremedim aslında gayet basit ...

forr
20-12-2008, 02:39 PM
herşeyden önce zararsız birşey onun haricinde ben saraçoğlu hocaya tamamen güveniyorum.

Umut34
20-12-2008, 03:30 PM
Sevgili Panikatak06,

Değerli paylaşımın için eline sağlık,

Bundan dört ay önce Eylül ayında depresyonumun tekrar nüks edişinde bir arkadaşım aynı kitabı bana ödünç vermişti. O zaman ıspanak mevsim dolayısıyle yoktu. Tere adınınıda yeni şitmiştim. Kitabın tere kürünün tarifinde haşlanmış terenin herhalde mühim olsaki soğuması beklenmeden süzülmesi sonra suyu soğuma bırakıldıktan sonra içilmesi (sayfa 107)yazılmakta idi.
Depresyon için olan Ispanak-maydanoz-tere küründe ise, sayfa 38 (Maydanoz-Ispanak) karışımı ve akşam için olan(Tereotu + Ispanak) haşlanmış karışımın soğumağa bırakılmadan süzülmesi yazılı değildi. Bence bu önemli bir eksiklik veya yanlışlık idi.

Prof Saraçoğlu kitabında soruları cevaplamak üzere bir email adresi vermişsede kendisine erişebilmem mümkün olmadı. Kendisinin istanbulda bazı kürlerinin internetten satışını yapan bir firması var. Emailime başkası tarafından gelen cevapta oraya sormam söylendi, verilen telefon numarasını üst üste aradımsada karşıma kimse çıkmadı. Çıksada ne söyleyebilirlerdi, kitabı yazan onlar değildiki. Dolayısıyle bu kürü denemekten vaz geçtim.

Bazı minerallerin eksikliği depresyona tesir etmekte. Hatta televizyonda konuşan bir genç Psikiyatr’ın bazen gözden kaçan demir eksiliğininin giderilmesinin hastayı depresyondan kurtarabileceğini söylemesini hiç unutmamaktayım.

Tırnaklarınızın üzeride beyaz lekeler bulunması, Çinko eksikliğinin, tırnaklarınızın üzerinde uzunlamasına çigiler olması demir eksikliğinin işareti olmaktaymış. Bende ise uzunlamasını çizgiler bol miktardaydı.
Neticede 2 gündür Solgar’ın Gentle Iron ürününü kullanmağa başladım. Bilirsiniz ıspanaktada demir’de mevcut.
Çinkoya gelince ülkemizin tarım yapılan toprakları çinko bakımından çok fakir, dolayısıyle bu topraklarda yetişen bitkilerde çinko miktarı az olmaktadır. Bu nedenle arada sıra az miktarda Solgar’ın Flavo-zink ürününüde kullanmaktayım.

Not: Burada yazdıklarım doktora danışmanın yerine geçemez

panikatak06
21-12-2008, 04:06 PM
arkadaşlar 3 gün oldu ben başlayalı harfiyen uyguluyorum 3 dk yı 1 dkka geçmeden kapatıyorum ocağın altını:) psikolojik mi dedim ilk gün ve yorum yazmadım 2. oldu kendimi daha dinç sanki gözlerim iyce açıldı baygın baygın gezen ben cin ğibi oldum walla :)aynı zamanda paxilde kullanıyorum ben ve antidepresanın yan etkilerini ciddi bi şekilde azalttığını hatta yok ettiğini söyleyebilirim yemeklerden yarım saat önce içiyorum ben sonra kahvaltımı ve akşamda akşam yemeğimi yiyorum ılık olarak bir dikişte şifa niyetine deyip içiyorum :)yavaş yavaş içilmiyo zor yani:)Arkadaşlar kesinlikle erinmeyin ve uygulayın ğerçekten çok iyi sonuçta bitki zararı yok faydası çok ıspanağı tereyi ve maydonuzu gazeteye sarıp dolapta muhafaza edin daha çok dayanıyo,solarsa eğer önce sıcak sonra soğuk suda yıkayınca dirileşiyo tekrar bilğiniz olsun Sevğiler herkese bol bol şifalar

ranil
21-12-2008, 05:18 PM
işallah yarından itibaren denemeye başlayacagımm...

21-12-2008, 05:24 PM
işallah yarından itibaren denemeye başlayacagımm...

Tere var mı evde.. :roll:

Bizde yok..pazarın olmasını bekliyorum.Bizim burada büyük pazar haftada bir gün açılıyor..bekliyorum.Tere aldıktan sonra bende başlayacağım kısmetse.. :)

ranil
21-12-2008, 05:31 PM
biraz sonra pazara gideceğiz ...ben alırım sana burdan ışınlarım tamam .... :D

21-12-2008, 05:46 PM
biraz sonra pazara gideceğiz ...ben alırım sana burdan ışınlarım tamam .... :D

Diğer başlıkta "bana da tere yolla ablam" yazmıştım, bu yazdığından habersiz..

Kalp kalbe karşıymış..tere mi bekliyorum bak.. :D

Bu arada tere hakkında ben saraçoğlundan başka bilgilerdi duymuştum..hatta onu da uygulayacaktım.

Her ayın ilk haftası her gün bir top tere yenecekmiş.Her ayın ilk 7 günü, günde bir demet tere..

Sigara içenler için bu, tamamen sigaranın zehirini atamaz fakat bayağı bir faydalıdır demişti.

Ama ben tere hiç yemedim, acıysa yiyemem fakat kaynanıp suyunu içmek kolay.. :wink:

panikatak06
21-12-2008, 06:46 PM
Gülbencim acı değil tere çok güzel ekmeğinin arasına koy üstüne limon sık tuzla walla çok ğüzel oluyo :)maydonozda ekle dahada ğüzel oluyo

21-12-2008, 07:10 PM
Gülbencim acı değil tere çok güzel ekmeğinin arasına koy üstüne limon sık tuzla walla çok ğüzel oluyo :)maydonozda ekle dahada ğüzel oluyo

Peki canım..teşekkürler.. :)

Maydonoz ve limona bayılırım zaten.. :D

panik
22-12-2008, 01:01 AM
değerli bilgiler için çok teşekkür ederim.tere ve maydonoz kürünü en kısa zamanda uygulayacağım :wink:

panikatak06
31-12-2008, 12:00 AM
arkadaşlar uygulayan yada başlayan varmı kimseden ses yok :) 2. haftadayım ben kesinlikle işe yarıyo ihmal etmeyin sevğiler

31-12-2008, 12:18 AM
Ranil abla tere bulamamıştı en son.. :D

Bende bu hafta pazara gitmedim.Seneye uygulayacağım..az kaldı.. :D

panikatak06
31-12-2008, 12:26 AM
walla ne yap yap bul gülbencim bu hastalık insanı öyle hassaslaştırıyo ve öyle duyarlılaştırıyoki herkesin kendini iyi hissetmesini istiyorum ve iyileşmesini istiyorum Allah ın izniyle 15 gündür çok iyiyim ben şükürler olsun

31-12-2008, 12:32 AM
walla ne yap yap bul gülbencim bu hastalık insanı öyle hassaslaştırıyo ve öyle duyarlılaştırıyoki herkesin kendini iyi hissetmesini istiyorum ve iyileşmesini istiyorum Allah ın izniyle 15 gündür çok iyiyim ben şükürler olsun

Kendini iyi hissetmene çok sevindim, en yakın zamanda uygulamaya başlayacağım, buraya da yazarım. :wink:

jennn
31-12-2008, 10:35 AM
arkadaşlar bende uyguluycammmm.. :wink:

sonuçları paylaşalım ;) :lol:

Ritanil
02-01-2009, 09:30 AM
çok güzel bir paylaşım bu tarz paylaşımların artması dileğiyle

camlale
14-01-2009, 01:30 PM
Ben de bu kürü uygulamaya başladım ama ne zamandır siteye girmiyodum.İbrahim Saraçoğlunun kitabında rastgele görmüştüm.Bugün 6. gündeyim.Daha birşey anlamadım gibi.Bir de Umut34 ün dediği gibi kaynadıkdan sonra süzüp mü bekleticez süzmedenmi bekleticez o konuda benimde kafam karışmıştı biraz.Ben hep süzmeden beklettim bişey belirtilmediği için.Zararlı mı oldu acaba bak kafam karıştı şimdi :roll:

14-01-2009, 08:39 PM
Ben de bu kürü uygulamaya başladım ama ne zamandır siteye girmiyodum.İbrahim Saraçoğlunun kitabında rastgele görmüştüm.Bugün 6. gündeyim.Daha birşey anlamadım gibi.Bir de Umut34 ün dediği gibi kaynadıkdan sonra süzüp mü bekleticez süzmedenmi bekleticez o konuda benimde kafam karışmıştı biraz.Ben hep süzmeden beklettim bişey belirtilmediği için.Zararlı mı oldu acaba bak kafam karıştı şimdi :roll:

Camlale..nerelerdesin..seni çok merak ettim.. :(

Ayrıca "siteye girmeyen üyeler" adlı başlıkta bile yazmıştım seni merak ettiğimi.. :?

Bu arada bende bu kürü uygulayacaktım, fakat oturduğum ilçede tere denen bir şey bulamadım.Düşünün nasıl bir yerde yaşadığımı.. :x

17-01-2009, 04:07 AM
Duyduk duymadık demeyiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnn... :!:

Tere buldum TERE.. 8)

Fazla hakaret etmişim oturduğum ilçeye..meğerse tere varmış.. :D

Uygulayacağım kısmetse, gelişmeleri yazarım.. :wink:

Bu arada ranil abla, koca izmir de sen tere bulamadın mı..ben avuç kadar yerde buldum..neyse olmazsa ben sana kargo ile yollarım ne dersin.. :D

ranil
17-01-2009, 12:37 PM

Tere buldum TERE.. 8)

Bu arada ranil abla, koca izmir de sen tere bulamadın mı..ben avuç kadar yerde buldum..neyse olmazsa ben sana kargo ile yollarım ne dersin.. :D

buldum külkedim buldum da ah bir uygulayabilsem ... :D

17-01-2009, 05:13 PM

Tere buldum TERE.. 8)

buldum külkedim buldum da ah bir uygulayabilsem ... :D

Bende buldum fakat tereler buzdolabında duruyor, çürümeye yüz tutmuş bir şekilde.. :oops:

Yarın başlıyayım bari.. :oops:

nuriye
27-01-2009, 01:51 PM
arkadaşlar ben yaptım çok iyi geldi deneyin size bende tavsiye

nuriye
27-01-2009, 01:53 PM
gülben kız tere çok her yerde var bulursun üşenme
yap bence yoksa gönereyim

qabus
27-01-2009, 05:14 PM
Arkadaşlar üç yıllık evliyim son bir yıldır eşimde panik atak bozukluğu var.Bu durum inanın beni çok üzüzüyor,onun bu hallerine dayanamıyorum ve en kötü elimden hiçbir şey gelmiyor ona yardımcı olamıyorum sizler bu durumu yaşayan insanlar olarak bana ne tavsiye edebilirsiniz.Tedaviye başladık fakat doktoru rahatsızlandığı için doktorunu ve ilaçlarını değiştirmek zorunda kaldık kullanmış olduğu ilaçlarından biri efexor bu ilaçda bir anda kesildiği zaman baş dönmesi baş ağrısi ve mide bulantısı yapıyormuş bırakalı 3-4 gün oldu ve şuan çok kötü durumda hayata küsmüş bir boşluk içinde hiçbir şeyden mutlu olmuyor:(bana yardımcı olursanız çok sevinirim.Umarım sizde eşimde bu hastalıktan tamamiyle kurtulursunuz.Saygılar...

28-01-2009, 12:32 AM
gülben kız tere çok her yerde var bulursun üşenme
yap bence yoksa gönereyim

Ben yapmaya başladım zaten ve bu gün tam birinci haftam doldu..

Sadece yapılan kürü içmek acı değil ama biraz tatsız oluyor bu nedenle içine ben bal koyuyorum ve sorunsuz içiyorum.

Bende herkese tavsiye ediyorum.. bir umut..kimbilir.. :wink:

28-01-2009, 12:34 AM
Arkadaşlar üç yıllık evliyim son bir yıldır eşimde panik atak bozukluğu var.Bu durum inanın beni çok üzüzüyor,onun bu hallerine dayanamıyorum ve en kötü elimden hiçbir şey gelmiyor ona yardımcı olamıyorum sizler bu durumu yaşayan insanlar olarak bana ne tavsiye edebilirsiniz.Tedaviye başladık fakat doktoru rahatsızlandığı için doktorunu ve ilaçlarını değiştirmek zorunda kaldık kullanmış olduğu ilaçlarından biri efexor bu ilaçda bir anda kesildiği zaman baş dönmesi baş ağrısi ve mide bulantısı yapıyormuş bırakalı 3-4 gün oldu ve şuan çok kötü durumda hayata küsmüş bir boşluk içinde hiçbir şeyden mutlu olmuyor:(bana yardımcı olursanız çok sevinirim.Umarım sizde eşimde bu hastalıktan tamamiyle kurtulursunuz.Saygılar...

Yeni bir başlık açsanız daha çok faydalı olur sanırım.

Eşinize acil şifalar diliyorum, Onu bu foruma üye yapabilirsiniz, belki bizlerle konuşmak biraz olsun iyi gelir ve tek bu derdi çekenin kendisi olmadığını anlar. :wink:

qabus
28-01-2009, 11:17 AM
Sevgili gülben arkadaşım ilginizden dolayı tşkkür ederim.

camlale
06-02-2009, 01:57 PM

Camlale..nerelerdesin..seni çok merak ettim.. :(

Ayrıca "siteye girmeyen üyeler" adlı başlıkta bile yazmıştım seni merak ettiğimi.. :?

Bu arada bende bu kürü uygulayacaktım, fakat oturduğum ilçede tere denen bir şey bulamadım.Düşünün nasıl bir yerde yaşadığımı.. :x

Evet Gülbencim.Uzun zamandır girmiyorum.Bu mesajı yazdım.Sonra bir daha girmedim.Hem kendimi hastalığa daha çok kaptırdığım için hem de vakitsizlik sanırım.Beni merak ettiğin için çok sağol.Çok iyisin.

Bu kürün de 3. haftasını bitirdim.Daha pek belirgin bir değişiklik olmadı.Bitmeden birşey diyemicem.Gülben sen de tereleri sararmışsa sakın kullanma.Çünkü İ. Saraçoğlu bunu kitabında belirtmiş.Sarardığında zehir oluyomuş :?