PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anafranil Kullansam birşey olurmu



gugle
24-04-2009, 02:44 AM
arkadaşlar merhaba ben gün içerisinde çok sinirleniyorum bazen anafranil diye bir ilaç gördüm bir kaç yerde forumlarda felanda araştırdım sinire iyi geliyormuş biraz uykusuzluk bitkinlik yapıyormuş ama olsun o kadarda
sizce bu ilacı doktor kontrolu altında almasam olurmu ne olur. doktora gidicek param yok ama sakin olmakta istiyorum..

yuko
24-04-2009, 02:50 AM
ilaç alamadan önce kesinlikle doktara gitmelisin.kendi başına kullanma.en azından devlet hastanelerine nörologa görün.bana tedaviyi onlar başlattı.bende panik atak vardı.lustral kullandım
doktora git ondan sonra.her nekadar araştırsan da doktor onayı olması lazım.
geçmiş olsun

Umut34
24-04-2009, 10:57 AM
Merhaba Gugle,

Devlet hastanesi uzaktaysa Sağlık ocağı'da olabilir. İlacı kendin yerine doktorun seçmesi veya onaylaması herbakımdan iyi olur. En azından acaba doğrumu yaptım endişesinden kurtulmuş olursun.

U34

gulenpenguen
24-04-2009, 06:01 PM
arkadaşlar merhaba ben gün içerisinde çok sinirleniyorum bazen anafranil diye bir ilaç gördüm bir kaç yerde forumlarda felanda araştırdım sinire iyi geliyormuş biraz uykusuzluk bitkinlik yapıyormuş ama olsun o kadarda
sizce bu ilacı doktor kontrolu altında almasam olurmu ne olur. doktora gidicek param yok ama sakin olmakta istiyorum..


Bence de kendi başınıza ilaç kullanmayın. Eğer sigortanız varsa devlet hastanelerinde zaten bedava bakılırsınız ve doktorun vereceği ilaç da bedavaya gelir. Benim sigortam yok ama yine de devlet hastanesinde bir psikiyatr'a gidiyorum. 15 TL ücreti var. Ayda bir kere gittiğim için çok koymuyor.

meg
25-04-2009, 10:15 AM
çok kötü yan etkileri var.çarpıntı terleme kabızlık gibi...
şiddetli olabiliyor bu etkiler.
dayanabileceğini sanmam.

maviyesil
25-04-2009, 10:35 AM
Anafranil günümüzde okb için kullanılıyor. Biraz eski tip olduğu için yan etkisi yeni ilaçlardan daha fazladır. Ben de kullanıyorum ,alışması zor ama okb için birebir bir ilaç.

gugle , bahsettiğin şikayetler daha çok depresyon veya duygudurum bozukluğunu andırıyor. Bir doktorla görüşüp onun verdiği , sana daha uygun olacak ilacı kullanmalısın tabii eğer ilaç kullanmanı gerekli görürse.