PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kuşum vardı bu gün öldü

hodmaynssmoyh
05-12-2008, 02:37 PM
yağmur isminde bi kuşum vardı bugün öldü hatta biraz önce farkettim çok üzüldüm depresoyndaydım iyice içine girdim bu hastalığın şizofreni hastalığından nasıl kurtulacağım anlamadım çok üzülüyorum

05-12-2008, 02:53 PM
:cry: :cry:

cok üzüldüm.... cinsi neydi? yaslanmısmıydı niye öldü ki?

hodmaynssmoyh
05-12-2008, 03:09 PM
yemini koymamışım açlıktan ölmüş istemeyerek öldü yani cinsi muhabbet kuşuydu su an psikolojim çok bozuk kuş öldü düye deil bu üç senedir böyle

enyax
05-12-2008, 06:42 PM
Allah rahmet eylesin

asseee
05-12-2008, 10:13 PM
allah rahmet eylesin üzüldüm şimdii....

05-12-2008, 10:16 PM
tekrar alma!!! yani pet alma!

çok merak ettim günlerdir sende aç mısın?

sevde_
05-12-2008, 10:45 PM
yemini koymamışım açlıktan ölmüş istemeyerek öldü :cry: :cry: :cry:

05-12-2008, 11:31 PM
): ): ):
Hayvanlarla iletişim kurabilmek çok üstün bir olgu..
Üzülmeniz normal, ama elden bişey gelemiyo tabiki..
Empatiyi kurabildim..

Bakın ne anlatıcam..
Gerçi benim hayvanım değildi ama;
Okulun başından beri çay molalarında yanımıza gelen bi köpek vardı, Sokak köpeği idi ama labrador gibi bişeydi, cinsti köpek..
Hergün 2 poğaça alıyodum birini ona veriyodum..
Kadir koymuştum ismini(: çağırınca geliyodu kuyruk sallıyodu. otur diyorum oturuyodu seviyodum oyun oynamak istiyodu falan..
..
Bi gün bi hasta oldu bu, sonraki günler göremedim..
İnanırmısınız hala her sokak köpeği gördüğümde içleniyorum..
..
Hayvanlarla duygusal bağ kurabilmek çok mükemmel bişeydir..
Her yüreğin harcı değil..
..

mor_krizantem
06-12-2008, 12:35 AM
şeeyy arkadaşlar,,, :oops: :oops:
bizim iki tavşanımız vardı,, beyaz.. yani güzeldi ama işte,, normal güzeldi..
evde besliyorduk..balkonda..babam düzenek kurmuştu, ısıtma..korunak..kafes falan :oops: :oops:
bu iki tavşan nedense istenilen verimi veremedi,, sıkıldık yani..
pikniğe gittik bigün,, bunları da yanımızda götürdük! ... :cry:
mangal falan..
kesip yemiştik sonra ...bide 2 tavuk,
aynısı olmuştu, besleyip,kesip,yemiştik,

06-12-2008, 02:00 PM
evde besliyorduk..balkonda..babam düzenek kurmuştu, ısıtma..korunak..kafes falan :oops: :oops:
mangal falan..

8O 8O

mormenekse
06-12-2008, 03:14 PM
benimde bir kanaryam var.
sabahları onun sesiyle uyanmak öyle güzelki.
açlıktan ölmesi ise son derece üzücü gerçekten.

kelebek_etkisi
06-12-2008, 03:28 PM
başın sağolsun

Moody
27-08-2009, 06:52 PM
mangal falan..

:evil: :evil:

elektraya
27-08-2009, 07:00 PM
mangal falan..
bunu niye yazıyorsun şimdi.o da kuşunu mu yesin :?: bağlantıyı kuramadım.
arkadaşım benim de kuşum öldü,hem de öyle bir kuştu ki,kafamdan inmezdi.sabahları yatak odama gelir burnuma konar,beni uyandırırdı.yaşam enerjisi verirdi bana ama o da öldü :cry: insan alışıyor zamanla napalım.
ölümlere fazla üzülmemek gerekiyor.çünkü canlılar doğar,büyür ,ölür.doğanın kanunu bu.

Moody
27-08-2009, 07:14 PM
Mor krizantem kendince günah çıkarmaya çalışmış herhalde :evil: Beni en sinirlendiren de istenen verimi alamadık sıkıldık lafı oldu.Kesmek için mi aldınız :evil: İlk yazan arkadaş da madem bakamayacaktı o kuşu almasaydı.Bir yem koymak çok zor iş sanki :evil: Durduk yerde hayvanların günahına girmişler

27-08-2009, 08:56 PM
olum kuş 5-6 gün açlığa dayanır. muhabbet kuşununda yemini bitirmesi ancak 4 -5 gün alıyor demekki sen 10 gündür bu hayvana gidip ne haldedir bakmamıssın bile

kendini aç bırakmayı unutuyormusun onu unutuyorsun. tam dayaklıksın valla

evde senden başka kimsedemi yok maşallah ailece sorumluluk sahibiymissiniz

27-08-2009, 08:57 PM
mangal falan..

dikkat et anan baban sizdende gerekli verimi almadık diyip kesip yemesinler :D

hanım bunlar ne okudu nede bişi oldu en iyisimi biz bunları bu hafta sonu kesek yiyek :D

enerji528
27-08-2009, 08:59 PM
Ahmetciğim bakamayacaksan bir daha hayvan besleme.

28-08-2009, 12:04 AM
Ben tavşan eti yenir diye biliyordum. Ayrıca arkadaşımızın üzerine çok gitmeyin, bence kesip yemeyi o değil, büyükleri istemiştir. Buna rağmen yeterince pişman görünüyor.

Ayrıca sizde yeri geldiğinde kuzuları, koyunları yiyosunuz eğer sorun onlara kıyamamanız ise koyunlar, kuzularda çok şirin.

Açıkcası bende küçükkenki anılarımı hatırladım mor_krizantem kendi anısından bahsettiğinde. Bizim mahalledeki büyük abiler bizi yanlarına alırlar, ellerindeki sapanlarla güvercinleri vururlardı. Sonra onları ateşte pişirip yerdik. Öyle tüp müp felan, ocakda değil. Sokakta uygun bir yer bulur, tüylerini yolar, ateş yakar, pişirir yerdik. Böyle anlatınca sanki o zamanlar taş devrinde yaşıyormuşum izlenimi oluştu :D. Merak etmeyin vampir değilim, 20. yüzyıldaydı yaşadıklarım :D.

28-08-2009, 12:17 AM
Ben tavşan eti yenir diye biliyordum. Ayrıca arkadaşımızın üzerine çok gitmeyin, bence kesip yemeyi o değil, büyükleri istemiştir. Buna rağmen yeterince pişman görünüyor.

Ayrıca sizde yeri geldiğinde kuzuları, koyunları yiyosunuz eğer sorun onlara kıyamamanız ise koyunlar, kuzularda çok şirin.

Açıkcası bende küçükkenki anılarımı hatırladım mor_krizantem kendi anısından bahsettiğinde. Bizim mahalledeki büyük abiler bizi yanlarına alırlar, ellerindeki sapanlarla güvercinleri vururlardı. Sonra onları ateşte pişirip yerdik. Öyle tüp müp felan, ocakda değil. Sokakta uygun bir yer bulur ateş yakar pişirir yerdik. Böyle anlatınca sanki o zamanlar taş devrinde yaşıyomuşum izlenimi oluştu :D. Merak etmeyin vampir değilim, 20. yüzyıldaydı yaşadıklarım :D.

hayatımda sıkıldığım için hiçbir hayvanı kesmedim ve yemedim. ya da artık verim vermiyor diye kesinlikle kesmedim. yediklerim karnımı doyurmak ve gerekli vitaminleri almak için. yine de herşey olması gerektiği gibi değil. yediğimiz hayvanlar korkunç acılardan geçerek öldürülüyor. bu durum işin fabrikasyon hale gelmesinden kaynaklanıyor ve benim kontrol edebileceğim birşey değil ne yazık ki.

Bende kesmedim. Bence arkadaşımızda kesmedi. Kesse pişman olduğunu belli etmezdi. Gönül isterdiki herşey usulüne göre olsun. Hiçbir hayvan acı çekmesin. Ama burası türkiye.

elektraya
28-08-2009, 12:19 AM
bonnie bana çok iyi bir fikir verdin.benim de tavşanım var.kışın aldım,küçüktü evin içindeydi.sonra büyüdü,balkona koydum ama çok tatlı.yaz boyu balkonda yaşadı,biz tatile gidince anneannesi ve babaannesi baktı.şimdi tekrar eve getirdim,balkonda duruyor.
ama önümüz kış çok büyüdü artık onu eve alamam her yeri kemiriyor çünkü.
birilerine vermeyi düşündüm ama isteyenler çoluk çocuk iyi bakamazlar ,zarar veririler diye veremedim.barınak olayı aklıma gelmemişti.sayende düşündüm iyi fikir yarın arayacam.inşallah kabul ederler.

28-08-2009, 12:24 AM
Bu arada dikkat ettinizmi bilmiyorum ama konu 2008 aralık ayından kalma. mor_krizantem de o zamanlarda atmış mesajını.

Moody
28-08-2009, 12:32 AM
Hayvan bakamayacak olanlar kesinlikle hayvan almasınlar,hele bir kuşun yemini bile koymaktan aciz olanlar hiç :evil:Hayvanları önce sevimli diye alıyorlar sonra sıkılınca ya sokağa atıyorlar ya da barınağa veriyorlar. Ben mor krizantemin ve ilk yazanın yazdıklarında hiçbir pişmanlık belirtisi görmüyorum.Mod da kuş avladıklarını tüylerini yolup yediklerini marifet gibi anlatmış :evil:

28-08-2009, 12:34 AM
Hey o zamanlar ilk okul 2 ye gidiyordum :mrgreen:

Hem tüylerini yolan, kesen, pişiren ben değildim ben sadece yedim :D

Moody
28-08-2009, 12:39 AM
O yaşta olabilirsiniz ama bundan son derece doğal bir olay gibi bahsetmeniz yanlış.Bir sürü çocuk var ama hepsi sapanla kuş avlayıp sonra afiyetle yemiyor

28-08-2009, 12:41 AM
Doğal bahsediyorum çünkü o anı tam olarak hatırlamıyorum bile. Geri dönüp o anıyı hatırlamaya çalıştığımda gözümün önüne ne yaptığının farkında olmayan küçük bir çocuk geliyor çünkü.

28-08-2009, 12:53 AM
bonnie bana çok iyi bir fikir verdin.benim de tavşanım var.kışın aldım,küçüktü evin içindeydi.sonra büyüdü,balkona koydum ama çok tatlı.yaz boyu balkonda yaşadı,biz tatile gidince anneannesi ve babaannesi baktı.şimdi tekrar eve getirdim,balkonda duruyor.
birilerine vermeyi düşündüm ama isteyenler çoluk çocuk iyi bakamazlar ,zarar veririler diye veremedim.barınak olayı aklıma gelmemişti.sayende düşündüm iyi fikir yarın arayacam.inşallah kabul ederler.

tavşanları bana verebilirsin

bu arada tavşan eti en güzel nasıl oluyor :)

28-08-2009, 12:54 AM
<bu arada başlığı ilk okuduğumda arkadaşın başka bir problemi var sandım ben :D

elektraya
28-08-2009, 12:55 AM

neee 8O
kıyamam ki kuzucuğuma,kıysam ben yerdim zaten :?

28-08-2009, 12:59 AM

neee 8O

vay yam yam :D

elektraya
28-08-2009, 01:05 AM

neee 8O

vay yam yam :D

ben tavşan değilim ki :roll:

dishy
28-08-2009, 01:15 PM
şeyy bzmde civcivlerimiz vardı ve annem biyere gtmişti bana onlar yedir dedi yani zaten küçük bi kutudaydılar üzerinden bile atsam yem olurdu ama unuttum aaklıma geldiğindede gttim baktım baktım atamadım korkudan (bn kuştan böcekten herşeyden korkarım) :oops: vallahi elimde değil çok korkuyorum sonra atamadım tabi hayvanlara neyse akşam oldu annem geldi sordu tabi kızacak ban diye yedrdim dedim :( ertesi gün civcivler öldüü çok vicdan azabı çekiyorum civciv grdüm mü hep onlar aklıma geliyor çok özür dilerim civcivler bilerek yapmadımm :((
beni affedin....

sizopantera
28-08-2009, 05:03 PM
kuş muş yok ortada.....ayrıca tavsan eti leziz olur çok yedim dağda.(çiğ de) :arrow: :idea: :?: :!:

daglarinkartali
28-08-2009, 05:44 PM
kuşları öldürmeyin onlar sararsız yaratıklardır

sizopantera
28-08-2009, 05:51 PM
kuşları öldürmeyin onlar sararsız yaratıklardır

kuşu öldüren kim? zararlı olan hanileri sayda onları öldürelim

kadir.47
28-08-2009, 06:35 PM
arkadaşlar bende teşhis aldım şizofreniyim aranıza katılaiblirmiyim:(

28-08-2009, 08:05 PM

raporunla gel

destiny89
29-08-2009, 09:27 AM
yağmur isminde bi kuşum vardı bugün öldü hatta biraz önce farkettim çok üzüldüm depresoyndaydım iyice içine girdim bu hastalığın şizofreni hastalığından nasıl kurtulacağım anlamadım çok üzülüyorumALLAH rahmet eylesin benim muhabbet kuşum da kaza yüzünden ölmüştü hatta forumda paylaşmıştım belki bazıları hatırlar hala ağlıyorum o kuşa çok akıllıydı yavrum benim ya ölünce minicik bedenini aldık gömdük bahçeye bi de dua okudum başka yapacak bişeym kalmamıştı :( bak aklıma geldi yine ağlamaklı oldum :( :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

sizopantera
03-09-2009, 10:58 AM

hangi tip şizofrenmişsin??

mor_krizantem
03-09-2009, 09:00 PM
aşkolsun arkadaşlar; ardımdan dedikodumu yapmış, günahımı da almışsınız hem
ayıpsadım doğrusu
ama tabi siz de haklısınız, elbette ki konuşturucaksınız kendinizi
ama farkettim ki hiç düşünmemiş sormamışsınız,, belki de düşündünüz de sormadınız.. çünki kendi düşündüğünüzü doğru bildiniz.. insan bundan sormaz diyorum..

bahsi geçen kişi beslenilen tavşan hayvanını tırtıklarken eylemi gerçekleştirmeyi gerçekten istiyor muydu ?
istemiyor ise söyleyebilecek ortam sunulmuş muydu.. irade-i hürriyetini kullanabilecek belli sınırlı/sınırsız alanı var mıydı ,,
istiyor ise; bu istemek içinde ki belli/belirsiz biriktirdiği öfke ile miydi ,-tavşanlara değil tabiiki, onlara da olabilirdi ama hatırlıyorum değil-
acaba tavşanlar biterken başka şeyleride mi bitirdiğini hissediyordu öfke kabarcıkları ile,,
veyahut da hiçbirşey yoktu,, öyle hissizdi, -insan duygularını kullanmayakullanmaya duygusuzlaşabiliyor,, oluyor-
yani demem o ki asıl; sahne önü hareketli oluyor, gözlemden kaçırılan olabiliyor hızdan dolayı
esasen perdenin arkası yanıltıcı olmaz demek istiyorum..

töhmet nazarınızdan bakmayın lütfen,, yada bakın
ama yine lütfen, az düşünün.

04-09-2009, 12:56 AM
üzülme bu kadar....her kuş bir gün ölecektir(tevriye)

sizopantera
04-09-2009, 09:29 AM
ayıpsadım doğrusu
ama farkettim ki hiç düşünmemiş sormamışsınız,, belki de düşündünüz de sormadınız.. çünki kendi düşündüğünüzü doğru bildiniz.. insan bundan sormaz diyorum..

bahsi geçen kişi beslenilen tavşan hayvanını tırtıklarken eylemi gerçekleştirmeyi gerçekten istiyor muydu ?
istemiyor ise söyleyebilecek ortam sunulmuş muydu.. irade-i hürriyetini kullanabilecek belli sınırlı/sınırsız alanı var mıydı ,,
istiyor ise; bu istemek içinde ki belli/belirsiz biriktirdiği öfke ile miydi ,-tavşanlara değil tabiiki, onlara da olabilirdi ama hatırlıyorum değil-
acaba tavşanlar biterken başka şeyleride mi bitirdiğini hissediyordu öfke kabarcıkları ile,,
veyahut da hiçbirşey yoktu,, öyle hissizdi, -insan duygularını kullanmayakullanmaya duygusuzlaşabiliyor,, oluyor-
yani demem o ki asıl; sahne önü hareketli oluyor, gözlemden kaçırılan olabiliyor hızdan dolayı

sizn hastalığnız nedir acaba çok merak ettimde??

bypiso
04-09-2009, 01:32 PM
Ya ben kuşumun karanlıkta üstüne bastım ya :cry: Nasıl bir "cıyk" sesi ile öldü offfffff :cry:

Çok ağlamıştım sonra ya :cry: :cry: :cry:

Moody
04-09-2009, 02:00 PM
ayıpsadım doğrusu

Yazdıklarınızda hiç anlaşılır bir dil yok.Ama hayal gücünüz bayağı gelişmiş sanırım,daha önceki yazdıklarınızı tamamen uydurmuşsunuz bence.ı

sizopantera
04-09-2009, 02:59 PM
Ya ben kuşumun karanlıkta üstüne bastım ya :cry: Nasıl bir "cıyk" sesi ile öldü offfffff :cry:

Çok ağlamıştım sonra ya :cry: :cry: :cry:

kuşun yerde ne işi var bypiso.ufak atda civcivlerde mi yerdi..

04-09-2009, 05:21 PM
ayıpsadım doğrusu

birde ilacını aldıktan sonra yaz bence yada ayık kafayla yaz :)

concealed
04-09-2009, 05:29 PM
akrep nalanda köpeğinin üstne oturmuştu hem köpeğe yazık hemde kadına onunda vicdan azabı vardır çok kötü...