PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : norodol damla

siyah77
20-11-2009, 03:17 PM
ağır depresyon teşhisiyle başladığım tedavimde her geçen zaman ilaç dozu artıyor. lustral 50 mg.la başladığım tedavide en son paxil 20 mg ve risperdal 1 mg kullanıyordum. şimdi ise paxil 20 mg dan 1.5 tane içiyorum günde. ve yanındada sabah öğle akşam norodol damla kullanıyorum. bu damla hakkında bilgisi olan varmı. daha doğrusu yararını gören varmı. iyie gitmem gerektiği halde ben gün geçtikçe kötüye gidiyorum. korkmaya başladım artık. yaşadığım kötü olayları atlatmayamı çalışıyım yoksa ilaçların dozunun artmasınamı üzülüyüm şaşırdım. bu ilaç hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

BipolarHamster
20-11-2009, 04:30 PM
Norodol da bir antipsikotiktir. (risperdalda antipsikotiktir fakat atipiktir yani dopamin yanında serotoninide etkiler) Damla olarak verdiklerine göre çok düşük dozda kullanıyorsunuz. Paxilide yüksek dozda kullanmıyorsunuz. Kullandığınız paxilin tedavi edici özelliği 1-3 ay içinde başlıyor bu arada. Size de sabırlı olmak düşüyor...

dost84
20-11-2009, 07:20 PM
norodol antipsikotik ilaç fakat bence doktor sakinleşmen için daha iyi hissetmen için vermiştir.kas kasılması yapabilir.uzun vadeli kullanımı risklidir

magnet
20-11-2009, 07:34 PM
Merhaba ilaç bilgisini sorman senin ilaçtan medet umduğunu gösterir.Bence sen bu konuda ilacı kes açık havada dolaş.Bulunduğun ortamı değiştir. kendine iyi bak

aycammm
20-11-2009, 07:43 PM
tek bildiğim norodol hakkında bi keresinde 14 damla aldım ve boynum tutuldu kas gevşetici iğne vurdular biraz daha geç kalsam felç olabilirmişim.

BipolarHamster
21-11-2009, 02:30 PM
Merhaba ilaç bilgisini sorman senin ilaçtan medet umduğunu gösterir.Bence sen bu konuda ilacı kes açık havada dolaş.Bulunduğun ortamı değiştir. kendine iyi bak

Uzman psikiyatristimiz gelmiş. Yalan yanlış bilgi verip insanı dahada kötü duruma sokmayın. Diyelimki ilaçları kesti intihar etti. Mutlu olabilicek misin? Hiç vicdan azabı duymucak mısın? Duymucaksan devam et ilacı bıraktır kullananlara. Sen o ilaçların etki mekanizmasını bile bilmiyorsun... Norodolda uygun dozda kullanıldığında masum bir ilaçtır. Çok uzun vadede TD yapma olasılığı vardır. Norodol yerine atipik bir antipsikotik verseymiş keşke...

dost84
21-11-2009, 02:44 PM
ilac içmeyip zamanla düzelende var ama birçok hastada ilaç kullanmayınca hastalık ilerliyor.ben hastalığım ilk başladığında 3 sene ilac içmedim ondan sonra hastaneye yatmak zorunda kaldım.sürekli ilerlemişti hastalığım.keşke en başından uygun dozda kullanıp toparlasaydım

siyah77
21-11-2009, 05:43 PM

ilaç biilgisi soruyor olmamın ilaçlardan medet olduğunu gösterdiğini sanmıyorum. şuan dibe vurmuş bir durumdayım. ve beni kurtracak ilaçlarsa kullanırım. açık havada gezip dolaşmak beni kurtracaksa en alasını yaparım. şuan kendimce çareler bulmaya çalışıyorum. inan bana şifa kimdeyse neredeyse oraya giderim. neyse onu yaparım. ki beni en iyi anlaması gereken kişiler sizlersiniz.

neyzenlenin
21-11-2009, 06:13 PM
norodol damla düşük dozlar için verilir.
seninki depresyon olduğu için norodol uygun değil. depresif yapabilir.
risperdal de depresif yapabilir.
bence Lustral ve Paxil e cevap vermiyorsun. ikisi de SSRI antidepresandır.
bence doktorun SSRI harici bir antidepresan yazmalı.
en etkili depresyon tedavisi EKT ile olur.
ilaçlara cevap vermezsen, doktorundan EKT talep et. EKT için kliniğe yatman gerekir.

BipolarHamster
21-11-2009, 08:34 PM
ilaç biilgisi soruyor olmamın ilaçlardan medet olduğunu gösterdiğini sanmıyorum. şuan dibe vurmuş bir durumdayım. ve beni kurtracak ilaçlarsa kullanırım. açık havada gezip dolaşmak beni kurtracaksa en alasını yaparım. şuan kendimce çareler bulmaya çalışıyorum. inan bana şifa kimdeyse neredeyse oraya giderim. neyse onu yaparım. ki beni en iyi anlaması gereken kişiler sizlersiniz.

Sen onu takma o ne dediğini bilmiyor :D İlaçlarını düzenli kullanmaya devam et. Norodol damla psikotik depresyon içinde verilebilir hiçbi antipsikotik ilaç depresyon yapmaz tersine düzenler. Sadece yan etki bakımından çok ağır ilaçlardır. Arkadaşın burda anlatmadığı daha birçok sorunu olduğunu düşünüyorum.

blind_guardian
17-12-2009, 12:09 AM
bugün doktor bana bu damlayı verdi. ilk kez kullanıcam. uyku sorunum var. ayrıca paxera kullanıyorum, daha önce passiflora şurup verdi hiç etkilemedi bu gece bunu denicem bakalım ne olacak.

yalnız bi sorum olacak direkt ağzımamı damlatmalıyım yoksa meyve suyuna damlatıp içsem olurmu?

ranil
17-12-2009, 11:29 AM
bir bardak suyun içine veya meyve suyuna damlatın için ...

okb.takinti
17-12-2009, 03:13 PM
ağır depresyon teşhisiyle başladığım tedavimde her geçen zaman ilaç dozu artıyor. lustral 50 mg.la başladığım tedavide en son paxil 20 mg ve risperdal 1 mg kullanıyordum. şimdi ise paxil 20 mg dan 1.5 tane içiyorum günde. ve yanındada sabah öğle akşam norodol damla kullanıyorum. bu damla hakkında bilgisi olan varmı. daha doğrusu yararını gören varmı. iyie gitmem gerektiği halde ben gün geçtikçe kötüye gidiyorum. korkmaya başladım artık. yaşadığım kötü olayları atlatmayamı çalışıyım yoksa ilaçların dozunun artmasınamı üzülüyüm şaşırdım. bu ilaç hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

merhaba.bana doktor okb den dolayı antidepresanın yanında norodol damla vermişti. bana ağır gelmişti.yerimde duramıyordum panik havası içindeydim.çok kötü günler geçirdim.sonunda başka bir doktora gittim hemen anladı sen robot gibi olmuşssun ne kullanıyorsun dedi.söyledim hemen bırakmamı söyledi sonra normale döndüm.durumumuzu ağır gören doktorlar bize antidepresanların yanında antipisikotik ilaçlar veriyorlar sanki daha iyi olacakmışız gibi ama kaç kere denedim ben antipisikotik ilaçlar beni mahvediyor.daha kötü oluyorum.sizede iyi gelmeyebilir bence doktorunuza tekrar danışın...

siyah77
17-12-2009, 07:33 PM
ilaçlardan dolayımı yoksa kendimden kanaklanıyor bilmiyorum ama sürekli uyuma isteği duyuyorum. ve bulduğum her fırsatta uyuyorum. mesela akşam 10 gibi yatıyorum öğlen 2-3 gibi ancak kalkıyorum. çok fena bir durum yarın doktorumla randevum var soracam. birde duygularımda donma oldu ruh gibiyim. bilmiyorum ne yapacak.bu normalmi onuda bilmiyorum.

major_deli
19-12-2009, 12:20 AM
norodol güzel bi sakinleştirici, etkisini çabuk gösteriyor.
ama ne yazık ki fazla uyku yapmaz dense de çok uyku yapar..
günlük 8 damla kullanıyordum ve uzandığım yerde kalıyordum.
yani bu uyku hali normal.

siyah77
19-12-2009, 08:11 PM
günde 5+5+10 damla kullanıyordum dün gittiğimde 10+5+10 damlaya çıkardı doktor :( paxil 30 mg.a devam bakalım nereye kadar devam edecek. yalnız norodol.un bende sakinleştirici etkisi pek görülmedi nedense. gerçekten içince sakinleştirici etkisi olan ilaçlara inancım kalmamaya başladı. çünkü daha sakinleşmek adına hiçbir ilacın etkisini göremedim malesef :(

major_deli
20-12-2009, 07:17 PM
8 damla kullanıyordum demişim, ama doktorun söylediğiydi bu.
yüksek tutuyordum dozu, yanında başka ilaçlar da.. ordan hatırlamış olabilirim sakinleştirdiğini.
bünyeme verdiğim zararı bi ben bilirim...