PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cipralex 20 mg doz arttırılınca biraz depresifleştim

depresyonzede
12-11-2008, 07:31 PM
bilmiyorum 10 mg dan 20 ye çıkınca kendimi daha depresif buldum.gerçi ilacın dozu arttırılması daha ıyı oldu sankı cunku mıdemdekı agrım geçti.kalbımdekı o acı zaman zaman geçiyor ama paxille daha mutluydum ama zaamanla o da ıyı gelmemeye baslamıstı bılmıyorum ne oluyor bu yan etkıler zamanla gececek mı?bılmıyorum doktorum 3 hafta ıcınde gel bı tıroıdlerıne bakalım dedı bu ılacı yazan doktorum baska bır sehırde oldugundan ona gıdemıyorum suan!!!!arayamıyorumda ne bıleyım bu ılac nasıl olucak ıyı gelıcekmı bılmıyorum ne dersınız?

ranil
12-11-2008, 07:53 PM
iyileşme süreceni girdiğin için artırmıştır belki dr.

merak etme kullandığın ilaç güzel ve yan etkileri az bir ilaç ..tabi bende öyle oldu ..

iyi gelecek diye atarsan iyi geliyor .ilacına güven bence ..

1 hafta içinde iyi olursun işallah..

sağlıcakla kal ... :D

depresyonzede
12-11-2008, 08:18 PM
suan zor bı donemdeydım ılacın dozu guzel hos ama yan etkıler benı yoruyor depresyonda gulmeyen bı suratım var aglayamayan gözlerim ve agrıyan kalbım var.kendımı halsız depresıf hıssetmeye basladım.artık kabullendım ama yan etkı olsa gerek dıyorum bıde yasadıklarım bıraz zor geldı.bakalım umarım ıyı gelır.ama ınanın ıntıhar dusuncelerı bıle gelıyor ama ona bıle enerjım yok ya sag kalırsam elden dusersem dıyorum.dınsel ınancımda kalmadı bu bence hastalıgımdan kaynaklanıyor çünkü kendıme bıle yabancı gelıyorum.etrafımdakıler benı bılmıyor guclü hakkını yedırmeyen asıl duran bırı gorunuyorum ama bu duran kısıde degılım yanı kendımı kaybettım bulmaya calısyorum galıba terapıde almaya baslasam ıyı olucaktır dıyorum!!ranil tesekkurler destegın ıcn

EthanHunt
19-11-2008, 12:48 AM
Bende 5 aylık paxil kullanıcısı iken kilo alma sorunundan dolayı doktora gitmiştim ve doktor bu ilacı vermişti fakat inanılmaz şekilde kötü olduğum için bıraktım. Yoksa çevremdekiler gereksiz yere benden zarar görecekti. O yüzden bu ilacı yeni alanlara sizde dikkat edin derim

depresyonzede
19-11-2008, 05:04 AM
galiba yaşadıklarımdan böyle oldum bilmiyorum şuan gayet iyiiym:Dgülüyorum çünkü psikiyatristle konustum cipralex bunları yapmaz dedi!!!yan etkisi en az ilaçtır dedi.aslında paxil cok guzeldı fakat kendımı yapay mutlu hıssettıgımı anladım paxille .sanki cipralex acıya alıstırıyor ve yavas yavas yuzlestırıyor tabı kaygı nobetlerım tekrar etmedı şükür benım ıcnde o onemlı ama uykusuzum suan saat sabaha karsı 4 ve ben ıkı gundur uykusuzluk cekıyorum.4 er saat uyuyup uyanıyorum

beyaz_papatya
19-11-2008, 09:56 AM
cipralex güzel bir ilaçtır yani yan etkileri nerdeyse yok denecek kadar azdır.

ilaçların seni nasıl etkilediğini düşünmemeye çalış ve ikisi arasında kıyaslama (paxil ve cipralex) yapmamaya çalış. sadece sana iyi geleceğini düşünmeye çalış ayrıca cipralexin doz artırımına alışman için biraz zaman ver.

depresyonzede
05-12-2008, 05:09 PM
Bilmiyorum paxili kullanmaya başladıgım donemlerde hastalıgımın semptomları gerçekten iyileşmişti. Cipralexle 4 üncü aya giriyorum ama ne iniş çıkışlı bir hayatım oldu anlamıyorum.Otobüs fobısı zaman zaman artıyor hanı yoktu ılac ıcınce gecıyordu ama otobus hareket saatı yaklasana kadar geberıyorum dusunce dusunce....İllet gibi aynen ne yapsam aklımdan atamıyorum unutuyorum ama bı bakmısım otomatık olarak tekrar dusunuyorum.tek basıma nasıl gıdıcem ya o kadar saat cekılırmı aman ya uff ablam mı gelse benı alıp goturse bıletımı ıptal ettırsem dıye sorularla beynım donuyor ama ınatla da otobuse bınıyorum ha:D stres azalıyor ama ıste bınene kadar yıpratıyorum kendımı.bazen ılaca guvenım azalıyor ne bu sımdı dıyorum.neyse okulum bıtsin bı bakalım evıme donunce terapı ve sabıt bır dr la duzelıcem ınsallah.bu arada sevgılı dusuncesı (ki onlardan da cekınıyorum benı anlamıyacaklarını dusunerek) benı korkutuyor özelliklede bu sorunumu paylasmak ıstıyorum ama kuzenımın sevgılısının basına kaktıgı gıbı bende sonradan bu olayı yasamamak ıcın nasıl daha dıkkatlı olurum dıye dusunuyorum.Aman ya işte gerçekten bir psıkologa ıhtiyacım var bana dusunmeyı tekrar ogretecek biri gerekıyor!!!

jennn
06-12-2008, 11:08 AM
cipralex iyi bir ilaçtır,,3 senedir kullanıyorum,,10 mg la başladım,,şimdi 5 mg ma düşürdük,,düşün yani baya iyi geldi,,ama alışmak ve inanmak gerekli,,biraz daha kullan vucudun alışsın bakalım

Umut34
06-12-2008, 03:57 PM
Bilmiyorum paxili kullanmaya başladıgım donemlerde hastalıgımın semptomları gerçekten iyileşmişti. Cipralexle 4 üncü aya giriyorum ama ne iniş çıkışlı bir hayatım oldu anlamıyorum.Otobüs fobısı zaman zaman artıyor hanı yoktu ılac ıcınce gecıyordu ama otobus hareket saatı yaklasana kadar geberıyorum dusunce dusunce....İllet gibi aynen ne yapsam aklımdan atamıyorum unutuyorum ama bı bakmısım otomatık olarak tekrar dusunuyorum.tek basıma nasıl gıdıcem ya o kadar saat cekılırmı aman ya uff ablam mı gelse benı alıp goturse bıletımı ıptal ettırsem dıye sorularla beynım donuyor........kendımı halsız depresıf hıssetmeye basladım.artık kabullendım ama yan etkı olsa gerek dıyorum bıde yasadıklarım bıraz zor geldı.bakalım umarım ıyı gelır.ama ınanın ıntıhar dusuncelerı bıle gelıyor ama ona bıle enerjım yok ya sag kalırsam elden dusersem dıyorum.......

Sevgili Depresyonzede,

Cipram kullanmakta olduğum zaman bir kere doktorum bana onun yeni versiyonu olan Cipralex yazmıştı. İyi güzel bir antidepressan ama bende 10mg’lık dozu dahi anksiyetimi arttırdığından 4 hafta zor dayanmış, tekrar 20mg Cipram’a dönmüştüm. Bir dahada denemedim. Dolayısıyle 10 dan aniden 20mg’a çıkışınız anksiyetenizi, dolayısıyle yarattığı depresif düşüncelerinizi arttırmış olabilir. Otobüs fobinizin artması, intihar dusuncelerıniz bunun bir işareti olabilir.

Doktorunuzla tekrar konuşun, mesela 4 hafta 15mg’la kendinizi alıştırın, sonra 20mg’a geçin, baktınız fazla geldi 15 veya 10mg’ı devam ettirin. Doktorunuza bu ara ilaveten Xanax haricinde gereğinde kullanmak üzere antianksiyatif ilaç yazmasını sağlayın. Cipralex alımını toplamı 6-8 ay olacak şekilde devam ettirin.
Baktınız yanıt vermiyor, eskiden size faydalı gelmiş Paxil’e veya doktorunuzun seçeceği yeni bir tanesine başlayın. Ben doktorunuzun yerinde olsam, mademki eskiden iyi gelmiş, bir yenisi yerine Paxil yazardım. Ancak Paxil’den başka bir ilaca geçmenizin bilmediğim bir nedeni yoksa tabi..

Geçmiş olsun.

enerji528
06-12-2008, 10:45 PM
Arkadaşlar cipralexi kullanıp da kilo alan var mı?

depresyonzede
08-12-2008, 02:16 AM
MASUM528 Paxille aşırı açılan iştahım cipralexle normale dönünce ben kılo verdim. Bu arada UMUT34 gerçekten güzel bilgiler vermişsiniz.Ama ben cipralexle düzelmek istiyorum.Ve Paxil e dönmek istemiyorum çünkü bana 10 kilo aldırdı.Şimdi 5 kılosunu verdim.3 ay da hem cipralexe geçiş hemde spor ve düzenli beslenmeyle. Tekrar paxil ve getirisi kiloları kaldırmak istemiyorum.ayrıca bende aşırı sakarlık yapıyordu.Ama düzelmiştim fakat yeterli tedavi olmadım.Paxile dönmek istemiyorum.Cipralexle tedavi olmak istiyorum.ama yan etkileri de zoruma gidiyor.ama bırazda mutluyum sorunlarımla yuzlestırıyor.Otobüs fobimle yüzleşebiliyorum ama :oops: streste stres yani!!!ama ben panik atağın semptomlarını nasıl yendim peki?yüzleşerek ve o sorunları önmesemeyerek!!!İnanın ne yapacağımı bilmiyorum.Tekrar bir ilaç alıp 4 ay böyle yan etkisiydi suydu buydu katlanmak istemiyorum.iyleştirecekse iyleştirsin istiyorum bu ilaç.Bide hiç umudum kalmadı ilaçlar tedavi etmıyor bence bırakınca 4 ay geçmeden tekrar ediyor.Çok yoruldum artık ilaca başlayıp tekrar devam etmekten(en uzun sure benım ıcın 4 aydı)!!!Ya kilo aldırmayan ayrıca yan etkısı en az olan ve en onemlısı tedavı eden bir ilaç yokmu?

JENN ben de 6 ay kullanmak istiyorum bakalım neler olucak?2 ayım daha kaldı onumde yanı ıkı kutu hapım daha var!!Bu arada xanaxı asla kullanmamı isteyen başka pskıyatrıstle de karsılastım.dozumu 20 mg a cıkarttı ayrıca ek olarak xanax ı asla kullanma dedı:D demekki cipralex bu tarz yan etkı yapıyor ki xanax verdı dıger doktorum.valla yanı hangısıne ınanacagım bılmıyorum.herzaman aynı sehırde bulunamadıgım için doktorum da degısıyor malesef!!!! bence bıkac seanslık terapı gercekten benı guclendırebılır UMUD EDIYORUM DUZELICEM IYI BAYRAMLAR BU ARADA SEVDIKLERINIZLE BIRLIKTE OLUP ONLARI SIKI SIKI SARIN VE SEVDIGINIZI SOYLEYIN

08-12-2008, 03:12 AM
Depresyonzede kızmayın bana ama bence yan etkileri kendiniz yapıyorsunuz..yani belkide psikolojik problemleriniz devam ediyor ve siz bu yaşadıklarınızı cipralexe yoruyorsunuz..

Cipralex beni çok kötü bir haldeyken ayağa kaldırdı hemde ilacınızı inanın falan derler ya bende inanç, umut vs.. hiçbir şey yoktu.Fakat 5. ayın sonunda ciddi anlamda iyileşmeler yaşadım.Şu an cipralex te 12. ayı bitirdim ve şükürler halime diyorum..iyiyim yani..

Bakın ben ilaçların yan etkilerini genelde yaşamayan bir insanım.Sizler yaşıyorsunuz ya böyle belirtiler, ben böb bön bakıyorum yazılanlara..aslında çok şanslıyım farkındayım.. :) Ben cipralexe öyle 5 veya 10 mg ile başlamadım.BirdeN 20 mg ile başladım.. 8O evet..ve hiçbir yan etki yaşamadım.5 ay sonrada 30mg a çıkardık.Şu anda 30mg kullanıyorum günde, cipralex te kullanılabilecek en yüksek doz.Ve tuhaftır yükseltirkende şu anda da kayda değer bir yan etki yaşamadım.Düşünüyorum da anormal olan ben miyim acaba.. :)

Bakın ben değil doktorunuzda söylemiş..cipralexin çok az yan etkisi vardır.En az yan etkisi olan bir ilaçtır.Bu nedenle yaşadıklarınızın psikolojik olma ihtimali yüksek, lütfen ilacınıza güvenin..inanın..

İnanmadığım halde beni cipralex iyileştirdi diyorum..ÇOK iyi bir ilaç..ÇOK iyi.. :!:

depresyonzede
08-12-2008, 11:33 PM
Depresyonzede kızmayın bana ama bence yan etkileri kendiniz yapıyorsunuz..yani belkide psikolojik problemleriniz devam ediyor ve siz bu yaşadıklarınızı cipralexe yoruyorsunuz..

Cipralex beni çok kötü bir haldeyken ayağa kaldırdı hemde ilacınızı inanın falan derler ya bende inanç, umut vs.. hiçbir şey yoktu.Fakat 5. ayın sonunda ciddi anlamda iyileşmeler yaşadım.Şu an cipralex te 12. ayı bitirdim ve şükürler halime diyorum..iyiyim yani..

Bakın ben ilaçların yan etkilerini genelde yaşamayan bir insanım.Sizler yaşıyorsunuz ya böyle belirtiler, ben böb bön bakıyorum yazılanlara..aslında çok şanslıyım farkındayım.. :) Ben cipralexe öyle 5 veya 10 mg ile başlamadım.BirdeN 20 mg ile başladım.. 8O evet..ve hiçbir yan etki yaşamadım.5 ay sonrada 30mg a çıkardık.Şu anda 30mg kullanıyorum günde, cipralex te kullanılabilecek en yüksek doz.Ve tuhaftır yükseltirkende şu anda da kayda değer bir yan etki yaşamadım.Düşünüyorum da anormal olan ben miyim acaba.. :)

Bakın ben değil doktorunuzda söylemiş..cipralexin çok az yan etkisi vardır.En az yan etkisi olan bir ilaçtır.Bu nedenle yaşadıklarınızın psikolojik olma ihtimali yüksek, lütfen ilacınıza güvenin..inanın..

İnanmadığım halde beni cipralex iyileştirdi diyorum..ÇOK iyi bir ilaç..ÇOK iyi.. :!:

Haklısın ya düşünmemek gerek o kadar ayrıntılı düşünmemem gerek!!!! teşekkürler

depresyonzede
02-01-2009, 04:55 AM
:lol: :lol: :lol: dün yanlışlıkla akşam aldığım 10 mglık cipralexi bu akşam ilacımı almadım diye tekrar aldım :lol: yani dün 30 mg almış bulundum.Gece yatarken bir depresiflik bastı beni inanamadım birden kendimi o ilacın dozu arttırdığı gibi hissedince Günü analiz ettim ve ilacın yarısını akşam içtiğimi unutup tekrar aldığımı anımsadım.Ve aman be dedim iki oraya iki buraya dönerken uyuyuvermişim Kalktığımda ruhumda o huzursuzluk yoktu 8) 8) ohhh Hoşgeldin 2009 diyiverdim şimdi neşeliyim çok ta huzurluyum...Sınavlar gelip sinir etmeden(ezberlerden nefret ediyorum da) ben biraz daha eğlen coş hayat hoş diyeyim

Dramaturg
16-06-2012, 03:35 AM
Merhaba.. Annem son zamanlarda çok fazla stres yaşadı. Babam bir kriz geçirdi,anneannemi kaybettik ve güncel diğer stresler derken kalp çarpıntıları başladı. Kardiyolojiye gitti. Kalbiyle alakalı bir problem olmadığı ortaya çıktı. Kardiyolog, 10mg'lık olan Cipralex ilacını yazdı. Yalnızca bir kapsül kullandı. Fakat yan etkilerinden ve bağımlılık yaratabileceğinden korktuğu için ilaca devam etmedi. Bir tane kullanmasına rağmen ilacı doktor tavsiyesi olmadan ve birdenbire bıraktığı için huzursuz olduk. Çünkü diğer forumlarda okuduğum kadarıyla ilacı bilinçsiz bir şekilde bırakınca komaya giren ya da rahatsızlıkları ilerleyen hastalar olmuş. İlaca devam etmesi gerekiyor mu? Bir kere içmesine rağmen herhangi bir şikayeti olur mu bilinçsiz bıraktığı için merak ediyorum. Bir psikiyatr önerisi olmadan kullandığı için yardım alacak;fakat şu an ne yapmamız gerektiğiyle alakalı kaygılarım var. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler...