PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karımı Mutlu Etmek İstiyorum,Lütfen Yardım Edin....

Polar
13-06-2009, 10:58 AM
Arkadaşlar öncelikle biliyorum ki,kim bilir kaç arkadaş benimle aynı problemleri yaşıyor.Karımla Birbirimizi severek evlendik, Bu güne kadar tüm sorunlarımızı hep konuştuk,paylaştık v çözümler aradık.Birbirimizin isteklerine herzaman olgunlukla baktık ve hiç bir zaman ben karımı altatmadım elimden geldiği kadar onun için her şeyi yaptım, kahvesini,yaptım,kahvaltısını yatağa götürdüm,her an sevdiğimi söyledim,sabahları işe giderken öpmeden gitmedim,işten geldiğimde çocuklardan önce onu görmek istedim her seferinde öptüm,kedini iyi his etmeyince masayı topladım bulaşıkları yıkadım,ayağım ağırıyor dediğinde ayağına masajlar yaptım, ben işteken ssini duymak için günde 10 kereden aşağı telefonla aramadım,tartıştığımızda veya tartışmadığımızda eve çiçekler gönderdim ve götürdüm,baazı zaman şiirler yazıp yatığının ucuna bıraktım, evlendiğimizden beri hiç bir gece arkadaşlarımla bir yere gitmedim, gidersem yanlızca karımı yemeğe götürmek için onunla çıktım, işten çıkışta zaman geçirmden hemen eve gittim, Karım beni çok sevdi ve halla seviyor...Cinsel sorun hiç yaşamadık.
Fakat sorun şu bu kadar şey yapmama rağmen sevgimi hiç his etmediğini söylüyor sevdiğime inanmıyor,ayrılmak istiyor.Lütfen yardım edin, ben neyi eksik,yanlış yapıyorum?sevgimi karıma nasıl his ettirebilirim, sevgimi his etmediğini söylüyor,ne yapmam lazım? karımı ölümüne çok seviyorum 45 yaşındayım yakışıklıyım karım çok güzel iki çocuğumuz var. Teşekür ederim...[/b]

Polar
13-06-2009, 12:06 PM
Vermiş olduğunuz cevap için teşekür ederim, dediğiniz gibi çoğu zaman sevgiye aç olduğunu söyledi,ve çoğu zaman bende sordum fakat aldığım yanıt bu beklentisin hissini ifade edemedi, başka bir yolu varmı bunun ben bu bana ifade edemediğini bulmak ve yapmak istiyorum, halla benden ayrılma düşüncesi içerisinde..

13-06-2009, 01:27 PM
sorunu neden kendinde arıyorsun ki.... ayrılmayında uzaklaşın bir kaç ay.... arayıp konuşmayın.... balıklar suyun içinde suyun farkında değildir.... çıkınca suyun değerini anlarlar..... uzak kalınca daha sağlıklı düşünürsünüz hem.... ailesine gönder 2 ay kalsın orda.... bakalım sonuç ne olacak.... :roll:

Polar
13-06-2009, 01:43 PM
Evet, belki sorunu kendimde aramamalıyım fakat eğer sevgimi gerektiği gibi his ettiremiyorsam sorun bende değilmi,acaba...
Belkide ben bir şeyleri eksik yapıyorum, bu eksikliği bulmaya çalışıyorum...karımı ölürcesine seviyor sayıyorum, karımda beni her seferinde svdiğini söylemiştir ve beni sevdiğinden dolayı onu sevdiğime inandırmamı istedi hep... çoğu zaman seni çok sviyorum,beni svmiyorsan oyalama dediğini duyuyorum.Ben karımdan ömür boyu yaşamak istiyorun onun içinde bueksikliği arıyorum,
Kadınıma başka ne verebilirim...

Polar
13-06-2009, 02:01 PM
Yaptıklarımın hepsinin bir makyaj olduğunu düşünüyorsunuz, ben sevmediğime neden bukadar ilgi göstereyim ki, tek ayrılan bizmiyiz, sevmiyorsam çoktan ayrılırdım,ayrılsam ölecekmiyim kadınsızmı kalacağım,hiç zannetmem, sevmeyen insan bukadar kağır çekmez..
Banada kadın çok onada erkek, şurda ne ömrümüz kaldıki birde oyun oynayarak hayatımı geçireceğim.. Tek isteğim arzum sevdiğim insanı mutlu etmek...

13-06-2009, 03:03 PM
Yazdiklarinizdan sicak, ilgili bir es oldugunuz anlami cikiyor. Ama ne sizi, ne de esinizi taniyoruz. Siz hayatinizi kendi gozlerinizden anlatiyorsunuz. Esiniz burada bir baslik acsaydi acaba ne yazardi? Esinizle konusun. Ona sorun bu sorularinizin cevabini. Belki eksik yaptiginiz birseyler var, belki fazla yaptiginiz birseyler var. 45 yasinda oldugunuzu yazmissiniz. Eger esiniz de yakin yasta ise, belki hormonal inis cikislari baslamistir. Belki sizin bu konuya karsi duyarliliginiz yoktur, cicek getirmekle olmuyordur. Cinsel hayatinizda sorun olmadigini yazmissiniz ama bakalim esiniz de hemfikir mi sizinle. Esinizle daha iyi iletisim kurmaya calisin, onunla konusun kafaniza takilan herseyi. Buradan tahminler yuruterek olacak birsey degil bu.

Polar
13-06-2009, 03:24 PM
Her erkek kendini bilir cinslliğe nekadar uzak veya yakın olduğunu,
Ben nasıl bir cinslliğin içindede olduğumu biliyorum, ama size katılıp şu soruyu sormak istiyorum, diyelim ki cinsllik olduğu gibi gitmiyor, peki kendisini bukadar seven bir koca erkek varken beş dakkikalık zevk için kadın bu erkekten vazgçermi eger öyleyse kadınlar öyle erkeklerden evlenmeliler ki sevmesin saygı göstermesin hiç birşey yapmasın yanlızca cinsellikte profi olsun madem öyle,erkeklerin kadınlara değer vermemesi lazım bence... çünkü nekadar değer verirse versin demek o kadının gitmesi lazım,birde rkeklerin kafasında yanlızca sex var diyorlar,sizin bu öneriniz erkekleride haklı çıkarmıyormu sizce...

burak_baby_face
13-06-2009, 04:12 PM
slm abi yaşın muhtemelen benden büyük ben evli değilim ama seni çok iyi abi aynı sorunu ben yaşadım evlenmedim ancak bazı kadınlar ve kızlar böyle.değer bilmiyorlar sen çok sevmiş her şeyi yapmışsın ve değerini bilmemiş.şu anda senin tepene çıkmış vaziyette ve bariz bir sıkılganlık var hanımında.ben öyle olduğuna inanıyorum.çünkü bu kadınlar ve kızlar anlamazlar sevgi nedir bilmezler ve çok bencildirler.bence maymun gözü açtı ya o hesap.seni kırmak istemem ama bence böyle.bire bir aynı şeyi yaşadım sen çok üstüne titremişsin sevmişsin oda seni rahatça eziyor üzüyor nasıl osla peşindne koşuyorsun die.bana öyle geliyor abi.naçizane fikirlerim bunlar tabiki iyi değer bilen bayanlarda var genellemiyorum.ancak bende yaşadım tıpa tıp aynılarını ve tanıdığım bir kızda erkek arkadaşına karşı yaşamıştı.arayıp sorup merak ediyordu,onun için dershaneye gitmedi erkek arkadaşı istemiyor diye,annesindne dayaklar yedi,askerden çocugun dönmesini bekledi ama cocuk ona cok katıydı komutanı gibi olmustu malesef.yani mesafe koymak bazen hayır demek ve hayatımı güzelleştiriyorsun ama herşey sen değilsini ona hissettirmek lazım.yoksa partnerlerimiz çok şımarıyorlar abi.bence böyle tecrübem sizin akdar yok dha 23 yaşındaıym ama kimse katılmak zorunda değil.

13-06-2009, 08:07 PM
Her erkek kendini bilir cinslliğe nekadar uzak veya yakın olduğunu,
Ben nasıl bir cinslliğin içindede olduğumu biliyorum, ama size katılıp şu soruyu sormak istiyorum, diyelim ki cinsllik olduğu gibi gitmiyor, peki kendisini bukadar seven bir koca erkek varken beş dakkikalık zevk için kadın bu erkekten vazgçermi eger öyleyse kadınlar öyle erkeklerden evlenmeliler ki sevmesin saygı göstermesin hiç birşey yapmasın yanlızca cinsellikte profi olsun madem öyle,erkeklerin kadınlara değer vermemesi lazım bence... çünkü nekadar değer verirse versin demek o kadının gitmesi lazım,birde rkeklerin kafasında yanlızca sex var diyorlar,sizin bu öneriniz erkekleride haklı çıkarmıyormu sizce...

Ben cinselligi vurgulamadim yorumumda. Bir cok farkli neden olabilecegini yazdim. Ancak siz bunlarin arasindan cinselligi cimbizla tutup da cekmissiniz sanki. Belki neden budur. Ayrica sorunuzun da cevabini vereyim; zevk 5 dakikalik degildir, butun olarak bakmaniz gereken bir konu bu..... Yani iletisiminizdeki herhangi bir sorun da kendini cinsellikte gosterebilir, esiniz acisindan. Siz mekanik olarak 5 dakika diye degerlendirmissiniz, ancak bu kadar basit degil. Bu nedenle, esinizle acik acik konusmaniz gerekli.... Ve siz eger hic konusamayan iki insansaniz, size herseyin yolunda oldugunu soylemesi de aslinda herseyin yolunda oldugu anlamina gelmez. Yakin degilseniz eger, size duymak istediklerinizi soyler ve basindan savusturabilir. Esinizin dostu olmalisiniz, sizinle konusabilmeli. Ama bu da pat diye olmaz, uzun bir surecin urunudur dostluk. Yani eger siz yakin iki birey degilseniz, sorularinizin herseyi duzeltecegi gibi bir durum mumkun degil. Butun iliskinizi gozden gecirin, yavas yavas ilerlemeye calisin.... ama bunun sonuclarinin da her zaman hosunuza gitmesini beklemeyin. Telafi edilebilir uafk durumlar da cikabilir karsiniza, ama buyuk bir kopus oldugunu da kesfedebilirsiniz. Esinizi "olumune sevdiginizi" yazmissiniz.... Bu tehlikeli bir cumle, ona ozgurlugunu vermek zorundasiniz..... sizinle devam etmek isterse eder, sorunlari cozer ve devam edersiniz.... Ama devam etmek istemiyorsa da ona bu hakki vermek zorundasiniz. Baski uygulamayin, bogmayin. Cozum arayin ama sonuc her ne olursa olsun, bunu sindireceginizi kabul edin, onun da anlamasini saglayin.

can79
13-06-2009, 08:48 PM
omene katılıorum kesinlikle benimde başımdan aynen senin anlattığın gibi nişanlılık geçti...erkek olduğumu un uttum ilişkide daha çok dostu annesi gibi davrandım herşeyine koştum hiçbirşeyi yanlız yapmasına izin vermedim ve bir sure sonra benim varlığımın yerinin ne olduğu karmaşasına girdi..ne zaman dank etti bende resti çektim ve 3-5 ay ayrı kaldım o
zaman beni gerçekten sevdiğini anladı.......sanırım seninkide buna benziyor..kadınlar bir şeyi ister,isterlerken aynı anda istemezler.....

13-06-2009, 10:11 PM
Bu kadar iyi olduğun için, bu kadar iyi davrandığın için hissetmiyor sevgini. Bir anne bile çocuğunun üzerine bu kadar düşmez. Resmen ebeveyn sevgisi sergiliyorsun. Anne sevgisi adeta.

Düşme üzerine bu kadar. Boğmuşsın onu bu heyecansız sevginle. Heyecan yarat biraz.

Katılıyorum. Heyecan yaratmak istiyorsan ilk önce kendini ona özlet biraz.

yuko
14-06-2009, 03:48 AM
ben de yorum yapacamarkadaşım.ben de evliyim 2 çocuğum var.burda aynı gibi görünüyoruz. benimde evliliğimde cinselikte sorun yok .ama eşim sizin gibi davranmıyor. bu arada 10 yıllık evliyim.ben ise şımartılmaya şevkat görmeye ihtiyacım var.ama sizin eşiniz için yaptıklarınızı okuyunca şöyele bi düşündüm nerde eksik yada fazla...bence siz fazlaca özvweride bulunmuşsunuz.benim eşim bunları yapsaydı ilk zamanlar hoşuma giderdi ama sonra sıkılırdım..ha şiddet uygulansında demiyorum ortası nedir bilmiyorum ama ortasını bulmak lazım.bende eşimin kabalığından şikayettçiyim.daha doğrusu herşeye söylenmesinden düşününki sizin yaptıklarınız uç noktada benim eşimin ki uç nokta.bütün arkadaşlarımın yazılarını okudum hepsi de doğru söylemişler.terapiste gidin onu yapamıyorsanız eşiniz ailesine gitsin o da olmuyorsa........ama herşeyin bi çözümü vardır.
omenin söyledikleri çok doğru ama sakın çokkatılaşmayın.çünkü o daha üzecektir...
ama en güzel cevap kendisindedir.eğer kendini ifade edemiyorsa yazmasını tavsiye ederim.
ççözüm sizde.....umarım mutluluğu bulursunuz.....

Nikneyime
15-06-2009, 12:29 AM
Kadınlar ne İster ? bunun cevabını kadınlar bile hala arıyor...:)

Dostum sen hayatının kadınını bulmuşsun ama eşin hayatının erkeğini bulamamış...

Durumunu çok iyi anlıyorum... emin ol senin yaşadıklarını bende yaşadım... 3 yıldır bekar bir erkeğim ve bir oğlum var.Başlarda zor oldu ama şu an gayet memnunum hayatımdan

Kadınlar çok farklı programlanmış kodu bozuk... malesef

O yüzden kadına Hiç bir zaman hakettiği değeri vermeyeceksin...

Verirsen hakedilmeyecek şekilde ortada kalırsın...

Sen bu haldeyken onun umrunda olmazsın... aklı başına gelsede kuyrugu dimdiktir..

Yani Kısacası durum şöyle : Kadının el frenini ölünceye kadar indirmeyeceksin.. ok

Polar
15-06-2009, 09:45 AM
Konuya zaman ayırarak yorum yapan ve çözümler sunan tüm arkadaşlara teşekür edrim...

15-06-2009, 11:07 AM
hoş bir tablo cizmişsiniz.. Satırlarınızı okuyunca "insan daha ne ister ki" diye sormadan edemiyor okuyucu.. STS un dediği gibi tüm bunlar sizin bakışınızın sergilediği bir tablo, eşiniz sizin yada evliliğinizin hakkınızda yazacak olsa ne yazardı acaba ?
Yaşınız 45 ve 2 çocuğunuz var, uzun yıllardır evli olmalısınız...
Bahsettiğiniz tüm bu ilgi-alaka belitisi hareketler sanki kadın dergilerinde "eşinize sevginizi gösterin" tavsiyelerinden alınmış gibi..İçtenliği konusunda tabiki size inanıyorum ancak görünen o ki eşiniz bu beklentiler içinde değil..
Örneğin ben, bana çiçek verilmesinden hoşlanmam.. eşim eve her gün çeşit çeşit çiçek gönderecek olsa ayaklarım yerden kesilmezdi, ama bu başka bir kadın için mutluluk kaynağı olabilir..
Belki sizin yaptıklarınız, eşinizin beklentilerini karşılamıyordur.. Sevgili arkadaşım ZETH pek çok üyemize "5 sevgi dili" isimli kitabı öneriyordu..Şimdi ben de size bu kitabı önereceğim, belli ki eşinizin sevgi dili sizin konuştuğunuz dille uyuşmuyordur...Öncelikle birbirinizin beklentileriyle ilgili fikir sahibi olmalı, eksikliklerinizi gidermenin yolunu aramalısınız..

beş sevgi dilini okudu diyelim...
belirledi diyelim herkes sevgi tarzını...
ee, nasıl uygulanacak bu ?
sevgi zorlanarak yaşanmaz ki ?
birisi bize şunu bunu yaptığı/aldığı/davrandığı için sevmeyiz ki.
diyelim görüş soran üyenin eşi hizmet davranışlarından hoşlanıyor,
sevgiyi bu sekilde hissediyor,
şimdi üyemiz sürekli bu davranışları göstererek eşinin onun sevgisini hissetmesini mi sağlayacak ?
üyemizin sevgi hissetme durumu ne olacak ?
o hizmet etmekten hoşlanmak ile mi yetinecek ?
bunlar kulağa hoş gelen şeyler ancak yaşam içerisinde bir şey "ne ise odur".
tolere edebildiğimiz yere kadar uyumsuzluğu sorun etmeyiz,
sonrasında düzey farklılığına göre engebe oluşabilir.

ekremiyican
15-06-2009, 01:06 PM
slm,"insanlara en uzak mesafe neresidir diye sorsam bana (ay, güneş,yıldızlar ) diyeceksiniz, halbuki bunların hiç biri degil, (BİRBİRİRNİ ANLIYAMIYAN İKİ AYRI DÜŞÜNEN BEYİN ARASINDAKİ MESAFEDİR!)

ekremiyican
15-06-2009, 01:08 PM
slm,"insanlara en uzak mesafe" neresidir diye sorsam bana (ay, güneş,yıldızlar ) diyeceksiniz, halbuki bunların hiç biri degil, (BİRBİRİRNİ ANLIYAMIYAN İKİ AYRI DÜŞÜNEN BEYİN ARASINDAKİ MESAFEDİR!)

Polar
15-06-2009, 02:44 PM
Özür dilerim ama ifadelerimde sizi rahatsız eden kelime nedir acaba?

emreralem
15-06-2009, 02:48 PM
8O bence ciddi mana da onu kaybetmeyi göze al ...sevmediğini düşün , nefret ediyiyorsun -muş gibi davran- ;) ...birazda diğer yüzünü göster ...insanlar birşeyin tersini yaşamadıktan sonra yaşadıkları iyi şeylerin kıymetini anlamıyorlar...
belki o çok itibardan hoşlanmıuordur, sıkılıyordur...mesela bende öyleyimdir....
yerin de olsam ayrılmak istediğini söylediyse " sen bilirsin derdim" beni kaybetmmeyi göze aldıysa o kişi bana yaramaz diye düşünüyorum...gitmek istiyorsa bırak gitsin .... bence - gidemez zaten - ...

15-06-2009, 03:02 PM
üye, kendi yaşamından hareket ile konuyu yorumlamış;
öyle düşünebilmesi kendi yaşamından örnek ile KENDİNCE doğru bir yargıdır ancak ifade ediş şekli genelleme yapması nedeniyle yanlıştır, bu eksiklik nedeniyle kendisine yöneltilen tepki doğrudur ancak;
kişinin konu ile ilgili görüşleri yüzünden direk kişiliğine yönelik eleştiriler gereksiz olmuştur.
bu ayrım ve dengeye dikkat edelim lütfen.
kişinin yazdıklarını her türlü eleştirebiliriz ama kişiyi eleştiremeyiz.
tabi bu kişinin bir fikir yazması durumunda geçerli.
tersi durumlarda kişi de pek tabi eleştirilebilir.

15-06-2009, 03:18 PM
beş sevgi dilini okudu diyelim...
belirledi diyelim herkes sevgi tarzını...
ee, nasıl uygulanacak bu ?
sevgi zorlanarak yaşanmaz ki ?
birisi bize şunu bunu yaptığı/aldığı/davrandığı için sevmeyiz ki.
diyelim görüş soran üyenin eşi hizmet davranışlarından hoşlanıyor,
sevgiyi bu sekilde hissediyor,
şimdi üyemiz sürekli bu davranışları göstererek eşinin onun sevgisini hissetmesini mi sağlayacak ?
üyemizin sevgi hissetme durumu ne olacak ?
o hizmet etmekten hoşlanmak ile mi yetinecek ?
bunlar kulağa hoş gelen şeyler ancak yaşam içerisinde bir şey "ne ise odur".
tolere edebildiğimiz yere kadar uyumsuzluğu sorun etmeyiz,
sonrasında düzey farklılığına göre engebe oluşabilir.

Üyemizin, eşinin sevgisiyle ilgili bir sorunu mu varmış ?

Doğru iletişim şeklini saptamak , karşımızdakinin ne istediğini anlamaya çalışmak, ilişkilerde zamanla yıpranan kısımları olduğu gibi bırakmak yerine onarmaya çalışmak doğrusu değil midir..
Aslında üyemizin satırlarında beni son derece rahatsız eden bir ifade var ama, kendisi o konu üzerinde durmadığı için sadece kendisinin yardım talep ettiği noktada fikrimi söylemeyi tercih ettim..
Bu vesileyle oraya da değineyim ;
"eşim sevgimi hissetmiyor, bu yüzden ayrılmak istiyor" demiş..
Sevildiğini hissedemeyen bir insan eşiyle birlikte olmak istemeyebilir ancak böylesine olumlu dile getirilmiş bir ilişki üzerinde sevgi eksikliğinin temel kaynağını çözemedim..Bence buraya aksetmeyen başka bir sorun, 2 çocuk annesi bir kadının boşanma talebine neden olabilir..
bir insan ile neyin ne olduğu erken zamanladan bellidir.
geldik geldik tıkandık , ne yapacağız?
kon bu ise burada o formül bu formül devreye sokulabilir ama hiç biri çare olamaz.
belli bir süre çok yakın olmamıza rağmen bozuk ilişkimiz olan biri ile biryerden itibaren düzgün bir ilişki yürütüyor hale gelemeyiz;
ne yaparsak yapalım gelemeyiz.
ortahalli bir ilişkinin bozulma ihtimali yüksektir,,bozuk bir ilişkinin düzelme ihtimali çok çok düşüktür.
insanların yapıları değişmez bu da bu nedenle sanırım.
kitap okuyarak kişi kendisini ne kadar yönlendirebilir ?
şöyle olur o; zaten yapısı uygundur,, okuduğu zaman daha iyi farkına varır ve bu kez yaparken bilinçli duruma gelir.

neden ne olabilir ? her şey olabilir...
ama bence nedeninin ne olduğu ile ilgilenmek yerine talep ile ilgili olmak daha uygun olur.
boşanmak istiyorsa yıpranılmadan boşanılır...

Polar
15-06-2009, 03:21 PM
Teşekür ederim, Ben Kendim eleştirilmek için bu konuyu açmadım, yanlızca başımda olan bu olayın çözümünü aramaktayım, hangi bir rkek veya kadın mutlu olmak istemez ki?
Ben kaçmanın bir çözüm olmayacağını düşünüyorum, bu durumdan kaçsam bile kendimden svgimden kaçamam, burda sizin çözümlemelerinize ihtiyacım var..belki ufacık bir şeyi gözden kaçırmış olabilirim,işte ufak belkide büyük olan benim güremediğim şeyi arıyorum...Tüm arkadaşlara teşekür ederim..

15-06-2009, 03:26 PM
üye, kendi yaşamından hareket ile konuyu yorumlamış;
öyle düşünebilmesi kendi yaşamından örnek ile KENDİNCE doğru bir yargıdır ancak ifade ediş şekli genelleme yapması nedeniyle yanlıştır, bu eksiklik nedeniyle kendisine yöneltilen tepki doğrudur ancak;
kişinin konu ile ilgili görüşleri yüzünden direk kişiliğine yönelik eleştiriler gereksiz olmuştur.
bu ayrım ve dengeye dikkat edelim lütfen.
kişinin yazdıklarını her türlü eleştirebiliriz ama kişiyi eleştiremeyiz.
tabi bu kişinin bir fikir yazması durumunda geçerli.
tersi durumlarda kişi de pek tabi eleştirilebilir.

Anlamadım... :roll:

onu anlaması gerekenler başkaları...
bireysel sataşan üyeler çin yaptım o uyarıyı.

Polar
15-06-2009, 03:29 PM
Biliyorum o yüzdn ben cupido siz teşekür ettim...

Nikneyime
16-06-2009, 06:24 PM
Kadınlar ne İster ? bunun cevabını kadınlar bile hala arıyor...:)

Dostum sen hayatının kadınını bulmuşsun ama eşin hayatının erkeğini bulamamış...

Durumunu çok iyi anlıyorum... emin ol senin yaşadıklarını bende yaşadım... 3 yıldır bekar bir erkeğim ve bir oğlum var.Başlarda zor oldu ama şu an gayet memnunum hayatımdan

Kadınlar çok farklı programlanmış kodu bozuk... malesef

O yüzden kadına Hiç bir zaman hakettiği değeri vermeyeceksin...

Verirsen hakedilmeyecek şekilde ortada kalırsın...

Sen bu haldeyken onun umrunda olmazsın... aklı başına gelsede kuyrugu dimdiktir..

Yani Kısacası durum şöyle : Kadının el frenini ölünceye kadar indirmeyeceksin.. ok

esas senin kodun bozuk. aşk hayatın kötü geçti diye burada kadınlara hakaret edemezsin. bence senin 3 yıldır bekar kaldığın az 15 yıl bekar kalsan daha iyi. çünkü bu kin ve düşmanlıkla insanlara sadece zarar verirsin başka da bir işe yaramazsın. laflara bak kadınla hiçbir zaman hakettiğin değeri vermeyecekmişsin. sen ne hak ediyorsun ki? bence sen de hakettiğini almışsın sap modunda olduğuna göre. kadının el freni falan yoktur güzelim sen bırak bu gönül işlerini araba kullan en iyisi ya da erkeklere yönel, onlara hak ettiği değeri verirsin belki karşılığını da alırsın.

Fakat sorun şu bu kadar şey yapmama rağmen sevgimi hiç his etmediğini söylüyor sevdiğime inanmıyor,ayrılmak istiyor.Lütfen yardım edin, ben neyi eksik,yanlış yapıyorum?sevgimi karıma nasıl his ettirebilirim, sevgimi his etmediğini söylüyor,ne yapmam lazım? karımı ölümüne çok seviyorum 45 yaşındayım yakışıklıyım karım çok güzel iki çocuğumuz var. Teşekür ederim...[/

Sevgili Bonnie ;

Senin ve benim yazıma Arkadaşımızın yazısını ekledim...her şey ortada Kadın adamı aldatıyor..ve soğumuş ayrılmak istiyor arkadaşımız ağzınla kuş tutsa olmayacak malesef bu benzerlerini çok yaşadım hem işim gereği hemde yaşadığım ilişkilerden biraz sert ve açık oldu bunlar benim düşüncelerim.... Ben genelleme yaptım eğerki üye kadın olsaydı..bu sefer erkekler için aynı durum sözkonusuydu..ama kadın gerçekten erkekten daha tehlikeli bu bir gerçek bırak yaşadığım ilişkileri çevremden teyzem,yengem,annem vb.. onların ilişkilerinde de örneklerini çok iyi görüyorum...

Neysee gelelim bana : çünkü sen genellemeden çıkıp şahsıma hakaret etmiştin...

Bak canım ben senin bildiğin kadının parmağında istediği gibi yöneteceği erkeklerden değilim...Aaa yönetici ruhumda yok paylaşımcılıktan cıkıp yönetmeye kalkan kadından nefret ederim..Ve bu zamana kadar buna izin vermedim..9 yıldan sonra Boşanmak gerekti onuda yaptım... Sap moduna değilim allaha şükür maddi durumum iyi ve tipim boyum posumda yerinde flörtümde var Bekar yaşamayı tercih etmek SAP modu ise ben ömürboyu SAP modunda kalmayı tercih ederim.. :D 38 Yaşındayım rakam vermeyeyim ama kadınları ve geldiğimiz sosyal boyutta geldikleri davranış biçimleri ve istediklerini bilecek kadar tecrübe yaşadım... Bu yazı da bana ait olduguna göre bu görüş de bana ait ve bence kadına hakettiğinden fazla değer vermeyeceksin... Ben böyle o öyle sense başka düşünüyor olabilirsin saygı duyarım senin bana şahsıma hakaret ve temennilerin gibi ben sana yazmıyorum... bu da senin düşüncen şeklinde geçiyorum sadece ok..

Not : Bunlara da bir şeyler yazacaksan Özel mesaj atmanı tavsşiye ederim...İstersen bana özel konu aç burası yeri değil :wink:

necmi42
18-06-2009, 03:09 AM
burada ne yazsak sadece varsayım olur.yada yukarıda birilerinin dediği gibi ben çok kadın tanıdım,onlar şöledir,böledir diye zırvalamasını okuruz.
şu an eksiğimiz o bayanın düşünceleri,ruh hali.yani tek kişilik mahkeme kurduk yazıyoruzda yazıyoruz.o bayan şurada iki üç satır yazabilseydi eminim tüm yazılarımızın yönü değişirdi.yani bu konunun anahtarı iki eşte.ya ikisi konuşup eksiği,fazlayı,olumsuzluğu bulacaklar yada aile terapisine gidecekler.uzaktan bakınca bende aşırı ilgi gösteriyorsun,yada karın ayrılmaktan,senin sevmemenden aşırı korkuyor derim.ama sadece varsayım bu.sakın mücadeleyi bırakma.ailedeki iletişim çok önemli.konuş onunla,gerekirse bir tatile çıkın.

panik
22-12-2011, 08:18 PM
Arkadaşlar öncelikle biliyorum ki,kim bilir kaç arkadaş benimle aynı problemleri yaşıyor.Karımla Birbirimizi severek evlendik, Bu güne kadar tüm sorunlarımızı hep konuştuk,paylaştık v çözümler aradık.Birbirimizin isteklerine herzaman olgunlukla baktık ve hiç bir zaman ben karımı altatmadım elimden geldiği kadar onun için her şeyi yaptım, kahvesini,yaptım,kahvaltısını yatağa götürdüm,her an sevdiğimi söyledim,sabahları işe giderken öpmeden gitmedim,işten geldiğimde çocuklardan önce onu görmek istedim her seferinde öptüm,kedini iyi his etmeyince masayı topladım bulaşıkları yıkadım,ayağım ağırıyor dediğinde ayağına masajlar yaptım, ben işteken ssini duymak için günde 10 kereden aşağı telefonla aramadım,tartıştığımızda veya tartışmadığımızda eve çiçekler gönderdim ve götürdüm,baazı zaman şiirler yazıp yatığının ucuna bıraktım, evlendiğimizden beri hiç bir gece arkadaşlarımla bir yere gitmedim, gidersem yanlızca karımı yemeğe götürmek için onunla çıktım, işten çıkışta zaman geçirmden hemen eve gittim, Karım beni çok sevdi ve halla seviyor...Cinsel sorun hiç yaşamadık.
Fakat sorun şu bu kadar şey yapmama rağmen sevgimi hiç his etmediğini söylüyor sevdiğime inanmıyor,ayrılmak istiyor.Lütfen yardım edin, ben neyi eksik,yanlış yapıyorum?sevgimi karıma nasıl his ettirebilirim, sevgimi his etmediğini söylüyor,ne yapmam lazım? karımı ölümüne çok seviyorum 45 yaşındayım yakışıklıyım karım çok güzel iki çocuğumuz var. Teşekür ederim...[/b]

bunlar gerçekmi bunları yapan gerçek mi inanamadım.bence sorun senin mükemmel oluşun.yada eşin bir başkasını seviyor.ben bunların birini görsem halime şükrediyorum.

narnia
22-12-2011, 08:39 PM
siz mükemmelliyetçisiniz....eşiniz herşeyin yolunda olmasındann sıkılmış...kaba tabirle rahat batıyor..sanırım artık kösteklemenenin zamanı gelmiş...günden güne dahada ilgisizleşin üstüne düşmeyin geri adım atın...nasıl tutuşuyor görün o zaman...artık çiçekler almamaya armamaya başlayın gerektiğinde otoriter olun...sizin onsuz yapamayacağınızı ona mahkum olduğunuzu düşünüyor...

dilaradila
31-12-2011, 02:14 AM
Beyefendi,yaşım siizn kadar yok fakat 30 yaşında bir bayan olarak kendime göre az çok yaşanmışlıklarım,hayat tecrübelerime göre yazmak istıyorum,genelde bu siteyi sadece okurum fakat ender yorum yazarım,içimden size tek bir cümle yazmak geliyor,belki yazacagım sizi kıracak ama ben bunun böyle oldugunu düşünüyorum;sorun sizde değil bence,siz ne yapmanız gerektiğini düşünmemelisnz,eşiniz başkasına aşık olmuş ve siz agzınızla kuş tutsanız artık yuvanız için bir şey yapamazssınz...(nacizane yorumum,katılmak istemeyebilirsinz...)

tancik
31-12-2011, 04:50 AM
Arkadasim gozunu ac. Bende senin bu yasadiklarini yasadim sadece cocugum yoktu. Cok seviyordum deliler gibi. Ama birgun elimde avucumda birsey olmadan
ortada birakildim. Sende artik kendini dusunmeye baslasan iyi olur. bir insana bu kadar deger verilmez. bunu bende 1 ay once ortada kalinca anladim.
Affina siginarak yaziyorum. Sivriltigin kazik karnina batar

tthunderboltt
31-12-2011, 12:58 PM
Eşinizi çocuklarıyla birlikte annesinin evine yollayın ve ona düşünmek için zamana ihtiyacınız olduğunu söyleyin. Siz iyi bir eş yolmaya çalışmışsınız fakat eşiniz modern çağın en büyük saçmalıklarından biri olan " bu evlilik çok monotonlaştı, eşim beni artık sevmiyor sadece alışkanlık haline getirdiği için çiçek alıyor, ilişkimiz eski ruhunu kaybetti..." vb vb gibi saçmalıklara takılmış. Kendine gelmesi için gerçeklerle yüzleşmeli. Ailesine olan biteni anlatın konuya onları da dahil edin. Elinde sonunda iyi veya kötü bir sonuca varmalısınız.

2,5 sene önceki dava artık sonuçlanmış olması gerekiyor. Ya da durumları değiştiğinden yeni taktikler alması gerekir.

hartemes
31-12-2011, 01:01 PM
2,5 sene önceki dava artık sonuçlanmış olması gerekiyor. Ya da durumları değiştiğinden yeni taktikler alması gerekir.

Tarihe dikkat etmedim yazdıklarımı siliyorum.