PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ASKER PSİKOLOJİSİ

haticesu
10-06-2009, 11:55 AM
şu an moralim çok bozuk, ağlama durumundayım ve sorunumu sizlerle paylaşmak istedim eğer sizler de dinlemek isterseniz.. :'( benim eşim ark :( askerde ve bir süredir benimle çok soğuk konuşuyor telefonda. nolduğunu sorunca da " burda canım sıkılıyor, moralim bozuk, insanlarla tartışıyorum" diyor. daha önce de orda canı sıkılıyordu ama en azından benimle konuşurken neşesi yerine gelirdi. dün ilk defa aradığında 2 cümle söyliyip kapattı telefonu, bugün de usulden bir merhaba demek için aramış gibiydi. oysa ben aylardır burda mahvoluyorum onun için, o gelsin de birkaç dakka bile olsa görebiliyim, birkaç saniye de olsun dokunabiliyim diye.. :'((( etmediğim dua kalmadı başına bir şey gelmesin de sağsağlim dönebilsin diye. neden böyle yapıyor hiç anlamıyorum. onu sevdiğimi söylediğimde bugün çok soğuk bir biçimde "ben de seni" deyip kapattı. ben naptım ona neden bana böyle yapıyor.. istese canımı veririm çok kötüyüm arkadaşlar nolur bana bir akıl verin, hiç olmazsa şu ağlamamı kesicek kadar..
sevgiyle kalmanız dileğiyle,

haticesu
10-06-2009, 11:57 AM
canım çok sıkıloy lütfen ne yapmam gerektiği hakkında bilgi..acaba eski günlerden bahsetmem onu daha çok mu üzer?

zerrin35
10-06-2009, 12:44 PM
Sevgili Haticesu,eşinin bu şekilde davranmasına tepki vermemelisin...Askerlik gerçektende insanın psikolojisini alt üst eden bir durumdur...Orada sıkı bir yönetim sıkı bir disiplin var...
Orada bunalıma girmiş olup sana bu şekilde soğuk davranıyor olabilir...İlk zamanlar sana karşı iyi olduğunu yazmışsın...belki son zamanlar orada yaşamış olduğu üzücü bir olay yüzünden kafası karışmışta olabilir...çok fazla kendini üzüp yıpratma derim,bu arada eski konuları açmamanı tavsiye ederim...eski konuları açmak yerine eşinin askerlik dönüşü beraber yapabilecek olduğunuz şeyleri konuşmanızda daha fayda var diye düşünüyorum...

Sevgiyle kalın..

enyax
10-06-2009, 01:13 PM
Bu duruma sabredeceksiniz.Olabilir arada böyle.Askerlik çok farklı bir durum çünkü,çok zor.Psikolojileri altüst durumda.Neler hissettiğinizi inanın çok iyi anlıyorum,yaşadım biliyorum.Ama geçer merak etmeyin.Eşinizde düzelecektir.

Size tavsiyem mektuplaşın eşinizle.Sıkıldıkça yazsın size,sizde ona.Mektubunuzu beklemek ona farklı bi heyecan verecektir,size de aynı şekilde.Sevdiği insanın dokunduğu bişeyi almak,onun el yazısını okumak..Bunlar çok güzel şeyler.

Üzülmeyin...Geçici bir durum oldugunu unutmayın.

haticesu
10-06-2009, 01:38 PM
çok teşekkürler..ama telefon açtığında suskun kalıyor ve ben ne diyeceğimi ne yapacağımı bilmiyorum... :( güler yüzle telefona cevap veriyorum ama o yine üzgün ...sadece telefonu her kapadığında usulca ve sesizce seni çok özledim diyor..bende onu çok özlüyorum..meğer özlemek ,beklemek ne zormuş....

haticesu
10-06-2009, 01:42 PM
sanada tşklr enyax ... mektup yolladım aps ile ama daha ulaşmamış ... inşlh dediğin gibi olur ve mektubu alınca biraz morali düzelir :roll:

10-06-2009, 02:53 PM
klasik vakaa....eşinin orda ne durumda olduğunu tahmin etme şansın koca bir sıfır...arayıpta adamı bide sen buhrana sokma ne kadar anlayışsız sınız sizler....ben askerde çatışmada 3 arkadasımı şehit vermişim kız arkadasım telefonda niye suskunsun konuşmuosun diye beni delirtmişti..sonunda bende şizofreni oldum çıktım kahretsin..

10-06-2009, 02:54 PM
çok sinirlendim nerden açıosunuz askerlik konularını işiniz mi yok sizin.

zerrin35
10-06-2009, 02:59 PM
çok sinirlendim nerden açıosunuz askerlik konularını işiniz mi yok sizin.

GTO bu kadar sinirlenme arkadaşımız sadece eşinin neden böyle olduğunu öğrenmek amaçlı bizlerden fikir bekliyor...bizlerde ona yardımcı olmaya çalışıyoruz,durum bundan ibaret...

haticesu
10-06-2009, 03:29 PM
sadece ne yapacağımı bilmez durumdayım ...onu kırmamak için yardım istiyorum kendim için değil... ne yapabilirim ki moralini düzeltirim diyorum..ben neden benle ilgilenmiyor diye yardım istemiyorum..günde 5-6 kere arıyor fakat hep canı sıkkın paylaşmasını istiyorum ve bunun için ne yapabileceğim konusunda yardım istiyorum ..hepsi bu...canını sıktığım arkadaşlardan özür diliyorum...yardımcı olanlarada sonsuz teşekkürler..

haticesu
10-06-2009, 03:31 PM
BİR ÇIKMAZ İÇERİSİNDE YALNIZIM

10-06-2009, 05:03 PM
sen arıyorsun sandım pardon...askerdeki adama telefondan yardımcı olman zor gibi..askerlik demek kocanın şuanki ruh halinde olduğu bir dönem demek yani gayet normal kimse sevinerek güzel güzel konuşmaz askerden arayıp..kaç ay kaldı?

haticesu
10-06-2009, 07:31 PM
sen arıyorsun sandım pardon...askerdeki adama telefondan yardımcı olman zor gibi..askerlik demek kocanın şuanki ruh halinde olduğu bir dönem demek yani gayet normal kimse sevinerek güzel güzel konuşmaz askerden arayıp..kaç ay kaldı? 14ay kaldı..daha gideli bir ay oldu şimdi böyleyse ben 14 ay nasıl ona destek olacağım ne yapacağım ona bir çözüm bulmaya çalışıyorum ama bulamıyorum o yüzden yardıma ihtiyaç duydum ...beni yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkürler arkadaşlar

10-06-2009, 09:17 PM
Askere yeni gitmiş bir erkek, tabiri caizse sudan çıkmış balığa döner. Askerlik çok zor ve çetindir. Alışılmış olan herşeyin bir anda yok olduğunu ve onların yerine eli coplu, sürekli bağırıp çağıran insan azmanı kılıklı adamların etrafında dolaştığını bir an için düşünürseniz, eminim eşinize hak vereceksiniz.

Bu sebeple eşinize anlayışlı davranın ve üstüne gitmeyin. Sadece onu çok sevdiğinizi söyleyin yeter.

Epica
10-06-2009, 11:29 PM
sanırım tam olarak hazır hissetmeden veya zorunlu olarak gitmiş askere.askerlik kolay değil elbette.ama kişinin askerlik yaptığı yere mevkiye göre değişiyor bu.
bende fazlasıyla talihsiz bir dönemde gittim askere.başıma fena hadiseler geldi.dahada gelebilirdi.. :( :( ucuz kurtulmuşum dediğim hadiseler bile var. :!:

gülizar
11-06-2009, 12:16 AM
seni en iyi ben anlarım çünkü bende asker eşiyim.önünüzde uzun bir zaman var daha .
ilk aylar zordur her iki taraf içinde.sen yokluğunun verdiği acıyla dolanırsın etrafta,o ise bambaşka duygularla.

seni özlediğinden emin ol.suskunluğu gördüklerindendir.eşim ilk zamanlar çok kötü olmuştu.orda muamele farklı,disiplin var,anlam verilemeyen kurallar var.hakaret duyabilirsin,azarlanabilirsin ve bunlar kaldırılabilecek şeyler değil.

o zamanla bu düzene alışacaktır.ona yalnız olmadığını,orada herkesin aynı durumda olduğu söyle.allah ikinizinde yardımcısı olsun.sayılı gün çabuk geçermiş.

bizimde 5.5 ay kaldı.sizde çocuk varmı?

haticesu
11-06-2009, 06:49 AM
bizimde 5.5 ay kaldı.sizde çocuk varmı?
.................................................. .................................................. .......hayır çocuk yok ve daha 14 ay var :(

haticesu
11-06-2009, 06:52 AM
sanırım tam olarak hazır hissetmeden veya zorunlu olarak gitmiş askere.askerlik kolay değil elbette.ama kişinin askerlik yaptığı yere mevkiye göre değişiyor bu.
bende fazlasıyla talihsiz bir dönemde gittim askere.başıma fena hadiseler geldi.dahada gelebilirdi.. :( :( ucuz kurtulmuşum dediğim hadiseler bile var. :!: evli olduğumuz için kendini hiç hazır hissetmedi ve hap önümüze engeller çıkınca şu an için tek çarenin bu olduğunu düşündüğü için gitmek zorunda kaldı....teşekkürler

haticesu
11-06-2009, 06:56 AM
HEPİNİZE SONSUZ TEŞEKKÜRLER...FORUM SİTELERİNİN BÖYLE OLDUĞUNU BİLMİYORDUM..EŞİM ASKERE GİTTİĞİNDEN BERİ BİRŞEYLERİ PAYLAŞACAK HİÇ ARKADAŞIM YOKTU VE BEN KENDİMİ ÇOK YALNIZZ HİSSEDİYORDUM ...DESTEKLERİNİZ BENİ ÇOK MUTLU ETTİ UMARIM İŞE YARAR VE EŞİMİ BULUNDUĞU DURUMDAN KURTARA BİLİRİM :?: :( :?:

11-06-2009, 09:22 AM
sen arıyorsun sandım pardon...askerdeki adama telefondan yardımcı olman zor gibi..askerlik demek kocanın şuanki ruh halinde olduğu bir dönem demek yani gayet normal kimse sevinerek güzel güzel konuşmaz askerden arayıp..kaç ay kaldı? 14ay kaldı..daha gideli bir ay oldu şimdi böyleyse ben 14 ay nasıl ona destek olacağım ne yapacağım ona bir çözüm bulmaya çalışıyorum ama bulamıyorum o yüzden yardıma ihtiyaç duydum ...beni yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkürler arkadaşlar

14 ay böyle geçmeyecek ki ilk aylar böyle olması doğal alışınca düzelcek.

haticesu
13-06-2009, 05:29 AM
HERKESE ÇOK TEŞEKKÜRLER ...ARTIK EŞİMİ ANLAYABİLİYOR VE ONUN YANINDA OLABİLİYORUM...ANLAYACAĞINIZ BAŞARDIM BENİMLE ESKİSİ GİBİ KONUŞUYOR ONSUZUM AMA SESSİZ DEĞİLİM ARTIK ..ÇOK TEŞEKKÜRLER......... :roll:

enyax
13-06-2009, 02:02 PM
HERKESE ÇOK TEŞEKKÜRLER ...ARTIK EŞİMİ ANLAYABİLİYOR VE ONUN YANINDA OLABİLİYORUM...ANLAYACAĞINIZ BAŞARDIM BENİMLE ESKİSİ GİBİ KONUŞUYOR ONSUZUM AMA SESSİZ DEĞİLİM ARTIK ..ÇOK TEŞEKKÜRLER......... :roll:

Sevindim :) İnşallah böyle devam eder

13-06-2009, 05:05 PM

sevindim :wink:

SelimPusat
14-06-2009, 04:43 AM
Tanrı sevdikleri askerde olanlara sabır versin gerçekten çok zor bir görev askerlik

haticesu
14-06-2009, 06:43 AM
teşekkürler...zor ama bir o kadar da gurur verici bu görevi inşallah alınlarının akıyla yapıp gelirler

haticesu
14-06-2009, 06:45 AM
Allahım tüm asker yakınlarına sabır versin..inşallah sağsalim hepsi evlerine döner(amin)

platonik
07-02-2011, 12:20 AM
bu askerlik psikolojisi neler yaptırır insana?
askerliğini yapmış ya da asker yolu beklemiş olan biri fikirlerini paylaşabilir mi lütfen?

aze
07-02-2011, 12:23 AM
kardeşimi bekliyorum..şafak sayıyoruz artık..

nesini öğrenmek istedin platonik...anlamadım..

platonik
07-02-2011, 12:28 AM
kardeşimi bekliyorum..şafak sayıyoruz artık..

nesini öğrenmek istedin platonik...anlamadım..

ben de abimi beklemiştim, bilirim. Allah kavuştursun..
benim sormak istediğim duygusal yönden.. yani bir askerin gitmeden 1gün önce size daha öncesinden hiç davranmadığı kadar yakın davranıp askerde de annesinden sonra aradığı tek insanın siz olması bir şey ifade eder mi? askerlik psikolojisine mi bağlamalı..?

EndoplazmikRetikulum
07-02-2011, 12:59 AM
Aslında o insanın biraz da yapısına bağlı. Normalde sık sık arıyormuydu ? yoksa durduk yere beklemediğin bi anda mi aradı. En basiti. Arayabileceği ve dertleşebileceği bir başaksı var mı ? Sadece Annesi ve Sen mi ? Duygusal olarak Senden Hoşlanıyormuydu önceden ? her iki ihtimalde mümkün..

chenn
07-02-2011, 01:04 AM
büyükler ne demiş askerdekiyle cezaevindekinin aşkına inanma!.. eğer askerden önce bu ilgi yoksa hiç inanma..yapacak birşeyi olmadığından olabilir:(

aze
07-02-2011, 01:22 AM
fazla anlam arama bence..
kendiini yalnız hissetmişde olabilir..askerlik kolay değil..

platonik
07-02-2011, 01:54 AM
askerden önce görüşürdük ama telefonda sms ile.. aylarca birbirimizin yüzünü görmedik mesela. ama özellikle son zamanlarda bana hiç göstermediği kadar ilgi gösteriyordu. arayabileceği arkadaşları elbette var. özel hayatını benimle paylaşmazdı zaten. hiç beklemediğim bir anda beni aradı ve annem ve senden başka kimseyi aramadım bek bunu kimseye söyleme demişti çok şaşırmıştım, çünkü beni kendine bu kadar yakın gördüğünü düşünmezdim. gitmeden önceki tavırları ortak arkadaşımızın bile ilgisini çekmişti, bu çocuk sana aşık resmen demişti arkadaşım. değildir, gideceği için yakın davranıyordur diye geçiştirdim. ama kafam da karışmadı değil hani... nereden geldiyse aklıma birden..

EndoplazmikRetikulum
07-02-2011, 02:04 AM
Geride Birini bırakmak istediğindendir. Asker psikolojisi bu. Onu merak eden Birisi olsun istemiştir. Anne Baba Harici. Biraz da insanların derdini Dinlemeyi seviyorsan. Aranan Kapısındır. bence durum Askerlik Psikolojisi...

platonik
07-02-2011, 02:05 AM
Geride Birini bırakmak istediğindendir. Asker psikolojisi bu. Onu merak eden Birisi olsun istemiştir. Anne Baba Harici. Biraz da insanların derdini Dinlemeyi seviyorsan. Aranan Kapısındır. bence durum Askerlik Psikolojisi...
sanırım haklısınız :S

EndoplazmikRetikulum
07-02-2011, 02:07 AM
Sen Bişeyler Hissettinmi peki ? Yoksa Hissetmek için emin mi olmak istiyorsun. bunu da tart içinde (:

platonik
07-02-2011, 02:13 AM
Sen Bişeyler Hissettinmi peki ? Yoksa Hissetmek için emin mi olmak istiyorsun. bunu da tart içinde (:

ben ondan hoşlanıyordum :RpS_blushing: ama o bilmiyordu. sonradan öğrendim kız arkadaşı olduğunu. 1seneden fazla zaman geçti üzerinden.. sanırım şu an kız arkadaşı yok. olsa beni aramaz, eminim. belki de o dönemde fark etmiş, şimdi şansını denemek istemiştir bilemiyorum.. ama öyle biri değil. huyunu suyunu bilirim az çok. bunu yapacak bir karaktere sahip değil. ama askerlik psikolojisi bu, belli olmaz değil mi? off kafam karışmış benim :RpS_confused:

EndoplazmikRetikulum
07-02-2011, 02:20 AM
Kendini Tedavi etmeye çalışıyor olabilir.. Askerdeyken Ayrıldıysa boşluk doldurmak için olabilir.. ne olursa olsun insan kendisini bi şekilde tedavi etmeye çalışır... Bence Askerlik psikolojisi.. amaaa İnşallah değildir öyle gibilerinden bakıyor gibisin (:

platonik
07-02-2011, 02:25 AM
Kendini Tedavi etmeye çalışıyor olabilir.. Askerdeyken Ayrıldıysa boşluk doldurmak için olabilir.. ne olursa olsun insan kendisini bi şekilde tedavi etmeye çalışır... Bence Askerlik psikolojisi.. amaaa İnşallah değildir öyle gibilerinden bakıyor gibisin (:

henüz 2 aylık asker zaten. muhtemelen de askere gitmeden önce ayrıldı.
ama ben yanlış şeyler düşünüp hayal kırıklığına uğramak istemiyorum. yeterince kırık hayalim var zaten..:(
at şunları kafandan platonik :unsure:

EndoplazmikRetikulum
07-02-2011, 02:35 AM
Şey, hayal Etme o zaman bence (:

platonik
07-02-2011, 02:37 AM
Şey, hayal Etme o zaman bence (:

peki, etmem :)

merda
08-02-2011, 02:20 AM
hatice, askerlik çok başka bir psikoloji gerektirir... ben çarşı izni verilmeyen ve pazar günü kavramı olmayan yani hergün aynı faaliyetlerin yapıldığı biryerde askerlik yaptım... ve inan bazı anlarda aranmamak için dua ettim.. çünkü konuşasım gelmiyordu, küfür edip telefonu yüzlerine kapatasım geliyordu arayanların.. ama bunlar geçici şeyler.. çok düşme üstüne.. bırak kendi haline.. o özlerse arar zaten, merak etme orada 90-60-90 ölçülerinde rakibin yok :).. fazla sıkıştırma ama arayı da açma...

platonik
08-02-2011, 03:33 AM
.... öyle oluyormuş, askerde sizi durup dururken arayan biriyle ilgili sakın ha sakın hayal kurmayın.
( tecrübe konuştu :) )

amasyalım
27-02-2011, 10:08 AM
bende aynı konudan dertliyim..3 senedir düzenli giden birilişkim vardı.vardı diyorum çünkü artık yok.:( askere gideli 44 gün oldu.acemibirliğini 28gün yaptı.28 gün herşeyçok güzeldi...dağıtıma geldiğinde ne ardı ne de tel.baktı..ayrıldık dedi sadece.ama ortada hiç bir şey yokken böyle oldu ben bekleyeceğimi söyledim ne olrsa olsunn ama ne yapmam gerekiyor.Ailem askerden gelmesini bekliyor.benimle beraber şafak sayıyorlar offffff

depresyondayım
27-02-2011, 10:23 AM
amasyalım ne kötü bi durum inş askerlik psikoljisindendir

zamana bırak üzerine çok gitme ve üzülmemeye çalış

ya haticesudan haber alan varmı

amasyalım
27-02-2011, 10:29 AM
üzülmemek eldedeğil ki şuan ne yapıyor nasıl çok merak ediyorum.

depresyondayım
27-02-2011, 10:38 AM
üzülmemek eldedeğil ki şuan ne yapıyor nasıl çok merak ediyorum.

ya evet teselli olsun diye söyledim ama bunun tesellisi zor

allah yardımcınız olsun ailesiyle görüşüyorsanız onlara sorun ya da arkadaşlarına

amasyalım
27-02-2011, 11:57 AM
ailesiyle görüşüyorum onlar sorduğunda konuyu kapatıyormuş.gerçekten gelince düzelicekmi eskisi gibi olacakmı bu duruma aileside bende çok üzülüyoruz..onlarda üstüne gitmek istemiyorlar ama benide bırakmak istemiolar.

depresyondayım
27-02-2011, 08:08 PM
ayy çok zor bi durum ne diyeceğimi bilemiyorum

erkekler insanı depresyona sokmak için ellerinden geleni

yapıyorlar sorun neyse söylese bi şeymi kaybeder

kendi sıkıntıda ya ille başkasınıda sıkıcak

bazen diyorum erkekler hep askerde kalsa ne iyi olur

tabi tün erkekler için geçerli değil

amasyalım
27-02-2011, 09:18 PM
en çok canımı yakanda acemibirliğinde herşeyçok güzeldi..psikolojisi düzelmişti.şanlıurfaya düştüm dedi daha aramadıı

depresyondayım
27-02-2011, 09:32 PM
inanamıyorum ya bi insan nasıl bu kadar vurdum duymaz olabilir

bence üzerine düşme sen bilirsinde üzerine düşersen

daha çok kaçar hayatını düzene koymaya çalıştığını

hissettir her ne kadar yapamasanda

tecrübeyle sabittir üstüne düşme ne olduğunu

öğrenmek için bile

depresyondayım
27-02-2011, 09:33 PM
ailesinede onları kırmadan belli et seni istemeyeni istemediğini

amasyalım
28-02-2011, 07:09 PM
ailesi bırakmıyorkii beni hergün hergün arıyorlar...

latina
28-02-2011, 07:27 PM
genelde kızların askerde sevgililerini terkettiği söylenir sizinki tam tersi olmuş.3 sene gibi uzun bi süreden bahsediyosun.mutlaka böyle demesinin bi sebebi olmalı.ben arıycağını düşünüyorum olmadı sen ona ne yapıp ne edip ulaşmalısın.böyle olunca senin kafanda soru işaretleri kalır.onunla beraber, ayrı olsanız bile ,askerlik yaparsın-tabi seviyorsan-

LICHKING
28-02-2011, 08:15 PM
Bayanlar askerlik yapsa, böyle bir başlığa gerek olmazdı. Çünkü sistem erkek üzerine kurulu, anlamak için bazı şeyleri erkek olmak lazım ne yazık ki, ben sizin eşinizi anlıyorum tanımadan:)

balll
26-03-2011, 05:15 PM
ailesi bırakmıyorkii beni hergün hergün arıyorlar...

3 yıllk ilşki bşuna 3 yıl sürmez eger seni hala sewdgni azıcık dahi olsa dsünüosan ona ne pahasna olrsa olsun ulaş..asker pskoljsnden dolayı bitirmiştir büyük ihtimalle öyle olmasa da aklında bir şüphe kalmaz en azından ona ulaşablrsen

siyahın_matemi
12-04-2011, 01:12 AM
Sevgili Haticesu,eşinin bu şekilde davranmasına tepki vermemelisin...Askerlik gerçektende insanın psikolojisini alt üst eden bir durumdur...Orada sıkı bir yönetim sıkı bir disiplin var...
Orada bunalıma girmiş olup sana bu şekilde soğuk davranıyor olabilir...İlk zamanlar sana karşı iyi olduğunu yazmışsın...belki son zamanlar orada yaşamış olduğu üzücü bir olay yüzünden kafası karışmışta olabilir...çok fazla kendini üzüp yıpratma derim,bu arada eski konuları açmamanı tavsiye ederim...eski konuları açmak yerine eşinin askerlik dönüşü beraber yapabilecek olduğunuz şeyleri konuşmanızda daha fayda var diye düşünüyorum...

Sevgiyle kalın..

Asker psikolojisini özümsemiş bir kadın... :) Gerçekten de öyle, askerlik psikolojisi çok farklı bir psikoloji... Emir altında, ve elini kolunu sallayarak gezebileceğin bir yer değil... Emir komuta zinciri, ve kurallar biraz canını sıkıyor insanın :D

ARMAĞAN
12-01-2012, 03:46 PM
okadar iyi anlıyorum ki ; benim sözlüm şırnakta asker 9.30 aydır ve bu tür problem yaşanıyor bunları tolere etmek inan ki bizim elimizde sen sakin umutsuz üzgün konuşma bukadar da üzme kendini üstüne düşme inan bölesi daha çıkmaza sokuyor tecrübe ile sabit yani bize sabır etmenin büyük payı düşmekte onlar orda biz burda dört duvar arasında kalmış gibiyiz ama onlar anlayamaz çünkü biz sıkılıp bunaldıkmı hava alabiliyoruz özgürce ama onlar bunu yapamazlar anlayış ve sakinlik önemli mereklanma geçicek..

merkury
29-02-2012, 09:52 PM
mümkünse askerdeyken telefonu erkek kardeşiniz, babanız felan açsın, olzsa anneniz. uzaklarda bulunduğu ortamda çok dedikodu yapıp onun da canını sıkan birileri olabilir

muhasebeci_murat
02-03-2012, 12:23 AM
merhaba arkadaşım, yeni askerden gelmiş biri olarak diyebileceğim tek şey ondan desteğini asla esirgeme oradaki ortamı anlayabilmek için bizzat yaşamak lazım.mesela benim kız arkadaşım ben askerden gelmeden beni bıraktı... öyle bir ortamda intiharı bile düşünebiliyor insan...emir komutanın olduğu bir yerde şimdi gülürken 1 dakika sonra ne olacağımızı asla bilemedik üzerine böyle konularda olunca doğal olarak moraller eksiye indi ....onu desteklemeni şiddetle tavsiye ediyorum moral bekleyen değil moral veren olmalısın bir süre zaten zamanlada düzelecektir herşey yeterki vazgeçme...

Obsesif_Fatihi
12-10-2014, 07:10 PM
Biz askerde iken, ABD deki doktorasını yarım bırakıp, askerliğini yapmak için gelen biri vardı, astsubay merak etti, neden bırakıp geldin dedi;
Çocukta, askerlik görevi yapmak için geldim dedi.

Astsubay da;
-S.ktir lan, dedi :). Bayağı kopmuştuk.

Askere vatansever gelen, silahlı kuvvetlere küfrederek tezkereyi alıyor :)