PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir yağmur damlası olsaydınız nereye düşmek isterdiniz?

enyax
04-08-2008, 10:49 PM
Bir yağmur damlası olsaydınız nereye düşmek isterdiniz?

Evet fikirlerinizi alalım ... :)

pesetmez
04-08-2008, 10:54 PM
bir yağmur damlası olsaydım,bir panik ataklının beynindeki çağ yangınına damlardım.

04-08-2008, 11:01 PM
kanalizasyona.

enyax
04-08-2008, 11:08 PM
bir yağmur damlası olsaydım,bir panik ataklının beynindeki çağ yangınına damlardım.

İlginç ve çok hoş bi cevap olmuş...

04-08-2008, 11:11 PM
Susamış bir karıncanın önüne düşmek isterdim.

enyax
04-08-2008, 11:27 PM
kanalizasyona.

Neden, kendini oraya mı layık görürdün ? :)

16_haykolik
04-08-2008, 11:39 PM
Karakıta'ya düşmek isterdim.

iddiasız
05-08-2008, 01:35 AM
Çoraklaşan çaresizliklerin ortasına düşüp çare olmak istedim..

05-08-2008, 01:39 AM
İçinde kaybolup yok olacağım ama ÖZGÜR olacağım: okyanusa damlardım.

05-08-2008, 02:14 AM
denize...

eylulberna
05-08-2008, 10:05 AM
Sevdiğimin gözpınarına düşerdim, ordan süzülüp yüreğinin taa içine damlar ve sonsuza kadar orada onunla yaşardım.

enyax
05-08-2008, 01:38 PM
Ben de cevabımı vereyim...

Her yağmur damlasını bir melek bırakırmış ve ömrü boyunca tekrar sıra gelmezmiş ona...

Eğer bir yağmur damlası olsaydım, hiç düşmeden hep o melekle birlikte kalmak isterdim...

tugba__
05-08-2008, 04:14 PM
aşkımın avucunun içine :lol:

siiyah
05-08-2008, 06:46 PM
Sevdiğmin kalbine, onun olduğu yere düşmek isterim

imoteb
05-08-2008, 07:22 PM
küçük bir çocuğun avcunun içine düşerek onunla tanışmak isterdim

Epica
05-08-2008, 07:39 PM
bebek yüzlü yarimin yüzüne .

Sens-G
05-08-2008, 07:43 PM
Lanet olası bir lağıma düşmek isterdim

05-08-2008, 08:12 PM
Buzlarla kaplı bir dağın zirvesine düşüp,düştüğüm gibi donmak isterdim.manzarayı sonsuza dek izliyim diye.

05-08-2008, 08:55 PM
hiç yağmur yüzü görmemiş bir çöl canlısının üzerine düşmek isterdim:)

05-08-2008, 10:00 PM

akıntıyı,güçlü dalgaları hesaba katmadın sanırım :)
damla değil okyanusun kendisi olsak yine özgür olamayız,bu seferde uçsuz bucaksız dağlar ovalar var.
özgürlük çocukken kurulan temiz hayallerde kaldı bence
:cry:

enyax
05-08-2008, 10:24 PM
Susuzluktan ölmek üzere olan birinin dudaklarına düşüp ordaki rahmet olmak isterdim...

dulsa
05-08-2008, 10:42 PM
bir yaprağa...

kaderinkizi
06-08-2008, 12:58 AM
BENDE MANVGATTA YANAN ORMANIN ÜZERINE YAGMAK ISTERDIM, ki yanginlar baslamadan bitsin

ASHK
06-08-2008, 01:07 AM

damla değil okyanusun kendisi olsak yine özgür olamayız,bu seferde uçsuz bucaksız dağlar ovalar var.
:cry:bu kadar karamsar olma. bedeli ağır olsa da özgürlük ulaşılamaz bişey değil.

özgürlüğün evi iyi işlenmiş beyinler ve kalplerdir. eğer bedelini ödemeye hazırsan sana zannettiğinden daha yakın :wink:

06-08-2008, 01:07 AM
dolu dolu neşeli bir hayatın tam ortasına..

iris
06-08-2008, 01:52 AM

Her yağmur damlasını bir melek bırakırmış ve ömrü boyunca tekrar sıra gelmezmiş ona...

Eğer bir yağmur damlası olsaydım, hiç düşmeden hep o melekle birlikte kalmak isterdim...,,,

Güzellll çok güzel :wink:

06-08-2008, 02:16 AM
dağ başın adıycektım bu sefrde yalnızlıktan sıkılırım

çöl denız gene aynen :roll:

adamın bırının yüzümü yüzü görmeyeceği bıyer sanırım ıstredım :evil:

enyax
06-08-2008, 02:29 PM

Eğer bir yağmur damlası olsaydım, hiç düşmeden hep o melekle birlikte kalmak isterdim...,,,

Güzellll çok güzel :wink:

Teşekkür ederim :)

Tolsto
06-08-2008, 06:46 PM
Zaten hepimiz birer yağmur damlasıyız..Ve sonumuzun(ölümümüzün)nasıl olacağını,ölümümüzü nasıl anlamlı kılacağımızı yazmışız ve yazacağız..
Ben ormana atılmak üzere olan ucu yanmış bir kibritin ucundaki aleve düşmek isterdim...En azından öldüğümde bilirdim ki "bir orman kurtardım :!: " :roll:

enyax
06-08-2008, 09:24 PM
Zaten hepimiz birer yağmur damlasıyız..Ve sonumuzun(ölümümüzün)nasıl olacağını,ölümümüzü nasıl anlamlı kılacağımızı yazmışız ve yazacağız..
Ben ormana atılmak üzere olan ucu yanmış bir kibritin ucundaki aleve düşmek isterdim...En azından öldüğümde bilirdim ki "bir orman kurtardım :!: " :roll:

Çok güzel yazmışınız...

delfina
07-08-2008, 04:19 PM

cok anlamlı yazmışın.tbrkll

sicakcikolata
07-08-2008, 07:40 PM
sokakta yalnız ve çaresiz yürüyen, yağmur yağmasını çok seven bir kızın saçlarına düşerek ona hala hayatın devam ettiğini, umudunu kaybetmemesi gerektiğini hatırlatırdım...

CRNYLDZ
07-08-2008, 08:35 PM
kendini zeki sanan bir insanın tepesine.. hemde güneşli bir havada.... irkilmesi amaçlı..

08-08-2008, 12:54 AM

Haklı olan düşüncelerin moralimi bozdu güzel melodi veren akort. Ama ben yine de özgürlüğü, her an alıp başını gidebilmeyi, istediğim zaman istediğimi yapmayı... hayat felsefem edinecem. O dalgalar da yesin bitirsin. Zaten bitip sona ermek esas özgürlük değil mi? (Oyundan çıkmak için ESC tuşuna basmak gibi birşey)

08-08-2008, 03:21 AM
kalbime...

başlığı okuyunca ilk aklıma glen bu oldu,ama neden kalbime sorusuna cvp bulamıyorum.. :roll:

elohim93
08-08-2008, 01:19 PM
hiç farketmez

*FORE*
08-08-2008, 05:10 PM
Sadece rengarenk çiçeklerin oldugu uçsuz bucaksız düzmdüz bir alana dusmek ısterdım...
Ve dustukten sonra yagmur yagmaya devam edecek ..
Yalnız olmak ....sadece yagmuru dınlemek ısterdım... :D

emirsen
08-08-2008, 10:43 PM
Tabi ki denize.

enyax
09-08-2008, 12:54 AM
kalbime...

başlığı okuyunca ilk aklıma glen bu oldu,ama neden kalbime sorusuna cvp bulamıyorum.. :roll:

İçin yanıyordur ... :)

09-08-2008, 02:14 AM
enyax, iyi bir tespit...:)
olabilir..

marslan
09-08-2008, 02:20 AM
arkadaşlar bravo yani "bir damla " denmiş maşallah yorumlara bak yangın söndürmek susuz adamın ağzına düşmek çöle düşmek ne bu ya bir damladan ne olacak damlayı başka bişeyle karıştırdınız sanırım yada orjinal cevap verme takıntısı bir damlanın ne oldunu idrak etmenizin önüne geçiyor dikkat!!!
ben bir yağmur damlası olmayı istemezdim ama mecbur kalırsamda yolumda gidip nereye düşersem düşeyim anlam çıkarmaya çalışırdım.

madam_eksi
09-08-2008, 02:25 AM
marslanın dediği gibi bnde damla olmk istemezdm...ama sual böyleyse yolumda giderdim her işte bi hayır vardır... :wink:

09-08-2008, 02:27 AM
marslan , demek sizde düştüğü yere kendi anlamını katan yağmur damlasısınız...

ama bırakın başka yağmur damlaları da istedikleri de yere düşsün...
herkes gönlünce yağsın ,ne var ki ?

09-08-2008, 03:59 AM
arkadaşlar bravo yani "bir damla " denmiş maşallah yorumlara bak yangın söndürmek susuz adamın ağzına düşmek çöle düşmek ne bu ya bir damladan ne olacak damlayı başka bişeyle karıştırdınız sanırım yada orjinal cevap verme takıntısı bir damlanın ne oldunu idrak etmenizin önüne geçiyor dikkat!!!
ben bir yağmur damlası olmayı istemezdim ama mecbur kalırsamda yolumda gidip nereye düşersem düşeyim anlam çıkarmaya çalışırdım.

Her zamanki gibi marslanca yorumlar.. 8)

Ben bir yağmur damlası olsam.. :roll: sevdiğimin kalbine düşmek isterdim.Benimde aze gibi başlığı okuduğumda ilk aklıma gelen bu olmuştu.Çok romantik olsada yazdım.. :oops:

09-08-2008, 04:54 PM

Haklı olan düşüncelerin moralimi bozdu güzel melodi veren akort. Ama ben yine de özgürlüğü, her an alıp başını gidebilmeyi, istediğim zaman istediğimi yapmayı... hayat felsefem edinecem. O dalgalar da yesin bitirsin. Zaten bitip sona ermek esas özgürlük değil mi? (Oyundan çıkmak için ESC tuşuna basmak gibi birşey)

benimde böyle planlarım var,kafam estiğinde berline,ordan Mısıra,Newyorka ,... dünyanın dört bir yanına istediğim kişiyle veya yalnız gidebilsem keşke diyorum.Yada buna benzer daha uçuk kaçık istekler.Ama biraz düşününce şu an için bunu gerçekleştirmem mümkün değil,ilerde gerçekleştirmem içinde sistemin kısıtlamalarını,dalgaların gücünü kabul etmem gerekiyor.dediğin gibi bir oyun bu,iç isyanlarla ve karmaşık ittifaklarla dolu savaş sahnesi,senaryosu önceden yazılmış,sadece level atlayıp atlamamak bize bağlı.ya level atlayıp daha güçlü ve karizmatik silahlara sahip olurum,yada oyunun başında elime verilen pistolla devam ederim.bu arada kolay çıkış esc ve bataryadan yiyen pause var tabi.benim esc tuşum yok,pausedeyim bi süredir
:P :wink:

enyax
09-08-2008, 05:39 PM

Kimine göre 5 kuruş pek bişey ifade etmez,kimi de o 5 kuruş olmadan isteğini gerçekleştiremez muhtaçtır ona...Tek başına bi işe yaramayan şeyler birleşince çok işe yarar...

Kimin ne takıntısı oldugu kendi sorunudur,bence siz yapılan yorumları eleştirmeyi bırakında varsa güzel bi yorumunuz onu yapın.

Felsefi cevaplar almak amaçlı açılan bir başlıktır bu.Tabi ki orjinal cevaplar gelecek... :!:

09-08-2008, 09:29 PM
her yağmur damlasını melekler sırtlarında taşırmış o yüzden yağmur damlaları hiç bir zaman birbirine değmezmiş
bende yağmur damlası olsaydım galiba hep o meleklerin sırtında kalmayı yeğlerdim

enyax
09-08-2008, 09:34 PM
her yağmur damlasını melekler sırtlarında taşırmış o yüzden yağmur damlaları hiç bir zaman birbirine değmezmiş
bende yağmur damlası olsaydım galiba hep o meleklerin sırtında kalmayı yeğlerdim

Benim gibi :)

yagmurr25
09-08-2008, 09:34 PM
Sirius yıldızına düşmek isterdim

09-08-2008, 10:28 PM

Sirius yıldızı nerde Uzayda mı?

10-08-2008, 12:48 AM
gerçekten yorumunu okumadım ama kalbimiz birmiş
çünkü yağmur diyince hemen aklıma bu hikaye gelir benim gibi düşünen birinin olması ne güzel :P

marslan
10-08-2008, 02:13 AM
yaa ne hoş değil mi melekler yağmuru taşıymuşta şölede bölede evet evet bende yağmur damlası olsam herkese barış getirirdim herkesin birbirini sevmesini sağlardım daha biçok şey yapardım aalaaaaaaaaa yaa ne hoşuz değil mi?? melekler yağmur damlasını taşıyo die yağmur damlaları birbirine değmezmiş o zman bende bişe ekleyeyim her yağmur damlasını melekler taşıyo ya hani yere düşen her damlanın bize acı vermesi lazım yaa hiçbir damla yere düşmesin yhaaaa

ASHK
10-08-2008, 02:17 AM
yaa ne hoş değil mi melekler yağmuru taşıymuşta şölede bölede evet evet bende yağmur damlası olsam herkese barış getirirdim herkesin birbirini sevmesini sağlardım daha biçok şey yapardım aalaaaaaaaaa yaa ne hoşuz değil mi?? melekler yağmur damlasını taşıyo die yağmur damlaları birbirine değmezmiş o zman bende bişe ekleyeyim her yağmur damlasını melekler taşıyo ya hani yere düşen her damlanın bize acı vermesi lazım yaa hiçbir damla yere düşmesin yhaaaabiraz sinirliyiz bugün galiba :wink:

ASHK
10-08-2008, 02:24 AM
bi de arkadaşlar, sevgili yağmur damlaları, her şey iyi hoş ama bulutlar kararmaya başladı. sanki yakında fırtına çıkacak bu başlıkta :lol:

10-08-2008, 02:29 AM
[quote="marslan"]yaa ne hoş değil mi melekler yağmuru taşıymuşta şölede bölede evet evet bende yağmur damlası olsam herkese barış getirirdim herkesin birbirini sevmesini sağlardım daha biçok şey yapardım aalaaaaaaaaa yaa ne hoşuz değil mi?? melekler yağmur damlasını taşıyo die yağmur damlaları birbirine değmezmiş o zman bende bişe ekleyeyim her yağmur damlasını melekler taşıyo ya hani yere düşen her damlanın bize acı vermesi lazım yaa hiçbir damla yere düşmesin yhaaaa

ne güzel o yağmur damlalarının altında yürümek :lol:

benımkıde alakaya maydanoz :lol:

10-08-2008, 02:53 AM

Güzelmiş yorumları yeni okudum.. :)

Bende bir yağmur damlası olsam anksiyeteden göğsü ateş gibi yanan bir hastanın göğsüne seritletmek amacıyla düşer düşer dururdum.. :)

marslan
10-08-2008, 03:19 AM
arkadaşlar evet ya biraz belkide baya gergin olduğumu kabul etmem lazım umarım yorumumda kimseyi kırmamışımdır kırdıysamda takılmayın özrüm hazır yanee :)
yağmur damlası olsam diğer yağmur damlalarına rica ederdimki benimle birlikt olsunlar kalp yangınını orman yangınını ancak bu şekilde söndürebilirdim yani en önemli şey anlaşailmek ne pahasınıysa.......

irreplaceable
10-08-2008, 12:43 PM
Sevdiğim insanın yüzüne düşerdim. Son kez dokunabilmek için...

whole_hearte
10-08-2008, 01:36 PM
iyi insanların,gerçek dostların,kalbine..
yağmur damlası küçük ama ben büyük bir umut vermek isterdim.odamlanın hissettirdikleriyle..

yagmurr25
10-08-2008, 01:49 PM

Sirius yıldızı nerde Uzayda mı?

bu soru niye :?: :roll:

sinanay_insan
10-08-2008, 02:31 PM
okyanusa :D :D :D

10-08-2008, 02:37 PM
uzaya giddersen selam söle benden dicektim de

MaLTtTt
10-08-2008, 03:06 PM
okyanusa..

10-08-2008, 03:07 PM
durdenin kafasına :D

traumatica
10-08-2008, 04:19 PM
sevdiğim kadın gökyüzüne bakarken burnunun ucuna düşmek ve ordan dudağına doğru akmak isterdim...

enyax
10-08-2008, 07:17 PM
arkadaşlar evet ya biraz belkide baya gergin olduğumu kabul etmem lazım umarım yorumumda kimseyi kırmamışımdır kırdıysamda takılmayın özrüm hazır yanee :)

Bence kendini biraz fazla önemsiyosun :D Kimsenin senin yorumuna kırıldığı felan yok ...

Konuyla ilgili yorumda güzel olmuş saol :D

enyax
10-08-2008, 07:18 PM
Bir yağmur damlası olsaydınız nereye düşmek isterdiniz?

Evet fikirlerinizi alalım ... :)

Ben bi yere düşmesem olur mu? :D

Bence de sen bi yere düşme.Yani herkes için en hayırlısı bu olurdu heralde :D

10-08-2008, 07:23 PM

Bence kendini biraz fazla önemsiyosun :D Kimsenin senin yorumuna kırıldığı felan yok ...

Enyax..marslana yorumunu düzeltmesini ben rica ettim. :wink:

O da büyüklük yapıp düzeltti sağolsun. :)

enyax
10-08-2008, 07:35 PM

Enyax..marslana yorumunu düzeltmesini ben rica ettim. :wink:

O da büyüklük yapıp düzeltti sağolsun. :)

Peki... Bi sorun yok zaten :)

enyax
05-09-2009, 04:24 PM
Bolulu Hasan Usta nın kaymaklı dondurmasına ya da Ortaköy kumpirine düşmek isterdim

tasa
05-09-2009, 05:19 PM
sevgilimin yüreğine

desperado54
29-09-2011, 08:06 PM
Gübre parçasının üstüne :laughing:

aga başka yermi bulamasın sende düşecek..

telepatist
29-09-2011, 08:59 PM
ben düşmek istemezdm yukarlardan bi yerde durup olanları izlemek isterdim

mesutark
29-09-2011, 09:02 PM
durgun bir göl yada denize düşmek isterdim.yukarıdan aşağıya süzülürken dümdüz maviyi nasıl da keyifle izlerdim ama.bir de suya çarptığım zaman ben de minik bir dalgaya sebep olacam ya,ondan.o da dalga nı demeyin,benden bu kadar:RpS_biggrin:

HurricaNe ~
29-09-2011, 10:56 PM
Düşmek istemezdim...

desperado54
29-09-2011, 11:01 PM
angelina jolie nin göbek deliğine..

macabre
29-09-2011, 11:39 PM
buluta geri dönmek isterdim..