PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : baş titremesi

okbseda
01-09-2007, 08:52 PM
merhaba arkadaşlar
bende anksiyete vardı bu nednle 4 yıl önce psikiyatriste gittim cipram günde 20 mg ve çgeceleri yatmadan önce çeyrek remeron kullandım 1 yıl. düzelmiştim
ilacı bırktıktan 6 ay sonra belirtiler tekrar başladı. ve tekrar doktora gittim bu sefer cipralex verdi günde 10 mg. 2 ya sonra yine düzelmeye bşladım ve bıralktığımda tekrarladığı için yklaşık 3 yıldır aralıksız cipralex kullanıyorum. ama son 6 aydır başımda boynumda sağa sola titremeler başladı. nöroloğa gittim MR çekildi bişye çıkmadı. psikolojik olduğunu söyledi. cipralex 10 mg yetmiyormuş 20 kullanmamı ve yanında günde 1,5 dideral ve 2 buspon verdi. bugün başladım bunları kullanmaya.
arkadaşlr sizlere sorum şu olacak. sizlerde başında boynund titreme olan var mı. bu titreme acba kullandığım antidepresanlar sonucu mu oluştu. ve verilen bu yeni ilaçlar bana yardımcı olur mu[/b]

secretdream
04-09-2007, 01:57 PM
merabalar,
baş tiremesi bende olmadı ama bir arkadaşımda vardı... bayağı zaman bu sorunla uğraştığını biliyorum... onunkisi de psikolojikdi sanırım ama bir nörolog tarafından verilen bir ilaç ile iyi olmuştu diye hatırlıyorum... geçmiş olsun...

reyhann
04-09-2007, 02:10 PM
çok aşırı anksiyete halinde bendede oluyor baş titremesi..ama bir süre sonra geçiyor..panik atak ve anksiyetesi yoğun olan arkadaşlarımdan bu şikayeti çok duyuyorum..
ben ilaç kullanmıyorum..yani ilaçla bir bağlantı kuramıyorum o yüzden..

hit
10-09-2007, 07:05 PM
bende başımda ağırlık ve fenalık oluyor..p.a danmı yoksa anksiyetemi bilem ama..

17-09-2007, 04:20 PM
ya bende de var aynı sorun.5 dr a gittim tegretolden diderale kadar birsürü hap kullandım.internetten benim durumumda olan birilerini bulurum ümidiyle girmediğim dr sitesi kalmadı.bence durumun haplardan değil.ben hap kullandığımda da kullanmadığımda da başım titriyor 3 yıldır.hatta artık sallanıyor diyebilirim.stresli olduğum zamanlarda daha çok oluyor ben de .sende de mi öyle?hiçbir dr a inanamıyorum artık.birçok dr a gitmeden kullanma o hapları.onlar çok ağır haplar.allah hepimize şifa versin..

okbseda
19-09-2007, 09:08 PM
doktoriye sana birşey sorucam. senin başın ne zamandır titriyo? ve hi antidepresan kullandın mı hayatında? bende son 2 yılda arttı nedenini bilmiyom ama son 2 yıldır cipralex kullanıyoum acaba bununla bir ilgisi olabilir mi? doktor bana botox önerdi. boyun kaslarına yapılan botoxla bu düzeliyormuş ama 3 ayda bir tekrarlamak gerekiormuş.

20-09-2007, 11:48 AM
baş titremesi 3 yıldır var bende.yok kullanmadım.gittiğim 3 beyinci 2 kalpçi bana antidepresan vermedi.yalnız baş titremesinin boyunla bi alakası olmadığını söylediler.dediğim gibi hala çare bulamadılar.bu hapların çok yanetkisi olduğunu biliyorum ama kesin birşey diyemem.major depresyon diye bişey var belirtileri bana çok uyuyor.dr ların yapamadığını sanırım ben çözüyorum :lol: diyeceğim eczanelere filan sor istersen.allah hepimize şifa versin...

MuhteremAkyaz
24-09-2007, 12:43 AM
Ben kafayı yiyeceğim diyebiliri. Bu hastalığım 5 senedir varmış ama ben son 1 senede tanıdım hastalığımı. Hep moralim bozuk ağlıyorum kafan dağınık. Beynimin sağ sol ve arka tarafında titreme, kıvılcımlar oluyor ne zamanları oluyor derseniz içimden ses geldiği zaman sonra nasıl diyeyim gözümün önüne hayal geldiği zaman artık önüne geçemiyorum bunların kafayı yicem birgün. Konuyu açalım arkadaşlar ama mücadelede bayağı dirençliyim inş. geçecek.. :(

26-09-2007, 08:22 PM
muhteremakyaz sana bişey sorabilir miyim?başındaki titreme bölgeselmi?benim bahsettiğim kafam durduğu yerde sallanıyo.seninki de öyle mi?benimki 5 yılda farkedilmeyecek kadar hafif değil.seninki başka bişey sanki.yani elimle başımı tutmasam titriyo benim başım.sende de öyle mi.biz bişey bilmiyoruz.hoş dr lar da bişey bilmiyo ama sen yine de bi dr a görün.ben 5 kez dr agittim.mr'ımda vs hiçbişey çıkmadı.sanırım benimki sinirsel.allah sana da şifa versin...

MuhteremAkyaz
02-10-2007, 01:48 AM
arkadaşım benimkide öyle bir titriyor ne bileyim titreşim motoru gibi, 5 6 saniye oluyor gelende beynime hayal geldiği zaman oluyor sağ ve sol taraflarında seninki?

kemal70
12-09-2009, 07:21 AM
slm arkadaslar bende 2 aydir beynimde titreme var.
Geceleri daha cok oluyor uyku uyuyamaz oldum.
Gunduzleri bile basimin salladigini hisedebiliyorum.
Doktora gittim bunun piskolojik olmadigini ama yinede bana ,
uyku uyuyabilmem icin circardin 2mg verdi 21 tablet ,
4 gundur kullaniyorum hic alakasi yok..
Gunde en fazla 2 saat uyuyabiliyorsam ancak oda kendimden gecince,
Ve zaten tiremeden tekrar uayniyorum?

Biraz arastirdim beyindeki GABA madesinin eksilmesinden kaynaklaniyormus,
Yani beyindeki elektirik ritmini ayarlayan madde.

Aacaba bunun ilaci varmidir

Umut34
12-09-2009, 11:26 AM
ya bende de var aynı sorun.5 dr a gittim tegretolden diderale kadar birsürü hap kullandım.internetten benim durumumda olan birilerini bulurum ümidiyle girmediğim dr sitesi kalmadı.bence durumun haplardan değil.ben hap kullandığımda da kullanmadığımda da başım titriyor 3 yıldır.hatta artık sallanıyor diyebilirim.stresli olduğum zamanlarda daha çok oluyor ben de .sende de mi öyle?hiçbir dr a inanamıyorum artık.birçok dr a gitmeden kullanma o hapları.onlar çok ağır haplar.allah hepimize şifa versin..
Merhaba Doktoriye,

Bence iyi bir Akupunktur uzmanına problemini telefonla anlatıp probleminin akupunktur ile düzeltmesi şansının olup olmadığını öğren. Tatminkar bir cevap aldığında veya, yok düzelemez demeyip, denemem gerekir derse o zaman bu şansını kullan.

Geçmiş olsun, U34

dizzy
12-02-2011, 06:35 PM
benimde başım sallanıo hafif hafif mesela pc ye bakıorum ya okuyorum hani bu yazıları sanki yazılar sağa sola kayıyo göz doktorunada gittim bütün nörologlara gittim bişi yok diolar psikiyatristede gidiorum ayrıca bu durum xetanordan lustrale geçiş dönemimde başladı bir yıldır var lustralden efexore geçtik ondan xetanora kafayı yicem ger.ekten bu psikiyatristler bilmiomu bişi bide benm gittiğim psikiyatrist tv de program yapıo iki sene o kadar para ödedim bende bi değişiklik yok nie beni iileştiremedi resmen ben diodum adama şu ilacı içsemmi die oluuurr diodu ya yada değiştirelimmi oluurrr diodu şimdi değiştirdim yeni doktora baŞLadım xetanora devam gündüzleri çeyrek xanax la geceleri nervium verdi üç hafta oldu belirtilerimde bi değişiklik yok sadece geceleri hemen uykuya dalabiliorum bu ilaçla başka bi etki göremedim henüz bakalım salı günü gidicem ama bu baş sallanması delirtiyo beni iki yıldır bu yaygın anksiyete bozukluğuyla uğraşıorum Allah yardımcımız olsun artık hayattan soğudum evden dışarı çıkamaz oldum ki ben eve girmeyen hep neşeli gezmeyi seven bi insandım nasıl bu hale geldim bilmiorum yaşama sevincim kalmadı artık son ümidim yeni başladığım doktor buda ii gelmezse bi daha uğraşmıcam bıktım iki senedir mücadeleden iileşicem die kendini şartlandırmaya çalışmak bile bi stres bence en iisi bişi düşünmemek mal mal yaşamak

doktoriye
04-05-2011, 08:56 PM
Kesinlikle çözümü ve nedenini buldum..araştırmadığım dr ve site kalmadı.. Sonunda bir akupunkturcuya gittim ve titreme azalıyor. Nedeni ağır bi olay yaşandığında travma geçirdiğimdenmiş.travma beyinde bişeylere neden oluyormuş. Beyincikle de ilgisi varmş sanırım. Her neyse tam bilmiyorum ama bu travma sonrasında, depresyon anksiyete sosyal fobi vs. Durumlar ortaya çıkıyormuş. Akupunktur sayesinde yüzüm güldü 6 yıl sonunda. Başım az titriyor. Boynum kasılmıyor. Toplumda rahat konuşuyorum. Tam geçmedi ama bu kadar iyi olmam bile mucize gibi. Akupunktur bilgisi olan bir allahın kulu da internette baş titremesi için hiç konuşmamış ya. Umarım herkes kurtulur bu cehennemden...

doktoriye
04-05-2011, 08:57 PM
U 34...önerin için çok teşekkürler...

mert77
02-12-2011, 11:46 PM
Inş kardeşim burnumdan geliyo dikkatim dağıldı cipram denilen ilaç yüzünden of of

black dark
05-07-2012, 12:23 PM
kesinlikle çözümü ve nedenini buldum..araştırmadığım dr ve site kalmadı.. Sonunda bir akupunkturcuya gittim ve titreme azalıyor. Nedeni ağır bi olay yaşandığında travma geçirdiğimdenmiş.travma beyinde bişeylere neden oluyormuş. Beyincikle de ilgisi varmş sanırım. Her neyse tam bilmiyorum ama bu travma sonrasında, depresyon anksiyete sosyal fobi vs. Durumlar ortaya çıkıyormuş. Akupunktur sayesinde yüzüm güldü 6 yıl sonunda. Başım az titriyor. Boynum kasılmıyor. Toplumda rahat konuşuyorum. Tam geçmedi ama bu kadar iyi olmam bile mucize gibi. Akupunktur bilgisi olan bir allahın kulu da internette baş titremesi için hiç konuşmamış ya. Umarım herkes kurtulur bu cehennemden...

merhaba arkadaşlar bende sizin gibi aynı durumdan muzdariptim...şuan 26 yasındayım ve yaklasık 10 küsür yıldır devam ediyordu.o zaman doktora ne zaman gitsem bana hapları dayıyordu çaresi yok diyolardı sebep bilmiyolardı ....we son 3 4 yıldır ınanılmaz kasılmadan ötürü boynumda ağrılar oluyordu omuzlarımda falan. Zamanla tabi o kadar yıldır....yaklasık bır yıldır taksım ılkyardım hastahanesınde nörolojı meral hanım botoks tedavısı uyguluyor bana ve titremeler yok denecek kadar az oluyor bazen hiç olmuyor hatta... Evet 3 ayda bır yaptırıyorum ama en azından o ağrılarım hıc olmuyor cok rahatım .tıp ilerleyene kadr bu hastalıkla ılgılı en azından bu bulus süper...benım 10 küsür yıldır oldugu ıcn zman alacaktır geçmesi sizin daha bır kısa süre önce başlamışsa lütfen gidin....ve şuda var doktorum bunun üzerinde çalışmalar yapıldığını söyledi çok sevindim...lütfen sizde canınızı sıkmayın....moralinizi bozmayın bu da allahın taktiri ve bizim yaşam sınavımız....bir arkadş bu durumdan dolayı eve kapandığını söylüyor lütfen böyle yapmayın dışarı çıkın ve umursamayın kim ne derse desin....hastahaneden heyet raporuyla yapılıyor bu işlem ve para wermıyorsunuz çünkü normalde çok pahalı.....yorumları okuyunca sizinle paylaşmak istedim umarım hepiniz sağlığınıza kavuşursunuz sevgiler....

emada
05-09-2012, 07:34 PM
merhaba arkadaşlar
bende anksiyete vardı bu nednle 4 yıl önce psikiyatriste gittim cipram günde 20 mg ve çgeceleri yatmadan önce çeyrek remeron kullandım 1 yıl. düzelmiştim
ilacı bırktıktan 6 ay sonra belirtiler tekrar başladı. ve tekrar doktora gittim bu sefer cipralex verdi günde 10 mg. 2 ya sonra yine düzelmeye bşladım ve bıralktığımda tekrarladığı için yklaşık 3 yıldır aralıksız cipralex kullanıyorum. ama son 6 aydır başımda boynumda sağa sola titremeler başladı. nöroloğa gittim MR çekildi bişye çıkmadı. psikolojik olduğunu söyledi. cipralex 10 mg yetmiyormuş 20 kullanmamı ve yanında günde 1,5 dideral ve 2 buspon verdi. bugün başladım bunları kullanmaya.
arkadaşlr sizlere sorum şu olacak. sizlerde başında boynund titreme olan var mı. bu titreme acba kullandığım antidepresanlar sonucu mu oluştu. ve verilen bu yeni ilaçlar bana yardımcı olur mu[/b]

nasıl bir titreme bu?

emada
05-09-2012, 07:43 PM
doktoriye sana birşey sorucam. senin başın ne zamandır titriyo? ve hi antidepresan kullandın mı hayatında? bende son 2 yılda arttı nedenini bilmiyom ama son 2 yıldır cipralex kullanıyoum acaba bununla bir ilgisi olabilir mi? doktor bana botox önerdi. boyun kaslarına yapılan botoxla bu düzeliyormuş ama 3 ayda bir tekrarlamak gerekiormuş.
başınız titriyormu yoksa başınızı düzmü tutamıyorsunuz tik gibi kasılmalarmı var

bjksaid92
05-09-2012, 09:02 PM
cipralex çok b.ktan bir ilaç. İlaç bile değil yani

bjksaid92
08-09-2012, 01:12 AM
ben 2 sene kullandım ama çok etkili bir ilaç değil. sen ne kadar kullandın? sf için mi kullandın?

Bence placebo bu ilaç. Yani bonibon yani öylesine hap. ben 3-4 ay kullandım 0 etki 0 yan etki

ozkan.akyurek
05-11-2012, 12:51 PM
konu başlığını görünce kendime yordum bende de okul zamanımda oluyodu özellikle bahçede insanların çok olduğu kısımda, ama bu ve bu gibi (sosyal fobi) yenmenin en iyi ve kesin çözümü istemesenizde toplum içinde durmanız veya sosyal fobi olanların kız arkadaşı olmadığını biliyorum bunlardan biri de bendim, şu an da yok ama kızlarla konuşuyorum yani 1 kere bi kızla aşk konusunda konuştuğunuz zaman nasıl desem, ruhunuz kendi benliğiyle kabul ediyor bilinçaltı bunu kabul ediyor ve asıl eksikliğiniz yani öyle zannettiğiniz şeyleri, basit birşey olduğunu keşfedebiliyorsunuz ;)

seabetter1
17-12-2012, 08:44 PM
başımdaki bu titreme moralimi acayip bozuyor
bende 3 senedir var 3 senedir hayatdan bezmiş gibiyim kendimi nekadar kassam sıksam kontrol edemiyorum bazenleri bu titreme başımda daha çok oluyor ve boynumu hiç iyi hissetmiyorum herzaman ağrıyor
eski sağlıklı olduğum günleri düşünüyorum

daha çok müzik dinleyerek kendimi mutlu etmeye çalışıyorum
sorumluklarım var hiçbirşeyi umarsamaz hale geldim gelene geçenede kızıyorum

randevu alıp hastaneye gittim makinaya girdim doktora rapora gösterdim lef bezlerimin kötü olduğunu söylediler
onunla alakası olabilirmi acaba
gerekirse 3 hafdada bir akupunktur olucam bundan kurtulacam
arkadaşlar şunuda değerlendirelim belkide ilaçla geçebilir ama hangi ilaçla

bu durum gerçekten çok rahatsız edici tedavisini araştırıyorum eğer herhangibi birşey bulursam yardımcı olurum
eğer sizde herhangibi birşey bulursanız söylerseniz sevirim

buarada bu konu hakkında 1 tane daha konu var
http://www.psikoloji.gen.tr/showthread.php?20236-Bas-titremesi

loresima
05-01-2013, 11:41 PM
ben de bu problemi yasıyorum..sankı aniden bır seyden ürküncebı tıtrer ya ınsanın ..onun gibi.. sankı bırseyden korkmus gıbı basım tıtrıyor. eskıden bu kdr yoktu ama artık daha sık olmaya basladı..ınsanlar cok kolay frkedıyor artık ben ortbas etmeye calışıyorum.sankı bılerk yapmısım gıbı tempo tutuyor havası vermeye calışıyorum..ığrenc bır durum gercekten cozumu varsa bnde bılmek ıstıyorum sureklı haplar ıcıp bu yaslarda o ılaclara bagımlı yasamk ıstemıyorum...

seabetter1
13-01-2013, 12:14 AM
nediyelim arkadaşlar allah yardımcımız olsun.
loresima aldığın ilaçlardan herhangibi birisinde titreme için bi etkisi oluyormu

AND
14-01-2013, 07:52 PM
Bu baş titremesi olayı bende bir ara o kadar oluyoduki hiç abartmıyorum dengemi yitiriyordum.
Zaten vertigo da var bende hepsi eklenince siz düşünün gerisini..

Burhan Buğa
24-01-2013, 03:48 PM
merhaba arkadaşlar bende 5 yıl arayla oluyor ve hayatımı kabusa dönderiyor biranda toplum içinde biranda sallanmaya başlıyor 1 ay 2 ay sürüyor çnceden lorexyl kullanmıstım gecmişti suan yine var bu defa kullandım gecmedı sonra tekrar gittim doktora dideral 0 mg verdı ama onunda vaydası yok teshişde yok bilmiyorum artık ne olucak işimide hayatımıda engelliyor

dreamer8
24-01-2013, 05:14 PM
tam 5 yıllık bir konu.Fizyolojik olduğunu sanmıyorum.İnsan bedeninde çoğu uzuv otonom çalışır, beyin müdahali olduğunda bu otomatik çalışma bozulur.Nefes alış verişi, kalp atışı, kolların, ayakların salınımı, başı bir yöne çevirme; büyük bir farkındalıkla yapıldığında sekteye uğrayacaktır ve kişiyi rahatsız edecektir.Sadece bunu unutman lazım.titremiyor, titriyorsa da umrumda değil dersen çözeceksin bu sorunu.5 sene olmuş belki de geçmiştir.

Burhan Buğa
25-01-2013, 11:23 AM
psikolojık oldugunu zanetmıyorum mutlu bir yaşantım var kafamı takıcam bırsey yok hergünyine olucakmı diye tedigin uyanıyorum :(

Burhan Buğa
25-01-2013, 11:25 AM
katılıyorum hayal edip yada aklına gelince oluyor umursamadımmı azalıyor

Dangerous Real
26-01-2013, 10:27 PM
Benimde başım titreme gibi sallanıyor bende meğerse küçüklükden beri varmış daha 2 sene önce farkettim heralde bu durum çoğu kişide var
gerçekten gün geçtikçe daha kötü oluyorum çok illet birşey çalışmak istiyorsun çalışamıyorsun ve hiçbir şey yapmak istemiyorsun bu durum yüzünden çok fazla geziyorum
hastanede tedavi görerek biraz uğraşan birisi oldum ama bi sonuç alamadım ve forumlarda olsun bu durum için çok araştırma yaptım
ama bi türlü herhangi birşey bulamadım halen bu durum için mücadele ediyorum isterdimki keşke tanıdığım bi doktor olsa biraz olsun yardım görebilsem

sizden istediğim psikoloji doktoru olan Yıldız Burkovik'in daha önce onunda başı titreme gibi sallanıyormuş çıktığı programı int üzerinden izledim
hayatını biraz olsun anlatan birisi oldu ve ne kadar iyi bi durumda olduğunuda gördüm
bende tedavi görmek istiyorum merak ediyorum nasıl bi tedavi gördüde böyle bi durumdan kurtulabildi bu durum için veya herhangi bildiğiniz birşey varsa önerilerinizi gerçekten bilmek isterim.
Allah yardımcımız olsun.

YAŞAMADAN ANLAYAMAZSIN...

efrail18
27-01-2013, 02:02 AM
Boyunumu burktuktan sonra bende de başladı çok basit gibi görünüyor ama acaip rahatsız edici bi durum kafam boynumdan bağımsız hatta benden izinsiz hareket edip duruyor acaip sinir bozucu ayrıca boyun düzleşmesi de mevcut ,hayatımın geri kalanı hep böyle istemsiz titreyecek mi?

Dangerous Real
27-01-2013, 11:31 AM
Titreme daha önceden varmıydı çünkü boyununu burkmuşun boyunun için spor yap krem falan sür belki ilerde biraz iyi olursun
bende boyunumu uzun zamandır rahat hissetmiyorum malum baş titremesi var bazenleri çok kötü ağrıyor ensemde ağrı daha çok var
bu durumu fazla kafana takmazsan kendine iyilik yapmış olursun yani o durumda olduğunu hiç düşünmezsen biraz olsun titreme azalabiliyor
benim gibi çoğu kişi bu durum için araştırma yapıyor

yenemiyorum
31-01-2013, 11:45 AM
merhaba 2012 ikinci yarısından sonra bende de baş titremesi başladı, sanki boyun damarlarım kasılıyor ve tüm başıma yayılıyor bu sarsıntı. Özellikle öfkelendiği veya üzüldüğüm zamanlarda olduğunu farkettim.

Felizinor
27-05-2014, 04:21 PM
merhaba 2012 ikinci yarısından sonra bende de baş titremesi başladı, sanki boyun damarlarım kasılıyor ve tüm başıma yayılıyor bu sarsıntı. Özellikle öfkelendiği veya üzüldüğüm zamanlarda olduğunu farkettim.

bu lanet şey bendede var yok mu bunu yenmiş birisi ?