PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : temizlik takıntısı acil!!!

sebebiyok
23-07-2007, 03:35 PM
benimde temizlik takıntılarım var..hem de hafife alınıcak gibi değil.özellikle umumi tuvaletlerle başım dertte,kapı kollarına dokunamıyorum.ellerimi cok yıkıyorum..kıyafettlerimi sürekli değiştiriyorum:(((

daywalker45de
23-07-2007, 03:43 PM
ne zamandan beri var uzman yardımı alıyor musunuz?

Forumda temizlik takıntısı üyelerin açtığı başlıklar var.Bence onları okuyarak başlayabilirsin.
Zaten forumda da okb vede takıntılı arkadaşlar mevcut.Onlar sizinle tecrübelerini paylaşırlar.

sebebiyok
23-07-2007, 03:51 PM
rahatsızlığı farkettiğimden bu yana bir yıl gecti
bir yıldır paxil kullanıyorum...ama hala bi sonuc alamadım.aslında en cok konusmaya ihtiyacım var..tuvalet takıntımı aşmaya yardım edin

daywalker45de
23-07-2007, 03:56 PM
tamam dostum.
Konuşmaya , rahatlamaya ihtiyacın varsa.Şununla başlayabilirsin.
Takıntıların ne zamanlar gelir?
O an nasıl bir ruh halinde olursun?
O anlarda bilincin açık olup doğru kararlar verdiğini düşünür müsün?

platonik
23-07-2007, 04:00 PM
umumi tuvaletler pek sağlıklı değil doğru ama bu kadar takıntı yapmamak gerek.
vücudun mikroplara karşı dirençli olabilmesi için vücutta yeterince mikrop olmalı.bir kaç küçük denemeler yapın.elinizi 5dakikada bir yıkıyorsanız10-15dakikada bir yıkayın.bir kez de olsa umumi tuvalet kullanın.

kirletmek güzeldir(reklamdan çalıntıdır :lol: )

sebebiyok
24-07-2007, 04:06 PM
MERHABA KONUSMAYA BAŞLA DEMİŞSİN KONUSUYORUM BUGÜN KAÇ DEFA ELİMİ YIKADIM HATIRLAMIYORUM
BENİM GİBİ TUVALETTLERİN KAPI KOLLARINA ELLEYEMEYEN VARMI
YADA TUVALETİN SUYU SICRADI DİYE AYAKLARINI KOLLARINI SABUNLAYAN:((

24-07-2007, 04:12 PM
En sık rastlanan tür bu temizlik takıntısı. Takıntı diye kafanda büyütme hem buna vesvese diyelim istersen :wink:

Artık günümüzde ilaçlarla bunun önüne geçilmekte. Doktorunla konuş belki ilacını değiştirir.

Çok geçmiş olsun.

sebebiyok
24-07-2007, 04:20 PM
neyse teşekkürler:))

dertli kız
25-07-2007, 02:22 AM
benimde temizlik takıntılarım var..hem de hafife alınıcak gibi değil.özellikle umumi tuvaletlerle başım dertte,kapı kollarına dokunamıyorum.ellerimi cok yıkıyorum..kıyafettlerimi sürekli değiştiriyorum:(((

Benim de temizlik takıntım var.hayatımı büsbütün mahvediyor..mesela evi temizlerken kirletme korkusu...üstüme sıçrayacak iye bulaşık yıkayamıyorum.etraf yağ olacak diye yemek yapamıyorum.ailemin evde olmadığı zamanlarda yemek yapamıyordum çoğu zaman aç kalıyordum veya dışardan söylüyordum.tost, ekmek arası döner gibi şeyler.en büyük takıntılarım yağ,toz ıslaklık bunlara hiç katlanamıyorum... :(

25-07-2007, 11:14 AM
rahatsızlığı farkettiğimden bu yana bir yıl gecti
bir yıldır paxil kullanıyorum...ama hala bi sonuc alamadım.aslında en cok konusmaya ihtiyacım var..tuvalet takıntımı aşmaya yardım edin

Sevgili sebebiyok,

Bir yıldır paxil kullandığını ve sonuç alamadığını söylüyorsun. O halde doktorunla tekrar konuşşan belki tedavi şeklini değiştirir ve ayrıca terapi de görmen faydalı olabilir.

secret_live
20-03-2009, 11:30 AM
bendede temizlik takıntısı vardı anlatmama gerek yok biliyorsunuz temizlik takıntısını ama fazla düşündüğünüzden oluyor boş verin düşünmeyin.bide beni düşünen okbli olsa

20-03-2009, 02:51 PM
bu takıntı bendede var :lol:
ama ben sevıyorum bu takıntımı nedense hatta kızlarımıda bıryerde falan tuvalete gırınce korkusundan biyerı ellemıyorlar hele umumı yerlerde asla başka çocuklar tuvalete gırınce duvarları musuğu ellerya benımkıler korkusundan pis dıye bıyere dokunmuyolar :lol: :lol: :lol: :lol:

sakın pis elleme dıyorum

kapı kolunuda kendi kolunla yani dirseğinle aç elin değmeden :wink:

hatta sadece tuvalet değil benımkı umumı yerlerdeki herşey merdivenden inerken bile duvarlar kapılar herşey elimiz değimişse benımde kızlarında ellerı sabunlanmalı
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ahmethakan
20-03-2009, 07:26 PM
çok da sevinilecek bir şey olduğunu sanmıyorum.biraz mantıklı olursanız okb hasstalığından mutlu olmak normal değil

kapalikutu
20-03-2009, 08:25 PM
ben bırak umumi tuvaletleri evdeki kapı kollarını bile tutamıyorum muslukları da asla tutamam bozuk para alamam alırsam hemen ıslak mendiller silerim insanlarla tokalaşırsam elimi yıkarım :lol:

20-03-2009, 08:48 PM
ben bırak umumi tuvaletleri evdeki kapı kollarını bile tutamıyorum muslukları da asla tutamam bozuk para alamam alırsam hemen ıslak mendiller silerim insanlarla tokalaşırsam elimi yıkarım :lol:

o zaman okb var sende :D kompulsif davranışlarla başın belada....

hale46
20-03-2009, 08:49 PM
yıkama sıklığını azaltın..20 kere elinizi yıkıyorsanız 19 a 18 e düşürmeye başlayın..elbette sıkıntınız olacak..buna katlanmaya çalışın..kirli olduğunu düşünüp rahatsız olduğunuzda nasıl olsa 1 saat sonra yıkacağım ve temizlenecek deyip gevşeyin..birden kesmeyin..yavaş yavaş devam edin..olmayınca kendinize kızmayın..bir sonrakinde olacak deyin..genel wc ler için de önce bir kalın bir bezle tutmaya başlayın.sonra bezin kalınlığını giderek inceltin..bunları birden yapmayın..geçmiş olsun..bu arada yazdıklarım sadece şahsi çözümlerim :roll:

20-03-2009, 08:54 PM
yıkama sıklığını azaltın..20 kere elinizi yıkıyorsanız 19 a 18 e düşürmeye başlayın..elbette sıkıntınız olacak..buna katlanmaya çalışın..kirli olduğunu düşünüp rahatsız olduğunuzda nasıl olsa 1 saat sonra yıkacağım ve temizlenecek deyip gevşeyin..birden kesmeyin..yavaş yavaş devam edin..olmayınca kendinize kızmayın..bir sonrakinde olacak deyin..genel wc ler için de önce bir kalın bir bezle tutmaya başlayın.sonra bezin kalınlığını giderek inceltin..bunları birden yapmayın..geçmiş olsun..bu arada yazdıklarım sadece şahsi çözümlerim :roll:

doktor hale hanım iş başında :D... yöntem doğru ama obsesyonlu biri için ilk adım değil :D

hale46
20-03-2009, 08:55 PM

doktor hale hanım iş başında :D... yöntem doğru ama obsesyonlu biri için ilk adım değil :Dpardon hocam siz devam edin :lol:

deniz123
20-03-2009, 09:07 PM
bu takinti bende de baslamisti, birakin umumi tuvaletleri, kendi evimin kapilarini musluklari bile hergun desenfekte ediyodum, ne kadar temizlersem temizleyeyim bir turlu icim rahat etmiyodu evimi, koltuklarin uzerlerini uzun bir sure hergun sildim baktim olmuyo uzerlerini ortup basladim, gelen insanlar yada kendi uzerlerimizden mikrop oluyodur diye, neyse cok uzatmayayim. iki uc sene once bir kac gunlugune teyzemin yasadigi koye ziyarete gitmistim, hastaligi cok agirlastigi icin ve cook sevdigim, deger verdigim biri oldugu icin ziyareti uzatmak zorunda kaldim. koy yeri iste pisti bana gore, iki yada uc gun agzima bir lokma koymadim inanin, ellerimi dakika basinda sabunlamaktan derileri soyulup baslamisti, yedigim ictim kaplari sakli sakli yikamaya calistim bir kac kez o da olmadi,evin icerisi de okadar kalabalikti ki gelen giden aman Allahim o kadar kotu oldum ama birakip gidemedimde sonra mecbur kaldim yemeye icmeye, onlar gibi yasamaya. insan uzun sure ac kalinca inanin takinti falan kalmiyo, on gun kadar kaldim, geri dondugumde hersey normale dondu cok sukur. cocukken yazlari gidip kaldigim zaman zaman ayni kaptan yiyip ictigim insanlardan nasil bu kadar tiksinebildim nasil boyle kibirli bir kisilige burunmusum diye de cok uzuldum. umumi tuvaletler ne kadar temiz olsa da cok gerekmedikce kullanmam ve hala onlarin kapi kollarini elimi kuruladigim kagitla acarim, paraya deydigimde eve gelince ellerimi hemen yikarim vs. ama bunlarin takinti oldugunu zannetmiyorum zaten normalde herkesin yapmasi gereken temizlik kaideleri diye dusunuyorum.

kapalikutu
20-03-2009, 09:08 PM

o zaman okb var sende :D kompulsif davranışlarla başın belada....

bu iyi halim eskiden daha beterdim yavas yavas kendimi degiştiriyorum :)

secret_live
21-03-2009, 11:34 AM
bunu söylemek istiyorum elinizde olan birşey değil bende yaşadığım için asla ilginç ve komik gelmiyor aksine korkunç geliyor.

elalem bize hijenik diyor aslında inanın hiçbirimizde hijjenik değiliz:D ah okbliler ah