PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : en iyi uyku ilacı?

uyuyangüzel
10-06-2010, 03:18 AM
ya ben çıldırıcam sabah olsun diye bekliyorum doktorumu aramam şart oldu.randevuma daha bir hafta var.mirtaron yazmıştı ilk üç gün süper uyuttu beni şimdi gene uyuyamıyorum.seraquelle birlikte aldığım halde uyuyamıyorum o derecede yani.
bana ne gerekiyor sizce?benim gibi uyku problemi yaşıyıp sonunda çözümünü bulan var mı?teşhisim majör depresyon buna bağlı uykusuzluk çekmekteyim herşey şu son beş aydır böyle..son iki yıldır ilaç içmedim ve gayette güzel uyuyordum herşey yolundaydı..fakat son beş aydır beş yıl önceki halime döndüm herşey başa sardı.
ben ne içiyim gevşeyemiyorum başımda bir ağrı var kalp çarpıntısıda var daha doğrusu bu durum beni çok sinirlendirmeye başladı ya ben uyumak istiyorum yorgunum halsizim ama uykuya geçemiyorum yani ilacın dozunuda danışmadan yükseltmek istemedim:/ ne zaman sabah olcak!!

TheEnemyInsideMe
10-06-2010, 08:00 AM
Ben de Remeron kullanmıştım zamanında... Yarımını içsen dahi 30 dk içinde yatağa geçmesem ayakta uyumaya başlıyorsun.. Tabi doktoruna danışman en iyisi; bizim deneyimlerimiz senin için fayda etmeyebilir aksi şekilde zarar verebilir.. Umarım atlatırsın lakin uyuyamamak insanı en sinir eden şeylerden bir tanesi.. Senin de ulaşabileceğin bir bilgi ama kendim bu önerileri bi nebze dikkate almıştım:

Uyku Sorunu Yaşayanlar İçin Öneri (tıklayınız) (http://www.hekimce.com/index.php?kiid=657)

uyuyangüzel
10-06-2010, 01:37 PM
remoron da mirtaron ile aynı şey mirtapinmiydi işte etken maddeleri aynı yani beni bunlar uyutmuyor ki..bana çok güçlü uyuşturucu tarzında bişi gerekiyor bence biraz sabırlı olmalıyım sanırım bir hafta kaldı doktorumla görüşmeme kendisi oldukça alanında iyi ün yapmış biri fakat fazla temkinli bir doktor bu yüzden ona güveniyorum biliorum ki bunların işe yarayıp yaramadığına inanmadan bana güçlü bir ilaç vermicek..en son görüşmemiz 2 yıl önce olmuştu ve ben 2 yıldır ilaç kullanmadım süper geçti 2 yılım şimdi gene tekrarladı ve ben kendisine dedim bana güçlü bişi gerekior eskisi gibi birşi diğil bu ama o genede görmeyi tercih etti ve bana zamanında verdiği ve işe yarayan ilk ilaçla başlattı seraquel.aradım uyutmuyor dedim.mirtaron yazdı ve şimdi bu da uyutmuyor.durum oldukça kötü sanırım.hani insan kendi kendinin doktoru gibidir ya o misal etken maddesi güçlü bir şey in bana gerektiğinden eminim.durum böle işte..

tam12den
10-06-2010, 03:00 PM
kaç mg seroquel kullanıyorsun ? birde remeronu yarımmı tammı içiyorsun ?
remoron da mirtaron ile aynı şey mirtapinmiydi işte etken maddeleri aynı yani beni bunlar uyutmuyor ki..bana çok güçlü uyuşturucu tarzında bişi gerekiyor bence biraz sabırlı olmalıyım sanırım bir hafta kaldı doktorumla görüşmeme kendisi oldukça alanında iyi ün yapmış biri fakat fazla temkinli bir doktor bu yüzden ona güveniyorum biliorum ki bunların işe yarayıp yaramadığına inanmadan bana güçlü bir ilaç vermicek..en son görüşmemiz 2 yıl önce olmuştu ve ben 2 yıldır ilaç kullanmadım süper geçti 2 yılım şimdi gene tekrarladı ve ben kendisine dedim bana güçlü bişi gerekior eskisi gibi birşi diğil bu ama o genede görmeyi tercih etti ve bana zamanında verdiği ve işe yarayan ilk ilaçla başlattı seraquel.aradım uyutmuyor dedim.mirtaron yazdı ve şimdi bu da uyutmuyor.durum oldukça kötü sanırım.hani insan kendi kendinin doktoru gibidir ya o misal etken maddesi güçlü bir şey in bana gerektiğinden eminim.durum böle işte..

sizopantera
10-06-2010, 03:35 PM
ben gyrex içiom

serequal in aynı etken maddesi yeni bir ilaç...memnunmusun? TEŞHİSİN NE?

uyuyangüzel
10-06-2010, 03:44 PM
bir seraquel ve yarım mirtarom içiorum üç 4 gündür ilk iki gün uyudum son iki gün gene uykuya geçemedimm sabahlarıda prozac alıorum bir tane

uyuyangüzel
10-06-2010, 03:46 PM
ama bu bir hafta içinde felaket bir iştah artışı oldu sıfır bedenim normalde herkes kilo almışsın dior 36 bedene çok yaklaştım aslında bu durum beni çok mutlu etti yani bunu kilo0 almak için kullanmak iyi fikir ama uykuda işe yaramadığı kesin

TheEnemyInsideMe
11-06-2010, 09:36 AM
Bu arada uyuyangüzel takma adıyla uyuyamıyorum diye başlık açmak?? Takmaisminle kendine pozitif enerji vermek mi diyelim buna?

uyuyangüzel
11-06-2010, 01:34 PM
ben bu nicki kullanıyım soorada böle bir başlık açıyım diye düşünmüşlüğüm yok ilk açtığım başlık bu diğil zaten zira çok kısa bir süredir uyuyamıyorum.senin böyle düşünmen normal buna lafım yok.nickime gelince babamın küçükken bana aldığı ilk masal ve okuduğu ilk masal olmasından dolayı bir sempati duymaktayım bu kahramana...

TheEnemyInsideMe
11-06-2010, 01:45 PM
Garip geldi bi an fark edince ondan dediydim.. Umarim uykuna en kisa surede kavusursun.

iyimser
11-06-2010, 02:00 PM
arkadaşlar, hepinizin iyi niyetli olduğunuzu ve birbirinize "doktor önerisi olmaksızın kullanma" dediğinizi biliyorum ama içim elvermedi bir kez daha yazayım istedim ;
lütfen birbirimize ilaç isimleri vermeyelim.. anlık zaaflarla, öneri niteliğindeki ilaçları kullanmaya başlayan ve tedavi süreçlerini olumsuz etkileyen arkadaşlarımız olabilir..
anlayışınız için teşekkürler..

İlksen çok doğru söylemiş.

Korkum burada okuyup ta ilacınızı falan değiştirmeyin sakın. Herkesin durumu farklıdır unutmayın.
Aman haa doktora danışmadan kesinlikle...

seçilya
17-06-2010, 01:47 AM
remeron en iyisi bence..vazgeçilmezim uyku için :)

anksiyete2004
11-07-2010, 03:18 PM
mirtaron çok etkili uyumak için fakat seroquel mirtaronun etkisini bozuyor olmalı. çünkü ben seroquel ile desyrel kullandım uyku kalitesi düştü uyandım durdum. normalde seroquel almadan desyreli tek alsam böyle bir şey olmuyordu.

uadml
15-04-2011, 06:20 PM
xanaxxx başka uyutmaz

destiny89
15-04-2011, 06:25 PM
xanaxxx başka uyutmaz

xanax beni uyutmuyor her nedense:D gyrex uyutur beni

neden ben
15-04-2011, 06:29 PM
melisa çayı tavsiye ederim herşyi ilaçlardan beklememek gerekli diye düşünüyom...

lonely_hearth
15-04-2011, 06:32 PM
S e r o q u e l

rasim güner
11-12-2011, 10:37 PM
bana acil yadımınız gerekiyor!! on saat uykuda tutabilen ve hemen etki eden ilaç var mı?? çok acil ültfen hemen cevap verin!!!

ibrahimfirat
08-11-2012, 04:34 AM
neden kimse remerondan bahsetmemis remerondan daha iyi uyku ilacı yoktur yarım saat içinde uyutur çok değşik bir ilaçtır

algea
10-11-2013, 03:07 PM
Seraquel den beter uyku ilacımı olur. Bir ara yatmadan önce 300 mg kullanıyordum yarım saat sonra yerimden kalkıp yatağa bile zor gidecek hale geliyordum. Bir fili bile yere devirir eminim. Ama sonraları nedense bağışıklık kazandım okadar uyku vermez oldu. Şu an solian kullanıyorum varlığı ile yokluğu belli olmayan bir ilaç.

şkrkiz
10-11-2013, 06:48 PM
neden kimse remerondan bahsetmemis remerondan daha iyi uyku ilacı yoktur yarım saat içinde uyutur çok değşik bir ilaçtır

çok güzelde kilo yapar kullandğm dönem rüyamda bşle yemek görüodum

şkrkiz
10-11-2013, 07:02 PM
desyrel boş gyrex boş xanax güzel ama sadece sakinleştirmede uykuda etkisi yok
remeron güzel uyku yapar ama güzel kiloda yapar
kilo yapmayan iştahı açmayan etkili bi uyku ilacı varsa banada söyleyin kolay etki etmez bana uyku ilaçları

Erbay
22-11-2014, 07:51 PM
xanax ve zopiklon bi arada alinirmi uyku icin? örnegin gece yarim xanax ve 7,5 zopiklon(imovane) aldik diyelim..daha önce hic duydunuzmu,,biri anksiyete icin digeri uykuya daldirmasi icin..yabanci forumlarda ikisini bi arada alipta guzel uyku cekenler oldugunu duydumda..bu arada kimse zevzek yorumlar yapmasin, ikisininde bagimlilik haplar yaptigini biliyorum..benim sadece merak ettigim ikisinin bi arada alinmasi konusu..

xanax uyku vermiyor sadece anksiyeteyi azaltiyor fakat zopiklon uykuya girmeyemize yardimci oluyor..varsa bilgisi olan bi zahmet yazsin..

BİTOPERTİN
22-11-2014, 07:57 PM
Bakınız http://www.belsomra.com/ Çok değişik bir uyku ilacı:28:

Bülbül
23-11-2014, 03:38 PM
En iyi uyku ilacı yoktur.Çünkü hepimizin bünyesi ya da uyku yapısı aynı değil.Diyelim senle ben uykusuzluktan eczaneye gittik ve ikimizde de aynı ilacı aldık.Sana fayda etmiştir ama bana aksine olmamıştır.Bu doktora giderkende böyledir.İlacı verir ama herkese fayda edeceği anlamına gelmez.Kimse en iyi uyku ilacı yazmamalı,doktorun vermesi daha uygun.
Benim sadece tavsiye edeceğim melisa çayı ya da relax çayı diye marketlerde satılan poşet çayları denemeni tavsiye ederim.Onlarda uyku yapabiliyor.

Erbay
23-11-2014, 05:58 PM
ben 7,5 mg zopiclonu zaten arada bi aliyorum fakat xanax ile ikisini bi arada fazla denemedim..onu merak etmistim

kerub
24-11-2014, 12:44 AM
Seroquel gibi etki eden bir ilaç daha hayatımda görmedim. Sadece en düşük doz olan 25mg almıştım, 20 dakika içinde yatağa zor gitmiştim. Deliksiz 10 saat uyumuşumdur. İlaç aynı ilaç, kullandığım o dönemde bi ara 300mg a kadar çıktım, yine de uyku vermez olmuştu. Demek ki bünye alışıyor bir süre sonra...