PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : evliyken evli birini sevmek?

zangara
07-10-2009, 03:54 PM
evliyken evli birini sevseniz ne yapardınız?

zangara
07-10-2009, 03:56 PM
http://www.izlesene.com/video/muzik-kahraman-tazeoglu-ahmet-selim-sevgiliydi-ve-gidece/361314

07-10-2009, 03:58 PM
Evliyken birini sevecekseniz evlenmeyin o zaman kardeşim bu kadar basit.. memleketi boynuz tarlasına çevirdiniz yeter daa

zangara
07-10-2009, 04:00 PM
Evliyken birini sevecekseniz evlenmeyin o zaman kardeşim bu kadar basit.. memleketi boynuz tarlasına çevirdiniz yeter daabüyük lokma ye büyük söz söyleme

07-10-2009, 04:04 PM
Birini sevmek senin elinde kardeşim.. bakma sağa sola kimseyi sevmezsin.. olur da kazara sevdin diyelim.. icraata geçmek zorunda değilsin.. aile kurumuna saygı diyoruz buna..

07-10-2009, 04:04 PM
Şu hayatta bana en iğrenç, en şerefsizce ve en adice gelen şey aldatmaktır. Abartısız söylüyorum elimde imkân ve yetki olsa, birlikte olduğu kişiyi aldatan insanların tümünü gözünün yaşına bakmak idam ederim. Ve idam sehpalarına tekmeyi vururken bir an bile tereddüt etmem.

Ya evlenmeyeceksin, ya da eşine sadık olacaksın. Eğer artık sevmiyorsan, insan gibi bunu eşine söyleyip evliliğini sonlandıracaksın. Kimsenin göbeği birlikte kesilmedi. Ama aldatmak o kadar adice bir iş ki, aldatan bir eşe ne yapılsa az gelir...

firedance
07-10-2009, 04:06 PM
Olabilir. Normaldir.

Ancak bundan sonrası kişiye bağlıdır. Boşanacak mısın? Yoksa sevgine içine gömüp hayatına devam mı edeceksin?

Ya da sorgulayabilirsin bunu. Eşinden ne farkı var sevdiğin kişinin?

Bunlar önemli detaylar. Aldatma mıdır? Zihinsel olarak evet ama bunu nereye kadar sürdürebilirsin?

zangara
07-10-2009, 04:07 PM
Şu hayatta bana en iğrenç, en şerefsizce ve en adice gelen şey aldatmaktır. Abartısız söylüyorum elimde imkân ve yetki olsa, birlikte olduğu kişiyi aldatan insanların tümünü gözünün yaşına bakmak idam ederim. Ve idam sehpalarına tekmeyi vururken bir an bile tereddüt etmem.

Ya evlenmeyeceksin, ya da eşine sadık olacaksın. Eğer artık sevmiyorsan, insan gibi bunu eşine söyleyip evliliğini sonlandıracaksın. Kimsenin göbeği birlikte kesilmedi. Ama aldatmak o kadar adice bir iş ki, aldatan bir eşe ne yapılsa az gelir...sakin ol sevmekten bahsediyoruz beraber olmak yada ilişkiye girmekten değil

zangara
07-10-2009, 04:10 PM
Olabilir. Normaldir.

Ancak bundan sonrası kişiye bağlıdır. Boşanacak mısın? Yoksa sevgine içine gömüp hayatına devam mı edeceksin?

Bunlar önemli detaylar. Aldatma mıdır? Zihinsel olarak evet ama bunu nereye kadar sürdürebilirsin?bu soruyu arkadaşım için sormak istedim.eşi onu çok seviyor çok değer veriyor arkadaşımın aklı hala geçmişte eşine karşı hislerinin bittiğini söylüyor eşinede kıyamıyor ayrılamıyor

07-10-2009, 04:17 PM
öyle kolay değil canım karı fıkralarına gülüp gülüp aşşalayın küçük düşürün götünüze bi tekmede onlar atar ohhhhhhhhhhh ne iyi yaparlar....kendiniz beyinleri yıkayın yappın aldatın sonra kadınlar aldatamaz........ nh aldatamaz. dışlanmış bi kadın aldatır gözü dışarıya kaçar.. hani eskiden bi laf vardı;kocayı tutmasını bilememişsin diye artık karıyı tutmasını öğrenin sizin eserinizzzzzzzz....siz bu hale getirdiniz....

Ben kadın aldatamaz demedim, aldatan kim olursa olsun dedim. Artık şu ezbercilikten, okuyup anlamadan cevap vermek huyundan kurtulunması gerektiğini düşünüyorum.

Aldatılma öyle pis bir iştir ki, bana göre yeryüzünde kişiyi en çok küçülten, aşağılıklaştıran iştir aldatmak. Her kim olursa olsun. Ayrıca kadınların tümü hakkında değil, kendiniz için hüküm verin. Siz birlikte olduğunuz kişiyi aldatırsanız karışamam, üstüme vazife değil. Yalnız benim birlikte olduğum kişi beni aldatırsa, onun hayatı bir daha asla eskisi gibi olmaz. Gelip bana artık beni sevmediğini söyleyip çekip giderse yapacak bir şey yoktur tabi...

Fakat birlikte olduğum kişinin beni aldattığına emin olursam, doğduğundan bu yaşına kadar yaşadığı tüm mutlu günlerin hesabını, ona kan kusturarak sorarım...

firedance
07-10-2009, 04:17 PM
Olabilir. Normaldir.

Bunlar önemli detaylar. Aldatma mıdır? Zihinsel olarak evet ama bunu nereye kadar sürdürebilirsin?bu soruyu arkadaşım için sormak istedim.eşi onu çok seviyor çok değer veriyor arkadaşımın aklı hala geçmişte eşine karşı hislerinin bittiğini söylüyor eşinede kıyamıyor ayrılamıyor

Çok doğal bir durum. Kendi eşim de yapsa aynı tepkiyi veririm sonuçta fiiliyat yok, sadece hisler ön planda ancak o zaman şu soruyu sormak gerekiyor, madem böyle hisleri vardı neden evlendi?

Burada onlarca insan eşinden ilgi göremediğinden yakınırken arkadaşın elindeki değeri iyi kullanmalı. Geçmiş geçmiştir.

Şimdi boşanmak istese nasıl boşanacak? Ne sunacak?

Mahkemelerde ''Başka birini seviyorum'' bahanesi geçerli değil.

Ne kadar evliler? Anlaşmalı yoluna gidebilirler belki zaman uyuyorsa.

Ama dediğim gibi gelip geçici bir heves mi yoksa ciddi bir sevgi mi var? Eşine karşı hisleri bittiyse o evlilik çatırdamış demektir.

Ya eşini yeniden sevmeye çalışacak ya da konuşup bir son verecek. Tabii eşi de kabul ederse....

07-10-2009, 04:19 PM
monlife neden kadınların aldatmasını savunuyorsun.. kadınların ortak mal olduğu bir dünya mı istiyorsun.. ozaman inan bana kurbanda kesilen bir koyun kadar kıymetiniz olmaz..

zangara
07-10-2009, 04:20 PM
Olabilir. Normaldir.

Çok doğal bir durum. Kendi eşim de yapsa aynı tepkiyi veririm sonuçta fiiliyat yok, sadece hisler ön planda ancak o zaman şu soruyu sormak gerekiyor, madem böyle hisleri vardı neden evlendi?

Burada onlarca insan eşinden ilgi göremediğinden yakınırken arkadaşın elindeki değeri iyi kullanmalı. Geçmiş geçmiştir.

Şimdi boşanmak istese nasıl boşanacak? Ne sunacak?

Mahkemelerde ''Başka birini seviyorum'' bahanesi geçerli değil.

Ne kadar evliler? Anlaşmalı yoluna gidebilirler belki zaman uyuyorsa.

Ama dediğim gibi gelip geçici bir heves mi yoksa ciddi bir sevgi mi var? Eşine karşı hisleri bittiyse o evlilik çatırdamış demektir.

Ya eşini yeniden sevmeye çalışacak ya da konuşup bir son verecek. Tabii eşi de kabul ederse....eşine onu istemediğini ayrılmak istediğini söyleyemez eşi hayatına son verirmiş :cry:

firedance
07-10-2009, 04:26 PM
eşine onu istemediğini ayrılmak istediğini söyleyemez eşi hayatına son verirmiş :cry:

Şu anda yapılabilecek en doğal iş bu ne yazık ki?

Sevmediği bir insanla nereye kadar sürdürecek bu evliliği?

Tabii ki, pat diye söylenemez böyle bir şey...

Başka bir yol olarak da çekişmeli davaya gidebilir ama elinde yeterli delil olmayacağından dava düşecektir...

07-10-2009, 04:27 PM
bir erkekten intikam alma şekli kendini başka bir erkeğin zevkine mi sunmaktır monlife? kendini verdiğin erkeğin evli olduğunu düşün.. ozaman da bir hemcinsine aynı kötülüğü sen yapmış oluyorsun.. yani pisliği pislikle temizleyemezsin.. su getir canım hava sıcak

07-10-2009, 04:29 PM
ben kimseyi aldatmadım ama bundan sonra düşünüyorum.... güzel bi duygudur bence...süper ötesi...şahsın adına söylüyorum erkeklerden nefret ediyorum iğrenç yaratıklar...ne yapılırsa hak ediyolar kim olursa olsun....

Elalemin namus bekçisi ben değilim. Gidip dilediğiniz kişiyi, dilediğiniz şekilde ve dilediğiniz gibi aldatabilirsiniz. Beni ilgilendirmez... Birlikte olduğunuz kişi düşünsün, bana neden anlatıyorsun ki?

zangara
07-10-2009, 04:29 PM
ortada birde çocuk var sanırım ayrılmak imkansız

07-10-2009, 04:35 PM
sizde kendinizi anlatıyorsunuz????

Kendimi falan anlattığım yok, düşüncemi söylüyorum sadece...

Bu işi uzatmanın mânâsı yok aslında. Herkes kendine yakışanı yapar. Erkek de aldatmamalıdır kadın da tabi... Fakat bizim oralarda, önüne gelenle beraber olan kadınların adlarının başına bir sıfat ekliyorlar ki o sıfatı kabul edebilecek bir kadın olduğunu sanmıyorum.

Hülasa bir iş yaparken, kendinizi ne yerine koyduğunuzu ya da ne durumuna düştüğünüzü de hesaba katacaksınız...

sonbaharr
07-10-2009, 04:42 PM
Tasvip edilmeyen bir durum tabikide..Ama insanoğlunun başına herşey gelebiliyor.Örnekleri de var,duyduğum veya şahit olduğum.Sonuçlarıda pek iyi olmuyor tabi.Daha akşam duydum kadın çocuklarını bırakmış,adamda aynı,beraber kaçmışlar.Her iki taraftada küçük çocuklar,eşleri,ortada kalmış.Kadının kocası yana döne onları arıyormuş?bulup öldürmeye,hergün bu tarz haberleri daha çok alır olduk.Madem öyle boşanın değilmi..sonra ne halt yerseniz yiyin..

07-10-2009, 04:54 PM
peki o sıfatta erkek neden yok tugrul sad kadınlar yapıncamı o sıfatı alıyor besbelli canım senin kadır erkek ayrımı yapmadığın nasıl olsa erkeğe bi sıfat vermemişler verdirememişsiniz....

Ben kadın erkek ayrımı yapmıyorum ve böyle bağnazca bir ayrımı hiç bir zaman yapmadım. Sadece olanı ve olacağı söylüyorum. Hayatın gerçeklerini kabul edeceksin, toplumun bu işe bakış açısı böyledir...

Benim eski evde bir komşumuz vardı. Kocası bir gece biraz rahatsızlanıp işten izin alıp eve geldiğinde, karısını kendi yatak odalarında, kendi yataklarında bir başka adamla yakalamıştı. Gecenin köründe bir maraza koptu. Hâliyle dışarı çıkıp baktım. Bunlar benim hemen karşı dairede oturuyorlar. Apartman koridorunda kıyamet kopuyor.

Önce mevzuyu anlamadım, hırsız falan sandım ve adamı sakinleştirmeye çalıştım. Hâliyle bütün apartman toplandı. Adam o an bir şey söylemedi ama daha sonra mevzuyu öğrendik. İki tane ilkokula giden çocukları vardı. Doğal olarak ayrıldılar ve çocukların ikisi de babasında kalıyor ve adam tekrar evlendi şimdi...

Geçenlerde tesadüfen kadının akıbetinden haber aldım. Adamın birinin 3. kadını (artık metresi diyim) olarak devam ediyormuş yaşantısına. Adam hiç bir şey kaybetmedi ama sanırım bir kadın için en gurur kırıcı şey, bir başkasının metresi, daha amiyane tabirle onun cinsel dürtülerini tatmin etmeye yarayan bir cisim, alet olmaktır.

Erkeğim, fakat kadın olsam böyle bir şeyi kabul edeceğime kafama sıkardım...

firedance
07-10-2009, 05:02 PM
ortada birde çocuk var sanırım ayrılmak imkansız

Ayrılmak, sevginin ve dolayısıyla saygının olmadığı formalite bir evlilikten iyidir.

Çocuk için de kötü örnek olur.

Ama karar onların tabii, biz karışamayız.

kimsesiz000
07-10-2009, 06:20 PM
sevmiyorsa kocasını mutlu edemez ayrılması kocası için daha hayırlı olacaktır.ortada birde çocuk var biraz daha çabalamalı devamı için yani danışmanlık hizmeti felan alırsa işe yarar belki.

07-10-2009, 06:49 PM
tuğrul sadd konuşma batıyosun cinsel dürtülerini tatmin etmeye yarayan bir cisim ne demk yaaaa bu kdr olurr ozamn sen kadınları böyle görüyosun...metresiymiş sıfatmış neden bir erkeğin jigaloluğundan örenek vermiyosun kadın kadın kadın kadın kadar başına taş düşsünnn.... :x :x :x :x :x

Söylediklerimi işinize geldiği gibi algılıyorsunuz. Ben, bir erkeğin metresi olmaktan bahsediyorum. Sevgilisi veya eşi değil...

Kusura bakmayın ama bir erkeğin metresi olmayı ya da sevgilisi veya eşi olmayan, duygusal bir şeyler hissetmediği hâlde sırf iş olsun veya zevk olsun diye önüne gelen erkekle birlikte olmayı kabul eden bir kadına ne ben ne de aklı başında hiç bir insan evladı saygı duymaz. Böyle bir kadına ne muamelesi yapılacağı da bellidir.

Hülasa kendine saygı duymayan birine hiç kimse saygı duymaz.

07-10-2009, 06:51 PM
bu arda evliylende cinsel dürtü soz konusu ozman kocasıdamı bir cisim görüyor bumudur tuğrul bumuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu... :x :x :x

Söylediklerimi algılayamıyorsunuz herhalde. Evli olmak başka bir şeydir, bir erkeğin metresi olmak başka bir şey. Evli insanlar, birbirleriyle hayatlarını paylaşırlar. Oysa bir erkek metresiyle canı istediği zaman sadece yatağını paylaşır.

Bunu anlayamıyor musunuz?

destiny89
07-10-2009, 09:07 PM
Evliyken birini sevecekseniz evlenmeyin o zaman kardeşim bu kadar basit.. memleketi boynuz tarlasına çevirdiniz yeter daasen karadenizli miisn :D

07-10-2009, 09:28 PM
monlife, anladığım kadarıyla kadınları hakir gören yobaz birisi sizde oldukça büyük bir etki yapmış. Bu yüzden de her söyleneni, kadınları aşağılamaya yönelik söylenmiş bir söz olarak algılıyorsun ama büyük bir yanılgı içindesin. Bu alemde kadınları aşağılayacak son kişi benim.

Aldatmanın kadını erkeği yoktur. Aldatan insan, bana göre en adi ve en şerefsizce işi yapmıştır ve bedelini ödemelidir. Başından beri söylediğim bu ama siz konuyu alıp nerelere getirdiniz...

firedance
07-10-2009, 09:40 PM
Bizim toplumuzun erkeklerin aldatmasına kadınlardan daha fazla opsiyon tanıdığı bir gerçek. Hatta bunu erkeğin hakkı olarak görenler dahi var ki eski 4 kadın inanışları bunun bir örneği.

Modern çağ ise tek eşle birlikteliği hakim kılıyor.

Bu anlamda erkek aldattığında ''Erkektir yapar'', ''Bir hata olmuş'' vs.. diyenler kadın aldattığında ileri derecede kadına hakarete varan sözler etmekte hatta çekip vurmakta da bir sakınca görmemektedir.

Bunun yanında erkek aldattığında ''Elinde tutamamışsın'' diyenler nedense kadın aldattığında erkeğe aynı şeyi söylemiyor. Direk kadının ''Hayat kadını'' olmasıyla eşleştiriliyor bu durum.

Ekonomik sebeplerle yıllarca buna katlanan kadınlarsa artık ellerindeki güce güvenerek sorun çıkaran, mutsuz eden erkeği aldatmakta da bir sakınca görmüyorlar.

Bu bir ahlaksızlık olarak görünse de yıllarca erkeklerin yaptığını artık kadınların yapması olarak değerlendirebiliriz.

Doğru mu?

Erkek yaptığında da doğru değildi ancak toplumumuz bunu doğru olarak belledikçe bugünkü ortam yaratıldı.

07-10-2009, 09:43 PM
Bekâr adamım, eşim beni aldatacak diye bir sıkıntım yok. Onu evli olanlar düşünsün... Bu yönden bir tereddütüm yok yani. Ben sadece aldatmayla ilgili görüşümü dile getirdim...

Fakat sebebi, gerekçesi ne olursa olsun insan birlikte olduğu kişiyi aldatmamalı. Sevmiyorsan, insan gibi sevmediğini söyleyip noktayı koyarsın biter. Fakat bunu dürüstçe yapacaksın...

zuhal41
07-10-2009, 10:05 PM
Ben kendi hayatımdan örnek verirsem tam evlenme teklifini kabul ettiğim ve aşık olduğum adamın evli ve çocuklu olduğunu bi başkasından öğrendim daha sonra da gözümle gördüm YIKILDIMM hemen terkettim ama psikiyatrist psikolog dolaştım depresyon eve kapanma falan işte bu siteyle de o zaman tanıştım hayata küstüm sonra aradan zaman geçince de ayrıldım zaten kağıt üstü bi evlilikti zırvalıklarıyla peşimi bırakmadı ama bende herşey bitti güvenim sıfır üniversiteyi yeni bitirdiğim hayatla yeni tanıştığım zamanlar yaşadım bunu:(

Nefret ediyorum evliyken gözü başkasında olanlardan benim buyüzden ruhsal sorunlarım başladı insanlara güvenim hiç kalmadı hayatıma birini de sokmada çok çok zorlandım Nefret ediyorum evliyken gözü dışarda olanlardan nefret ediyorum evli olduğunu bile bile görüşenlerden özellikle de evli olduğunu saklayanlardan hem ben sinir hastası oldum hem de muhtemelen eski eşi Aldatmanın haklı gerekçesi olamaz evlilik bitebilir sorun varsa ama sorun var diye aldatılamaz asla

firedance
07-10-2009, 10:11 PM
Erkekler kadınların güçlenmesini tam olarak hazmetmiş değiller ne de olsa yıllardır alışılagelmiş kökler bir anda sarsılıyor, kolay değil.

O yüzden kadınların aldatmasını normal karşılamak ya da tepkiyi erkeklerin yaptığında gösterilen tepkiyle paralel kılmak uzun zaman alacaktır.

inadiNaGulumse79
08-10-2009, 01:55 PM
büyük lokma ye buyuk söz konuşma derim :wink: