PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sizce boşanmak noktasında nasıl güçlü olunur

koldüğmeleri
14-10-2013, 12:01 AM
arkadaşlar sizlere söyliyim eşimi detaylıca bi akıl verin bana ya ... ben nasıl davranmalıyım artık bilmiyorum

olumlu yönleri

bana ne yemek istesem yapar yemek konusunda ısrar etmez
kıskanç değildir çok rahatımdır
ne istesem alır gelir
arkadaşlarımla falan çok iyidir misafirperverdir
hastalık geçirdim çok yanımda oldu
aile danışmanlıgı aldık geliyor zorlayınca ama bir an yarıda kaldı
kavga edince hemen iyi olabiliyo kin tutmuyo

olumsuz yönleri

çok rahat dini konularda da her konuda çok rahat
iletişim kuramıyoruz 10 dk benimle konussa sıkılıyor hemen sinirleniyor
aşırı küfürlü Allahım dahil ( tövbe haşa ) herkese küfredebiliyo aslında inanıyorum diyor ama bazende küfredio sinirinden herşeye
işi konusunda cok pasif başkasının yanına giripde calısamıo sorumululk duygusu çok az ben çalışayım ses cıkarmaz
bebek işinide ben istedim ona kalsa hala bekliyordu
çok asabi bir an çok ters tepki verebilir
iddia vs gibi şeylere cok düşkün haftada 1-2 içki içiyo tepki göstermesem daha da fazla
kavga edince hayatını mahfettigimi sölüo hemen ve sanki hic güzel anımız yokmuş gibi hepsini siliyo
ve ben bu durumda önce inancından sonra bana olan sevgisinden şüphe ediyorum
hayat amacımız cok baska o çok günlük bende ölümden ötesi için Allahımın huuzuruna nasıl dürüst cıkarım diye yasıyorum
işleri kötü olmasına rağmen inatla hala dukkan kurmak istiyo halbuki faiz vs birsürü günah girdi o paralara o dukkana bereket gitti hala eleman olarak calısmaya ikna edemiyorum başkasının yanında çalışamazmış beyefendi

MoRbİd
14-10-2013, 12:16 AM
ben yazının sonuna kadar kimin kadın kimin erkek olduğunu anlamadım ;) Kocanız kötü bir adam değil sadece kusurları var, alışkanlıklar, mizaç ama artıları zamane evlilikleri için bulunmayan özellikler. Evlilikte tartışmalar olur ve o sözler söylenir bu sizin de eşinizle oluşturduğunuz iletişimle alakalı, saygı görmek için saygı duymak lazım. Hakaret edersen hakaret görürsün yani bunlar karşılıklı. inanç konusu tercihidir, şahsidir , Allah bile özgür irade demiştir, verilen aklı kullanmak ona kalmış. Siz önerilerinizi yaparsınız o dinler ya da dinlemez ve bu durumun kaygısını siz niye yaşıyosunuz.. Günah kişiseldir!!! Küfür konusunda uyarın, sizin yanınızda yapmaması gerektiğini anlayacağı şekilde anlatın elbet anlar! İş güç konusunda daha katı olun, çalışmak ve evine bakmak zorunda , tercih ayrılmak mı bilmem, size ayrılın demem ama dış kapının mandalı olarak evliliğiniz kurtarılmaya yakındır.

\IndependenT/
14-10-2013, 12:18 AM
Genelde karşılıklı ilişkilerde her iki tarafı da dinlemek gerekir ama ben sizin anlattıklarınızdan yola çıkarak birşeyler söylemeye çalışacağım. Öncelikle eşinizin + ve - lerini kendinize göre sıralamışsınız. Peki hiç düşündünüz mü eşiniz acaba neden böyle bir yapıda yani sizin hiç kabahatiniz yok mu, bence siz de ak sütten çıkmış kaşık değilsiniz, hiç kimse de değildir zaten...

Siz eşinizin inanç meselesine kafanıza çok takmışsınız, yani isteyen istediği inancı yaşayabilir. Bunu siz evlenirken kabul etmiş olmanız lazım ama eşinizin inançlar hakkında argo tarzı konuşmalarını asla tasvip etmem herkes birbirinin inancına sonuna kadar saygı gösterecek. Peki siz eşinizi tedavi olması için bir uzmana götürdünüz mü ya da şu anda bir ilaç kullanıyor mu

koldüğmeleri
14-10-2013, 12:29 AM
günah elbette kişiseldir ama bana getirecegi lokmaların helalligi kişisel değildir. eskden bu derece anlamlandıramıyo insan herşeyi... kötü yçnüm elbette vardır bir olayı belki yarına bırakmayıp o gün çözmeye calısmak sigara içmemesi için cok onu irdelemek sürekli uyarmak zorunda kalmak gibi.... ama ben bunları kötü bir olay gibi nitelendiremiyorum

koldüğmeleri
14-10-2013, 10:41 AM
fikri olan yokmu başka yaa

DAVUTASLAN
14-10-2013, 11:18 AM
evli değilim ama evlenirken uzun bir flört dönemi yaşanması gerektiğini açıkça vurguluyorsunuz evlenirken uzun dönem flört yaşadınız mı yoksa görücü usulü mü evlendiniz

koldüğmeleri
14-10-2013, 11:23 AM
tabiki 4 yıl yaşadımm

koldüğmeleri
14-10-2013, 11:28 AM
İnançlı birisin.
O zaman bilmen yazım ki harama göz yumulmaz. İçki, kumar faiz ve en kötüsü Allah'a küfür (affedilmemez bir günahtır)

evettt işte oyüzden suann dayanaılmaz bir acı cekiyorumya hastalıgım bir yandan öbürü diger yandan

DAVUTASLAN
14-10-2013, 11:50 AM
hastalığınız nedir depresyon falan mı

koldüğmeleri
14-10-2013, 12:20 PM
okb ... Allahım her okbliye burdan ayrıca yardım etsin Şafi ismiyle

cemetery
14-10-2013, 12:25 PM
bu arada boşanma noktası diye konuyu açmışsınız mahkeme açıldı mı yoksa sadece düşünme aşamasında mısın ?

DAVUTASLAN
14-10-2013, 02:22 PM
okb ... Allahım her okbliye burdan ayrıca yardım etsin şafi ismiyle

allah bütün psikyatrik rahatsizliklari olanlara yardim etsin bendede depresyon var 3,5 yildir çekiyorum 2 yildirda tedavi görüyorum zor yaa çok zor allah yardimcimiz olsun

koldüğmeleri
15-10-2013, 06:31 PM
bu arada boşanma noktası diye konuyu açmışsınız mahkeme açıldı mı yoksa sadece düşünme aşamasında mısın ?

düşünme son 15 gün sizinde fikirlerinize ihtiyacım var

allah bütün psikyatrik rahatsizliklari olanlara yardim etsin bendede depresyon var 3,5 yildir çekiyorum 2 yildirda tedavi görüyorum zor yaa çok zor allah yardimcimiz olsun

amin amin amin su mübarek günde....

HAYIRLI BAYRAMLAR AYRICA

cemetery
15-10-2013, 07:03 PM
aslında olumlu yönleri var fakat muhafazakar bir yapıya sahipsiniz buda sizi yaralıyor. olumsuz yönleri bir erkek eşinden artık sevgili veyahut arkadaş sıkılıyorsa sadece o ilişkide bir "alışkanlık" kalmıştır. o şekilde vurdum duymaz bir biçim ile devam eder düşünce zorluluğu veya birisinin düşüncelerinize zarar veya farklı bir açıdan değerlendirme yaptırmasına olanak vermek ne kadar doğru olur buda işin kavuçuk kısmı bence diye cümleye başlamak istemiyorum fakat düşünmeleriniz sadece sizin içinizde olsun ve kendi ailenizden de yardım talebinde bulunun fakat kimsenin sözüne güvenip yanılgı sağlamayın daha sonra pişman olursanız bu kişiler yüzünden evliliğim bitti demezsiniz herşeyin kararını kendiniz verebilirsiniz diye düşünüyorum.

koldüğmeleri
16-10-2013, 12:06 PM
evet sadece güçlü olmak........ korkuyorum birdaaha hiç ama hiç gülemeyecegim diye.... ki gülemem de muhtemeelen

\IndependenT/
16-10-2013, 03:29 PM
evet sadece güçlü olmak........ korkuyorum birdaaha hiç ama hiç gülemeyecegim diye.... ki gülemem de muhtemeelen

Aslında korkular da, insanın doğru ve yanlışı görmesi için lazım olan bir parçasıdır. Geleceğe dair olan bu korkularınız gerçekten de çok doğal fakat bir daha gülemem demenizi aklınızdan çıkartmalısınız. Nasıl her gecenin bir sabahı, her kışın da bir yazı var ise insanın da mutlaka bir çıkış yolu vardır, umudunuzu yitirmeyin demek istiyorum ama şu anki ruh halinizi de anlamaya çalışıyorum gerçekten de sıkıntılı bir durum ama hiç bir zaman umudunuzu yitirmeyin, umarım hayat her şeyi sizin için güzel kılar

deepest
16-10-2013, 11:28 PM
cehennemden cennete ayak basmak iyidir. şu boşanamama korkusu iğdiş edilmiş akıllarımızın zihinlerimize yerleştirdiği barikatlardan başka bir şey değildir.

yaşam, her anı ile bir devrimdir.

Obsesif_Fatihi
17-10-2013, 12:23 AM
olumsuz yönleri
aşırı küfürlü Allahım dahil ( tövbe haşa ) herkese küfredebiliyo aslında inanıyorum diyor ama bazende küfredio sinirinden herşeye
işi konusunda cok pasif başkasının yanına giripde calısamıo sorumululk duygusu çok az ben çalışayım ses cıkarmaz
iddia vs gibi şeylere cok düşkün haftada 1-2 içki içiyo tepki göstermesem daha da fazla
kavga edince hayatını mahfettigimi sölüo hemen ve sanki hic güzel anımız yokmuş gibi hepsini siliyo
hayat amacımız cok baska o çok günlük bende ölümden ötesi için Allahımın huuzuruna nasıl dürüst cıkarım diye yasıyorum
işleri kötü olmasına rağmen inatla hala dukkan kurmak istiyo halbuki faiz vs birsürü günah girdi o paralara o dukkana bereket gitti hala eleman olarak calısmaya ikna edemiyorum başkasının yanında çalışamazmış beyefendi
Şu dini konuları takıntı haline getirmeyin.Senin değerini bilip bilmediği önemli.
Seni el üstünde tutuyor mu, sana saygı duyuyor mu...İşte bunlar önemli. Dört dörtlük bir insan arama, bulamazsın. Yok, çünkü.
Önemli olan artılarının eksilerinden fazla olması.
Din takıntısı yüzünden insan boşanır mı hiç. :)
Bu dünyayı halledemeyenlerin, öte tarafla vakit geçirmesini anlayamıyorum. Toplumsal ilişkilerde önemli olan, dürüst olmak. Günümüz dünyasında dürüst insan bulmak nerede ise imkansız. Maalesef en dindarından tut da, en ateistine kadar, dürüst insan bulmak çok zor.
En önemli erdem, dürüstlüktür. Eşin dürüst mü değil mi. Bunu en iyi bilen sensin. Evliliklerde, dürüstlük,, sorumluluk sahibi olmak ve eşine saygı duymak önemlidir.

Yalnız sorun olan, işlerinde pasif olması. Bu iyi değil. evlilik sorumluluk işidir. Maalesef eşin sorumluluk sahibi değil.
Eşini eleştirebileceğim tek şey, sorumluluk sahibi olmaması.

deepest
17-10-2013, 05:47 PM
İnançlı birisin.
O zaman bilmen yazım ki harama göz yumulmaz. İçki, kumar faiz ve en kötüsü Allah'a küfür (affedilmemez bir günahtır)

öyle bir şey yok, yanlış bilgi vermeyin. açıkça insanları birbirlerine düşürüyorsunuz.

haram olduğunu bile bile bir eylemde bulunmak Allah Teala tarafından affedilmeyecek anlamını asla taşımamakda. affedilmeyecek tek kusur şirk! eğer bir insan haram olduğunu bile bile eylemlerine devam ediyorsa bedelini ödeyecektir. inkar etmişse de zaten akıbeti bizlere de bildirilmiştir. haramlardan uzak durmak lazım. ama bulaşınca da ümitsizliğe kapılmamak, kişinin kendisine biraz çeki düzen vermesi lazım. haramlardan uzak durmanın en etkin yöntemi ise ibadetten geçer. zerre kadar kalbinde iman ile ölen her insan cennete girecektir, cezadan sonra.

kul hakkı sadece para pul değildir. kalp kırmak da kul hakkıdır, dezenformasyon da...

koldüğmeleri
17-10-2013, 08:32 PM
Şu dini konuları takıntı haline getirmeyin.Senin değerini bilip bilmediği önemli.
Seni el üstünde tutuyor mu, sana saygı duyuyor mu...İşte bunlar önemli. Dört dörtlük bir insan arama, bulamazsın. Yok, çünkü.
Önemli olan artılarının eksilerinden fazla olması.
Din takıntısı yüzünden insan boşanır mı hiç. :)
Bu dünyayı halledemeyenlerin, öte tarafla vakit geçirmesini anlayamıyorum. Toplumsal ilişkilerde önemli olan, dürüst olmak. Günümüz dünyasında dürüst insan bulmak nerede ise imkansız. Maalesef en dindarından tut da, en ateistine kadar, dürüst insan bulmak çok zor.
En önemli erdem, dürüstlüktür. Eşin dürüst mü değil mi. Bunu en iyi bilen sensin. Evliliklerde, dürüstlük,, sorumluluk sahibi olmak ve eşine saygı duymak önemlidir.

Yalnız sorun olan, işlerinde pasif olması. Bu iyi değil. evlilik sorumluluk işidir. Maalesef eşin sorumluluk sahibi değil.
Eşini eleştirebileceğim tek şey, sorumluluk sahibi olmaması.

benim hayat görüşümde yalan olan bu dünya ama

deepest
17-10-2013, 08:45 PM
benim hayat görüşümde yalan olan bu dünya ama

aramadan bulunmuyor o da.

size tavsiyem destek alın. bir laf vardır: ''Allah yarına bırakır ama, yanına bırakmaz!'' diye. inançlı olduğunu dillendiren kimseye de dokunamayız. yoksa veya az eğilimi varsa, kendi çapınızda birşeyler yapın.

size bir anımı anlatayım. inanç zaafiyetim ve kuşkularım vardı. bir gün çemberlitaş da yürürken cuma vaazına kulak misafiri oldum. hoca basit bir şekilde mükellefiyetten bahsediyordu. dedi ki: ''her gün 5 defa eşinizi, çocuğunuzu, elemanınızı, arkadaşınızı çağırın. cevap gelmezse küsersiniz, ceza verirsiniz değil mi? ama Allah, şanına uygun olduğu biçimde bu dolup taşan cemaatini de görüyor, davetine icabet etmeyenlerin cezalarını da erteliyor!''... cayma hakkımız da var.

gazi atik ali paşa camii orası. önder hoca. sonra gittim, tanıştım.

koldüğmeleri
17-10-2013, 08:52 PM
mükemmelmiş mükemmmellllllllllllllllll mükemmellllllllllllll

deepest
17-10-2013, 09:04 PM
mükemmelmiş mükemmmellllllllllllllllll mükemmellllllllllllll

havada uçan golf topunu yakaladım. anlayan herkes yakaladı.

koldüğmeleri
17-10-2013, 09:06 PM
havada uçan golf topunu yakaladım. anlayan herkes yakaladı.

süper yaaaaaaaaaaaaaaaaa darısı benim eşimede Yarabbiiiimmmmm

deepest
17-10-2013, 09:09 PM
Amin!

Allah gönüllerin künhünü de bilir elbet. Sıkıntı yok. :)

koldüğmeleri
17-10-2013, 09:50 PM
bana dua edin arkadaşlar hepinizzzzzz

deepest
17-10-2013, 09:56 PM
pm dolu...

koldüğmeleri
17-10-2013, 10:00 PM
sildim boşaldı :)

deepest
17-10-2013, 10:05 PM
gönderdim.

oysa_ben
19-10-2013, 07:05 PM
Esinizi seviyor musunuz ?

koldüğmeleri
19-10-2013, 08:36 PM
çokkk sıkıntı sevgide zaten ..... zorlanma sevgide yani

oysa_ben
19-10-2013, 09:53 PM
Sevgi yoksa hersey zor geliyor zaten en küçük sorun olmayacak hareketler dayanilmaz bir hal alıyor.Esin senin için caba sarfediyorsa vazgecme ama sana kendini degersiz hissettiriyorsa ve bosaninca cocugunun da seninde daha mutlu olacagini dusunuyorsan bosanmayi goze alabilirsin.

metruk
31-10-2013, 04:41 PM
arkadaşlar sizlere söyliyim eşimi detaylıca bi akıl verin bana ya ... ben nasıl davranmalıyım artık bilmiyorum

olumlu yönleri

bana ne yemek istesem yapar yemek konusunda ısrar etmez
kıskanç değildir çok rahatımdır
ne istesem alır gelir
arkadaşlarımla falan çok iyidir misafirperverdir
hastalık geçirdim çok yanımda oldu
aile danışmanlıgı aldık geliyor zorlayınca ama bir an yarıda kaldı
kavga edince hemen iyi olabiliyo kin tutmuyo

olumsuz yönleri

tarifinden çıkan sonuç şuki sorunların çoğunun kaynağı ikiniz arasından değil. bu durumda boşanmayı aklından bile geçirme derim. diyelim boşandın yeniden evlendin bunların bir kısmını yine yaşıyacağın garanti gibi birşey. bu sefer işin içine başka şeyrinde girebileceğini düşün kavga şiddet yalan dolan vs vs. asıl ozaman ne yaparsın inan bana düşünmek bile acı. din senin için önemliyse duanında önemini bilirsin sanırım, eşinin yanında ol ve ona doğru yol için dua et. senin elinden bu gelir. din bile din için sana boşanma hakkı vereceğini sanmıyorum!? yeni evlenecek olsan başka tabi. elinden geldiğince huzur için mücadele ve dua et sonra çocuk veya çocuklarında bu sitede dolaşmasını istemessin heralde.

tansal
01-11-2013, 03:12 PM
eş seviliyormu ?

aşağı tükürsen sakal
yukarı bıyık..

koldüğmeleri
01-11-2013, 07:03 PM
arkadaşlar rivortil alsam ne kdrı bagımllılık yapar

kuzum_minoush
01-11-2013, 07:23 PM
arkadaşlar rivortil alsam ne kdrı bagımllılık yapar

Bunu buraya degil de doktorunuza sormanız gerek.Doktorunuza danismadan antideprasana baslamayin.

koldüğmeleri
02-11-2013, 01:04 AM
kötüyüm arkadaşlar yaaa