PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : eşim beni aldattı çok mutsuzum yardım edin lütfen:(

sporcu
28-08-2009, 10:19 PM
iyi geceler, konunun başlığından da anlaşılacağı gibi eşim ebni aldattı ve çıldırmak üzereyim resmen bunu kabul edemiyorum sindiremiyorum bir türlü ve sürekli tartışma sorun yaşıyoruz ne yapacağımı nasıl davranacağımı şaşırdım eşime karşı ve ondan soğuduğumu hissediyorum lütfen yardım edin beni aldattığını 2. bebeğimin doğumuna 1 hafta kala öğrendim telefonda sevgilisine yazdığı mesajı gördüm ve o an sanki beynimden vurulmuşa döndüm nefes alamadığımı hissettim boğuluyorum sandım ve mesajı eşime gösterdim eşimin birden yüz ifadesi rengi değişti ne yapacağını şaşırdı hemen mesajı sildi bişeyler zırvaladı geçti şimdi yok böyle bişey dedi bir hevesti başlamadan bitti dedi ama ben benden gittmiştim bile başlamadan biten biri için nasıl aşkım diyebilirdi peki mesajında aşkım demiş ona ben bu kelime için yıllarımı verdim eşimle 8 yıllık evliyiz ve önceside 5 yıl flört devremiz var yani başka bir kadına bana hitap ettiği kelimeyi kullanmak bu kadar mı kolay bu kadar mı basit bir ilişkimiz var bizim :( o kadar yıkıldım ve bir o kadar da kırgınım eşime karşı hayatta eşim beni aldatmaz derdim çok güvenirdim eşime ama herşey yalanmış ve bebeğim şimdi 5 aylık 5 aydır tartışıyoruz ve aramızda soğukluk gerginlşik var hep tabii bu durum yatakodamıza da yansıyor yatakta ikiş yabancı gibi yatıyoruz :(
şimdi o kadınla bişeylerin devam etmediğine inanıyorum ancak eşim benimle ilgilenmeyince yine şüpheleniyorum zaten 2 yıldır şüphelerim vardı ama ipucum yoktu eşim telefonunu sürekli yanında taşımaya başladı bir odadan diğerine giderken dahi elinde tutuyordu geceleri geç yatıyordu bilgisayar başında vakit geçiriyordu eskisi gibi benimle ilgilenmiyordu artık ben zaten bişeylerin yolunda gitmediğini anlamıştım ama elimde elle tutulur birşey yoktu gerçi şimdi oldu da ne oldu bebeğimi doğurmak üzere olmasaydım benlki çeker giderdim ama karnım burnumda evimden ayrılmak da istemedim ve şimdi de hep tatrtışıyoruz eşime karşı iyi davranıyorum olmuyor kötü davranıyorum olmuyor, sessiz kalıyorum olmuyor bağırıyorum çağırıyorum yine olmuyor artık ona karşı nasıl davranacağımı şaşaırmış durumdayım ve eşimle o bayan aynı okulda görev yapıyorlar şimdi okullar açılacak ve akşama kadar aynı yerde ooacaklar bunun düşüncesi bile beni çıldırtmaya yetiyor ya gözgöze gelirde farklı şeyler düşünürlerse ya da yine bişey aralarında başlarsa diye günlerdir kendimi yiyip bitiriyorum resmen :(
ya nasıl bir acıymış bu yaa anlamadım çok zor bişeymiş insan kendine olan güvenini bile kaybediyor inanın ve psikolojim bozuldu akşama kadar o kadar farklı şeyler düşünüyorum ve sürekli değişik kararlar alıyorum her yanlız kaldığım da ağlıyorum o kadar yoruldum ve bunaldım anlatamam..
ve artık eşime güvenmiyorum ve güvenin olmadığı bir evlilik ne kadar daha devam eder onu da bilmiyorum ve eşimden ufacık bir ilgi bekliyorum göremeyince daha da deliriryorum litfen yardım edin başına böyle acı bir durum gelen bayanlar nasıl üstesinden geldiniz anlatın..
hamileleik sonrası hırsla o kadar kızlı kilo verdim ki 18 kilo almıştım 17 kilosunu verdim bile ve hep bakımlı olmaya çalışıyorum ve giyim sitilimi değiştirdim ama önceside asla bakımsız bir kadın değilimdir aksine kendine bakan güzel giyinen ve fiziğim de düzgündür neden bu benim başıma geldi anlayamadım eşimin istediği nedir yapı olarak da çok güler yüzlü pozitif bir insanımdır ve eşime karşı da güleryüzlüyümdür her şeyine ayak uydururm ters bir yapım da yoktur..
işte böyle bir acıyı yaşıyorum şimdi kendi başıma boşanmak çözüm değil bunun farkındayım ben 2 çocuğun sorumluluğunu alırken o sevgilisiyle daha rahat gezecek sorumluluk yok keyfine bakacak yok bunu da istemiyorum ama böyle de aynı evin içinde 2 yabancı gibiyiz ve mutlu da değiliz lütfen acil cvp yazın...

elektraya
28-08-2009, 10:36 PM
canım her satırı okudum ve çok üzüldüm.hırsını,hıncını anlıyorum ama bu öyle kavga ederek çözülmez,daha da beter olur.
en iyisi eşinle sakin bir ortamdayken,mesala yemekte falan ,yani kaçamayacağı bir ortamdayken bu konuyu aç.nasıl incindiğini,üstelik hamileyken bunu yaşamanın sana ne kadar ağır geldiğini anlat.
o bakalım bu yaptığından bir daha tekrarlamayacak kadar pişman mı?
özür dilemesinden,ifadelerinden bunu anlarsın zaten.
eğer tepkileri seni tatmin ederse bir şans verirsin evliliğinize.ama kaçamak cevaplar verirse o zaman ona göre bir yol çizersin kendine.

28-08-2009, 10:39 PM
valla ablacım büyük geçmiş olsun ama böyle bir durumda yapılacak şey bellidir bence hemen boşanın eğer maddi gücünüz varsa hemen ayrılın yada ailenizin yanına sığının.

sporcu
28-08-2009, 10:50 PM
okuyup cvp yazdığınız için tşk ederim konuşmayı çok denedim kendimi hissettiklerimi çok anlattım ama eşimde aşırı derecede gurur vardır özürbile dilemez ya beni ondan tek beklediğim bana eskisi gibi ilgi gösterse zaten şüphelenmeyeceğim ama bana karşı da çok soğuk yaklaşmıyor :cry: ve böyle davranınca ben daha da kırılıyorum eşim sorunlarımızı konuşmayı sevmez olay konuşmadan kapanmalı ona göre ama işte konuşmayınca da kapanmıyor çünkü ben çok doluyum o kadar konuşmaya ihtiyacım var ki anlatamam sürekli konuşmayı isteyen ben oluyorum ve konuşmaya başlayınca ya arkasını döner yüzüme bakmaz ya da odayı terk eder beni gözyaşları içinde bırakıp ve ona göçre de ağlayınca ona duygu sömürüsü yapıyormuşum var mı böyle bişey yaa o yüzden hep yanlızken yatağa yatınce ya da gündüz o yokken ağlıyorum zaten 5 aydır ne zaman yanlız kalsam sürekli ağlıyorum gözyaşlarıma engel olamıyorum artık maalesef eşimle sorunlarımzı konuşamıyoruz biz keşke benimle konuşsaydı o zamn herşey çok kolay olurdu ama ona nasıl davranacağımı şaşırdım artık ve ne yapacağımı da bilmiyorum :cry: :cry:

sporcu
28-08-2009, 10:54 PM
valla ablacım büyük geçmiş olsun ama böyle bir durumda yapılacak şey bellidir bence hemen boşanın eğer maddi gücünüz varsa hemen ayrılın yada ailenizin yanına sığının.

teşekkür edrim ama dediğim gibi boşanmak çözüm değil 2 tane yavrumuz var ve muhtemelen mahkeme bana veriri çocukları daha küçükler ee ben sabahlara kadar çocukların derdiyle uğraşırken eşim napacak sevgilisiyle daha rahat buluşup gününü gün edecek bunu yaşamak da istemiyorum ben ona bu kadar rahat ve istediği bir ortamı da sunmak istemiyorum.
eşimle konuşunca tamam o olay bitti kapandı açmayalım artık diyor ama benimle de ilgilenmiyor ben de buna tahammül edemiyorum..
maalesef maddi özgürlüğüm yok şu an çalışıyorum ama ailem başka şehirde onların yanına boşanıp gidersem bu işim biter geçici bir iş yani yani çaresiz bunalmış ve çok kırgınım :cry:

maviyesil
28-08-2009, 10:55 PM
Yaşadıklarınıza üzüldüm, bir erkek olarak hemcinslerimi anlamıyorum ne yazık ki.. Gül bahçeleri yerine çöplüklerde geziniyorlar. Bekar olduğum için fazla bir tavsiyede bulunamayacağım ama her şeyden önce sizin hayattan ne beklediğinizi ve bunu kocanızla yapıp yapamayacağınızı düşünmeniz ve bir karara varmanız gerek. Hayat yolunda tökezleyebilirsiniz ama kalkıp yola devam da edebilirsiniz.

elektraya
28-08-2009, 11:01 PM
bence bu adama çok fazla ezdirmişsin kendini.seni kaybetmekten korkmuyor,daha doğrusu kaybetmeyeceğinden emin.çünkü karşısında sürekli ağlayan bir kadın var,güçlü bir kadın değil.
kusura bakma ama bu adam(!) kendine iki tane gül gibi evlat vermiş,fedakar,üstelik de hamile bir kadına bunu yapıyor.bu adam saygıyı,sevgiyi,seni ve o günahsız çocukları haketmiyor.
ben de sandım ki hergün senden özür diliyor,yaptığından pişman,onun için ılımlı konuşmuştum. ama beyfendi guruyluymuş,özür dileyemezmiş.
peki senin gururun.sen niye gururunu ayaklar altına aldırıyorsun.
ne güzel ya hem aldatacak ,hem de iş arkadaşıyla hem de özür bile dilemeyecek ,çok gururlu ,klas bir kocan var biliyor musun?sevinmelisin buna.

sporcu
28-08-2009, 11:01 PM
Yaşadıklarınıza üzüldüm, bir erkek olarak hemcinslerimi anlamıyorum ne yazık ki.. Gül bahçeleri yerine çöplüklerde geziniyorlar. Bekar olduğum için fazla bir tavsiyede bulunamayacağım ama her şeyden önce sizin hayattan ne beklediğinizi ve bunu kocanızla yapıp yapamayacağınızı düşünmeniz ve bir karara varmanız gerek. Hayat yolunda tökezleyebilirsiniz ama kalkıp yola devam da edebilirsiniz.

çok tşk ederim keşke her erkek sizin gibi düşünse..

eşimi seviyorum severek yıllarca birbirimizi bekleyerek evlendik biz çok bekledik birbirimiz ve ilk engelde hayatımı bırakıp başka bir yöne gitmek istemiyorum ama gerçekten de bunalmış durumdayım boşanmayı düşünüyorum olmuyor çocuklar olmasa belki bu kadar düşünmezdim ama türkiye de maalesef dul bir bayan olarak yaşamak çok zor.
tek istediğim eşim benimle eskisi gibi ilgilense zaten beni sevdiğini anlayacağım ve bu konular açılmayacak ama şu an sıkıntılar çok taze gerginliğimiz geçmedi açıkcası biraz daha beklemek istiyorum nasıl olacak davranışlarında değişiklikler olacakmı eğer hala böyle devam edrse o zaman boşanmaktan başka çare kalmıyor maalesef istemesem de çünkü iligisiz sevgisiz bir hayat düşünemiyorum eşim yanımda arkadaşım gibi olmamalı bana ilgi ve sevgi göstermeli. işte diyorum ya kafam o kadar karışık ki 24 saatte çok farklı kararlar alabiliyorum yani şu an çok sağlıklı düşünemiyorum...

firedance
28-08-2009, 11:06 PM
Aldatılmak çok üzücü ve gurur kırıcı bir eylem ancak siz de bununla mücadele etmek için dik durmalısınız.

Zayıf görünürseniz ''Nasıl olsa ses çıkarmıyor'' diye bu olay giderek daha da dallanıp budaklanır.

Yalnız değilsiniz, çaresiz değilsiniz. Size boşan ya da boşanma demek de haddimize değil ancak görüyoruz ki birlikteliğin temel harcı olan sevgi, saygı ve sadakat yok olmuş durumda.

Açacağınız boşanma davasında aldatıldığınızı kanıtlayabilirseniz yüklü miktarda tazminat ve nafaka kazanırsınız yani öyle rahat rahat gezemez.

Ama ruhsal yaraların kapanması...

İşte o epey bir zaman alacaktır.. Epey..

sporcu
28-08-2009, 11:07 PM
bence bu adama çok fazla ezdirmişsin kendini.seni kaybetmekten korkmuyor,daha doğrusu kaybetmeyeceğinden emin.çünkü karşısında sürekli ağlayan bir kadın var,güçlü bir kadın değil.
kusura bakma ama bu adam(!) kendine iki tane gül gibi evlat vermiş,fedakar,üstelik de hamile bir kadına bunu yapıyor.bu adam saygıyı,sevgiyi,seni ve o günahsız çocukları haketmiyor.
ben de sandım ki hergün senden özür diliyor,yaptığından pişman,onun için ılımlı konuşmuştum. ama beyfendi guruyluymuş,özür dileyemezmiş.
peki senin gururun.sen niye gururunu ayaklar altına aldırıyorsun.
ne güzel ya hem aldatacak ,hem de iş arkadaşıyla hem de özür bile dilemeyecek ,çok gururlu ,klas bir kocan var biliyor musun?sevinmelisin buna.

evet maalesef çok haklısın canım ama artık ağlamıyorum yanında ben evliliğim huzurum için gururmu çok ayaklar altına aldım ama maalesef eşimden bunu göremedim ve eşimin ailesine durumu anlattım fırtınalar koptu ailesinin evinde tartıştık annesi babası girdi araya ve kesinlikle onun yanında olmadığını eğer bu olayın devam ettiğini anlarsa yüzünü bile görmek istemediklerini söylediler eşim tabi bana müthiş sinirlendi çünkü bu durumu ailesine anlatacağımı hiç beklemiyordu sessiz sessiz ağlar bu diyordu ama öyle olmadı ve artık sesim çıkıyor sinirlenince ne söylenmesi gerekiyorsa karşısından söylüyorum ama işte üzülüyorum birbirimize saygımızı yitiriyormuşuz gibi geliyor artık kafam çokk karışık anlıcan yani bu evliliği çocuklar içinmi devam ettiriyorum yoksa eşimi sevdiğim için mi şu an onu ayırt edemiyorum çok sinirliyim ve çok kırgınım...

sporcu
28-08-2009, 11:14 PM
Aldatılmak çok üzücü ve gurur kırıcı bir eylem ancak siz de bununla mücadele etmek için dik durmalısınız.

Zayıf görünürseniz ''Nasıl olsa ses çıkarmıyor'' diye bu olay giderek daha da dallanıp budaklanır.

Yalnız değilsiniz, çaresiz değilsiniz. Size boşan ya da boşanma demek de haddimize değil ancak görüyoruz ki birlikteliğin temel harcı olan sevgi, saygı ve sadakat yok olmuş durumda.

Açacağınız boşanma davasında aldatıldığınızı kanıtlayabilirseniz yüklü miktarda tazminat ve nafaka kazanırsınız yani öyle rahat rahat gezemez.

eet hem de nasıl guru kırıcı can acıtı bir şey anlatamam beni ancak aldatılmış bir kadın anlayabilir.

evet boşanma davası açarsam aldatıldığımı da bir şekilde kanıtlarım tazminat ya da nafaka alırım biliyorum ama ben ne hayallerle evlendim eşimi geri kazanmak huzurlu bir evliliğe devam etmeyi çok istiyorum 13 yılımı verdim ben bu ilişkiye kıytırıktan bir kadın için terkedip gitmek de bana çok acı veriyor yani ben aranızdan çekilyorum meydan senin kocam seni istediğiniz gibi davranabilirsiniz demiş gibi olacağım ve bunu istemiyorum
daldaki son yaprak gibi son ana kadar güçlü ve evliliğine sahip çıkmış bir eş ve anne olmak istiyorum ileride yavrularım büyüdüklerinde neden anne babamdan ayrıldınneden bizim için savaşmadın demelerinden bu cümleleri duymaktan korkuyorum ama diğer yandan da şu an çok acı çekiyorum eşim sanki bir avuç cam kırığını içime attı ve gitti çırpındıkça tüm bedenime batıyor sanki o cam kırıkları :cry: :cry: :cry:

firedance
28-08-2009, 11:24 PM

eet hem de nasıl guru kırıcı can acıtı bir şey anlatamam beni ancak aldatılmış bir kadın anlayabilir.

evet boşanma davası açarsam aldatıldığımı da bir şekilde kanıtlarım tazminat ya da nafaka alırım biliyorum ama ben ne hayallerle evlendim eşimi geri kazanmak huzurlu bir evliliğe devam etmeyi çok istiyorum 13 yılımı verdim ben bu ilişkiye kıytırıktan bir kadın için terkedip gitmek de bana çok acı veriyor yani ben aranızdan çekilyorum meydan senin kocam seni istediğiniz gibi davranabilirsiniz demiş gibi olacağım ve bunu istemiyorum
daldaki son yaprak gibi son ana kadar güçlü ve evliliğine sahip çıkmış bir eş ve anne olmak istiyorum ileride yavrularım büyüdüklerinde neden anne babamdan ayrıldınneden bizim için savaşmadın demelerinden bu cümleleri duymaktan korkuyorum ama diğer yandan da şu an çok acı çekiyorum eşim sanki bir avuç cam kırığını içime attı ve gitti çırpındıkça tüm bedenime batıyor sanki o cam kırıkları :cry: :cry: :cry:

Öncelikle sizi anlayamayacağımızı ima ederek önyargı yoluna gitmeniz yanlış. Pekala da sizin yaşadıklarınızı anlayabiliriz empati sanatı bunun için var.. bir hırsızı anlatan bir yazarın hırsızlık yapması gerekmez.

Konuya gelirsek, bir evlilik bağının olmadığı bir evlilik sadece kağıt üzerindedir. Böyle bir birliktenden de çocuklarınıza yarar değil aksine zarar gelir. Bunları ailesi ayrı biri olarak yazıyorum yanlış anlamayın.

Savaşacak, mücadele edilecek bir durum yok çünkü ortada.

Eşiniz başka bir kadınla birliktelik kurduysa bu zaten sizi gözden çıkardığını gösterir. Şimdi dönüp gelse bile nasıl güveneceksiniz?

Siz başka bir erkekle olsanız eşiniz böyle mi davranırdı?

Çocuklarınızın sürekli soğuk rüzgarlar esen bir evde yaşamalarından mutlu olacaklarını mı zannediyorsunuz?

Elbette kolay, 2 günde karar verilecek bir şey değil bu ama kurtulma ümidi görünmüyor buradan. Eğer konunuz çocuklarsa onlar için de en iyisi budur.

sporcu
28-08-2009, 11:47 PM

Öncelikle sizi anlayamayacağımızı ima ederek önyargı yoluna gitmeniz yanlış. Pekala da sizin yaşadıklarınızı anlayabiliriz empati sanatı bunun için var.. bir hırsızı anlatan bir yazarın hırsızlık yapması gerekmez.

Konuya gelirsek, bir evlilik bağının olmadığı bir evlilik sadece kağıt üzerindedir. Böyle bir birliktenden de çocuklarınıza yarar değil aksine zarar gelir. Bunları ailesi ayrı biri olarak yazıyorum yanlış anlamayın.

Savaşacak, mücadele edilecek bir durum yok çünkü ortada.

Eşiniz başka bir kadınla birliktelik kurduysa bu zaten sizi gözden çıkardığını gösterir. Şimdi dönüp gelse bile nasıl güveneceksiniz?

Siz başka bir erkekle olsanız eşiniz böyle mi davranırdı?

Çocuklarınızın sürekli soğuk rüzgarlar esen bir evde yaşamalarından mutlu olacaklarını mı zannediyorsunuz?

Elbette kolay, 2 günde karar verilecek bir şey değil bu ama kurtulma ümidi görünmüyor buradan. Eğer konunuz çocuklarsa onlar için de en iyisi budur.

sizin beni anlayamayacağınızı ima etmedim ama çektiğim acıyı anlatmak istedim ilginiz zaman ayyırmanız çok güzel teşekkür ederim sorunuma ortak olmaya çalıştığınız için..
evet onu hep dedim eşime ben senin yaptığını yapsaydım ne hissederdin diye tabii hemen karşı saldırıya geçiyor istiyorsan git yap sen de diye ben bunu yapacak olsaydım 8 yıldır yapardım ama ben o kadar adi kişilikli bir insan değilim diyorum evet ortada kurtarılacak bir şey var mı ou da bilmiyorum eşim kesinlikle temas olmadığını söylüyor ama evli bir erkeğin karısın sadece telefonda konuşmak mesajlaşmak için aldatması da ben biraz mantıksızca geliyor evet belki de dediği gibi temas olmamıştır aralarında ona dokunmamıştır ama güvenemiyorum işte artık olmuyor tamam kafamdan atacağım diyorumyapapmıyorum eskisi gibi güler yüz gösteremniyorum ona eşim de bu konuyu hep açarsan mutlu olamayız bu evlilik böyle devam etmez diyor ama onada söylüyorum ebimle ilgilen ilgiye sevgiye ihtiyacım var diyorum ama birbirimize surat asmaktan ilgi sevgi olamıyor maalesef..
evet çocuklşarı bu gergin ortamda büyütmek daha büyük bir yanlış bunun farkındayım zaten mümkün olduğunca oğlumuzun yanında tartışmıyoruz artık anlamaya başladı aklı eriyor çocukların yanında hep bişey yokmuş gibi sohbetimize devam ediyoruz konuşuyoruz ama yakın değiliz oğlum daha o yakın olmamayı anlayamaz ama biraz daha büyüdüğünde onunda farkına varır...
çok kararsızım işte ne düşüneceğime nasıl davranacağıma bir türlü karar veremiyorum ve bu ihaneti de maalesef sindiremiyorum :cry: :cry: :cry:

firedance
28-08-2009, 11:59 PM
Şimdi temas oldu olmadı, 3 cm. yakındık ihanet sayılmaz tarzı şeylere girmemek gerekiyor.

Önemli olan sizin hisleriniz.

Erkekler, bir kadınla aynı yatağa girmedikçe yaptıklarının ihanet olduğunu asla düşünmüyorlar. O yüzden temas olmadı diyerek kendini açığa çıkarmaya çalışıyor ama vazo kırıldı bir kere.

Ha, bir iş arkadaşı olur bir durum olur normalce konuşabilir başka biriyle de bunda kötü bir durum yok ama mesajlar pek o kadar da masum değil.

Eğer siz kendinizi kötü hissediyorsanız bu bir ihanettir.

Temas olmuştur, daha fazla yakınlaşma gerçekleşmiştir onu biz bilemeyiz artık eşinize inanırsınız, inanmazsınız ama şunu iyi bilmeniz gerekiyor.

Eğer bir şans daha verirseniz, bu konuyu sürekli gündeme getirip, tartışma çıkarmamanız gerekiyor. Ne de olsa artık bir sünger çekildi. Güvenmeniz gerekiyor.

Yok ben güvenemem derseniz o zaman yapılacak belli.

rengarenk1978
29-08-2009, 12:01 AM
Evlilik gibi herseyi ile sahte bir kurum oldugu sürece, bu ve buna benzer hikayeler hic bitmeyecektir. Ne aglamalarin sonu gelecektir, ne de aldatma ismi verilen eylemin. Problemin kaynagi evlilik kurumudur. Bir erkegi anlamak o kadar zor birsey degil, olmamali. Diyelim bir insan cukulatayi cok seviyor. Fakat her gun her gun cululata yerse, bu cukulata sevdasi yavas yavas azalir. Bazen cukulatadan bir sure ayri durmak onu daha cekici bir hale getirebilir. Ya da bazen yeni baska lezzetler aramak. Burada cukulata "beni neden eskisi kadar sevmiyorsun?" diye sorarsa buna nasil cevap verebiliriz. Birincisi, cok cukulata tuketilmistir ve artik doganin bir kanunu geregi azar azar tüketmek gerekecektir, ikinci olarak belki baska tadlar aranacaktir. Bunun önüne gecemezsiniz. Cok esli olmakla ilgili birsey bu. Bu gerceklerin farkinda olmak ve suclayici olmamak en dogrusu olacaktir.

okb.takinti
29-08-2009, 12:01 AM
sayın sporcu yazılarınızı okurken çok duygulandım çok üzüldüm.ama şimdi üzülmeyi bir kenara bırakıp harekete geçme zamanı.kendinizi ezdirmekten vazgeçin önce kendinize güveniniz ve restinizi çekin.tilkinin dolaşıp geleceği yer yine kürkçü dükkanıdır unutmayın.onunla tartışmayı bırakın bu bir çözüm değildir.öncelikle onunla açık açık konuşun amacı ne.ne istiyor.eğer yine konuyu kapatmaya çalışırsa karşı çıkın ve onunla şimdi herşeyi açık açık konuşmak istediğinizi söyleyin.eğer bu durumundan vazgeçmezze ayrılacağınızı söyleyin çekinmeyin bundan.eğer sizi seviyorsa bu sözler onu korkutacaktır.kesin tavrınızı koyun.şimdi gözleri kapalı ama bir müddet sonra açılacak ve ne kadar yanlış yaptığının farkına varacak.daima bakımlı olun ve sabredin.eminim yaptığı yanlışın farkına varacaktır.

elektraya
29-08-2009, 12:08 AM
Evlilik gibi herseyi ile sahte bir kurum oldugu sürece, bu ve buna benzer hikayeler hic bitmeyecektir. Ne aglamalarin sonu gelecektir, ne de aldatma ismi verilen eylemin. Problemin kaynagi evlilik kurumudur. Bir erkegi anlamak o kadar zor birsey degil, olmamali. Diyelim bir insan cukulatayi cok seviyor. Fakat her gun her gun cululata yerse, bu cukulata sevdasi yavas yavas azalir. Bazen cukulatadan bir sure ayri durmak onu daha cekici bir hale getirebilir. Ya da bazen yeni baska lezzetler aramak. Burada cukulata "beni neden eskisi kadar sevmiyorsun?" diye sorarsa buna nasil cevap verebiliriz. Birincisi, cok cukulata tuketilmistir ve artik doganin bir kanunu geregi azar azar tüketmek gerekecektir, ikinci olarak belki baska tadlar aranacaktir. Bunun önüne gecemezsiniz. Cok esli olmakla ilgili birsey bu. Bu gerceklerin farkinda olmak ve suclayici olmamak en dogrusu olacaktir.

ileride bir gün evlendiğinde (hiç ben evlenmem falan deme ,biz ne evlilik düşmanları gördük şu an hepsi evli) karın başkalarıyla istediği gibi düşüp kalktığında aynı olgunluğu ve bakış açısını bekliyoruz senden.

rengarenk1978
29-08-2009, 12:17 AM

ileride bir gün evlendiğinde (hiç ben evlenmem falan deme ,biz ne evlilik düşmanları gördük şu an hepsi evli) karın başkalarıyla istediği gibi düşüp kalktığında aynı olgunluğu ve bakış açısını bekliyoruz senden.

Bu kadar kizmaniza ne gerek var anlamiyorum ki. Ben evlilik danismani degilim. Önce siz kadinlari sömüren böylesi bir sisteme karsi sesinizi yükseltin bence. Bu kurumu ben olusturmadigim gibi bu sorunlarda benim sorunlarim degil. Ben bilimsel acidan sorunun kaynagina isaret ettim.

firedance
29-08-2009, 12:22 AM
Söylediklerinde haksız sayılmasan da konuyla alakalı bir şey değil bu. Artık kafa yarıldıktan sonra taşla ilgili ne yazsanız boş.

Ayrıca o söylediğin olay kadınlar için de geçerli :)

Bir de 60 sene Rahşat Ecevit'le evli kalan Bülent Ecevit bu bilimsel gerçeğin neresindeydi :D

rengarenk1978
29-08-2009, 12:28 AM
Söylediklerinde haksız sayılmasan da konuyla alakalı bir şey değil bu. Artık kafa yarıldıktan sonra taşla ilgili ne yazsanız boş.

Ayrıca o söylediğin olay kadınlar için de geçerli :)

Bir de 60 sene Rahşat Ecevit'le evli kalan Bülent Ecevit bu bilimsel gerçeğin neresindeydi :D

Evet, ben biraz tas ile ilgili konustum. Dogru, haklisiniz. Ama bu yönü nedense hic dile getirilmiyor. Bu yüzden hatirlatmak istedim belki de.

Rahsan-Bülent Ecevit ciftinin durumunu özel olarak incelemedigim icin bilemem. Yani bu ciftin birbirine tamamen sadik kaldiginida kimse iddia edemez. Bu yüzden benim teorimi cürütecek bir örnek olacagini sanmiyorum. Kaldi ki, bazi insanlar kendi dogalari ile cesitli gerekcelerle savasabilir. Bu durumlar istisna kabul edilmelidir. örnegin rahibelerin hic kimse ile evlenmemeleri, cinsel hayatlarinin olmamasi. Yani böylesi seyleri önümüze koymak gereksiz. Ben genel anlamda yaziyorum.

firedance
29-08-2009, 12:31 AM
Ecevit'in gizli anıları yayınlandı 2 sene önce. Orada söylenildiğine göre Ecevit, odasına gelip kendisiyle birlikte olmak isteyen kadınları ''Ben eşimi seviyorum'' diyerek geri çevirirmiş.

Evliliğin baskısı ve doğal olmayışısında haklısın ama isteyen de kendini tutabiliyor :)

rengarenk1978
29-08-2009, 12:36 AM
Ecevit'in gizli anıları yayınlandı 2 sene önce. Orada söylenildiğine göre Ecevit, odasına gelip kendisiyle birlikte olmak isteyen kadınları ''Ben eşimi seviyorum'' diyerek geri çevirirmiş.

Evliliğin baskısı ve doğal olmayışısında haklısın ama isteyen de kendini tutabiliyor :)

Mutlaka cesitli gerekcelerle (ahlak gibi) bu dogal duruma karsi direnis sergilenebilir. Böyle insanlar vardir, bunlara birsey demiyorum. Ama genele baktigimiz zaman görünen köyde kilavuz istemiyor. Gazete okumaya bile gerek yok. Söyle etrafiniza baksaniz bile bir dolu aldatma hikayesi ile karsi karsiya kaldiginizi göreceksiniz.

Ayrica bir seyi ya da birisini sevmek böyle birseye engel olmayabilir. Bir insan ayni anda birden fazla seyi ya da birden fazla kimseyide sevebilir. Bunun önünde bir engel yoktur.

alemozgur
29-08-2009, 06:25 PM
sporcu işte hayat böyledir en güvendigin insan cam kırıkları doldurur kalbine...senin hissetiklerini düşününce kaçıp gitmek istedim bu başlıktan...allah yardımcın olsun ...zaman saracakmı bu yaraları evet ama zamanla hemde derin bir zaman gerek...bunu böyle yürütmeye gelince artık deveye hendek atlatmaya çalışmak gibi...bence bu ilişkiyi noktala,yapamam dersen o kör kuyuya dahada ineceksin...zormu..?hemde çok zor olacak ama inan böyle daha bir hızlı yaralarını saracaksın....inan içim acıdı senin durumuna...allah yardımcın olsun kardeşim.....

MaLTtTt
29-08-2009, 07:12 PM
Şu aldatma durumunu bir kadın yapsaydı acaba erkeğe de aynı şekilde "akımlı ol, yanlışının farkına varacaktır denilebilir miydi? ya da "tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanıdır denilebilir miydi" yine..Konuyla ilgisi yok belki de ama aklıma ilk gelen bu oldu..

Her neyse ortada bir aldatma var ve aldatmanın olduğu yerde güven denilen şey kalmaz..Güven kaybolunca tekrar kazanılması imkansız..Zor demiyorum, imkansız..En azından benim açımdan öyle..Çünkü bir insana güvenmek zaten zor bir şey kaybetmekse saniyelik..Durumu ailene açtın mı bilmiyorum ama büyüklerden birine danış en azından annenle arandaki ilişki nasıl bilmiyorum ama onunla konuşabilirsin..Fikir alırsın..Ekonomik özgürlüğün varsa ayrıl demek geliyor içimnden ama bekara boşan demek kolay olur...Şu durumda gerçekten söylemek istesem de bir şey diyemiyorum çünkü ortada 2 çocuk var...

hale46
29-08-2009, 09:22 PM
taviz tavizi getirir gelen taviz iman götürür derim ben..

sporcu
30-08-2009, 01:45 PM
Şimdi temas oldu olmadı, 3 cm. yakındık ihanet sayılmaz tarzı şeylere girmemek gerekiyor.

Önemli olan sizin hisleriniz.

Erkekler, bir kadınla aynı yatağa girmedikçe yaptıklarının ihanet olduğunu asla düşünmüyorlar. O yüzden temas olmadı diyerek kendini açığa çıkarmaya çalışıyor ama vazo kırıldı bir kere.

Ha, bir iş arkadaşı olur bir durum olur normalce konuşabilir başka biriyle de bunda kötü bir durum yok ama mesajlar pek o kadar da masum değil.

Eğer siz kendinizi kötü hissediyorsanız bu bir ihanettir.

Temas olmuştur, daha fazla yakınlaşma gerçekleşmiştir onu biz bilemeyiz artık eşinize inanırsınız, inanmazsınız ama şunu iyi bilmeniz gerekiyor.

Eğer bir şans daha verirseniz, bu konuyu sürekli gündeme getirip, tartışma çıkarmamanız gerekiyor. Ne de olsa artık bir sünger çekildi. Güvenmeniz gerekiyor.

Yok ben güvenemem derseniz o zaman yapılacak belli.

evet çok haklısınız bu konuda temas olmadı demek ihanet sayılmaması anlamına gelmiyor benim için sonuçta bana yalan söyledi ve başka bir kadınla birşeyler yaşadı nolursa olsun ne yaparsa yapsın bu benim için ihanettir :( dediğiniz gibi temas olmaması onu maalesef temize çıkarmıyor benim gözümde...

iş arkadaşlarına benim de itirazım yok sonuçta benimde onun da iş arkadaşları var ama onunla farklı evet mesajlar ve arama saatleri hiç de uygun ve hoş değil çok kırgınım eşime bunu hala nasıl yapar anlam veremiyorum..
evet bir şans daha verdim eşime konuyu açmıyorum ama eşim hala yaptığından pişman değil gibi yani öyle bir hali yok ve hala şüpheli davranışları beni çileden çıkarıyor en son biraz önce telefonunu kontrol etmek istedim eşim diğer odadayken tuş kilidine güvenlik şifresi koymuş bu ne demek, çıldırdım moralim çok bozuldu ve böyle davrandığı sürece ben de eskileri açıyorum eskiler açıldıkçada tartışmalar başlıyor maalesef kafam çok karışık..
salı günü okullar açılıyor tabi o kadında memleketinden gelecek şimdiye kadar şifre yoktu neden şimdi kondu bu şifre yani başka bir şekilde yorumluyamıyorum artık yaptıklarını hareketleri hep falsolu...
ona kaç defa dedim sana güvenmek istiyorum bu konuları açmayalım ve tekrar eski güvenimi geri kazan ki sıkıntılarımız sona ersin huzur bulalaım ama hala şüpheli davranıyor nasıl davranacağımı şaşırdım eşime karşı artık ve çok yoruldum :cry: :cry: :cry:

zerrin35
30-08-2009, 01:52 PM
yorumlar çok fazlaydı okuyamadım...Fakat eşini çok sevdiğini söylüyorsun.Madem çok seviyorsan mücadele ve savaş vermek zorundasın üstelik 2 tane yavrun var...Hem biz bayanlar yapamayacağimiz şeyler yoktur...Dişiliğini gösterip eşini tekrar elde etmelisin...

sporcu
30-08-2009, 01:54 PM

evlilik hakkındaki ifade şekliniz o kadar kalp kırıcı ki kendini bilen ve tanıyan bir insan bitiremeyeceği çukulataya hiç başlamaması gerek o zaman biz kadınlar peki neden değişik çukulataların tadına bakmak istemiyoruz biz duygularımıza gem vururken bir ömrü eşlerimize adarken yanlız siz erkekler neden bunu yapamıyorsunuz çok mu zor bişey bu kendine güveni olmayan evlenmesin o zaman kimsenin canını yakmaya gerek yok işte böyle benim eşim gibi aldatan erkeklerin de çocukları var bir kızımız var ileride kızımız evlendiğinde eşide aynı benim eşimin yaptığını yapınca kızımızı aldatınca kızımız ağlayarak babasının yanına geldiğinde acaba eşim bana dediği gibi bir hevestir geçer kızım diyebilecekmi :cry: işte o zaman anlayacak yaptığının ne kadar can yakıcı bişey olduğunu kendi canı sızlayınca anlayacak eşim benim şu anda hissettiklerimi ama iş işten geçmiş olacak...
çok sevdiğim bir söz vardır "dal rüzgarı affetmiştir ama kırılmıştır bir kere" işte bu kırgınlığın tamiri yok maalesef..
allahım tek yaşatmasın bu acıyı kızıma ama işte hayatın gerçekleri maalesef bu. eşim şu anda benim can yangınımı hissetmiyor ya da umursamıyor içimin nasıl kan ağladığının farkında değil yüzüm eskisi kadar gülmüyor eski neşemden eser kalmadı geriye 5 ayda 18 kilo verdim ve ben bebeğimi emzirebilmek için çaba sarfederken ama eşim hala kendi sevdasında işte asıl can acıtan bu yaşanılanları evliliği aldatmayı bu kadar çukulata meselisi olarak basite indirgeyip anlatamazsınız aynı şeyi sizin karınız yapsın bakalım aynı çukulatayı yemekten sıkılıp başka tadlar arasın öğrendiğinizde bu kadar rahat karşılayabilecekmisiniz bakalım olanları :?:

sporcu
30-08-2009, 02:03 PM
sayın sporcu yazılarınızı okurken çok duygulandım çok üzüldüm.ama şimdi üzülmeyi bir kenara bırakıp harekete geçme zamanı.kendinizi ezdirmekten vazgeçin önce kendinize güveniniz ve restinizi çekin.tilkinin dolaşıp geleceği yer yine kürkçü dükkanıdır unutmayın.onunla tartışmayı bırakın bu bir çözüm değildir.öncelikle onunla açık açık konuşun amacı ne.ne istiyor.eğer yine konuyu kapatmaya çalışırsa karşı çıkın ve onunla şimdi herşeyi açık açık konuşmak istediğinizi söyleyin.eğer bu durumundan vazgeçmezze ayrılacağınızı söyleyin çekinmeyin bundan.eğer sizi seviyorsa bu sözler onu korkutacaktır.kesin tavrınızı koyun.şimdi gözleri kapalı ama bir müddet sonra açılacak ve ne kadar yanlış yaptığının farkına varacak.daima bakımlı olun ve sabredin.eminim yaptığı yanlışın farkına varacaktır.

evet dedikleriniz yaptım konuşmaya çalıştım tartışmadan sesler yükselmeden soruyorum ama maalesef cvp alamıyorum ne istediğini soruyorum bşişey demiyor dedim böyle devam ederse boşanalım madem istemiyorum böyle evlilik ben deedim zaten senin amacım boşanmak diyor :x amacım boşanmak olsaydı bu kadar sıkıntıyı kendime çektirirmiydim peki diyorum mazoşiztmiyim ben diyorum bişey demiyor yani boşanmayı çok teklif ettim umrunda değilmişim gibi davranıyor yok karıcım gitme yuvamızı yıkmayalım demiyor adam git ama sadece kendin gidebilirsin diyor çocukları götüremezsin diyor kendi işi var benim işim yok diye zannedersem ona güveniyor çocuklarını mahkemenin ona vereceğini düşünüyor ama nolursa olsun çocuklarım küçük mahkemenin bana vereceğini biliyorum ama tam olarak araştırmadım bu konuyu...
evde hep bakımlı olmaya çalışıyorum zaten yarında doğum iznim bitiyor işime geri dönüyorum sürekli şıkır şıkır giyinip onu deli edeceğim ama çok kırgınım....

sporcu
30-08-2009, 02:08 PM
sporcu işte hayat böyledir en güvendigin insan cam kırıkları doldurur kalbine...senin hissetiklerini düşününce kaçıp gitmek istedim bu başlıktan...allah yardımcın olsun ...zaman saracakmı bu yaraları evet ama zamanla hemde derin bir zaman gerek...bunu böyle yürütmeye gelince artık deveye hendek atlatmaya çalışmak gibi...bence bu ilişkiyi noktala,yapamam dersen o kör kuyuya dahada ineceksin...zormu..?hemde çok zor olacak ama inan böyle daha bir hızlı yaralarını saracaksın....inan içim acıdı senin durumuna...allah yardımcın olsun kardeşim.....

teşekkür ederim evet maalesef yüreğim cam kırıklarıyla dolu, zaman dediğiniz gibi tüm yaraları sarar ama eminim derinlerde bir yerde kocaman bir iz bırakır gitmeyi çok düşündüm ama kendime kızdım ben bu kadar kolay pes edebilecek yapıda bir insan değilim bir şeyi istiyorsam gerçekten onun için savaşırım uğraş veveririm ve gidipte meydanı o seviyesini bilmez kadına bırakmaya hiç niyetim yok....
umudumun tükendiği ana kadar evliliğim için savaşacağım...

firedance
30-08-2009, 07:51 PM
Eğer sizin güveninizi kazanmak adına bir çabası yoksa bu evliliği gözden çıkarmış demektir.

Burada 2 yol var. Ya sizde şüpheli davranışlar içine gireceksiniz, onu kuşkulandıracaksınız. (Burada bahsedilen kısasa kısas şeklinde değil yani sizde gidin bir başka erkekle mesajlaşın demiyorum sadece -mış gibi yapın).

Bundan sonra belki hatasının farkına varıp farklı davranabilir. Daha önce bir üyenin söylediği gibi siz gerçekten bir başka erkekle bir şeyler yaşasanız eşiniz böyle davranmayacaktı değil mi?

2. yol da yol yakından bu evliliği bitirmek. Böyle şüphe içinde bir birliktelik insana huzursuzluktan başka bir şey kazandırmaz.

rengarenk1978
30-08-2009, 09:55 PM

evlilik hakkındaki ifade şekliniz o kadar kalp kırıcı ki kendini bilen ve tanıyan bir insan bitiremeyeceği çukulataya hiç başlamaması gerek o zaman biz kadınlar peki neden değişik çukulataların tadına bakmak istemiyoruz biz duygularımıza gem vururken bir ömrü eşlerimize adarken yanlız siz erkekler neden bunu yapamıyorsunuz çok mu zor bişey bu kendine güveni olmayan evlenmesin o zaman kimsenin canını yakmaya gerek yok işte böyle benim eşim gibi aldatan erkeklerin de çocukları var bir kızımız var ileride kızımız evlendiğinde eşide aynı benim eşimin yaptığını yapınca kızımızı aldatınca kızımız ağlayarak babasının yanına geldiğinde acaba eşim bana dediği gibi bir hevestir geçer kızım diyebilecekmi :cry: işte o zaman anlayacak yaptığının ne kadar can yakıcı bişey olduğunu kendi canı sızlayınca anlayacak eşim benim şu anda hissettiklerimi ama iş işten geçmiş olacak...
çok sevdiğim bir söz vardır "dal rüzgarı affetmiştir ama kırılmıştır bir kere" işte bu kırgınlığın tamiri yok maalesef..
allahım tek yaşatmasın bu acıyı kızıma ama işte hayatın gerçekleri maalesef bu. eşim şu anda benim can yangınımı hissetmiyor ya da umursamıyor içimin nasıl kan ağladığının farkında değil yüzüm eskisi kadar gülmüyor eski neşemden eser kalmadı geriye 5 ayda 18 kilo verdim ve ben bebeğimi emzirebilmek için çaba sarfederken ama eşim hala kendi sevdasında işte asıl can acıtan bu yaşanılanları evliliği aldatmayı bu kadar çukulata meselisi olarak basite indirgeyip anlatamazsınız aynı şeyi sizin karınız yapsın bakalım aynı çukulatayı yemekten sıkılıp başka tadlar arasın öğrendiğinizde bu kadar rahat karşılayabilecekmisiniz bakalım olanları :?:

Kadinlar diye bir genellemeyi neden yapiyorsunuz ki. Yani bu erkeklerin hepsi escinselde sizleri kendi cinsleri ile mi aldatmakta. Gercekler siz ne derseniz deyin bu sekilde. Cok esli yasayan kadinlarda var. Kadinlar genellikle bizim toplumumuzda cok daha fazla baski altinda olduklari icin bu durum erkeklerin yaptiklari kadar acikta degil.

Cukulata örnegi durumu basite indiren bir örnek degildir. Evlilik dediginiz sey cukulatadan daha basittir. Ayrica siz benim nasil bir dünya görüsüne sahip oldugumu biliyormusunuzda "kariniz sizi aldatirsa" diye baslayan bir soru soruyorsunuz. Bildiginizi sanmiyorum. Cünkü aldatma kavrami benim literatürümde yok.

beyaz_papatya
31-08-2009, 10:51 AM
sporcu üzülmekten çok inanılmaz sinirlendim yaşadıkların karşısında. eşinin bütün yaptıkları karşısında sen hala evliliğim için savaşacağım diyorsun bence eğer savaşıp da evliliğimi kurtarıcam diye direteceksen tek çıkış yolu evlilik danışmanı ya da en azından senin terapiste gitmen. yeni doğum yapmış bir kadın olarak zaten birçok hormanal değişiklik yaşıyorsundur yaşamışsındır bir de bu aldatılma olayı v.s üstüne gelince çok zor bir durumda olduğunu düşünüyorum. tabii bunu benim düşünmem değil senin kocanın düşünmesi gerekirdi. bir de en son tuş kilidine şifre koymuş demişsin :evil:
iki çocuk sadece senin çocuğun değil o adamında çocuğu o niye düşünmüyor?? savaşmalıyım kocam için evliliğim için demişsin. bana göre senin değil onun senin ve çocukların için savaşıp deli divane olması lazım :!: kendini ezdirme savaşıcam evliliğimi kurtarıcam diye, kocanın evliliğinizi kurtarmsı lazım senin değil çünkü aldatan ve sonrasında özür bile dilemekren aciz olan eşin!
ayrıca aldattığı kadınla neyi nekadar yaptığının önemi yok bence de firedanceın dediği gibi sadece herkezin aldatılma sınırı farklıdır...

31-08-2009, 12:34 PM
kendini aldatan/aldatabilen, herkesi aldatır/aldatabilir.
konu cinsellik olunca çok dikkat çekiyor ama nedense cinsel aldatmanın alt koşulu olan "hayat" konumlanmasında aldatma göz ardı ediliyor.

şimdi düşünün,,,

kaçınız kararlarınız ile mutlu, huzurlu ve yetiniksiniz?

bedene olan yönelim sizi çekti ise,, bir zaman sonra da itebilecektir.
siz bu durumu bilerek kendinizi aldattı iseniz eşinizi de aldatacaksınızdır,,
çünki daha diri bir beden her zaman rastlayabilecektir.

bütünsellkten kopuk,,, şartlara endeksli bir çekiş içerisinde iseniz bunun itişini de yaşayacaksınız.
bunu göz ardı edip kendinizi kandırabiliyor iseniz diğer insanı da aldatabileceksiniz.

çok eşlilik durumu değil bu durumlar.
insan tek eşli pek ala yaşayabilir.
hormonlar ile asla alakalı da değil.
"insan" olmak/olabilmek ya da organizma kalakalmak ile alakalı.

beyninizde kendinizi aldatmaya başladığınızdan itibaren siz artık potansiyel bir aldatıcı,,aldanıcısınızdır.

cinsel aldatının biçimi olmaz ki,,
insanlar cinsel eylemler üzerinden bir birlerine sabitlenmezler ki,,
insana başka şeyler de gerekir,,
birbirlerine saygı duyabilecekleri bütünlükle bakış...
bu olduğu noktada sen zorlasan da kimse cinsel eylemde tercihte bulunmaz.
bilincinde aç-ihtiyaçlı- olduğu durum o değil ki.
intihar olur çünki o eylem.
neden intihar etsin yaşamayı sevebilecek kadar elde etmişlikleri var zaten.
asla kıpırdamaz ve bunu riske edemez.
kendini kandırarak geldiği bir durum değildir çünki vardığı yer,, inandığı bir yerdir.
"insan" olabilmek ve bu "insanın" etkinliklerini yapılandırmak ve yaşamak farklı bir alanın konusu.

bilinenler ile bilinmeyenlere varabilmek imkansızdır,,ancak bilinenleri geliştirebilirsiniz.
kimilerinin bilgileri çok köklü olduğundan bilinmezler hep bilinmez olarak kalacaktır onlar için.

insanlar bu gün ya da tarihte eşleri ile bile cinsel eylemliliği sınırlı yaşama biçimi gelştirebiliyorlar ise,,
eğer bunlar "insan" iseler.
sürünün özellikleri sürüden yana hayat felsefesi oluşturanları etkiler.

insan;;,
irade kullanabilen bir canlıdır- düşünen müşünen değil,, her canlı kendince düşünür ve iletişir-
seks bir irade konusudur.
tercihlerde bulunmuş ise,, "insandan" söz ediyorsak iradesini kullanabiliyor olmasını da standart olarak üzerinde kabul etmeliyiz.
seksimi tutamadım diye bir şey yok.
çiş mi bu ?

ama insanın ihtiyacı olan şey asla seks değildir.
paylaşım ve iletişimdir.
bu konuda kendisini aldatırsa herkesi de aldatabilecektır.

bypiso
31-08-2009, 05:00 PM
Siz de onu aldatın. Gerçekten değil numaradan. Sizin yaşadıklarınızı yaşasın bir an. Eğer kıskanır ve üzülürse bilin ki sizi seviyor. Ama egosu yüzünden, yani "Kadın kısmı kocasını nasıl aldatır? Nasıl adamım ben?" gibi bir tepki verirse o zaman sizi düşünmüyor demektir...

Sizin tanıdığınız ama kocanızın tanımadığı birinden, bu konuda yardım isteyebilir, ondan sahte sevgili rolü oynamasını rica edebilirsiniz. Olay sonrası size şahitlik edecek, durumun bilerek yapıldığını söyleyecek birileri de olsun mutlaka.

Bu anlattıklarımı yapmak isterseniz, eşinizin gerçek yüzünü net bir şekilde görebilirsiniz... Ayrıca içinizdeki aldatılmışlık duygusu da kaybolacaktır...

signora_rosa
31-08-2009, 05:06 PM
bir kez yapan ikiyide üçü de yapar ! taviz vermeyin ! eşinizide Allah'a havale edin ve kapıyı çekip çıkın çocuklarınızı da alarak...

Allah yardımcınız olsun...

sporcu
01-09-2009, 09:24 AM
evet herkes farklı farklı yönlere değinip çok mantıklı şeyler yazmızşınız çok teşekkür ederim..

öncelikle geçen gün eşimin telefonuna baktığımda şifre koymuş demiştim ya yok koymamış tekrar 1 saat sonra telefonunu kontrol ettim şifre yoktu ve açtım telefonunu aramalara mesajlara baktım bişey yoktu o an neden öyle oldu tel anlamadım ya telefonunu açmadan yarım bıraktı bende şifre falan denemeden çıktım ama sonra şifreyi görmeyince inanın içim rahatladı bir kaç gündür eşimde bana karşı biraz daha ilgi var benimle sohbet ediyor konuşuyor gülüyor ve bana yakın davranıyor ve dışarı çıkmıyor akşamlar ve en güzeli de telefonunu artık elinde yanında gezdirmiyor inşallah düzelmeler başlamıştır ilişkimizde telefonunu eve gelince salona bırakıyor ve orda kalıyor bu da biraz olsun içimi rahatlatıyor.
eşimle konuştuğumuzda demişti zaten her yaptığımdan şüphelenme farkındayım güvenmiyorsun ama böyle yaparsan da hiç güvenemezsin ve sorunlar tartışmalar hiç bitmez.
ben de evimize geldiğimizden beri yaklaşık 3 haftadır burda yazan bir arkadaşımın tavsiyesini uyguluyorum yani dişiliğimi kullanıyorum ve hep bakımlı olmaya çalışıyorum dün işime geri döndüm doğum iznim bitti ve hep şık giyinip gidiyorum işime zaten işyerimde çalışan tek bayan benim ve eşim hiç bişey demiyor giyinişime sabah erkenden kalkıp giyiniyorum süsleniyorum gayet rahat ve hiçbirşey yokmuş gibi davranıyorum artık ağlayıp zırlamayı bir knara bıraktım ağlayarak elime birşey geçmiyor farkına vardım aksine ağladıkça eşim benden uzaklaşıyor ben de şimdi hep neşeli bir tavır içindeyim ve eşimde de bana karşı yaklaşımında farklılıklar başladı bu da beni sevindirdi açıkcası...
bir çoğunuz çekme boşan terket diye yazmışsınız ama maalesef içinde yaşarken herşey bu kadar söylenildiği gibi yapılmıyor ben önce de yazdığım gibi tökezleyip yeniden kalkıp yarışa devam etmeye karar verdim ta ki umudum tükenen kadar şimdi biraz olsun umutlar yeşermeye başladı. haa affettimi eşimi hayır asla böyle bir şeyi affedemem ama anladım ki ağlayarak hayat geçmiyor yavrularıma da negatif enerji iletiyorum bu sefer. ben eşime bir şans daha verdim o da bunun farkında ama dillendiremiyor eşimin huyunu biliyorum sedece bu sorunda değil başka sorunlarımız olduğunda da eşimin yaklaşımı bu şekildedir. bunda benim hatam var maalesef bir insanı başta neyi alıştırırsan o şekilde gidermiş değiştiremezmişsin maalesef ben eşimi baştan bu şekilde alıştırdım. yani ilk flört ederken tartıştığımıda bile tartışma uzamasın diye ben konuşurdum sarılırdım ve eşim işte hala böyle yapmamı bekliyor ama oysa ben büyüdüm olgunlaştım ve değiştim artık hata bende olmadığı zaman bile ilk konuşan ben olmak istemiyorum ve artık eşim de bunun farkına varmaya başladı sen değiştin eskiden böyle değildin diyor ben de anlatıyorum hata kimdeyse o knuşsun illa özürdilemek gerekmez herşeyi dillendirmeye gerek yok hata sendeyse gel bir elimi tut sarıl ben anlarım seni diyorum ve bazı zamanlarda eşim bu dediğimi yapıyor konuşmadan sarılıyor ve ben anlıyorum üzgün olduğunu şimdide eşimden bunları beklediğimi söyledim ve o da farkında artık benim değiştiğimin ve bunaldığımın...
ve dediğim gibi artık ağlayıp sürekli bu konuyu açıp o kadının adını ağzıma almaktansa ( ki şimdiye kadar böyle yaptım ve hep ters tepki aldım eşimi uzaklaştırdım kendimden ) umursamaz ve keyfi yerinde bir tavır sergiliyorum ki bu eşim üstünde daha işe yarıyor bunu anladım...
demişsiniz bir kere yapan bir daha yapar taviz tavizi getirir ama her zaman böyle de olmayabilir bir çok yerde okudum nette çok araştırdım bazı evliliklerde böyle bir üzücü hikayeden sonra o evlilik eğer ki çift bu sorunu aşabilirse evliliğin daha iyiye gittiğini çünkü yıllrdır süregelen sorunların bu dönüm noktasında değiştiğini çiftlerin karşılıklı tüm sıkıntılarını ve isteklerini dile getirip bunları aştığını ve o evliliğin daha sağlam temellere dayanıp mutlu olduklarını okudum ve bu da benim evliliğimi devam ettirmede ve direnmemde en büyük neden oldu. inşallah bizim evliliğimizde de bu şekilde olur ve yıllardır birbirimiz sıkan sorunları bu sayede aşmış oluruz evet şu an çok zor bir şamadayız çok acı çekiyoruz farkındayım ama sonunu düşünerek hareket ediyorum sadece isteğim mutlu ve huzurlu bir evlilik ve bir kaç gündür de bunu yakalayacağıma inanmaya başladım eşimdeki davranış değişikliklerinden sonra.
bir kadın ne ister sadece huzurlu bir yuva çok param olmuş, harika bir evim olmuş ama o evin içinde eşimle huzurlu mutlu olamamışım benim için bir anlamı yok. bir kadın kayıtsızca sevmek ve sevilmek ister. bir kadının sevgisi koşulsuzdur yani şöyle olursan seni severim böyle davranırsan seni sevmem gibi koşulları yoktur kadının ama maalesef erkeklerin (hepsi değil tabi burda o gruptan ayrılanlarda var ) çoğunun sevgisi koşulludur kadına karşı böyle davranırsan seni sevmem ve sana dokunmam sevgimden mahrum ederim gibi halbuki o kadını ilk tanıdığında o kadın öyle davranıyordu o zaman bunun önemi yoktu ama ilişki ilerledikçe ve kadının sevgisinden emin oldukça erkekde değişimler başlar sevgi belirli kriterlere ve koşullara bağlanmaya başlar bu kıyafeti giyersen tartışma çıkar sevmem seni gibi mesajlar verilir kadına halbuki o kadını ilk gördüğünde o kıyafet vardı üstünde o kadını o kıyafetle sevmişti o erkek.
kıskançlık sevgiyi tüketen bir olgu bence herşeyin bir dozu olduğu gibi kıskançlık duygusunun da bir dozu olmalı eşim ilişkimizin başların da çok kıskançtı yok badi giyme yok açık giyme ama ben direndim inatlaştım yeri geldi tartştım ve bu giyisi konusunda kazandım şimdi eşim karışmıyor çünkü biliyor tanıyor beni artık nerede nasıl giyineceğimi ve nasıl oturup kalkmam gerektiğini biliyorum.
işte şimdide direniyorum ve kazanacağıma bir kaç gündür inanmaya başladım içimde o umutsuzluk duygusu biraz olsun yok olmaya başladı ve kendime güvenim geldi. aylardır evde 2 çocukla uğraşıyordum yemek temizlik iş ve kendime olan güvenim gitmişti açıkcası doğum kilolarım vardı kendimi şiman ve çirkin hissediyordum ama bu kadar sıkıntıyla 4.5 ayda 17 kilo verdim tabi işin içinde azim de var hırsla sinirle verdim o kiloları şimdi gayet zayıfım ve eski giyisilerimin içine girebiliyorum ve görenlerde eşimin yanında diyor " ne kadar da zayıflamışsın helel olsun " diye ve kendime güvenim geri geldi ve kendimei yeniden güzel hissetmeye başladım işe de başlayında üzerimdeki negatif elektrik gitti sanki evde her yanlız kaldığımda ağlıyordum ama şimdi iş yerimde arkadaşlarımla sohbet ediyorum ve kafam dağılıyor şıkır şıkır giyinip işime geliyorum ve farkettim ki eşim benimle daha bir ilgilenmeye başladı.
bakalım nasıl devam edecek bana karşı davranışları nasıl olacak. inşallah bu evlilik ve eşim verdiğim bu kadar çabaya değer ve bu ilişkinin güzel meyvelerini toplamaya başlarım huzur yakalayabiliriz inşallah....

sporcu
01-09-2009, 09:45 AM
teşekkür ederim aminn allahım kimsenin yuvasını bozmasın tabi şu an kesinleşmiş bir durum yok ama kendi psikolojimden bahsetmek istedim o eski umutsuz tavrımın bira olsun kalktığının farkına vrkına vardım..
bir üstte çocukları al annene git demişsiniz maalesef aynı şehirlerde yaşamıyorz ennemler gitmem otobüsle 9-10 saati buluyor yani bu da çok zor bir durum tabi imkansız değil ama 2 çocuk ve küçük bir bebekle çoz ama inşallah iş oralara varmadan düzelir evimden eşyalarımı toplayıp çocuklaımı da alıp gitmek istemiyorum şu noktada açıkcası insanın evinden ayrılması çok zor bir kere topladım eşyalarımı ama gitmek gerçekten zormuş gerçi eşimde istemedi gitmemi ve sorun tatlıya bağlandı ama bir daha döneceğim evden gitmem taki sonuna kadar kararlı olup dönmeyeceğime eminsen bu evden ancak o zaman giderim.
ama inşllah allahım o günlşeri göstermez ve huzuru yakalayabiliriz....

firedance
01-09-2009, 12:26 PM
evet herkes farklı farklı yönlere değinip çok mantıklı şeyler yazmızşınız çok teşekkür ederim..

öncelikle geçen gün eşimin telefonuna baktığımda şifre koymuş demiştim ya yok koymamış tekrar 1 saat sonra telefonunu kontrol ettim şifre yoktu ve açtım telefonunu aramalara mesajlara baktım bişey yoktu o an neden öyle oldu tel anlamadım ya telefonunu açmadan yarım bıraktı bende şifre falan denemeden çıktım ama sonra şifreyi görmeyince inanın içim rahatladı bir kaç gündür eşimde bana karşı biraz daha ilgi var benimle sohbet ediyor konuşuyor gülüyor ve bana yakın davranıyor ve dışarı çıkmıyor akşamlar ve en güzeli de telefonunu artık elinde yanında gezdirmiyor inşallah düzelmeler başlamıştır ilişkimizde telefonunu eve gelince salona bırakıyor ve orda kalıyor bu da biraz olsun içimi rahatlatıyor.
eşimle konuştuğumuzda demişti zaten her yaptığımdan şüphelenme farkındayım güvenmiyorsun ama böyle yaparsan da hiç güvenemezsin ve sorunlar tartışmalar hiç bitmez.
ben de evimize geldiğimizden beri yaklaşık 3 haftadır burda yazan bir arkadaşımın tavsiyesini uyguluyorum yani dişiliğimi kullanıyorum ve hep bakımlı olmaya çalışıyorum dün işime geri döndüm doğum iznim bitti ve hep şık giyinip gidiyorum işime zaten işyerimde çalışan tek bayan benim ve eşim hiç bişey demiyor giyinişime sabah erkenden kalkıp giyiniyorum süsleniyorum gayet rahat ve hiçbirşey yokmuş gibi davranıyorum artık ağlayıp zırlamayı bir knara bıraktım ağlayarak elime birşey geçmiyor farkına vardım aksine ağladıkça eşim benden uzaklaşıyor ben de şimdi hep neşeli bir tavır içindeyim ve eşimde de bana karşı yaklaşımında farklılıklar başladı bu da beni sevindirdi açıkcası...
bir çoğunuz çekme boşan terket diye yazmışsınız ama maalesef içinde yaşarken herşey bu kadar söylenildiği gibi yapılmıyor ben önce de yazdığım gibi tökezleyip yeniden kalkıp yarışa devam etmeye karar verdim ta ki umudum tükenen kadar şimdi biraz olsun umutlar yeşermeye başladı. haa affettimi eşimi hayır asla böyle bir şeyi affedemem ama anladım ki ağlayarak hayat geçmiyor yavrularıma da negatif enerji iletiyorum bu sefer. ben eşime bir şans daha verdim o da bunun farkında ama dillendiremiyor eşimin huyunu biliyorum sedece bu sorunda değil başka sorunlarımız olduğunda da eşimin yaklaşımı bu şekildedir. bunda benim hatam var maalesef bir insanı başta neyi alıştırırsan o şekilde gidermiş değiştiremezmişsin maalesef ben eşimi baştan bu şekilde alıştırdım. yani ilk flört ederken tartıştığımıda bile tartışma uzamasın diye ben konuşurdum sarılırdım ve eşim işte hala böyle yapmamı bekliyor ama oysa ben büyüdüm olgunlaştım ve değiştim artık hata bende olmadığı zaman bile ilk konuşan ben olmak istemiyorum ve artık eşim de bunun farkına varmaya başladı sen değiştin eskiden böyle değildin diyor ben de anlatıyorum hata kimdeyse o knuşsun illa özürdilemek gerekmez herşeyi dillendirmeye gerek yok hata sendeyse gel bir elimi tut sarıl ben anlarım seni diyorum ve bazı zamanlarda eşim bu dediğimi yapıyor konuşmadan sarılıyor ve ben anlıyorum üzgün olduğunu şimdide eşimden bunları beklediğimi söyledim ve o da farkında artık benim değiştiğimin ve bunaldığımın...
ve dediğim gibi artık ağlayıp sürekli bu konuyu açıp o kadının adını ağzıma almaktansa ( ki şimdiye kadar böyle yaptım ve hep ters tepki aldım eşimi uzaklaştırdım kendimden ) umursamaz ve keyfi yerinde bir tavır sergiliyorum ki bu eşim üstünde daha işe yarıyor bunu anladım...
demişsiniz bir kere yapan bir daha yapar taviz tavizi getirir ama her zaman böyle de olmayabilir bir çok yerde okudum nette çok araştırdım bazı evliliklerde böyle bir üzücü hikayeden sonra o evlilik eğer ki çift bu sorunu aşabilirse evliliğin daha iyiye gittiğini çünkü yıllrdır süregelen sorunların bu dönüm noktasında değiştiğini çiftlerin karşılıklı tüm sıkıntılarını ve isteklerini dile getirip bunları aştığını ve o evliliğin daha sağlam temellere dayanıp mutlu olduklarını okudum ve bu da benim evliliğimi devam ettirmede ve direnmemde en büyük neden oldu. inşallah bizim evliliğimizde de bu şekilde olur ve yıllardır birbirimiz sıkan sorunları bu sayede aşmış oluruz evet şu an çok zor bir şamadayız çok acı çekiyoruz farkındayım ama sonunu düşünerek hareket ediyorum sadece isteğim mutlu ve huzurlu bir evlilik ve bir kaç gündür de bunu yakalayacağıma inanmaya başladım eşimdeki davranış değişikliklerinden sonra.
bir kadın ne ister sadece huzurlu bir yuva çok param olmuş, harika bir evim olmuş ama o evin içinde eşimle huzurlu mutlu olamamışım benim için bir anlamı yok. bir kadın kayıtsızca sevmek ve sevilmek ister. bir kadının sevgisi koşulsuzdur yani şöyle olursan seni severim böyle davranırsan seni sevmem gibi koşulları yoktur kadının ama maalesef erkeklerin (hepsi değil tabi burda o gruptan ayrılanlarda var ) çoğunun sevgisi koşulludur kadına karşı böyle davranırsan seni sevmem ve sana dokunmam sevgimden mahrum ederim gibi halbuki o kadını ilk tanıdığında o kadın öyle davranıyordu o zaman bunun önemi yoktu ama ilişki ilerledikçe ve kadının sevgisinden emin oldukça erkekde değişimler başlar sevgi belirli kriterlere ve koşullara bağlanmaya başlar bu kıyafeti giyersen tartışma çıkar sevmem seni gibi mesajlar verilir kadına halbuki o kadını ilk gördüğünde o kıyafet vardı üstünde o kadını o kıyafetle sevmişti o erkek.
kıskançlık sevgiyi tüketen bir olgu bence herşeyin bir dozu olduğu gibi kıskançlık duygusunun da bir dozu olmalı eşim ilişkimizin başların da çok kıskançtı yok badi giyme yok açık giyme ama ben direndim inatlaştım yeri geldi tartştım ve bu giyisi konusunda kazandım şimdi eşim karışmıyor çünkü biliyor tanıyor beni artık nerede nasıl giyineceğimi ve nasıl oturup kalkmam gerektiğini biliyorum.
işte şimdide direniyorum ve kazanacağıma bir kaç gündür inanmaya başladım içimde o umutsuzluk duygusu biraz olsun yok olmaya başladı ve kendime güvenim geldi. aylardır evde 2 çocukla uğraşıyordum yemek temizlik iş ve kendime olan güvenim gitmişti açıkcası doğum kilolarım vardı kendimi şiman ve çirkin hissediyordum ama bu kadar sıkıntıyla 4.5 ayda 17 kilo verdim tabi işin içinde azim de var hırsla sinirle verdim o kiloları şimdi gayet zayıfım ve eski giyisilerimin içine girebiliyorum ve görenlerde eşimin yanında diyor " ne kadar da zayıflamışsın helel olsun " diye ve kendime güvenim geri geldi ve kendimei yeniden güzel hissetmeye başladım işe de başlayında üzerimdeki negatif elektrik gitti sanki evde her yanlız kaldığımda ağlıyordum ama şimdi iş yerimde arkadaşlarımla sohbet ediyorum ve kafam dağılıyor şıkır şıkır giyinip işime geliyorum ve farkettim ki eşim benimle daha bir ilgilenmeye başladı.
bakalım nasıl devam edecek bana karşı davranışları nasıl olacak. inşallah bu evlilik ve eşim verdiğim bu kadar çabaya değer ve bu ilişkinin güzel meyvelerini toplamaya başlarım huzur yakalayabiliriz inşallah....

Öncelikle kendini iyi hissetmen çok güzel. O bunalımı az da olsa aştığını farkediyorum yazdıklarından ancak bunu bir mücadele olarak algılaman yanlış.

Daha önce de dediğimiz gibi sen benzer bir şey yapsan eşin bu şekilde davranmayacaktı değil mi?

Bunun anlamı şu;

Sen yine eşini ilk birlikteliğinizden beri alıştırdığın herşeyi alttan alan, sorunları üstelemeyen kadın olarak bunu da sineye çekmiş görünüyorsun.

İçten içe ona hala kızsan da görünüşte mutlusun.

İleride benzer bir şey olduğunda, tekrar senden aynı şeyleri bekleyebilir. Bu bir önyargı değil sadece bir çıkarım. Benzer durumda olanların hikayelerinde de vardır böyle şeyler.

Dediğim gibi önündeki 2 yoldan birini seçmiş gibisin. Bu olayı tamamen kafandan silmen lazım yoksa şu anda iyi görünsen de belli bir zaman sonra tekrar kafanı kurcalamaya başlarsa o zaman ne yuva kalır ne de aile...

sporcu
02-09-2009, 09:49 AM

Öncelikle kendini iyi hissetmen çok güzel. O bunalımı az da olsa aştığını farkediyorum yazdıklarından ancak bunu bir mücadele olarak algılaman yanlış.

Daha önce de dediğimiz gibi sen benzer bir şey yapsan eşin bu şekilde davranmayacaktı değil mi?

Bunun anlamı şu;

Sen yine eşini ilk birlikteliğinizden beri alıştırdığın herşeyi alttan alan, sorunları üstelemeyen kadın olarak bunu da sineye çekmiş görünüyorsun.

İçten içe ona hala kızsan da görünüşte mutlusun.

İleride benzer bir şey olduğunda, tekrar senden aynı şeyleri bekleyebilir. Bu bir önyargı değil sadece bir çıkarım. Benzer durumda olanların hikayelerinde de vardır böyle şeyler.

Dediğim gibi önündeki 2 yoldan birini seçmiş gibisin. Bu olayı tamamen kafandan silmen lazım yoksa şu anda iyi görünsen de belli bir zaman sonra tekrar kafanı kurcalamaya başlarsa o zaman ne yuva kalır ne de aile...

evet yazdıklarınızda haklı yanlar var şu an sineye çekmiş gibi görünüyorum ama eşime verdiğim bir mesaj da var bu eşimin ilk hatası bu 8 yıllık evliliğimde aldatma adına yani benim bildiğim başka olduğunu zannetmiyorum çünkü bunu nasıl hissedip anladıysam önce olsa onları da anlardım çünkü eşim tavır ve davranışlarıyla çok belli ediyor yaptıklarını yani usta çapkınlardan değil.
evet eşime verdiğim mesajda şu an bunu affediyorum ama bir ikinci şans olmayacak bunu açık bir dille ifade ettim ve o da farkında bunda bile 5 aydan fazladır ne sorunlar yaşıyoruz, eğerki bebeğimi doğurmak üzere olmasaydım eşim biliyor ne yapacağımı sacede doğum arefesindeydim ve evde annem vardı bu sorunu onun yanında tartışmak açmak istemediğimin farkındaydı eşim ve hadi şimdi bebeğimi doğurayım bebeğim biraz kendini kurtarınca 5-6 aylık olunca çeker giderim olmuyor böyle ileri yönelik bir pazarlık yapılmıyor yaşamla o yüzden eşimde bunların farkında benim olayı kabullenmediğimin de farkında o yüzden tekrarı olmayacağını umuyorum ya da olsa da sonucun bu şekilde devam etmeyeceğinin de farkında eşim. bir daha olduğunda affetmeme konusunda ne kadar kararlı olduğumun farkında ve bunu da affetmediğimi biliyor sadece konuyu gündeme getirmiyorum artık çünkü evin içinde asık surat ve huzursuzluk çekmezten yoruldum ve artık olanları anlamaya başlayan bir yavrumuz var o yüzden şimdilik sadece konuyu alta çektim bakalım bu sene nasıl geçecek göreceğiz zaten seneye burdan tayin isteyim kendi memleket traflarına gitmek istiyoruz benden çok kendisi istiyor çünkü bu şehir bize pek de iyi anılar bırakmadı haa gittiğimiz yerde aynı şeyler olmazmı yaşanmazmı tabii ki olabilir bunun şehir değiştirmeyle alakası yok önemli olan eşimin yaptığı yanlışın farkına varıp beni ne kadar kırdığını anlayıp bunu tekrarlamaması bana saygı göstermesi.
olayı bir savaşma haline dönüştürmek değilde sadece kendime olan güvenimi kazanma ve bende varım istediğim zaman ben de herşeyi yapabilirim diyebildiğimi eşime gösteriyorum. sadece kendimce aldığım bir takım kararlar var bunların arkasında durmaya çalışıyorum....

firedance
02-09-2009, 01:16 PM
Anlıyorum..

Bir süre üzerini örtmek sorunu tamamen çözmeyecektir muhtemelen. Dilerim bunu tam anlamıyla atlatır ve mutluluğu yakalayabilirsiniz.

Bazen sert olmak gereklidir. Evlilik de olsa bir tarafın daha sağlam durması şattır. Yoksa güçlünün zayıfı ezmesi gibi zayıf görünen de ezilebiliyor.

Hiç ummadığın bir anda ''Sen niye öyle yapmıştın?'' diye diklenirseniz bütün o özgüven çabası da bir anda yıkılacaktır.

Yıllarca bu tarz şeyler için ''Erkektir, bir hata yapmıştır..affet'' deyip, olayı örtbas edenlerin içlerinde birikenleri bir gün nasıl patlattıklarını da görüyoruz az çok..

dacer
02-09-2009, 02:25 PM
canım benim ya
anlattıklarına çok üzüldüm zor bir durum gerçekten
ama şuna inan bu tür durumlarda erkek karşı tarafla alakasını hemen bıçak gibi kesip atmıyor.Yani sana söylediği gibi artık bitti görüşmüyoruz dediğine bakma. :cry:
bende çok genç çok bakımlı ve çok güzel bir insanım.herangi bir toplulukta insanların bakışları üzerimde yoğunlaşır.hiç unutmam kızımn okuluna gittiğim bir gün bayan öğretmenin bir tanesi
ne kadar güzel bir yüzünüz var diye bir iltifatta bulunmuştu.ama bende psikolojimde derin yaralar açan böylesi bir olayı yaşadım.benimkide eli elime değmedi tarzında kendini çok savundu bende kendimi hep ona inandırdım ama hayır öyle birşey yok yani aşkım diyecek kadar samimi olmuşlar ama eli eline değmeyecek öğrendiğim an tyamam bitti dedi görüşmüyorz artık dedi ama ilgisizliğinden sewgsizliğinden çocuğunu ihmalinden sürekli bahanelerle ewden çıkmalarından konuyu açmamasından kavgalarından anlıyordum ki bitmemiş.zaten bura küçük yer duyuyordumda zaten .tayin olduk başka yere gittik aynı
şeyler.... :cry:
ne zaman düzelir canı ne zaman bu huzursuz mutsuz sağlıksız ortamı yaşamak istemezse
yani biz ne yapsakda boşş...Allah kimseyi böyle sınavdan geçirmesin
şimdi gayet normale döndü sadık,sorumluluklarını taşıyor,iyi bir baba,her şeyi benim için yapan bir eş ama tam 15 senemi verdim
güvenim hala sıfır,kinim hala çok
neden ayrılmadım babamın durumu iyi çalışabilirimde ama çocuk var dı işte
okulu vardı.çokda hassas bir çocuk psikolojisini düşündüm.
şimdi fen lisessinde...başarısını engellemekten çok korktum ayrılamadım.
her neyse sabırlı olman ama mücadeleni sonuna kadar vermen gerek.Hakkını sonuna kadar ara.sonuna kadar dimdik dur.yanlışı yapan o hesabını sonuna kadar sor çocuklarının rızkını başkalarına yedirmeyeciğni sonuna kadar haykır.eğer jetonu düşerse zaten ailesine bağlı fakat hata yapmış bir erkektir.Ama düşmezse canım senin onunla yaşayabileceğin tek güzel bir gün yoktur bu saatten sonra.
kendine iyi bak

sporcu
02-09-2009, 03:02 PM
Anlıyorum..

Bir süre üzerini örtmek sorunu tamamen çözmeyecektir muhtemelen. Dilerim bunu tam anlamıyla atlatır ve mutluluğu yakalayabilirsiniz.

Bazen sert olmak gereklidir. Evlilik de olsa bir tarafın daha sağlam durması şattır. Yoksa güçlünün zayıfı ezmesi gibi zayıf görünen de ezilebiliyor.

Hiç ummadığın bir anda ''Sen niye öyle yapmıştın?'' diye diklenirseniz bütün o özgüven çabası da bir anda yıkılacaktır.

Yıllarca bu tarz şeyler için ''Erkektir, bir hata yapmıştır..affet'' deyip, olayı örtbas edenlerin içlerinde birikenleri bir gün nasıl patlattıklarını da görüyoruz az çok..

işte ben de şu an öyle yapmaya çalışıyorum dediğiniz gibi sağlam ve güçlü durmaya çalışıyorum.. inşallah bu konuda başarılı olurum çünkü bu aralar sinirlerim çok yıprandı ve gözyaşlarım en küçük darbede hemen gözlerimden akıp gidiyor engelleyemiyorum o yüzden sürekli gülmeye çalışıyorum artık ağlamak istemiyorum çünkü ağlamaktan çok yoruldım....
ve dediğiniz gibi bir karar aldım artık ve en olmadık zamanda "sen niye öyle yapmıştın ?" demiyeceğim onun kararını aldım çünkü bu iki tarafında çabalarını yıkacak farkındayım yine aynı sözler aynı tartışmalar aynı soğukluklar başlayacak ..
bakalım inşallah o dediğiniz insanlar gibi bir patlama yaşamadan mutluluğu yakalırız, teşekkürler...

sporcu
02-09-2009, 03:13 PM
canım benim ya
ama şuna inan bu tür durumlarda erkek karşı tarafla alakasını hemen bıçak gibi kesip atmıyor.Yani sana söylediği gibi artık bitti görüşmüyoruz dediğine bakma. :cry:
bende çok genç çok bakımlı ve çok güzel bir insanım.herangi bir toplulukta insanların bakışları üzerimde yoğunlaşır.hiç unutmam kızımn okuluna gittiğim bir gün bayan öğretmenin bir tanesi
ne kadar güzel bir yüzünüz var diye bir iltifatta bulunmuştu.ama bende psikolojimde derin yaralar açan böylesi bir olayı yaşadım.benimkide eli elime değmedi tarzında kendini çok savundu bende kendimi hep ona inandırdım ama hayır öyle birşey yok yani aşkım diyecek kadar samimi olmuşlar ama eli eline değmeyecek öğrendiğim an tyamam bitti dedi görüşmüyorz artık dedi ama ilgisizliğinden sewgsizliğinden çocuğunu ihmalinden sürekli bahanelerle ewden çıkmalarından konuyu açmamasından kavgalarından anlıyordum ki bitmemiş.zaten bura küçük yer duyuyordumda zaten .tayin olduk başka yere gittik aynı
ne zaman düzelir canı ne zaman bu huzursuz mutsuz sağlıksız ortamı yaşamak istemezse
şimdi gayet normale döndü sadık,sorumluluklarını taşıyor,iyi bir baba,her şeyi benim için yapan bir eş ama tam 15 senemi verdim
her neyse sabırlı olman ama mücadeleni sonuna kadar vermen gerek.Hakkını sonuna kadar ara.sonuna kadar dimdik dur.yanlışı yapan o hesabını sonuna kadar sor çocuklarının rızkını başkalarına yedirmeyeciğni sonuna kadar haykır.eğer jetonu düşerse zaten ailesine bağlı fakat hata yapmış bir erkektir.Ama düşmezse canım senin onunla yaşayabileceğin tek güzel bir gün yoktur bu saatten sonra.
kendine iyi bak

canımm desene aynı kaderi paylaşıyoruz ben de yaşadıklarına çok üzüldüm dile kolay 15 sene işte erkekler maalesef yanındaki mücevheri görmeyip dışarıdaki bakırla ilgilenirler onu birşey zannederler maalesef.
senin şükür şimdi huzurun var ama o yaralar kapanmıyor dimi yaşanılanlar hep hatırlanıyor.
bilmiyorum işte hep çocuklar engel oluyor benimde 2 tane yavrum var onlar için bu kadar direnmem :(:(
inşallah bitmiştir inşallah devam etmiyordur inanmak güvenmek istiyorum gerçekten ama kalbim çok kırgın eşime karşı hakketmemiştim bu yaptıklarını sen de hakketmemiştin seven fedakarlık yapan hiç bir kadın hakketmez bu durumu :cry:
bakalım seneye biz de tayin isteyip gideceğiz inşallah buralardan ama nasıl olacak önemli olan şehir değiştirmekte değil insanın kendini değiştirmesi yoksa yapacaksa gittiği yerde de yapar.

çok kırgınım maalesef çok....

goddo
02-09-2009, 04:11 PM
canım benim ya
kendine iyi bak

canımm desene aynı kaderi paylaşıyoruz ben de yaşadıklarına çok üzüldüm dile kolay 15 sene işte erkekler maalesef yanındaki mücevheri görmeyip dışarıdaki bakırla ilgilenirler onu birşey zannederler maalesef.
senin şükür şimdi huzurun var ama o yaralar kapanmıyor dimi yaşanılanlar hep hatırlanıyor.
bilmiyorum işte hep çocuklar engel oluyor benimde 2 tane yavrum var onlar için bu kadar direnmem :(:(
inşallah bitmiştir inşallah devam etmiyordur inanmak güvenmek istiyorum gerçekten ama kalbim çok kırgın eşime karşı hakketmemiştim bu yaptıklarını sen de hakketmemiştin seven fedakarlık yapan hiç bir kadın hakketmez bu durumu :cry:
bakalım seneye biz de tayin isteyip gideceğiz inşallah buralardan ama nasıl olacak önemli olan şehir değiştirmekte değil insanın kendini değiştirmesi yoksa yapacaksa gittiği yerde de yapar.

çok kırgınım maalesef çok....

bence bu konuda çok karamsar olmayıın insanlar hata yapabilir.. halen seviyo olabilirken sizi :!: sizin bu komplexli tavrınız yine başka limanlara itebilir onları. siz yanında olun koşulsuz sevin, sonunda size dönecektir ve hep sizin olacaktır.. biraz gayret :wink:

firedance
02-09-2009, 05:38 PM
Böyle kuru sözlerle insanları kandırmayı bırakın. Bu tarz saçma düşünceler yüzünden aldatma oranları bu kadar yüksek.

Kadın aldattığında ortalığı ayağa kaldıranlar erkek yaptığında sevgi saygı edebiyatına başlamasınlar!

işte ben de şu an öyle yapmaya çalışıyorum dediğiniz gibi sağlam ve güçlü durmaya çalışıyorum.. inşallah bu konuda başarılı olurum çünkü bu aralar sinirlerim çok yıprandı ve gözyaşlarım en küçük darbede hemen gözlerimden akıp gidiyor engelleyemiyorum o yüzden sürekli gülmeye çalışıyorum artık ağlamak istemiyorum çünkü ağlamaktan çok yoruldım....
ve dediğiniz gibi bir karar aldım artık ve en olmadık zamanda "sen niye öyle yapmıştın ?" demiyeceğim onun kararını aldım çünkü bu iki tarafında çabalarını yıkacak farkındayım yine aynı sözler aynı tartışmalar aynı soğukluklar başlayacak ..
bakalım inşallah o dediğiniz insanlar gibi bir patlama yaşamadan mutluluğu yakalırız, teşekkürler...

Rica ederim..

Tüm bunları geçmişin tozlu sayfalarına atsan da içindeki kırgınlık nasıl geçecek, temel problem orada!

Ne de olsa klasik bir söz gibi dal rüzgarı affetse de kırılmıştır bir kere!

goddo
02-09-2009, 05:58 PM
Böyle kuru sözlerle insanları kandırmayı bırakın.[/b]

geçecek, temel problem orada!

Buradaki yorum tarafımdan silinmiştir / ilksen .. biz insanları kandırmıyoruz muhteml iki sondan daha olumlu olanınnı öneriyoruz.

senin başaramaman diğer insanlarında başaramayacakları anlamına gelmez.

hem dal kırılmışsa yeniden çıkar :) kurumamış sonuçta

sporcu
03-09-2009, 11:45 AM
Böyle kuru sözlerle insanları kandırmayı bırakın. Bu tarz saçma düşünceler yüzünden aldatma oranları bu kadar yüksek.

Kadın aldattığında ortalığı ayağa kaldıranlar erkek yaptığında sevgi saygı edebiyatına başlamasınlar!

Rica ederim..

Tüm bunları geçmişin tozlu sayfalarına atsan da içindeki kırgınlık nasıl geçecek, temel problem orada!

evet içimdeki kırgınlık geçmeyecek hem de asla bunun farkındayım ve eşimde farkında dün biraz bu konuyu konuştuk içimdekileri hislerimi anlatmak istedim sadece tartışmadan tabi saygı çerçevesinde konuştuk bir çok şey söyledim o da farkında o genelde dinledi beni ve lütfen bana güvenmeye çalış devam etmiyor bitti dedim konuyu kapatalım dedi benim açmak istediğim konu bu değil dedim sadece hislerimi yaşadıklarımı ve kırgınlıklarımı anlatmak istiyorum sana sadece dedim ve biraz düşüncelerimi hislerimi anlatmayı denedim ama farkına vardım ki bu konunun konuşulmasından sıkılıyor ben de bir çözüm önerisi getirdim dedim yazışalım ben hislerimi düşüncelerimi kırgınlıklarımı anlatan bir mektup yazacağım sana dedim çünkü konuşmada pek başarılı olamıyoruz eşimle mesajlaşmada eşimin çok farklı bir yanı ortaya çıkıyor düşüncelerini daha rahat yazabiliyor bana ve bugün işyerime geldim eşime tüm hislerimi anlatan 3 sayfalık bir mektup yazdım beni daha iyi anlayabilmesi adına ve asıl sorunun kaynağı ne onu bunu yapmaya iten asıl sebep ne onu öğrenmek istediğimi belirttim sonuçta hiç birimiz dört dörtlük kişiler değiliz belki benim farkına varmadan yaptığım bir takım hatalar var o yüzden eşim başka bir kadına yöneldi ya da boşluk bir anına geldi işte anlamak istediğim asıl sorunun bu olduğunu yazdım ve sorunların üstünü örtüp geçersek belli bir zaman sonra belki de daha büyük bir patlama yaşacağız ve evliliğimiz kurtarılamayacak hale gelecek dedim sorunları o an çözelim ki hayatımıza geride pürüzler bırakmadan devam edelim istedim bakalım birazdan beni almaya gelecek eşim ve mektubu ona vereceğim o da bana mektup yazacakmı acaba inşallah o da hislerini düşüncelerini kırgınlıklarını yazar ki evliliğimize biraz olsun çözüm olur ikimizde bilirsek yanlışlarımızı hayatımıza daha iyi devam edebileceğimizi düşündüm tabi eğer içinde benden birşeyler kalmışsa dedim bakalım bekleyip göreceğim şimdilik birbirimize karşı çok iyiyiz bana karşı yaklaşımları güzel ama dedim olayın hareket olarak deil zihninde de bitmesi gerek yoksa zihninde devam ederse yine beni aldatmış sayılırsın dedim. yani anlıyacağınız çok şeyler yazdım ve inşallah faydası olur çünkü gördüm ki biz sorunlarımızı konuşamıyoruz iş tartışmaya dönüşüyor. yazışarak daha iyi anlıyoruz birbirimizi ve incitici sözler kullanıp birbirimizin kalbini kırmıyoruz....

fikirleriniz ve ilginiz için çok teşekkür ederim burada kimseyle konuşamadığım şeyleri yazarak ve sizin yorumlarınızı okuyarak inanın çok rahatlıyorum..... inşallah hayatımda herşey yoluna girer ve o çok istediğim huzuru yakalayabilirim....

firedance
03-09-2009, 01:43 PM
Mektup noktası gayet güzel bir adım. Çiftler zaman zaman konuşarak anlatamadıklarını yazarak daha rahat anlatabiliyorlar.

Erkeklerde başka bir kadına yönelme genelde güdüseldir yani senin bir hatandan kaynaklanacağını sanmıyorum. Eğer öyle olsaydı eşin de dört dörtlük biri değil sen de. Senin de bir başka erkeğe yönelme ihtimalin doğardı ki, her ufak hatalarda herkes bir başkasına yönelse ortada evlilik namına bir şey kalmazdı.

Artık konuşacak, anlaşacak bir şeyler yapacaksınız. Yine de ilerideki içinizde bu olayla ilgili bir şey kalmasın da..

Ayrıca benim böyle bir olay yaşadığım yok, yanlış anlaşılmasın. Burada fikir konuşuyoruz.

sporcu
03-09-2009, 01:52 PM
Mektup noktası gayet güzel bir adım. Çiftler zaman zaman konuşarak anlatamadıklarını yazarak daha rahat anlatabiliyorlar.

Erkeklerde başka bir kadına yönelme genelde güdüseldir yani senin bir hatandan kaynaklanacağını sanmıyorum. Eğer öyle olsaydı eşin de dört dörtlük biri değil sen de. Senin de bir başka erkeğe yönelme ihtimalin doğardı ki, her ufak hatalarda herkes bir başkasına yönelse ortada evlilik namına bir şey kalmazdı.

Artık konuşacak, anlaşacak bir şeyler yapacaksınız. Yine de ilerideki içinizde bu olayla ilgili bir şey kalmasın da..

Ayrıca benim böyle bir olay yaşadığım yok, yanlış anlaşılmasın. Burada fikir konuşuyoruz.

evet mektupla anlaşabilmek bizim için bir çözüm olab,ilir öğle arası eşime verdim mektubu ve cvp bekliyorum sende hissettiklerini yaz lütfen dedim bakalım şimdilik herşey olumlu hatta sabırsızlandı okumak için belki okumuştur hoşuma gitti bu tavrı bakalım ne olacak.
evet güdüsel bir olay hatamın olduğunu da zannetmiyorum ancak merak ettiğim onun düşüncesi o ne düşünüyor bu konuda benden yana bir sıkıntısımı var acaba tabii bu kesinlikle bir sebep olamaz dediğiniz gibi o zaman eşimin en küçük hatasında benimde başka arayışlar içinde olmam gerekirdi. işte benimkisi sadece bir çözüm önerisi belki bu yazışma sayesinde birbirimizi daha iyi anlayabiliriz...

firedance
03-09-2009, 02:30 PM
O zaman beklemekten başka yapacak bir şey yok şu anda :)

sporcu
03-09-2009, 02:35 PM

evet bekleyip göreceğiz bakalım eşimin yaklaşımında ve tavırlarında nasıl değişiklikler olacak, herşeyin olumlu olması ümidiyle :wink:

erkekler neden bu kadar kendilerini anlatmakta zorlanırlar anlamıyorum yada daha doğrusu benim eşim böyle çözemiyorum bazen sıkıntılarını benimle paylaşmıyor ya da zor açıyor bana sıkıntılarını oysa ben en küçük sıkıntımda hemen eşimle paylaşırım o sıkıntılarını kendi içinde çözmeyi deniyor bundan rahatsız olduğumu belirtttiğimde de " zaten benim canım sıkkın bir de senin canını sıkmayayım" diyor oysaki evlilik mutluluğu da sıkıntıyıda paylaşmak demek değilmidir?

firedance
03-09-2009, 02:42 PM

evet bekleyip göreceğiz bakalım eşimin yaklaşımında ve tavırlarında nasıl değişiklikler olacak, herşeyin olumlu olması ümidiyle :wink:

erkekler neden bu kadar kendilerini anlatmakta zorlanırlar anlamıyorum yada daha doğrusu benim eşim böyle çözemiyorum bazen sıkıntılarını benimle paylaşmıyor ya da zor açıyor bana sıkıntılarını oysa ben en küçük sıkıntımda hemen eşimle paylaşırım o sıkıntılarını kendi içinde çözmeyi deniyor bundan rahatsız olduğumu belirtttiğimde de " zaten benim canım sıkkın bir de senin canını sıkmayayım" diyor oysaki evlilik mutluluğu da sıkıntıyıda paylaşmak demek değilmidir?

Bu biraz mizaç biraz da yetişme tarzından kaynaklanıyor.

Toplum içinde erkek sürekli güçlü, rahat, her türlü sorunun üstesinden gelmesini bilen birisi olarak görülmek isteniyor ve aile içinde de öyle yetiştiriliyor.

Bu da erkekleri sessizleştirmeye, bir sorun olduğunda anlatamamaya kaynaklanıyor.

Karakter olarak bir şey anlatmak isteyenleri tenzih edersek erkekler bir sorun anlatmayı zayıflık belirtisi olarak görüp bu durumda kaçabiliyorlar.

Eşlerine anlattıklarında da eşlerinin gözünde aciz görünme endişesi de taşıyabiliyorlar.

sporcu
03-09-2009, 02:55 PM

Bu biraz mizaç biraz da yetişme tarzından kaynaklanıyor.

Toplum içinde erkek sürekli güçlü, rahat, her türlü sorunun üstesinden gelmesini bilen birisi olarak görülmek isteniyor ve aile içinde de öyle yetiştiriliyor.

Bu da erkekleri sessizleştirmeye, bir sorun olduğunda anlatamamaya kaynaklanıyor.

Karakter olarak bir şey anlatmak isteyenleri tenzih edersek erkekler bir sorun anlatmayı zayıflık belirtisi olarak görüp bu durumda kaçabiliyorlar.

Eşlerine anlattıklarında da eşlerinin gözünde aciz görünme endişesi de taşıyabiliyorlar.

halbuki ne kadar yanlış bir düşünce tarzı, aksine sıkıntısını benimle paylaşsa daha hoşuma gider ve birlikte bir çözüm yolu bulmayı deneyebiliriz o zaman durduk yerde neden asık suratlı olduğunu anlayabilirim. kafamda bnbir şey kurmam noldu da şimdi canı sıkkın acaba diye düşünmek zorunda kalmazdım en azından...
bu bir zayıflık belirtisi değil sıukıntılarımızı da birlikte aşalım demektir bence....

firedance
03-09-2009, 03:04 PM
Doğru ama bazı şeyler oturunca bu kadar detaylı düşünülemiyor ne yazık ki..

Belki o da bunun farkındadır ama aşamıyordur.

Kadın ve erkek düşüncesi bu gibi olaylarda farklı işliyor.

Bu konuda zorlamak da pek bir sonuç vermeyecektir.

sporcu
03-09-2009, 03:11 PM
Doğru ama bazı şeyler oturunca bu kadar detaylı düşünülemiyor ne yazık ki..

Belki o da bunun farkındadır ama aşamıyordur.

Kadın ve erkek düşüncesi bu gibi olaylarda farklı işliyor.

Bu konuda zorlamak da pek bir sonuç vermeyecektir.

evet çok haklısınız zorlamak kesinlikle bir sonuç vermiyor o yüzden ben de çok zorlamıyorum sadece bazı zamanlarda bunu aşıp benimle paylaşabiliyor eşimle konuşmak dertleşmek benim çok hoşuma gidiyor zannedersem bizim sıkıntımız ben konuşmayı sevinçlerimi sıkıntılarımı paylaşmayı çok seven bir insanım yani dışa dönük kendimle barışık bir insanım, eşimde tam aksine sıkıntılarını pek paylaşmayı sevmeyen çok konuşmayan biraz içe dönük bir insan ben yemek yerken bile karşılıklı sohbet etmeyi çok severken eşim yemeğini yer ve sohbet etmek gereği duymaz bu yönden biraz zıtlaşıyoruz zannedersem ben herşeyimi paylaşmalıyım bir hata yapsam dahi eşimin kızacağını bilsem bile bunu ondan saklamam anlatırım içim rahatlar konuşarak....
evet erkeklerle kadınları birbirinden ayıran en büyük özelliğimiz de bu olsa gerek biz kadınlar olayları detaylarıyla yaşıyoruz erkekler biraz daha yüzeysel yaşıyorlar hayatı....

firedance
03-09-2009, 03:16 PM
Bu sebeple evlenmeden önceki tanıma aşamasının önemine dikkat çekiliyor. Hani belki o süreçte bazı şeyler çok göze batmıyor ancak evlilik hayatı içinde bu gerçekler bir bir önüne seriliyor insanın.

Kadınlar daha paylaşımcı olmayı severler ama bu erkekleri pek de mutlu etmez kimi zaman :)

sporcu
03-09-2009, 03:22 PM
Bu sebeple evlenmeden önceki tanıma aşamasının önemine dikkat çekiliyor. Hani belki o süreçte bazı şeyler çok göze batmıyor ancak evlilik hayatı içinde bu gerçekler bir bir önüne seriliyor insanın.

Kadınlar daha paylaşımcı olmayı severler ama bu erkekleri pek de mutlu etmez kimi zaman :)

bizim evlenmeden önce tanıma aşamamız da oldukça uzundu 5 yıl flört devremiz oldu evet o zaman da eşim saklmadı kendisini kesinlikle yani bu zaman zarfında bana hep iyi yönlerini göstermedi, bana karşı çok dürüsttü anlıyacağınız yani ben huyunu bilerek evlendim ama bu bizim için çokmu sıkıntı oluşturuyor çok da değil sadece paylaşmasını isterdim....

firedance
03-09-2009, 03:26 PM

bizim evlenmeden önce tanıma aşamamız da oldukça uzundu 5 yıl flört devremiz oldu evet o zaman da eşim saklmadı kendisini kesinlikle yani bu zaman zarfında bana hep iyi yönlerini göstermedi, bana karşı çok dürüsttü anlıyacağınız yani ben huyunu bilerek evlendim ama bu bizim için çokmu sıkıntı oluşturuyor çok da değil sadece paylaşmasını isterdim....

Artık herşey bizim istediğimiz gibi olmuyor ne yazık ki, onu da bu haliyle kabul edeceksiniz. Hem tek sorununuz bu olsun :)

sporcu
03-09-2009, 03:27 PM
evet haklısınız ben bu soruna razıyım yeterki başka sorunlar olmasın :)

oslemm
03-09-2009, 05:34 PM
sıteye bır suredır gırmıyodum sımdı bastan sona okudum basta cok uzuldum bır bayan olarak sayfanın sonunda da sevındım:) Allah kımsenın yuvasını bozmasın en ıyısını yapmıssın sporcu..

sporcu
04-09-2009, 08:16 AM
sıteye bır suredır gırmıyodum sımdı bastan sona okudum basta cok uzuldum bır bayan olarak sayfanın sonunda da sevındım:) Allah kımsenın yuvasını bozmasın en ıyısını yapmıssın sporcu..

çok teşekkür ederim oslemm, evet yaşananlar maalesef çok üzücü şeyler hiç bir hemcinsimin başına gelsin istemem çok can yakıcı :cry: ama bakalım inşallah herşey yoluna girecek biraz olsun umutlarım yeşermeye başladı ilk zamanlar bu evlilikten tamamen umudumu kesmiştim ancak şimdi içim bira olsun rahatlamaya başladı.

teşekkürler......

firedance
04-09-2009, 03:21 PM
En azından artık bir umudun var, umudu kalmayanlar ne yapsın değil mi :)

sporcu
05-09-2009, 05:13 PM
En azından artık bir umudun var, umudu kalmayanlar ne yapsın değil mi :)

evet artık bir umudum var :)

eşimle aramız baya bir düzelmeye başladı bana karşı o soğukluğu gitti aramızda sıcaklık oluşmaya başladı :wink: inşallah böyle devam eder beni yeniden istemesi ve bunu bilmek kendime olan güvenimi daha bir yerine getirdi artık kendimi yine eskisi gibi güzel ve çekici hissetmeye başladım :) tabi benim de ona karşı yaklaşımlarım da değişikler oldu inşallah sorunlarımızı sıkıntılarımızı aşarız ve husurlu bir evliliği yeniden yakalayabiliriz...

mektup konusunu konuştuk akşam okumuş ve o da bana yazacakmış sevindim mutlu oldum bu bana ve evliliğimize biraz olsun değer verdiğini gösterir...

evet ya umudu olmayanlar tükenenler ne yapsın umutların bitmesi çok kötü umutla birlikte yaşama sevinci de tükeniyor çünkü...

kimse umutsuz kalmasın... dallarda her zaman yeşil bir yaprak kalmalı diyorum...

firedance
05-09-2009, 08:16 PM
Sizin adınıza sevindik, dileriz böyle devam eder.

Büyümeden kontrol etmeyi başarabilmişsiniz anlaşılan :)

pitika33
05-09-2009, 11:27 PM
Sevgili Sporcu,

Eşinizle aranızın düzelmeye başlamış olması çok güzel.
Ben iki defa evlendim. Aldatılmayan kadın azdır diye düşünüyorum. Hele bu zamanda. İlk eşim beni sanal ortamda sık sık aldatıyormuş.
Bunu gözlerimle gördüğümde üzülmedim sandım oysa öyle çok etkilenmişim ki epey sarstı bu olay beni. :cry:
Kendi kendime komplekse girdim özgüvenim azalmıştı...
Sonra bir gün şiddet uygulamaya kalktı ve ben evden kaçtım...
İkinci eşim ben kuaför salonundayken tesadüfen yanıma gelmişti.
Salonun sahibi hanım güzeldi ama her tarafı gözüküyordu. Açık saçıktı.
Çok bakımlıydı. Eşim kadına bakarken daldı gitti. Ağzından çıkanı o an
kulağı duymadı sanırım.Kahroldum. Ben nasıl etkilendim size anlatamam. Ama ona sorsanız evliliğimiz boyuna hiç başka kadına kıza gitmedim der. Acaba diyorum eline fırsat geçse ne yapardı. Evliyken defalarca yurtdışına gitti
geldi. Günahı boynuna... Ancak erkekler çok temkinli olmalılar. Diğer kadın
hamile kalabilir ya da Hiv, Hebatit bulaştırabilir. E be adamlar bir anlık dünyevi zevk için değer mi?????? :!:

sporcu
05-09-2009, 11:28 PM

teşekkür ederim firedance :)

bilmiyorum tam emin değilim ama galiba kontrol edebilmişim ama hala kafamda ki soru işaretlerini atabilmiş değilim bunları da eşime yazdığım her mektupta tek tek dile getireceğim ki kafam da yüreğim de rahatlasın. yazmayı hislerimi anlatmayı çok seviyorum umarım bu şekilde sorunlarımızın ve sıkıntılarımızn üstesinden gelebiliriz......

sporcu
05-09-2009, 11:33 PM
Sevgili Sporcu,

Eşinizle aranızın düzelmeye başlamış olması çok güzel.
Ben iki defa evlendim. Aldatılmayan kadın azdır diye düşünüyorum. Hele bu zamanda. İlk eşim beni sanal ortamda sık sık aldatıyormuş.
Bunu gözlerimle gördüğümde üzülmedim sandım oysa öyle çok etkilenmişim ki epey sarstı bu olay beni. :cry:
Kendi kendime komplekse girdim özgüvenim azalmıştı...
Sonra bir gün şiddet uygulamaya kalktı ve ben evden kaçtım...
İkinci eşim ben kuaför salonundayken tesadüfen yanıma gelmişti.
Salonun sahibi hanım güzeldi ama her tarafı gözüküyordu. Açık saçıktı.
Çok bakımlıydı. Eşim kadına bakarken daldı gitti. Ağzından çıkanı o an
kulağı duymadı sanırım.Kahroldum. Ben nasıl etkilendim size anlatamam. Ama ona sorsanız evliliğimiz boyuna hiç başka kadına kıza gitmedim der. Acaba diyorum eline fırsat geçse ne yapardı. Evliyken defalarca yurtdışına gitti
geldi. Günahı boynuna... Ancak erkekler çok temkinli olmalılar. Diğer kadın
hamile kalabilir ya da Hiv, Hebatit bulaştırabilir. E be adamlar bir anlık dünyevi zevk için değer mi?????? :!:

sen de zor günler geçirmişsin evet erkekler maalesef bize yaptıklarının farkına varmıyorlar kendine güvenen bir kadını bile çaresiz bir hale getirebiliyor.

evet en çok korktuğum şey de son yazdıkların diğer kadının hamile kalması yada ondan bir mikrop kapması gerçi eşim öyle bir şey olmadı diyor ama dediğin gibi günahı boynuna :(
artık güvenemiyorum neye inanacağımı bilmiyorum :(

umarım ikinci evliliğinde mutluluğu yakalayabilmişsindir.. aldatılan kadın olmak çok zor ve bu olayı hazmetmek inan daha zor :(((((

firedance
06-09-2009, 03:01 AM

bilmiyorum tam emin değilim ama galiba kontrol edebilmişim ama hala kafamda ki soru işaretlerini atabilmiş değilim bunları da eşime yazdığım her mektupta tek tek dile getireceğim ki kafam da yüreğim de rahatlasın. yazmayı hislerimi anlatmayı çok seviyorum umarım bu şekilde sorunlarımızın ve sıkıntılarımızn üstesinden gelebiliriz......

Anlaşıldı artık 10 15 mektup sürer bu sorular, adama da yazık :D

sporcu
06-09-2009, 02:33 PM

Anlaşıldı artık 10 15 mektup sürer bu sorular, adama da yazık :D

:D :D :D napayım seviyorum yazmayı mektuplaşmayı o kadar nazımı çeksin artık eşimde dimi cevaplasın sorularımı :D

firedance
06-09-2009, 06:02 PM
Bu sefer yaptığına kesin pişman olur :D :D

sporcu
07-09-2009, 08:45 AM

olsun hem de öyle pişman olsun ki bir daha başka kadınla birşeyler yaşamayı bırak yan gözle bile bakalmasın, daha dur neler yapacağım ben ona herşeyin bir zamanı var :wink:

bu konu sizinle benim tartışma konumuz gibi oldu desteğiniz ve ilginiz için teşekkürler :)

HeaDDaT
07-09-2009, 10:52 AM
Zamanında aynı hatayı bizde yaptık :oops: sonuçta biz erkeklerin genlerinde şifrelenmiş bu kötü huy :) 15 gün kadar süründürüldükten sonra affedildik tabi. Yaptığının cezasını hakkıyla verdikten sonra, (aşırıya gitmemek kaydıyla ki aşırı süründürmeye çalışmakta tekrar aynı hataya iter) uzun bir süre başka kadınlara bakamayacaktır :) uvayı nasılki dişi kuş kuruyorsa yuvanın devamlılığını sağlamakta kadınların elindedir. Umarım bu kötü anı izleriyle beraber tarihe gömülür ve bir daha yaşanmaz.

sporcu
07-09-2009, 11:04 AM
Zamanında aynı hatayı bizde yaptık :oops: sonuçta biz erkeklerin genlerinde şifrelenmiş bu kötü huy :) 15 gün kadar süründürüldükten sonra affedildik tabi. Yaptığının cezasını hakkıyla verdikten sonra, (aşırıya gitmemek kaydıyla ki aşırı süründürmeye çalışmakta tekrar aynı hataya iter) uzun bir süre başka kadınlara bakamayacaktır :) uvayı nasılki dişi kuş kuruyorsa yuvanın devamlılığını sağlamakta kadınların elindedir. Umarım bu kötü anı izleriyle beraber tarihe gömülür ve bir daha yaşanmaz.

yaptığınız hatanın farkında olmanız çok güzel evet maalesef erkekler genimizde var deyip suçu genlere atıyorlar :wink:

evet aşırı süründürmek dediğiniz gibi inatla sinirle aynı hatayı yapmaya iter herşeyin bir dozu var o dozu ayarlamak önemli olan... evet yuvayı dişi kuş yapıyor ve yine dişi kuş kurtarıyor ama kartalın da yuvasına sahip çıkması bekleniyor bütün sorumluluğu dişi kuşun üstüne atmak da olmaz çünkü o kuş bir gün çırpınmaktan yorulup bıkabilir. evlilik kurtarılacaksa karşılıklı çabayla kurtulmalı fedakarlık tek taraflı olmamalı...

umarım bu kötü an yaşanmışlıklar yoklolur inşallah bir daha da yaşanmaz. izi mutlaka kalır ama erkek o yarayı öyle tamir etmeliki o yaranın izi çok can acıtmamalı...

firedance
07-09-2009, 04:48 PM

olsun hem de öyle pişman olsun ki bir daha başka kadınla birşeyler yaşamayı bırak yan gözle bile bakalmasın, daha dur neler yapacağım ben ona herşeyin bir zamanı var :wink:

bu konu sizinle benim tartışma konumuz gibi oldu desteğiniz ve ilginiz için teşekkürler :)

Ne demek, konuşuyoruz işte. Sohbet ediyoruz :)

simay
10-09-2009, 10:36 AM
sporcu bilemiyorum.onu affetmen ne derece doğru? meydanı boş bırakmamak için boşanmamışsın ama eğer istanbulda falan yaşıyorsan böyle bir inada hiç gerek yok. seni aldatanı sen hiç isteme ikinci bir eş bul.

ya da sen de kocanı aldat. böylece aldatılmak neymiş anlasın. mektuptan falan çok daha iyi bir çözüm.

beyefendi doğuma hazırlanan karısını en zor günlerinde aldatıp psikolojisini bozacak, karısı da onu tekrar kazanmak için mektuplar yazacak. bilmiyorum, bana yanlış geliyor.

bence onu kıskandır, aldat bir şeyler yp. yaptıklarını işte o zaman anlar.

sporcu
10-09-2009, 11:11 AM
sporcu bilemiyorum.onu affetmen ne derece doğru? meydanı boş bırakmamak için boşanmamışsın ama eğer istanbulda falan yaşıyorsan böyle bir inada hiç gerek yok. seni aldatanı sen hiç isteme ikinci bir eş bul.

ya da sen de kocanı aldat. böylece aldatılmak neymiş anlasın. mektuptan falan çok daha iyi bir çözüm.

beyefendi doğuma hazırlanan karısını en zor günlerinde aldatıp psikolojisini bozacak, karısı da onu tekrar kazanmak için mektuplar yazacak. bilmiyorum, bana yanlış geliyor.

şükür ki istanbulda yaşamıyorum küçük bir ilçedeyiz...

benimde onu aldatma önerin kesinlikle bana uygun değil kendi kişiliğimden karekterimden ödün veremem ben anlasın diye anlayacaksa böyle anlasın anlamazsa eğer herkes kendi yoluna kendime olan saygımı yitiremem kesinlikle eğerki aldatma gibi bir niyatim olsaydı boşanır ne yapacaksam öyle yaparım ama kesinlikle böyle bir düşünce içine girmedim kendine saygı duyan bir kadınım aldatmak bana göre değil kesinlikle..

mektup olayı beni anlaması açısından daha anlamlı bence ve anlıyorda emin ol bir sorun çözülecekse saygı çerçevesinde çözülsün isterim birbirimiz aldatalım nolacak sadece mide bulantısı o zaman beni anlar belki ama ortada kurtarılacak bir evlilik varsa bile geriye sadece enkazı kalır....

okb.takinti
10-09-2009, 11:28 AM

tövbe tövbe.bu nasıl konuşmadır böle.sende aldat!!! olacak işmi bu şimdi..insanın kendine olan bir saygısı vardır.böyla olaylar karşısında yapılacak en iyi şey konuşarak anlaşmaktır.oda olmuyorsa boşanılır.türk aile ve örflerine aykırı laflar etmişssiniz.

sporcu
10-09-2009, 11:31 AM
evet demekki kendiside eşini aldatsa eşinin de onu aldatması gerekecek....

olmaz bana ve aklı başında hiç bir kadına böyle kıstasa kıstas yapmak yakışmaz açıkcası ben kendime olan saygımdan böyle bir adiliği asla yapamam. evliliğim olasada kendime saygım olsun en azından....

zaten böyle bir çözüm de o evliliği kurtarmaz aksine daha kötü bir şekilde sonlanmasına sebebiyet verir..

amaç evliliğinde huzuru yakalamaksa bu bir çözüm değil sadece sondur hemde hiç de hoş olmayan bir son...

ve kesinlikle bana göre olmayan, kişiliğime uymayan bir davranış şekli....

simay
10-09-2009, 01:22 PM
öncelikle kadına ve erkeğe ayrım yapılmasına karşı olduğumu belirteyim. ama fikrinize saygı duyuyorum bu yüzden uzatmayacağım.
sonra da, umarım mutlu olursunuz ve huzuru yakalarsınız eşinizle.

ama ilişkinin bitip bitmediğinden emin olmanızı tavsiye ederim.

bir de eğer ilişki bitmediyse, o kadınla hala gizli gizli mesajlaşıyorsa (kadının numarasını umarım kaydetmişsinizdir) kadınla görüşün bence. kilit nokta çünkü o kadın. onunla konuşup eşinizden uzak durmaya ikna ederseniz, bu işi güzellikle çözersiniz. aksi halde ilişki ilerleyebilir ve eşiniz iki bavulla evi terk edebilir.

hem belki kadın eşinizin evli olup olmadığını bile bilmiyordur?

sporcu
10-09-2009, 01:53 PM
öncelikle kadına ve erkeğe ayrım yapılmasına karşı olduğumu belirteyim. ama fikrinize saygı duyuyorum bu yüzden uzatmayacağım.
sonra da, umarım mutlu olursunuz ve huzuru yakalarsınız eşinizle.

ama ilişkinin bitip bitmediğinden emin olmanızı tavsiye ederim.

bir de eğer ilişki bitmediyse, o kadınla hala gizli gizli mesajlaşıyorsa (kadının numarasını umarım kaydetmişsinizdir) kadınla görüşün bence. kilit nokta çünkü o kadın. onunla konuşup eşinizden uzak durmaya ikna ederseniz, bu işi güzellikle çözersiniz. aksi halde ilişki ilerleyebilir ve eşiniz iki bavulla evi terk edebilir.

hem belki kadın eşinizin evli olup olmadığını bile bilmiyordur?

teşekkürler fikirlerinize saygım var...

evet sürekli kontrol ediyorum telefonunu şimdilik hiç birşey yok o kadının teli bende kayıtlı ve o mesaj olyını gördüğümde direk aradım kadını ve içimde ne varsa söyledim kocamdan uzak durmasını söyledi tabii o hala yeminler ediyordu böyle birşey olmadığına dair çok ciddi bir şekilde konuştum ve devam ettiğini anladığım anda bir daha ki aramam böyle olmayacak dedim.
bayanı tanıyorum tabiki o da eşimin evli ve çocuklu olduğunu biliyor burası küçük bir ilçe bu bayan nasıl bir zihniyetse bile bile pişti diyor.
o yüzden devam ediyorum şu an evliliğime alınabilecek her türlü tedbiri almış durumdayım inşallah eşiminde dediği gibi gerçekten bitmiştir bu ilişki inanmak istiorum eşime gerçekten ve bir daha nolursa olsun bana yalan söyleme dedim yanlış yapsanda önce senden duymalıyım ki sana yeniden güvenebileyim dedim...

simay
10-09-2009, 02:17 PM
kadının tayini falan çıksa çok iyi olur aslında. eğer şark hizmeti falan yapıyorsa bu gereksiz macera da çok geçmeden bitiverir.

aslında niye bu işe kalkıştığı ve ne kadardır sürdüğü de önemli. cinsel tatmin mi, o kadınla sadece yatak arkadaşı mıydı yoksa duygusal boyutta mıydı, heyecan arayışı mı, sizinle mi anlaşamıyordu, eşini bakımsız mı buluyordu bunu da anlamak gerek.

sporcu
10-09-2009, 02:22 PM
kadının tayini falan çıksa çok iyi olur aslında. eğer şark hizmeti falan yapıyorsa bu gereksiz macera da çok geçmeden bitiverir.

aslında niye bu işe kalkıştığı ve ne kadardır sürdüğü de önemli. cinsel tatmin mi, o kadınla sadece yatak arkadaşı mıydı yoksa duygusal boyutta mıydı, heyecan arayışı mı, sizinle mi anlaşamıyordu, eşini bakımsız mı buluyordu bunu da anlamak gerek.

kadının tayini çıkamaz sözleşmeli ancak evlenip de gider ama biz önümüzdeki sene kesin tayin isteyip gideceğiz eşimde gitmek istiyor buradan...

arada cinsel temas olmadı diyor eşim tabi ne kadar inanılır buna, benim fikrim kadın buna ilgi gösterdi eşiminde hoşuna gitti sapma sapan bir heyecan yaşamak istediler eşimin dediğine göre ilerlemedi yaptığımız hatanın ikimizde farkına vardık ve devam ettirmedik dedi...

aramızda ufak tefek sorunlar vardı ama bu derece değildi ayrıca tam aksine gayet bakımlı ve kendine özen gösteren bi bayanımdır beni bakımsız bulma ihtimali sıfır, cinsel tatminsizlik de değil eminin dediğim gibi sadece beğenilmek hoşuna gitti eşimin her erkekte olduğu gibi....

simay
10-09-2009, 05:48 PM
eşinin gitmek istemesi çok güzel bir gelişme, demek ki beyefendi de artık bu kadını unutmak istiyor.

yalnız ilişkinin yine de bitmemiş olma ihtimali küçük de olsa var. kadını bir erkek adıyla cep teline kaydetmiş olabilir.
sonuçta cep telden yakalandı, artık kadınla sadece internette konuşuyor olabilir. sohbet geçmişi dosyasını falan sen gene de kontrol et.

eğer yukarıda saydığım gibi durumlarla bir aile büyüğünden yardım iste, faydaları olabilir.

sporcu
11-09-2009, 08:32 AM
eşinin gitmek istemesi çok güzel bir gelişme, demek ki beyefendi de artık bu kadını unutmak istiyor.

yalnız ilişkinin yine de bitmemiş olma ihtimali küçük de olsa var. kadını bir erkek adıyla cep teline kaydetmiş olabilir.
sonuçta cep telden yakalandı, artık kadınla sadece internette konuşuyor olabilir. sohbet geçmişi dosyasını falan sen gene de kontrol et.

eğer yukarıda saydığım gibi durumlarla bir aile büyüğünden yardım iste, faydaları olabilir.

evet gitmek istemesi beni de sevindiriyor...

bitmiş umuduyla bakıyorum tabii hala yoklamalarım devam ediyor arkasını bırakmış değilim...

netten de konuştuğunu zannetmiyorum genelde akşamları beraber vakit geçiriyoruz ve pc yi açacağı zamanda beraber oturuyoruz başına yanlız baksada ben diğer odada olsam da arada giderim yanına sohbet ederiz inşallah bu sefer gerçekten doğru söylüyordur yalan istemediğimi kaç kez dile getirdim...

yaz tatilinde memleketteyken eşimin ailesine durumu anlattım müthiş karşı çıktılar ve çok üzüldüler benim arkamda durdular ve babasıyla annesi bu konuyu eşime açtı konuştular onunla yani aileside kesinlikle böyle birşeyi tasvip etmediğini ve benim arkamda olduklarını belirttiler devam etmesi durumunda biz annen baban değiliz dediler eşim beklemiyordu ailesinden böyle bir tepki açıkcası çok iyi oldu yani şu anda herkes benim arkamda bu konuda yanlız kaldı erkek kardeşi bile bir çok şey söyledi resmen abisine kızdı...
bakalım bekleyip göreceğim dediğim gibi bu yıl bekleme aşaması davranışlarındaki değişmeler tayin istemesi çabaları hepsini değerlendireceğim......

simay
11-09-2009, 08:40 PM
anladığım kadarıyla sen bunları yakaladıktan sonra demiş eşin bitti diye. ama bitmesi için aralarında bir konuşma, iletişim, randevu gerçekleşmesi gerekiyor. eşin o anda sıyrılmak için bitti demiş ama gerçekten bitirmesi için de görüşmesi gerekiyor.

çünkü şimdi acı ama gerçek aşkım maşkım diye hitap etmeye başlanmışsa - tabi mesajları sen gördün tam olarak neler yazışmışlar- ilişki iyice ciddileşmiş demektir. bu yüzden de bitirmesi için mantıken onun memleketinden gelmesi ya da en azından bi tel görüşmesi yapması lazım. o yüzden o tarz bir şey farkedersen hemen moralini bozma belki bitirmek içindir.

simay
12-09-2009, 06:26 PM
fakat bir de işin şu boyutu var,

siz eğer şimdi "boşanalım" deseniz, size "gitme" der mi?

eğer ailesinin zoruyla devam ediyorsa bu evliliğe ilişki büyük ihtimalle bitmez. hazırlıklı olun derim. çünkü aynı okuldalar.

simay
14-09-2009, 12:19 PM
sporcu ne oldu, son durum ne?

firedance
14-09-2009, 02:16 PM
Anlaşılan bayağı mutlular, foruma bile girmiyor :D

simay
17-09-2009, 05:11 AM
ya noldu cidden bu işin sonu acayip merak ettim

sporcu
18-09-2009, 10:05 AM
ilginiz için teşekkürler arkadaşlar :)

bu aralar giremedim işler çok yoğun tatil öncesi ve yazamadım size, şimdilik çok şükür herşey yolunda gidiyor sıkıntılarımızdan biraz olsun kurtulduk gibi umarımda böyle devam eder ve daha da iyiye doğru gider.

eşim bana karşı ilgili ve anlayışlı davranıyor ve artık telefonu hep ortada :) içim biraz daha rahat pc de işi olduğu zaman "gel birlikte bakalım " diyor bu da hoşuma gidiyor zannedersem bana mesajlar vermeye çalışıyor bak senden gizli birşey yapmıyorum artık gibilerinden inşallah eski güvenimi geri kazanır ve yoluumuza güzel bir şekilde devam edebiliriz...

ilginiz için çok teşekkür ederim simay ve firedance:):)

firedance yazdığın çok hoşuma gitti
"mutlular ki artık foruma bile girmiyor"

inşallah bu foruma kendi sorunlarımı sıkıntılarımı yazmak için değil sizin yadıklarınıza yorum yapmak için girerim bundan sonra:):)

mavi deniz
21-02-2013, 12:27 PM
sporcu aldatılmak çok zor güveni tamamen bitirir belki tekrar güvenip şans vermişsin ama yinede kendim olsam böyle bir şeye katlanamazdım yine umarım evliliğiniz düzelmiştir

dogruyol
21-02-2013, 01:30 PM
vay zalım vayyyy ... :(
insan böyle bir durumda böyle bir kadını aldatırmı vicdansız ? allah yardımcınız olsun ... :(

green_eyes
28-02-2013, 10:29 AM
"eşim sorunlarımızı konuşmayı sevmez olay konuşmadan kapanmalı ona göre ama işte konuşmayınca da kapanmıyor çünkü ben çok doluyum o kadar konuşmaya ihtiyacım var ki anlatamam sürekli konuşmayı isteyen ben oluyorum ve konuşmaya başlayınca ya arkasını döner yüzüme bakmaz ya da odayı terk eder beni gözyaşları içinde bırakıp ve ona göçre de ağlayınca ona duygu sömürüsü yapıyormuşum"

bu cümlen resmen eşimi anlatıyo çok kötü bir huy. ama canım bence iş kocanda bitiyor. ondan ilişkisinin devam edip etmediğini en azından onun ne yapmak istediğini öğrenmen lazım. duruma göre boşanma konusundaki fikrini de öğrenmek lazım. kendi başına kendi duygularınla karar vermen yanlış olur. ama sağlam dur. erkekler sürekli ağlayan kadınları küçük görüyolar. onsuz bir hayat düşünemeyen bütün acıyı üstlenen taraf olma. bu yolu bir dene. allah en kısa zamanda hayırlı bir sona ulaştırsın sizi. benim de kötü bir evlilik deneyimim oldu ve geleceğimden umutlu olamıyorum. gerçi bizim durum çok farklı ama sonuçta hepsi acı...

panik
09-03-2013, 11:03 PM
forumu sahibi arkadaşım sorunu kendinde arama sana destek olan bir ailen varsa yıpratma kendini derim.aldatmanın açıklaması yok.biten heyecan yasağın tatlı olması erkekleriçin bence güzellikten çok d...olması yeterli..kendini suçlama oevliliği yürütecek gücün varsa devam et.

Bitiyorum
09-03-2013, 11:12 PM
Ayni seyleri yasamis biri olarak yaziorum size bunlari.buradan belkide felaket tellalligi yapiyormus gibi olacaim ama icimdekileride paylasmak istedim.bir insan bu eylemi bir defa bile yapmissa onun arkasi gelir canim.cunki bu bir hastalik degil bu bir kisilik sorunu.bunu kendine yakistirmis herseyden once sana cocuklarinin annesine reva gormus..duzelir..ama nasil duzelir birkac ay ortalik yatisana kadar gerginlesen ortam yumusayana kadar esini kendisine yeniden guvendirene kadar..ama arkasi geliyor..yeminler sozler goz yaslari yeri gelir cok sikisinca yalandan intahat girisimleri..bunlara hazirlikli ol..dilerim yanilirim..sana bunlari neden soyluyorum aklinin bir kosesinde tekrar deneyebilir olsun..tamamen inanipta bir daha asla yapmaz guveniyorum deme..cunki ilerde bir gun basina boyle bir olay geldiginde ki dilerim senin gelmez yikintisi o denli buyuk oluyor..ve her guvendiginde ve hr basina boyle bir olay geldiginde biraz daha tukendigini hissediyor insan..ayrilamiyorsun kolay degil.cocuklarin var..baba dusunmuyor gununu gun etmekle mesgul.ama sen surekli onlarin gelecegini dusunuyorsun..yani yazacak sey cok..allah sabir versin sana esinide yoluna dondersin ne diyeyim..sadece yeniden yikilmamak icin asla yapmayacak diye dusunme bunu soylemek istedim senin psikolojin icin..surekli inanip surekli sirtindan bicaklanmak sadece seni bitiriyor emin ol..onlara hic birsey olmuyor..

LILIM
28-05-2013, 02:20 PM
mehaba bu konu hala açık mı?

emilyyy
28-05-2013, 02:21 PM
mehaba bu konu hala açık mı?

merhaba... yorum yapabildiğine göre halen açık...

nemesis4
28-05-2013, 02:37 PM
aldatmasaydı ne olcaktı ayrılcakmışsınız ayrıldınız sonuçta doganın konunu bu :)

govinda
28-05-2013, 02:38 PM
2009 da açılmış bir konu ne oldu acaba durumun akibeti ???

emilyyy
28-05-2013, 02:39 PM

dua edelimde tatlıya bağlanmış olsun... insanlar kazayla adam öldürüyorlar

nemesis4
28-05-2013, 02:40 PM

oho allahj bilir kaç kişi girmiş çıkmıştır hayatına :)

govinda
28-05-2013, 02:42 PM
oho allahj bilir kaç kişi girmiş çıkmıştır hayatına :)

Ben ailesel , özel konulara burnumu sokmayı sevmem oldum olası , kadın mı aldatmış okuyup anlamak gelmedi içimden.. Allah kimseyi yolundan sapıtmasın ne diyelim..

govinda
28-05-2013, 02:43 PM
dua edelimde tatlıya bağlanmış olsun... insanlar kazayla adam öldürüyorlar

Haklısın bir de öyle durumlar var.. Evlilik oyuncak oldu , aldattı demek sıradanlaştı.. Tüylerim kalkıyor , sinir bir durum..

nemesis4
28-05-2013, 02:45 PM
Ben ailesel , özel konulara burnumu sokmayı sevmem oldum olası , kadın mı aldatmış okuyup anlamak gelmedi içimden.. Allah kimseyi yolundan sapıtmasın ne diyelim..

özelimi kalmış hafız baksana anlatmış anlatmış , böyle bir toplumda özel diye birşey olamaz herkez herkesinkinde maşşallah :):)