PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Prozac kullananlar buraya lütfen

ahsenn
01-06-2008, 08:01 PM
Prozac kullanan arkadaslar bu ilaç hakkında bilgi toplamak istiyorum bu ilacı neden kullandınız nekadar süredir kullanıyosunun ve hangi dozda yani günde kaç adet kullandınız ögrenmek istiyorum.ha bide faydasını gördünüzmü.simdiden teşekkürler

jasmine8
01-06-2008, 08:19 PM
92 yilinda toplam bir yil kullandim depresyonu kesmedi ustelik 1 yilin sonunda 36 adet norofren alarak intihar girisiminde bulundum.

ahsenn
02-06-2008, 05:32 PM
BAŞKA KULLANAN VARMI ARKADAŞLAR

segah
03-06-2008, 01:35 AM
kullandım.

6 kg verdirdi, kendimi mükemmel hissettirdi, ama sonra maximum dozda hayattan nefret etmeye başlayınca, intihar ederim korkusuyla dr um tarafından efexor ile değiştirildi.

efexoru uzun süre kullanınca prozac daha iyiydi dedim, çünkü efexoru bir gün almayı unutsam eroin bağımlıları gibi zangır zangır titreyip mide bulantılarıyla iğrenç geceler gecirip sabaha kadar kusuyorum. efexore göre daha iyiydi, ama herşeyi yaparsam kendimi öldürebilirimde dedirtiyor bu yönü tehlikeli. zaten amerikada çoğu vaka ya düzelmiş yada sonsuza kadar düzelip intihar etmiş. ilginç bi ilaç , depresyonu aşırı cesaretle yer değiştiriyor.

depresyon ve şizofrenik belirtiler tanısıyla, günde 80 mg a kadar kullandım. genelde sabah tek doz olarak alınıyor, ama dozaj yüksek olunca sarsmasın diye 2 doza bölündüğüde oldu.yavas yavas baslanıyor aynı şekildee bırakılıyor, ani bırakıldıgında süpriz, intihar ediliyor. prospektüsünün içinde o kadar fazla intihar kelimesi geciyorki, bir an doktorunun senden derhal kurtulmak istediğini düşünüyorsun:)

ahsenn
03-06-2008, 01:48 AM
kullandım.

6 kg verdirdi, kendimi mükemmel hissettirdi, ama sonra maximum dozda hayattan nefret etmeye başlayınca, intihar ederim korkusuyla dr um tarafından efexor ile değiştirildi.

efexoru uzun süre kullanınca prozac daha iyiydi dedim, çünkü efexoru bir gün almayı unutsam eroin bağımlıları gibi zangır zangır titreyip mide bulantılarıyla iğrenç geceler gecirip sabaha kadar kusuyorum. efexore göre daha iyiydi, ama herşeyi yaparsam kendimi öldürebilirimde dedirtiyor bu yönü tehlikeli. zaten amerikada çoğu vaka ya düzelmiş yada sonsuza kadar düzelip intihar etmiş. ilginç bi ilaç , depresyonu aşırı cesaretle yer değiştiriyor.

depresyon ve şizofrenik belirtiler tanısıyla, günde 80 mg a kadar kullandım. genelde sabah tek doz olarak alınıyor, ama dozaj yüksek olunca sarsmasın diye 2 doza bölündüğüde oldu.yavas yavas baslanıyor aynı şekildee bırakılıyor, ani bırakıldıgında süpriz, intihar ediliyor. prospektüsünün içinde o kadar fazla intihar kelimesi geciyorki, bir an doktorunun senden derhal kurtulmak istediğini düşünüyorsun:) slm intahar riski olan prozac mı anlamadım yoksa yeni aldığınız ilaçmı bu arda şizofrenik belirtilerin nelerdi

segah
03-06-2008, 01:59 AM
prozac.
şizofrenik belirtiler neydi bende bilmiyorum. ne halüsünasyon görüyorum ne tuhaf kaygılarım var. sesler falanda duymuyorum. ben sadece yaşamayı sevmiyorum. lezzet almıyorum, dum daha doğrusu düzelmeler var.

ahsenn
03-06-2008, 11:49 AM
prozac.
şizofrenik belirtiler neydi bende bilmiyorum. ne halüsünasyon görüyorum ne tuhaf kaygılarım var. sesler falanda duymuyorum. ben sadece yaşamayı sevmiyorum. lezzet almıyorum, dum daha doğrusu düzelmeler var. bence bu bahsetğin şeyler tamamen depresyon belirtileri şizofreni belirtileriyle uzaktan yakından alakası yok.doktorunla konuş bence neden böyle bir teşhis koyma gereği duymuş ilginç.geçmiş olsun

prensess
03-06-2008, 04:51 PM
bende kullanıyorum prozac.

ahsenn
03-06-2008, 09:00 PM
bende kullanıyorum prozac. ETKİLERİNİ DETAYLI Bİ ŞEKİLDE ANLATIRMISIN LÜTFEN DOZUNU FELANDA HA BİDE RAHATSIZLIĞIN NE.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

03-06-2008, 09:09 PM
ahsenn bu hapı teyzem 1 seneden fazla kullandı. Major depresyon teşhisi vardı. Durumunda pek bir değişim olmayınca doktoru sonradan efexoru da ilave etmiş. Ben de bir tane denemiştim ama antipsikotik kullandığım için midir nedir hiçbir etki hissetmemiştim. Bir de bu hapı kullanan başka arkadaşlardan "erkeklere has" bazı durumları "geciktirdiği" yönünde yorumlar almıştım. Bunu kendilerine doktorları da söylemiş. Lakin seninle bir ilgisi olmaz sanırım.

ahsenn
03-06-2008, 10:43 PM
ahsenn bu hapı teyzem 1 seneden fazla kullandı. Major depresyon teşhisi vardı. Durumunda pek bir değişim olmayınca doktoru sonradan efexoru da ilave etmiş. Ben de bir tane denemiştim ama antipsikotik kullandığım için midir nedir hiçbir etki hissetmemiştim. Bir de bu hapı kullanan başka arkadaşlardan "erkeklere has" bazı durumları "geciktirdiği" yönünde yorumlar almıştım. Bunu kendilerine doktorları da söylemiş. Lakin seninle bir ilgisi olmaz sanırım. :oops: :oops: :oops: teşekkürler

prensess
04-06-2008, 10:15 AM
depresyonnnnnn günde 1 ölçek alıyorum.

ahsenn
10-06-2008, 11:14 AM
başka kullanan yokmu :cry:

prensess
10-06-2008, 12:24 PM
prozac bend esadece uykuyu azalttı ama sinirlerim hala gergin.herkeste aynı etkiyi gösterecek diye bişi yok.

prensess
10-06-2008, 12:24 PM
prozac bend esadece uykuyu azalttı ama sinirlerim hala gergin.herkeste aynı etkiyi gösterecek diye bişi yok.

ahsenn
12-06-2008, 01:47 PM
yani prozac sinirleri yatıştırmıyormu :(

segah
14-06-2008, 01:07 AM
elbetteki sinirleri yatıstırıyor. kullanan insanın gercek ihtiyacıysa, yoksa başka ilaçlarla desteklemek gerekiyor. şurup ve tablet olarak piyasada, sanırım şurubu daha hafif, kullanım sonucu görebilmek için en az bir ay kullanmak doğru dozajı bulmak lazım. bedenlerimiz farklı tepki veriyor ilaçlara, eğer prozac sizin ilacınızsa, cevaplarda çok tatmin edici oluyor. bir arkadasım çok memnun , depresyon tedavisi için kullandı ve 3 ayda istediği sonucu aldı. ama ben alamadım. çünkü fazlası gerekiyordu.kişiden kişiye değişiyor.

ahmetsah
14-06-2008, 02:45 AM
ben yeni başladım sayılır daha 1 ay bile olmadı. şuana kadar fazla bir etkisi olmadı. zaten ancak belirli bir süre sonra etki etmeye başlıyormuş. doktor sakın işe yaramıyor diye bırakma dedi.

şimdiye kadarki en önemli etkisi verdiğim 3 kilo oldu. ilginçtir iştah falan kesmedi. hala deli gibi yiyorum ama kilo veriyorum. onun dışında hemen hemen hiçbir etkisi olmadı

ahsenn
15-06-2008, 05:19 PM
11

ahsenn
23-06-2008, 10:51 PM
arkadaşlar başka kullanan yokmu bu ilacı detaylı bilgi almak istiyorum

crosswalk3
24-06-2008, 09:26 AM
10 gündür kullanıyorum. bende uykusuzluk yapıyor. uyku kalitemi bozduğu için anksiyetemi arttırdı. günde 2 tablet kullanıyorum.

anksiyetede prozac'dan sonuç alan var mı?

prensess
26-06-2008, 07:18 PM
prozac bende kilo yaptı ve bu kiloları veremiyorum:(bana asla kilo yapmaz dedi doktorum.bende kullanıyorum 5 kilo verdim korkma dedi ama ben kilo almayı durduramıyorum.

crosswalk3
26-06-2008, 07:33 PM
ben 2 haftadır 2 tablet kullanıyorum. uykusuzluk yaptı. bir de gün içinde yoğun esneme yapıyor.

diğer arkadaşların deneyimlerini duymak istiyorum.

Sens-G
26-06-2008, 08:19 PM
prozac nasış bi ilac uyusturucu etkisi yapıyomu

mesecina
27-06-2008, 12:05 AM
...

prensess
27-06-2008, 11:35 AM
akşam alma ilacı uykusuzluk yapar doktorum öle demişti.

ahsenn
27-06-2008, 12:19 PM
prozac duyarsızlaştırır..duygusuzlaştırır..herşeyin, yani sorunlarının farkındasındır ama umrunda olmaz, bi de acayip uyutur, yorgunluk, sersemlik yapar..bir süre sonra bu duyarsızlık hali feci bıktırıyor...olaysız-acısız-duyarsız mı yaşasam, yani zamanı algısızca geçirivermeyi mi seçsem yoksa mutsuzluklarımla-yani kendimle ama yaşadığımı hissederek mi yaşasam ikilemine düşünce bırakmıştım... nekadar kullanmıstın günde kaç adet.teşekkürler

mesecina
27-06-2008, 03:00 PM
..

crosswalk3
27-06-2008, 06:26 PM
daha fazla prozac yorumu bekliyoruz

monojuk
13-07-2008, 04:18 PM
bende kullandım prozac aslında ii geldi fakat benı cok tatmın edemedı ben her gece kusardım cok fazla canım acırdı acılde bulurdum kendımı snra prozac baslandı we bunlar azaldı ben arada kestım ilacı tekrr basladm fkat tam bı cozum olmadı bana belkıde kesıntılı kullandıım ıcındır. bi ara duygualrımı kaybettımı hatırlıyorum sewgı ask yoktu ıcımde erkk akrdasmn bana senı sewıorm demesı benı rahatsız edıyordu. bırının bana merhaba demek ıcın opmesı bıle uzaklastıryordu o ınsandan benı sonra dozajını azalttılar we eskıye dondum ama ben cok yararını gormedım.bunun ynnda baska ilaçda kullandım risperdal fakat sureklı hastlndım we ecza deposu gıbı sureklı ılac alıyordum. hatta suanda midemde ıltıhap war doktor sebebınn kullandığım ılaclr olabılceını soyledı ne kadar doğru bılmıyorum. umarım benım demeyımım farklı bır pencere olmustur sıze=) okuduğunz ıcın sımdıden tsk ederım=)

Hic
13-07-2008, 04:26 PM
prozac duyarsızlaştırır..duygusuzlaştırır..herşeyin, yani sorunlarının farkındasındır ama umrunda olmaz, bi de acayip uyutur, yorgunluk, sersemlik yapar..bir süre sonra bu duyarsızlık hali feci bıktırıyor...olaysız-acısız-duyarsız mı yaşasam, yani zamanı algısızca geçirivermeyi mi seçsem yoksa mutsuzluklarımla-yani kendimle ama yaşadığımı hissederek mi yaşasam ikilemine düşünce bırakmıştım...

prozaca cok yuklendıgını dusunuyorum.kendi dusuncelerıni prozacın boynuna yuklemıssın bence.

ben de baya bı suredır kullanıyorum.diğer ilaca destek olarak gunde 2 tane. bu aralar bırakıyorum bıraz dagınıklık soz konusu. ama genel itibariyle orta duzey etkili bir antidepresan oldugunu düşünüyorum ama kişiden kişiye de etkisi değişebilir. ilacı denemeden diğer yorumlar bi yere kadar yol gösterir.
tabi bulaşmasanız daha iyi ama deneyin görün derim :)

innocent__liar
13-07-2008, 04:33 PM
bende kullandım bi müddet. ben zeprexa die bi ilaç la birlikte kullandım.günde 2 kere içiodum. aşırı kilo almıştım. bu ilacın yan etkisinde intihara teşebbüs oranının fazla olduğunu biliom. bende pek bi düzelme falan yaomadı. zaten o sıralarda gittiğim doktorda çok ii bişe sayılmazdı.sonradan farkettim.depresyon tedavisinde neredeyse her hasta prozac kullanıor bunu biliorum...

ahsenn
15-07-2008, 01:11 AM
uzun vadeli kullanıpta faydasını gören arkadaşlar varmı yorumlara bakılırsa genel itibariyle pekte faydalı bir ilaç değilmiş

innocent__liar
15-07-2008, 03:43 AM
kilo aldırmaktan başka bi işe yarayan bişe değil bence.sadece isim yapmış bi ilaç :D

prensess
15-07-2008, 03:10 PM
ben prozac tan bir yarar görmedim sadece uyku şikayetim de yararı oldu.herkeste aynı etkiyi göstermesi beklenemez.

panikatakkk
17-07-2008, 02:49 PM
merhaba arkadaşlar yaklaşık 3 aydır bende prozac kullanıyorum.. panik atak teşhisi kondu bana ilk başlarda ilaç kullanmak istemiyordum yan etkileri çok korkutuyordu bağımlı olmaktan ürküyordum ama ilaç çok iyi geldi panik ataklarımdan kurtulduğumu söyleyebilirim çok kötü yan etkileri olmadı sadece biraz zayıflattı...

dilemma47
26-07-2008, 03:49 PM
ben de prozacın versiyonu olan florakı bir haftadır kullanıyorum.depresyon tanısıyla 6 ay boyunca kullanmam gerektiği ve ayda 1 defa olmak üzere kontrole gitme şartıyla bu ilaçı kullanıyorum.ilaç tablet olarak sabahları 1 kez almaktayım.şu ana kadar kayda değer bir etkisini göremedim.sebebi de muhakkak yeni başladığımdandır.ancak yukarda ki yorumlarda esnemeden bahsedilmiş.işin ilginci bende de oluyor.ben de bir anlam verememiştim. :) ayrıca bu ilaçtanmıdır yoksa bundan bir hafta önce kullandığım paxilden mi dir,vucudumun bazı yerlerinde hafif te olsa elektriklenme oluyor.toplu iğne batmaları gibi sıcaklıklar oluşuyor.sevgiyle kalın.

ABIDINMAYDA
26-07-2008, 05:13 PM
Canlarım benim;
İki yıldan beri kullanıyorum.... Hiç bir faydasını görmedim...Majör depresyon tanısıyla kullandırılmaya başlanılan ilaç bende cinsel anlamda tam fiyasko ve depresif şikayetlerim açısından ise; tam bir fire verdi sayılır.... Aile Hekimi Uzmanı bir teyzemin oğlunun tavsiye ettiği Cipram'dan daha güvenilir daha verimli bir ilaç tanımıyorum... Hem afedersiniz erken boşalma hemde cinsel anlamda olumlu etki yarattı bende... Bu beni bağlar tabi... Diğer arkadaşlar için uzman tavsiyesini öneririm...

26-07-2008, 05:40 PM
prozac antidepresanlar arasındaki en hafifi ve en etkisizi. genelde ilk olarak doktorlar bunu yazarlar. iyi gelmeyince daha etkili ilaçlara geçerler.

dilemma47
28-07-2008, 09:50 PM
arkadaşlar prozacın alışma devresi ne kadar sürer..yani vücüdün bu ilaça uyum sağlaması....bir de bu ilaçı kullanırken,kol ve bacaklarda tarifi edilmez gerginlik hissi varmı?ben de arada bir olmaya başlıyor...acaba bu alışma devresinin belirtisi mi...

28-07-2008, 10:07 PM
prozac antidepresanlar arasındaki en hafifi ve en etkisizi. genelde ilk olarak doktorlar bunu yazarlar. iyi gelmeyince daha etkili ilaçlara geçerler.

emin misin ben tam tersini biliyorum ?

29-07-2008, 01:43 AM

emin misin ben tam tersini biliyorum ?

evet en hafifidir. ama en ünlüsüdür nedeni de bu tip ilaçlar arasında(ssri) ilk ilaç olmasıdır. hatta paxil için prozactan yaklaşık 3 kat daha güçlü seratonin geri emilimini inhibe ettiği bilinir.

cadimaki
29-07-2008, 02:07 AM
YAN ETKİLERİ: kilo kaybı, deri döküntüleri yapabilir. deri döküntüsü gibi allerjik durumlarda doktora danışılmalı. Karaciğer fonksiyon testlerine düzenli olarak baktırılmalı ve buna göre doz ayarlaması yapılmalı. diazemle birlikte kullanılırsa diazemin etkisini azaltır. anksiyete, sinirlilik, uykusuzluk, baş ağrısı, terleme, baş dönmesi, bulantı ve ishal yapabilir.
kitabi bilgi olarak böyle geçiyor...
Geçmiş olsun...

eflin
29-07-2008, 08:22 AM
prozac kullanırken kilo kaybettirmesi benim için artı bir özellikti ama insanı sinirli bir hale getirmesi de çok kötü
tabiki her insanda aynı etkiyi göstermez fakat bende böyle olmuştu
sinirlenmemem gereken bir olaya sinirleniyordum hemen tepki veriyordum
uykusuzluk yapmıştı birde günde üç dört saat uyuyordum bu yetiyordu yan etkilerinde uykusuzlukda var

keloglu
16-08-2008, 11:17 PM
ben 2 yıl paxil kullandıktan sonra aşırı kilo aldırdığı için ve libidonal enerjimi tamamen yok ettği için, doktorun isteğiyle prozacın muadili zedprexi kullanmaya başladım. 1 ayı geçti. Size bişiy diyim mi bu ilaç prozac'ın biti bile olmaz. Doğru düzgün hiçbir etkisini görmedim hele paxilin üstüne hiç görmedim. Üstelik sizin kilo kaybettiriyor dediğiniz ilaç beniö iştahımı açtı ve şiddetle yemek yemeye başladım. Cinsel istekte ve geç boşalma probleminde paxil kadar yan etkisi yok ama depresyon ve sosyal fobide de etkisini göremedim. Sabahları uyku esneme yapıyor ve sinirlilik de.. Tabi herkeste belirtler farklı olur.

Tunam27
21-10-2008, 01:54 AM
Ya bende yukardaki arkadaşın dediği gibi önceden paxil kullanıyordum çok kilo aldırdı bu yüzden doktorum ilacımı değiştirdi 26 gündür prozac likit alıyorum ve iştahım hala çok ne yapıcam bilmiyorum yani sormak istediğim ne zaman iştahım kesilir :roll:

ABIDINMAYDA
21-10-2008, 07:24 AM
Prozac kullanan arkadaslar bu ilaç hakkında bilgi toplamak istiyorum bu ilacı neden kullandınız nekadar süredir kullanıyosunun ve hangi dozda yani günde kaç adet kullandınız ögrenmek istiyorum.ha bide faydasını gördünüzmü.simdiden teşekkürler

Bende kullandım bu ilacı(prozac'ı) hem de 2 yıl gibi uzun bir zaman...Majör depresyon tanısıyla doktorum tarafından verildi hem de intihar eğilimlerimin yoğun olduğu bir dönemde verildi bu ilaç. Fakat geçen iki sene içerisinde yinede çok çok düşündüm intiharı...Yani ben şahsen bir faydasını görmedim, üstelik o gün bugün de bağırsaklarıma miras olarak bol bol gaz yapmayı bıraktı... Kendiliğimden bıraktım... Sonraları aile hekimi olan dr.bir akrabam bana cipramı tavsiye etti, inanın şu an 1 yıla yaklaştı bu ilaca başlayalı çok çok mutluyum, hayat harika gidiyor...Tabi bu bilgi sadece beni bağlar...

liarza99
25-10-2008, 12:37 AM
mrb arkdaşım .öncelıkle cok gecmış o0lsun.tum yazlıanları okumadım ama şöyle bı ozet gectım ve ıkı seyı fark ettım.prozacın yan etkısı olarak ıntıharı dusunme ve ıntıhara teşebbus gıbı cıddı tehıkelerle uğraşmışlar (bende yaşadım ) prozac kullandığım için nerdeyse canımdan olacaktım.sana prozacın olumsuz yonlerını anlatıyom sakın yanlış anlama senı bu ılactan soğutmak ıcın değıl sadece bılgılı olman ıcın :o ben hem okb hem psikoz rahatsızlığı olan bırıyım.bır ay kullandım faverın ve prozacı ama cok pişmanım ömrümden ömür caldı.dozaj konusuna gelınce antıdepresanlarda dozaj zamanla artar ve sonra sabıt bı cızgıyle dewam eder.tabı en ıyı kararı doktorun verır .benım doktorum benı yanlış yonlendırdı ve yanlış yonlendırmeler sonucu kötü oldum.doğru tedavıyı uyguladığına kesınlıkle emin olmalısın.cunku benım başıma geldı bu.ben yandım siz yanmayın Allah aşkına...Allah yar ve yardımcımız olsun.

nanometre
25-10-2008, 08:54 AM
3 aydır günde 40mg prozac + 2.5mg rexapin kullanıyorum duygularım gayet yerinde. Sosyal fobim sanki biraz azaldı.

Tunam27
26-10-2008, 01:38 AM
Ya bende yukardaki arkadaşın dediği gibi önceden paxil kullanıyordum çok kilo aldırdı bu yüzden doktorum ilacımı değiştirdi 26 gündür prozac likit alıyorum ve iştahım hala çok ne yapıcam bilmiyorum yani sormak istediğim ne zaman iştahım kesilir :roll:

Ya koca sitede Allahın bir kulu ne açtığım konuya nede buraya cevap yazmamış.. Bu ilaç ne zaman iştah keser benim problemlerim azalsada iştahım azalmadı oooofff.. Lütfen söyleyin prozac ne zaman yani kaçıncı ayda iştah keser.

blackwhite73
17-02-2009, 11:51 PM
Prozac reçeteye mi tabi oldu bilen var mı?

eflin
18-02-2009, 11:26 AM
Prozac reçeteye mi tabi oldu bilen var mı?

sanmıyorum bazen ilacım bittiğinde gidip alabiliyorum eczaneden ama en iyisi doktorun yazması
ben doktorum reçetelendirmesi üzerine kullanıyorum zaten
görüşmemize kadar biterse eczaneden alıyorum

psi_tweety
18-02-2009, 07:51 PM
selam.ben prozac kullandım ve hala kullanıyorum.çok iyi bir ilaç bana göre.bir ilaç herkeste aynı etkiyi göstermiyor olabilir.bazılarını kötü etkiler,yan etkiler yapmış galiba.ama ben kullandığım antidepresanların hiçbirisinde yan etki yaşamadım.çok memnunum.ilk depresyonum üniv.2. sınıftayken ortaya çıktı.aslında çocukluğumdan ve genetik yatkınlığım varmış şimdi anlıyorum.ama ortaya çıkaran sebep şu oldu.reddedilmek.bir erkek tarafından reddedilmek.büyük hayaller içinde beklemiştim ve reddedilince çok kötü oldum.hayata küstüm.derslere gitmemeye başladım.sürekli ağlıyorum.hergün mutlaka ağlıyordum.ağlayınca o gün için rahatlıyordum.ertesi gün yine.şimdi hatırlayınca bile kötü oldum.çevremde anlayan kimse yoktu.ev arkadaşım bile anlamadı ve ayrı eve çıkmıştım.kendimden nefret etmeye başladım,aşağı görmeye başladım.en sonunda nasıl olduysa okuldaki psikoloğa gitmeye karar verdim.gittim ve adamın odasına girdim.bir cümle konuştum.ve başladım ağlamaya.1 saat.hiç konuşamadım.adamda beni izledi.acır gibi bakmıştı.sinir olmuştum.ve psikiyatriste git,anlat sana ilaç verirler büyük ihtimal dedi.konuşamıyorsun bile dedi.gittim.ilaç kullanmaya başladım.1 hafta 10 gün içinde ağlamam kesildi.neşelenmeye başladım.sınıfımdaki arkadaş bile farketti.konuşmaya başladım.sonrasında aile içi kötü şeyler yaşadıkça kötüye döndüm.bu sırada doktor ek olarak paxil verdi.o da çok iyi bir ilaç sosyal fobi için.şu anda prozac ve ludiomil kullanıyorum.sabah prozac akşam ludiomil[/size].

depresyonzede
19-02-2009, 12:16 PM
ben de prozacın versiyonu olan florakı bir haftadır kullanıyorum.depresyon tanısıyla 6 ay boyunca kullanmam gerektiği ve ayda 1 defa olmak üzere kontrole gitme şartıyla bu ilaçı kullanıyorum.ilaç tablet olarak sabahları 1 kez almaktayım.şu ana kadar kayda değer bir etkisini göremedim.sebebi de muhakkak yeni başladığımdandır.ancak yukarda ki yorumlarda esnemeden bahsedilmiş.işin ilginci bende de oluyor.ben de bir anlam verememiştim. :) ayrıca bu ilaçtanmıdır yoksa bundan bir hafta önce kullandığım paxilden mi dir,vucudumun bazı yerlerinde hafif te olsa elektriklenme oluyor.toplu iğne batmaları gibi sıcaklıklar oluşuyor.sevgiyle kalın.
Paxili bıraktığın için ilk 10 gün sende bu tarz etkiler oluşması çok normal.Bende de aynı hisler oluşmuştu.Geçmiş olsun.

depresyonzede
19-02-2009, 12:27 PM
Bende panik atakla tanıştığım dönemde artık son olarak yönlendirildiğim nörolog bana şurup olarak prozac vermişti ve durum devam ederse psıkıyatre gıtmenı onerırım dedı (O ilacı verdiğinde bunun antidepresan oldugunu bıle bılmıyordum ve hayatımda ılk kez kullanıcaktım).Tabi ne kadar kullancağımı filan sormamıştım.Derken eczacıya sorarız diye ilacı aldık Eczacıda gunde 3 kez alınıcak dedi.Ben her altı saatte bir aldım Ikı şişe surup 15-20 gunde bitti.O 15-20 gun nasıl geçti hala bilmiyorum sadece sureklı uyurgezer gıbıydım.Derken ilaç bıttı bı daha da ilaç kullanmadım.Panik atagıda o donemı takıp eden 4 ay içinde yenmiştim.Sonra da acayip özgüvenli sakin bir insana dönüşmüştüm.Ama kendi başıma yendimle iş bitmemiş sonrasında oluşan kaygı bozuklugunu ise engelleyemedım.Prozacla ılgılı asırı doz alan bende intihar fıkrı bıle olusmadı.Ama ilaç kullanmamış biri için antıdepresana baslarken bılınclı olmak ya da bılınclendırilmek cok önemlıymiş yasayarak ögrendım.

aos123
20-02-2009, 12:58 AM
prozac 20 mg.veya fulzac 20 mg kullanıyordum. 2.5 sene kullandıktan sonra kestim. psikotik bozukluk tablosunda hiçbir değişiklik olmadı.halen sadece abilify 15 mg a devam ediyorum.

unknownn
24-02-2009, 12:50 PM
banada kilo verdrirmi acaba ya off diğerr haplarımada devamdan korkuyorum bagımlı olucam diye help s.o.ss :evil:

ahmethakan
11-03-2009, 11:21 PM
antidepresanlar reçeteye bağlı ama bazı işgüzar eczacılar verebilir.bnede bazen reçetesiz alıyom.prozak devlet tarafından karşılanmayan bir ilaç.fark ödüyorsunuz maksimum 80 mg gün kullanılıyor.bende her dozad kullandım3 yıldır kullanıyorum 1 yıldır 60 mg kullanıyorum.çok ilç denedim ama bence muhteşem bir ilaç.ben bu ilaç sayesinde kurtuldum.ikiözelliği önemli kilo yapmıyor ve kapsül olduğu içiin mideyi yormuyor.birde en fazla 80 mg alınabilir yani dozaı az.intihar konusunu biraz babartmışlar.bütün antidepresanlarda bu isk vardır bu ilaçtan değil hastalıktan kaynaklanan bir risktir

minervaist
12-04-2009, 09:04 PM
Merhaba,
Prozac deneyimimi paylaşmak istiyorum, belki buradaki yazıları okuyan birilerine bir faydam dokunur. Belki bana da faydası dokunacak bir arkadaş bulunur.

Yaklaşık 2.5 yıl önce kronik başağrısı nedeniyle nörolojiye gittim. Aynı dönemde gittiğim psikiyatrist de major depresyon teşhisi koydu. İki doktor da ayrı ayrı antidepresan önerdi. Önce Lustral ile başlamıştım ama yan etkileri çok oldu. O sırada çevremde Lustral kullanan bir çok kişi de şikayetçiydi. Sonra prozac'a geçirdi doktor. Lustral'dan sonra dünyanın en harika ilacı gibi geldi :)

Prozac'ı tam 2 yıl 4 ay kullandım. Hemen hemen hiçbir yan etkisi olmadı ve bana oldukça iyi geldi. Aslında ilacı kullanırken bazen hiçbir etkisi yok mu acaba diyordum, belirgin bir şey hissetmiyordum ama başağrılarım geçmişti. Bir de eskisi kadar mutsuz ve sinirli de değildim. Sadece son dönemlerde unutkanlık vardı ama onun da ilaçla bir ilgisi var mı bilmiyorum.

1 ay önce ilacı bıraktım. Bir hata yaparak doktor kontrolünde bırakmadım. Yaklaşık 1.5 ay boyunca, önce 2 günde bir, sonra 3 günde bir, sonra 4 günde bir olmak üzere azalttım. Sonunda tamamen kestim. İlk 15-20 gün iyiydim. Ama şimdi korkunç başdönmelerim var. Çok rahatsız oluyorum. Üstelik eskisi gibi sinirli ve tahammülsüz bir insan olmam da cabası. Ama şu başdönmesi geçsin başka bir şey istemiyorum.

selinandserkan
19-04-2009, 02:45 AM
bende kullanıyorum 60 mg yanındada 1 mg risperdal alıyorum

09-05-2009, 02:19 PM
muadili olan zedprex kullanıyorum hiçbi işe yaramadı

foreverlove
13-05-2011, 08:22 PM
ben daha yeni başladım bu ilk günüm yan etkilerini tamamen yazar mısınız yani bağınlılık yapar mı bırakmaya kalksam nası bırakabilirim dozu azaltarak mı intihara taşabbüs eder miyim

Phonema
13-05-2011, 08:34 PM
bundan 6ay önce ilk doktora gittigimde prozac verdi daha kötü oldum tofranil verdi gene pek bişey değişmedi sonra tüm ilaçları bıraktım 2 aydır
eski halimden iyi oldugugum kesin

anksiyete2004
14-05-2011, 08:14 PM
11 aydır kullanıyorum, faydası oldu ama yeterli değil, daha fazlası gerekiyor. gerçi ilk zamanlarda muadili olarak depreks kullandım daha sonra prozaca geçiş yaptım.

ilk 1 ay 20 mg. depreks
ikinci ay 40 mg. depreks
üçüncü aydan onuncu aya kadar 40 mg. prozac
son bir ay 6o mg. prozac kullanıyordum ki 60 mg. fazla geldi, istemsiz hareketler oluşmasına ve anksiyete haline sebep olduğundan son 1 haftadır aniden kestim, şimdiye kadar bırakma sendromları olmadı zaten prozac vücuttan çok geç atılıyor. neden aniden kestim derseniz ara verdim bir süre vücutta prozac fazlası oluştuğu düşüncesiyle. 2-3 daha almam sonra 40 mg. prozaca devam edeceğim.

happygirl
14-05-2011, 09:09 PM
11 aydır kullanıyorum, faydası oldu ama yeterli değil, daha fazlası gerekiyor. gerçi ilk zamanlarda muadili olarak depreks kullandım daha sonra prozaca geçiş yaptım.

ilk 1 ay 20 mg. depreks
ikinci ay 40 mg. depreks
üçüncü aydan onuncu aya kadar 40 mg. prozac
son bir ay 6o mg. prozac kullanıyordum ki 60 mg. fazla geldi, istemsiz hareketler oluşmasına ve anksiyete haline sebep olduğundan son 1 haftadır aniden kestim, şimdiye kadar bırakma sendromları olmadı zaten prozac vücuttan çok geç atılıyor. neden aniden kestim derseniz ara verdim bir süre vücutta prozac fazlası oluştuğu düşüncesiyle. 2-3 daha almam sonra 40 mg. prozaca devam edeceğim.
öyle kafana göre kesilir mi psikatrik ilaçlar git psikatra danış onun dediği gibi kullan daha fena olursun sonra ben de kullanıyorum prozac 17 günü bugün bana yaradı kendimi iyi hissediyorum en azından daha az sinirleniyorum hayata az da olsa umutla bakmaya başladım.

anksiyete2004
16-05-2011, 08:28 PM
psikiyatra gerek yok ben kendimin psikiyatristiyim. zaten psikiyatristlere hiç bir derdini anlatamıyorsun, anlamıyorlar veya anlamak istemiyorlar, kimileri zeka özürlü sanki nasıl doktor olduysa. zaten kullanılan ilaçlar ve kullanım şartları belli doktora gerek yok. doktorun bildiği benim bilmediğim bir antidepresan yok olamaz da senelerdir bu dünyanın içindeyim.

öyle kafana göre kesilir mi psikatrik ilaçlar git psikatra danış onun dediği gibi kullan daha fena olursun sonra ben de kullanıyorum prozac 17 günü bugün bana yaradı kendimi iyi hissediyorum en azından daha az sinirleniyorum hayata az da olsa umutla bakmaya başladım.

happygirl
18-05-2011, 11:50 PM
ben de prozac kullanıyorum kronik depresyon teşhisi koydu psikolog beni psikatra yönlendirdi inşallah kullandığım bu ilaçların bana faydası olur hayatım boyunca kullanmak zorunda kalmam.

arriba_abajo
06-08-2011, 11:52 AM
Merhaba. 2005'in ilkbahar aylarında (henüz 17 yaşımdayken), Prozac ve Remeron'u birlikte vermişti doktorum bana. Aksi gibi; remeron'u sabah aldırıyordu tüm gün okulda uyutuyordu. Prozac'ı akşam yatmadan önce aldırıyordu ve sabaha karşı uyanıp yatağıma sığamaz hale geliyordum, boğulacağımı hissedip kendimi bi yerlere atasım geliyordu. Hatta yatakta tepinmek bile istiyordum. Daha fazla dayanamayıp doktoruma mesaj atmıştım "prozac bana böyle yapıyor" diye. O da şu an adını hatırlayamadığım bir ilaç ismi yazmıştı, buna başla Prozac'ı kes demişti. Ama ben ne onun dediğini ne de prozac'ı kullanmadım bi daha.. :)

psychod
08-08-2011, 08:31 AM
ben de 6-7 ay kullandım pek bi etkisi olduğu kanaatinde değilim devlet hastahanesine 2-3 kez gittim dozu arttı ama etki görmedim

ozctkks
10-08-2011, 10:32 AM
prozac kullananlar beni çok şaşırttı.ben 6 ay düzenli kullandım vefat olayından sonra hiç aklıma intihar falan gelmedi ne saçma şeyler düşünüyorsunuz prozac neden intihar ettirsin ki ...aklında fikrinde intihar varsa onu bilemem .allahın verdiği cana nasıl kast etmeyi düşünebilirsiniz.ha hayatınızı düzgün yaşamassanız yalnış şeyler yapar ondan sonra ben bu hayattan çekip gideyim gibisinden saçma sapan yollara saparsanız tabii intihar etmeyi düşünürsünüz.düzgün bir hayat yaşayın.allahın verdiği akılla hareket edin hiçbirşey olmaz.....12 yıllık aşkım eşimi kaybeddikten sonra prozac içmeye başladım 6 ay .oda üzerimde çok büyük bir yük kalmıştı yürütülecek işyeri, çocuk,borç harç falan filan .prozac bana bu dönemde büyük bir güç verdi .acımı bayağı bir hafifletti fazla derinlemesine düşünmemi engelledi.açıkcası bana enerji verdiiii.intihar gibi saçma düşünce hiç aklıma gelmedi...bu tür sorunu olan prozac dan fayda göremez

Zıpkıncı Başak
10-08-2011, 10:52 AM
Yıllar önce 98 yılında prozac kullanmıştım.Panik atak teşhisi koyan psikolog bu ilacı vermişti.6-7 ay kullanmıştım.Herhangi bir yan etki hatırlamıyorum.İntiharı hiç düşünmemiştim, kullanırkende aklıma getirmedi :) Yıllardır atağı geçirdiğim türden endişe ve kaygılarım yok, Panik atak yaşamış biri hayatında bir daha karşılaşıyormu bu durumla bilmiyorum ama ben tamamıyla kurtuldum diye düşünüyorum.Panik atağın tarifini unuttum diyebilirim, sadece hatırladığım kelime olarak kaldı aklımda "kaygı ve derin endişe"..
Prozacla yapılan panik atak tedavisi bu anlamda ilaç olarak fayda sağlamış diyebilirim.Etken sadece ilaç değil belkide ama şuanki panik ataksız durumumu göz önünde bulundurarak söylüyorum ilaç hakkındaki tecrübemi.

EveningStar
13-01-2012, 07:36 PM
Merhaba arkadaşlar, bugün doktora gittim ve bana Xanax(1 kutu kullanımlık) Prozac şurup ve yanında Mirtaron devam dedi.. Fakat bunları anneme anlattığımda çılgına döndü. Bu kadar ilaç kullanılır mı ölür gidersin falan diyor şu an psikolojimi acayip bozdu. Bir de bu ilacın kilo verdirdiği ne kadar doğru. Zaten kilo almak istiyorum ve aldığım kiloları da verirsem bu ilaç depresyonuma depresyondan başka bir şey katmaz. Okulum vs var annem ısrarla kullanma diyor, doktor ise ısrarla kullan tedavi yolu bu diyor. Ne yapacağımı şaşıdım :((

EveningStar
13-01-2012, 08:28 PM
sersem yapar bence bu ilaçlar seni hem xanax hem mirtaron.Neden iki antideprasani bir arada vermis ki? rahatsizligin nedir?

Doktorun yanında panik atak geçirdim. Daha önce Mirtaron'u anksiyete için kullanıyordum tek başına yetmemeye başladı. Bu süre içinde kaygılarım yüzünden sınavlara gidemedim, beni yatıştırması için Xanax verdi. Bir de Prozac işte.. Sanırım Mirtaron'u uyku ve iştahsızlık problemi yaşamamam için kesmedi..

EveningStar
13-01-2012, 08:33 PM
aslında xanax yeşil reçeteli ağır bi ilaçtır sanırım doktor onu sürekli kullanman için vermedi sadece panik atak nöbetlerinde kullanman için verdi sanırım?

evet kısa süreli kullanım bir kutu içip bırakıcam daha önce de kullanmıştım.
şimdilik asıl ilaçlarımın prozac + mirtaron oldugunu söyleyebilirim.

EveningStar
13-01-2012, 08:39 PM
xanax sürekli kullanımda bağımlılık yapar zaten o yüzden kısa süreli vermiştir :) bende bi ara okb için prozac kullanmıştım zayıflatmak dışında herhangi bi yan etkisi olmamıştı bende mirtaron hakkında bi fikrim yok ama :)

geçmiş olsun.. peki faydası oldu mu prozac'ın.. off bende zayıfım ve kilo takıntım var zaten. kilo vermek istemiyorum ama. Sağlığımı da geri kazanmak istiyorum :) Mirtaron ise tam tersi tek yan etkisi iştah açmak..

EveningStar
13-01-2012, 09:04 PM
tşkler,olmuştu kullandığım dönem ama sadece ilaç değil psikoterapide alıyordum o zaman bayaa işe yaramıştı bende :) ama zayıflatmıştı bayaa o zamanlar ama 34 bedene düşmüştüm resmen :RpS_crying:

Off off işte bu da zorluk.. :D Bende terapiye başlıycam bu ayın sonunda. Doktor zaten memnun kalmazsan değiştiririz demişti, bakalım ne olucak :) ilgilendigin icin tesekkür ederim bu arada..

shondes
13-01-2012, 09:45 PM
ahsenn bu hapı teyzem 1 seneden fazla kullandı. Major depresyon teşhisi vardı. Durumunda pek bir değişim olmayınca doktoru sonradan efexoru da ilave etmiş. Ben de bir tane denemiştim ama antipsikotik kullandığım için midir nedir hiçbir etki hissetmemiştim. Bir de bu hapı kullanan başka arkadaşlardan "erkeklere has" bazı durumları "geciktirdiği" yönünde yorumlar almıştım. Bunu kendilerine doktorları da söylemiş. Lakin seninle bir ilgisi olmaz sanırım.

Bende uzun zaman bu ilacı kullandım, bana iyi geldiğini düşünüyorum, bendeki en bariz etkisi cinsel iktadarsızlık oldu, ilacı bırakmama 10 güne yakın olmasına rağmen henüz etkisi geçmiş değil...

shondes
13-01-2012, 09:55 PM
5 gün daha bekle bence anca atılır vücudundan :)

15 günmü atılma süresi:D

neyadakim
12-04-2012, 02:13 PM
Merhabalar;
Yeni doktorumun tavsiyesi ile son 3 aydır prozac kullanıyorum. İlacın kaygı ve depresyon giderici özelliğinin iyi olduğunu düşünüyorum. Fakat benim vermek istediğim farklı bir mesaj var.
Uzun süredir p.a. tedavisi görüyorum. Hepimizde bu hastalık ile genel şikayet olarak ortaya çıkan ve yakındığımız halsizlik, bitkinlik, yorgunluk,... gibi birçok etken hayatımızı daha da kötüleştirerek, çekilmez bir hale getirir. Bende de oyle oldu.Birçok doktora gittim fakat hiçbiri B12 vitamininden bahsetmedi. En son geçen hafta halsizlikten dolayı işe gidemediğim bir gün uğradığım sağlık ocagında kan testi yaptırdım.Çıkan sonuca göre B12 eksikliği vardı.Doktorum hemen igne tedavisine başladı.Uc gundur her sabah b12 detox igne vuruluyorum. Hayata yeniden gelmiş gibiyim.Kendimi çok güçlü, sakin ve rahat hissediyorum.
Sonrasında yaptıgım araştırmalarda B12 vitamin eksikliğinin kişileri ciddi biçimde depresyona sürüklediğini, sinirsel sıkıntılar yarattığını öğrendim.

Sizlere de tavsiyem, özellikle vejeteryan olan arkadaşlarımın kan testi yaptırarak B12 durumunu gözden geçirmeniz.Yakındığınız birçok problemin sebebi bu olabilir.

Saygılarımla.

bazen13
12-04-2012, 07:18 PM
20 mg olanının evet öyle :)

45 gündür. yanlış bilgilendirmemek lazım.

arcatera
12-04-2012, 07:23 PM
Prozacı bırakalı tam 2 hafta oldu etkisi üzerimden tamamen kalktı diyebilirim. İlacı birden bıraktım benim durumum hafif olmasına rağmen eski halimin daha kötüsüne döndüm.Daha çok sinir stres oluyor.
Siz asla kafanıza göre bırakmayın ben normal halimle bile bunları yaşadıysam ciddi sorunu olanlar kim bilir neler yaşar.

bazen13
12-04-2012, 07:25 PM
Prozacı bırakalı tam 2 hafta oldu etkisi üzerimden tamamen kalktı diyebilirim. İlacı birden bıraktım benim durumum hafif olmasına rağmen eski halimin daha kötüsüne döndüm.Daha çok sinir stres oluyor.
Siz asla kafanıza göre bırakmayın ben normal halimle bile bunları yaşadıysam ciddi sorunu olanlar kim bilir neler yaşar.

Prozac hafif bir ilaç deniliyor, bunun da sebebi çok popüler olan şeyleri aşağılama duygusundan ötürü. Adını sanını çok az duyduğun ilacı Prozac'tan iyi diyebiliyoruz toplum olarak.

Prozac anti-depresanlar arasında ki ağır ilaçlardan bir tanesidir ve diğer antidepresanların 7-15 gün gibi sürede kandan çıkmasına karşın 45 günde vucuttan atılır.

Terazi
22-09-2012, 06:55 PM
Merhaba arkadaşlar,
2010 yılında doktorumun tavsiyesi ile 1 yıl Prozac kullandım. İntihara yönelttiği, kilo yaptığı ya da kaybettirdiği tamamen kişisiyle alakalı. Şizofren teşhisi konmuş yada intihar eğilimi olan kişilerin yorumlarına aldırmamanızı öneririm. Uzun bir süre kullandım ve kendimi çok iyi hissettiğim için, isteyerek kullandım ilacı. Sabah 20mg Prozac ve uyumadan önce Rexapin 2.5mg kullandım. Öğrencilik yıllarımdı ve gün içerisinde herhangi bir sersemlik yaşamadım. Hatta Rexapin'i de uykum gelmesi için kullandım. Yani doktorum özellikle sersemleştirmesini istemediğim için bu ilacı vermişti bana. Kısacısı Prozac tam bir mutluluk hapı :RpS_thumbsup: Ne kilo aldım ne kilo kaybettim. Ve duygusuz, ruhsuz olduğunu yazan arkadaşların aksine ben çok keyifli günler geçirdim. Sadece üzülmenize fırsat bırakmıyor bu ilaç. Kendinizi o kadar iyi hissediyorsunuz ki kötü şeyler keyfinizi kaçıramıyor. Hiç bir fobim olmadı. İnsanlarla iç içeydim bu ilacı kullandığım dönemde ve sorunlu bir kişilik gibi değildim. Bugün yine doktorumu arayıp Prozac almaya başladım. Çünkü bütün o bitkisel ilaçlar, Pharmatonlar falan çare olmuyo bana. Yan etkisiz bir şekilde iyi hissetmenin yolu bence Prozac. Hiç bir şekilde aklınızda soru olmasın bu ilaçla ilgili. İlacın hafif olduğunu yazmışlar fakat o dönemde bana bu kadar iyi gelebilen bir ilaç hafif olamaz. Aşırı da değil tam kararındaydı. Yine iyi hissetmek umuduyla bugün ilk dozumu aldım. Hoşçakalın. Mutlu günler... :RpS_biggrin:

5httserotonin
23-09-2012, 02:05 PM
Merhaba arkadaşlar,
2010 yılında doktorumun tavsiyesi ile 1 yıl Prozac kullandım. İntihara yönelttiği, kilo yaptığı ya da kaybettirdiği tamamen kişisiyle alakalı. Şizofren teşhisi konmuş yada intihar eğilimi olan kişilerin yorumlarına aldırmamanızı öneririm. Uzun bir süre kullandım ve kendimi çok iyi hissettiğim için, isteyerek kullandım ilacı. Sabah 20mg Prozac ve uyumadan önce Rexapin 2.5mg kullandım. Öğrencilik yıllarımdı ve gün içerisinde herhangi bir sersemlik yaşamadım. Hatta Rexapin'i de uykum gelmesi için kullandım. Yani doktorum özellikle sersemleştirmesini istemediğim için bu ilacı vermişti bana. Kısacısı Prozac tam bir mutluluk hapı :RpS_thumbsup: Ne kilo aldım ne kilo kaybettim. Ve duygusuz, ruhsuz olduğunu yazan arkadaşların aksine ben çok keyifli günler geçirdim. Sadece üzülmenize fırsat bırakmıyor bu ilaç. Kendinizi o kadar iyi hissediyorsunuz ki kötü şeyler keyfinizi kaçıramıyor. Hiç bir fobim olmadı. İnsanlarla iç içeydim bu ilacı kullandığım dönemde ve sorunlu bir kişilik gibi değildim. Bugün yine doktorumu arayıp Prozac almaya başladım. Çünkü bütün o bitkisel ilaçlar, Pharmatonlar falan çare olmuyo bana. Yan etkisiz bir şekilde iyi hissetmenin yolu bence Prozac. Hiç bir şekilde aklınızda soru olmasın bu ilaçla ilgili. İlacın hafif olduğunu yazmışlar fakat o dönemde bana bu kadar iyi gelebilen bir ilaç hafif olamaz. Aşırı da değil tam kararındaydı. Yine iyi hissetmek umuduyla bugün ilk dozumu aldım. Hoşçakalın. Mutlu günler... :RpS_biggrin:

Geçmiş olsun. prozac güzel ve kaliteli bir ilaç. inşallah aynı faydayı görürsün.

Noxco
25-09-2012, 03:01 AM
Yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum.

Korkudan evde ayaklarımın ucunda yürüyordum, kafayı sıyırmak üzereydim. yaygın anksiyete bozukluğu teşhisim vardı.

İştahsızlık yaptı iyide oldu :)

Şu an dünya yansa umrumda değil, uykumda var, hayat güzel :) Bana çok iyi yaradı.

Lankenin
15-10-2012, 05:32 PM
Bazı arkadaşlar ALLAH a güvenin neden intihar edecekmişsiniz nasıl düşünüyorsunuz falan diye yazmışlar.Tabi bekara karı boşamak kolay.Prozac aldığımın ikinci günü 1 günde 5-6 defa gülüp eğlenirken aniden gelen kendini öldürme isteğini sanki bizler severek karşılıyoruz.Bu kadar da cahil insana ancak ülkemizde rastlanır işte.İngilizcesi de olmayınca bazı arkadaşların bilmiyorlar yabancı forumlarda ve sağlık sitelerinde ya da yapılmış prozac deneylerinde birçok kişinin özellikle kullanan genç ve orta yaşlıların çoğunda ani intihar düşüncelerinin belirdiği ve bunun intihar eğilimi olsun olmasın geliştiği belirlenip belirlenen kişilerde prozac aniden kesildiğinde de kaybolduğu gözlemlenmiş.Ben bu yazıyı yazabildiğime göre demek ki canıma kast etmek istemiyor muşum ?Bunun dini inanca karşı gelmek ile alakası yok.Bunun beynin kimyasının işleyişi ile alakası var.At gözlüğü ile bakıp adamı çileden çıkarıyorsunuz.

porselen
12-01-2013, 09:26 PM
yeni başladım daha. 2hafta falan oldu. etkisini tam olarak anlayamadım yanında başka ilaçlar da kullandığım için.ama yan etkileri daha az gibi geliyo sanki diğer ssri lara göre. uzun dönem kullanınca daha iyi anlarım.
ama sanki biraz sindirim sistemimi bozdu ya.umarım kilo verdirmiyordur çünkü daha fazla zayıflarsam kaşektik gibi görüneceğim :S

longines
12-01-2013, 09:36 PM
prozacın bağımlılık riski diğerlerine göre azdır.....

Kalbimden
13-01-2013, 09:18 PM
Merhaba,

Ben siteye yeni üye oldum. Gerçi uzun zamandır takip ediyorum yazıları. Ben geçen sene temmuz a kadar anafranil kullanıyordum ve uzun süre kullandım, sonra hem kilo aldırdığı için hem de çok uzun süre kullandığım içib başka doktora gittim. Bana cipralex verdi ve xanax içme dedi. ilk bir ay çok iyiydim sanırım anafranilin etkisi geçmeye başlayınca çok yoğun anksiyete başladım. 2 ay cipralex den sonra lustral e geçtik. Sonra anksiyetelerim yine arttı ve prozac a geçtik 3 hafta önce. (Prozac ı 2 sene önce kullanmıştım -yanındada ilk 2 ay sabah-öğle-akşam xanax almıştım-çabuk toplarlamıştım) Ama şimdi doktorum xanax içme diyor ama bugün çok yoğun anksiyete yaşadım 05 xanax içtim yetmedi. Şu xanax la mücadele etmesem daha çabuk iyileşirim gibi geliyor.

Sanırım xanax ı bir süre düzenli alsam iyi olacak... bu arada 5 kilo verdim. görünüm iyi aç geziyorum canım bir şey istemiyor.

Hatıce Gul
16-01-2013, 07:16 PM
Sırf ılac hakkına bırseyler yazmak ıcın uye oldum.Evet kesınlıkle asırı denıcek kadar bagımlılık yapmıyor ancak alıstınmıda bırakmak anlamsız gelıyor bunuda eklemek lazım.
1,5 yıldır bu hapı kullanıyorum kesınlıkle dıger antıdepresanlara benzemıyor,sıkıldıkca ıcıyorum sıgara gıbı bırsey -bence-.Evet ruh saglıgıma ıyı geldı ama kalp agrılarım basladı,bunu kesınlıkle bu ılaca baglamıyordum kı son zamanlarda ıctıkten 1-2 saat sonra bu agrıları cekmek zorunda kaldıgımı anlayana kadar.Hapla ılgılı bırsey oladabılır,olmayadabılır en yakın zamanda doktora gıdıp gereklı seylerı ogrenıcem belkıde tesaduftur.

Hatıce Gul
16-01-2013, 07:31 PM
Icım sıkıldıkca :))

huzurum_30
26-01-2013, 10:52 AM
Yine Prozac`a baslamak zorunda kaldim...

Olacagi buydu ne guzel 5 aydir kullanmiyordum.......Offffffffffffffff

volkanozc
20-02-2013, 02:53 AM
ilk ay cipralex kulanmıştım kilo aldırınca prozca geçtim 3 aydan fazla oldu 1 ayda şurup olanından kulanmıştım ruh sağlığıma iyi geldiğini düşünmüyorum cipralex daha iyiydi galiba, ama 12 kilo verdirdi 110 kilodan bir anda 98 kiloya düştüm ve kilo vermeler devam ediyor. sırf kilo vermek için devam ediyorum

mavi deniz
20-02-2013, 09:29 AM
bende prozac kullandım ilk ay şurubundan kullandım yan etkisini görmedim sonra kapsule geçtik 2 ay falan kullandım gayet iyiydi yan etkileri olmadı bende sonra bıraktım bazen kullanıyorum kötü hisettiimde ilacı sevdim bende yan etki yada başka bir şey yapmadı ve yorumlarıda okudum intihara falan sürüklüyo denmiş olabilir bu her insanda farklı yazılanları okursanız anlarsınız bir kişide intihara sebeb olurken bir kişide olmamış gerçi sebeb prozacmı bilemeyiz ama ilacı kullanmadan emin olamıcağımız gerçek bunu bilin ve ona göre kullanıp kullanmıcağınıza karar verin

capricorn
11-03-2013, 01:00 PM
BAŞKA KULLANAN VARMI ARKADAŞLAR

ben 2 aydır Prozac kullanıyorum ama anladığım kadarıyla herkeste etkileri aynı değil. En belirgin özelliği kilo verdirmesi ve ben zaten zayıf olduğum için bu durumdan mutlu değilim.İştahım daha iyi buna rağmen kilo veriyorum ayrıca ilk aldığım andan itibaren hiç belirgin bir öfke çıkışı yaşamadım çok daha kontrollü hissediyorsun benim için bu ilk hedefti çabuk sinirlenip çabuk öfkeleniyorum ama son 1 haftadır serotinin etkisini daha fazla hissetmeye başladım uyku konusunda azalma var geç yatıyotum ama çok rahat uyanıyorum bende uykusuzluk yaptı 5 6 saatten fazla uyumuyorum daha enerjik ve pozitif hisediyorum şu an etkileri mani dönemi belirtilerine benziyor enerjimde belirgin bir yukseliş var ama ilacın süreçlerinin farklılık gösteribileceğini düşünüyorum yinede daha önce cipralex kullanmıştım ona göre çok daha iyi bir ilaç ....Çok daha enerjik hissediyor ve yaşama dahil olabiliyorsun diğer ilaçların çoğu uyku ve sersemlik yapıyor ama mutlaka hepsi doktor kontrolunde alınmalı....

EVLİ-MUTLU
11-06-2013, 02:57 PM
Mükemmel bir ilaç .. ciddi travmalar geçirdim ve kullanmadıgım antidepresan kalmadı diyebilirim hepsinde mutlaka yan etkiler oldu kilo artışı kilo kaybı sürekli uyku hali uyuşukluk uykusuzluk vs hepsi hayatımı olumsuz etkiledi .. fakat bu ilaç prozac benim üzerimde hiç bir yan etki yapmadı ve çok faydasını gördüm .. daha sakinim kaygılarımı yatıştıdı uykumu düzene soktu .. sadece bir olumsuz yönü oldu uykularım deliksiz hiç uyanmadan oluyor fakat sabah erkenden eşimi yöndermek için kalktıgımda bir daha uyuyamıyorum bu konuda güçlük çekiyorum .. buda olumsuz bi taraf değil aslında normal bi insana 7 saat uyku kafi gelmeli .. düzenli kullanmaya kararlıyım

gerekligereksiz
16-10-2013, 02:47 PM
Selam bu prozac iyi geliyor da bende aşırı iştah yapıyor, aşırı kilo aldım ve yemeyi durduramıyorum, ne yapsam? ..

teykmibektudıstart
29-10-2013, 08:21 PM
iştah kaybı terleme gibi etkilerini gördüm kiloda verdim ve iyide gelmişti gayet güzel bir ilaç :)

synopsis_
27-08-2014, 06:37 PM
İştah kaybı, terleme, intihar isteği, sürekli birilerine sarma yönünde dışa vurulan yalnızlık korkusu, başkalarına karşı oluşan bağımlılık,
duygularını olması gerektiği gibi -dipnot karşı tarafı kırsa dahi- ifade etme, kendini daha fazla sevme ve kendine daha fazla güvenme en başta sayabileceğim etkileri.
Kullanmaya başlayalı 3 ay oluyor. Düzenli olarak kendimi yokluyorum ve değişimleri bir günlüğe kaydediyorum.

İlaç güzel bir şey değil fakat benim aslında neler yapabileceğimi bana göstermiş olması müthiş.

balotelsiz
05-09-2014, 12:22 AM
hiperaktiviteyi azaltmak için de kullanılır,yatıştırıcıdır