PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : eski sevgilim kafamı karıştırıyor...

desmondd
25-09-2009, 04:33 PM
Selamlar ben eski sevgilim hakkında sizden yardım isteyecektim.
Bundan 2.5 ay önce sevgilimle arkadaşlarının doldurmaları sonucu ayrıldık.Bunda bulundugumuz üniversitedeki ortamdan dolayı sanki onunla gönül eğlendirmek için çıkıyormusum gibi bir intiba yaratılıp arkadaslarının doldurmaları sonucu onlar galip geldi ve ayrıldık.Ama bu olaydan sonra ben çok konusmama ragmen kız arkadasm razı gelmedi ve yollarımız tamamen ayrıldı.Daha sonraki 1. ayda ender olarak mesaj çektiğim oldu. 1 ay sonra benimle ilgili bir olay yüzünden bir daha tartıştık.Kız arkadasım bu ayrılmamız üzerine bir süre doktor tedavisi gördü.

Ama yaptıgımız bu tartışmadan dolayı hiçbir şekilde dönmedim ona.(eskiden haftada 1 mesaj atardım).Ben onu tam unutmuşken bir gece bana yaptığı herseyden pişman oldugunu anlatan bir mesaj attı ve benim kafamı karıştırdı.Bu süre içerisinde kimse ile çıkmaması ve hep bana yaklaşma çabaları sonucu bende yumuşadım,ama arkadas olarak mesaj atıyordum.
Attığım mesaja geç cevap vermesi bunların hepsini sineye çekiyorum ama sizce kız arkadasımın bu davranıslarını nasıl yorumlamalıyım?

25-09-2009, 04:49 PM
bence sen de onu unutmamışsın. tertemiz bir ilişkiye başlayabilrisiniz. sonuçta hatalar yapıldı her iki tarafın da burnu sürttü. ilişkinin başlamaması için bir neden görmüoyrum
arada kısnaçlık ya da kapris dışında bütük yıpratıcı bir olay olmamış.
ama bence başlarsanız tekrar uzunca bir konuşma yapın...
bir söz vardır çok severim.
insanlar birbirlerini en iyi, ayrıldıkları ya da birbirlerini kaybettikleri zaman anlarlar ve tanırlar...
bu sürede seni anlamış ve iyi tanımış demek ki dönmek istediğine göre de ona göresin.

dishy
25-09-2009, 05:24 PM
tekrar başlayabilirsiniz maalesef biz kızlar bu konularda arkadaşlarımızın dolduruşuna geliriz yani ilişkiyi tek değilde 3-5 kişi birlikte yaşarız...

kendinize bir şans verin derim ben...

desmondd
25-09-2009, 06:57 PM
Aslında eski sevgilimin bana attığı mesaj sonrası kafamı karısmasını saglayan olaylar farklı.Bu mesaj sonrası mesajlasmamızda,bir keresinde hemen cevap veriyor bir keresinde kontörü yok 1 gün sonra atıyor.Attığı mesajları sıcaktı.Ama en son mesajıma ise dönmedi mesela 5 saattir.Benim kafamı kurcalayan soru bu.Aslında onu sıkboğaz etmek istemiyorum su an seviyeli bir konusmamız var,yüzyüze gelmeden bir şey olmaz.Eski sevgilim çok gururludur,sizce bu özür mesajından sonra alltan almak istemediğinden mi böyle davranıyor.Açıkçası eski kötü olayları yaşamaktan korktuğum için temkinli davranıyorum, yada fazla mı hassasım sizce normal mi bu olaylar....

psi_tweety
25-09-2009, 07:04 PM
beklemekten başka çare yok

desmondd
26-09-2009, 01:52 PM
Eski sevgilime değer veriyorum onunda bana o değeri verdiğine inanıyorum,biliyorum.Ama ayrıldıgımız zaman çevresindeki insanların onu etkilemesi beni üzüyor.Çok değişkenlik gösterebiliyor..

Bana kendi duyguları ile geliyor ama birazda yasının vermiş oldugu endişeden dolayı bir müddet sonra çevresinden çok çabuk etkilenip değişebiliyor.Nasıl davranmalıyım tıkanıyorum

MaLTtTt
26-09-2009, 03:29 PM
Mesaj atıp 5 saat beklemektense tlf aç konuş..Konuşmasından, ses tonundan anlarsın ne olup bittiğni..Hayat kısa ne diye gurur yaparsınız..

desmondd
26-09-2009, 06:02 PM
Mesaj atıp 5 saat beklemektense tlf aç konuş..Konuşmasından, ses tonundan anlarsın ne olup bittiğni..Hayat kısa ne diye gurur yaparsınız..

Evet ama herseyi yanlış anladığı için çekiniyor insan ne yapacağını şaşırıyor.

ananke
27-09-2009, 02:18 AM
İnsanlar konuşmadıkları için sorun çıkar, sizin her şeyi konuşmanız gerekiyor. Gururu ve korkuyu bırak sen konuş mümkünse yüz yüze konuşun ses tonu jest ve mimikleri sözlerden daha açıklayıcı olacaktır :D

desmondd
29-09-2009, 02:01 PM
en iyisi yüzyüze konuşmak sanırım, okullarda açılıyor zaten.Sanırım birbirimize 2. bir şansı tanımalıyız.

elektraya
29-09-2009, 02:05 PM
en iyisi yüzyüze konuşmak sanırım, okullarda açılıyor zaten.Sanırım birbirimize 2. bir şansı tanımalıyız.
evet ama o aranızı bozan arkadaşlarınızı ( :!: ) hayatınızdan atın.bilirim o tipleri çok zarar veririler.

karyoka
29-09-2009, 03:08 PM
bana göre bu ilişkide daha önce yüzyüze görüşülmesi gerekirdi geç kalınmış biraz görüşmek için ama yinede olabilir. Hem görüşülünce herşey net bi şekilde ortaya çıkacaktır belki iki tarafta birbirini beğenmicek
her açıdan belkide tam tersi ama görüşülmesi gerekiyor bir an önce çok fazla geç kalınmadan :!: :!: :idea:

lothario
29-09-2009, 03:11 PM
arkadaş kurbanı olmuşsunuz.yüzyüze konuşup sorunu oracıkda biz çözüme bağlayıp ardından kararınızı verip kararınızdan dönmeyin.
bana kalırsa aynı derede iki kere yıkanılmaz ama sizin ilişkimiz yıpranmamış sadece kafanız karışık.sevmek güzel birşeydir kırmadan birbirinizi bir karara varın derim.

desmondd
29-09-2009, 04:37 PM
evet ama o aranızı bozan arkadaşlarınızı ( :!: ) hayatınızdan atın.bilirim o tipleri çok zarar veririler.

Kız arkadaşımın çok yakın arkadaşları,ablası ile konustugumda o kişilerle samimiyetini indireceğini söylemişti.Şimdi kız arkadasımla normal konuşmamızda çok iyi konustuk mesela ama 2.5 saat sonraki konusmamızda beni yanlış anlama falan diyor,biliyorum 2.5 saat sonra başkası yazdırıyor o mesajları.Çok gururlu oldugu için mi böyle yapıyor acaba

elektraya
29-09-2009, 04:45 PM

Kız arkadaşımın çok yakın arkadaşları,ablası ile konustugumda o kişilerle samimiyetini indireceğini söylemişti.Şimdi kız arkadasımla normal konuşmamızda çok iyi konustuk mesela ama 2.5 saat sonraki konusmamızda beni yanlış anlama falan diyor,biliyorum 2.5 saat sonra başkası yazdırıyor o mesajları.Çok gururlu oldugu için mi böyle yapıyor acaba

seni çok iyi anlıyorum.benimde gül gibi giden ilişkim arkadaş kurbanı olmuştu.beni kandıramadılar ama erkek arkadaşım iyi niyetliydi inandı onlara,sonra dönmek istedi ben istemedim.demek ki senin kız arkadaşında iyi niyetli onları da kendi gibi zannediyor.tabi onlara toz kondurmaz.ama ilişkiniz ilerdikçe baskı yapmadan onu o arkadaşlarından uzaklaştır.yoksa bu tipler çok zararlı oluyorlar.hiç öyle bizim sevgimiz güçlü falan deme öyle bir fesat sokarlar ki kişinin kalbine...

desmondd
29-09-2009, 04:51 PM
bencede yüz yüze görüşüp kızdan ne istediğini sorabilirsin sana ilk ne anlatıyorsa doğru olacaktır. kalbinin sesi gibi.. ve daha sonra tekrar arkadaş dolduruşuna gelir seni kırarsa bunlar onun düşünceleri değil dir zaten.... ama kızlar her zman nazlı olur..eğerki çok çok gururluysa sen adım atacaksın şayetki adımını geri çevirirse tekrar at derim....

önerilireniz için teşekkürler,aynen dediğiniz gibi eski kız arkadasım çok gururlu ve inanır mısınız benim yanımdayken hiçbir sorunu yok ama ayrıldıgmız zaman onun olmadıgını bildiğim cümlelerle beni kırıyordu,sonra tekrar barışıyorduk.Bazen tıkanıyorum, onun kankam dediği arkadaşlarını aradan çıkarmaya imkanım ve hakkımda yok ama onlarda bizim iyliğimizi istemiyorlar.Ne zaman onların yanında olsa bu sorunlar çıktı,onlar olmadığı zaman hiçbir sorun yoktu.Arkadasları geçmiş deneyimlerinde yediği kazıkların acısını benim kız arkadasımı doldurarak çıkarıyorlar.

desmondd
29-09-2009, 04:56 PM

seni çok iyi anlıyorum.benimde gül gibi giden ilişkim arkadaş kurbanı olmuştu.beni kandıramadılar ama erkek arkadaşım iyi niyetliydi inandı onlara,sonra dönmek istedi ben istemedim.demek ki senin kız arkadaşında iyi niyetli onları da kendi gibi zannediyor.tabi onlara toz kondurmaz.ama ilişkiniz ilerdikçe baskı yapmadan onu o arkadaşlarından uzaklaştır.yoksa bu tipler çok zararlı oluyorlar.hiç öyle bizim sevgimiz güçlü falan deme öyle bir fesat sokarlar ki kişinin kalbine...

Evet çok iyi niyetli benim eski kız arkadasım hatta fazlasıyla iyi niyetli.Arkadasları bunu suistimal ediyor ve her türlü dolduruyorlar.Bunu bana ayrıldıgımza facebooktan kendisi söylemiştide(senin hakkında böyle söyle dediler diye)...

29-09-2009, 06:32 PM
desmondd, dostum bana kızmazsan kendi düşüncelerimi söylemek istiyorum;

Eski kız arkadaşını aşağılamak ya da hakaret etmek için söylemiyorum ama üç beş kişinin sözüyle sana tavır koyup ayrılacak kadar kafası çalışmayan, çabuk galeyana gelen, özgün fikir ve düşünceleri olmayan bir kişiden, ne sevgili olur ne dost. Böyle insan, insanın sadece canını sıkar, morelini bozar. Birlikte olduğun kişi zeki ve akıllı olmalı...

Açık konuşayım; bu kızla ayrılmadan önce ya da tekrar bir araya geldikten sonra ben senin düşmanın olsam ve sana zarar vermek istesem, bu kızı kullanırdım. Söylenenlere, doyurucu deliller olmadan inanıp senin tepene çullanan bir sevgili, seni sadece üzer ve yıpratır. Dolayısıyla gün yüzü göremezsiniz, sürekli didişir durursunuz...

Cahil dostun olacağına alim düşmanın olsun demiş eskiler. Böyle kimseleri hayatınıza almamanızı öneririm size. Sadece bu kız için değil, genel konuşuyorum. Hayatınıza alacağınız kişileri iyi seçin. Kafası çalışmayan ve sığ insanlardan uzak durmanız sizin menfaatinizedir. Bu kız tükürdüğünü yalayıp tekrar gelmiş olabilir ama aynısını yarın da yapmayacağını kimse garanti edemez.

elektraya
30-09-2009, 12:55 AM
tuğrulun dedikleri çok doğru.yani senin kız arkadaşın onun bunun lafına bakmaktan vazgeçmesi için daha çooook feleğin çemberinden geçmesi lazım.yani bu ilişkiye başlarsan daha çoook çekersin.portaldakiler söylemişti dersin.düşün aranız iyiyken bile bu kız,arkadaşlarının laflarına kanıp sana abuk sabuk konuşuyor.bir de aranızın bozulduğunu düşün arkadaşları nasıl fişekliyecekler o zaman.yazık ya o kızın daha bu hayattan öğreneceği çok şey var.

bir de dikkatimi çekti iki de bir "kızın ilk ilişkisi" deyip durmuşsun.alttan alta hoşuna gidiyor ilk olmak.ama inan ki hiç iyi bir durum değil.tecrübeler ilişkileri kurtarıyor çünkü,aynı zamanda aklı başa getiriyor.