PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ansiyete ve okb

FIRTINA
22-06-2010, 09:23 PM
selam arkdaslar bende okb ve anksiyete var ilaç tedavisine başladım ama eskı halımı ozluyorum ama ümidimi hiç kaybetmedim iyileşeceğime kesinkez inanıyorum.Bin yıl sürse bile iyileşeceğim diyorum.Benim sorunlarım öğrenememe rahat olamama ve obsesyonlar.İlaçlarım lustral 50 mg sabah aksam 1 er tane bide risperdal vardı ama eczacının dikkatsizliği yüzünden ilacımı fazla doz kullandım ssk daa fazla doz kullandıgım için ilacımı vermedi.Birde b12 eksiklği yüzünden dideral ve abikobal kullanıyorum ve dodex iğne oluyorum.Sanırım bi kac gundur odaklanmam geri geldi beynimin içi karıncalanıyor sankı iyileşiyorum gibi hissediyorum iç huzurum geldi ara sıra rahat oluyorum.Ama düşüncelerimi engelleyemiyorum.Mesela dinlediğim sarkılar bazen süreklı aklımdan geçior bazen kendimle konusuyorum içtn ama bunların geçeceğine inanıyorum.sizce bu ilaçların yanında anafiril ve efexor kullanabilirmiyim.

FIRTINA
27-06-2010, 11:34 AM
dunden beridir tekrar anksiyete hızlandı neden acaba tam iyi rahat hissediodum iç sesim yine fazlalaştı.Duygu durumu mu bi türlü kntrol edemiyorum saçma olduğunu biliyorum ama bipolar oldğumu düşünüyorum kaygılanıyorum bazen.Ama pes etmek yok.Birde anksiyeteden muzdarip olan arkdaslara bi önerim var.Düşüncelerinizi kontrol edemiyorsanın yuksek sesle asla muzık dinlemeyin hele kulaklıkla denemeyin.Çünkü iç ses fazlalaşıyor.Cinsel kaygı yada obsesyon olanlarda kendilerini tam iyileşdikleri ni hissetmeden cinsel konularla fazla alakadar olmayın.Çünkü ben muzdaribim bu konudan.Ama yılmak yok tedaviye devam ilaçlar hakkında sakın kotu dusunmeyin zira çok faydaları var kendimden ornek vereyim lustrala baslamdan önce ne uyku ne ilgi ne alaka vardı ilaca baslayınca düzene girdim.Hobi edinin mesela ben muhabbet kusu beslemeye basladım.Yakın zamanda kick box a baslamayı dusunuyorum ama zararı olurmu bilmem.Galiba efexor la lustralı beraber kullanmak istiyorum dicem doktora.Son olarak da sevgiliniz varsa kaygıya kapılıp terk etmeyin ben aynı aptallalğı çok yaptım.Sevgilim 4 kere beni affetti ama en sonunda dayanamadı.Eger yapamıyorsanız bizim gibi halimizden anlayan birileri ile paylaşınız hayatı.Yılmayın sakın yılmayın çünkü sabrun sonu selamettir.Bu dünyada çekdiğimiz çile ve sıkıntı bizlere ahirette ödül olrak sunulacakdır.ALLAH'A emanet olun sağlıcakla kalın......

sinemix35
30-06-2010, 09:28 PM
Bende gecen gün psikiyatrise gittim bende de olmadık korku ve endişeler başlamıştı bana lustral 100mg verdi yarım olarak başla dedi ama o ilacı içtiğim gece hiç uyuyamadım endişem ve korkularım daha da arttı ölücem sandım.bana ya ilaç yan etki yaptı yada mg yanlış verdi şimdi başka bir psikiyatriye gitmeyi düşünüyorum ayrıca şimdilik geceleri insomin diye bir ilaç alıyorum.Sizde lustral ı kullanmaya başladığınızda daha kötü hissettiniz mi?

iyimser
01-07-2010, 11:55 AM
Çok geçmiş olsun fırtına.
İnanmak başarmanın yarısıdır derler. Sen de iyi olacağına inanıyorsun bu çok güzel, tedavini aksatma ve ilaçlarını doktoruna danış.

sinemix sana da çok geçmiş olsun.
Doktorunu değiştirmekte ve ilaçları sormanda fayda var.

FIRTINA
03-07-2010, 08:18 PM
sayın sinemix lustral etkisni 15 gün veya 1 ay içerisinde gösteriyor.İnternette ilacın prospekutsu hakkında incelemeler yaptım.İlk kez ve yeni başlayanlarda etkisini gösterene kadar sıkıntı yapıor.Etkisini gösterince saten anlıyorsun hayat daha güzel oluyor.Ama yinede doktoruna danış.Bir sorum olacak sizde cevreye ve vücudunuza yabancılaşma hissini yaşadınızmı?

friend
03-07-2010, 08:31 PM
FIRTINA arkadaşım bir şey sormak istiyorum unutkanlık var mı sende?
mesela bir resim çizmişsin ama resmi çizdiğini bilmiyorsun .Defterini karıştırırken o resmi görüyorsun aa bunu ben mi çizdim ne zaman çizdim ne oldu da çizdim diyor musun?
ımm bir de şey bayılmaların oluyor mu? ya da ileri boyut baş ağrıları*
bu arada kendi içimden konuşuyorum kısmına takıldım.içindeki ses sana cevap veriyor mu?
onunla diyalog içinde misiniz?
mesela şuan o sana ne diyor?

FIRTINA
03-07-2010, 08:59 PM
deaht soul arkadasım dert ortağım:D unutkanlık bende b12 eksıliğine bağlı oluştu senin anlattığın resim olayı gibi yaşamadım.Ben bazen sankı bu anı sankı onceden yasadım hissi(dejavu)oluordu.Ama bayabi süredir olmuyo.Bayılma yok ama bazen saniselik de olsa kopma yani dünya ile ilişkim kesilmiş gibi oluyo baş ağrılar cok ileri boyutta değil ama ilaçla geçio kendi içimden konusmaya gelince ben iyileşecem diyorum içimdeki ses kaygı yapıp iyileşmicen diyor du yani kaygı ama gecti yani şizofrenide olan sesle konusma muhabbet etme gibi değil.birde bazen dusuncelerime hakim olamıyordum ama oda düzelmeye başladı birde kısa da olsa cevreye yabancılasma hissi yasadım ama gecdi.Su an eskıye göre iyiyim baska sorun varsa cevaplamaya calısrım

friend
03-07-2010, 09:18 PM
senin için şizofrenisindir diye düşünmedim şizofreni daha ayrı bir katogoride.Sadece kendi yaşadıklarıma benzettim seninkini ama değilmiş. Neyse iyi kurtardın ne diyeyim yani :D
o halde senin hayatın düzene girmeye başlamış şanslısın dostum bence kıymetini bil ,)

panik
03-07-2010, 09:21 PM
fırtına ,bende 50mg lustral kullanıyorum günde bir tane.panik atak için vermişti.nerdeyse 2 yıla yaklaşıyor.hala devam.bırakmaya çalışınca beynimi elektrik çarpıyor ,durağanlaşıyorum.kafamın içinde fikirler uçuşuyor kontrol edemiyorum. normalde triod hastasıyım.ömür boyu onun ilacını içmek zorundayım birde b12 ,ama haftada 3 gün alıyorum.zaman zaman çok mutlu zamana zaman depresif ama yinede çabuk toparlıyorum. ara ara öfke nöbetleri ve depresif haller daha da artıyor.

FIRTINA
03-07-2010, 09:22 PM
senin şikayetin nedir kardeşim rica etsem anltırmısın.

FIRTINA
03-07-2010, 09:26 PM
sayın panik,lustral beyindeki serotonin hormonunu salgılattıyor ve orada kalmasını sağlıyor.2 yıl boyunca hangi aralarda ve sürelerde bırakmayı denediniz.beyniniz dekı dusunceleri engelleyememek snırım okb den kaynaklanıyor olablr.

panik
03-07-2010, 09:32 PM
ilk başta ,1 yıl süre kullanmam gerektiği söylendi.panik atak tedavisi için verilmişti.1 yıl dolunca bende iyileştim sanıp ,yarım kullandım.doktorda doğru yapmışsın dedi ama .olmadı tuhaflaştım doktorda 1 yıl daha devam dedi.unutkanlığım arttı.bazen iştahım azalıyor bazen artıyor.dengesiz bir durum yani ...

FIRTINA
03-07-2010, 09:39 PM
iştah azalıp artması bende de var genelde sabahları iştahım az öğlen cok aksam bazen az bazen çok oluyor.Ben duygu durum için risperdal kullanıyorum bazen içmedğim zman uykum gelmiyo yada gelınce ara ara uyanıyordum.:D hatta ilaca ilk başladğımda çalar saat gibiydim gece yarısı 3:45 de uyanıyordum.Ama ilaç etkısını gösterince normal oldu.

FIRTINA
03-07-2010, 09:41 PM
birde terleme olayı var resmen su gibi terliyorum.Birde libido olayı var bu yönü hiç sevmiyorum ama katlancam artık

panik
03-07-2010, 09:44 PM
ilaca ilk başladığım zamanda ve son zamanlarda oluyor.gece 04. 00 görmeden uyuyamıyorum.gün içinde yatakdan çıkmak istemiyorum.sabahları iştahsızlık ,öğleye doğru artan bir iştah.

FIRTINA
03-07-2010, 09:51 PM
uyku problemi için doktora danışıp yan etki için bir ilaç isteyebilirsin ama sakın ezbere ilaç alma.Özgüveninde bir değişme oldumu zira benim eskiden özgüvenim sıfırdı ama şimdi birasda olsa kendime güveniyorum hatta ben kendime bile şaşırdım.Geçenlerde bir düğünde yanımdaki yeğenime karsı şiddet olayı olacakdı özgüvenim arttığı için resmen çocuga meydan okudum.Sonra etrafımdakı dik kafalı cocuklar benden korkup abi demeye basladılar.Olay yatıştıktan sonra hayret ettim kendime :D

FIRTINA
03-07-2010, 09:52 PM
Ama şiddeti kesinlikle tavsiye etmiyorum!Yanlış anlaşılmasın:D

FIRTINA
03-07-2010, 10:02 PM
sayın abosenong bazı ilaçlar bazı kişilerde faydalı olmuyor.Ama ilacı kullanırken içindek bulundugunuz durumunuz ilaca cevap vermenizi bence biras etkılıyor.İyileşme umuduyla kullanmaya devam ederseniz cevap hızlı oluyor ama olumsuz düşüncelerle nasıl olsa gecmeyecek etkısısz olacak gibi duygularla içerseniz cevap ya gec oluyor yada hiç olmuyor o yuzden umudumuzu hiç yitirmeyelım

Epica
03-07-2010, 11:15 PM
fırtına ,bende 50mg lustral kullanıyorum günde bir tane.panik atak için vermişti.nerdeyse 2 yıla yaklaşıyor.hala devam.bırakmaya çalışınca beynimi elektrik çarpıyor ,durağanlaşıyorum.kafamın içinde fikirler uçuşuyor kontrol edemiyorum. normalde triod hastasıyım.ömür boyu onun ilacını içmek zorundayım birde b12 ,ama haftada 3 gün alıyorum.zaman zaman çok mutlu zamana zaman depresif ama yinede çabuk toparlıyorum. ara ara öfke nöbetleri ve depresif haller daha da artıyor.
İşte ,tam beni tarif etmişsin...evvelden Efexor kullanıyordum.
pahallı olunca Lustrala başladım.B12 ye gelince belirgin bir faydasını göremiyorum.ama her şekilde araştırdım faydalıymış..

Epica
03-07-2010, 11:19 PM
sinir ve agresiflik ilaca ara verince haliyle oluyor..
ama bunun kendimizden olduğuna şüpheliyim.
Peki biz bu ilaçları bırakınca ,yada bir şekilde elde edemiyince ,ne yapıcaz..
sinir krizleriyle boğuşacakmıyız...????????
Bağımlılık yaratıyor bunlar...ama işte resmen bize empoze edilmiş demekki..olmadan yapamıyoruz...

anksiyete2004
03-07-2010, 11:57 PM
b12 vitamini eksikliği nasıl anlaşılıyor?

hector34
04-07-2010, 01:16 AM
birçok hastanede b12 vitamin tahlil yapıyolar.sgk varsa iyi, yoksa 40 50 milyona yapıyolar bildiğim kadarıyla.

sinemix35
04-07-2010, 01:32 PM
bende cevreye ve kendime yabancılaşma olmadı sadece yakınlarıma bişi olucak onları kaybedicem korkusu var özelliklede oğlumu kaybedicem korkusu oldu.doktora gittim cipralex verdi o da lustral gibi yan etki yaptı fakat bırakmadım demekki alışana kadar bu böyle olucak umarım kısa zamanda düzelirim.Doktor bu rahatsızlığın düzeleceğini söyledi bekleyip görücem bakalım gecicek mi

FIRTINA
04-07-2010, 06:05 PM
b12 vitamini eksikliği nasıl anlaşılıyor?

valla bende unutkanlık halsizlik ve anksiyetemin tavan yapması iştahsızlık uyku düzenimin bozulması mesela gece uyayamıyordum sabah uyanamıyordum iştahsızlık cinsel istekte azalma kısacası depresyon belirtileri vardı ama bu belirtiler herkesde farklı olabilir.En iyisi test yaptırmakdır.

FIRTINA
04-07-2010, 06:09 PM
bende cevreye ve kendime yabancılaşma olmadı sadece yakınlarıma bişi olucak onları kaybedicem korkusu var özelliklede oğlumu kaybedicem korkusu oldu.doktora gittim cipralex verdi o da lustral gibi yan etki yaptı fakat bırakmadım demekki alışana kadar bu böyle olucak umarım kısa zamanda düzelirim.Doktor bu rahatsızlığın düzeleceğini söyledi bekleyip görücem bakalım gecicek mi
İnşallah tez zamanda şifaya kavuşursunuz.İlacı etkısı gösterene kadar sabırla kullanın.Doktorunuza danışmadan ilacı bırakmayın.Birde oğlumu kaybetme korkusu var demiştiniz oğlunuzun yaş nedir bebek mi yoksa yetişki mi

FIRTINA
04-07-2010, 06:11 PM
ya konuskan olan ben cok gulen ben doktorun teshisi sayesinde depresyona girdim. Bir ay gecti hicbir sey degismedi hastaligim daha da ilerledi olmayan seyler gordum, uzulecegim olaylar yasadim diye daha fazla bisey sormadan depresyon ddi. Zaten biraktim ilaci
senin teşhisin depresyonmu zira olmayan şeyler gördüm dedin farklı bir sey olmasın.Ama yanlış anlama sadece sordum.

FIRTINA
04-07-2010, 07:01 PM
Ben teshisimin yanlis oldugunu soyluyorum, bir kere daha doktora gitmedim onun icin bilemiyorum
Eğer öle diyorsan sen daha iyisini bilirsin dostum şimdi git desemde gitme desemde yanlış olur.

sinemix35
04-07-2010, 07:16 PM
oğlum 8 yaşında

FIRTINA
04-07-2010, 07:23 PM
oğlum 8 yaşında

ALLAH uzun ömür versin.Yaşını şu yüzden sordum yeni bebek sahibi olan çiftlerde kaybetme korkusu biras fazla olabiliyor.

FIRTINA
05-07-2010, 06:01 PM
şu çevreye yabancılaşma hissini bugn yine yaşıyorum sanırım.Yoksa iyice iyileşiyorumda ondan mı böle oluyor.Bugun bi anda çevrem gözüme daha değişik ve güzel gelmeye başladı bu hissi önceden de yasadım ama geciciydi nie böle oluyor anlamadım.İnsanlar yabancı gelmiyor ama hislerim garipleşiyor çevrem daha güzel görünüyor gözüme aranızda bu hissi yaşayan warmı paylasırsanız sevinirim