PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir kız ve erkek çok yakın arkadaş olamaz mı?

FBYaprak
17-10-2008, 11:23 PM
Merhaba

18 yaşındayım.Gerçekten çok merak ettiğimi birşey var..Hayatta çok güvenebildiğim sadece 3 arkadaşım daha doğrusu dostum oldu..Bir tanesi her daim yanımda olan kız arkadaşım..Bir taneside okuldan bir erkek arkadaşımdı..Aramız çok iyiydi.Çok derdini paylaşmıştır ve dertleştiğimiz çok olmuştur..Fakat bir süre sonra benden uzaklaştı..Pek konuşmaz olduk..Öyleki sebebini bile soramadım..Dost sayım bire düştü..Üç-dört ay önce biriyle tanıştım..Gerçekten çok güvendiğim birisi..Sen benim dostumsun,çok değerlisin benim için dedi..Dostluğa önem veren biri olarak çok sevindim..Gerçekten dostum olduğunuda hissettirdi..Aramın açıldığı arkadaşım,ve dostum dediğim kız arkadaşımla konuşuyorduk bikaç gün önce,konu dostluktan açıldı..Kaybettiğim dostum dedi ki'' bir kız ve erkek dost olamaz,kız kalabilir ama erkek kalamaz,çünkü erkeklerin herşeyini paylaştığı çok kişi yoktur,dostum dediği kızla çokşey paylaşır ve bir süre sonra ona bağlanır.''kankimde bu arkadaşımın benden uzaklaştığını bildiği için hemen atlayıp''nerden biliyorsun'' dedi..ve onun cevabı: ''biliyorum çünkü,başıma geldi, 2 sene önce bir dostum vardı,herşeyimi onla konuşup,daha çok vakit geçirmek istiyordum,bağlandım ve bu aşka dönüştü.Kendimi çekmek zorunda kaldım,şimdi sadece 2 arkadaşız,yeni yeni oturup konuşabiliyoruz,sıradan 2 arkadaşa dönmek zaman aldı anlıyacağın'' dedi..Sohbet bitti zaten..Hiçbişi anlamadım ben..Kankimde(biricik dostum=) ) bakakaldı öyle..

Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz,dediğim gibi şuan 2 dostum var,ikisinede çok güvenirim.Dediğim gibi birisi kız,birisi erkek.Kız arkadaşım kardeşimdir benim..Çok kavgalar ettik ama dostluğumuz dahada güçlendi her seferinde..Diğer dostumu ise çok iyi tanıyorum,hatta annemde tanıyor.Harika bir dosttur.Umarım kötü sonuçlanmaz..

yorumlarınızı bekliyorum.. =)

mor_krizantem
17-10-2008, 11:52 PM
az yakın ya da çok yakın arkadaş olabilirler..
sonra aşık ta olabilirler.. zaman geçip, tekrar arkadaş kalabilirler,
kalamazlar..

herşey mümkün..

Redd
18-10-2008, 12:00 AM
kalamazlar..

herşey mümkün..
Katılıyorum güzel cevap.

18-10-2008, 04:25 PM
kalamazlar..

herşey mümkün..

bende katılıyorum :wink:

herdaim34
18-10-2008, 04:46 PM
bir erkekle bir kız arkadaş olabilir mi? bence bu soru zor çünkü gerçekten arkadaştan ne anlıyorsun bu önemli. Yakın herşeyini konuştuğun dertlerini paylaştığın bir ömür boyu devam edecek bir aradaşlık dersen bu pratik olarak zor. Gerçek uzun süreli arkadaşlıklar hem cinsler arasında oluyor. Bu konuya niye atıldım sanki her şeyi konuştuğum dertleştiğim gerçek arkadaşım yok ki benim sadece biraz laf olsun diye yazdım. İnsan her konuda da ahkam kesmemeli . Yaşamadığı pek içinde olmadığı durumlarda bilgiclik taslamak bana göre değil . Bu samimi itiraftan sonra bunca yazdığım boşa gitmesin gönder gitsin.

Epica
18-10-2008, 07:15 PM
İşte burda erkek kişlik yapısı devreye giriyor.
erkek olarak düşünürsen ancak anlıyabilirsin.
ama bu da zor.erkekler mesela ben,geçmişte aynı seninki gibi çok derdimi hatta sırrımı paylaştığım biri vardı.
İnanılmaz yadımsever ,içten ,dürüst biriydi.
bende aynen kendimi kaptırdım.
ama bu asla bir hata değildi.
kendim istemiştim,düşünün beni anlıyan çok iyi davranan yardımcı olan,birine
fena tutuldum.Çünki kişiliği tam aradığım gibiydi.
Senin gibi kişilikli bayanlar az olduğu için erkekler,daha fazla dayanamazlar.
helede aynı özellikteyse.

FBYaprak
18-10-2008, 09:41 PM
Cevaplar için teşekkür ederim..
Çok uzun zamandır tanımıyorum ama,iyi tanıyorum onu..''Ailem yakın arkadaşlarımı tanır senide tanıştırayım bizimkilerle'' dedi..Babamın bu arkadaşımı tanımasını istedim bende,gerçekten dost olarak gördüğüm için..Babamda ''bir kızla erkek iyi arkadaş olmaz,zamanla başkalaşır bu iş,tanışmak istemiyorum arkadaşınla'' dedi,ama tepki vermedi,siz görüşün dedi..Böyle olunca bende ''kusura bakma isterdim ama,ailenle tanışmaya gelemem,yetişme tarzıyla ilgili bişey '' dedim.Anlayışla karşıladı,ikimizde anadolulu olduğumuz için,yetiştiğim ortamı biliyor..Onunda 2 dostu var biri ben diğeride bir erkek arkadaşı..

Kardeşim dediğim uzun süredir tanıdığım diğer kız arkadaşımla herşeyi konuşuruz,üçümüz tanışıyoruz,onla konuştuğumuz şeylerden bahsettiğimdeyse sana aşık yada olucak diyor :S Beni yakınlarına karşı koruması,küçük bir sorun olsa hemen beni ara falan demesi kankiminde öyle demesi beni şüpheye düşürüyor,ama onun kişiliğine gerçekten çok güveniyorum..
Hatta şimdiye kadar kimseye bu kadar güvenmedim..Herkesle samimi olan,çok geniş çevresi olan,herkesle arkadaşlık yapan birisi değilim..Çevremdekiler konusunda çok seçiciyim..Sevdiğim çok kişiyi ölümle kaybettim..Ve şuanda dostlarımı kaybetmektende çok korkuyorum..

Aşka inanan biriside değilim..Sevmeye hep uzağım,kimseyle ilişkim olmadı.Aşkın tanımını bilmiyorum..
Ama şunu iyi biliyorum sanırım..2 kişi çok iyi dostsa,sonrasında bir aşk yaşanırsa,aşk bittiğinde dost kalmaları çok zor hatta imkansız..Öyleki aramızda aşk kelimesinin hiç geçmediği önceki dostumla sıradan iki arkadaşa dönüşmemiz bile 2 sene aldı..
Dostlar birbirleriyle çok ilgilenir ve birbirlerine çok karışırlar,bizdede oluyor böyle şeyler tabi..İşin en kötü yanıysa bu fazla ilgiden bende etkilenir miyim diye korkuyorum:S:S

18-10-2008, 09:48 PM
niye bu kadar düşünüyorsun ki aşık mı oluyorsun yoksa ;) neyse fazla ileri gitmeyeyim takılıyorum sadece.. akışına bırak, biriniz birşeyler hissedip de karşılıksız olursa o zaman düşünürsünüz.. güzelce konuşabilmek lazım.. boşanan çiftler bile medeni olup konuşabiliyorlarken sizin haydi haydi yapabilmeniz lazım..
yok eğer kimse birşey hissetmezse güzel bir dostun olur..
yok o da olmazsa eğer ikiniz de aşık olursanız denersiniz olursa olur, öncesi de hazır arkadaşlıktan geliyor, çok sağlıklı olabilir.. baktınız olmuyor biter..

ama beni esas düşündüren sen niye bu kadar kaygılısın bu konuda? ona arkadaşça da olsa yakın davrandığın için suçlu mu hissediyorsun kendini? ya da arada aklında birşeyler mi geçiyor ;) ki bu normal olabilir.. ya da ilk kez bir erkekle bu kadar yakın arkadaş oluyorsun onun tedirginliği mi... kız-erkek arkadaşlığı her zaman risklidir, birşeyler olabilir, akıllardan başka şeyler geçebilir, herşey mümkün, doğal..

her neyse akışına bırak derim..

FBYaprak
18-10-2008, 10:11 PM
Aslında çok fazla takılmıyordum,ama eski dostumdan 2 yıl öncesinin itirafı gelince şaşırdım..Aklıma takıldı burda paylaşmak istedim..

Aşık mı oluyorum:S Aşk nasıl bişey bilmiyorum ki:S:S Aşık olduğunu nasıl anlarsın?
O harika biri,harika bir dost,ama bundan öteye gidemez,harika bir sevgili olamaz.Harikadan çok şey kastettiğim anlaşılmasın,aşk konusunda fazla zıttız,kızlarla gününü gün eden biridir,ilk başlarda bu yüzden ona çok ters çıkmıştım,sen benim arkadaşım olamazsın diye,tanıyordum onu,ama önyargılıydım,kız düşkünü sokak serserisiydi gözümde,aslında hiç öyle değilmiş..Seni çıktığım kızlarla bir tuttuğumu sakın sanma, onlarla aranda uçurum var,benzeyen tek bişeyiniz bile yok,sen farklısın dedi..
Önceden kızlarla gününü gün eden biri diye düşünüyordum,ama tanıştığımızdan beri kimseyle çıkmadı.Belki öss ye hazırlandığı içindir ama öss hazırlığına başlamadan önceki 2-3 aylık dönemde de çıkmadı kimseyle..

didikledikçe kafam karışıyor =))

bouquet
18-10-2008, 10:14 PM
ben artık yakın arkadaşlarımı erkeklerden seçmiyorum ve araya mutlaka mesafe koyuyorum...erkekler yakınlığı hep farklı algılıyor...en azından benim hayatımda hep böyle oldu...
dostlukları bitirmek çok ağır...

FBYaprak
18-10-2008, 10:17 PM
Yakınlık gösteren oysa nolucak=) Hayatımda hep olmak isteyende oydu,bende ona bu şansı verdim,ve ne kadar iyi bir dost olabileceğini kanıtladı..

bouquet
18-10-2008, 10:26 PM
arada istisnalar çıkabiliyormuş demekki :) ve de şanslılar...

benim için malesef kaide bozulmadı...

FBYaprak
18-10-2008, 10:37 PM
Evet şanslı olduğumu düşünüyorum dostlarım konusunda,ama kaybetme korkusuda kötü bişi =)

emirsen
19-10-2008, 02:21 AM
Ben bir kızla çok yakın arkadaş oldum, sonra kendimi tutamadım ve bunu ilişki boyutuna taşıdım (beraber taşıdık), sonra ayrıldık, sonra 1 yıl konuşmadık. şimdi yeni yeni laflıyoruz msnden. Ama sorun şu ki, işler iyi giderse bile ben bu kızla tekrar "çok yakın arkadaş" olamam. Çünkü Bir kere ona diğer gözle baktım ve onla bir ilişki yaşadım. Ona dokunduğum zaman asla bir arkadaş gibi dokunamam. Malesef olay böyle.

emirsen
19-10-2008, 02:37 AM
Yaprak dikkat et aşık oluyor olabilirsin. :wink:

19-10-2008, 11:04 AM
kalamazlar..

herşey mümkün..

Ben katılmakla kalmıyorum farklı bir permütasyonla yaşadım da bunu; )

Önce aşk denilen o hormonsal dengesizliğe düştüm sonra nefret ettim, sonra yakın arkadaş oldum sonra küstük barıştık şimdi uzak arkadaşız..
şuan kin doluyum ama arkadaşımda.. : )

FBYaprak
19-10-2008, 01:28 PM
Ama ben ona aşık olmak istemiyorum..Her açıdan rahat anlaşıyoruz,birbirimize çok saygılıyız,çok uyumluyuz ama,işin içine aşk girince böyle olmaz..:S Eğer bir ilişki olursa sonrasında dostluk kalmaz,aşıkken yaşananlar gelir aklıma:S:S

Ne yapmam lazım,daha az konuşmaya falan çalışıp kendimi geri çekmeye kalksam,farkedicektir.Ama böyle birşeye gerek kalmıyacak sanırım,neden bilmiyorum,son zamanlarda o kendini çekti,ben aramadan aramıyor,2 gündür bende aramıyorum..:S Halbuki önceden arayıp en azından öss hazırlığının nasıl gittiğini falan sorardı..
Son günlerde kankimi arayan hep bendim,şimdi bende bıraktım,inşallah sonu hayırlı olur=)

19-10-2008, 01:44 PM
kalamazlar..

herşey mümkün..
hersey ınsanlar ıçın.bende katılıyorum..

19-10-2008, 01:56 PM
Ama ben ona aşık olmak istemiyorum..Her açıdan rahat anlaşıyoruz,birbirimize çok saygılıyız,çok uyumluyuz ama,işin içine aşk girince böyle olmaz..:S Eğer bir ilişki olursa sonrasında dostluk kalmaz,aşıkken yaşananlar gelir aklıma:S:S

Ne yapmam lazım,daha az konuşmaya falan çalışıp kendimi geri çekmeye kalksam,farkedicektir.Ama böyle birşeye gerek kalmıyacak sanırım,neden bilmiyorum,son zamanlarda o kendini çekti,ben aramadan aramıyor,2 gündür bende aramıyorum..:S Halbuki önceden arayıp en azından öss hazırlığının nasıl gittiğini falan sorardı..
Son günlerde kankimi arayan hep bendim,şimdi bende bıraktım,inşallah sonu hayırlı olur=)

5 sene sonrasını düşünelim.. o arkadaşınla aranızın hala iyi olmasını istermiydin?
çok büyük olasılıkla evet dersin.. devam ediyorum:
ünivesite vs falan bitti .. sevdin birini! evlendin ismi de mahmut olsun tamam!!
hadi o arkadaşının ismide kaan olsun..
6 sene sonra sen şu muhabbeti yapabilecekmisin mahmutla,, (kocan: ) )
mahmut: yapraak!! bugün cumartesi, beraber bişeyler yapalımmı, ha?
sen: yok kacacım sözüm var kaan'a onunla takılacam bu gün!! akşamda yemeğe gelicek zaten..
...malum sonrası...

Biraz realize etsene.. her şey felsefe değil...
Sence??

mor_krizantem
19-10-2008, 02:01 PM
...

FBYaprak
19-10-2008, 02:35 PM
Sağol Ahmet:D gerçekler acıdır mı yani,napıyım zamana bırakıyım,olacağına varsın demi,nasıl olsa bigün evlenince şimdiki gibi dost kalamam,aşk kapıyı çalarsada şansımı deniyim mi,işin ucunda platonik olmakta var :lol: Benim onun için düşündüklerimi o da benim için düşünüyor mudur acaba =)

19-10-2008, 03:58 PM
Sağol Ahmet:D gerçekler acıdır mı yani,napıyım zamana bırakıyım,olacağına varsın demi,nasıl olsa bigün evlenince şimdiki gibi dost kalamam,aşk kapıyı çalarsada şansımı deniyim mi,işin ucunda platonik olmakta var :lol: Benim onun için düşündüklerimi o da benim için düşünüyor mudur acaba =)

Ama şimdi iş çapraşıklaştı iyice..Senin onun için düşündüklerin?!
Nası yani? sen onu arkadaşmı görüyosun yoksa erkek olarakmı..?

Sen arkadaş, dost olabilirler derken, bende; hayır olamazlar, insanlar doğar büyür çoğalır.. vs mantığıyla yaklaştığımı zannetmiştim! !
Evet hayır, evet hayır, hayır evet!! muhabbeti gibi oldu bu ..

Senin kafanda bi sevgili idolü vardır, erkek idolün!! eğer Kaan'ı oturtabiliyosan buraya daha fazla arkadaşız safsatası yapmasana kendine..
Çıık; ))
İnsanlar zaten birbirini tanıyacam diye bi onunla bi bununla yıllarını öldürüyo.. sonra evlenip 2 sene sonrada boşanabiliyolar da!! tanımışsın, şeker gibi insan diyosun işte..
.
.
Yok oturmuyosa, onu "erkeğim" lafında hatırlayamıyorsan zamana bırakmakla da yazık etme zamana!
...
Bu arada;
Aşka inanmayanda platonik olma çekincesini de ilk defa gördüm :!:

FBYaprak
19-10-2008, 04:04 PM
Ahmet dengesiz olduğumu hep söylemişimdir ama,bunu en iyi sen çıkardın ortaya :wink: Ayrıca bu dengesizden yanlış birşey anlaşılmasın,kendi içimde çelişki yaşadığımı kastediyorum..

Şöyle açıklıyayım sende ona göre yorum yap madem; sevgilim olabilecek birisi değil,senin deyiminle erkek idolüme oturtamıyorum onu,dostum diyorum,çok iyi,herşeyi çekinmeden söyleyebildiğim 2 insandan biri o benim için..

Yok aşka inanmam,daha doğrusu aşık olmadığım için bu duygu nasıl birşey bilmem,ama tek taraflı seviyor olmak kötü birşey olsa gerek :idea:

19-10-2008, 04:24 PM
Ahmet dengesiz olduğumu hep söylemişimdir ama,bunu en iyi sen çıkardın ortaya :wink: Ayrıca bu dengesizden yanlış birşey anlaşılmasın,kendi içimde çelişki yaşadığımı kastediyorum..

Şöyle açıklıyayım sende ona göre yorum yap madem; sevgilim olabilecek birisi değil,senin deyiminle erkek idolüme oturtamıyorum onu,dostum diyorum,çok iyi,herşeyi çekinmeden söyleyebildiğim 2 insandan biri o benim için..

Yok aşka inanmam,daha doğrusu aşık olmadığım için bu duygu nasıl birşey bilmem,ama tek taraflı seviyor olmak kötü birşey olsa gerek :idea:

Tamam.. "Şu dengesizden" yanlış bişe anlamam ; ))
...
Ben olsam geciktirmezdim.. Çünkü dedim ya üç beş sene sonra "e kaan.. bak evleniyom artık.. git yani be" gibi trajik ve komik cümleler kurmam gerekiceğini bilirdim..
..
Kısmende sende biter olay! Eğlenceme bakarım, geçerim de diyebilirsin..

Ama burda da "ya oda ben gibi çelişkideyse?" sorusuyla "onun seni onun kadın idolüne oturtuyo olabileceği" düşüncesi gelir .. Seçtiğin ihtimalde vicdan yaparsan bağı kopartırsın..kopartmalısındır..

Yok ben narsistliğe vururum dersen oda senin etikliğine kalmış..
..

FBYaprak
19-10-2008, 04:31 PM
Narşisliğe falan vurmam,gerek duymam öle şeylere,oda yemez zaten..

Neyse bu kadar ayrıntılı didiklemem kuruntu galiba,eski dostumun itirafından kaynaklı birşeydi..

Sonuçta biz dostuz=) 5-6 yıl sonra nolucağınıda Allah bilir artık=)

Kirke
07-11-2008, 12:00 AM
(:
benim fikrim oLmazdan yana...
kızla erkek asla çok yakın arkadaş olamaz..
neden çünkğ enyakın demek genelliklee zamanınınçoğunun onunla geçmesi demek...
zamanın çoğu onunla geçerken bir bakıma ortak bir yöne girer hayatın...
başka birileri giremez
ve genellikle erkeklerde hep duygusalboyuta geçiş olur
benden söylemesi(:

FBYaprak
07-11-2008, 12:25 AM
madem öyle bende son durum açıklaması yapıyım,bencede olmuyor =))) çok vakit geçirmemiz zaten mümkün değil,şehir dışında.son 1 aydır konuşmuyoruz desemde yeridir=) kardeşim dediğim kişiyle ise konuşmadan duramıyoruz=)) iyi bir arkadaşım ama son zamanda aramıza giren soğukluğun farkında bile değil,eğer dostumsa bu benim için büyük sorun,ama genç bir erkek,sorumluluk anlayışı çok iyi değilmiş demekki=)) sağlık olsun..kardeşim var şükür=)

Zeth
08-11-2008, 09:35 AM
Erkek 18 yaşındaysa bence bir kızla yakın dost olması zor.

Beyazgece
08-11-2008, 09:43 AM
Cinsiyet farkı gözetmeden bakarsanız olur ..Neden olmasın ama
hem dost olup hem o arada aşkı düşünürseniz elbetteki olmaz

Ama gerçek şuki erkekler bir dönem sonra acabalara başlar
kızın iyi niyetle gösterdiği yaklaşımlardan başka anlamlar
çıkarır .

Bizim zamanımızda bacım dedimi olay bitmiştir ..Sizin zamanınızda bacılar bitti :))

iloya
08-11-2008, 11:24 AM
...ikisinden birinde ya da her ikisinde boşluklar varsa yada sonradan oluşursa bu boşlukları en yakınındakiyle yanı dostu gördüğü kişiyle kapatmak isteyebilr...ateş-barut...çay-şeker---peynir-zeytin...vb....bunlar birbirinden nekadar uzak kalabılıyorsa kadın erkekte o kadardır bence...çok zor dost kalmak..birgün biryerde mutlaka nefsine yenik düşebilir...

asi_melek
08-11-2008, 01:28 PM
kalamazlar..

herşey mümkün..
Katılıyorum :)

arkadasimolyeter
08-11-2008, 01:32 PM
Olabilmesi lazım ama olamıyor ne yazıkki :(

maviyesil
08-11-2008, 03:02 PM
Zamanımızda pek mümkün değil . Cinselliğin baş tacı edildiği bir kültür yapısında bunun olması zor .

grafiker_ozlm
08-11-2008, 03:06 PM

NE ALAKA BEN BUNA Bİ ANLAM VEREMEDİMMMM :?:

Kirke
08-11-2008, 05:09 PM
duyguları daha ağır basıyor diye söylemiş oLabilir bence yoksaaa akıl yaşta değil baştadır=)) :lol:

FBYaprak
09-11-2008, 10:29 PM
18 yaşında bir erkekse olamaz dediğini ben anladım galiba, çok kızla birlikteliği olduğu doğru,hiç aşık olmadığını da itiraf etti,ciddi anlamda bi kere hoşlandım bir kızdan,diğerleriyle öylesine dedi. sert bir mizacım var,tanıştığımız ilk an sana karşı ters bir davranışım olmaz,güvenebilirsin dedi.. olmadı da.. ama dostta olamadık galiba =) 1 aydır görüşmediğimize göre=) ona bunu söylesem,öss ye hazırlanıyoruz,görüşmeye fırsat kalmıyor diyecek.. o yüzden hiç gerek yok =)

ama artık bende bir kız ve erkeğin dost olamayacağını düşünenlerdenim,onda olmadı ama ne kadar kabul etmesemde ben ona bağlanmışım,yada alışkanlık olmuş benim için ki şuan yokluğunu yadırgıyorum;)

zambak888
10-11-2008, 04:35 AM
[color=indigo]yorumların superr vallaa alkışş alkış alkış.. aynen budurumu yaşadımya sık sık gorustugum konusurken cok iii vakit gecırdıgım bıri vardı cok merak edıyodum benı sadece arkadaşi olarakmı goruyo dıye senı okumadan aynen demek ıstedıgın gıbı yapatım hatta fazlasını:D birdaha görüsmeyelim benım aklıma degişik şeyler geliyoo senle alakası yok tanısmamıs gıbı olalım dedım :o oda sadece olur dedı :cry: gidiş o gidiş :wink:

emirsen
10-11-2008, 06:02 PM
Olur hatta süper olur.. Arada niyeti bozanlar olabilir ama sorun değil herşey yine eski haline döner.

scarlet
13-11-2008, 12:11 PM
2 tane erkek dostum var..
Biri ile ilkokul ve liseyi beraber okuduk..
Diğeri ile de lisede aynı sınıftaydık..
Liseden mezun olalı 13 sene oldu,yanlış hesaplamadıysam..
Aynı semtte oturmamızın çok büyük etkisi olmalı ki hiç kopmadık..Kavgalarımız,küslüklerimiz çok oldu ama hep barıştık,buluştuk. Birbirimize birilerini çok ayarladık..
Hayatımıza giren insanları tanıştırdık.. Eleştirdik,destek olduk,dedikodusunu bile beraber yaptık üçümüz..
Önce onlar evlendi,sonra ben..
Eşleri bana biraz zor alıştı ama hep kızlardan yana oldum ki,evliliklerine zarar gelmesin diye..
Tabii ki çocukluğumuzdaki gibi şımarık ve sulu şakalarımız geride kaldı,eşler varken daha ciddi takılıyoruz.. Ama üçümüz başbaşa buluşunca yine dağıtıyoruz galiba..
Bir kız ve bir erkek dost olur hem de çok güzel olur..
Yeter ki insan ne istediğini ve kendini bilsin... Gerisi çok kolay bence..

Zeth
13-11-2008, 03:18 PM

Buffy the Vampire Slayer (Buffy:Vampir Avcısı) nda bir diyalog vardı. Olay lisede geçiyor, hepsi lise öğrencisi

Willow: İğrençsin Zander nasıl bunu seksi bulabilirsin anlamıyorum?
Zander: Willow, ben daha 18 yaşındayım, naylon torba bile bana seksi çağrıştırıyor.

:)

neyimvar
13-11-2008, 03:22 PM
Annem erkekten dost olmaz der :?

mor_krizantem
13-11-2008, 03:30 PM

Buffy the Vampire Slayer (Buffy:Vampir Avcısı) nda bir diyalog vardı. Olay lisede geçiyor, hepsi lise öğrencisi

Willow: İğrençsin Zander nasıl bunu seksi bulabilirsin anlamıyorum?
Zander: Willow, ben daha 18 yaşındayım, naylon torba bile bana seksi çağrıştırıyor.

:)

çağrıştırsıın

muhattabımıza tekil tekil cinsellik hissetmek, dostluğumuzun devamına mani midir ?
hatta çoğul ,.
birbirlerine karşı cinsellik hissede hissede arkadaş kalamazlar mı arkadaşlar?

aslında yalnızca erkek - kadın dostluğu için geçerli olmasa gerek bu 18 yaş hormon hareketlenmeleri,
tüm permutasyonlar dahil,
erkek kadın
erkek erkek
kadın kadın
erkek kadın kadın erkek

13-11-2008, 04:35 PM
Annem erkekten dost olmaz der :?

Böyle bir düşünce olabilir mi? Erkekten neden dost olmuyormuş? Erkekler adam mı yiyor? Sözüm meclisten dışarı ama bu düşünce çok gerilerde kalmış, haremlk selamlık anlayışından kalma bir düşüncedir. Çağımızdan erkek kadın ayrımı yapılmıyor ve hiç bir sorun da çıkmıyor. Yani pek çok kadın ve erkek arkadaşlık ilişkisi içindeler, kimsenin kimseye zararı dokunmuyor.

Toplum denen şey, erkek ve kadın adı verilen kişilerden mürekkeptir ve bunların birini inkâr etmek, büyük gaflettir.

neyimvar
13-11-2008, 04:43 PM
bu ne şiddet bu ne celal ya:) tamamen şaka anlamında yazılmış bir şey bu. Nasıl bir cevap stili anlamadım kusura bakmayın ama. Annem hakkında herhangi bir yargıda bulunmak da size düşmez. Siyah çelenk bey...

13-11-2008, 04:51 PM
bu ne şiddet bu ne celal ya:) tamamen şaka anlamında yazılmış bir şey bu. Nasıl bir cevap stili anlamadım kusura bakmayın ama. Annem hakkında herhangi bir yargıda bulunmak da size düşmez. Siyah çelenk bey...

Anneniz hakkında bir yargıda bulunmadım. Tanımadığım biri hakkında nasıl bir düşünceye sahip olabilirim? Sözüm meclisten dışarı dedim zaten, yani sözüm annenize değil, bahsettiğiniz düşünceye.

ozle_m_ermaid
13-11-2008, 10:49 PM
erkekle kızkıza olduğun gibi vıc vıc bir arkadaşlık kuramazsın,eğer kurarsan karşındakinin niyeti başkalaşabilir..Şimdi burda hedef kitle yaratmak istemiyorum,çünkü benim de gerçekten çok iyi anlaştığım samimi olduğum erkek arkadaşlarım da var..Kızdan nasıl olabiliyorsa erkekten de bayağı arkadaş olur,zaten cinsiyet ayırmak bağnazlık olur..Ama erkek/kız ilişkisinde sınırı belirleyen kızdır, tavrı belirleyen erkek..Kız karşısındaki erkeğe o ilişkiden ne beklediğini hal ve tavır diliyle anlatırsa,karşı taraftaki de pek ala anlar ve istediği gerçek bir arkadaşlıksa o çizgiden yürür..Hoş bazıları bırak hal dilinden Türkçeden bile anlamaz ama onları ayrı tutuyorum...

Benim ilk okuldan beri konuşup görüştüğüm,liseden öyle ve üni.den bir sürü arkadaşlığım var bu tipte..Ama dedğim gibi kimse enayi değil ve enayi taklidi yapmakta çok saçma,sonuçta herkes karşısındaki insanın tavrını yorumlayacak zeka kapasitesine sahiptir bence..

Zeth
14-11-2008, 02:22 PM
çağrıştırsıın

muhattabımıza tekil tekil cinsellik hissetmek, dostluğumuzun devamına mani midir ?
hatta çoğul ,.
birbirlerine karşı cinsellik hissede hissede arkadaş kalamazlar mı arkadaşlar?

Hmm böyle düşününce tabii ki arkadaş olabilirler. Benim de vardı arkadaşlarım herkesin de karşı cinsten arkadaşı her yaşta olmuştur.

Sanırım ben olaya yanlış bir açıdan yaklaştım mor krizantem
Şu "evli çiftler ve kankalık" başlığıyla bunu iç içe sokmuş olabilirim :)

tşkkrlr :)

segido24
25-11-2008, 03:23 AM
yaprak tek kelimeyle sen aşıksın ve bence bunun onayını bekliyorsun burdakilerden, buna o kadar eminimki... neden onceki arkadasının senden uzaklaştığını sormadnda bu arkdasnn neden uzaklaştığını düşünüyor ve onu arıyorsun?sebebi belli. bence hiç uzatma ve ara onu, kendine dahi söylemediğin o gerceği arkadasm dediğin o insana syle. senn duyglrn dostlk değil ask...

25-11-2008, 01:17 PM
Çok yakın arkadaş olabilirler.Bir yerde buluşup yemek yiyip gidip bir barda bir iki birada içebilirler ama aralarından birisi "du bakalım gidişat yatak odasına eheuehehe"gibi bir düşünce de ise bu resmen ve alenen puştluğa girer.Bunu iki tarafda istiyorsa sorun yokdur.Burada şu soru çıkar ortaya "Sevişen iki insan arkadaş olamazmı"Pekala olur.Sevgiliniz en yakın arkadaşınız değilmidir hepinizin?Eğer değilse o ilişkide bir problem hatta büyük bir problem vardır."Seks varsa arkadaslik olmaz , arkadaslik olursa seks olmaz " .bu mudur ? sevistiginiz insanla birdaha arkadaş olamıyor musunuz ?aha sevistik küs ayten !!! Bumudur olay.

miracless01
12-02-2009, 02:40 PM
bende arkadasına katılıyorum.bir erkek ile kız çok yakın iki arkadas olamazlaar.kız için bir sorun yoktur ama erkek ilerde bu yakınlıgı konusmaları aşk olarak algılamay başlıyor.sonrada bozulan arkadaslıklar tabiki.

stefka
12-02-2009, 05:26 PM
malesef bir kız ve bir erkek yakın arkadas olmuyor...benm de cok yakın arkadas olarak gordugum biri var, beraber dertlesrdik, bowling e giderdik, gezerdik...sonra bana karsı duyguları oldugunu soyledi, ben de ona karsı arkadaslıkdan baska birsey hissetmedigimi soyledim, onunla vakit gercirmeyi seviyorum bir arkadas olarak ama ondan uzaklasmak zorunda kaldım...hergun konusurduk ama 2 haftadır hic konusmuyoruz....artık beni aramıyor nedense ve ben de arayamıyorum acaba umut vermis olurmuyum ,beni yanlıs anlarmı diye.....ve bir arkadaslıkda bitmis oldu malesef.....

FBYaprak
12-02-2009, 10:18 PM
Ben şanslıymışım o zaman.

Ona olan duygularımı söyledim :wink: Bunu çok önceden farkettiğini söyledi,halbuki önceden birşey hissetmiyordum :D
Neyse söyledim,dostluğumu sürdüremiceğimi söyledim. O kabul etmedi,saçmalıyorsun dedi.Sen duygularına engel olabildiğin sürece sorun olmaz asla dedi. Yapamam ben hayır dedim.Dinlemedi,dostumu kaybedemem ben dedi.Zaten iyiydik artık daha da iyiyiz,zırt pırt o arıyor :)
Bazen dostlukları daha da güçlendirebiliyormuş demek ki,ya da istisnalar kaideyi bozmaz :)

stefka
12-02-2009, 11:10 PM
arada istisnalar varmıs demekki ne guzel....ben se bir arkadasımı daha kaybettim sanırım...anlamıyorum simdi hic aramıyor, onceleri hergun konusurduk, msj atardık simdi neden tamamen uzaklastı anlamıyorum belki de ciddi deildi soyledikleri...

Edward_Cullen
19-06-2009, 09:53 PM
Türkiye şartlarında bir bayla bir bayanın dost olması zor bi durum gibi...

Şartkları bir kenarıya koyarsak neden dost olunmasın ki..ben her paylaşımın aşka dönüşeceğine inanmıyorum.çünkü bişeyler paylasıtıgım kızlara asık olmuyorum..dostun ve sevgilin yerlerini ayrı tutup onlara farklı değerler verirsek bu sorunuda kaldırmıs oluruz..

19-06-2009, 10:27 PM
Elbette bir kadınla bir erkek çok iyi iki dost olabilir. Benim, çok sayıda bayan dostum var örneğin. Ve hiç bir zaman ne ben onlar, ne de onlar benim hakkımda duygusal bir şey hissetmediler.

Kadınla erkeğin dost olamayacağı, çağdışı ve bağnaz düşüncenin bir getirisinden başka bir şey değildir.

author45
24-08-2009, 03:21 PM
insanlar sevgiliyken farklı, arkadaşken farklı,iş yerinde,evde,okulda her yerde farklıdırlar..
evdeki rahatlığımızı sosyal bir toplantıda sergileyemeyiz mesela...
erkeklerin anlamadığı şey de bu...
samimi olduğun kız arkadaşın sevgilin olursa aynı olgunluğu, iyi niyeti göstermeeycektir..

benim bütün erkek arkadaşlarım bana aşık oldu sonunda. şu ankinin olmaması için dua ediyorum sadece...bu bir yanılgı, bir ilişki deneseniz bile olmayacağını anlarsınız..
küçük bir ihtimal olabilir de tabi...

bypiso
27-08-2009, 07:50 PM
Arkadaş olabilirler ama hemcinslerinizle konuştuğunuz gibi konuşamayacağınızdan arada hep bir sınır ve seviye olacaktır. Bu sınırı aşmadan, seviyeli bir sohbetle elbetteki dost kalınır.

concealed
28-08-2009, 02:50 PM
kendi kafana uygun herkesle arkadaş olunabilir ama seviye gerçekten çok önemli bir kızla erkek vardı çok yakın arkadaştılar labuali hareketler yapıyorlardı birbirlerine okadar itici gelmiştiki hemde böyle yapılması iki tarafdan birinin ümit etmesine nden olabileceği için sakıncalı dikkat etmek gerekli...

enyax
28-08-2009, 03:01 PM
Allah allah ben sanki bu başlığa yorum yazdım gibi hatırlıyorum ama...

Neyse Soruya cevap vereyim kısa ve net olarak:Olamaz.

papirus
28-08-2009, 03:15 PM
olmaz

EthanHunt
24-05-2010, 10:19 PM
Olmaz yaf allah allah. Kaç kere sölicez.. ;)

chenn
27-05-2010, 10:53 PM
arkadaş olabilir ama kankalık durumu asla olamaz çünkü başta öyle gözükür öyle sanılır ama ateşle barut yanyana duramaz...paylaşımlar teselli etmeler derken derken...ilerler ateş bacayı sarar:D:D

aze
17-08-2010, 09:02 PM
olabilir de olmayabilir de.

Carpe Diem
17-08-2010, 10:04 PM
Bence arkadaşlık olur ama dostluk olamaz. Ateş ve barut hesabı :)

kedigiller
17-08-2010, 10:40 PM
benim yakin iki erkek dostum var cok nadirde olsa olabiliyo

ZeroCool
17-08-2010, 11:22 PM
Olur bence benim çok kız arkadaşım vardı dostum olarak gördüğüm hala da öyleler artık çoğu ile uzağız ama yılda bir de olsa arar sorarız, konuşuruz...
İlla sevgili olunması gerekmiyor

alemozgur
17-08-2010, 11:50 PM
benim şu an yaşadıgım şehirde 15 yıldır görüştügüm bayan dostlarım var hatta çok deger verdigim bir kız arkadaşım beni evlendigim kadınla tanıştırdı yani o beni evlendirdi :) ve bu şaka degil nikah şahidim de oydu düşünün 10 yılı aşan bir dostluk.. oluyormu oluyor... ben ona karşı duygusal anlamda bir şey hissetmedim nede o bana karşı zaten öyle olsaydı onunla evlenirdim bunu onada söyledim..karşı cinsten dost olurmu bence çok güzel olur yanlız iki taraflı ve samimi olunursa....

mavi deniz
11-07-2012, 01:36 AM
olabilir ama bu durumlara göre değişir yine :)

asalsayı
11-07-2012, 02:26 AM
olur niye olmasın. sevisebilirler de bu arkadasliklarini bozmaz. mesela diyelim birinin sevglisi yok o anda sevişme ihtiyacını arkadasiyle giderebilir. ama yine arkadaşlıkları devam eder. mantıklı kişiler için bir sorun değil.

asalsayı
11-07-2012, 02:49 AM
olur niye olmasın. sevisebilirler de bu arkadasliklarini bozmaz. mesela diyelim birinin sevglisi yok o anda sevişme ihtiyacını arkadasiyle giderebilir. ama yine arkadaşlıkları devam eder. mantıklı kişiler için bir sorun değil.

sacmalamisim galiba. uykum çok geliyor galiba :)

adamgibiadam
11-07-2012, 03:43 AM
Arkadaşlık derken bir erkegin diger bir erkek arkadaşı ile olan bagıysa şayet çok zor bence.Sen sadece bir arkadaş olarak görsen bile o farklı hissedebilir.O sadece bir arkadaş olarak görse sen farklı duygular hissedebilirsin.Aksi taktirde ya kadının kadınlıgında yada erkekgin erkekliginde(hormonall) problem vardır.

iremea
11-07-2012, 09:03 AM
İşte burda erkek kişlik yapısı devreye giriyor.
erkek olarak düşünürsen ancak anlıyabilirsin.
ama bu da zor.erkekler mesela ben,geçmişte aynı seninki gibi çok derdimi hatta sırrımı paylaştığım biri vardı.
İnanılmaz yadımsever ,içten ,dürüst biriydi.
bende aynen kendimi kaptırdım.
ama bu asla bir hata değildi.

kendim istemiştim,düşünün beni anlıyan çok iyi davranan yardımcı olan,birine
fena tutuldum.Çünki kişiliği tam aradığım gibiydi.
Senin gibi kişilikli bayanlar az olduğu için erkekler,daha fazla dayanamazlar.
helede aynı özellikteyse.

kesinlikle bir hata değil katılıyorum sana...Aslında buda çok güzel bir şey.sonuçta huyunu suyunu biliyorsun tanımaya çalışmıyorsun.ama biri geliyor sevgili olalım. onu tanımakla uğraş bide tam olarak kişiliğini öğrenemiyorsun.sana kendini beğendirmek için öyle davranmadığı ne belli.ama arkadaş olarak başladıysa ve artık her şeyini biliyorsan onun sana aşık olup seni sevmesinden güzel ne olabilir ki.

İNSANİ
11-07-2012, 10:16 AM
Merhaba

18 yaşındayım.Gerçekten çok merak ettiğimi birşey var..Hayatta çok güvenebildiğim sadece 3 arkadaşım daha doğrusu dostum oldu..Bir tanesi her daim yanımda olan kız arkadaşım..Bir taneside okuldan bir erkek arkadaşımdı..Aramız çok iyiydi.Çok derdini paylaşmıştır ve dertleştiğimiz çok olmuştur..Fakat bir süre sonra benden uzaklaştı..Pek konuşmaz olduk..Öyleki sebebini bile soramadım..Dost sayım bire düştü..Üç-dört ay önce biriyle tanıştım..Gerçekten çok güvendiğim birisi..Sen benim dostumsun,çok değerlisin benim için dedi..Dostluğa önem veren biri olarak çok sevindim..Gerçekten dostum olduğunuda hissettirdi..Aramın açıldığı arkadaşım,ve dostum dediğim kız arkadaşımla konuşuyorduk bikaç gün önce,konu dostluktan açıldı..Kaybettiğim dostum dedi ki'' bir kız ve erkek dost olamaz,kız kalabilir ama erkek kalamaz,çünkü erkeklerin herşeyini paylaştığı çok kişi yoktur,dostum dediği kızla çokşey paylaşır ve bir süre sonra ona bağlanır.''kankimde bu arkadaşımın benden uzaklaştığını bildiği için hemen atlayıp''nerden biliyorsun'' dedi..ve onun cevabı: ''biliyorum çünkü,başıma geldi, 2 sene önce bir dostum vardı,herşeyimi onla konuşup,daha çok vakit geçirmek istiyordum,bağlandım ve bu aşka dönüştü.Kendimi çekmek zorunda kaldım,şimdi sadece 2 arkadaşız,yeni yeni oturup konuşabiliyoruz,sıradan 2 arkadaşa dönmek zaman aldı anlıyacağın'' dedi..Sohbet bitti zaten..Hiçbişi anlamadım ben..Kankimde(biricik dostum=) ) bakakaldı öyle..

Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz,dediğim gibi şuan 2 dostum var,ikisinede çok güvenirim.Dediğim gibi birisi kız,birisi erkek.Kız arkadaşım kardeşimdir benim..Çok kavgalar ettik ama dostluğumuz dahada güçlendi her seferinde..Diğer dostumu ise çok iyi tanıyorum,hatta annemde tanıyor.Harika bir dosttur.Umarım kötü sonuçlanmaz..

yorumlarınızı bekliyorum.. =)

Dostluk bu devirde çok zor !

Yani bir kızla bir erkeğin dost olması da çok zor. Bir kızla bir kızın dost olması da çok zor ! Bir erkekle bir erkeğin de dost olması çok zor !

_______

Şimdi 18 yaş çok tatlı bir yaştır. Biz 18 yaşındayken dersanede ki matematik hocamız şunları söylemişti; "Şimdi size hayat tozpembe. Ama hayat o kadar zor ki arkadaşlar"

Evet hayat o kadar zor ki. Biran önce helalinden nasıl çok fazla para kazanabilirim diye iyi bir muhasebe yapın ve iş hayatınızı belirleyin. Bu devirde dost çok çok nadir. Bin kişiyle tanışsan içlerinden sadece bir kişi çıkar dostluğa layık olan yani dost olan.

________

Kötü gününüzde aileniz dışında kimse durmaz yanınızda. Size araba çarpsa can çekişseniz tek bir araba durupta hastaneye yetiştirmez sizi. Sizi dövseler, linç etseler kimse ayırmaz kavgayı hatta belki polis bile çağırmazlar. Yani demek istediğim şu; o kadar yabancı ki herkes birbirine karşı.

________

Ama olaya tek bir yönden bakarsak şöyle de bir gerçek var; bir kız bir erkekle dost olur. Kızın dost olduğu erkek dikkatlice bakın ya çok karizmatiktir ya da aşırı yakışıklıdır. Yani ne hikmetse ben hep dikkat etmişimdir buna. Tabi kız dost olarak görür karşı tarafı, ama karşı taraf erkektir. Erkeğin bir özelliği vardır ve tek zaafı karşı cinstir. Yani bu şuna benziyo; kuşun kafesine kedi koymak gibi birşey. Yani erkek ne kadar kendisine hakim olursa olsun bir süre sonra kıza aşık olmaya başlar. Ama kıza açılamaz garibim.

_______

Ulan kız gelemedik ya bu dünyaya. Yanıyorum yanıyorum ona yanıyorum [çünkü hep biz erkek milleti çeker aşk acısını, aşk sancısını] :D

cemetery
11-07-2012, 10:26 AM
İNSANİ Nickli Üyeden Alıntı

Ulan kız gelemedik ya bu dünyaya. Yanıyorum yanıyorum ona yanıyorum [çünkü hep biz erkek milleti çeker aşk acısını, aşk sancısını

aga sen varya birinle ilişki yaşadığında aşka aşık olan birisin yani seninle olacak kişi aşka bile doyar inş dileğin insanı bulursun

İNSANİ
11-07-2012, 10:31 AM
aga sen varya birinle ilişki yaşadığında aşka aşık olan birisin yani seninle olacak kişi aşka bile doyar inş dileğin insanı bulursun

Bulamayacağımı biliyorum aga. Bu ümitsizlik değil. Bu karamsarlık değil. Bu gerçekler. Amaan bulamayacaksak, bulamayacağız be. Di'mi ? Takmıyorum aga bundan sonra kafaya. Ama benim hiç kız dostum olmadı. Okul ortamlarından iyi hatırlarım ve dersanelerden; yakışıklı ve karizmatik adamların hemen kız kankileri veya dostları olurdu. Ama aşk yoktu canım aralarında :D

Ben de Okan BAYÜLGEN gibi çirkin olduğum için kızlar pek bi tiksinirdi benden. Çok aşırı derecede kafaya takardım bu durumu. Hatta bu takma süresi tam 11 sene sürdü ama sonra dedim ki "Yapacak bişey yok. Sevgilisiz geldin ve sevgilisiz gideceksin."

Para aga para. Benim tek hedefim helalinden köşe olmak. Gerisi boş aga.

cemetery
11-07-2012, 10:36 AM
en başta dediğim gibi para olmadan olmuyor tabikide kısmet işi bu hajı muhakkak bu kadar dayandıysan elbetteki allah önüne birini çıkaracak emin ol ümitsiz olma sabret vw unutmadan çirkin insan diye bir şey yok bu tamamen allaha isyan olur o yarattıysa o biliyordun kulunu

Huysuz20
12-07-2012, 03:01 PM
Kesinlikle katılmıyorum bi erkek ve kız aralarında duygusal bi bağ olmadan çok iyi arkadaş olabilirler..

ismael
12-07-2012, 03:33 PM
:))))))

http://www.youtube.com/watch?v=sDIZijcTNMA

Yanlız38
15-07-2012, 02:52 AM
Duruma göre değişir gerçi yaşamadım böyle birşeyi ama sanmıyorum eskilerinde dediği gibi ateş ve barut yanyana ne kadar durabilir bilinmez :D

Kemanci
15-07-2012, 03:00 AM
Onu bunu bilmemde yaşlı bir bilgenin bir sözünü dinlemiştim yüzüme aynen söyle demişti; Kızdan erkege, erkekten kıza dost olmaz... Biraz düşününce mantıklı aslında... Şimdi meshepleri geniş insanlar karsı yorum yapabilirler ama şuan ki ülkemizin şartlarına bakılınca ve genclıgın yetısme tarzına bakılınca gayet mantıklı bu yaklasım. Arkadas olur ama dost olmaz. Ama yinede genele endesklemek yanlış düşer biz buna %60 yada %70 olmaz diyelim orta yolu bulalım. Benim ve bilge bildigim tanıdıgım insanın görüsüdür. Saygılar...

anduril
15-07-2012, 04:19 AM
ateş ve barut diyolar bazıları.. eğer kişilikler uyuyorsa ve arada elektrik varsa olamazlar

phatalogyst
15-07-2012, 01:22 PM
olur sanırım. ikisinde birbirinden elektrik almamalı, cinsel düşünceleri olmamalı..

Lacrymosa.
15-07-2012, 01:35 PM
Kısa ve net cevap: Tabii ki olur.. İnsan her tanıştığı erkekle veya kişi erkekse kadınla tanışınca arasında duygusal bi aşk ilişkisi olabilir mi yapmayın lütfen, her tanıştığı hemcinsiyle nasıl çok yakın arkadaş olmuyorsa aynı şekilde de her tanıştığı karşı cinsle de sevgili olmayı istemez.

phatalogyst
15-07-2012, 03:29 PM
Kısa ve net cevap: Tabii ki olur.. İnsan her tanıştığı erkekle veya kişi erkekse kadınla tanışınca arasında duygusal bi aşk ilişkisi olabilir mi yapmayın lütfen, her tanıştığı hemcinsiyle nasıl çok yakın arkadaş olmuyorsa aynı şekilde de her tanıştığı karşı cinsle de sevgili olmayı istemez.

soruda çok yakın arkadaş diyor. kızla erkeğin bu tip arkadaşlığı parmakla sayılacak kadar azdır. bir taraf gerçekten arkadaş olduğunu düşünsede diğer tarafta niyet farklı olabiliyor ki genelde erkekler kıza karşı ilgi duymuyorsa pek arkadaş olmuyor.

mavi deniz
15-07-2012, 03:30 PM
soruda çok yakın arkadaş diyor. kızla erkeğin bu tip arkadaşlığı parmakla sayılacak kadar azdır. bir taraf gerçekten arkadaş olduğunu düşünsede diğer tarafta niyet farklı olabiliyor ki genelde erkekler kıza karşı ilgi duymuyorsa pek arkadaş olmuyor.

neden peki

9 a 20 kala
15-07-2012, 03:40 PM
tabii ki de hayır dostum bunu herkes bilir

Lacrymosa.
15-07-2012, 04:00 PM
olur sanırım. ikisinde birbirinden elektrik almamalı, cinsel düşünceleri olmamalı..
E ilk önce olur diyosun sonrada soruda çok yakın arkadaş diyor diyosun.

BeyZade
15-07-2012, 04:05 PM

Sigmund Amca bu işe ne diyor acaba ? :) bir zaman bayağı bir şey demişti :D

phatalogyst
15-07-2012, 04:07 PM
E ilk önce olur diyosun sonrada soruda çok yakın arkadaş diyor diyosun.

ilk açıklamama göre olur diye şartlı söyledim bu düşüncem kesindir. geçerli elektrik ve cinsellik yok ise kesinlikle olur.

2. açıklamamda bizim toplumumuza bakarak söyledim ve bu şartları yerine getiren biri erkek biri kız çok yakın arkadaş olana rastlamanın binde bir olacağına söylüyorum. ve genelde erkekler bozuyor dedim.

senin düşüncen temizdir. yada böyle arkadaşlıklarda bir tarafın düşüncesi temiz olabilir. ancak çok yakın arkadaş olmaktan bahsediyoruz bu zor iştir.

asalsayı
15-07-2012, 04:17 PM
kadın tarafından nasıl baikilir bilmem ama erkek tarafından bakarsak kızın erkeğe hiçbir zaman cinsel olarak çekici gelmemesi lazım yani kızın çok çirkin çok cekicisiz olması lazım aksi halde çok yakın arkadaşlık olmaz.

Lacrymosa.
15-07-2012, 04:21 PM
ilk açıklamama göre olur diye şartlı söyledim bu düşüncem kesindir. geçerli elektrik ve cinsellik yok ise kesinlikle olur.

2. açıklamamda bizim toplumumuza bakarak söyledim ve bu şartları yerine getiren biri erkek biri kız çok yakın arkadaş olana rastlamanın binde bir olacağına söylüyorum. ve genelde erkekler bozuyor dedim.

senin düşüncen temizdir. yada böyle arkadaşlıklarda bir tarafın düşüncesi temiz olabilir. ancak çok yakın arkadaş olmaktan bahsediyoruz bu zor iştir.
Bende 'geçerli elektrik ve cinsellik' var olup da hala arkadaş olabilirler dediğimi hatırlamıyorum zaten? Bunlar yoksa kesinlikle olur diyosun benim yorumumdan sonra da ama bu da bin de bir olabilir diyorsun, keşke ilk yaptığın yorumda ama bu binde bir olan bir şey deseydin zaten yorum yapmazdım yazdığın şeye. Neyse konu dağılmasın ben kendi açımdan her gördüğüm erkekte bi elektrik almadığımdan hala olabilir diye düşünüyorum.

phatalogyst
15-07-2012, 04:39 PM
Bende 'geçerli elektrik ve cinsellik' var olup da hala arkadaş olabilirler dediğimi hatırlamıyorum zaten? Bunlar yoksa kesinlikle olur diyosun benim yorumumdan sonra da ama bu da bin de bir olabilir diyorsun, keşke ilk yaptığın yorumda ama bu binde bir olan bir şey deseydin zaten yorum yapmazdım yazdığın şeye. Neyse konu dağılmasın ben kendi açımdan her gördüğüm erkekte bi elektrik almadığımdan hala olabilir diye düşünüyorum.

tartışılacak birşey yokki ikimizde aynı şeyi söylüyoruz. erkekte seninle yakın arkadaş olup elektrik almıyorsa(sen güzelsin nasıl olacak oda ayrı bir soru işareti) senin dediğin gibi çok yakın arkadaş olursunuz yıllarca..

zöhre yıldızı
15-07-2012, 09:09 PM
bir kiz ve bir erkek yakn arkadas olabilir AMA mutlaka taraflardan biri digerine duygusal birseyler besler.birinin gonlu digerine mutlaka kayar ve bu duygularini bastirir.bu da cok tehlikelidir

İNSANİ
15-07-2012, 09:27 PM
Çocuk aşırı yakışıklı ve karizmaysa gönlü kayan ilk taraf kız olur.

Bizim üniversite de aşırı yakışıklı bir arkadaşımız vardı. Kısa bir süre sonra bir ton kız arkadaşı hatta kankası oldu desek yeridir :D

Kızların bir kısmı [bakın hepsi değil, bir kısmı] pek bi severler aşırı yakışıklı erkekler ile kanka olmayı :D

İNSANİ
16-07-2012, 11:40 AM
Bizim üniversite de aşırı yakışıklı bir arkadaşımız vardı. Kısa bir süre sonra bir ton kız arkadaşı hatta kankası oldu desek yeridir :D

Kızların bir kısmı [bakın hepsi değil, bir kısmı] pek bi severler aşırı yakışıklı erkekler ile kanka olmayı :D

Bayılıyorum benim yorumlarıma cevap yazılmamasına.

Çünkü yorumlarıma cevap yazılmaması yorumlarımın içtenliğinin ve samimiyetinin ispatıdır. Evet tekrarlıyorum; kızların bir kısmı yakışıklı erkek gördümü hemen aşık olurlar ama adam çok yakışıklı ve talibi çok diye de adamı uzaktan uzaktan severler. Bakarlar ki adam sahipli ki zaten yakışıklı adam sahipsiz kalmaz. Bakarlar ki adam sahipli o zamanda arkadaş, kanki, dost ayağına adamın yanında takılır dururlar. Tabi adam anlamaz zannederler ama kızların bir özelliği vardır sevdiler mi aleni bir şekilde belli ederler.

Bknz: Yelkenleri suya indirmek. Geberiyorum aşkından durumları :D

realistl
16-07-2012, 12:43 PM
Taraflardan biri çirkinse olabilirler yoksa mümkün değil. Gerçek bu.

BeyZade
16-07-2012, 12:48 PM
cinsel manada arkadaş kalabilmek mümkün değil ama illaki aşk konusu gündeme gelecekse tabi ki illaki aşık olacaklar diye bir kural yok arkadaş olarak kalırlar ama cinsel yönden ne kadar inkar etsede taraflar bunu engellemeleri pek mümkün olmaz...

BeyZade
16-07-2012, 01:03 PM
Erkek gay ise eğer sorun çıkmaz sanırım.

heheh evet gaylerden iyi arkadaş olur kızlar bayılırlar o tip arkadaşlara :) hem erkek hem kız niyetine tepe tepe kullansınlar....

kaleman
16-07-2012, 02:03 PM
hayır olamaz.

KATTRE
16-07-2012, 02:14 PM
Bizim bi yakınımız vardı böyle feminen bi çocuk, yani ne erkek ne kız..neyse buna mahalledeki bütün kızlar kadınlar güveniyor tabi, hani hamamcı kabul etse bunu alıp kadınlar hamamnıa bile götürmek istemişler. Neyse bir gün bu çığlık çığlığa sokağa atmış kendisini, herkes bir erkeğin buna tecavüze veya tacize kalkıştığını sanmış, tabi durum sonradan ortaya çıkmış meğerse komşu kadınlardan biri bunu taciz etmiş, tabi taciz de değil test etmiş, çünkü 5 dakika sonra kadın bunun peşinden çıkmış kahkahalar atarak..bunlar merak etmişler bu çocuk bu kadar yanımızda duruyorda hiç mi etkilenmiyor diye :) Meğersem inanılmaz güvenilir çıkmış..işte durum bu. İyi arkadaş olurlar gayler ile kızlar..

:))..........

İNSANİ
16-07-2012, 05:37 PM
:))..........
Gayler sıradışı göründükleri için bayılırlar kızlar. Ama asıl bayıldıkları aşırı yakışıklı erkeklerdir. Aşırı yakışıklı erkekler ile arkadaş olmaya bayılırlar bir kısım kızlar.

phatalogyst
16-07-2012, 06:20 PM
Bizim bi yakınımız vardı böyle feminen bi çocuk, yani ne erkek ne kız..neyse buna mahalledeki bütün kızlar kadınlar güveniyor tabi, hani hamamcı kabul etse bunu alıp kadınlar hamamnıa bile götürmek istemişler. Neyse bir gün bu çığlık çığlığa sokağa atmış kendisini, herkes bir erkeğin buna tecavüze veya tacize kalkıştığını sanmış, tabi durum sonradan ortaya çıkmış meğerse komşu kadınlardan biri bunu taciz etmiş, tabi taciz de değil test etmiş, çünkü 5 dakika sonra kadın bunun peşinden çıkmış kahkahalar atarak..bunlar merak etmişler bu çocuk bu kadar yanımızda duruyorda hiç mi etkilenmiyor diye :) Meğersem inanılmaz güvenilir çıkmış..işte durum bu. İyi arkadaş olurlar gayler ile kızlar..

kadınlar hamamına girdiğine göre delikanlı adammış:))))

cemetery
16-07-2012, 07:06 PM
''bir erkek bardakla bile ayni ortamda uzun sure kalsa bardaga karsi bile bisey hisseder'' erdal bakkal.(leyle ile mecnun) :D

İNSANİ
16-07-2012, 07:10 PM
kadınlar hamamına girdiğine göre delikanlı adammış:))))

Süper ya. Adama gay diyorsunuz ama aslında delikanlının önde gideni ya. Hiçbir delikanlının yapamayacağı bir cesareti göstermiş; kadınlar hamamına girmiş ya :D :D

koç_umbenim
28-07-2013, 11:09 PM
bir kız ve birr erkek çok yakın arkadaş olamazlar belki uzaktan arkadaş oalabilriler ama yakınlaştıkça iş aşka dönüşebilir

bonapard
28-07-2013, 11:27 PM
sonra bunların sevgilileri/eşleri böylesi bir samimiyete müsaade edecekler mi?

schopenhauer_
28-07-2013, 11:54 PM
olabiliyor, kendimden biliyorumm,,hem şunuda söleyeyim , hemcinsin kıskançlık ve tripleri de olmadığı için çok daha güzel bi arkadaşlık söz konusu,,,

bagurel
04-08-2013, 10:26 PM
http://www.youtube.com/watch?v=ScRS9LumQ1Q

Sokak Röportajları - Bir kadınla bir erkek sadece yakın arkadaş olabilir mi? Sonuç :)

mercan dede
04-08-2013, 11:21 PM
ateşle barut yan yana gelmez gelirse patlar ... :)

Obsesif_Fatihi
04-08-2013, 11:21 PM
Elbette olur.

En azından kardeş gibi gördüğüm birçok bayan arkadaşım var.

BurcuAydoğdu
06-08-2013, 11:03 AM
Olurlar ama saf arkadaşlık bağı olmaz karşı cins sonuçta istese de istemese de farklı bir çekim hisseder

BeyZade
06-08-2013, 12:44 PM
tabiki olur ama hiç bir garantisi yoktur her an her şey olur. herkesin bir mahremiyet alanı vardır ben diyeyim yarım metre siz deyin bir metre :) bu alan iki karşı cins tarafından sık sık ihlal ediliyorsa arkadaş kalmak zorlaşır kanımca :)

kelmuhtar
10-08-2013, 01:15 AM
tabiki olur ama hiç bir garantisi yoktur her an her şey olur. herkesin bir mahremiyet alanı vardır ben diyeyim yarım metre siz deyin bir metre :) bu alan iki karşı cins tarafından sık sık ihlal ediliyorsa arkadaş kalmak zorlaşır kanımca :)

çok yakın arkadaşım sayılmazdı iki gece aynı evi paylaştık bayan arkadaşım ile, kız iş için gelmiş ekmeğinin peşinde durumu iyi olsa benimle beraber iki gece kalır mı? Senin mantıkla yarım metrede iş biter diyorsun biz yarım metre altındayız daima ölçümde yok ölçmem..yarım metrede iş bitirenlerden değiliz çok şükür. Allah denemesin başka durumlar ile tabi ki :)

basbasbağırmak
10-08-2013, 01:17 AM
Ben hiç arkadaş olarak kalamadım sonu hep aşk hep aşk.

aze
10-08-2013, 02:18 AM
çok yakın arkadaşım sayılmazdı iki gece aynı evi paylaştık bayan arkadaşım ile, kız iş için gelmiş ekmeğinin peşinde durumu iyi olsa benimle beraber iki gece kalır mı? Senin mantıkla yarım metrede iş biter diyorsun biz yarım metre altındayız daima ölçümde yok ölçmem..yarım metrede iş bitirenlerden değiliz çok şükür. Allah denemesin başka durumlar ile tabi ki :)

soru çok yakın arkadaş olur mu? aynı evde kalır mı kalmaz mı değil ??

durgun01
10-08-2013, 02:30 AM
olamaz bence elbet biri diğerine aşık olur ve bu hep böyle olmuştur sonunda iki tarafta acı çeker - ateş ile barut yan yana durmamalıdır ama iki arkadaş olabilirsiniz ama iki yakın arkadaş tehlikeli çünkü eğer ilk kim sevgili yaparsa ileride kendin suçlu hissedebilir ben en yakın arkadaşımdan neden uzaklaştım diye gibi bir yığın olay

Negatif
10-08-2013, 09:33 AM
evet arkadaş doğru sölüyor heleki durgunun söylediğine şiddetle katılıyorum çünkü birisi sevgili edindiği zaman onun sevgiliside problem çıkarabiliyor kıskançlıklar felan başlıyor sonrada arkadaşlık bitiyor ama yakın arkadaş olmak bence çok zor benim üniversite zamanımda bir tane kız arkadaş vardı hergün akşam arar saçma sapan dertlerini anlatırdı meğersem kız benden hoşlanıyormuş o yüzden bunları mazeret etmek için arıyormuş onlada yakın arkadaştım düşünün artık bana göre yakın arkadaşlık ilerde hoşlanmaya ve aşka dönüşüyor çoğu zaman...mesela kendimden örnek vereyim bi tane konuştuğum kız arkadaş var kendisine arada bir mesaj atarım mesajlaşırız felan konuşuruz taa üniversiteden arkadaşım ama ben ondan hoşlanıyorum ama bu onu bilmiyor mesela :D

kelmuhtar
10-08-2013, 10:50 PM
soru çok yakın arkadaş olur mu? aynı evde kalır mı kalmaz mı değil ??

ben metre hesabına takıldım :) "herkesin bir mahremiyet alanı vardır ben diyeyim yarım metre siz deyin bir metre " yazılmış

teykmibektudıstart
10-08-2013, 10:52 PM
olamaz,doğası izin vermez

cybryl
10-08-2013, 10:53 PM
bence olur

teykmibektudıstart
10-08-2013, 10:53 PM
kendinizi kandırıp durun siz

cybryl
10-08-2013, 10:56 PM
şu anda kimbilir öyle kaç arkadaşlık vardır tabi senin bunlardan haberin yoktur

teykmibektudıstart
10-08-2013, 11:06 PM
sorma içten içe yazmışlardır birbirlerine ne arkadaşlık ama...

cybryl
10-08-2013, 11:15 PM
insanların içinide görüyorsun demekki depresan

Keep Your Distance
10-08-2013, 11:19 PM
Daha önceden izlediğim bir video'yu hatırlattı bana. izleyin kendiniz karar verin
http://www.youtube.com/watch?v=T_lh5fR4DMA

teykmibektudıstart
10-08-2013, 11:37 PM
şeytan insanı terketmez bunu bilmek gerek

cybryl
10-08-2013, 11:39 PM
bağışıklık diye bişeyde var

teykmibektudıstart
10-08-2013, 11:39 PM
bağışıklık diye bişeyde var

saçmalığın daniskası

cybryl
10-08-2013, 11:43 PM
şeytanın insanı terk etmemesi asıl saçmalık

honeybee
10-08-2013, 11:44 PM
Daha önceden izlediğim bir video'yu hatırlattı bana. izleyin kendiniz karar verin

vayyy güzelmiş ya aslındada ne kadar da doğru

teykmibektudıstart
10-08-2013, 11:45 PM
bizim gibi besin kaynağından nasıl uzak kalabilir,beyninin yuzde onu çalışıyor mu şuan

cybryl
10-08-2013, 11:52 PM
tamamı çalışıyor bağışıklık geliştir yedirtme kendini diyorum

teykmibektudıstart
10-08-2013, 11:53 PM
tamamı çalışıyor bağışıklık geliştir yedirtme kendini diyorum

çalışsaydı saçmalık sandığın şeyin aslında nekadar doğru olduğunu anlardın :)

cybryl
10-08-2013, 11:59 PM
sen empati kuramıyorsun sanırım senin şeytanın arkadaşın olan kadınla beraberken seni terketmiyorsa herkeste senin gibi olacak diye bir kural yok

teykmibektudıstart
11-08-2013, 12:01 AM
sen empati kuramıyorsun sanırım senin şeytanın arkadaşın olan kadınla beraberken seni terketmiyorsa herkeste senin gibi olacak diye bir kural yok

herkes için geçerli bu :) spesifik bakma olaya

cybryl
11-08-2013, 12:02 AM
herkes aynı değildir

teykmibektudıstart
11-08-2013, 12:03 AM
herkes aynı değildir

bu konuda aynıdır aseksüeller ve eşcinseller hariç :)

BeyZade
11-08-2013, 01:40 AM
ben metre hesabına takıldım :) "herkesin bir mahremiyet alanı vardır ben diyeyim yarım metre siz deyin bir metre " yazılmış
orada bir mizah var mahremiyet alanı herkesin var doğru olan ölçü hesabınıda sen bul bir zahmet.

aze
12-08-2013, 08:09 AM
olmaz...
bünyelerine ağır gelir..

cybryl
13-08-2013, 12:40 AM
aradaki zeka farkını unuttum tabi ben

schrödingerinkedisi
13-08-2013, 12:42 AM
sanırım bir anlasmazlık var. bazı arkadaslarımız olur diyor bazı arkadaslarımız olmaz diyor. en dogru sonucu ogrenmek icin bir deney yapmalıyız bence. erkek gonullu ben olayım bir tane de kadın gonullu bulalım ve ikimiz arkadas olalım bakalım sonuc ne oluyor. deneyimizin sonucunu sonra buraya yazarız kimin fikri dogru ortaya cıkar. ne dersiniz.

kendim gibi
13-08-2013, 02:31 AM
Erkeğin gönlünde biri varsa herhangi bir bayanla arkadaşlığı farklı boyutlara taşınmaz.

FBYaprak
20-09-2013, 08:40 PM
Seneler önce açtığım bu konuya yıllar sonra yorum yapıyorum:) Gerçekten bu konuda karşı tarafın yaklaşımı önemli. 4 senedir sevgilim var. Çok yakın arkadaşım dediğim kişiden benim de hoşlandığım oldu zamanında. Sevgilim olunca bunu söyledim. O da o arkadaşımla bir daha görüşmemi istemedi. Ancak abim dediğim benden 2 yaş büyük biri var hayatımda. O da bana kardeşi gözüyle bakar, aksini hiç hissetmedim. 8 senedir tanışıyoruz. Sevgilim ''olmasa iyi ama napalım çok değer veriyorsun ona'' dedi ve sorun etmekten vazgeçti:) Arkadaş olarak yürümüyor pek ama abi kardeş ilişkisi varsa yürüyor sanırım. En azından bende olan bu.

.::yabancı::.
20-09-2013, 11:11 PM
şimdi 23 yaşında misiniz :p. zaman ne çabuk akıp geçiyor. ve gelen fbmisiniz haha

FBYaprak
21-09-2013, 12:36 PM
Evet 23 yaşındayım:) hakkaten çabuk geçiyor, ve evet Fenerbahçeliyim:) ama gelen fb kısmını anlayamadım?

Obsesif_Fatihi
21-09-2013, 01:08 PM
Hayata iki bacak arasından bakanlar, karşı cinsle arkadaş olamayabilir.
Ama benim şu an, o çok kadar bayan arkadaşım var ki, başıma silah dayasalar, onlar hakkında cinsel manada bir şey düşünmem, düşünemem.
Kaldıki bunu benim gibi adam yapabiliyor.Çevremde çapkın olarak bilinirim.Hayatıma yerli-yabancı 50 den fazla kız girdi.Kimisi ile 2 ay çıktım, kimisi ise 1 ay..
Benim gibi adamın bile kardeş ya da arkadaş gözüyle gördüğü bayanlar bile oluyor.
Yani, pekala arkadaş olunabilir.

schrödingerinkedisi
21-09-2013, 01:12 PM
sorun surda: iki arkadas sevisemez mi. sevistiler diye artık arkadas degil sevgili mi olurlar. yok oyle bir sey. yine arkadas olarak kalırlar. velhasıl sevisseler de arkadas olabilecekleri için sorunun cevabı evet.

MoRbİd
21-09-2013, 01:13 PM
neden olmasın abi böyle bir mantık mı var ;) arkadaşlık başka aşk başka şeyler niyeti bozmadığın sürece sorun yok.

.::yabancı::.
21-09-2013, 04:14 PM
Evet 23 yaşındayım:) hakkaten çabuk geçiyor, ve evet Fenerbahçeliyim:) ama gelen fb kısmını anlayamadım?

fenerbahçeliminisiniz demek istemiştim.:) cevaplamışsınız.
konuya bende dahil olayım.Bence bal gibi erkek arkadaş ile kız arkadaş arkadaş olabilir.Her ikisi de sınırlarını bildikten sonra ve karşındaki insandan ne beklediklerini bildikten sonra neden olmasın ki? Benim şayet sevdiğim ilk okul arkadaşım var. Ona karşı hiç bir duygusal bağım yok ama cok sevdiğim değer verdiğim bir arkadaşım. Düşünce yapısı olaylara bakışı vs. hayatımla cok özdeşleştiği için bir arkadaş olarak asla vazgeçemem ama sevgili asla da olamam. öle biri..

Keep Your Distance
21-09-2013, 05:10 PM
İzlemeyenler ve yeniden izlemek isteyenler için geliyor. Arkadaşımız Utah state university'de röportaj yapıyor ve bu soruyu soruyor "Bir kız ve erkek çok yakın arkadaş olabilir mi?" tüm kızlar "evet olabilir" diyor ama erkeklerin tamamı "hayır" diyor. daha sonra kızlara; "yakın erkek arkadaşların var mı" diyor, evet cevabı veren kızlara; "eğer blabla arkadaşına şans versen seninle birlikte olmak istermiydi" diye soruyor ve kızlar evet diyor bu da aslında kızların da olayın detayına inmeden "evet arkadaş olabilir" dediğini gösteriyor.

Videonun sonunda arkadaşımız şunları söylüyor "Gördüğümüz gibi, kütüphanede herkesle yaptığım röportajdan sonra, kızların ve erkeklerin sadece arkadaş olması mümkün değil"

Kemanci
25-10-2013, 12:48 AM
Bence gayet güzel olabilir, kardeşim dedigim dostlarımın arasında erkekler kadar olmasada yarısına yakın kız arkadasım var ve yeri geliyor ben onlarda kalıyorum onlar bende. Bu tamamen insanı kendini yetiştirmesi yasadıgı kültür ve karşılıklı anlayış sevgi dostluk gibi kriterlere baglı. Bir keresinde elif diye kankim var içmiştik fena sarhostu evine bıraktım beni bırakma demişti bende onlarda kalmıştım erkek arkadasından da yeni ayrılmıştı neyse uzatmıyım ayakkabılarını cıkarırken beni öpmüştü sonra 1 saat özür dileme tribine girdi 2 ay özür diledi benden:-) böyle şeylerde olabılıyor ama dedıgım gıbı karsılıklı saygı dostluk ile alakalı hersey. Bakış açısı farkı yaratan...

dertli biri
25-10-2013, 12:53 AM
sorun surda: iki arkadas sevisemez mi. sevistiler diye artık arkadas degil sevgili mi olurlar. yok oyle bir sey. yine arkadas olarak kalırlar. velhasıl sevisseler de arkadas olabilecekleri için sorunun cevabı evet.

:41: doğru açıklama.

bagurel
25-10-2013, 10:58 AM
Erkeğin ilişkiler konusunda kendisini çok çok geliştirmesi gerekiyor arkadaş kalabilmesi için.

Çünkü daha çocukluk yıllarında erkek çocuklarla kız çocuklar arasında muazzam fark ortaya çıkıyor. Erkekler hareketli oyunlarla, rekabetle, şiddetle, merak uyandıran konularla uğraşırken kız çocuklar aralarında duygular ve ilişki konusunu geliştiriyorlar ve adeta yetişkinlikteki hayatın provasını yapıyorlar. Belli bir çağa gelip karşılaştıklarında ilişki konusunda profesör olan bir kızla, çaylak durumda olan erkek söz konusu olunca, kız doğal olarak ilişkiyi yöneten oluyor. Erkek her olayı kendi kafasındaki eksik bilgilere göre değerlendirdiğinden bunu kolaylıkla yanlış yorumluyor. Yani bir kızın çok doğal bulduğu yakınlaşmalar erkek için yanlış anlama geliyor çoğunlukla. Bu nedenle bazı kızlar bu gücün farkında olduklarından karşılarındaki erkekleri parmaklarında oynatıyorlar adeta.

ömerfaruk
26-10-2013, 10:40 PM
Freud' Hiçbir erkek birlikte olmak istemeyeceği bir kızla yakın arkadaş olmak istemez demiş, bence halt yemiş, bence hayatta her şey mümkün. ama ben bir keresinde en yakın arkadaşıma aşık olmuştum.