PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LÜTFEN YARDIM EDİN YA...(başım dönüyor )ne bu şey ne ya:(:(:

beyazgul
20-04-2007, 05:58 PM
MERHABALAR YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR.
BEN 17 yaşındayım. 2gündür baş agrılarım ve baş dönmelerim oluyor. bugün bu daha bir kat arttı okuldayken başladı. aglamak istiyorum ama aglayamıyordum sadece gözlerimden damla akıyordu. birsaat sonra eve gittim kapıyı actım odama geçtigimle aglamam bir oldu sanki kriz gibi ilk defa böle bişey yaşadım nefes alamıyormuşum gbi hıçkıra hıçkıra aglamaya başlaadım ve sebebini bilmeden. başım çok dönüyor sanki bayılıcagım hissi oluyordu gözlerim ise sanki kayıyormuş gibi oluyordu biryere baktıkca gözlerim kayıyormuş gibiydi. başımı tutamıyordum resmen.
sonra aglamam geçti ama diger saydıklarım hala devam ediyordu gittim biraz uzandım uyumuşum. 1-2saat uyudum ama hala aynıyım ya başımın için dönüyor sanki bedenimde ona ayak uyduruyormuş gibi gözlerim kayıyor bi noktada. düşünmek istemiyorum belki kendim yapıorum sanıyorum olmuyor benimle alakası olmuyor. kendimi kontorol edemiyorum.
uykumda ise dün gece çok aacayip bişey görmüştüm. bir cocugn bana sarıldıgını ona yardım ettigim için abla diyerek sımsıkı sarıldıgını görmüştüm ama sonra rüyada olsamda yattıgım mekanı odamı görmeye başladım ve rüyamdaki sarılan cocugun benim ruhumu sanki çektigi hiisse kapıldım. alıştıgım için bu hisse bişey yapamadım ama rüyaya devam ettikce bu şey arttınca gözlerimi fazlaca actım. sonra 10sny sonra bitti ama sanki bedenimin içinden birşeyi söküp atıyorlarmış gibi geldi çokk korkunçtu.
birde 10 ay önce içtigim hap var cipram ozamanki proplemler yüzünden intihara kalkışıp 10 adet o haptan içmiştim gece bişey olmasada sabah kendimden geçmiş gibi kalkmıştım.doktora gitmedim.
bunu neden sölüyorum cünkü 10 ay önceki sabah nasıl kendimden geçmiş başım dönüyor ve ayakta duramıyorsam
bu 2 gündür aynen öleyim o ilaçı o günden sonra birdaha içmedim bununla etkisi olabilirmi diye şüpheliyim ama o gündeki gibi aynı rahatsızlıgım başladı dün ve bugün daha fazla artı ve aglamaya vurdu sebebsizce..

Bu belirtiler sonucunda doktora gitmeden sizlere sormak istedim. bana yardım ederseniz çok mutlu olucam bunların ne olucagı ne oldugu konusunda bir ufak bilgim olması bile bana yeterli.

semaver
20-04-2007, 06:08 PM
Merhaba beyazgül

Önce paniğe kapılma.

Başdönmelerinin çok fazla nedeni var.

Bende baş dönmesinden şikayetçiyim.Hemde çoook uzun süredir.

Onun için senin ne çektiğini ne kadar rahatsız olduğunu çok iyi anlıyorum.

Anlattığın kadarıyla senin baş dönmelerinde psikolojik olabilir.

Daha önceki forumunda yazdığın uyku problemin-bu rüya uyanıklık halin ve baş dönmende eklenince psikolojik bir problem yaşadığını düşünüyorum.

tabii ben dr değilim ama bu tür problemleri yaşayan biriyim.
.sende zaten dr a gideceğim demişsin.

Dr git. Verdiği ilaçları da çok dikkatli ve düzenli bir şekilde kullan.

Aylar önce içtiğin çok sayıda ilacın şimdi bunu yaptığını düşünmüyorum.

Ama sen bu konuyu kafanda çok büyütüyorsun. Ve sonra da panik yapıyorsun.

Bu uyku sorunlarını ve başdönmelerini yaşayan en azından bak ben de varım.

Dr a git neticeyi bildirirsen sevinirim.

Geçmiş olsun....

20-04-2007, 06:11 PM
Bunların sebebi bir çok şey olabilir,biz bilemeyizki ancak uzman bir doktor doğru teşhisi koyabilir.Sana yardım etmek çok isterdim,canım benim daha bu yaşta neden kendine kıymaya kalktınki.Sanırım bu olay seni çok etkilediki aynı belirtileri yeniden yaşıyorsun.

beyazgul
20-04-2007, 06:43 PM
semaver; yorumun için saol haklı olabilirsin fazla takıyor olabilirim bu proplemi. Bundanda fazla artıyor olabilir en kısa zamanda doktora gidebilirim inşşallah ozaman sonucu söylerim. yardımın için teşekkürederim

gülben; evet arkadaşım bunu en iyi anlayan doktordur. ama yinede saol yorumun için, bu yaşta boş bi sebebten intihara kalkışmıştım çok saçmaydı şimdi kendime gülüyorum ama çok fazla etkilemesede o ayları atlatana kadar kötüydüm ama şimdi umarım bu konuda ilgisi yoktur. cünkü böle saçma bişeye kalkışıp şimdiki hayatıma düzensizlik getirmesini istemiyorum.
saol arkadaşım

20-04-2007, 06:54 PM
gülben; evet arkadaşım bunu en iyi anlayan doktordur. ama yinede saol yorumun için, bu yaşta boş bi sebebten intihara kalkışmıştım çok saçmaydı şimdi kendime gülüyorum ama çok fazla etkilemesede o ayları atlatana kadar kötüydüm ama şimdi umarım bu konuda ilgisi yoktur. cünkü böle saçma bişeye kalkışıp şimdiki hayatıma düzensizlik getirmesini istemiyorum.
saol arkadaşım[/quote]

Yorumun beni sevindirdi,evet yanlış bir davranış ama önemli olan hatalarımızı anlamak ve onlardan ders çıkarmak.Umarım en kısa zamanda baş dönmelerinde geçer.Acil şifalar diliyorum.

beyazgul
20-04-2007, 06:55 PM
çok saol arkadaşımm...

beyazgul
24-04-2007, 07:20 PM
arkadaşlar daha hala devam ediyor bu sıkıntım sürüyor. ama doktora gitmedim daha. annem dedi kendini çok sıkıyorsun bunaltıyorsun bu yüzden sorun ediyorsun dedi bişey olmaz. felan dedi takma kafana bukadar herşeyi dedi.
sizce bu sıkıntım normalmi. 2gündür yoktu iyiydim. bugün yine böle oldum. sizce doktora gitmelimiyim?

Gokjhan
24-04-2007, 07:29 PM
Profesyonel destek alman daha iyi olur. Ayrıca daha önce teşebbüs ettiğin intihar girişiminden dolayı bu daha mantıklı geliyor.

kardem
25-04-2007, 01:31 PM
meraba beyazgül beimde hastalığım seninkisi gibi başladı ağlıyarak buldum bir gün kendimi nefes alamıyordum bayılacakgibi oluyordum ben ailemden iki kişiyi bir yıl aralıklarla kaybettim ve hayata tutunmak zorundayım ölenle ölünmüyor intaharı seçmene çok üzüldüm çünkü ne yaşarsak yaşayalım bunu yapmaya hakımız yok kendi canına nasıl kıya bilirsin bu hayatta seni ne güzel şeyler bekliyor bunları kendinden nasaıl mahrum edersin bende çok zorluklar çektim ama hayata dört elle tununmayı öğrendim sakın birdaha böyle delilik etme mücadale et ssakın yılma bizler güçlü insanlarız kazanmak için mücadala etmen lazım mücadala etmezsen yenilirsin .bende günlerce baş ağrısı çektim mide ağrıları allahım neydi bu dedim doktor doktor gezdik tahliller yapıyorlar herşey temiz çıkıyor ama ben kendimi hiç iyi hisstmiyordum o neşeli etrafına mutluluk saçan kız gitmiş yerine karamsar korkak biri gelmişti daha sonra dr psikiyatrisi önerdi bende gittim dr la konuştuk ve bana ilaç verdi ben efexoru verdi 8 aydır kullanıyorum ve o şikayetlerimin hepsi geçti ama sadece ilç değil ailemin arkadaşlarımın çok desteği oldu asansöre evde yanlız kalmaya ve ölmekten çok korkmaya başlamıştım ama ben neyaptım biliyormusun korkunun ecele faydası yok dedim ve korkularımın üzetrine gittim kendimi asansöre kapattım ve korkum geçenekadar orda kaldım baktım bunda korkacak birşey yokmuş ozaman benneden korkuyorum dedim ve kendimi serbest bıraktım rüyalarda kafanı takma öyle ilginç rüyalar görüyoruzki hepsi gerçek olsa .... o yüzden hemen doktora git ilç tedevisi gör ben iyleşeceğime inanmıyordum ama iyleştim çünkü düşmanımı çok iyi tanıdım ve onunla savştım ve savaşı ben yendim ben ondan korkmuyorum beni asla yenemiyecek sende güçlü ol ve korkma bena nezaman ihtiyacın olursa burdayım birbirimize destek olalım ve bu hastalığı el bilrliğiykle yenelim :wink:

beyazgul
25-04-2007, 05:24 PM
saol kardem.
sanada geçmişolsun. evet zamanında çok delice bişeye kalkıştım şimdi kendime gerçekten çok kzıyorum ve nezaman ozamanlardaki dinledigim şarkılar duysam hemen o anılar aklıma geliyor artık psikolojimi bile etkiledi 10ay geçti aradan ama biliyorum kötü birşeye kalkıştım. aama çokşükür haayattayım. ve herşey iyi gidiyor yanlız bu proplemim dışında etrafımdaki arkadaşlarımla cevremle ilişkim çok güzel onlarla morel buluyorum ama ev ortamı 4gün iyi gidiyorsa 5ci gün bozuluyor. nese takmak istemiyorum.
bugün doktora gittim yanlız nöroloji bölümüne gittim derdimi anlattım. başagrılarım vardı işte kadın bana resmen deli demedigi kaldı ben anlamam dedi sinirhastalıkları felan öle bişey anlar bunları dedi
psikatriye gidicegimi söledi. annemediyorum ama oda aynen sen kendin kuruyorsun fazla takıyosun diyor sanki inanmıyor ama inanmış gibi davranıyor.
ama enkısa zaamanda gitmek istiyorum... inşallah sende iyileşirsin (hepimize Allah şifa versin diyorum...)
mutlu kal
:wink:

egeli
08-06-2007, 09:51 PM
semaver demişki
Merhaba beyazgül

Önce paniğe kapılma.

Başdönmelerinin çok fazla nedeni var.

Bende baş dönmesinden şikayetçiyim.Hemde çoook uzun süredir.

Onun için senin ne çektiğini ne kadar rahatsız olduğunu çok iyi anlıyorum.

Anlattığın kadarıyla senin baş dönmelerinde psikolojik olabilir.

Daha önceki forumunda yazdığın uyku problemin-bu rüya uyanıklık halin ve baş dönmende eklenince psikolojik bir problem yaşadığını düşünüyorum.

tabii ben dr değilim ama bu tür problemleri yaşayan biriyim.
.sende zaten dr a gideceğim demişsin.

Dr git. Verdiği ilaçları da çok dikkatli ve düzenli bir şekilde kullan.

Aylar önce içtiğin çok sayıda ilacın şimdi bunu yaptığını düşünmüyorum.

Ama sen bu konuyu kafanda çok büyütüyorsun. Ve sonra da panik yapıyorsun.

Bu uyku sorunlarını ve başdönmelerini yaşayan en azından bak ben de varım.
bende semavere katılıyorum
evet arkadaşım aynısını bende yaşadım
3 aydır ilac kulanıyorum ve
15gündür kendimi iyi hisediyorum ama doktor tafsiyesinde al ilacları geçmiş olsun açil şifalar

sinem_singe
09-06-2007, 12:08 AM
Öncelikle geçmiş olsun yaşadığın başdönmesi ve başağrısı hem psikolojik olabilir hemde organik.Öncelikle ekarte edilmesi gereken ise organik olanıdır.Öncelikler bir kulakburunboğaz uzmanına gitmeni tavsiye edeceğim bazı tetekikler ister senden yani ortakulakta dende kanallarına bakılır.Çünkü başbdönmesinin birçok sebebi vardır ve sonrada bir psikologla yada psikiytristle görüşmeni öneririm.

angelcan
03-05-2009, 05:42 PM
benim komşumunda yaşadığı aynı şeylerdi. geçen gün doktora gittiğinde boyun düzleşmesi tanısı koymuş. boyun düzleşmesindede depresyon ve baş dönmesi olabiliyomuş. önce fiziken bi muayene ol bişey çıkmassa psikolojiktir. bilginiz olsun dedim. çünkü komşuda psikolojik olduğunu sanmıştı.