PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : paxera ve paxil aynı etkıyı gosteren ılaclarmı?

100 s
25-03-2008, 12:25 AM
ıkısının etken maddesıde paroksetin...bilgisi olan arkadaslardan yardım ıstıorum paxera paxil in muadilimi?

iipeekk
25-03-2008, 12:29 AM
ewt aynıı ben paxil kullanıyodum doktor 30 mg a çıkarttınca paxeraya döndü paxil 20mg,paxera 30mg yani paxera 1 buçuk paxil yapıyoo :wink:

25-03-2008, 12:29 AM
ıkısı de aynı ılac

100 s
25-03-2008, 12:33 AM
ewt aynıı ben paxil kullanıyodum doktor 30 mg a çıkarttınca paxeraya döndü paxil 20mg,paxera 30mg yani paxera 1 buçuk paxil yapıyoo :wink:

paxera 10 mg den 40 mg ye kadar varmış(şimdi netten baktım).doktor bana 20 mg sini yazdı... paxera hakkında yorumlarını alabılırmıyım...

iipeekk
25-03-2008, 12:53 AM
ilk başlarda yoğun bi baş dönmesi iştahsızlık,kasılmalar yaptı ama (herkese göre değişebilir) en fazla 10 gün sürdü bende..bende panik atak ve bi sürü anksiyeteler wardı bide yoğun bi heyecan hepsinden bu ilaç sayesinde kurtldum diyebilirim 4 yıl önce başladım 2 yıl ara werdim gayet iyiydim ama bu sene tekrar başladı ..ama ilaca başladıktan 10 gün sonra düzelmeye başladım yani kısacası ben çok memnunm

100 s
25-03-2008, 01:03 AM
ilk başlarda yoğun bi baş dönmesi iştahsızlık,kasılmalar yaptı ama (herkese göre değişebilir) en fazla 10 gün sürdü bende..bende panik atak ve bi sürü anksiyeteler wardı bide yoğun bi heyecan hepsinden bu ilaç sayesinde kurtldum diyebilirim 4 yıl önce başladım 2 yıl ara werdim gayet iyiydim ama bu sene tekrar başladı ..ama ilaca başladıktan 10 gün sonra düzelmeye başladım yani kısacası ben çok memnunm

adına sevindim..umarım kısa zamanda düzelirsin...

volkan8787
09-02-2009, 10:41 PM
arkadaşlar paxıl denilen ilacı doktor kontrolu haricinde kullanabiliyrmyz .yani gidip eczaneden alıp kullansak bi sakıncası varmıdır?

psikopsiko
09-02-2009, 11:53 PM
hiç bir ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanma ..sapık mısın be yaa

selanikli
10-02-2009, 12:21 AM
hiç bir ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanma ..sapık mısın be yaa
bnce dee dr tavsiyesi olmadan ilaç kullanılımaz.sakın deneme :)

dawn
12-02-2009, 03:08 PM
arkadaşlar bende yaklaşık 3 senedir yaşadığım bir sorunun fiziksel değil tamamen psikolojik olduğuna karar verip 2 gün önce psikiyatr a gittim.bana sende basit durum fobisi var dedi.ve paxil ve dideral isimli iki ilaç verdi.paxil i ruhsal durumunu baskı altına almak için,dideralide vücudunu bedensel olarak baskı altına almak için veriyorum dedi.dideral(kalp,tansiyon ilacı)..arkadaşlar paxil i sabahları tok karnına yarım doz,dideral i akşamları tok karnına yarım doz başla,4-5 gün böyle devam et baktın bi sorun yaşamıosun bir doza çıkar dedi.iki gündür kullanıyorum bu ilaçları,özellikle paxil i aldığımda bi uyku durumu sersemleme görürüm diye bekliodum ama hiç bir etki görmedim.bugün diyare sorunu yaşadım.diyare olayıda geçici midir.bunu yaşayan başka biri var mı?cevaplarınızı bekliyorum