PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CYMBALTA 60 MG 28 KAPSÜL

alga
01-06-2009, 12:36 PM
CYMBALTA 60 mg kapsül kullanan arkadaşlar varmı? :?: yoksa bu ilacı ilk ben mi kullanıyorum..bu ara risperdalla birlikte alıyorum..kullnan yada bilen arkadaşlarımın bilgivermesini rica ederim..

5httserotonin
01-06-2009, 05:55 PM
bu ilaç yeni çıkan bir antireprasan olup, efeksor gibi dual etkiye sahiptir. hem seretonin hemde noradranilini bloke ederek etki gösterir.
ilacı doktor anneme nörolojik ağrıları ve depresyon sebebiyle vermişti. annem 2 gün kullandı 3. gün yan etkilerinin çok olması sebebiyle bıraktı. bu demek değilki sende de bu tür yan etkiler çıkacak. belki sana ilaç yarayabilir ve yan etkisinide tolere edebilirsin.

geçmiş olsun....

nergis8050
15-06-2009, 12:23 AM
bana da 2 hafta önce dr yazdı 1 kapsül içtim ve beni mahvetti.dr yan etkisi olr 3-4 gün içinde geçer dedi ama kullanmaya korktuğum için içmiyorum.bende uykusuzluk sürekli genleşme dikkat toplayamam felan yaptı.
depresyon illetinden ilaçsız nasıl kurtulurum bilmiyorum.
tekrar doktora gideceğim

ihtiyar
14-07-2009, 10:36 PM
4 aydır kullanıyorum bu ilacı.İlk 2 hafta inanılmaz yan etkileri oldu fakat doktorum bıraktırmadı.Zamanla alıştım çok kuvvetli bir antidepresan zaman zaman yan etkileri hala oluyor.Bu da moral bozukluğunda kendini gösteriyor.Yan etkileri kişiye bağlı olarak değişiyor.

nergis8050
29-07-2009, 04:17 PM
bugün tekrar içtim .etkisini 3-4 saat sonra gösterdii.
devam etsem mi karasızım nasıl bir ilaç bu böyle.omuzlarda bir baskı yanma .iç titremesi felan yapıyor.yarından sonra herhalde çöpe gidecek

nisannehir
22-08-2009, 08:29 PM
öncelikle herkese merhaba.ben yeni üyeyim.cymbalta yazdım ve bu portal çıktı karşıma.evet arkadaşım bugün cymbaltayla tanışmamın ilk günü 3o mg.la başladım.1 hafta sonra 6o mg. çıkacağım.ve yanında risperdal.cymbalta,biraz ağırlık yaptı ama vücudum antidepresanlara alışık olduğu için heralde çok fazla gelmedi bana.1 yıldır lustral kullanıyordum bugün onu bırakıp cymbaltaya başladım.iyi geleceğini düşünüyorum.doktorum bu ilacı kullanıpta iyileşmeyen yok dedi.biraz kilo kaybı yapıyormuş.olsun.o da benim işime yarar :)

Riera
04-09-2009, 12:31 PM
öncelikle herkese merhaba.ben yeni üyeyim.cymbalta yazdım ve bu portal çıktı karşıma.evet arkadaşım bugün cymbaltayla tanışmamın ilk günü 3o mg.la başladım.1 hafta sonra 6o mg. çıkacağım.ve yanında risperdal.cymbalta,biraz ağırlık yaptı ama vücudum antidepresanlara alışık olduğu için heralde çok fazla gelmedi bana.1 yıldır lustral kullanıyordum bugün onu bırakıp cymbaltaya başladım.iyi geleceğini düşünüyorum.doktorum bu ilacı kullanıpta iyileşmeyen yok dedi.biraz kilo kaybı yapıyormuş.olsun.o da benim işime yarar :)

Nisan inşallah dediğin gibidir mana ile hem depresyondan hem kilodan kurtulurum hafif kilolandımda bi taşla iki kuş :) bende bugün aldım daha yeni uzun süre sonra ilk defa psikiyatriste gittim benimkide aynı ilaç 60 mg herkese şifalar dilerim.

Riera
04-09-2009, 12:36 PM
29 yaşındayım bu ilacı bana norolojı verdi baş ağrısı şikayetiyle doktora başvurdum üç aydır cymbalta kullanıyorum.önce 30lukla başladım sonra 60lık kullandım daha sonra doktora ilacı bırakmak istediğimi söyledim.oda dozu azaltarak bırakacağımı söyledi.böylelikle 30luk aldım.fakat birtaraftanda mide hastası olduğum için ilaç midemi çok rahatsız etmeye başladı.bende ilacın bitmesine yakın üç gün ilacı almadım.fakat ilacı almadığım ikinci gün ciddi bir kriz geçirdim.kriz kusma denge kaybı beynimde uyuşma ağlama krizi tansiyon yükselmesi çarpıntı şeklinde oldu.bunların ilacı ani kesmemle alakalı olduğunu öğrendim.daha sonra başka bir hekimden öğrendiğim kadarıyla bu ilaca 6 ay devam etsem daha sonra ilacı istediğim kadar azaltsamda bu acıları çekerek bırakacağım oldu. inanın bu acı dayanılmaz. lütfen bu ilacı kullanırken hekimle ayrıntılı olarak konuşun bırakma devresinin nasıl seyredeceğini iyi araştırın mümkünse daha hafif yan etkisi daha az olan bir ilacı tercih edin.ben yaşadığım bu dört günü inanın hiç yaşamamış olmayı isterdim kimsenin bunları yaşamasını istemem.sonucu ağır bir tecrübe oldu

Geçmiş olsun Selcen bende daha önce birçok ilaç kullandım 1 senedir birşey kullanmıyordum daha önce aurorix efexor ve citol kullandım bu ilaç yeni ve tesirli diye duydum ondan gittim yeni nesil ilaçlar çıkmış dr bey dedim ondan bir ümit geldim dedim hala kronik depresyon taşıyorum üzerimde dedim oda bunu yazdı daha bugün aldım bu ilacı.

Riera
14-09-2009, 10:00 PM
Selcen teşekkür ederim bilgilerin için ben ilacı kullanmaya başlayalı henüz 10 gün oldu deneyimlerim şunlar ilk hafta çok kötü uykusuzluk yaptı ama şuan o yan etki geçti ve kendimi kısa bir sürede olsa iyi hissediyorum açıkçası daha ne kadar sürede olsa bana yarayacak gibi geliyor bu ilaç halen süren yan etkilerine gelirsek küçük tuvalete sık çıkarıyor büyük tuvalete ise hemen hemen hiç çıkarmıyor gibi neden kilo verdirdiğini anladım bu ilacın afedersiniz açık konuştum biraz ama bilmenizi istedim bunları :D

ikbal_gulendam
08-10-2009, 02:05 AM
29 yaşındayım bu ilacı bana norolojı verdi baş ağrısı şikayetiyle doktora başvurdum üç aydır cymbalta kullanıyorum.önce 30lukla başladım sonra 60lık kullandım daha sonra doktora ilacı bırakmak istediğimi söyledim.oda dozu azaltarak bırakacağımı söyledi.böylelikle 30luk aldım.fakat birtaraftanda mide hastası olduğum için ilaç midemi çok rahatsız etmeye başladı.bende ilacın bitmesine yakın üç gün ilacı almadım.fakat ilacı almadığım ikinci gün ciddi bir kriz geçirdim.kriz kusma denge kaybı beynimde uyuşma ağlama krizi tansiyon yükselmesi çarpıntı şeklinde oldu.bunların ilacı ani kesmemle alakalı olduğunu öğrendim.daha sonra başka bir hekimden öğrendiğim kadarıyla bu ilaca 6 ay devam etsem daha sonra ilacı istediğim kadar azaltsamda bu acıları çekerek bırakacağım oldu. inanın bu acı dayanılmaz. lütfen bu ilacı kullanırken hekimle ayrıntılı olarak konuşun bırakma devresinin nasıl seyredeceğini iyi araştırın mümkünse daha hafif yan etkisi daha az olan bir ilacı tercih edin.ben yaşadığım bu dört günü inanın hiç yaşamamış olmayı isterdim kimsenin bunları yaşamasını istemem.sonucu ağır bir tecrübe oldu

selcenix,ılacı bırakırken anlattıgın etkıler heralde mıdendekı rahatsızlıktan olsa gerek.bu ilacı 6 ay kullandım sonra azaltarak bıraktım.bende cok şikayet edecek sorun yapmadı.gerçı bu ılacta bı fark da gormedım moral bakımından.moralını duzeltmıyor ınsanın.doktorum devam et dedıgı ıcın kullandım ben de.neyse hersey gonlunce olsun

aleyna21
13-10-2009, 11:16 AM
merhaba arkadaşlar bende yeni üuye oldum.çok terlıuyodum bunalıyodum canım hiç bişiy yapmak istemıyodu.sonunda psikiyatriye gütmek zorunda kaldım ve bana cymbalta 60 mg verdi uyku yapacağını söledi ilk günler etkisis olcakmış burdan okuduğum kadarıyla baya etki yapmış bünyemde zayıf çok kakarsızım kullansam mı acaba ama başka çarem de yok ki nasıl kurtulucam ben bu sıkıntılarsan bana cevap yazarsanız sevınırım.şimdiden teşekkkür ederim

aleyna21
13-10-2009, 11:37 AM
bana acil cevap yazarsanız çok çok sevınırım arkadaşlar:(((

mutlumutsuz
27-10-2009, 04:45 PM
İlaca başlayalı üç ay kadar oldu. Ciddi bir yan etkisini görmedim bende kullanmaya başladığım ilk anda bir iştahsızlık yaptı 1-2 kilo civarı verdim. Ama şu an (3 ay sonra ) iştahım yerine geldi. Bunun dışında şikayetlerimde yani depresyonda bir iyileşme göremedim ama 6 ay kadar kullanacağım hala bir düzelme olmazsa belki doktorum ile ilacı değiştirmeyi konuşabilirim. İlaç diğer benzerleri gibi biraz uyku hali yapıyor ama ben farklı ilaçlar kullanmıştım onlar kadar bile uyku etkisi görmedim.
Bunun dışında 4 gün kadar bırakmak zorunda kaldım başka bir antibiyotik kullanmam gerekti ilaç etkileşimi olmasın diye cymbaltayı bıraktım. 3 ve 4. gün baya bir baş dönmesi geçirdim ama bu ilaç bırakınca mı oldu yoksa 1000 mg lık antibiyotik mi ağır geldi bilemiyorum.
Birde başlarda yani ilk üç aylık dönemde cinsel istekte azalma yapmıştı. Ben yalnız olduğum için sorun olmadı evli veya partneri olan arkadaslarda sorun yaratabilir.
Burdan herkese geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum, insallah en kısa zamanda mutlu sağlıklı günlerinize dönersiniz.

power
22-05-2011, 12:29 PM
öncelikle selamlar , bu ilacı 1 senedir kullanıyorum ve bırakma sürecine girdim 30 mg. başladım sonra 60 mg. yükseltip uzun bi süre 60 lık la devam ettim. şimdi bırakma sürecine girdiğim için 30mg. düştüm ve bir gün atıp bir gün atmıyorum ilacı böylelikle dengeliyomuş.
arkadaşlar CYMBALTA ilacı KESİNLİKLE KULLANMAYIN...!!! başlaması ve bırakması çok kötü. Depresyonda iken bu kadar kötü olmuyorsunuz mahvetti beni doktoruma şikayetlerimi bildirdim alışmam için bana zamana ihtiyacımın olduğunu söyledi ve bıraktırmadı yemin ediyorum böyle olucağını bilseydim debresyonla yaşamasını tercih ederdim 3 gün dür çok kötüyüm nefes aldığım her saniye kendimi ot gibi hissediyorum. KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE KULLANMAYIN BAŞLAMAYIN . ilac a başlaması bi dert bırakması çok çok fazla bi dert. HEPİNİZE GEÇMİŞ OLSUN

FIRTINA
22-05-2011, 11:30 PM
Bende cymbalta kullandım hemde direk 60 mg başladım ilk 3 ay uyku ve uyuşukluk hariç bi etkısını görmedim.3 ay sonra biras sıkıstırdı kalp carpıntısı anksiyete falan tavan yapmısdı bundan 2 gun sonra bi rahatlama oldu ama kısa süreli sonra da ilacı sabah alıodum aksam biras rahat sabah yine aynıydı .Sonra tekrar lustrala döndüm lustraldan cok memnunum yan etkılerinin hepsi kayboldu cinsel isteksizlik falanda yapmadı bende

enerji528
18-03-2013, 01:19 AM
25 gündür 60mg kullanıyorum öncesinde iki hafta 30mg kullandım. İlacı aldığım ilk iki üç gün çok olumlu geldi, konuşkan enerjik biri oldum sonra giderek olumlu etkisi azaldı iki hafta sonra tek olumlu etki olarak sinirlerimi yatıştırması kaldı. Şu an 25 gündür 60lık almama rağmen sinirlerimi yatıştırması dışında pek faydası yok kafamda ağırlık yapıyor, omuzlarda çöküntü ve genel bir halsizlik hali verdi ayrıca moralim de inişli çıkışlı.
Yarın birgün 90mga çıkmayı düşünüyorum prospektüsünde en fazla 60mg kullanıldığı yazıyor ancak cipralexin prospektüsünde maksimum 20mg kullanılır yazmasına rağmen bir doktor 30mg önermişti. İlaç piyasaya sürülmeden önceki bilimsel araştırmalarda ilaçların etkinliğinin kanıtlanabildiği en yüksek doz prospektüsde maksimum doz olarak kabul ediliyor, ancak ilacın hafif geldiği düşünülürse doktorla bu maksimum dozu biraz aşabiliyorlar.

sevimlicadii
18-03-2013, 12:48 PM
ben 4 sene kullandım kişiden kişiye değişiyor etkisi onu içince dünya yıkılsa umrunda olmuyor ben sabah akşam alıyordum yani 120 mg kafa hoş oluyor :65:acayıp kılo aldırıyor:)

Mayhemical
18-03-2013, 12:54 PM
Bende bi 6 aya yakındır cymbalta 60 ve lamictal 100mg kullanıyorum baya iyi geldi bana :)

enerji528
18-03-2013, 01:46 PM
ben 4 sene kullandım kişiden kişiye değişiyor etkisi onu içince dünya yıkılsa umrunda olmuyor ben sabah akşam alıyordum yani 120 mg kafa hoş oluyor :65:acayıp kılo aldırıyor:)

sevimlicadii 120mg ı doktor mu önermişti??? Benim iştahımı açmadı aksine hafif iştahımı kesti.

sevimlicadii
18-03-2013, 03:21 PM
evet dr önerdi ben psikopata baglayınca:D:RpS_lol:

sevimlicadii
18-03-2013, 03:53 PM
enerjii 1 senedir Wellbutrin XL kullanıyorum 300mglık etkısı yok gıbı ama psıkolojıkya herşey :)ayda 3 kere acile kaldırılıp sakinleştirici alıyorum ben kurtulmak istıyorum bende ama olmuyo:(

traumatica
20-03-2013, 04:44 AM
enerjii 1 senedir Wellbutrin XL kullanıyorum 300mglık etkısı yok gıbı ama psıkolojıkya herşey :)ayda 3 kere acile kaldırılıp sakinleştirici alıyorum ben kurtulmak istıyorum bende ama olmuyo:(
birçok ilaç kullandım neredeyse hepsini, kendi tecrübelerime dayanarak bendeki etkisi açısından aralarında en nötr etkili ilacın wellbutrin olduğunu söyleyebilirim, her ilaç herkeste farklı etkiler yapar bu bilinen bir gerçek ancak yerli yabancı birçok forumda gördüğüm kadarıyla çoğu kişide aynı şey mevcut yani sıfır etki.sigara bırakmada kullanılan zybanla aynı etken maddeye sahip belki ona da yardımcı olur dedim ama zerre faydası olmadı çatır çatır içtim. tek etkisi insanı ajite bir hale getirmesi, panik atakları bir güzel tetiklemesi bu yüzden ayda 3 kere acile gitmene şaşırmadım, geçmiş olsun