PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anksiyete ve paxil

anakin
25-08-2005, 12:01 PM
merhabalar herkese 34 yaşındayım iki sen evvel ilk analaşılabilir psikolojik problemlerimi yaşadım şimdik artık daha fobikim herşeyden heyecanlanıyorum ,artık ne kızlarla ilişki yaşayabiliyorum ne işyerinde huzrluyum.yani çok çabuk sinir ve heyecan yapıyorum kimyam değişti artık eskiden bana çok güzel gelen heycanlar artık kabus gibi oldu(ama hayatımı yinede normal mış gibi devam ettirebiliyorum)
6 ay paxil kullandım aslında çok ii geldi kilo falanda aldım(benim için iyi) daha sonra bıraktım şimdik tekrar kullanmaya başladım 1 haftadır yarım yarım takılıyom ne bileyim hala biras yan etkileri var yani hep başdönmesi baş ağrısı .bir an evvel geçse diyorum. sizce vitamin le beraber kullansam olurmu ki

25-08-2005, 12:49 PM
DOKTORUNA SORMADAN KULLANMA, BELKİ ZARARI OLABİLİR.

kazandibi
25-08-2005, 02:37 PM
Paxik SSRI denilen antidepresan ilaç grubuna dahil bir ilaçtır. Bu grupta pek çok ilaç olduğu için birinin yaptığı yan etkileri bir diğeri göstermeyebilir yani senin için uygun olacak bir ilacı çok rahat bulabilirsin. Vitamin ilaçları konusunda hekimlerden duyduğum hiçbir işe yaramadıkları şeklinde. Yani suda eriyen vitaminlerin vücuda gereken kısmı emilip kalan kısmı (ki bu çok büyük miktarları oluşturuyor) idrarla atılıyor. Yağda erir vitaminleri ise ezbere kullanmak çok tehlikeli.

Ancak SSRI grubu antidepresanların etkisinin ortaya çıkması 2 aya kadar varan süreler gerektirebilmekte. Yani bu süre geçmeden tam etkisini göremezsin ve bu süre geçene kadar da ilacın yan etkileri ortadan kalkabilir. O olmadı, bu olmadı şu şeklinde ilaç değiştirmek de hiç akılcı değil yani. Zaten ezbere ilaç kullanımı da hayli tehlikeli olabilir. Örneğin SSRI'ın hemen üzerine MAOI grubu ilaç alırsan mortu bile çekebilirsin maazallah.

anakin
27-09-2005, 05:36 PM
ilacı kullanoıyom çok mutluyum aynı zaman da bol bol yemek yiyorum harika

cast_away
03-01-2006, 01:33 AM
bende 3 aydır paxil kullanıyorum bas agrım var gosute agrı var ...galıba bu ılacın yan etkısı uyusmalar ve bas agrısı oluyo ...

evrim79
16-05-2006, 11:17 PM
Merhaba arkadaşlar ben de aranıza yeni katıldım.PANİK BOZUKLUK TEDAVİsi görüyorum.Bana cevap veren arkadaş olursa çok sevinirim.Tam olarak bu sitede ne yapılması gerektğini bilmiyorum.Öğreten olursa sevap işler :oops:
Burda yazdığınız anlattığınız herşey başımdan çoğunluğu geçti 6 yıllık mazim var .Yanlış tedavi yüzünden tekrarladı
6yıl öncesine geri döndüm başladığım yerdeğim tekrar ama iyiyim şükür...
yazdığınız çoğu ilacı kullandım 27 yaşındayım.içtiğim ilaçlar doktor tavsiyesi altındaydı.2 doktorun hatasıyla vede 3.süde var.Ama hakkımda hayırlısı buymuş.Niyetim burda iyi arkadaşlar bulabilmek ve dertlerimi paylaşarak hep birlikte bunu yenebilmek!!!
Şimdi KULLANDIĞIM İLAÇLAR:PAXİL-SEROXAT-İNSİDON VE ATARAXCEVAP VEREN OLURSA ÇOK SEVİNİRİM
GELİN BU MÜCADELEĞİ HEP BİRLİKTE YAPALIM...
UMARIM MESAJIM BİRİLERİNE ULAŞIR :roll:

neurotic
16-05-2006, 11:28 PM
hoşgeldiniz sevgili evrim79 :) ben kullandığınız ilaçlar hakkında bilgi sahibi değilim ama burda içinizden geldiği gibi dertlerinizi anlatıp rahatlayabilirsiniz. bu sitede yapılması gerekenleri öğreten sevap işler demişsiniz bilmiyorum ne yapılması gerektiğini ama herkes içinden geldiği gibi birşeyler yapıyor işte. çeşitli konu başlıkları var ve herkes uygun gördüğü başlığın altına birşeyler yazıyor ve insanlar ilgilendiklerine cevap veriyorlar. eminim size de cevap vericeklerdir ve eminim iyi arkadaşlar bulucaksınız. bu hepimizin birlikte mücadelesi...

evrim79
16-05-2006, 11:44 PM
arkadaşlar bi hata yapmışım dalgınlık işte özür diliyorum...İNSİDON değil SİTİLİZAN olacaktı yanlış yazmışım dalgınlıkla .
Tekrar yazayım PAXİL-SEROXAT-ATARAX-SİTİLİZAN KULLANIYORUM
:roll:

evrim79
16-05-2006, 11:47 PM
neurotic

İlgin için çok teşekkür ediyorum.Bana ilk mesajı yazan sensin.Beni mutlu ettin .Saol arkadaşım

evet BU HEPİMİZİN MÜCADELESİ... :) Umarım dediğin gibi güzel arkadaşlar bulabilirim :)

neurotic
17-05-2006, 12:01 AM
ben size teşekkür ederim :) burda yüzlerce insan var siz sıkılmadan dertlerinizi anlatın eminim ilgilenen birileri çıkar. şu an pek bilmiyorum neler yaşadınız ama hala mücadele ettiğiniz ve bize örnek olduğunuz için de teşekkür ederim kendi adıma.

ilgincinsan
17-05-2006, 12:21 AM
bende bu ilacı kullandım yanında nevitan remeron gibi üç dört ilaç daha kullandım.ama sana şunu diyebilirim bi işe yaramaz çünkü depresyon psikolojitir o ilaçlarında etki ettiği yerler sinir sistemidir yani beynini uyuşturur ben o ilaçları kullanırken günde 6 7 saat uyanık oluyodum yemem bi kaç kat artmıştı unutkanlık halsizlik hat safhadaydı sonra dedim bir daha szi kullanmak istemiyorum ve aylardır elimi bile sürmedim...ve çok şükür ihtiyacım yok sen kafanda bitir kardeş kafanda bitirmedikçe ilaçlar seni sadece oyalayacak

drkavcar-sirmali
17-05-2006, 02:23 AM
Herkese merhaba, önce Paxil ile ilgili biraz bilgi iletmek istiyorum. Paxil, paroksetine eşdeğer paroksetin hidroklorür içerir. SSRI grubu antidepresandır.
Erişkinlerde majör depresyonun tedavisi; agorafobi ile birlikte ya da agorafobi olmadan panik bozukluğunun tedavisi; erişkinlerde okb; sosyal fobi; yaygın anksiyete bozukluğu; travma sonrası stres bozukluğu.
Yeme bozukluklarında, dürtü denetimi bozukluklarında, kendine zarar verme davranışlarında yararlı olabilir; premenstrüel bozukluklarda; menopozun vasomotor semptomlarında; çocuklarda depresyonun ve obsesif kompülsif bozukluğun tedavisinde endikedir.
Depresyon tedavisinde, başlangıçta yeterli cevap alındıktan sonra, tedaviye devam edilmesi depresyon relapsının önlenmesinde etkilidir. Agorafobi ile birlikte veya agorafobi olmaksızın panik bozukluğu semptomlarının tedavisi ve relapsın önlenmesi; sosyal anksiyete bozukluğu / sosyal fobi tedavisinde endikedir.
Şimdi de biraz depresyonun nasıl bir hastalık olduğundan bahsetmek istiyorum. Depresyon ilgincinsan'ın söylediği gibi psikolojik değil, fizyolojiktir. Ayrıca antidepresanlar kişiyi uyutmaz ve uyuşturmazlar, tam tersi kişinin algı ve değerlendirmesini regüle ederek, depresyonu çözerler.
Depresyon kısaca genel olarak yaşadığımız bir olumsuzluk neticesinde iki beyin yarımküresi arasında synaps sistemi üzerinden gidip gelen seratonin hormonunun bu synaps sisteminde bloke olmasına denir. Antidepresanlar işte bu seratonin blokajını çözerek, hormonun iki beyin yarımküresi arasında tekrar gidip gelmesini sağlar. Antidepresanlar depresyonun oluşturduğu semptomları ortadan kaldırarak depresyonu çözerler, ancak depresyonu oluşturan problemi değil. Bu nedenle depresyon tedavisinde ilaç kullanımı ile birlikte terapi çok önemlidir. Terapi ile problemi çözmeyi ve başetme teknikleri geliştirmeyi öğrenirsiniz.
Hepinize kolay gelsin,

evrim79
17-05-2006, 04:08 PM
Bu ilaçlarım sayesinde gayet iyiyim.ama herkese bu ilaç gelir demiyorum sakın yanlış anlamayın.Bundan öncede bi çok ilaç kullandım ben hemen hemen yan tesirlerini ve neler yaptığını kendi bilgi doğrultumda biliyorum kimseye yanlış bi mesaj vermek istemem.Benim rahatsızlığım ağır depresyon ve panik ataktı tedavi yanlış olduğu için panik bozukluğa çevirdi. Doktorumuza dikkat edelim.Şikayetlerinizi elinizden geldiği kadar iyi anlatmaya çalışın ki güneşe bi adım daha atın karanlıktan kurtulun .
ARKADAŞLAR 27 yaşındayım hayat hikayem o kadar büyük ki altından kalkmaya büyük güç isterdi .Ama hayat hikayesi BENDEN büyük olamaz ve SİZDEN büyük olamaz .İzin vermeyin hayata geldiysek hepimizin bi görevi var unutmayalım .Bu görev gerek ki burda başlıyor yada başladı veya başlıyacak ...ÖYLEYSE KENDİNİZE KULAK VERİN...
BUNU YAPABİLİRİM BAŞARABİLİRİM deyin.
İSTEMEK BAŞARMANIN YARISIDIR unutmayın lütfen.
Hayatta her kim neyle karşılaşırsa karşılaşsın bu hayat devam ediyor ve bizlerde bu hayatın birer parçasıyız.Bizden öncede bu rahatsızlıkları çeken ve siyteye yazanlar vardı bu son olmayacak .Bundan sonrada ondan sonrada sonsuza dek bu olmaya devam edecek devran dönecek...Ve döndüğü sürecede bizler hep burda olmayacağız.Etrafınıza bi baksanıza biz sayımızı bilen İNSANLARIZ ve bu yüzden burdayız ama dışarda kendini bilmeyen onlarca yüzlerce insan var !Klavyeyi kullanabiliyorsan yazı yazmayı okumayı biliyorsan burada insanlara bişeyler vermeye çalışıyorsan yada bi şeyler almaya geliyorsan öyleyse varsın kendini yanlız hissedenler ,canı sıkılanlar,ilaç kullananlar ,kullanmayanlar v.s....
İŞTE BURDASIN ÖYLEYSE Bİ GÖREV İÇİN BURDASIN :)
MÜCADELEYE DEVAM ... İÇİNİZDE BİRAZCIK SAVAŞÇI RUHU VARSA YADA YOKSA BİLE YARATIN HERŞEY SİZİN ELLERİNİZDE ..Ne mutlu ki HAYAT HALA DEVAM EDİYOR YA ETMESEYDİ ?

nuri73
17-05-2006, 05:18 PM
yeni üye oldum ılgi ve muhabbetlerinizi bekliyorum.ilac bagımlısıyım risperdal va depakin kullanıyorum zamanzaman icmeden kendimi kontrol ediyorum amapek başarılı ıldugum söylenemez işte böyle selamlar.

CIGDEM397
26-08-2006, 09:57 AM
merhaba :roll: bende bir aydır panik atak a yakalandım ne illet bişeyöiş bu hastalık yaptırmadığım tahlil kalmadı hepsi tertemiz çıktı paxil ve zanax kullanıyorum ha bide norodol damla zaman zaman yine ataklarım geliyor benim gibi olan arkaşalarta ihtiyacım var cevap bekliyorum

quaresma
17-09-2006, 04:29 PM
ben yaklaşık 3 senedir paxil kullanıyorum ve artık kendimi iyi hissettiğim için tedavimi sonlandırmak istiyorum. bu işe doz azaltarak başladım ve yaklaşık 6 aydır yarım doz kullanıyorum. son 3 gündür ilacı tamamen kestim ve yan etkilerini yaşıyorum. sizden öğrenmek istediğim bu etkilere katlanıp tamamen geçmelerini mi beklesem ii yoksa gün aşırı dozaj uygulamasına mı geçsem iyi olur ?

17-09-2006, 04:36 PM
Öncelikle bu sizin değil dr vereceği bir karar...İnanın bana bu şekilde davranıp başa dönen arkadaşlarımız oldu..

Yan etkilere gelince ..Hatırlarsanız , ilaca nbaşladığımızda da bu etkileri yaşadık bir müddet sonra geçti..

Ben dr danışmadan asla böyle bir karar almam..Hatta isterse ömür boyu kullan desin:) atak yaşamaktansa kullanırım:)

seee
19-09-2006, 03:29 PM
selam arkadaşlar bende paxsil kullanıyorum.bana unıpolar depresyon tanısı kondu. zaman zaman sıkıntılarım oluyor. çıldıracak gibi oluyorum ama ayakta kalmaya çalışıyorum. ayrıca hipertroidi tedevisi görüyorum. umarım hepimiz en kısa zamanda sağlığımıza kavuşuruz

quaresma
19-09-2006, 09:36 PM
Öncelikle bu sizin değil dr vereceği bir karar...İnanın bana bu şekilde davranıp başa dönen arkadaşlarımız oldu..

Yan etkilere gelince ..Hatırlarsanız , ilaca nbaşladığımızda da bu etkileri yaşadık bir müddet sonra geçti..

Ben dr danışmadan asla böyle bir karar almam..Hatta isterse ömür boyu kullan desin:) atak yaşamaktansa kullanırım:)

doktorumla konuştum ve diğer moderatör arkadaşında tavsiyesiyle gün aşırıya başladım, şu an kendimi tekrar ii hissediyorum, hassasiyet gösteren herkese yürekten teşekkürler..

semaver
27-12-2006, 02:54 PM
tekrar başlarken dr adanışmadıysan bence hata etmişsin arkadaşım.o zaman iyi gelmişolabilir ama belki şimdi uygun değildir senin için .Paxil bana iyi gelmemişti sen kilo almışsın ben tam tersi çok terletti ve kilo kaybettirdi. sağlıklar dilerim

27-12-2006, 05:22 PM
Dr danışıp,karar vermeniz çok iyi olmuş..

Bak.. bu hastalığın malesef%60 geçiyor..Diğer %40 lık dilim her sitres anında teteikte bekliyor:(

didyma09
16-01-2007, 01:41 PM
arkadaşlar bende paxil kullanıyorum 4 gündür. ama panik atagım azalmasına ragmen acayip derecede yan etkiler başladı bende..

1) şiddetli baş ağrısı
2) geceleri soğuk soğuk terleme
3) yüzde ve kafamda uyuşmalar
4)algılama zayıflığı

bunlar hep böle devam eder mi yoksa kısa bi zaman sonra normale dönermiyim???
acil beni bilgilendirirseniz cok sewinirim arkadaslar.

semaver
16-01-2007, 02:36 PM
arkadaşlar bende paxil kullanıyorum 4 gündür. ama panik atagım azalmasına ragmen acayip derecede yan etkiler başladı bende..

1) şiddetli baş ağrısı
2) geceleri soğuk soğuk terleme
3) yüzde ve kafamda uyuşmalar
4)algılama zayıflığı

bunlar hep böle devam eder mi yoksa kısa bi zaman sonra normale dönermiyim???
acil beni bilgilendirirseniz cok sewinirim arkadaslar.

daha önce de yazdım paxil beni perişan etmişti..dr lar devam etmemi söyledi başlangıçta normal dediler sonra inandılar bana kötü geldiğine olan bana oldu tüm raharsızlıklarım katlanarak büyüdü hala iyileşmeye çalışıyorum.

elfen
16-01-2007, 02:48 PM
merhaba arkadaşlar ben dede anksiyete bozukluğu var ve bu durumdan çok endişe ediyorum ilaç kullanıyorum ama ne olacak bilmiyorumm korkularım var geceleri kabus görüyorum uyuyamıyorum yalnız kalmaktan ölmekten çok korkuyorum karanlıktan ve ani olan şeylerden çok korkuyorumm

didyma09
16-01-2007, 07:18 PM
[quote="semaver"][quote="didyma09"]arkadaşlar bende paxil kullanıyorum 4 gündür. ama panik atagım azalmasına ragmen acayip derecede yan etkiler başladı bende..

daha önce de yazdım paxil beni perişan etmişti..dr lar devam etmemi söyledi başlangıçta normal dediler sonra inandılar bana kötü geldiğine olan bana oldu tüm raharsızlıklarım katlanarak büyüdü hala iyileşmeye çalışıyorum.

tesekkür ederim..

bugün doktoruma sordum birazdaha kullan devam et daha sonra o etkiler gececektir dedi..
ama sizde beni perişan etti kullanmayın diyorsunuz..
ben şimdi ikilemde kaldım :(

16-01-2007, 07:59 PM
Paxil bir yıldır kullanıyorum.. bana iyi geldi çünki bu ilaç beni iyi edecek diye kendimi şartlandırdım..

İlaçlar kişiler üzerinde farklı etkiler gösterir yani bana kötü gelen size iyi gelebilir ya da tam tersi..

30-03-2007, 02:36 PM
///

semaver
30-03-2007, 06:20 PM
Ön yargılı olmayalım ama bir ilacın iyi gelip gelmeyeceği 1 ayda belli olur..

bir aydan sonra yan tesirler devam ediyorsa iyi düşünün derim.

keloglu
18-04-2007, 12:25 PM
Ben sosyal fobi teşhisiyle paxili 1.5 yıl kullandım. İlacı kullanmadan önce evden çıkmak istemezdim çıktığımda nedensiz bir uyku gelirdi ve başa çıkamazdım, ortamdan kaçma isteği olurdu. Eve geldiğimde ise uykudan eser kalmazdı. depresif ve karamsardım. İlacı kullanmaya başladığım ilk günlerde birçok kullanan arkadaşın dediği gibi yan etkileri adamı mahvediyor. Ama benim için güzel yönü uyku miktarını azaltması oldu. Önceden sabahları çok zor uyanırdım ve 2 saat kendime gelemezdim. İlacı ilk kullandığım hafta o kadar hafif ve rahat uyandım ki anlatamam. Günde ortalama 10-12 saat uyrken bu 5-6 saate indi birden. Kendmi hiç olmadığım kadar mutlu ve rahat hissettim. Ama bu hisler bir ay içinde normale döndü. İlacı kullandığım 1.5 yıl içinde 15 kilo aldım, boyum da kısa olduğu için resmen bidon gibi oldum. Yeteri kadar derdimin yanında bir de kilo eklendi. İlacın yararlı olduğunu bile bile sadece bu kilo sorunuyla başa çıamadığım için bırakmak zorunda kaldım. İlacı bıraktıktan 6 ay sonra başa döndüm ve şimdi eskisine yakın bir depresyon ve sosyal fobik duygular içndeym. Kilo almak da istemiyorum ama bu şekilde de ne kadar verimli olabilirim bilmiyorum.

Sayın arkadaşlar: özellikle ilacı kullanan ve uzman olan arkadaşlardam yardım istiyorum. sizce ilaca tekrar başlamalı mıyım? Başlayacaksam da bu kilo alma illetiyle nasıl başa çıkabilirim. 80-90 kiloluk bir insan olarak ortalarda dolaşmak istemiyorum. Daha 25 yaşındayım ve bazı görenler "hocam emekli oldunuz mu" diye soruyorlar. Zaten bunalım bir adamım zorla katil edecekler beni..

Her türlü görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

relaxx
26-07-2007, 03:26 AM
Selam arkadaşlar aranıza yeni bi deli katıldı merhaba diyin!

Öncelikle şunu söyliyim, aramızda bir doktor olması gerçekten şans gerçek bir doktorsa tabii, ya da benim gibi araştırma hastası da olabilir kendisi ama bir şeyler bildiği kesin, sonra da şunu söyliyim, her şey ama her şey aşılır! Biraz daha espri hep daha çok azim ve kararlılık ve inanç! herkese bu yolda aşarılar diliyorum, hepimiz insanız ve hayatta her şey çıkıyor karşımıza, bazen kolaylıkla başedebileceğimizden fazlasıyla karşılaşıyoruz ama her şey bakış açısı diyorum. Bu arada bana da Paxil verildi, ama ilaçlara karşı aşırı bir güvensizliğim var, dolayısıyla tecrübelerinden bahsetmek isteyen olursa beklerim tabii herkeste farklı endikasyonlar yarattığını biliyorum ama araştırma halindeyim aktaracağınız bilgiler varsa çok sevinirim.

relaxx
26-07-2007, 03:33 AM
Arkadaşlar isimlere cevaben yazmıyorum pek, huyum değil, ama bir kaç mesaja göz attım, daha önce de antidepresan kullanmış biri olarak şu kadarını söyleyebilirim ki, yan etkiler hemen gözünüzü korkutmasın, ama kaldıramadığınız etkiler varsa da doktorunuzla görüşmelisiniz, ya ilacın dozunu ayarlayacak ya da başka konular üzerinde değişiklikler yapacaktır ama 1 hafta 10 gün bekleyiniz derim eğer çok kötü değilseniz, çünkü kolay değil vücuda farklı bir denge veriliyor, vücudun ve beynin buna adaptesi biraz zaman alacaktır. ama bu süre içerisinde beslenmenize çok ama çok dikkat edin diyorum, tansiyonunuzu da sık sık ölçtürün derim.

relaxx
26-07-2007, 03:40 AM
isimle yazmak zorunda olunuyormuş, sayın"keloğlu" katil olmayın spor yapın, burada varsa uzmanlarımız tabiyki çokdaha fazla yardımcı olacaklardır, ama bilgim dahilinde benim de söyleyeceğim bir şey var; spor hem kilo vermeniz konusunda size yarar sağlayacak hem de endorfin salgısı sayesinde tedavinizde ve kendinize güveniniz konusundaki gelişimde size yardımcı olacaktır. deneyin ve görün diyorum, hem sağlıklı bir hayat sürmek(fiziksel olarak) ve bozulmuş ise ruhsal sağlığımızın düzelmesinde, hem de sağlıklı olan ruhsal dengemizin korunmasında sporun çok önemli bir yeri olduğu yadsınamaz.

relaxx
26-07-2007, 03:45 AM
bu kadar ukalalık yaptığım yeter, ben de bişey sorucam; bana günde 20mg. paxil verildi yan etkisi çok mu sarsıcı olur, hala araştırma halindeyim daha başlamadım ama başlayacağım zamanı başlayacaksam ona göre ayarlamak istiyorum, temelli bilgileriniz (mümkünse tecrübeye ya da uzman bilgisine dayalı) varsa bekliyorum.

relaxx
26-07-2007, 03:47 AM
her kes uyuyor galiba :D

cann
26-07-2007, 07:04 AM
hoşgeldin relaxx.senin gibi bir deliyi daha aramızda görmek ne kadar güzel :) ...

paxilden çok fazla korkmana gerek yok.yan etkilerin sarsıcılığı konusunda ne demek istedin? yani korktuğun şey nedir?
ben 2-3 ay paxil kullandım.ilk 1 ay günde 1 tane ,daha sonra da günde 2 tane olmak üzere doz artımına gitmiştim.
yan etki olarak unutkanlık, sürekli uyku isteği gibi yan etkiler bir süre sonra ortaya çıktı ama ben sarsıcı bir şey hissetmedim.
sen sarsıcı derken böyle etrafta uyur gezer gibi dolaşmaktan,sarhoş gibi olmaktan ya da bilincinin kapanmasından felan mı korkuyorsun.eğer korkun buysa öyle olmuyor merak etme..
hem sonuçta deli değilmisin? kullansan da aynı kullanmasan da.doktorun önerdiyse korkma dene bir şey kaybetmezsin.

relaxx
26-07-2007, 04:56 PM
selam cann sağol aktardıkların için ama bu dönem benim için oldukça kritik bir dönem, yani unutkan olmak sersemleşmek için, etrafta sarhoş gibi gezmek için en kötü zaman, son sınıf öğrencisiyim birsürü sınavım var ve aynı zamanda tamamen beynimle yaptığım bir işte çalışıyorum,çeviri yapıyorum, dolayısıyla deli olmam beni kurtarmıyor :D beynim çok aktif çalıştığı için unutkanlık yaşıyorum evet zaten dediğin gibi pek bi depresif takılıyorum vs amauyanık olmam ve zihinsel olarak aktif olmam gerekiyor, doktora gelince, zaten doktora güvenmeyip ikinci bir araştırmaya girmem beni buralara sürükledi, 5 dakikada ilacı dayıyıp postaladığı için ve daha öncede bu tarz vakalar yaşayıp gereksiz hallere düştüğüm için bu defa çok daha titiz davranıyorum ve bu defa gerçekten kaybedecek vaktim yok ve aman ben nasılsa deliyim diyip öyle takılıcak lüksüm yok, sarsıcı dediğim bu, böyle uyurgezer, beyni uyuşmuş bir şekilde dolaşabileceğim bir dönemde değilim, bunu doktora özellikle söyledim ama antidepresan bu tamam yapacak böyle şeyler ama daha önce seroxat kullanmıştım ve aşırı bir ilgi dağınıklığım olmamıştı, ama burada Paxil hakkında yazılanları okuyunca, kullanan insanlardan bu şekilde duyunca benim için endişe verici oldu, bu arada benim için de güzel sizlerin arasında olmak :D

relaxx
26-07-2007, 05:07 PM
bir de arkadaşlar genelde kilo aldırıyo demişsiniz ama ben de kilo verdiriyo diye duymuştum, ve prospektüste de yaygın olarak kilo kaybı diyo, aranızda kilo veren var mı yani ben zaten 40 kilo bişeyim, ve iştah açıcılarla bile kilo alamamış bir insanım, acaba daha da zayıflar mıyım, çünkü biraz daha zayıflarsam tedavi edilmeme falan gerek kalmıycak, zaten öbür tarafı boylıycam :D ilaç bana bakıyor ben ona, hala karar veremedim, korkum da tam olarak şudur cann; şimdi ben bu ilacı alırım, bu da beynimi uyuşturur, aptal olurum, sürekli uyurum zaten sıcak zaten ben sürekli hastayım uzanır haldeyim, bu ilacı alırsam hepten yaşayan ölü olucam hiç bi şey yapamıycam, yandık o zaman. şeklinde seyrediyor kaygım.

relaxx
26-07-2007, 05:14 PM
bir de ilaç bağımlılık yapar diye ödüm kopuyor, çünkü bi yerde zanax ve prozak ailesinden ilaç diye okudum, bir yerde de seroxatın kılıf değiştirmiş hali diye,doktorsa sormama fırsat bile bırakmadı, ve aranızda efexoru bilen var mı bilmiyorum ama hayatımı kabusa çevirmişti sadece 3 kez almama rağmen, ve yine de günlerce kendime gelememiştim, o ilaçtan sonra iyice korkak oldum ilaçlar konusunda. bana hayatımın en büyük atağını ve benim tabirimle 'beyin sarsıntısı'nı yaşatmıştı ve tansiyonumu 3-5 e düşürmüştü. doktora özellile söyledim bunu da ama doktor cidden felaketti.

cann
26-07-2007, 05:36 PM
sevgili relaxx,
bu ilaç seni zombi gibi yapmıyor,uyuşturmuyor,aptal etmiyor.ben de bu ilacı alırken okula gidiyordum ve de ilkd efa böyle bir ilaç kullanacağım için korkmuştum ama bir şey olmadı.okulda gayet normaldim algılarım felan açıktı.herhangi bir konuda gayet mantıklıca fikirler yürütebiliyordum yani ben ya da çevremdekiler bende hiç bir gariplik hissetmedi.
uyku isteği derken ben zaten uykuyu seven bir insandım ve paxil de böle bir sorun ortaya çıkınca doktorumla görüştüm.ilaçları sabah kalkınca değil de gece yatarken almamı söyledi.bu şekilde uyku sorununu biraz çözmüş olmuştum.

unutkanlık konusunda da .ben normalde sinema sever birisiyim ve geniş bir arşive ve genel kültüre sahibim bu konuda.paxil kullandığım zamanlarda çok sevdiğim aktörlerin,aktristlerin isimleri felan aklıma gelmemeye başladı.bazı izlediğim filmlerin konusunu ,oyuncularını felan hatırlamak için biraz düşünmem gerekmeye başlamıştı.
ama bende yalnızca bu konuda unutkanlık oldu.derslerde felan eğer çalıştıysam cin gibiydim..

relaxx
26-07-2007, 09:19 PM
teşekkür ederim cann, bu defa cidden rahatladım, benimki işte bir nevi ilaç fobisi, savunma mekanizması biliyorsun bizim temel meselemiz, bu da yaşadıklarımızla doğru orantılı bir bağlantıyla süregeliyor ve gelişiyor, bende de bu konuda bir güvensizlik oluştu, geçmiş olumsuz tecrübelerimle doğru orantılı şekilde, umarım bende de farklı bir endikasyon olmaz, çünkü aşırı dalgınım zaten. ben de uykuyu seven ama uyuyamayan biriyim umarım bu ilaç aynı etkiyi yapar sende olduğu gibi o konuda özellikle :D

relaxx
27-07-2007, 10:38 PM
ben başlıyorum galiba arkadaşlar bu ilaca :roll: :? :cry: :(

relaxx
31-07-2007, 03:27 AM
ya arkadaşlar ne zaman hafifler bu paxilin yan etkileri, çenem kitleniyor aptallaştım sersemleştim ateş basıyor,terden ölücem,zaten sıcak,uyuyamıyorum da, yemek de yiyemiyorum iyice beter oldum yemek konusunda, 4 gündür kullanıyorum , benden daha uzun süredir kullanan biri varsa bekliyorum arkadaşlar

relaxx
31-07-2007, 03:49 AM
fiziksel yan etkileri şimdi yeni başlayacak arkadaşları korkutmasın, daha şimdiden ruhuma zihnime iyi gelmeye başladı bile ,ama bu etkileri de şuu an baya ağır geliyo,zaten 40 kiloyum ve bünyem de çok zayıf, yorgun bitkinim, uyuşuklaştım her şekilde, geçicek tamam ama ne zamannnnnn? yani en azından ne zaman hafifler bilen var mııııı?!

relaxx
31-07-2007, 03:50 AM
bu arada endikasyon başka bişe demekmiş ben de burda cahil cahil konuşuyorum :D ilaç etkileşimi demek sanıyodum ama :D değilmiş :oops:

nesquik
01-08-2007, 06:38 PM
herkese slm arkadaşlar ben kısa bir süre önce paxil kullanmaya başladım ama doktorum bende ne olduğunu söylemedi yan etkileri çok fazla kız arkadaşımla msjlaşamıyorum bile herşeyden aşırı heycanlanıyorum ve kendimi çok güwensiz hissediyorum benim yaşım sizlere göre daha çok küçük 19 yaşındayım we ne yapacağımı bilmiyorum ve çevremde beni anlayan insanlar çok kısıtlı yardımlarınızı bekliyorum bana ulaşmak için rap_dinamo@hotmail.com 24 açık

relaxx
04-08-2007, 04:09 PM
nesquik cim bi 15 gün kadar al bakalım , etkiler geçmezse hafiflemezse tekrar doktorunla görüş konuyu, ilk antidepresanın heralde ondan da çok aşırı etkilemiş olabilr,önce yarım yarım alman gerekiyordu genelde ilk hfta öyle olur, hemen doktoruna telefon açıp br sor istersen, ben de paxili 1 haftadır kullanıyorum, etkileri azalmaya başladı bile, ama senbir sor önce ok :wink:

relaxx
04-08-2007, 04:11 PM
burada seni anlayacak çok insan var canım merak etme, sadece herşeye kulak asmayacaksın tamam mı :wink:

berkay_ist
05-08-2007, 05:10 PM
slm herkese ben 3 yıldır paxil kullanıyorum ilk başladığımda kalbimi durdurucak ve beni öldürücek sanıyordum doktorum bana ısrarla 2 3 ay devat et demişti paxil 2veya 3 aydan sonra beyni tamir etmeye başlıyo diğer xanax gibi ilaclar sadece uyuşturuyo paxil tamir ediyo

relaxx
06-08-2007, 05:08 PM
işte buna çok sevindim berkay! teşekkürler paylaşımın için, bizim tamir olmaya ihtiyacımız var :wink:

antenyus
23-08-2007, 08:41 PM
merhabalar herkese 34 yaşındayım iki sen evvel ilk analaşılabilir psikolojik problemlerimi yaşadım şimdik artık daha fobikim herşeyden heyecanlanıyorum ,artık ne kızlarla ilişki yaşayabiliyorum ne işyerinde huzrluyum.yani çok çabuk sinir ve heyecan yapıyorum kimyam değişti artık eskiden bana çok güzel gelen heycanlar artık kabus gibi oldu(ama hayatımı yinede normal mış gibi devam ettirebiliyorum)
6 ay paxil kullandım aslında çok ii geldi kilo falanda aldım(benim için iyi) daha sonra bıraktım şimdik tekrar kullanmaya başladım 1 haftadır yarım yarım takılıyom ne bileyim hala biras yan etkileri var yani hep başdönmesi baş ağrısı .bir an evvel geçse diyorum. sizce vitamin le beraber kullansam olurmu ki
merhaba dostum bende 34 yaşındayım yaklaşık 8 aydır bende panik atak tanısıyla tedavi görüyorum.paxil kullanıyorum.bu senin yaşadıklarının aynısını yaşıyorum.duygularımız bire bir.acaba ilaç etkisndenmi.yoksa hastalığın seyirimi bu şekilde değişiyor.anlamış değilim.ama çözdüğüm bir şey var senin ile paylaşmak isterim.ben sabahları 15 dakika akşamlarıda 20-25 dakika olmak üzere meditasyon yapıyorum...ve süper pozitif etki alıyorum.sende bir dene derim.denemekten bir zarar gelmez herhalde:).sağlıcakla kalalım..

antenyus
23-08-2007, 08:48 PM
ya arkadaşlar ne zaman hafifler bu paxilin yan etkileri, çenem kitleniyor aptallaştım sersemleştim ateş basıyor,terden ölücem,zaten sıcak,uyuyamıyorum da, yemek de yiyemiyorum iyice beter oldum yemek konusunda, 4 gündür kullanıyorum , benden daha uzun süredir kullanan biri varsa bekliyorum arkadaşlar
Ben 25 günde kurtulmağa başladım daha doğrusu yavaşlamaya başladı.45 günde normale dönüyorsun.ondan sonrada bende aşırı coşkululuk üstünçalışma ve beyin gücü moduna geçtim.5 gün arayla depresif ve manikdepresif nöbetleri yaşıyorsun.ortalama 8 aydır kullanıyorum.sağlıcakla kalalım.

bosgemi
05-09-2007, 02:02 AM
bende paxil kullanıyorum çok kötü bir yan etkisi var cinsel iktidarsızlık yani ereksiyon problemi. herkeste oluyormu bilmiyorum.Ayrıca kilo aldırdığı doğru birazda uyku problemi yapıyor .Lütfen doktora danışmadan hiç bi şey yapmayalım

bosgemi
05-09-2007, 02:24 AM
slm bende paxil kullanıyorum kimse yazmıyor ama bu ilaç bende cinsel isteksizlik yapıyor bu konuda bilgisi olan varsa yazsın daha 26 yaşında bu sorunla yaşamak istemiyorum. İlacı kullanacak olanlar dikkat etsin cinsellik sizin için önemliyse ilacı kullanmadan önce birkere daha düşünün derim.Belkide her insanda bu etkiyi yapmıyordur bilemiyorum.unutkanlık problemim olmadı dikkat eksikliğide yaşamadım ,Uykuya gelince zaten çok seviyorum uyumayı varsın uyutsun.ilaç bende kilo aldırıyor 73 kiloydum 82 oldum.Biraz göbek yaptık ama olsun.Cinsellik dışında ilaçtan hiç bir şikayetim yok.

ismi_lazim_degil
16-09-2007, 07:02 PM
merhaba ben 15 aydır paxil kullanıorum depresyon ve okb teşhisi kondu
bayağı iyileştim ilacın çok faydasını gördüm .günde bi tablet içtim ilk 12 ay
son üç aydır yarım tablet alıorum,doktara gitme sebebim yaşadığım bi olaydı aslında çok da büyük bi olay değil di her kesin başına gelebilecek türden,bu olay bana vesile oldu yoksa ben okb nin de ne olduğunu bilmiodum (okb=saplantı-zorlantı bozukluğu)1 senede bayağı değiştim ama daha tam anlamıyla iyileşmedim zaten tam anlamıyla iyileşme olmazmış depresyonda, biraz özgürleşirsin,dünyayla barışırsın=kendinle barışırsın,kendini seversin=olduğu gibi kabul edersin ve yola devam edersin bi anlamda her şeyi yeniden öğrenirsin ilaçlarda bi yere kadar yardımcı olur sana bi kapı açar daha sonrası birazda sana kalmış.kendine karşı dürüst olman çok önemli bi atak geldiğinde nedenini biraz araştırman (kendinde)önemli. psikoterapi görmedim sadece doktara ilk gittiğimde paxili yazdığında 1 ay sonra tekrar gel dedi 1 ay sonra gittim olumlu gelişmeler gördü bir daha da uğramadım,unutmayın iyileşme kararınıda verecek kişi aslında sizsiniz ve tekrar unutmayın ki hayatı başka yerde aramayın şu anda tam içinde bulunduğunuz şey hayat ayrıca siz hayata sahip değilsiniz hayat size sahip bu yüzden bu hayat da her şey olabilir önemli olan yola devam etmek.engin geçtan kitaplarının çok faydasını gördüm sizi biraz sarsar bu kitaplar belki elinizden fırlatıp atabilirsiniz sizi biraz daha karanlığa sürükleye bilir ama bilinç altınızda olumlu şeyler bırakır,o kitapların birinde hatırladığım kadarıyla 'insanın tek ve sürekli bir hayatı yoktur birbirine eklenen bir den çok hayatı vardır çektiği acıların da sebebi budur'değişim acı verir arkadaşlar depresyon sen değişmelisin demek tir bunu söleyen de hayat tır bu yüzden kurtulana kadar acı çekeriz ve sonrasında dönüp bakarsın bi arkana o zaman ki hallerine ve o hallerinin sen olduğunu unutma geçmişini kabul et.neyse bu konu uzar :D ben kaçar görüşmek üzere

ArZeLL
19-09-2007, 02:49 AM

uzaklarda aramayın arkadaşlar 4 yıl aradan sonra başa dönen ben varım.iyileştim sanıp da paxil i bırakmayın naçizane tavsiyem

yakamozz
24-09-2007, 12:03 AM
bende yeni üye oldum bu siteye arkadaşlar.insanın yalnız olmadığını bilmesi hem rahatlatıyo hemde üzüyo çünkü çeken anlar ancak bu psikolojik rahatsızlıkları.bende paxil kullanıyorum.ya en önemlisi doktora danışmadan kesinlikle ne ilaç alın nede bırakmaa kalkın.acayip yan etkileri olabiliyoı çünkü.ben ilacım kalmadığı için 3 gün falan içemedim paxili ama delirdim o üçgün ya demek birdebire bıraksam perişan olucam.anlatamam size terlemeler bulantıı.berbattı

zeynep77
29-09-2007, 03:20 PM
selam arkadaşlar.ben de 3 aydır paxil kullanıyorum.başka bi doktor önce efexor verdi ama internetten araştırdım ki çok ağır...o yüzden hiç içmedim. paxilden çok memnunum.doktora gittiğimde mutsuz ve karamsardım,sürekli kendimle kavga edip kendimi aşağılıyor hatta kendime küfür edip duruyordum :) saatlerce kesintisiz uyumama rağmen sabahları hiç uyumamış gibi uyanıyordum.içimde müthiş bi sıkıntı oluyordu sanki hiç bişii beni mutlu etmicek ya da düzelmiycekmiş gibi. daha önce de cipralex kullandım 1 yıl kadar ama bi işe yaramadı.şimdi çok rahatım.hayat ne kadar basitmiş meğer :) herşey kendi kendine yolunda ve istediğim gibi gelişiyo hiç çaba harcamadan hem de.istemediğim şeyler oursa da takmıyorum ki... :wink:

ayrıca ben de nerdeys hiç yan etkisi de olmadı.kişiden kişiye göre değişiyo bu yan etkiler.ilk 1-2 hafta uyanınca rahatsız etmeyecek kadar kısa süren bulantılarım oldu.bi de sürekli öğlen uykusu uyuyan ben öğlenleri cin gibi oldum.iştahımı da açmadı (şimdilik)şimdi sadece çok nadir olarak sol elim titriyo ben de bunu ilaca bağlıyorum ama rahatsız edici bişii değil.bi de bazen çok fazla konuşuyorum tutamıyorum kandimi biraz manik oldum sanırım :) aniden enerjiyle doluyorum...
4.aya giriyorum doktorum 1yıl kullan dedi ama bana kalsa ömür boyu kullanırım...

zeynep77
30-09-2007, 10:42 AM
bişii söylemeyi unutmuşum.ilaca başladıktan 2 ay sonra konturole gittim ve doktorum dedi ki "bugun ilk defa gelmiş olsaydın, hangi şikayetlerin olurdu" bi düşündüm hiç bi şikayetim yoook.ne güzel soru bu böyle :wink:

bir de arkadaşlar yeni katıldım aranıza nasıl resimnizi nasıl değiştiriyosunuz?
hep pisikolojiden bahsedicek değiliz ya :D

30-09-2007, 07:55 PM
yaklaşık 1 haftadır paxile başladım.ama çok iğrenç yan etkileri var.adeta ben ben değilim.kendimi bile tanıyamz oldum.yorgunum.halsizim.iştahım kalmadı bulantı ve titreme vs daha çok şeyler var.umarım bir an önce bu yan etki,lerinden kurtulurum.

zeynep77
01-10-2007, 06:47 PM
yaklaşık 1 haftadır paxile başladım.ama çok iğrenç yan etkileri var.adeta ben ben değilim.kendimi bile tanıyamz oldum.yorgunum.halsizim.iştahım kalmadı bulantı ve titreme vs daha çok şeyler var.umarım bir an önce bu yan etki,lerinden kurtulurum.

berrin35 sabret biraz, bu döneöi atlatınca çok güzel olacak eminim.eğer sana da bana yptıklarını yaparsa "keşke daha önce başlasaydım" diyeceksin...

kxtzero
05-10-2007, 03:58 PM
herkeze selamlar.okb ve depresyon nedeniyle 6 ay paxil kullandım.kullanırken hiç bir yan etkisi olmadı we çok iyi geldi.2 kere bırakmayı denedim çok şiddetli baş dönmesi yaptı we yeniden başladım.şimdi tekrar bırakmayı deniyorum son 4 gündür , ama baş dönmesinden okula gidemiyorum :s tekrar paxile başlamak zorundamıyım? bu etkiler ne kadar sürer? yardımcı olabilecek war mı ? =(

benim hala umudum var..!!
12-10-2007, 09:54 PM
arkadaşlar hepinize merhaba...ben de siteye yeni katılanlardanım.geçenlerde uzun zamandan beri devamedegelen baş ağrılarımdan ve çarpıntılarımdan dolayı doktora gittim.bi takım basit testlerden sonra bana depresyonda olduğumu söyledi.ilk etapta depresyonda olduğumu kabullenmedim ama sonra kabullendim çünkü böyle ruh hali bozukluğunu kabullenmesi insana zor geliyor ya da en azından bana zor geldi ya da çevremizdeki kişilerin - ki hiç kimseye de söylemedim zaten söylemeyede hiç niyetim yok- bu tür rahatsızlıklarınızdan dolayı en ufak hatalarınızda bile size hemen deli yakıştırması ya da muamelesi yapması nedeni ile olabilir.doktor bana paxil verdi ve altı ay boyunca kullanmamı, bir ay sonra da tekrar muayeneye gelmemi istedi.ben de ilaçla ilgili bilgi sahibi olmak için internette araştırma yapıyordum bu siteye rastladım, rastladığım da iyi oldu.ilacı yaklaşık bir aydan beri kullanıyorum.başımdaki ağrı belli belirsiz devam ediyor ve uykuyu pek fazla sevmeyen ben tabiri caizse tam bir uyku manyağı oldum.bu etkiler normal mi? bu konu üstüne gerçekten bilgi sahipleri beni bilgilendirirse sevinirim...

Paxil1980
14-10-2007, 12:54 AM
Merhabalar.Bu siteyi yeni keşfettim ve benim için çok iyi oldu :) Bende yaklaşık 6aydır panik bozukluk yaşıyorum.İş hayatım gereği sürekli karşı cinsle diyolog halinde olmam gerekiyor.Fakat özellikle göz göze gelip konuyu anlatmak hayatımı karartmaya başlamıştı..İlk olarak özel psikiyatriste gittim.Anofralinmiydi ismini hatırlayamadım bide xetenor diye bi ilaç verdi.İsimleri yanlış yazıyor olabilirim.Günde her ikisindende 2 adet kullanmamı istedi.İlk gece mahvoldum nabzım yükseldi, çarpıntı, tansiyonum arttı yani bir sürü yan etkisi oldu.Buna rağmen iki gün daha kullandım ama dayanamadım ve bıraktım.Sonra başka doktora gittim.O prozac verdi 6 ay kullan dedi.2 ay kullandım harika geldi fakat daha sonra yine aynı belirtiler başlayınca başka bir doktora gittim.Yaklaşık bir ay önce.O Paxil vetranko buskas verdi.Paxil sosyal anksiyete bozukluğu için diğeri ise ellerimdeki terlemeler ve gece uyanıp huzursuz bir şekilde uyumalarımdan dolayıydı.Neyse ben yaklaşık bir aydır kullanıyorum ve çok çok memnunum.Umarım hep böyle devam eder..Önerileriniz varsa lütfen söyleyin.Herkesin iyi olması dileğiyle..Allah yardımcımız olsun arkadaşlar..

Enya32
04-11-2007, 06:57 PM
İnsanoğlu denen yaratık..!
Neden bukadar acmasız..?
Seni seviyorum demek bu kadar kolay mı.?
Sevmek nedir ki.?
Dokunmaktır...
Hissetmektir...
Acı çekmektir...
Paylaşımdır...
Güvendir...
Metanettir...
Sabretmektir...
Acılarımı sıraya koysam;
Hangisi öne gecer acaba.?
Beynim kalbime söz geçiremezken;
Sus ağlama demekten başka bir söz çıkmıyor dudaklarımdan.
Peki neden.?
Neden hep acı çeken ben oluyorum.?
Kalbim okyanus kadar derin değil ki...
Bu acıların bir sonu olmalı...
Biri buna dur demeli...
Acılar insanı olgunlaştırır derler.
O olgunluğa erişmek için daha ne kadar acı çekmeliyim.?
Yürek gerek...
Tahammül gerek...
Sanırım SONA yaklaşıyorum...
Korkuyorum karanlıktan...
İnsan seslerinden...
Ağlamaktan...
Yanlızlığı seviyorum;yanlız kalmaktan korkuyorum...
Bu nasıl bir çelişki böyle.?
Gözyaşlarım ateş,asit misali...
Süzülürken yanaklarımı yakıyor.
İçim gibi tenimde yanıyor...
Ayların hatta yılların acısını taşıyorum yüreğimde.
Her ayrılık bir vurgun misali salladı,yok etti benliğimi yüreğimi...
Oysa ki çocuktu yüreğim...
Büyümemişti daha...
Sevgisiyle,özlemiyle,beklentileriyle büyüyecekti...
Anlaşılmak istiyordu...
Sadece anlaşılmak...
Sorgusuz,sualsiz,korkusuz,yanlışsız,yalansız,riyas ız
Sevilmek,anlaşılmak istiyordu...
Bu kadar zormuydu anlamak sevmek.?
Hayatımın anlamıydı sevmek sevilmek...
Anlamsız yaşıyor,
Sıradan günümü geçiriyorum.
Sebepsiz,nedensiz,gayesiz,beklentisiz...
Yorgun bekleyişler sezdiğim...
Artık eski gücüm yok..!
Eskisi gibi, bugünlerde geçecek yağmurların ardından güneşim doğacak diyemiyorum...
Doğan her yeni güneş,yeni bir acı benim için...
Güven...
Sorun benim içimde aşamadığım...
Şimdi ise yaşamımın bir parçası güvensizlik
Ve
Benimle toprağa girecek...
An'lar vardır ki ağlıyorum sessizliğimde...
Bu gözyaşları Seni bana getirmez ki...
Karanlık dünyamda yaşayıp giderken...
Neden ışık oldun dünyama..?

kendine gel..! kalk silkelen.bu sen diillsin.içindeki öfke kırgınlık sana has diil.
binlerce tüten bacanın hanenin neler yaşadını bilemessin.
senin yaşadıkların kimine göre denizde kum tanesi.evt şanslısın ama farkında diilsin...
uyan aç artık gözlerini... yaşadığın değersizlikler yaşattığın değerlerin yanında bir hiç.
kırıldın hatta incitildin... bu ilk defa diildiki.nedir seni bu derece yıpratan.?
hazmedemediğin nedir.? kendine gel artık.
bırak herşeyini akıp giden zaman boşluklarında sıkışıp kalsın...
özgür olan sensin ve asıl önemli olanda bu diil mi.? kır artık kabuğunu ve kendine bir fırsat ver..
acıların olgunluğun oldu.sen kaybetmedin ki KAZANDIN...
kayıplarını kazançlarınla asla kıyaslama. yoksa bunu başaramassın.
zaman değerini yitirmiş olsada gözünde,seni yine bu kaostan çıkaracak olanda o.
zamana güvenmelisin inanmalısın ve beklemelisin...içindeki çocuğa zarar veremez.
yıllardır koruyup sakladığın o çocuk sayesinde nefes almadın mı.?
ve yine onu içinde yaşatmalısın sana yol gösterecek olan o...
inancını sakın yitirme ve asla pes etme.kör karanlık soğuk gecelere kendini kilitleme.
çözül açıl...kendine ve insanlara bir şans ver.herkes aynı diildir ki.
hayatın hatalar zincirine dönüşsün istemiosun biliorm.ama farkında olmadığın
bir güce sahipsin...
bu gücü iyi kullan son şansın olmasın.''neden ben'' die anlamsız sorularla yorma o kafanı.
o beyine ihtiyacın var.kimin ne düşündüğünü umursama.kendin ve çocukların için yaşıorsun.
onlar dışındaki sorumluluklar zorunluluğun diil.
ağlama... sakın ağlama...!
göz yaşların güçsüzlüğün diil ama sana faydasıda yok.
yok olmak isteme sakın ve evrende yanlız oldunu düşünme...sen gibi binlercesi var.
onlardan farkın ne.?
sadece kendine bi şans ver...geçmişin izlerinin canını yakmasına izin verme.
aynanın gerisinden bakan ben diilim diosun biliorm.ama bir zamanlar o aynanın gerisindeydin.
onu bul çıkar.ordasın biliorm.hala çok güzelsin...bazıları gibi maskeyle dolaşma.
sana bişi kazandırmaz.akşam eve geldiğinde portmantoya bırakığında nedir.? o senmisin.?
hyr sen olamassın...
bu kadar kolay pes etme...yenilgiyi bu kadar kolay kabullenme...
sen insansın.seni sen yapan özelliklerin güzelliklerin var...
duyguların hiçe sayılsada bu onların kaybı senin diil.
içindeki çocuğu öldürmelerine izin verme...
o senin tek şansın...
kalk yüzünü yıka,aç kitabını oku.her kitap bi zenginliktir.
her kitapla belkide hayalini bile kuramıycan yerlere gideceksin...
sessiz kalma tepkisiz kalma.derin nefes al ve kalk pc başından

sessizlik....
sessizlik....
sessizlik....

slm arkadaşlar... 32 yaşındayım ve 2 oğlum var.hemşireyim.yaşadıklarım kolay hazmedilir şeyler diil.çok ciddi yaralar aldı ruhum.4 gündür paxil kullanıorm yan etki olarak sadece agız kuruluğu yaptı.umarım kilo yapmaz zaten 170 boya 85 kiloyum buda beni ciddi huzursuz edio.çarpıntılarım zaten vardı.okadar yorgunumki evle alakam kalmadı.işten eve evden işe böle geçio zamanım.iş yapmak gelmio içimden.2 yumurtayı zor kırıorm.ve bana bunları yaşatan eşimden nefret ediorm.gecenlerde bi olay yüzünden iş yerinin camlarını indirdim.boşanalı 3 yıl oldu ama hala öfke doluyum ona.onun ölmesini diledim istedim.o gününü yaşarken ben böle kapandım kaldım evde.sesimi duyan varsa bana el uzatsın kahroluorm :(

Enya32
04-11-2007, 07:03 PM
bu arada yazılarım günlüğümden alıntılardır.azda olsa ruh halimi anlatmak istedim size.bide kelimelere dökülemeyecek şeyler var... yazılası diil yaşanası hiç diil... yaşamımın son 14 yılında öyle şeyler yaşadımki hala yaşıo olmama şaşıorm.ama çocuklarım için iyileşmeliyim.onları hayata hazırlamalıyım.benim gibi olmamalılar...

barbarian
14-11-2007, 09:48 PM
1 günlük paxil kullanıcısıyım, mahvolmuş bulunmaktayım. her şey çift çift ve bulanık, çenem kilitleniyor, uykuym var esnyom ama uyuyamıyom. bu gece hiç uyumadım zaten. ama zayıfım, bu ilaçla kilo almak istiyorumm

horizonline
29-11-2007, 12:20 PM
selam herkese ben yeni uye oldum bu siteye bi suredir burdaki yazilari okuyodum.. uye olmaya usendim hep :oops:
gecen hafta doktora gittim ve bana paxil verdi bugun tam 1 haftadir paxil kullaniyorum.. bu bas donmesi gececekmi yoksa hep bole bas donmesi yasayacakmiyim.. isin kotu tarafi ben calisiyorum.. erken isbasi yapiyorum ama oglene kadar ayikamiyorum.. bide bu bas donmesi..
lutfen birileri bisiler solesin.. bu as donmesi ne zaman gecer...???

mule
07-01-2008, 01:27 PM
merhaba arkadaşlar paxil ile ilgili bir iki şeyde ben yazmak istedim.
bundan 11--12 sene önce basından ve dergilerden okuyarak kendi kendime panik atak teşhisi koydum ve onunla kendimce savaşmaya başladım.kendi kendime telkinlerde bulundum hayata daha iyi bakmaya çalıştım bazı şeyleri umursamamaya hatta yokmuş gibi davranmaya çalıştım ama o her gün üstüne koyarak benden daha güçlü olmaya başladı neyse uzatmıyalım arka arkaya 3 tane nöbet belasını başıma musalla edince tabiiki hemen doğru adrese yani doktora gittim..
(((((( müsaade edrseniz ince birkaç detay vermek istiyorum rahatsızlığın belirtileri hakkında çünkü bazı arkadaşlarda bu emareler vardırda ne olduğunu bilmiyorlardırda onlara ön ayak olsun da benim gibi uzun seneler tek başına savaşıp yardımsız galip gelemiyecekleri bir savaşa girmesinler.
ilk başlarda tam da neşenin ortasındayken birden hüzünleniyorsunuz syratınız asılıyor kendi kendinize hayırdır inşallah kötü bir şey olacak galiba diyerek karamsarlaşıyarsunuz,, evde oturuken telefon çalışlarında kötü bir haber gelecek diye bekliyorsunuz,, kalbinizin sıkıştırdığını o an kriz geçireceğinizi düşünüyorsunuz,,ailenizden biri bir hastalığa yakalandığı zaman onda ki bütün belirtileri kendinizde buluyorsunuz,,etrafınızdakiler böyle şeylerden pek etkilenmediğinizi anlatıyorsunuzda yanlız kalınca hepsinden irkiliyorsunuz ,,biri size birinin ölümünden önce işte falanca yeri ağrıyordu ve sonra da öldü dediğinde sizin hemen oranız ağrımaya başlıyor ,,içinizde tarifsiz sıkıntılar oluşmaya başlıyor alkol alarak rahatlamaya çalışıyorsunuz,,sizi panik halinde gören hayrola hastamısın diyor o derece fiziki deformeye uğruyorsunuz ama siz hala hasta olduğunuzu kabul etmiyorsunuz,,gibi gibi v.s anlattıkça anlatılacak kadar çokça............)))))))
doktora mayıs ayı sonunda gittim ve 20 mg paxil günde 1 doz verdi ve bu güne kadar kullanıyorum son 15 güne kadar düzenli kullanıyordum işsel maddi sıkıntılar çekmeme rağmen hiç hastalık belirtisi çekmedim ve gayette iyiydim kendimi güçlü hissedip ilaç alımında Dr dan habersiz aksatmalar yapınca hemen beni yoklamaya başladı ama iyiyim hemen düzene girmeye başlıyorum kararları doktorsuz asla almayı artık düşünmüyorum...
sonuç olarak bir çok yan etkisi var kişiye göre değişiyor cildimde kızarıklık oluştu yani mantar problemini bitirmiştim yeniden azdırdı arada inceden bir kaşıntı ve en önemlisi kilo zaten kiloluydum 112 kg dengeli beslenmeyle 98 kg düşmüştüm şimdi ise yine 112 kg..ama kg çare buluruz tedavisi ben de mükemmel oldu
paxil kilo bakımından en fazla kg aldıran ilaç en masumu ise lustral imiş dr ile konuşup değişim yapabilirsem ne ala olmazsa yine de herşeye rağmen iyi ki varsın : PAXİL :D

tatlibela_75
08-01-2008, 06:24 PM
nerdeyse sbahtan beri bu sitedeyimm
çoğunuzun düşüncelerine katılıyorum ama
burda bi arkadaşın da dediği gibi önce bazı şeyleri kafamızda bitirmeli yada başlatmalıyız...
mutluluk ilaçları kullanmayı değilde mutluluk oyunu oynamayı deneyebilirizz bunu yapabilirizz. başta çok zor bazende komik gelebiliyor ama inanın işe yarıyor bu arada da herşeyi kafaya takmamayı özellikle karşımızdaki insanlara hayır demeyi başarmalıyız ben bunu başarabiliyorum ama size bahsettiğim kardeşim hayır demeyi halaa başaramadı o yüzden ona göre eziyet saydığı durumlara maruz kalıyor.
canınız sıkılınca soğuk hava da dışarda dolaşmak,yüksek seste kulaklık takarak müzik dinlemek,ağlamak,müsait bir ortamda iseniz tabak çanak kırmak muhteşem bişey :)
he bu arada ben artık çok sevdiğim bişeyi yapamıyorum AĞLAMAK ağlayamamak insanı çok kötü kasıyor bende kendimi daha faal yapmaya çalışıyorum... sizlerle paylaşmak istedim TEŞEKKÜR EDERİM...

Ozanex
09-01-2008, 07:58 PM
Arkadaslar oncelikle merhaba

Ben bir hafta once Paxil kullanmaya basladım hayatımda ilk defa boyle bir ilac kullaniyorum.Bu ilac ilk gunlerde mide bulantisi ve uyku hali yapti su anda ise bu yan etkiler oldukca azaldı kendimide psikolojik olarak daha az stresli ve sakin hissediyorum sanirim ise yariyor...

Bunun disinda kafama takilan bir sey var.Ben surekli ve duzenli bir sekilde spor yapiyorum ve buna ek olarak mega vitamin ve protein kullaniyorum acaba Paxil kullandigim icin bu kullandıgim takviyeler bende sorun yaratir mi?Birde bu kilo alma olayi herkes icin mi gecerli yoksa kisiden kisiye farklilik gosterir mi?

Tesekkurler

humpyers
14-01-2008, 05:00 PM
Arkadaslar bende el titremesi problemi var. Bi ortamda cay kahve kola gibi şeyler içemiyorum. İçersem ellerim titriyor. Sanki onu dökecekmişim gibi geliyor. Ayrıca çekingenim her ortama giremiyorum. Bu tür durumla karsılasan arkadaslar var mı var ise naaptılar?

ismi_lazim_degil
22-01-2008, 06:52 PM
anlatacaklarım karşımdakinin anlayacağı kadar deyip yazıma başlamak istiyorum.ilk önce bende ilaca ilk başladığımda şüphelerim vardı internetten aramaya başladım nedenide hem insan kendini yalnız hissetmiyor hemde yazanların anlattıkları kadar bilgileniyor.tabi ki böyle şeyleri paylaşmak güzel.paxili kullanmaktan çekinen-korkan arkadaşlara :
arkadaşlar ilaç kullanmayı kimse istemez ama bunu abartmamak lazım yaa zaten şu halinizden memnun değilseniz kaybedecek neyiniz var ki denemekle,öldürmeyecek yaa.doktorunuza danışırsınız kullan diyorsa kullanırsınız bence burada ki asıl konu kullanıyım?acaba nasıll olacak?gibi bence değişimden korkan arkadaşlar böyle soruları soruyor.denemeden nasıl anlarsın iyi ya da kötü geldiğini.paxil herkezde sık görülen yan etkileri:bulanık görme,mide bulantısı,baş ağrısı,aşırı uyku isteği ya da tam tersi,kilo alma ya da tam tersi,cinsel iktidarsızlık.bunlar kişiden kişiye değişir,dediğim gibi denemek lazım.acaba nolacak? alsam mı?gibi kaygı dolu sorularla bi yere varılmaz.hayat boşdur içine sıçınca dolar demek istiyorum ve bu sözden yola çıkarak kendimce açıklamak istiyorum;bizi biz yapan geçmişde yaptığımız hatalar,doğrular ve herşydir,geçmişini kabul etmeden insan bi yere varamaz.ilaçlar beyinde ki düzensizliği,bozukluğu düzeltir,onarır ya da neyse işde.burada önemli olan hastalıkdan kurtulmak için sizin payınıza düşen ne?kendin olmak olabilir mi,kendin olmaya çalışmak.kendini tanıma zor bir şey ama bu hayattaki en denemeya değer şeydir.tabii ki sizin dışınızda gelişen bir sürü olay gelebilir başınıza...değişim cesaret ister o kadar zordur ama sonuçları açıktır kendin olmak.ben bıraktım paxili ilk bir hafta zor geçti,daha sonraları düzeldi ben doktora danışmadan bırakdım.bu herkesde böle olacak değil mutlaka doktorunuza danışarak kullanın ya da bırakın.daha önceleri manik hastası olan birinin ilaç kullanmadan iyileştiğini deduymuştum her kezin bahsettiği gibi bazıları ilaçla,bazıları psikoterapiyle,bazıları ilaç+psikoterapiyle atlatabilir kişiden kişiye değişir.sonuç olarak bu hastalıkların hepsi atlatılır ama atlatana kadar acı çekeriz,üstelik bu ağrı baş ağrısı gibide değildir bunun için arkadaşalr sadece başınız ağrısında bunlardan kurtulun.hayata karşı yürekli,kendinize karşı dürüst olamak önemli.şu aralar duyduğum bir şarkıda da dediği gibi'zaman her şeyi çözer şu beklemek olmasa'.

Noxco
24-01-2008, 12:44 AM
bişii söylemeyi unutmuşum.ilaca başladıktan 2 ay sonra konturole gittim ve doktorum dedi ki "bugun ilk defa gelmiş olsaydın, hangi şikayetlerin olurdu" bi düşündüm hiç bi şikayetim yoook.ne güzel soru bu böyle :wink:

bir de arkadaşlar yeni katıldım aranıza nasıl resimnizi nasıl değiştiriyosunuz?
hep pisikolojiden bahsedicek değiliz ya :D

Ben daha öncede kullandım paxili, 3 gün öncede efexoru bırakıp paxile geri başladım. Hiç yan etkisi olmadı demişsin, gözlerinde yanma, boynunda ağri gibi birşey hissetmedinmi hiç?

Bu arada avatar resmini, Profile tıklıyosun, sayfanın en üst kısmındadır, oradan açılan sayfada en alta inip Avatar kontrol paneli kısmından Galeriyi göster deyip, oradan bir resim seçip tamam diyosun o kadar :)

Bu arada çok geçmiş olsun.

c.ronaldo
07-02-2008, 11:07 AM
Bende bu panik atağa kapıldım 3 aydır bendede var ve psikiyatriye gittim ve konuştum teşhisi ise sosyofobi dedi yani çok kalabalık yerden çekiniyorum titreme ve sıcaklık basıyordu kalbim hızla çarpıyordu taki paxili kullandım 2gün oldu alalı ilacı ama çok ii geldi bana valla yan etkisi bende sadece deliksiz uyuyamıyorum ama gayette güzel ortamda falan kendimi ii hissediyorum inş geçecek bu illet şey :) sağlıcakla kalın

norma
07-02-2008, 01:57 PM
sosyal fobim wardı 1 ay paxil kullandım1ay yan etkıleri hep uzerimdeydi okulda bazen tıtrıyordum cok zor durmlarda kaldıgım oldu.tamam cok yardımcı oldu ama ilacı bırktıktan sonra bedensel olark kendimi daha rahat hıssettm

hop123
16-02-2008, 08:41 AM
meraba arkada$lar. öncelikle hepinize geçmi$ olsun diyorum.

depresif bozukluk te$hisiyle günde 20 mg paxil kullanmaya ba$ladım. bugün üçüncüyü alacağım. arkada$ların dediği gibi ilk günden a$ırı yan etkiler olu$madı.

sadece a$ırı mide bulantısı ve öğürme var. bir de ağız kuruluğu. ağır nöbetlerim oluyordu ama ilaca ba$ladıktan sonra düzeleceğim yönünde kendimi $artlandırdığımdan olsa gerek ki kendimi iyi hissetmeye ba$ladım.

doktoruma güvendiğim için a$ırı yan etkiler olu$sa bile belli bir süre katlanmayı tercih ederim. eğer ilacın etkilerinden fazla rahatsızlık duyuyorsanız doktorunuzla görü$ün. bu kadar uğra$tık birkaç saatlik mide bulantısına, ba$ dönmesine teslim olmayalım derim ben :)

ntubay
11-03-2008, 03:17 PM
Merhaba..Doktorum bana da Paxil yazdı, yanında da vitamin olarak Solgar VM 75 almamı soyledi günde 1 tane.. Doktor değilim ama sizin için de yararlı olabilir belki..

Saygılar...

02-05-2008, 07:04 PM
slmlar bende 7 aydır paxil kullanıyorum bendede tıtreme oldu.ellerım ayaklarım tıtrıyodu ve çok iştahım açıldı.zaten çok iştahlıydım.aldım15 kılo.bıde doğum yaptım ustelık vereceğime aldım daha çok.ya ben şimdı ilaçtanmı allaha ettığım dualarımdanmıdır ıyıym şukur.duaların mutlaka etkısı var zaten.herşeyın başı dua bence.ilacıda şımdı psıkolojık olarak bırakamıyorum.o ilacı gormeyyeım kotu oluyorum.hep goz onunde olcak.ne deyım kı bunu alnımıza yazan ALLAH ıyıleştırmeyıde bılır.eğer allah ızın verırse o ilaçlar etkı eder zaten.

EthanHunt
09-05-2008, 02:16 AM
Arkadaşlar öncelikle sitedeki büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden, siteyi acan ve burdaki gariban fakir arkadaşlara yardım için yırtınan dr beye yada dr hanıma bilmukabil teşekkürlerimi iletmekten kıvanç duyuyorum...

Arkadaşlar bende sosyal fobi var, 1 aydır, seroxat, desirel, paxil kullanıyordum ve dün doktor sadece paxil kullanmamı önerdi ilaç beni tuhaf etkiledi, eğer şimdi arkadaşta olmasam belki evde son nefesimi alıp veremiyor olabilirdim. Ya otobuste eve gelirken kendim için bir sürü intihar komploları kurdum, ilaçmı, ipmi, binadan atlamakmı derken birden aklıma arkadaşın bana emanet ettiği dvdler geldi, onları vermeye gideyim derken normale döndüm şimdi eve gidip 4 tane almayı planlıyorum, ölürmüyüm acep.. Eğer ölmezsem yarın yada sonraki 1-2 gün bendeki etkilerini buraya yazarım.

Bu arada ilaçla ilgili bir araaştırmam sırasında başka bir arkaaşın bu ilaçla ilgili yorumlarını buraya aksettirme ihtiyacı hissettim.... Buyrun bu bunalım garabet ruhunuza biraz neşe gelsin, sonra devam ederiz intihar girişim planlarımıza...

"paxil geldi dertler bitti, evinizi paklar siler ! yaşasın paksilimiz temizlik gücümüz !"
yaklaşık 4 aylık deneyimlerime dayanarak söyleyebilirim ki bu ilacın yaptığı etki bünyedeki tüm sinirleri almaktır sizi pelte kıvamında şeker bir insana dönüştürmektir.
yıllarca ilaçlara inanmamış bir insan olarak, bir insan bu kadar mı değişir.

- alışverişde kılı kırk yaran ben şimdi pehh bunu da aliyim, bu da güzelmiş yaz kızım hesaba modunda dolaşıyorum.
- ota boka laf atıp sonuçta kendi kendimi sinirlendiren bir adamken, şimdi hayat ne güzel vapurlar filan şeklinde kırlarda koşturuyorum.
- son 3 yıldır hemen hemen her gece güneşin doğuşuyla yatıp güneşin batışıyla kalkan ben artık 12de yatıyorum 8de kalkıyorum, tüm sabah programlarını izliyorum. seda sayan'ı, ahu tuğba'yı, meriç erkan beyfendiyi çok seviyorum.
- sevdiceğiniz bir kızdan red cevabı mı aldınız ? sorun değil ! vapurlar halen çok enteresan, kuşlar böcekler filan. paxil sizi seviyor merak etmeyin. o sizi hiçbir zaman terketmez. "hayır bugün yorgunum", "hayır kafam çok karışık" demez !
- ayrıca kuş kalkmıyor diyenler türk değildir bunu da belirtmek istiyorum. kuş kalkıyor efendim, ama ötmesi için epey kas gücü ve ileri derece sabır gerekiyor. en az 1 saat boş vaktiniz varsa bu işe girişin lütfen. ben mesela 31 olarak bilinen optimum sayının 6945 olduğu günleri bilirim. artık tek elle koca buzdolabını havaya kaldırabiliyorum. bu vesileyle de burdan tüm sözlükçü bayan arkadaşlara selamlarımı iletmek istiyorum.

Hepinize ve özellikle burada bu yazıyı okuma şerefini ve ayrıca zahmetini gösteren arkaşları ayıryetten öpüyorum. Sürçülisan ettiysem affola,

Azcık kafam iyii idare edin, görüşürüz..

miladi
10-05-2008, 01:42 PM
herkese merhaba ben yenı uye oldum sebebıde daha once yasadıgım panık atak rahatsızlıgımın deneyımlerımı sızlerle paylasmak ... ılgılenen olursa dıye anlatıyorum cok kısa bır surede bu hastalıgı yendım suan hala paxili kullanmaya devam edıyorum tam 2 yıl oldu hıcte sıkayetcı dıılım suana kadar anlattıgınız butun yan etkılerı yasadım ama artık yok bence hasta olmayan sıtresle bas basa kalan herkes bu ılacı kullanmalı... panık rahatsızlıgı olan arkadaslara kısaca bı mesaj bırakmak ıstıyorum! bence hastalıgınızı bı ogrenın ondan sonra neden ve ne tarz ılac kullanmanız gerektıgını zaten sız kendınız farkedeceksınız :wink: sonrasında ataklarla nasıl bas etmenız gerektıgınıde kendınız ogrenıceksınız ... buarada deep not: ataklar ortalama 1 haftada bır sekıl deyıstırır sızı yakalıyacagı tripler yanı,bu hafta o trıple bogusup onu tam yendıkten sonra dıyerı gelır sonra onunla savas verırsınız bu arada dıkkat edın surelerı ve etkılerıde azalmaya baslar sıddetını kaybeder sonra sonrası ferah.ama kesınlıkle ılac sart ozellıkle paroksatin ...

antigam
24-05-2008, 01:21 PM
herkes kilo kilo demiş.. bırakın arkadaşlar kiloyu.. ruh sağlığımız iyice düzelsin sonra kilo verilir tek sorununmuz o olsun :wink:

antigam
27-05-2008, 01:35 PM
ethanhunt a bişi mi oldu acaba yaa :(

27-05-2008, 03:26 PM
bünyeye göre çeşitlilik gösteren bir ilaç herhalde paxil bana çok iyi geldi,
artık zanaxa ihtiyaç duymuyorum.

pelepatra
31-05-2008, 08:13 AM
Selam arkadaşlar. Bu siteyi yeni buldum ve çok hoşuma gitti. Gördüğüm kadarıile dert ortakları bırbırlerıne yardım edıyor burda. Genelde ümitsiz bir yazıya rastlamamak çok sevındırdı beni. Hatta bazı yazılara katılarak güldüm. Sadece bende oldugunu düşündüğüm yan etkılerın benzerlerı bir çoğunuzda varmış. tek olmamak rahatlattı diebilirim. 5 ay evvel banada anksetiye bozuklugu thşisi kondu. Vede dr kontrolunde paxil almaya başladım 20 mlg. çokta faydasını gördüm. dr kontrolünde bırakma aşamasındayım. günde yarım doz a düşürdüm. bu aşamada yardımlarınıza ve tecrübenize ihtıyacım var. Hafıfbaş dönmesi ve huzursuzluk normalmi bu aşamada. yada ben ilacın koruyuculugundan çıkıyorum diye kendime kuruntumu yapıyorum. Hepinize selamlar.

tankard
03-06-2008, 09:32 PM
en sonunda paxille(şu son 3 gündür)fazla doz alarak olumlu etkilere çabuk kavuşma(ilaç alımı yoluyla)gibi birşeyin olmadığını gördüm.ilk gün dr. ilk 4 gün yarım dediği halde 1 tane alacaktım şu 4 günlük yarımlarla bile ilaç bünyeye oturana kadar ki çektiğim anksiyete nöbetleri inanılmaz sarsıcı.
yarın 20mg a geçeceğim ve nöbetler artacak mı diye ödüm kopuyor
bu tür bir deneyimi olan arkadaşımız varsa bilgi lütfen...

helplessness
08-06-2008, 11:24 PM
Merhaba Arkadaşlar,
Benim de anneme depresyon tanısıyla paxil verildi. İlk dört gün yarım sonra tüm dendi. Ancak, biz 4 gündür neler çekiyoruz bilseniz... Annem daha kötü oldu. Uyku, halsizlik, bulantı, iştahsızlık, kaşıntı ve evde sadece yatıyor. Uzun süredir bu paxili araştırıyorum ve diğer antidepresanlar nazaran daha iyi olduğuna inandık. Annem düzelir mi ya da bu yan etkiler biter mi bilmiyorum ama... sırada ben varım annemden sonra bu kesin. O kadar zor ki evin içinde çaresizce anneye bakmak ve hiç bir şey yapamamak... üzüntümü sürekli içime atıyorum... bakalım ne zaman paxil e ben de başlayacağım.... bu arada hepinize acil şifalar... umarım herkes mutluluğuna kavuşur..

eczaci
08-06-2008, 11:34 PM
aman baslama:)

meryin
16-06-2008, 12:28 AM
merhaba arkadaşlar bende paksille ilgili görüşlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum yaklaşık on yıl kadar önce derin üzüntüler sonucu depresyona yakalanmıştım psikatrıya gittim ve ilaç tedavisine başladım yaşadığım olaylar devam ettikçe doktorum ilaçların dozunu artırıyordu prozak devamlı ilaçlarımdan biriydi bende bu işi kafamda bitirmeyi denedim ilaçları çöpe atıp bolbol pskolojik kitaplar okumaya başladım hayatımda devrim niteliğinde kararlar aldım ve uyguladım sebeplerin üstüneüstüne gidip yenilmeyeceğim ben daha güçlüyüm dedimve hep başardım . bundan ikisene önce herşey çok iyiyken yine hastalığın belirtileri nüksetti doktoruma şunu dediğimi hatırlıyorum doktor bey herşey çok iyi gidiyor ama ben ölmek istiyorum ozaman bana bunun bir hastalık olduğu ve telkinin önemli olduğunu ama ilaçla tedavim yarım kaldığı için hastalığımın nüksettiğini söyledi .zanaxs ve paksille tedaviye başladık ilk aylarda biraz yan etkisi oldu ama zamanla düzeldim üstelik bazı fobileriminde artık ortadan kalktığını gördüm sıkıldıkça buspanda kullanıyordum. yarın doktora gidicem büyük ihtimalle ilaç kulanmayı yavaş yavaş bıraktıracak buspanı artık kullanmıyorum normalde artık yüzüm hep gülüyor hepinize bol sağlık ve mutluluk diliyorum.

meryin
16-06-2008, 12:57 AM
geçmiş olsun meryin bende lustral kullanıyorum 3 aydır çokda fazla değişme olmadı dr mla konuşup paxile geçicem umarım işe yarar.mektubumu okuduğun için teşekkür ederim legent.önce doktorunla görüş uygun görürse başla .ayrıca kilo aldırdığı na inanıyorum çünkü birşeyler yerken daha mutlu oluyorsun .bende kilo aldım .herkes daha iyi olduğunu yakıştığını söylüyor ama ben kararlıyım birazını geri vericem
.

rekli
23-06-2008, 04:28 PM
Selam arkadaşlar;
Ben iki aydır Paxil kullanıyorum doktorum söylemedi ama depresyon tedavisi görüyorum.İlacın hiçbir yan etkisini görmedim fakat bana iyi gelip gelmediğini de bilemiyorum.Gene sık sık gerilme çarpıntı aşırı endişe ve içeri yaptığı inanılmaz baskı devam ediyor ilacın prospektüsüne göre bazı vakalarda etkisi birkaç aylık kullanımdan sonra belli olur diyor.Doğrumudur sizlerin yaşadığı yan etkilerle beraber faydalı tarafı da ne gibi oldu.
Bana ardımcı olursanız çok sevineceğim :(

testere6161
24-06-2008, 10:47 AM
selam ben yeni üye oldum. bende anksiyete bozukluğu var. doktora 1 ay önce gitmiştim. bana paxera ilacı ve atarax verdi.bir ay sonra kontrole gel dedi. ve bugün kontrole gittim.paxeranın dozunu biraz daha artırdı ve meresa diye bir ilaç verdi.ben bu hastalığın bende nasıl oluştuğunu bir türlü anlamadım. bende titreme,baş ağrısı,sanki hiç düzelemeyeceğim hissi,ölüm korkusu,falan düşünceler oluyor bunlar sizdede oluyormu ben bunu merak ediyorum bana yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler

cenksel2001
23-07-2008, 10:28 AM
bugun bu sıteyı gorunce anladımkı yalnız değilmişim. bugune kadar yasadıgım herseyı benımgıbı sızlerde yasamıssınız şükürler olsunkı o gunler gerıde kaldı bir cok ilac kullandım su anda doktorumun tavsıyesıyle uzun bır suredır paxıl ve aralıksız sitilizan kullanmaktayım ve halımden cok memnunum kılo problemım vardı ama oda bıttı gayet ıyı kılo aldım hatta gobek bıle yaptım:) burdan arkadaslarıma tavsıyem dogru teshıs cok onemlı eger burdakı arkadasların dedıklerı belırtılerı gosterıyorsanız mutlaka bence psıkologa yada norolojıye gıtmelısınız ben ılk once dahılıyeye gıttım ve endoskobıye varana kadar ne ızdıraplar cektım kac gun hastanede yattım ve bunları yasarken anladımkı bunların hepsıne sebep olan 5 sene boyunca okudugum kıbrıstı ama sonucta cozumu bulundu teşhısım kondu ve tedavım 3 4 senedır devam edıyor artık ılacı kullandıgım sureden berı cok rahatım ama bırazdaha ındırım yapsalar su ılacın fıyatında cok daha guzel olucak hayat.

keske her ilac sitilizan fiyatında olsa:)

EthanHunt
21-08-2008, 02:37 PM
Merhaba arkaşlar, siteyi tanıyalı epey bir zaman geçti. Yaklaşık 4 aydır paxil kullanıyorum, 2 ay önceki intihar girişimim annemin tel konuşması sayesinde başarısızlıkla sonuçlandı, şimdi paxile devam ediyorum fakat kötü olayların dozu biraz fazla oldumu ilaç fayda etmiyor. Paxil sinirlerimi aldı ve bana 2 ay içinde 10 kg verdi, şimdi bisikletle kilo vermeye çalışıyorum, ilacı ne zaman bıraksam yada hiç bırakmasammı diye kararsızım, kullanan arkabalarım ilacı bıraktıktan sonra eski haline geri döneceksin diyor ve sinir oluyorum..

8 yıldan beri farkında bile olmadığım sosyal fobini tedavisine başladığım 4 aydan beri çook iyiim, kilo konusunu dert etmeyin, piskolojiniz düzelince kiloyu her zaman verirsiniz..

Sevgilerimle..

louis
14-09-2008, 07:05 AM
Arkadaşlar merhabalar;

Aranıza bugün katıldım ve 10 yıldır psikiyatri tedavisi görüyorum ve piyasadaki ilaçlar hakkında (plasebolardan, antidepresanlara; yeşil reçetelilerden, anti-psikotiklere kadar) çok geniş bir yelpazede bilgim mevcut. Bendeki bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum. Umarım hepimize faydası olur.

İlk mesajımda bu konuyu seçtim çünkü etrafıma baktıgımda her psikiyatriste giden 5 kişiden 3 ünün paxil kullandıgına tanık oldum son 3 yıl içinde.

Bu, hem bu ilacın kaliteli bir ilaç olmasından kaynaklanan bir durum hem de bazı doktorların hastanın durumu ne olursa olsun, sonuçları umurlarında olmadan kafadan yazdıkları bir ilaç.

Ben bu ilaçla 4 yıl önce tanışmıştım. Doktorum sosyofobi teşhisi koymuştu ve psikoterapi yanında bu ilacı vermişti. 7 ay kadar kullandım bu ilacı ve bana yeni bir hayat sundu. Kendimi yeniden keşfetmemi sağladı...

Buraya kadar gayet normal bir durum arkadaşlar. İlaç sosyofobi, agorafobi ve major depresyonlar için; hatta hayatı depresyon tarafından şekillenmiş kişiler için biçilmiş kaftan. Yalnız buraya DİKKATinizi vermenizi istiyorum: Geçmişinde, genlerinde ya da bünyesinde MANİ, HİPOMANİ ve PSİKOTİK bozukluk bulunanlar için ve ayrıca UYUŞTURUCU SEMPATİZANLARI için felakete giden bir adım, bir basamak.

Doktorum bana bu ilacı verdiginde, ailemde psikiyatrik bir öyküm olup olmadigini sormadan verdi bana. Ben üzerine basarak ailemde psikotik bozuklukların ve manik-depresif vakaların oldugunu bildirdim ama yine de kullanmamı istedi benden. Ben de kullandım.

İlk başlarda ben de yan etkilerden yakındım. Sabahları mide bozmalar, ishal, uykusuzluk, terleme, bulantı vs. Ama bunlar 2. haftanın sonunda geçtiler ve gayet öfori bir tavır geliştirerek hayatımı sürdürdüm. Yeni arkadaşlar, yeni ortamlar vs baya yol kat etmiştim ilk ayın sonunda. Bunun üzerine gaza gelerek yeter dedim ve ilacı bıraktım kafama göre. bir hafta geçmedi ki ilk halimden daha kötü oldum, evden çıkamaz oldum, bunalımlar vs... tekrar başladım ve 7 ayım çok güzel bir şekilde geçti.

Doktorum 7. ayın sonunda ilacımı kademe kademe azaltarak kesti ve psikoterapiye devam etmemi istedi. Ben de devam ettim ve bu sefer rahat bir şekilde bırakmıştım ilacı. Bir yıla yaklaşmıştım ve sosyofobiden eser yoktu. Gayet rahattım ve iyiydim.

İlkbahar geçti, yaz geçti ve geldi SONBAHAR. Hafiften hafiften depresyon gıdıklamaya başlamıştı beni. İlk başlarda alkol alarak ve ev dışında zaman harcamak ile geçiştirecegimi sanmıştım ama daha kötüye gitti alkol yüzünden. İstemeyerek de olsam tekrar gittim doktoruma. Bu sefer bana paxil yazmasını beklerken, ilaç yazmadı ve sadece psikoterapi ile devam etmemi söyledi. İyi hatırlıyorum, günlüğümde de mevcuttur bu; doktoruma: -Hocam ben BİPOLAR'ım sanırım! dedim ve bana güldü geçti ve seninle psikoterapi ile bu durumu çözecez dedi... ilaçsız başladık tekrardan. 2 ay gittim, hiçbir gelişme olmadı çünkü "beynimin dışardan destege ihtiyacı vardı". Bunun üzerine 3.ay gitmedim. Çünkü öğrenciydim, param yoktu ve boşyere zaman harcadığımın farkındaydım.

Doktorumdan soğuduğum için bunu bütün doktorlara mal ettim ve kendi kendimi tedavi etmeye kalktım. Hem de alkol ve uyuşturucu ile...

Burda kesiyorum anlatmayı çünkü, burdan sonrası paxil ile ilgili değil. Şimdi paxil üzerinden anlatmaya devam edeyim:

4 sene sonunda yine psikiyatrist koltugundaydım, ama bu sefer farklı bir doktordu. İşinde gayet uzman ve hem yurtdışında hem ülkemizde tanınmış birisi. Adını vermek istemiyorum.

Bana konulan teşhis "Bipolar duygulanım bozukluğu" idi. Ben bunu yıllar önce koymuştum ya neyse işte... Sonuçta lityumlarla tanışmış oldum 8)

...

Paxil için önceki mesajlarda yazılanları okudum ve birkaç şey söylemek istiyorum bu konuda:

-İster paxil olsun, ister başka bir ilaç; hiçbir ilaç yan etkisi yüzünden bırakılmaz. Tedavi en erken 2 haftada en geç 3 ay içerisinde kendisini gösterir.
-Almış oldugumuz ilaçlar; beynimizin, bazı hormonları salgılayamayıp ve mevcut problemi kendi içerisinde çözemediği için ve dışardan yardıma ihtiyaç olduğundan, GEREKLİDİR ve psikolojik tedavi ile ÇÖZÜLEMEZ. Yani açık ve net bir şekilde beyniniz bu/o durum karşısında aciz düşmüştür ve dışardan yardıma ihtiyacı vardır. Boş yere felsefe yapmayın ve psikolojik bu sorun, ben kafada çözecem diye uğraşmayın.
-Psikiyatrik sorunlar zamanla çözülür. Sabırlı olmanız lazımdır ki hastalık ataklarında/nöbetlerinde zaman hiç geçmeyecek gibidir. Sanki bu sonsuza kadar sürecek gibidir ama biraz SABIR.
-Psikoterapiler her yaşa ve her insana iyi gelir ve gereklidir diye bir durum söz konusu değildir. Hepimizin beyni zekidir ve gerekli kimyasallar sağlandıgında GEÇ de olsa çözümü kendisi bulacaktır. Psikoterapi sadece tedaviyi doğru, mantıklı ve olması gerektiği gibi yönlendirmeye ve tedavinin hızlı gelişmesi için destekleyicidir.

-Paxil benim tabirimle "keskin" bir ilaçtır ve kullanan ve kullanacak arkadaşlardan rica ediyorum. Eğer hipomani veya bipolar bozukluktan kuşkunuz varsa derhal doktorunuza durumunuzu anlatın çünkü zamanında yapılmayan ufak bir müdahale sizin hayatınıza mâl olabilir.

Buraya kadar okuduysanız ne mutlu size, ne mutlu bana. Teşekkürlerimi sunuyorum.

Herşey bir adımla başlar, hepinize sağlık dolu günler.

EthanHunt
06-11-2008, 10:55 PM
Slm, arkadaşlar..

Bende sizin gibi hatta durumun farkında olan veya olmayan bir çoğunuz gibi piskoljik sorunları olan bir türk insanıyım..

Daha önce yukarıda bir yere bişeyler karalamıştım paxil ve kendi pisk. durumum hakkında.

Yukarıdaki karalamlardan kısa bir süre sonra 6. senede zar zor bitirebildğim okulumdan kaynaklanan sorunlar nedeniyle intihar girişimim maalesef olumsuz sonuçlanmıştı. (Tabi int. olayı paxil kullanmaya başldıktan 2 ay sonra oldu) Maalesef diyorum çünki üzerinden 4 ay geçmesine rağmen şimdi keşke becerebilseydim diyorum kendi kendime, şimdi ne güzel hiç bişey olmayacaktı, şu kriz döneminde yeni mezun işsiz üniversiteli olmayacaktım, paxil nedeniyle kilo sorunlarım olmayacaktı (70 iken 75-80-85 kiloyum boy 1.68 ama benim etim sıkı ondan pek belli etmiyorum :) kilo vermek için bisikletle günde 25-30 km yol gitmek zorunda kalmayacaktım, herneyse işte....

Benden önce yazan 10 yıllık psiko. maduru ark. söylediği bir konu aklıma takıldı. """Buraya kadar gayet normal bir durum arkadaşlar. İlaç sosyofobi, agorafobi ve major depresyonlar için; hatta hayatı depresyon tarafından şekillenmiş kişiler için biçilmiş kaftan. Yalnız buraya DİKKATinizi vermenizi istiyorum: Geçmişinde, genlerinde ya da bünyesinde MANİ, HİPOMANİ ve PSİKOTİK bozukluk bulunanlar için ve ayrıca UYUŞTURUCU SEMPATİZANLARI için felakete giden bir adım, bir basamak."""

Şimdi kendi ailemin geçmişini araştırdığımda bizim sülale dedemden itibaren ki ancak o kadarının pisk. durumunu gözlemleyebiliyorum hepsi piskolojik sorunları olan ve intihar meyilli insanlar. Annem 10 sene önce intihar girişiminde bulunmuş sonrasında depresyon tedavisi görmüş. Babam ben kendimi bilmdim bileli mutsuz umutsuz bi insandır. Dedem yani babamın babası yani babannemin kocası küçüklügümden beri en ufak çıtırtıda köyü yakar yıkar herkesi öldürür öle tuhaf bir adam.

Şimdi şunu sormak istiyorum dr beye benim genlerimde bu pisk.sorun var, benim tedavim mümkün değil mi? Zaten 9 senedir bu sorunla iç içe yaşıyorum (şimdi yaş 24) kalan ömrümüde böylemi geçircem, kendine ve çevresine hiç bir anlamda faydası olmayan kuruntulu mutsuz umutsuz biri olarak, gelde isyan etme, gelde i.tatlıses dinleme...

Yukarıda bahsettiğim konu dışında;

Paxile başlamamın yaklaşık 6. ayı bitti ve ben ilacı azaltarak bırakma kararı aldım, zaten işim yok yani sigortamda yok, ilaçlarda artık pahalı geliyor. 15 gündür sürekli başım dönüyor, bi tuhafım, eski mevzular (kız mız falan felan) aklıma geliyor, bazen ağlatıyor 10 dk sonra normale dönüyorum, bu böyle ne kadar zaman sürer, tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum ???

EthanHunt
14-11-2008, 07:32 PM
Anladğım kadarıyla kimse bu paxili bırakmamış herkes tam gaz kullanmaya devam ediyor ki kimsenin bu konuda bir tecrübesi yok. Bari ben söyleyeyim..
İlacı 5 gün boyunca yarım yarım aldım ardından başım müthiş şekilde dönene kadar almadım (hemen hemen 3 gün) sonra 1 tane yani 20mg aldım, sonra 4-5 günde bir aldım ve şimdi hiç almıyorum, anormal rüyalar görüyorum, bakalım şimdilik böle....

Gelişmeleri yine yazarım..

delimavi_38
14-11-2008, 08:16 PM
Uzun süre paxil kullandım ama yok denecek kadar az yan etki yaşadım

EthanHunt
19-11-2008, 12:43 AM
Birde bırakmayı dene bak o zaman görürüsün yan etkilerini..

necgralog
05-12-2008, 02:31 AM
arkadaşlar bende sitedeye yazdığım durumuma verilen cevaplardan ve başka araştırmalarımdan sonra sosyofobi mağduru olduğumu gördüm...

paxil için yazılan bütün yorumlarıda okudum :)

bu hapı bırakmak bu denli zorluysa nasıl başlanıyor.... hiç anlatılmıyormu bu durum hastalara....

yarın yada ertesi gün bende alacağım paxil i.... 1 ila 3 ay arası kullanıp uygun biçimde paxili i terketmeyi düşünüyorum.... birşeye bağımlı yaşamayı istemiyorum çünkü.... biraz meydan okur gibi bir halim var fakat bu böyle olacak... uyuşturuc maddeyi 2 yıl sürekli aldıktan sonra nasl bıraktıysam bu da öyle olacak....

sosyofobik belirtilerimin 2 aydır olduğunu anladım... ekim başı okul başladı o zamandan beri böyleyim.... kendimce erken teşhis olduğunu düşünüyorm çünkü şikayetlerim beni zıvanadan çıkartıp, intihara sürükleyen bir durumla alakalı değil... erken zamanda hlimi görüp önlem alma çabasındaydım. çok şükürde buldum....

bende sosyofobi var :) gülüyorum çükü fazla zorlanmadan atlatacağımı düşünüyorum... paxil i de inş. problemsiz bir biçimde kullanır ve paxil le işimin bittiğini düşündüğüm zaman kullanmayı bırakırım....

bunları anlatmamın diğer sebebi ise herkesin bildiği fakat özekllikle Türk halkının ''erken teşhis hayat kurtarır'' sözünü ciddiye almamaları...

bu olay ise ölüme ne kadar davetiye çıkarır bilmiyorum fakat '''ERKEN TEŞHİS'' insanı b*k tan bir duruma düşmesini engeller....

3-4 gün önce öğrendim bunu şimdi tedaviye başladım... dışarı çıktım.. arkadaşmın doğum gününü kutladım... kafe ye gidip çayımı içtim...

arkadaşlar lütfen araştırın derim... kendinizi önemseyin... birşeyleri düzeltmek için geç kalmayın....
otobüsü kaçırırsanız, işinizden olabilirsiniz....

rekli
16-12-2008, 10:48 AM
Selamlar;
Arkadaşlar benimde depresyon sorunum var.Ben paxil i 3 ay kullandım başladığım zamanlarda yan etkisi neredeyse hiç yoktu olan ise önemli olmayacak önemsenmeyecek dercede paxil in bana beklediğim faydasını görmedim diye bıraktım hem de anide azaltarakta değil 3 gün hafif çakırkeyif gibi baş dönmelerimden sonra bişi kalmadı yani her bünyede farkl tepkiler oluyor fakat yazılanlarda ve kendimden de şunu anladım ilaçtan çok beklentiniz olduğu zaman bu beklentileri almadığınızı düşünüyorsunuz bıraktığınız zaman ise daha kötü olduğunuzu düşünmenize neden oluyor ilacın nasıl bir etki yaptığı özellikle bıraktıktan epey bir süre sonra daha belli oluyor.Ben bıraktığım ilk bir iki ay iyidim bu ilacın bana ne faydası olmuş diye şüpheye bile düştüm ama bu eleştiri üzerinden bir iki ay daha geçipte ilacın vücudunuzdan tamamiyle temizlendiğinde doktora gittiğiniz safhaya geri dönüyorsunuz.
Epey bi süredir kullanmıyorum ama bugün tekrar başlayacam

testere6161
06-02-2009, 11:39 AM
arkadaşlar bende anksiyete mağduruydum ama şuan çok iyiyim. İlaçta kullanmıyorum.inanınki bunları sizde atlatacaksınız.Hiç kafanıza takmayn.iyileştikten sonra diceksinizki ben önceden neler yapmışım çok salakça şeyler :D

BeYaZ_KeLeBeK
06-02-2009, 11:34 PM
Birde bırakmayı dene bak o zaman görürüsün yan etkilerini..

arkadaşım ama sen birden bırakmışsın başın dönmeye başlayınca 20mg almışsın sonra yine bırakmışsın vs vs....bu şekilde yaparsan tabi kötü rüyalarda görürsün başka şeylerde olur....

hep söylüyoruz bu tür ilaçlar birden kesilmezz.....

bende paxil kullanıyorum 15 gündür....1e yani 20mg çıkıcam şimdi....banada ilk günler acayip şeyler yaptı hatta panik atak geldi bir kere ama sonradan iyi gelmeye başladığını farkettim.....

bakalım 1e çıkınca ne olacak....

tekrar sözylüyorum ilaçları birden bire kesmeyin......

haka80
18-03-2009, 03:22 AM
slm arkadaşlar ya bu panik atak illetinden nasıl kurtulucaz verem etti benı :roll: daha once paxil kullandım çok ıyı gelıyor 5-6 ay kullandım bıraktım aradan 1 sene geçti bıraktım belirtiler tekrar başladı birdaha doktora gıttım birdaha paxil verdi 5-6 aY kullandım tekrar baktım iyleştim turp gıbıyım dedim bırdaha bıraktım şimdi 1 seneyı geçti bırakalı tekrar ataklar gelmeye başlıyor yanı yusuf yusuf tırsmaya başlıyorum :D tekrardan paxil kullanmaya başlasammı acaba ? doktara danışmadan kullanmayım dıom ılaçdan kurtulayım dıom kendım yenerım dıom astalığı ama olmuyor 2 aftadır çırpınıyom işte ilaça başlamayım tekrar die bu gıdışle başlıyacam herhalde bu astalığı olan herkeze alah sabır versın dıorum zor bi hastalıkk ... sizlerle paylaşmak ıstedım bu sıkıntımı paylaşınca rahatladım insan kendını ıyı hısedıyor herkeze sağlıklı gunler

iuliana
16-05-2009, 02:05 PM
merhaba ben yeni üye oldum... bende morarma, vücüt ısısı düşmesi, halsizlik, sürekli baş ağrısı dönmesi, karıncalanma ve sinirlenince epilepsiler gibi donma belirtilr vardı. doktora gittim bi sürü test yaptırdı ama hiç birşey çıkmadı. bana seroxat verdi 6 ay kullan gel dedi seroxat eczanede yokmuş paxil kullanmaya başladım. 1 aydır kullanıyorum. ilk başlarda titreme falan oldu, sonra baş ağrım azaldı, daha morarmıyorum. ii geldi gibi ama bazen çok uykum olmasına ramen uyuyamıyorum ve bu aralar herşeye ters tepki veriyorum çabuk parlıyorum, eskiden hiç birşeyden ürkmeyen ben şimdi telefonum bile çalınca havaya sıçrıyorum, daralıyorum, kafam boş gibi acaba bunların hepsi ilaçtanmı oluyor? bileniniz varmı?**

Allah herkese şifa versin ve tabikide sabır...

badakist
30-05-2009, 03:41 PM
paxil kullanalı 4 gün oldu eskisinden daha çok daralıyorum sıkılıyor depresifim,bunlar geçici mi yoksa ilaç iyi gelmiyor mu bana ?

badakist
30-05-2009, 03:42 PM
sıkıntıdan da günde bir iki bira içiyorum herhangi bir zararı olur mu acaba?

poyraz1687
17-07-2009, 06:26 PM
mrblar 22 yasındayım bende heyecanlanma ve terleme çok oluyo su aralar özellikle kendimi boşlukta hissediyorum yaşamaktan zevk almıom sanki yaşamıyorum gibi birde çok gerginim yüzüm hiç gülmüyo hep donuk bi yüz ifadesi yani ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Frost
28-07-2009, 02:59 PM
arkadaşlar bi hata yapmışım dalgınlık işte özür diliyorum...İNSİDON değil SİTİLİZAN olacaktı yanlış yazmışım dalgınlıkla .
Tekrar yazayım PAXİL-SEROXAT-ATARAX-SİTİLİZAN KULLANIYORUM
:roll:

Bende paxil kullanmaya başladım ilk 10 gün yarım içtim şimdi yeni tama geçtim benimde sizin gibi geçmişim var ama zamanında tedavi edilecegine doktorun verdiği xanaxla geçiştirmişiz haberim yok .Herney se eğer görüşmek mümkün olursa fikir paylaşırız.:)

Frost
28-07-2009, 03:13 PM
bir de ilaç bağımlılık yapar diye ödüm kopuyor, çünkü bi yerde zanax ve prozak ailesinden ilaç diye okudum, bir yerde de seroxatın kılıf değiştirmiş hali diye,doktorsa sormama fırsat bile bırakmadı, ve aranızda efexoru bilen var mı bilmiyorum ama hayatımı kabusa çevirmişti sadece 3 kez almama rağmen, ve yine de günlerce kendime gelememiştim, o ilaçtan sonra iyice korkak oldum ilaçlar konusunda. bana hayatımın en büyük atağını ve benim tabirimle 'beyin sarsıntısı'nı yaşatmıştı ve tansiyonumu 3-5 e düşürmüştü. doktora özellile söyledim bunu da ama dokor cidden felaketti.

Doktor bana paxilin xanax yada atarax gibi bir ilaç olmadığını tedavi edici bir ilaç olduğunu söyledi ben ilk 10 gün yarım kullandım şimdi tama geçtim 2 gündür bakalım.yalnız iştahım acayip kesildi hiçbirşey yemek istemiyorum umarım çok uzun sürmez bu zaten bir kaç gün içinde tekrar doktora görünücem daha 15 gün oldu ama olsun...

dost84
28-07-2009, 05:55 PM
iştah kesici etkisi ilk başlarda ağır olabilir ama zamanla düzeliyo .gerçi iştah açıp 10-20 kilo aldıran bi ilaç kullanacağına iştahın kesilsin daha iyi bence

azrass
04-08-2009, 11:41 AM
merhaba arkadaşlar,

yaklaşık bir hafta önce psikolog a basvurdum ve bana majör depresyon tanısı koyuldu.bir pisikaytr aracılıgıylada paxil ilacını kullnaıyorum..4 gündür ilaca yarım olarak devam etmekteyim.herhangi bir yan etkisini henuz görmedim hiçbirşekilde baş dönmesi yada mide bulantısı vs..merak ettigim uzun süre bu ilacı kullaln arkadaşlar kilo alma evresinde paxil denen ilacın iştah açmasıyla mı oluyor yoksa ilacın yapısı açısından iştah açılmasa bile kilo mu aldırıyor..su an için kesinlik iştahım felan açılmadı ama daha erken diye düşünüyorum cvplarsanız çok mutlu olurum...herkese acil şifa diliyorum.

johnsons
04-08-2009, 12:04 PM
merhaba arkadaslar,

daha once 7 ay 10 mg cipralex kullanmis ve yeni bir travma yasamis bir insan olarak doktorumun tavsiyesiyle 6 gundur 20 mg paxil ile birlikte 50 mg meresa kullanmaya basladim. fakat sikinti durumumda hic degisiklik olmadi ve beni sikintiya sokan sebeplere aman bosver diyemiyorum. yani hic bir faydasini goremedim. yavsiyeniz nedir arkadaslar?

dost84
05-08-2009, 11:32 AM
paxil 6 günde tam etkisini göstermez,ama meresa 5 günde biraz rahatlatabilirdi.paxilin etkisini görmen için 15 gün en fazla 1 ay beklemen lazım

johnsons
06-08-2009, 10:42 AM
cok tesekkur ederim. peki paxil etkisini gostermeye basladiginda daralma, sikintidan neredeyse nefes alamama, ve beni surekli sikintiya sokan seyi dusunme gibi problemlere yardimci olacak midir acaba?

tannes
06-08-2009, 11:15 AM
bende paxil kullanıyorum ve anlamıyorum neden 1 ay sonra etkisini göstersin eğer öyle olsaydı dr. kontrol için 15 gün sonra çağırmazdı beni kulllanmaya başladığım ilk 2 -3 günde etkisini gösterdi diyebilirim bende de çok fazla daralma hissi vardı vardı nefes almakta zorlanıyordumm bazen..sık sık derin nefes alma ihtiyacı duyuyordum aynı zamanda da içim yanıyordu ve dıştan da fark ediliyordu bu durumum..ama paxil bana çok iyi geldi..dediğim gibi 2-3 günde büyük ölçüde azalma oldu bu şikayetlerimde..
siz kaç mg kullanıyorsunuz paxil merak ettim..

dost84
06-08-2009, 02:09 PM
bazı kişilerde paxil 7 günde de etki edeblir.ama bazı kişilerde etkinin görülmesi 1 ayı bulabilir.2-3 günde genelde etkisini göremezsin belki sendeki plasebo etkidir yani ilaçcı içince iyi olcağına inandığın için iyi gelmiş olabilir bunun için plasebo denen haplar vardır deneylerde kulanılır.ama yan etkisi etkisinden daha önce başlayabilir o nedenle belkide doktor çabuk çağırıyodır ayrıca 1 haftada bile etki gösterdiği görülebilir

tannes
06-08-2009, 02:41 PM
bende anksiyete var o yüzden paxil kullanıyorum
ayrıca bipolar bozukluk da var onun içinde oferta kullanıyorum
belki sedece paxil kullansaydım bu kadar çabuk etki etmezdi
fakat şunu da düşünüyorum
hayatım boyunca kaç pskiyatr a gittiysem(3)
hepsi kontrol için 2 hafta sonra tekrar gel dedi
demek ki 2 hafta içinde etkisini göstermesi gerekiyor
diye düşünüyorum!!..
bu benim düşüncem tabii..

dolunay_kralicesi
12-08-2009, 01:11 PM
son bir kaç aydır artık sürekli fırtınaların koptuğu bu karanlık denizi durgun bir göle çevirebilmek için paxil ve atarax yardımının birinci günü...

afşarkızı
12-08-2009, 02:37 PM
Bildiğim kadarısıyla paxil her insanda aynı etkiyi göstermiyor. kimine 1 hafta sonra kimine 2 ay sonra etki ediyor.
Ben 5 yıldır kullanıyorum. tabi arada tedaviyi bırakıp başlamak zorunda kaldım. çünkü ii olduğuma karar verip hekimler tedaviyi bitirdi ama sonra hastalık nüksetti. tekrar başladım. Anladım ki paxilsiz yaşayamıyorum.

dost84
12-08-2009, 03:54 PM
cipram kullanıyorum ve çok memnunum.paxil tabiki ciprama göre daha kuvvetli ilaç ama 10 mg ı bile bende feci cinsel yan etki yapmıştı.bu ilacı günde 40 mg kullananlara sabır diliyorum

badakist
13-08-2009, 04:48 PM
paxil bende cinsel iktidarsızlık yarattı,eskisi gibi cinsel gücüm yok artık yok etti resmen olumlu olarak da sadece sanki biraz sinirimi aldı çarpıntı heyecanımı hiç kesmedi yürürken kasılıyorum rol yapıyorum bundan kurtulamadım ve artık ilaçların gerçekçiliğine inanma gücüm kalmadı hepsi faso fiso geliyor bana placebo etkisi bence..sizce durum nasıl hap öutluluğu yaşamadım gene takıntılar düşlünceler beynimi yiyor hayat kötüyse istediklerimiz olmuyorsa ilaçlar bizi mutlu mu edecek sanmıyorum açıkçası??

johnsons
17-08-2009, 11:47 AM
bugun 21. gun. gunde 1 kez paxil 20 mg kullaniyorum, 4 kez de meresa 50 mg kullaniyorum. biraz gevseme olduysa da kafamdaki sikintiyi hala atamiyorum. acaba yaramadi mi bu ilaclar?

johnsons
18-08-2009, 11:49 AM
arkadaslar konuyu biraz daha acayim ben muhtemelen benzer bir problemden dolayi benzer ilaclari kullanmak zorunda kalan arkadaslar olmustur.
evlilik arifesinde ani bir sekilde biten bir iliskim oldu. yaklasik 1 ay oldu biteli ve ilaclari 23 gundur kullaniyorum. gunde 1 kez 20 mg paxil ile birlikte 4 kez 50 mg meresa. her ne kadar azcik degisiklik olduysa da gozle gorulur bir duzelme olmadi bende. ne oneririsiniz?

dost84
18-08-2009, 12:20 PM
burdan bizim ilaç önermemiz pek doğru olmaz.30 günden sonrada bi değişiklik olmazsa doktorunla bidaha görüşmelisin.daha değişik ilaçları deneybilir her ilaç herkeze iyi gelmeyebilir

johnsons
19-08-2009, 01:33 PM
burdan bizim ilaç önermemiz pek doğru olmaz.30 günden sonrada bi değişiklik olmazsa doktorunla bidaha görüşmelisin.daha değişik ilaçları deneybilir her ilaç herkeze iyi gelmeyebilir

haklisin, ama 30 gune de bisey kalmadi zaten, 3-5 gun var. 25 gunde pek fayda goremediysem 5 gunde mucize olacak degil ya. en iyisi doktoru degistirmem galiba. doktor da pek hosuma gitmiyor zaten, sanki benim durumumu hafife aliyormus gibi geliyor bana.

jdsprst
27-09-2009, 10:01 PM
Herkese saygılar.Yaklaşık 2 ay önce paxil e başladım.15 gün kadar kullanıp bıraktım. İlaç bağımlılığından korktuğum için. Ancak şuan geceleri uyuyamıyorum.Hiç uyumadan ertesi geceyi bekliyorum ancak gece olduğunda yine uyuyamıyorum.Ancak sabah olduğunda uyuyabiliyorum.Şuan ilaca tekrar başladım:Her akşam bitane alıyorum:Sosyal fobiğim,korku,endişe,kaygı hepsi bende. İletişim kopukluğu sıkılma duygusu dışarı çıkmak istememek gibi bi sürü problem yaşıyorum.Uzun vadede paxil işe yarar mı?

vahapbeyaz
28-09-2009, 12:49 AM
:cry: Selam arkadaşlar
5 yıldır paxil kullanıyorum.Size iki tavsiyem var

1-Kesinlikle ilacı doktora sormadan bırakmayın
2-Eğer bu ilaçla birlikte sorunsuz bir hayat sürüyorsanız bırakmayın

sevecen
28-09-2009, 01:08 AM
merhaba arkadaşlar,

yaklaşık bir hafta önce psikolog a basvurdum ve bana majör depresyon tanısı koyuldu.bir pisikaytr aracılıgıylada paxil ilacını kullnaıyorum..4 gündür ilaca yarım olarak devam etmekteyim.herhangi bir yan etkisini henuz görmedim hiçbirşekilde baş dönmesi yada mide bulantısı vs..merak ettigim uzun süre bu ilacı kullaln arkadaşlar kilo alma evresinde paxil denen ilacın iştah açmasıyla mı oluyor yoksa ilacın yapısı açısından iştah açılmasa bile kilo mu aldırıyor..su an için kesinlik iştahım felan açılmadı ama daha erken diye düşünüyorum cvplarsanız çok mutlu olurum...herkese acil şifa diliyorum. azrass ılacı ılk bende kullandıgımda yanı paxsılı hıc bı yan etkısı olmadı ama zamanla bı ıstah acıyokı kendıne ınanamıyosun ama ben su an 10kılo fazla alınca 1senede ılacı 3aydır bırakmaya calıstım ve su an halan daha paxsıl yoksullugu cekıyorm ıtum kalbımle ıyısalah ıyı gelır vucuduna ve ıstah acmaz sendede

sevecen
28-09-2009, 01:08 AM
merhaba arkadaşlar,

yaklaşık bir hafta önce psikolog a basvurdum ve bana majör depresyon tanısı koyuldu.bir pisikaytr aracılıgıylada paxil ilacını kullnaıyorum..4 gündür ilaca yarım olarak devam etmekteyim.herhangi bir yan etkisini henuz görmedim hiçbirşekilde baş dönmesi yada mide bulantısı vs..merak ettigim uzun süre bu ilacı kullaln arkadaşlar kilo alma evresinde paxil denen ilacın iştah açmasıyla mı oluyor yoksa ilacın yapısı açısından iştah açılmasa bile kilo mu aldırıyor..su an için kesinlik iştahım felan açılmadı ama daha erken diye düşünüyorum cvplarsanız çok mutlu olurum...herkese acil şifa diliyorum. azrass ılacı ılk bende kullandıgımda yanı paxsılı hıc bı yan etkısı olmadı ama zamanla bı ıstah acıyokı kendıne ınanamıyosun ama ben su an 10kılo fazla alınca 1senede ılacı 3aydır bırakmaya calıstım ve su an halan daha paxsıl yoksullugu cekıyorm ıtum kalbımle ıyısalah ıyı gelır vucuduna ve ıstah acmaz sendede

akdere81
22-02-2010, 07:41 PM
ben de paxsil kullanmıştım 4 yıl önce faydalı olmuştu. bıraktım şimdi tekrarladı dr agittim lustarl verdi hadi bakalım yeni baştan sıkıntılar başladı allah hepimize yardım etsin

barbarian
30-11-2010, 09:51 AM
3 sene önce paxil'e başladım. 5 ay kullandım, bıraktım. dayanamadım, tekrar kullandım, tekrar bıraktım. tam 5 kez bıraktım. her seferinde daha da kötü oldum. keşke kullanmasaydım. şimdi tekrar başladım.

berkay_ist
11-12-2010, 02:37 AM
4 yil paxil icmistim 2 sene ara verdim 2 sene verdigim arada bi sorun yasamadim taki bu yaz col sicaklari ve nem olana kadar, oldum korku kaygi endise kalp krizi korkusu paso acil servislerindeydim evden gunduzleri hic cikmadim evde hep klima actirdim gece gunduz en sonunda psikologa gittim 5 dakka dinlemeden tak lustral atarax verdi gicik kaptim icmedim simdi paxile basladim paxili seviyorum iyilestiriyo kaygimi ataklarimi korkumu

berkay_ist
13-12-2010, 10:48 PM
yeni başladım bugun acildeydim nefes alamama ve kalp krizi serum yaptılar iğne yaptılar ekg çekildi kan örneği alıp tahliller yapıldı sonuc 0 sağlamsın dediler yolladılar ve şuan ruhum hislerim tamamen ölmüş durumda yıllar önce çektiğim sıkıntılara geri döndüm neden neden neden diğer insanalr gibi bunları yaşamadan yaşamak istiyorum

safiye
07-02-2011, 06:02 AM
ben 4 yıllık panik atak hastasıyım . 2 yılımı LUSTRAL ilacı ile geçirdim daha snra ise doktorum i olduğumu söyledi we ilacı yavaş yavaş kestim 1 yıl boyunca hastalığımdan eser kalmamıştı fakat 3 ay önce üzücü bir olaydan dolaı atağım tekrarladı we tekrra doktora başwurdum fakat yernde eski doktarumu bulamadım şimdi ise başka bir doktrda tedavimi görüyorm ilk zmanlar oda lustral ile başlamıştı şikayetlerim dewam ednce bana PAXİL önerdi .
fakat PAXİLİN içeriğini okunca kullanmaktan korkuyorum çünkü yan etkleri benm hastlığımda bulunan belirtiler doktorum kullanmam gerektiğini söledi şuan kendmi çok ktü hissediyorm PAXİLİN çok yan etkisi war we panik atağım yüzümden bu ilacı almaya korkuyrumm ..

LÜTFEN BENİ BU KONUDA BİLGİLNDİRİN İHTİYACIM WAR ..
SAĞLIKLI GNLERR .

Kemanci
14-07-2012, 04:10 AM
Önce ruhunuzu bedeninizi sonra doktorunuzu dinleyin bence. Nacizane kendi düşüncemdir ve ismimin başında dr. ünvanı yok:) herşey sizle başlar sizle biter çünkü.

yagmurdankacan
28-02-2013, 06:47 PM
dogum sonrası deperesyondu tanım saglık ocagında prozac verdiler surubunu kulandım iyi gelmişti bana sonra tablet ardındanda nöroloji bölümüne gittim dr bana prozac deveam edelim dedi belli süre devam ettim daha sonra paxile gectim sanki prozac daha iyi gelmişti bana sonra iyi oldugumu düşündüm ilaçı bırakmak istedim kendim fakat bıraktıgım 15 gün içinde baş dönmesi ellerim titremesi göz kararması oluyor diye doktoruma gittim ilaça devam dedi daha sonra psikiyatır bölümüne gittim bu seferda bana minteron sanırım adı böyleydi onu aldım acayip uyku yapıyordu içtiğim anda onuda bıraktım içmedim paxille devam ediyorum tekrar çocuk düşünüyorum çünkü bütün bırakma cabaam bu hayatı erteleyemem çünkü hayat devam ediyor ilaç kullanmadan devam etmek istiyorum bıktım paxil kullanmaktan doktara gittsem ilaç dayıyorlar şimdi paxilden nasıl kurtulucam ben

anakin
24-03-2013, 12:08 PM
arkadaşlar 7 yıl evvel bu konuyu ben açmışım gözlerim yaşardı resmen:) şu an 42 yaşındayım ve senelerce hep 20 mg paxil kullandım. genelde yaşam kalitemi arttırdı. 2-3 senedir paxera kullanıyorum (paxilin aynısı sadece adeti fazla) gerçi son 1 yıldır 15 mg daha sonra 10 mg ve son 2 aydır da 5 mg kullanıyorum :) kendimde ki izlenimlere göre 5 mg bana biraz sıkıntı yaratıyor. yani biraz daha sinirli ve sıkıntılı oluyorum. 10 mg yetiyor bana.
bu ilacı bırakmak istemem sebebim sadece cinsel yönden sıkıntı yaratıyor. bu yan etki olmasa ömür boyu kullanabilirim. tam 7 yıl sonra buraya ziyaret etmek çok ilginç geldi bana :)