PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üşengeçlik, Depresyon, Aşağılık Kompleksi, İmdat!

aberko
27-04-2010, 12:29 AM
merhaba ben foruma yeni katıldım ve derdimi paylaşayım dedim. ilk kez kendimi burada bu kadar çok açıyorum. nasıl olsa kimse yüzümü ve ismimi bilmiyor...

meslek lisesi çıkışlıyım ve meslek yüksek okulunda okuyorum. ne adam akıllı bir lise ortamım oldu ne de şu an adam gibi bir üniversite ortamım var. derslerimiz gece başlıyor. canım hiçbir şey yapmak istemiyor ve telefona gelen mesajlara bile nadiren cevap yazıyorum. tüm gün uyumak, pc oynamak ve yine uyumak istiyorum. mutsuzum ve üşengecim. meslek lisesi çıkışlı olmam ve myo okumam beni tamamen komplekse soktu. süper liseye puanım yetip artarken babam beni buraya verdiği için ona çok kızgınım. üşengeçliğim, çekingenliğim ve kompleksim yüzünden kız arkadaş bile bulmadım kendime. ancak msnde çekinmesem bile kızlarla konuşmaya üşeniyorum. bulsam bile ilişkinin devamını bu üşengeçlikle getiremem gibi geliyor. canım aşırı sıkılıyor ve bu sıkıntıyı yenmek için üşengeçlikten kurtulmam gerektiğini biliyorum ancak enerjim yok ve hep yorgunum. 10 saat uyuyorum ve bu kadar uyku bile yorgunluğumu yenemiyor. antidepresan kullandım ancak pek işe yaramadı, bıraktım. sosyal çevrem çok dar ve arkadaşlarımdan memnun değilim. bana enerji gerek, şu üşengeçliği ve kompleksi atmam gerek ama başaramıyorum. inanın, şu mesajı yazmaya bile üşeniyorum. orta okul zamanında bu kadar üşengeç değildim. biraz daha mutluydum. kendimi 80 yaşında gibi hissediyorum. ayrıca intihar düşünüyorum. birkaç ay öncesine kadar tanrıya olan inancım tamamen kayboldu ve şu anda geri dönemeyecek durumda bir ateistim. eskiden kendimi dine verir biraz da olsa mutlu olurdum ancak o da yok. içimde büyük bir boşluk var. intiharın da beni cehennemde yakacağından korkmadığımdan artık bu bana daha çekici geliyor. önemsiz ve küçük hissediyorum...

aberko
27-04-2010, 12:41 AM
merhaba kayıpruh sağol.. günde 1 tane b vitamini alıyorum. unutkanlık yüzünden "apikobal" diye. enerji verici bir yönü olduğunu bilmiyordum senden öğrendim. ayrıca doktor bana kanımın bayağı fazla olduğunu söylemişti o yüzden kan hapına gerek yok. belki b vitaminini artırabilirim. ya da enerji için daha kesin çözüm yok mu?

aberko
27-04-2010, 12:55 AM
güneş içimi açacak gibi olsa da güneşli bir günde bile içim bayılıyor. hatta kıştan daha fazla. kışın gerçekten de fazla bir şey yapamıyorsun, yapamayacağını biliyorsun ve bu yüzden rahatlıyorsun. ancak güneşli havalarda bir şey yapman gerekiyor ve yapamayınca da dert oluyor. hem yürümek bile beni iyileştirmiyor. özellikle sıcaktan nefret ediyorum. umutsuz vakayım... :(

aberko
27-04-2010, 12:59 AM
ayrıca ekleyeceğim bir şey var, sabah 5-6 gibi yatıyorum. özellikle ders programım yüzünden. öğlen 3-4 gibi de kalkıyorum. erken yatsam bile kalktığım saatler değişmiyor. :( uyku saatimi de değiştiremez oldum. şarj tutmayan piller gibiyim.

esintili24
27-04-2010, 01:05 AM
kendini değersiz, aşağılık kompleksli, berbat bir hayatın içinde gibi gibi düşünüyorsan bunun nedeni depresyondur kardeşim. depresif bir hale girmeden bir insan kendini ne aşağılık hisseder, ne değersiz hisseder, ne de bhayatının berbat olduğunu düşünür.

yazından anladığım kadarı ile ailen senin isteklerini düşünmemiş. kendi istediğin bir okula değil de ailenin sana dayattığı bir okula gitmek zorunda kalmışsın. şu an farklı bir yerde olabilecekken değer vermediğin bir okulun deger vermediğin bölümünde şu an okuyorsun. bence senin depresyonunu ortaya çıkaran temel problem bu. kendi isteklerine yönelik bir yaşam içine girememiş olman. istemediğin bir okulda okuyup istemediğin bir mesleği yapmak zorunda olman. bu yaşamın sana dayatılarak verilmiş olması.

ben yazılarından bunu anladım. yanıldığım noktalarda affınıza sığınırım.

aberko
27-04-2010, 01:15 AM
yalnız ankara gibi bir yerde yürümek çok can sıkıcı. ne manzarası var, ne de gezilip görülecek yerleri. bütün gün betonlara bakıyorum. grileşmiş 3. sınıf kirlenmiş asfaltlar ve can sıkıcı, ilginç olmayan apartmanlar. ve sırf yürümek için yürüyemiyorum. bir amacım yoksa kendimi gerçekten de kaldıramıyorum. kaldırsam bile 1-2 gün sürüyor, 3. gün tekrar yataktayım. ayrıca arabam olduğu için hamladım ve rahata alıştım. vizeler olmadığı zamanlar arkadaşlarımla fitness salonuna takılıyorum ancak spor yaparken bile mutlu olamıyorum ve halsizleşiyorum. beni salona zorla götürüyorlar ve benden bir gün bıkacaklarından korkuyorum. kendimi zorlayıp onlarla bazen pikniğe gidiyorum ama inan ki piknikte bile mutlu değilim. kendimi zorlayıp kuzenimle zaman geçiriyorum ancak mutlu değilim. vücudum beni dinlenmeye çağırıp duruyor. :( gerçekten de çok sinir bozucu ve içim parçalanıyor. bir şeyler yapsam bile mutlu olamıyorum :(:( yaşamak için pek bir amacım yok.

aberko
27-04-2010, 01:25 AM
haklısın esintili. büyük bölümü bundan. ayrıca bu durumdan tek kurtuluş yolum dikey geçiş sınavı. ancak 6 senem bu lanet meslek lisesi ve myo yolunda çürüdü. ayrıca aileme çok kızıyorum. dikey geçiş sınavını geçemezsem iplerim kopacak. bu saatten sonra öss'yi kazanmam olanaksız. bize 2. aşamayı öğretmediler. 1. aşamada ise süper bir puan almamız lazım güzel bir yer için. dikey geçiş de bize sadece bu yoldan devam etme şansı veriyor ve dikey geçişten full çeksem bile istemediğim bir yolda ilerliycem. yabancı dil isterdim. ingilizceyi ve diğer dilleri çok seviyorum. dil öğrenmek hobim ama babam ve annem hala karşı çıkıyor, iş yok, para yok diyor. haklılar belki. ama bu yolu da sevmediğimi söylesem bile bana alternatif göstermiyorlar. nasıl bir pisliğe saplandım çıkamıyorum. bundan bahsettikçe üzülüyorum ve aileme kızıyorum. ikisinin salaklıklarına, ikisinin kavgalarına, ikisinin vurdumduymazlıklarına. ailem hiçbir zaman tam bir aile değildi sanırım :(

esintili24
27-04-2010, 01:43 AM
haklısın esintili. büyük bölümü bundan. ayrıca bu durumdan tek kurtuluş yolum dikey geçiş sınavı. ancak 6 senem bu lanet meslek lisesi ve myo yolunda çürüdü. ayrıca aileme çok kızıyorum. dikey geçiş sınavını geçemezsem iplerim kopacak. bu saatten sonra öss'yi kazanmam olanaksız. bize 2. aşamayı öğretmediler. 1. aşamada ise süper bir puan almamız lazım güzel bir yer için. dikey geçiş de bize sadece bu yoldan devam etme şansı veriyor ve dikey geçişten full çeksem bile istemediğim bir yolda ilerliycem. yabancı dil isterdim. ingilizceyi ve diğer dilleri çok seviyorum. dil öğrenmek hobim ama babam ve annem hala karşı çıkıyor, iş yok, para yok diyor. haklılar belki. ama bu yolu da sevmediğimi söylesem bile bana alternatif göstermiyorlar. nasıl bir pisliğe saplandım çıkamıyorum. bundan bahsettikçe üzülüyorum ve aileme kızıyorum. ikisinin salaklıklarına, ikisinin kavgalarına, ikisinin vurdumduymazlıklarına. ailem hiçbir zaman tam bir aile değildi sanırım :(

illa eğitimini aldığın mesleği yapmak zorunda değilsin. lise bitiren ve bir işte kendini uzmanlaştırıp istediği işi yapan çok insan var. eğitim aldığın alanda ilerlemek zorunda değilsin. ingilizceden hoşlanıyosan gidersin tatil merkezlerine orada dil öğrenirsin. sonra gidersin kursundan sertifika alırsın. bir tercümanın yanında iş bulursun. tercumanlar arar böyle insanları. olmadı turistlere rehberlik yaparsın. seçeneksizmişsin gibi düşünmemeni öneririm. bu dünyada olmak istediğin şey için illa bir eğitim alman gerekmiyor. kendi altarnatiflerini kendin bulabilirsin.

şu an depresyondasın. bu seni eylemsizleştirecektir. sana tavsiyem ilk bu sorununu çözmeye çalış. bu atacağın en önemli adım olacak. depresyonu yendikten sonra kendi hayatının rotasını kendin istekli ve inançlı bir şekilde çizebildiğini göreceksin.

aberko
27-04-2010, 03:16 AM
teşekkür ederim esintili.. kararsızlığımdan nefret ediyorum. bu yüzden çok zaman kaybettim ve kaybetmeye devam ediyorum. dediğim gibi hiç enerjim yok. keşke ne istediğimi bilen biri olsam ve başladığım yolda ilerleyebilsem. 2 tane problemim var. biri depresyon, biri üşengeçlik. üşengeçliğim depresyonu mu doğuruyor, tam emin değilim. insanlara mutluluk verebilecek şeyler yapsam bile zevk alamıyorum. hatta bazen kendimi o gün enerjik hissetsem bile. ecstasy hakkında bir makale okumuştum. beyindeki almaçlar seratin bombardımanına tutuluyor ve almaçlar bu bombardımandan dolayı köreliyorlar. bundan sonra insan en büyük hazzı bile yaşasa mutsuz oluyor. ecstasy hiç kullanmadım ve hayatımda ortalamanın biraz altında mutluluk sürdüm. aslında kötü bir hayat sürmedim. fazla derdi olmaması gereken ben, belki de şu anda kredi kartı borcu olan ve sırf bu yüzden intiharın eşiğinde olan insanlar kadar kötü hissediyorum. çevrem değil ancak beynim artık beni intihara çekiyor. hayatta hiçbir şey bana mutluluk vermez gibi geliyor. siz nasıl mutlu oluyorsunuz? gerçekten sürekli bir mutluluk var mı? benim gibi bir depresyon hastası nasıl mutlu olabilir ki?

bir dost
27-04-2010, 04:17 AM
Yazdıklarınız bana çok yabancı değil. Benzer duygu ve düşünceler benim de başıma gelmiştir ve hep de gelebiliyor. Ama artık onlardan kurtulmak istiyorum.
Mutlu olmak ancak olumlu düşünmekle, olumlu olanlara odaklanmakla mümkün. Sahip oldukların için sevinmek ve yeni sahip olabileceğin güzellikler için heves duymakla mümkün.
Bence siz çok uzun müddet depresif duygu ve düşüncelerle yaşamışsınız.
Bu bir nevi alışkanlık yapmış ki yapar.
Yani her meselenin olumsuz yanlarına yoğunlaşma başlamış.
Ayrıca metafizik konuları da bence oluruna bırakmanız daha iyi olur, devamlı sorgulamak, düşünmek veya reddetmek yerine.
Bence depresyondan çıkma kararını verin ve çıkın.
Bu kötü alışkanlık gibi birşey.
Bir savunma mekanizması.
Oysa buna ihtiyacınız yok.
Tek ihtiyacınız çevrenizde bir iki sevenin olması falan.
Ayrıca negatif konuşan arkadaşlarınız varsa uzak durun.
Ayrıca aileniz hayatta oldukları için de şükredin bence.
Bu daha olumlu bakmaktır.
Biz de anne-baba olsak kimbilir ne hatalar yapardık.
Onları yargılamayın, bırakın kendi hallerine.
Kendinizle de geçmişle ilgili sorgulamalara girmeyin bence.
Kendi düşünceme göre depresyonun aşamaları şöyle:
1- depresyona sokan durumlara maruz kalmak
2- bunları anlamak ve hazmetmek
3- depresyondan çıkmak ve biraz boşluk duygusu
4- mücadele etmek ve artık depresyona girmemeye karar vermek
Hayatta kişi kendini mutlu edebilecek tercihleri yapmalı, ilerki yaşamında

Ben hayatı şöyle yorumluyorum. Sinemada bir filmi izlemeye başladım diyelim. Bu benim hayatım olsun. Bu film herşeye rağmen ilgimi çekiyor olsun, ki onu ilgi çekici kılmak kişinin kendi elinde olabilir. Bu filmi sonuna kadar izlerim, sonunda ne olacak diye merak ederim. Ayrıca dediğim gibi elimdeki böyle bir hazineyi niye heba ediyim. Yani senaryosunu geliştirmek kendi elimde. Elimdeki tek filmi izlemeden çıkmak bana uymaz.
Ben biraz daha pozitif bakma taraftarıyım. "O yok" "bu yok" şeklinde bakmak iyi olmuyor malesef. Bazı şeyleri görmezden gelmek veya düşünmemek - bazı konularda ise istediğimizi elde etmek gerekiyor

esintili24
27-04-2010, 09:14 AM
teşekkür ederim esintili.. kararsızlığımdan nefret ediyorum. bu yüzden çok zaman kaybettim ve kaybetmeye devam ediyorum. dediğim gibi hiç enerjim yok. keşke ne istediğimi bilen biri olsam ve başladığım yolda ilerleyebilsem. 2 tane problemim var. biri depresyon, biri üşengeçlik. üşengeçliğim depresyonu mu doğuruyor, tam emin değilim. insanlara mutluluk verebilecek şeyler yapsam bile zevk alamıyorum. hatta bazen kendimi o gün enerjik hissetsem bile. ecstasy hakkında bir makale okumuştum. beyindeki almaçlar seratin bombardımanına tutuluyor ve almaçlar bu bombardımandan dolayı köreliyorlar. bundan sonra insan en büyük hazzı bile yaşasa mutsuz oluyor. ecstasy hiç kullanmadım ve hayatımda ortalamanın biraz altında mutluluk sürdüm. aslında kötü bir hayat sürmedim. fazla derdi olmaması gereken ben, belki de şu anda kredi kartı borcu olan ve sırf bu yüzden intiharın eşiğinde olan insanlar kadar kötü hissediyorum. çevrem değil ancak beynim artık beni intihara çekiyor. hayatta hiçbir şey bana mutluluk vermez gibi geliyor. siz nasıl mutlu oluyorsunuz? gerçekten sürekli bir mutluluk var mı? benim gibi bir depresyon hastası nasıl mutlu olabilir ki?

gerek mutsuzluğunun kaynağı olsun, gerek eylemsizliğinin kaynağı olsun hepsinin nedeni depresyondur. depresyon insanda iç enerji ve istek bırakmaz. depresyonu yendiğinde eyleme geçmek için gerekli motivasyonu elde edersin zaten. hayatının olumsuza giden yönünü sürekli düşündüğün için depresyonun sende kuvvet kazanıyor. olaylara daha az karamsar açıdan bakmayı kendine öğretirsen bu sıkıntılardan kurtulursun.

depresyon hastalığı şu an içinde bulunduğun tüm olumsuzlukların baş aktörüdür. yaşadığın düşük değerlilik duygusu, eylemsizlik gibi sorunlar depresyonu oluşturmuyor. depresyon bu duyguları sende oluşturuyor. depresyon nedenlerin sonucu değildir. sonuçların nedenidir. depresyonu yendiğin zaman zincirleme olarak diğer bütün sorunlarını çözmüş olacaksın.

depresyonu yenmek için uzman bir yardım almanı tavsiye ediyorum. depresyon kendi başına çözüme ulaştırılacak bir problem değildir. bunu bilmeni isterim.

sonbaharr
27-04-2010, 09:50 AM
Ruh sağlığın ağır bir depresif içinde olduğunu gösteriyor. İstemediğin okula gitmen, hayatında istediğin bişeylerin yoluna gitmemesi insanı karamsarlığa sokuyor. Hal böle oluncada kolunu kıpırtatamaz, içinden bişiyler yapamaz hale geliyorsun. Rutin yaşamında bunun etkisi. Bu durumdan kurtulman için psikolojik destek alman şart bence. Psikoterapi alarak kendini değiştirmelisin, geliştirmelisin, olmadı zorlamalısın değişmeye. Yoksa halen yerinde saymaya devam edersin.

neyzenlenin
27-04-2010, 12:03 PM
senin derdin depresyon. başka antidepresanlar ve psikoterapi denemelisin.

dipsiz kuyu
27-04-2010, 04:15 PM
üşengeç şirin ...

umarım en kısa zamanda atlatırsın bu durumu..
şu mutluluğu bir bulsak ne iyi olurdu :(

aberko
27-04-2010, 04:58 PM
teşekkür ederim arkadaşlar. her birinizin yazdıklarını okudum. ben enerjisizliği vücuda bağlıyordum ancak herkes depresyon olduğunu söylemiş. psikoloğa da gitmiştim ancak baştan savma cümlelerle savuşturuldum veya terapi yerine ilaca yönlendirildim. bu yüzden psikologlara da iyi gözle bakamaz oldum. sanırım vücuduma bir enerji ancak bir şeyi istersem, heveslenirsem ve moralim düzgün olursa gelebilir. sanırım depresyonla yaşamaya alışmışım. psikoterapi artık 2. tercih gibi oldu. şimdilik burada yazan parlak fikirleri okuyarak bunları hayatıma geçirebilir miyim yoksa geçiremez miyim diye düşünücem. depresyonda olduğumu çevreme belli etmiyorum çoğu zaman. insanlar beni gerçekte mutlu, şakacı, esprili zannediyorlar. zaten bu halimi görseler ya bana acırlar ya da uzaklaşırlar. meslek lisesi ve myo hayatı özellikle beni çökertti. gençlik diye bir şey yaşayamadım. halkın gözünde de bizleri 3. sınıf insan diye gösterdiler, yasaların gözünde de. hala katsayı mevzusuyla yatıp kalkıyoruz, hala gereken değeri elde edebilmiş de değiliz. belki değersiziz.

ayrıca "bir dost" un dediği gibi gerçekten de depresyondan çıkmak için bir anda karar verilip çıkılabilir mi? bu nasıl mümkün olabilir? karar verdikten sonra ne yapmalıyım?

panik
27-04-2010, 08:50 PM
bahardandır ,bu havalar yapıyor insan çiçeklerin açtığına bile sevinemiyor.

bir dost
28-04-2010, 12:07 AM
Herkesin tabi tarzı, kişiliği, yapısı farklıdır.
Ama ben mesela beni depresyona sokabilecek şeyleri mümkün olduğunca azaltmaya çalışıyorum. Yememe içmeme (olabildiğince ve fazla zorlamadan) dikkat etmeye çalışıyorum, insanlarla beni bunaltmayacakları, sıkmayacakları ölçüde samimi oluyorum. Yani kendini tanıdığın ve bildiğin ölçüde seni sıkan şeyleri de azaltma şansın olabiliyor. Ve herşeye rağmen pozitif bakmaya çalışıyorum. Mesela internette "hatalı düşünce şemaları" diye birşey var. Orada yazılı olanları yapmamaya çalışıyorum. Genellemeler yapmak, olayları tek yönden ele almak gibi şeyleri yapmamaya çalışıyorum. Bari link de vereyim.
http://www.genbilim.com/content/view/110/33/
Keyfimi, moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum. Keyfim yerinde olsun diye herşeyle ve bazen herkesle mücadele edebiliyorum.
Ayrıca ne olursa olsun, hayaller kurmaya çalışıyorum, mesela deniz kıyısında bir tatil yapmak gibi.
Ufak ufak da olsa depresyonla mücadele ediyorsa, kendini mutlu saymaya başlaması lazım kişinin zaten.
Mesela siz bu sitede yazarak kendi mücadeleniz adına bir adım atmışsınız. Hiç birşeyi küçümsemeden sevinmek de gerekir.
Bu gibi şeyler...

sobela
03-06-2010, 09:13 PM
merhaba arkadaşım üşengeçlik çok illet bir şey .....yapışkan gibi bende de var ve çok rahatsız oluyorum.
yatağımı toplamaya , elbisemi katlamaya,dişlerimi fırçalamaya offf offffff

maruso_indeba
04-06-2010, 02:22 AM
Depresyondan bu hayatından mutsuz olduğun için sana yardım etmediğini düşündüğün için Allah'ı inkar ediyosunda. herzaman bardağın boş tarafına bakmakta insanı depresyona sokar. Tv'yi aç ta Filistini izle biraz. Orada insanlar gidecek meslek liseleri bulabiliyomu sabaha kadar bilgisayar başında oyun oynayabiliyolarmı. Counter Strike oynadıklarını sanma onlar orada gerçeğini yaşıyolar. Karnın tok değilmi. Askere gidince anlarsın hayatının değerini. Silopide gece nöbet tutarsan değerini bilirsin hayatının. Orada inanmaya başlarsın tek başına çaresizce beklerken tek başına kaldığında sığınabileceğin bir tek Allah kaldığını. Anlarsın işletme iktisat mezunu bi tanıdığının işsiz gezip senin meslek lisesi sayesinde en azından sanayide karnını doyurabileceğin bir iş bulabildiğinde. Burası Türkiye burası Wall Street'e sahip dünya ekonomisinin döndüğü ya da herşehirde ufak bir bilimsel araştırma merkezinin bulunduğu bir ülke değil. Burası sanayi ülkesi burada teknik mesleğe sahip biri kolay kolay işsiz kalmaz. Milyarlar kazanmazsın belki ama aç gezmessin. tabi kendini geliştirirsen. Askerde bir arkadaşım ceo'ydu. 10 mühendis çalışıyodu altında savunma sanayisine program yazıyolardı. Bu arkadaşım meslek lisesi mezunu daha 28 yaşında. Ne annesi var ne babası var. sadece meslek lisesinde okuyan bi kardeşi var.

Sorunlarının sebebi Baban veya Allah değil. Ne ekersen onu biçersin. Asıl problemin ne ? probleminin nedenleri ne? Çözüm yöntemleri ne olabilir. En iyi çözüm bunların arasından ne?
arkadaşlarınla tartış bunları.

Kendine güveniyosan Dgs sınavı diye bişey var süper liseyi okuyup mühendis olabileceğini düşünüyosan dgs'yi verip istanbulda ankarada mühendislik okuyabilirsin. imam hatip mezunu akrabam 2 yıllık inşaat tutturdu. dgs'ye hazırlandı itü'yü kazandı mühendislik. orayıda bitirdi okul biter bitmez 3000 dolarla arap ülkelerinde çalışmaya başladı. bu akrabamında annesi babası yoktu. kardeşleri okuttu. aynı zamanda hafızdı. bir gün namazını bıraktığını görmedim.

çalışmak isteyene kapılar herzaman açıktır. 10 saat uyuyup suçluda arayabilirsin. Fen lisesini tutturdun babanmı göndermedi. Allah'mı depresyona soktu çıkarmadı seni. Dışarıdan bak kendine ne yaparsan kendine yaparsın. senden daha kötü durumda olanlar olduğunu unutma şükret.

Bide intihar düşünüyorum diyosun. İnanmadığın Allah ya varsa. hayatında hiç hata yapmadınmı. Ya Allah yok diye düşüncen hatalıysa. Einstein var diyo. onun zekası sende varmı. aynaya bak 2 göz 1 burun ağız kaşlar saçın oraya rastgelemi gelmiş sence. vücudunda fazla herhangi birşey söylesene bu fazlalık işe yaramıyo bunun yeri yanlış diyebileceğin. Sinir sistemi denen şeye bi bak nasıl bi fabrika. rastgelemi yerleşmiş sence. saçma. Cezasını sende biliyosun sonsuzluğu düşün bide cehennemi düşün ikisini bi araya getir. Yiyosa. yüzde 50 şansın var. göze alabilecekmisin.

Elinde olan şeylerin farkına var. şükret başka lafım yok

sizopantera
04-06-2010, 01:36 PM
ben horasana yola çıkıyorum.

manen_31
06-08-2010, 02:23 PM
sevgili kARdeşim hayatım aynı senin gibi canım hiç bir şey yapma k istemiyor babamla süre kli tartışma içindeyiz kimsyle konuşma k istemiyorum bu yüzden kibirli diyolar saf diyolar kendimi aşağılı k gibi hissediyorum ama inan bana seni insan gibi görüce en yüce varlı k ALLAH ben topşum tarafından soyutlanınca yada vENDİMİ HİÇ Hissedince Allaha sığınıyorum o zaman o insanlar ve hayat hiç geliyo inancın olmadan olmaz kARDEŞİM kİMSE İNANÇSIZ YAPAMAMIŞ MANTI kSIZ ŞEYLERE BİLE TAPMIŞLAR ama sen gerçe k inancı bulmuş ken kaybetme kaybederse yaşayamazsın ço k iyi anlıyorum yanlış anlama ALLAH büyü k İNŞALLAH iyileşiriz