PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : en uygun evlilik yaşı 40-45

DRunuz
17-05-2009, 11:20 PM
evlilik büyük sorumluluk isteyen bir ilişki,öyle bir zamanda evlenmelisinizki evliliğin getireceği sıkıntıları heerşeye rağmen göğüsleyebilmelisiniz.onun için bekarlıktan sıkılmak gerekiyor,başka adıyla bekarlığı doya doya yaşamak ve artık yalnız yaşanacak bişey kalmaması gerekiyor diye düşünüyorum.....
erken yaşta yapılan evlilikler genelde duygusal oluyor...

aslında evlilik yapısı itibariyle insanlığa ters,çünkü özgürlüğün kısıtlanıyor..ama insanoğlu zayıf bir yaratık,sevgisi için özgürlüğünü veriyor..
sizce haklımıyım?

manikhanzade
18-05-2009, 12:33 AM
Hayır değilsiniz,

Çünki insanların 40+üstün de karşısındakine alışması ve özgür yaşamış kişinin toplu düzene geçmesi zordur.Ama sanırım erkekler o yaşdan sonra kendilerine bakacak kişi arama fikrin de oluyor.Ayrıca birçok kadının doğurganlıgı bazen o yaşta biter .Yani bu pek evlilik olmaz .

manikhanzade.

yuko
18-05-2009, 01:45 AM
evet evlilik sorumluluk isteyen bişey ama 40 + çok geç bir dönem .o yaşı düşünen artık yanlız kalacağını bildiği için bir hayat arkadaşı istiyor sanırım....ama erken evliliklerde beraber yapacağın şeyler vardır...manik hanzadenin yorumu çok güzel...nerdeyse o yaşta kadının doğurganlığı bitiyor...tabi eğer sadece hayatı paylaşmak sa düşünceler 40tan sonrada evlenilebilir.bence en güzel yaş erkek 30 bayan 20den sonra...bu yaşlardan sonrada zaten beklentiler dahada farklılaşıyor.yani armudun sapı üzümün çöpü.....

BUTU
18-05-2009, 01:47 AM
Bence en uygun yaş 25 ile 30 arası :wink:

bydead
18-05-2009, 02:25 AM

ben tam ortasındayım 27 hihih :) 40 45 olurmu yav herşey zamanında güzeldir dimi butu :)

BUTU
18-05-2009, 02:26 AM

ben tam ortasındayım 27 hihih :) 40 45 olurmu yav herşey zamanında güzeldir dimi butu :)tamam senin 3 senen var işte bu zamanı iyi değerlendir iyleş :wink:

bydead
18-05-2009, 02:28 AM

ben tam ortasındayım 27 hihih :) 40 45 olurmu yav herşey zamanında güzeldir dimi butu :)tamam senin 3 senen var işte bu zamanı iyi değerlendir iyleş :wink:

yok bütün arkadaşlar evlendi bu sene kesin evlenicem.evdekilerde onayladı :wink:

BUTU
18-05-2009, 02:29 AM

yok bütün arkadaşlar evlendi bu sene kesin evlenicem.evdekilerde onayladı :wink:peki hadi bakalım hayırlı uğurlu olsun şimdiden

bydead
18-05-2009, 02:32 AM

yok bütün arkadaşlar evlendi bu sene kesin evlenicem.evdekilerde onayladı :wink:peki hadi bakalım hayırlı uğurlu olsun şimdiden

saol butu...

ozle_m_ermaid
18-05-2009, 11:43 AM
Katılmıyorum hem de hiç...Ne çok erken evlenilsin ne de çok geç..Böyle reçete verilmez bence..En ideal yaş hangisi diye..Kişisel önceliklere göre değişiyor bu..Cinsiyete göre değişiyor..Statüye göre değişiyor..Kültüre göre değişiyor..Birçok sebep var..

Ama biyolojik olarak düşününce 40 + civarında ebeveyn olan bir insanın çocuk yetiştirmedeki enerjisinde ters orantılı bir düşüş söz konusu..

Bir annenin 25 li yaşlarda çocuk yetiştirirken sahip olduğu enerji ile 40 lı yaşlardaki çok çok farklı..Hatta burda doğr soru bu olabilir:'40lı yaşlardaki bir bayanın doğurganlık oranı nedir?''

Kimisi yalnızlığı seçer,kariyer der,özgürlük der,çocuk istemem der evlenmez..
Kimisi yalnız kalamam der,kariyer de yaparım bebek de der,evlenir..

Kişisel tercihler,statü,ekonomik koşullar,kültürel ve sosyal etkenler,idealler, inanç ve düşünce sistemlerine göre değişir bu yaş..

zerrin35
18-05-2009, 11:48 AM
18 yaşında evlenip 19 yaşında anne olan biri olarak çok zorluklar yaşadım,
tabii benim yaşta çok erkendi ama 40yaş ve üstüde çok geç bir yaş dönemi...
20 yaşları ele alırsak hem ruhen hemde fiziken bir çocuğa rahatlıkla bakabilir fakat 40 lı yaşlarda bu durumun mümkün olmadığını söyleyebilirim...

DRunuz
18-05-2009, 02:08 PM
size hak veriyorum,belki biraz abarttım,aslında insanın amaçları vede mesleği de evlilik yaşını belirliyor..ben kendimi baz alarak söyledim o an için sanırım.. çünkü elektrik bölümünü bitirdim,iş bulamadım tekrar üniversite,6 yıllık tıp fakültesi,derken yaş 30 u geçti.bu zaman içinde yaşamadıklarımı telafi etmem için 5 yılım olsa,37 falan olurum..
ama erken hayata atılan biri için bu sınır değişebilir.. bide kadınların 35 yaş üstü gebelikle ilgil sorunları çıktığını sayarsak... erkek için 35-40,kadın için 27-32.. (dahada aşağı inmem:))

19-05-2009, 12:17 AM
DRunuz,

Erkek icin 35-40 ama kadin icin bu neden daha dusuk (27-32) sizin tezinize gore? Insanlarin beyinleri beraber olgunlasiyor sonucta. Tamam, kadin icin 35 sonrasi hamilelik mumkun ama zor.... Ama bu kadina neden es yastaki erkek degil de buyuk erkek eslestiriliyor? Ben bunu anlayamadim pek.

BUTU
19-05-2009, 01:43 AM
DRunuz,

Erkek icin 35-40 ama kadin icin bu neden daha dusuk (27-32) sizin tezinize gore? Insanlarin beyinleri beraber olgunlasiyor sonucta. Tamam, kadin icin 35 sonrasi hamilelik mumkun ama zor.... Ama bu kadina neden es yastaki erkek degil de buyuk erkek eslestiriliyor? Ben bunu anlayamadim pek.evet bende bu soruyu soruyorum hep Neden?

19-05-2009, 11:20 AM
Atalarımız şunu der:

Bir evde dirlik ve birliğin olması için erkek ile kadının arasındaki yaratılıştan gelen özellikler göz önünde bulundurulmalıdır.

Erkeğin kadından daha üstün olduğu ve daha geride kaldığı durumlar vardır.

Kadının da erkekten daha üstün olduğu ve daha geride kaldığı durumlar vardır.

Bu gerçekleri kimse inkar edemez, etmemelidir.

Bu şartlar çerçevesinde yapılacak bir evliliğin mutluluk içinde yürümesi mümkün olur.

Evlilik yaşının erkeklerde veya kadınlarda yüksek yaşlara kadar ertelenmesi tezi doğru değildir.

O yaşa kadar erkek ve kadının ortaya çıkacak değişik ihtiyaçları nasıl ve kimler tarafından karşılanacaktır?

Bu düşünce, evliliği sadece bir birliktelik veya cinsel birleşme aracı olarak görmenin yanlışlığından kaynaklanan bir sonuçtur. Onun için bu teze kesinlikle katılmıyorum.